Burgeravond Leiderdorp Dvoraks „achtste kreeg inspiratie Zoeterwoude Raac| Warmond verontrust over voortgang Zwanburg KRAKERS KRIJGEN WONING Imperium nieuwsgierig naar succes „Hut Spot „Wij-zelf maken waarde van natuurgebied uit' UVS had niet terug van mokerslag LFC -p«r „Sleutel naar de vrede is erkenning" Landsteiner hulde voor bloeddonors LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 OKTOBER 1970 Dit voorjaar nog: Tweemaal liefdadigheids kunstmarkt LEIDEN Voor een nader te be palen liefdadig doel zal de heer G. H. A. Langeza&l in februari een derde- en in maart een vierde Kunst- en Antiek markt houden in de Stadsgehoorzaal. Van de opbrengst van de tweede Kunst en Antiekmarkt heeft de heer Lange- zaal 2000,overgedragen aan de bur gemeester van Leiden, met het verzoek een goede bestemming voor het geld te vinden. Bij gelegenheid van de honderd ste verjaardag van de afdeling Leiden en Omstreken van het Nederlandse Rode Kruis, zaterdag jl„ kondigde bur gemeester Van der Willigen aan, dat het bedrag besteed zal worden aan „Leidse bedden" aan boord van de ,,J. Henry Dunaflt". LEIDERDORP De gemeente Leider dorp organiseert op 3 en 17 november Burgeravonden voor de nieuwe bewo- van de gemeente. Deze avonden worden beide gehouden in de kapelzaal van de Scheppingskerk aan de Van Poelgeest- laan. De bedoeling van deze avonden I? dat de nieuwe bewoners kennis maken met het college van burgemeester en wethouders en verschillende vertegen woordigers uit het plaatselijke maat schappelijk leven. Ook zullen op deze avonden inlichtingen gegeven worden over de verschillende instellingen, sport verenigingen en de plaatselijke kerken De gemeente hoopt dat deze avonden ertoe bfl zullen dragen dat de nieuwe inwoners zich eerder thuis zullen voelen j in hun nieuwe woonplaats. A bomiementsconcert van Residentie-Orkest HET ENTREE van de Japanse diri gent Hiroyuki Iwaki niet het Resi dentie Orkest was gisteravond een merkwaardige belevenis, aangezien momenten van hoge toonkunst wer den afgewisseld met toch wel aan wijsbare dieptepunten. De Feldparthie van Joseph Haydn kwam wat hafc- kerig over met een soms schoolse directieslag. De blazers kweten zich op een enkele uitzondering na vaar dig van hun taak, ook al lieten ze ons nog wel lang wachten voordat enig muzisch vuur overkwam van het (weer paars omfloerste) podium. HET DIEPTEPUNT mochten we be leven in Mozarts vioolconcert K.V. 218 in A, door de vialiste Edith Pei- nemann vertolkt als een notenfabriek waar Mozart geen droog brood van gelust zou hebben. Hoe lovend de in leiding op dé soliste ook geweest mag zijn in de voorbesprekingen, ze is in mijn ogen nog lang geen grootmees teres. Haar viool zong te zelden om te overtuigen, ook al had ze in het goed begeleidende orkest veel inspi ratie kunnen overnemen. Mode adviezen mag ze ook wel eens over nemen, want haar creatie was be paald niet om over te juichen: alle gevallen noten zaten op haar rok. DE DIRIGENT bewees in enkele Mozartpassage8 al, dat hij een groot bewonderaar is van romantische ef fecten. Die indruk werd bevestigd na de pauze in de achtste symfonie van Antonin Dvorak. Inspirerende direc tie sleepte het orkest mee in nu en dan wel aanvechtbare ritmiek en metriek, maar er werd hard gewerkt om de intenties over te brengen. Het was bepaald geen generale repetitie van het orkest deze keer. Het enthou siaste publiek liet