PEUR STUYVESANT Studio GaidóeSoti/ïa/iit DE FEEKS IS NIET GETEMD Leider Trio Hellénique: geen verblijfsvergunning antenne De film van vanavond TELEVISIE VANAVOND PAGINA 2 LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 OKTOBER 1970 Drempelvrees om de drempel "VTA een standpuntbepaling van mr. Biesheuvel in Rotterdam weten de KVP'ers die voor een initiatiefwet ijve ren om de kiesdrempel in Nederland te verhogen tot minstens drie Kamerzetels één zaak zeker: ze krijgen voorlopig geen steun van de anti-revolutionaire Kamerfractie. Mr. Biesheuvel c.s. zijn hoogstens bereid om een dergelijk voor stel te steunen, wanneer de komende voorjaarsverkiezingen tot een nog ver dergaande versplintering van het Ne derlandse partijstelsel leiden. Het initiatiefvoorstel van de heren Andriessen, Kolfschoten en Van Schaik zal dus, omdat de VVD mordicus tegen is en een deel van de KVP- en CHU- fracties bezwaar heeft, afhankelijk worden van de grote oppositiepartijen: de socialisten en D '66. Omdat het kabi net-De Jong zijn bestaan voor dit tus senvoorstel niet op het spel schijnt te gaan zetten, is een Kamermeerderheid niet uitgesloten; maar dat hangt dan volledig van de oppositie af of van amendementen die potentiële tegenstan ders doen besluiten van hun bezwaren af te stappen. Uiteindelijk zou dan het resultaat voor de Kamersamenstelling zijn een wat mildere concentratiebeweging dan die welke de KVP aanvankelijk met haar program-Steenkamp en D '66 met haar staatkundige vernieuwingsvoorstel inzake het districtenstelsel beoogde. Doel en gevolgen \fAN alle kiesdrempel verhoging- en districtenvormingsvoorstellen is de uiteindelijke bedoeling het aantal frac ties in de volksvertegenwoordiging te verminderen. Dieper ligt dan nog de bedoeling om de Nederlandse kiezers te bewegen hun stem uit te brengen op een beperkt aantal politieke partijen of concentraties. Het districtenstelsel is op zichzelf aanlokkelijker, maar voor de KVP is dat weer een moeilijke zaak, omdat de tegenwoordige oppositiepartij en daaraan de kwestie van de recht streeks gekozen formateur gekoppeld hebben en dit voor andere christen democratische partijen een onverteer bare procedure is. De bedoeling wordt met verschillen de motleven aangeprezen: onder meer verhoging van de efficiency van het parlementaire werk. Vereenvoudiging van de kabinetsformatie wordt meestal niet genoemd. En terecht! Want wan neer alle op splinternieuwe partijen uitgebrachte stemmen betekenisloos blijven, dan komen die stemmen via het systeem van restzetels toch aan grotere partijen ten goede. Of hieruit dan wel een duidelijke regeringsmeerderheid zal voortvloeien, valt te betwijfelen. En dan knelt de schoen even hard als hij deed ▼óór de verhoging van de kiesdrempel. Natuurlijk kan men redeneren: de kiezers die anders op splinterpartijen zouden stemmen, moeten dan maar hun stem uitbrengen op grotere fracties met een zekere kans op zetels in het parle ment. Dit Zou geleide democratie wor den van 'n weinig fraai soort; staatkun dig-gereformeerden zouden dan maar op de ARP moeten stemmen, de PSP'ers op de communistische partij. Ve len zullen dit weigeren en dan la dus het resultaat dat men op kansloze par tijen blijft stemmen en een groep soms consequent-denkende en stemmende burgers, die tegen de twee procent kan lopen, haar stem niet meer in de volks vertegenwoordiging kan laten horen en dus wel gedoemd is zich te concentre ren op buitenparlementaire acties Onmogelijkheden TYEZE problemen lost men ook niet op met meer kracht te zetten achter het streven naar partijconcentraties: die worden dan immers weer gemakkelijk programmatisch een onduideljjke zaak. De eindeloze moeilijkheden om iets concreets tot stand te brengen waarbij D'66 en PSP gezamenlijk de verkie zingswagen trekken, hebben de laatste maanden weer eens bewezen, hoe ha chelijk een dergelijke onderneming Meer concentratie in een klein aantal grote en grotere politieke partijen stuit in deze tijd ook op het bezwaar, dat de meeste politieke partijen juist bezig zijn om programmatisch en qua politie ke kleur een duidelijker gezicht te krij gen. Mensen die zich van die partijen afgesplitst hebben of zich er nooit thuis hebben gevoeld, kan men omwille van de duidelijkheid dan ook niet dwingen, niet eens dringen, om zich aan die partijen te conformeren. Een bezwaar tegen verschillende landen waar men vanwege een historische ontwikkeling of door manipulaties met de kieswet tot twee en drie de hegemonie voerende partijen is gekomen, vinden we juist dat daar wel de regeringsformatie een technisch gemakkelijke zaak is, maar het regeren allerminst gepaard gaat aan symptomen die erop duiden, dat de burger zich er gelukkiger en meer bevre digd voelt dan in landen waar splinter fracties bepaalde ndere bezwaren met zich meebrengen. Minder pijn INTUSSEN heeft de lezer wel begre pen, dat wij nog steeds geen voor stander zijn van een kiesdrempelverho ging evenmin als van andere hervor mingen welke tot onnatuurlijke partij- concentraties dwingen. Het nieuwe ini tiatiefvoorstel van K.V.P.-Kamerleden veroorzaakt minder pijn dan de zware chirurgische ingrepen welke in eerdere suggesties besloten lagen. Toch vragen we nog altijd om de motivering welke duidelijk maakt, dat niet alleen het functioneren van het parlement bij af gedwongen vermindering van de frac ties gebaat is, maar ook de werking van de democratie onder de burgers. We zijn bang dat dwangmaatregelen lelden tot steeds buitenparlementaire acties. Op de duur krijgen we dan misschien een uitbarsting waarvan de gevolgen niet te overzien zijn, of het verschijnsel dat we overal minderheden in bescherming gaan nemen, behalve in de eigen volksvertegenwoordiging, waar we om andere belangen een discrimina tie voor lief nemen- Misschien is het niet eens zo gek om conform het standpunt-Biesheuvel eerst af te waChten, of inderdaad de schei ding van geesten welke in onze tijd overal merkbaar is, in het parlement tot verdere versplintering leidt in plaats van tot een hergroepering, ook wat be treft de splinters- Rente plukken van fiscus GEVOEL voor humor hebben de voorlichters die bij staatssecretaris Grapperhaus' nieuwste belastingvoorstel vooropgesteld hebben het nieuws dat er voortaan van de fiscus ook rente te plukken valt. Wie te veel aan vadertje staat betaald heeft, krijgt het straks immers met procenten als bonus voor het-lenen terug. Maar de overheid zou waarschijnlijk nooit haar mildheid hebben laten uitstralen, ware het niet dat ze, na zelf rente te hebben berekend over achteraf geïncasseerd