dat na het wel iels abrupte en merkwaardige slot dui delijk blijken. Ik ben benieuwd naar het programma van 10 november. JAN DOOVE „Zwieten" en oud j KVP wil Endepoel in beraad i ZOETERWOUDE De stichting „Oud Zoeterwoude" houdt woensdagavond een bijeenkomst in „de Drie Eendjes" aan de j Hoge Rijndijk. Het is de bedoeling, dat de aanwezigen naar aanleiding van be- I stuursmededelingen over ontstaan en doelstelling van de stichting in pen dis- I cussie suggesties doen voor activiteiten I van Oud Zoeterwoude. Bovendien zal drs. j H. Sarfaty, provinciaal archeoloog van J Zuid-Holland, een causerie houden over „Zwieten en de archeologie". Het kasteel I Zwieten heeft gestaan ter hoogt I Weipoort. Drs. Sarfaty heeft in gelopen voorjaar proefopgravlij daan op deze plaats, waar de He Brouwerijen zullen verrijzen. Hij heeft o.m. ontdekt dat het gebied ook honder- I den jaren voordat liet kasteel Zwieten gebouwd werd, al bewoond was. De stichting" heeft inmiddels enkele schenkingen ontvangen, o.a. een karn ton, die omstreeks 1890 met de hand ge- I _Lei draaid werd. Ze heeft toestemming ont- WARMOND In de gisteravond gehouden raadsveradering is duidelijk ge worden dat er ernstige bezorgdheid bestaat bij de raadsleden over de gang van zaken omtrent het plan Zwanburg. Er werd dan ook een voorstel aan- de genomen dat de behandeling bij de Raad van State zou moeten bespoedigen.. ;,f- Het gaat hier om een voorstel tot intrekking van het beroep, ingesteld tegen de onthouding van goedkeuring aan de partiële herziening van het uitbreidings plan Zwanburg. Algemeen wordt verwacht dat behan- aanvaard voor aanschaffing van twee deling bij de raad van state dit jaar niet geluidsprojectors t.b.v. de School mot meer zal geschieden. Het gaat hier de Bijbel en de basisschool „De Leer- hoofdzakelijk over het voor woonwijk hoeve" bestemde gedeelte van het plan Zwan- heeft toestemming ont- vangen dergelijke schenkingen, in af- Inzake het bestemmingsplan Noord-oosl wachting van de inrichting van 'n eigen werd besloten een landschaps-architecl expositieruimte, onder te brengen in het gemeentehuis. Het bestuur van „Oud Zoeterwoude' hoopt op belangstelling van leden er niet-leden. De bijeenkomst begint on in te schakelen. Hoofdzakelijk gronden bestemd voor vestiging van kampeerterreinen en bijbehorende voor zieningen. Dit alles zou dan moeten ge schieden in nauw overleg met de cam pinghouders. Eveneens werd een voorstel I BOSKOOP Het gemeentebestuur aamWONassaupark ^°nnen' i ,leeIt h'' P'11"1 Voork.il. 31 ter be- schikking gesteld van de krakers, die h a ™lssie voor sportaangelegen- j tyd h t voormalige bejaardentehuis heden werden rekoren, aio vertegen- had(U.n woordiger van de handbalvereniging I J de bouw krijgt de Omdat dit totaal onbewoonbaar Drs. Hueting wor S.S.R.: LEIDEN Natuurbescherming en milieubeheer is het parool van de dies der studentenvereniging SSR. In dit kader belichtten prof. Kuenen, directeur van het Rijksinstituut van Natuurbeheer en hoogleraar in de milieu-biologie, en drs. Hueting, hoofd van de afdeling Leefmilieu van de gezondheidsstatistieken van het CBS, gisteravond enkele aspecten van natuurbescherming en milieu beheer. Drs. Hueting stelde zich op het standpunt dat de maatschappelijke kosten in de economische groei doorberekend dienen te worden volgens de algemene economische wet: „Méér van het een, betekent minder van het ander". Dat betekent derhalve dat we in de economie voortdurend moeten dames TUSSENSTAND BRIDGE-STRIJD LEIDEN De bridgeclub VOG te Lei den heeft de derde ronde van zijn pa ren-competitie gehouden. De uitslag luidt: Groep zwart: I heren Tjalkema-Wakka 134 punten, 2 heer en mevr. Boogaard 125, 3 heer en mevr. v. d. Seheun 114, 4 heren Meijer-Vogelenzang 113, 5 heren Schilthuizen-Belt 96, 6 mevr. v. d. Ham heer Megchelse 95, 7 heren Baarda-Ver- steeg 91, 8 heren Starre-Kluijters 84. 9 heren Döfferhoff-Van Noort 76, 10 he ren De Haas-Altnik 72. Groep rood: 1 mevr. Raar-heer v. Zan ten 122 punten, 2 heren Gans-Oudshoorn 118, 3 heren Planje-De Jong 105, 4 heer en mevr. Schoof 104, 5 heer en mevr. Smit 98, 6 dames Kiarenboseh-Killige- hekken 96, 7 dames Horree-Tuk 95, 8/9 Nordeu-Korswagen 93, heren kiezen uit allerlei schaarse goederen. Die keuze roept grote verantwoordelijk- De Tombe-v. d. Burg 93, 10 dames Up held op. I wich-Nannlng 76. Keuze geen dilemma Kuenen bad tevoren een inzicht in de afhankelijkheid van de mens en zijn milieu. Anorganische stoffen, mineralen, wor den, met behulp van de zonne-energie door plante^ opgebouwd tot voedsel voor dier en mens. Bacteriën breken de afvalstoffen in de mens weer af en maken er o.a. mineralen van, die weer door de planten worden opgenomen. De gehele cyclus wordt door de zon in stand gehouden. Wanneer nu de vervuiling van het mOieu te grote omvang aanneemt, kun nen de afvalstoffen niet voldoende meer worden afgebroken en wordt de blo- logisch cyclus verstoord. Hierbij ver dwijnt allerlei leven, zoals onlangs bij Katwijk grote hoeveelheden vis en schelpdieren in zee omkwamen toen een Lelds Industrieel op een stille avond koperoulfaat in zee loosde. Door de be volkingsgroei heeft de mens reeds veel ander leven verniertigd. Zo zrjn vrijwel alle prooidieren uitgeroeid. Om het na tuurlijk evenwicht te bewaren, ten gunst* van de mens zelf, zal daarom veel aan voorlieMtng gedaan moeten worden. Niet de economie Da aanslag op de natuur wordt door gaans gepleegd met een beroep op de economische noodzaak. „Maar," stelde dra. Hueting, „wij-zélf, en niet de nomie, maken uit wat op een gegeven moment waardevoller is: een prachtig natuurgebied of een nieuwe industrie vestiging. Wanneer de keus gaat tu» sen louter bedrijf a-economische groei of het behoud van een natuurgebied, valt de beslissing te vaak uit in het nadeel van het algemeen belang. Méér auto' tegen lager prijs betekent minder na tuurgebieden," stelde drs. Hueting Vast met een verwijzing naar de dreigende Inbrekers niet erg fortuinlijk aanleg van een autoweg door de konink lijke bossen bij Wassenaar. „Je moet hier duidelijk kiezen," meende de spre ien de maatschappelijke nadelen de auto doorberekenen in de prijs, danwel het openbaar vervoer stimuleren. Natuurgebieden zijn thans het meest schaarse goed. Ze zijn niet te reprodu ceren. Fabrieksprodukten daarentegen, zijn steeds verder te reproduceren en, voortschrijdende industrialisatie, worden ze steeds minder schaars en dus minder waardevol, in tegenstelling tot de natuurgebieden." Bescherming van ons leefmilieu hoeft voor de over heid hele maal niet duur te zijn, opperde drs. Hueting, die suggereerde dat ze de ruimte in ons land zou kunnen veilig stellen door middels een belasting op kinderen - l.p.v. kinderbijslag - de be volkingsgroei af te remmen. Het kost de overheid ook niets, de vervuilende industrieën aan wettelijke bepalingen in zake de milieuvervuiling te binden. De discussie die op beide referaten volgde leverde wefijig nieutve gezichts punten op. Leidse afdeling genootschap N ederland-Israël Bridseclub Sleurels LEIDEN „We zijn zeil lekker aan het ma rommelen geweest en hadden geen zin natuurlijk hier In een stuk uit een boekje Ons nationaaldertoontje. Het najaarsgebeuren maken we zelf" Hier- 30-jarige oorlog, mee introduceert de toneelgroep „lm- tie, zoals de Engelsen deze periode periom" in de spéciale (oranje) uitgave men. En uit deze 80-jarige oorlog wor- IMPIE „Hut Spot", een zoals ze het den improvisaties gebracht, dansjes ge- zelf noemen „collage met eigen tek- maakt, liedjes gezongen, lichtbeelden sten, eigen liedjes en een voortdurend vertoond. De teksten voor de collages bewegen vanuit het bekken" A1* onder- zijn uit lagere schoolboekjes gehaald, titel draagt deze collage: we zyn Daar kan men mooie volzinnen in aan- nieuwsgierig oranje. Een duidelijke en treffen als: Toch heeft God de Water- spottende verwijzing naar de films „Ik geuzen gebruikt om de Spanjaarden de ben nieuwsgierig geel en blauw" van «1e nederlaag te brengen. Verder zijn er Zweedse filmer Viljot Sjöman. liedjes uit Valerius' gedenkklank. E>e „Imperium", dat voorzover men het nog handeling verplaatst zich over de hele nicht mocht weten, 'n geweldig theater-zaal. Nieuw voor de spelers van „Im- tje heeft in de Vestestraat, is met „Hut perium", die aan dit stuk meedoen (zes Spot" een heel nieuwe weg ingeslagen. meisjes en drie jongens), is dat ze voor Dit keer nu eens geen probleemstuk, I liet eerst met hun hele lichaam moeten j werken. Voor het eerst is men van het lijsttoneel spelen afgestapt. De toneel groep is erg benieuwd, hoe „Hut Spot" zal worden ontvangen. Mocht het een succes worden, dan is het plan op deze weg door te gaan, omdat er op deze manier veel meer te doen en te maken is dan met traditioneel toneel. de handbalvereniging „Warmunda" de heer H. J. v. Hulst ei als plv. lid mej. C. H. M. Schavenma- werden enkele leden ker. Als vertegenwoordiger van de ondergebracht in „Ons Huis", dat door "- de duivensportvereniging als opslag plaats wordt gebruikt. Nu hebben zij een meer op een woning lijkend pand dat aanvankelijk ook al voor de duivenlief- hebbers bestemd was maar ze zullen In de rondvraag rei de neer v.d. Krolt het geheel op moeten knappen, vrtl- (KVP) het op prijs te stellen wat meer 'e° z» "■A*""? TT '°,e8tand informatie te willen hebben over moei- '««'S™- Niettemin hebben rij het aam lijkheden die rich voordoen tussen be- a*""»"'' aanvaard omdat er meer wooers van Endepoel en de woningve.-. raaT" van -°™ Warmunda Hoe lan& het Pand no^ overenld ma? het lichtvoetige werk met blijven is momenteel niet te zeggen. Dat „v Ho»- De heer De - Rond 55 Winter (KVP) drong er bij zal b. en w. op aan het bouwplan achter gen. alorieuze revolu 1 "Huize Lidwina" te bespoedigen, daar' de woningzoekenden steeds meer onrust krijgen, door het uitblijven van goede resultaten betreffende dit plan. De heer v.d. Krof (KVP) wil in de vol gende raadsvergadering terugkomen op de situatie in Endepoel. verschillende omstandiheden af- B. EN W. TEGEN OPENBARE COMMISSIES VOORSCHOTEN Burgemeester en wethouders van Voorschoten zijn na langdurig en ernstig beraad tot de con clusie gekomen, dat het niet in het be lang van een zorgvuldige en evenwich tige bestuursvoorbereiding -zou zijn om de gemeenteraad voor te stellen in de verordening van de vaste commissies van bijstand voor te schrijven, dat deze als regel in het openbaar vergaderen. Tot deze conclusie komen b. en w. aan het slot van hun uitvoerige nota> over de openbaarheid van de commissiever gaderingen. B. en w. z^jn voor een zo groot mogelijke openheid in het ge meentelijk bestuur. Zien geen bezwaar tegen het openbaar maken van de func tionele commissies (deze zijn reeds open baar), maar tegenstander voor de open- LEUDEN De stand in de huishoude lijke parencompetitie van bridgeclub „De Sleutels" is na S ronden. GIROEP A: 1 Rip-Zwetsloot 542 pnt.. i baarheid van de commissies 2 Engels-Phllips 518, 3 Jansan-Lodder j stand en advies. Deze commissies advi- 512, 4 Rompes- Verkuil 508, 5 Dek-Spoor serea het college van b. en w. Deze com- 502, 6 De Goede-Stempels 485. 7 Biesot- I missies rijn ook geen politieke afspie- '.d. Meer 432. 8 Kuyt-v.d. Burg 474 p: geling van de gemeenteraad en bij open- 9 echtp. De Vrind 451 p: 10 mevr. Rom- baarheid zouden deze commissieverga- pes-Vreeburg 434 p; 11 Bloemhoff-De denngen de raadsvergaderingen uit- Jong 432, 12 De Vnes-Oudshoorn 420 p. 1 R°Nen- GROEP B: 1 Braakman-Vink 576 p; 2 Hehrert-Hollanders 536, 3 Poot-lans bergen 519, 4 Klinkenberg-Smltlenaar 501 p: 5 v.d. Hedde-Ntjweide 4S8 p; 6 Dutoer-Wales 467 p* 7 Dms. Bernard- j ZOETERWOUDE Geboren: Arnold Bon 463, 8 Oudshoorn-Lelieveld 460, 9 a. v.v. C. van Triest en M. E. Nathalia; Dms. Sier-van Zijl 459, 10 Vos-de Roo Maria Th. d.v. P. A. van der Krogt en 448 pi 11 Dms. Derogee-Smit 422 p; 12 a. C. M. van der Salm; Alexandra P. C. Imperium is erg blij, in de acteur Rein Edzaird van „de Nieuwe Komedie" ie mand gevonden te hebben, die bereid was de collage te helpen opzetten. De groep heeft aan hem veel steun gehad. De première van „Hut Spot" is zater dagavond om 8.30 uur, vervolgens wordt het stuk elke donderdag, vrijdag en za terdag tot en met 12 december gespeeld. Acties Hillegom tegen uitbreiding luchthaven Schiphol HILLEGOM Architect Jac. G. Misset uit Haarlem spreekt vrijdagavond tij dens een openbare vergadering van het voorlopig actiecomité „Schiphol-stop" te HlUegom. De bijeenkomst in de Nuts- zaal aan de Van den Endelaan vangt oni 20.00 uur aan Zijn onderwerp is „De algemene aspec ten van de uitbreiding voor Schiphol", waarin de heer Misset nader ingaat op de konsekwentties voor de Hillegomse samenleving bij eventuele aanleg van een 6e baan De medische aspecten van geluidshinder worden daarna toegelicht door dr. F. H. Bergfeld uit Bennebroek. Er is tevens gelegenheid tot discussie. Burgerlijke Stand LEIDEN UVS. Leidens h oogst geklasseerde voetbalclub, werd gisteravond uitgeteld. Uitgeteld door tweedeklasser LFO, dat niet alleen in cijfers (1-0) de •►aas bleef, maar ook qua voetbal beter uit de verf kwam. De vriendschappelijke broederstrijd, waarvan de opbrengst voor de aktle „Schip Ahoy" was bestemd, werd door één belangrijke factor gekenmerkt: een ontstellend gebrek aan een koelbloedige afmaker. Zonder dat gebrek zou de strijd ontaard zijn in een waar doelpuntenfestyn. LEIDEN Het genootschap Nedesrland- Israel dat in 1950 is opgericht krijgt binnen afzienbare tijd een afdeling in Leiden. De opriohtingsbijeenkomst wordt op dinsdag 3 november in de Rijnland- flat gehouden. Op deze bijeenkomst zal prof. dr. H. Berkhof spreken onderwerp „De staat Israel en de Ne derlandse christenheid". Na afloop deze lezing wordt een kleurenfilm toond over de verschillende aspecten Israel. Het doel van het genootschap Nederland-Israel is. belangstelling te wekken voor de cultuur van Israel en deze belangstelling gaande te houden door middel van lezingen, publikaties en andere vormen van confrontatie met het j gebeuren van Israel. I Leden van het oprichtingscomilé zijn: j dr. B. N. Bachra, bestuurslid Ned. Is- I raelitiache Gemeente te Leiden; de heer J. F. Beekman, oud-gevangene 1940- 1945; de heer W. M. van don Burg, se- cretaris Expogó. afdeling Lelden; mevr. M. M. Buseman-Groenewegen; prof. dr J. Damkmeijer; de heer I. Eikerbout. technicus; de heer M. W. van Engers. 1 secretaris Humanistisch Verbond, afde- LB1DEN Het personeel van het mo- ling Leiden; de heer J. Jongeleen. foto- dehnis Lampe kwam maandagmorgen tot graaf prof. dr. mr. C. A. van Peursen; de ontdekking dat men geprobeerd had j dr. P. L. Schoonheim, predikant; J. A. de brandkast te kraken. Tolenaar. Internist; dr. W. v. d. Zwaan, De inbrekers hebben alle deuren van bet j predikant, perceel geforceerd. Een poging om de brandkast te openen met een snijbrander is mislukt. Op dezelfde wtjze hebben ongewenste bezoekers zich toegang ver schaft tot het gebouw van de N.Z.H. Ook hier heeft men de deur die de in brekers van de brandkast scheidde Vrijenhoek-GeverB 421 p. GROEP Cl: 1 Weesing-de Jongh 643. 2 v. Alphen-Valk 637, 3 mej. v. Lierop- Stevens 632, 4 echtp. v. Leenen 623. 5 Wilmer-v.d. Wildenberg 611, 6 de Ko ning-Snijders 610, 7 Bakker-Hoef er 596, 8 Robbers-Lepelaar 587, 9 Broesterhuy- zen-Klompmaker 574, 10. Dms. Tielke- meyer-Hoorn 566, 11 Scholten-Donk 540, 12 Eisma-Krop 501, 13 Dms. Wiede- meyer-Rrandt 482, 14 mevr. Rip-Tonlno 454 p. Groep C2: 1 dames Winkler Prins-v-d. Meer 678, 2 Kimman-Kimman 676, 3 v.d. Lugt-Bergman-Mijl 671, 4 v.d. Berg- Sohiereok 647 p; 5 Riel-Isarin 631 p; 6 v. Beynum-Groen 602, 7 mej. Hoornweg -Henket 570, 8 dames Ye-Stynis 556 p. 9 Broekema-Dijkstra 554, 10 Middelhaan -Beugelsdijk 551, 11 Bernard-Selier 530, 12 WesseLs-Schölvinck 502, 13 dames v. Hussen-Berg 457, 14 Kuiper-de Vries 439 punten. de Poll; Bram z.v. A. M. A. d.v. A. L. N. van der Zwaan en P. C. S. den Brink en H, M. van Leeuwen: Erik F. A. z.v. A. J. Olijerhoek en Th» H. Brattinga; Maria J. J. d.v. J. J. van der Kolk en J. M. C. Dijkgraaf; Nicoline Th. M. d.v. C. Q. L. de Jong en A. C. M. Rijn: Willem J. z.v. W J Schipper en L. doctoraal i Het was onder het kunstlicht Bosh uizerkade een eldorado voor kan- senbenutters. Zowel bij UVS als LFC bleken die personen niet al te dik ge zaaid, zodat de zevenhonderd toeschou wers slechts met één treffer genoegen moesten nemen. Tien minuten voor rust stuurde Reinier de Wit vanaf de penalty stip Boudewijn Willemse naar de ver keerde hoek. nadat Poop Munnen binnen de beruchte lijnen was gevloerd. Een verrassende ontknoping. Zonder Jan Le- Gerard Désar, die vandaag M. Buijs; Oskar M. z.v. M. J. Poiesz W. H. M. Heus; Gerardus E. P. z.v P. F. W. van der Krogt en M. Koelewijn. Ondertrouwd: A. H. J. van der Putten (22) en J. Th. van Steijn (20); C. N. A. M. Groen in 't Wout (27) en C. M. A. Berg (21). Gehuwd: G. H. J. Hoppenbrouwer en F. B. M. de Boer; J. A. Olijerhoek en M. G. A. M. van der Akker; C. A. Straathof en M. C. M. de Jong; G. A. Overdevest en M. J. H. Koevoet; H. A. Bennis en D. A. Bos; M. G. van der Torre en M. P. J. Roessen. Overleden: J. Waasenburg (48). i doet, bleek UVS machteloze ploeg. Holmstedt, te traag en vaak foutief plaatsend en de naar het middenveld verhuisde Sjoerd Teske konden grootmeesters Leget en Désar niet doen vergeten. De UVS aanval was zijn voedingsbodem kwijt. En zonder die achtergrond was de schutterslinie van de Wauw-witten totaal van slag. De kansen, die er kwamen, werden op vaak simpele manier om zeep geholpen. Leo Holl presteerde het zelfs om twee dotten van kansen, terwijl doelman Henk v. d. Wetering al geslagen was, hopeloos te verprutsen. Henk v. d. Wetering, die de enkele zeer sterke momenten met een zwakke afwisselde, voorkwam na 20 minuten een achterstand, toen hij de bal voor de voeten van Teske weggriste. Daarvoor hadden Van Steyn en Lardé bepaald geen geluk, toen hun inzetten net naast de staander verdwenen. Na de hervatting heeft een aggreseiever LFC de strijd gedicteerd. Munne stelde al snel met een afstandschot de kwali teiten van Willemse op de proef en de zelfde speler moest even later door Balkhoven op harde wtjze worden ge stuit. Tweemaal nog is UVS heel dicht bij de gelijkmaker geweest. Robbie van Zijp, die maar matig voldeed en Sjoerd Teske, met een schitterend afstandschot, troffen beiden de paaL GELOOF HOOP EN LIEFDEGESLOOPT 0 LEIDEN In de periode van zon dagmiddag tot maandagmiddag hebben enige lieden zich toegang' verschaft in een bouwkeet aan de Smaragdlaan. De deuren van het gebouw en de kasten werden op ruwe wijze opengebroken. Uit de kasten worden verscheidene elektrische apparaten vermist met een gezamenlijke waarde van 570 gulden. ?S/TA/R UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Leidse universiteit is de heer J. J. Vriesendorp gepromo veerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op het proefschrift „Ambtshalve aanvul len van rechtsgronden ln het burgerlijk geding". Promotor was prof. dr. W. L. Haardt I AMBASSADEUR VAN ISRAEL IN RIJNSBURG RIJNSBURG In het kader van de Israelweek in Rijnsburg sprak ambassadeur Arad van Israel over het verleden, heden en toekomst van Israel. „De gevoelens van het Nederlandse volk ten aanzien van Israel, zjjn zonder meer sympathiek. Deze gevoelens vindt men niet overal, integendeel, grote gebieden staan lijnrecht tegenover Israel," aldus de ambassadeur. Over de houding van de V.N. waren zijn gevoelens verdeeld. In 1948 gaf de V.N. Israel het geboortecertificaat. Israel was als een pasgeboren kind: hulpeloos en eigenlijk nog zonder uesclier- 'ming. Toch wist het zichzelf in de diverse oorlogen te beschermen, de houding van de V.N. is verschil lende keren beschamend geweest. „Wanneer we echter," zo vervolgde de heer Arad, „de V.N. beschamen, beschamen we ook ons zelf, daar de V.N. niet van een vreemde pla neet is, maar van ons allen." „Toen drie jaar geleden Israel be dreigd werd moest het wel vechten, het moest vechten voor eigen le ven. De hele wereld keek naar de V.N. Deze liet het echter af weten. Israel betaalde een zware rekening, 1000 doden, 1000 inva liden voor het leven en na '67 nog eens duizend doden. Het leerde ons echter de les, nooit meer terug naar de situatie van toen. Voor ons is de sleutel voor de vrede „erkenning". Men moet ons zien als een nor maal land. Met goede bedoelingen en wederzijds vertrouwen. Joden en Palestijnen moeten naast el kaar kunnen leven," aldus besloot de ambassadeur zjjn toespraak. Met dit pleidooi voor de Joodse zaak verdedigde de ambassadeur zijn land. Na de pauze was er gelegenheid voor het stellen van vragen. Hier van werd gretig gebruik gemaakt. de bouw niet te LEIDEN Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis heeft de Land- steinerplaquette toegekend aan de na volgende donors van de bloedtransfusie dienst van de afdeling Leiden e.o., die twintig keer hun bloed hebben gegeven ten bate van de medemens: LEIDEN: L. M. H. v. d. Berg; M. L. Brasker; H. C. G. M. van Eeuwijk; W. J. de Gunst; L. F. C. v. d. Hoeven; Me vr. A. J. Jansen-Van Waas; J. Jansen; Mej. J. P. Juffermans'. M. J. A. Key- zers; J. Korswagen; D. A. Lancel; M. B. Laporte; G. W. J. Mens; S. M. P. Phllipse; D. Seller Jr.; P. A. G. Spie- I rings; E J. Teske; Mevr. C. M. E. Tes- j ke-Scholtes; C. P. Turk; J. F. Verhoogt; I N. de Vries; N. J. Wittenian; Th. N. van Zijp. LEIDERDORP: F. de Graaf: J. Nie- boer; B. Paulides: A. M. J. Rietveld; H. C. Spierenburg; D. van Teijllngen OEGSTGEEST: M Binnendijk; H. W. v. d. Reijden. VOORSCHOTEN: L. J. Bal; Mevr. J. C. Knodde-Heijmans; Mevr. H. v. d. Helden -Sol. ZOETERWOUDE. C. M. A. van Bem- melen; C. Onderwalen L. W, Onderwa ter; C. van Soest; F. G. Ttjssen. LAXD8TEINER-PBNNINQ, wegens het vijf maal afslaan van bloed werd toege kend aan: LEIDEN: J. C. Bedaux; J. J. Berendsen; A. van Biemen; Mevr. M. A. Boezaard- v. d. Velden; A. Bon; A. Ph. Booyi J. D. v. d. Bos: Mevr. J. C. M. Boskamp van Dijk; Mevr. F. v. d. Broek-van Leeuwen; P. Buis; B. E. Delsasso; N. W. J. van Duijkeren; Mevr. A. Dijkstra- Melnama; P. Favier; A. W. J. Fleur; Mevr. R. Francken-Turk; J. Giezen; Mej E. E. de Gilde; B. A. J. Goddijn; W. E. M. Goddijn; J. B. M. de Haas; E. J. Hes- selink; E. Hollem; C. L. Hollertt; Mej. M. A. M. Hoogland; M. H. v. Hoogstra ten; A. J. Hundepool; B. Knook; M. L. Koen; Mej. W. C. de Koning: A. Koren J. J. van Kruijssen; J. Kruiti D. Laden Sr.; Mevr. A. Lamme-Gobel; Mevr. C. Libochant-van Schie; W. S. de Loos; G. Martijn Jr.; Mej. A. M. Miedema: Molenaar: C. P. Molenkamp: J. J. Ober B. Ouwerkerk; G. van Rij; Th. E. Schatte Olivier; A. P. Scheffer; W. L. M. C. M. Schellekens. LEIDEN: J. Schuurman, mej. M. A» H. Singeling, mej. E. M. Sondheim, B. W. v. Steenbergen, H. G. Teeuwen, J. Chr. Uijlenbroek, mej. S. Valkenburg, H. F Veen, A. Verboon, C. P. M. Vergouwen, H. J. Vlaming. B. J. v.d. Voort, W. J, Vreeburg. J. A. de Vriend, mevr. H. J. J. de Vroomen-Ouwerkerk. mevr. D. M. E. Wallaart-Biegstraten, H. P. J. de Wit, mej. M. G. Zandstra, J. v.d. Zeeuw. LEIDERDORP: H. N. A. M. Booms. L. A. F. M. Booms, mevr. J. Chaudron Ligtvoet. H. v. Egmond, A. H. v. Ef C. P. A. Holierbank. CL v.d. Leek, mevr D. H. Nauta-de Ruiter. J. P. F. v. Ouds- hoom. F. Peet, mevr. C. M. Th. v. Roos- malen-Adriaanse, mevr. M. de Vries- Pijnakker. OEGSTGEEST; mevr. A. Bol-Nauta, J J. v.d. Broek. mevr. T. M. A. C. Burg-v d. Meer, A. Th. Lessens, N. C. den Hollander, S. D. v.d. Ploeg, mevr. J. J. Reekers-Ketting, K. W. Wiessing. VOORSCHOTEN: J, A. P. M. Berg, L. Eibers, A. de Groot, mevr A. A. Koe mans-Straathof, W. Krösschell. mej. A. M. Lenssen, H. Nagtegaal, J. Snippe. ZOETERWOUDE: mej. R. v. Nierop, F. G. A. Langelaan, G. Koning, E. Huls bos, C. B. G. v. Cromvoirt.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4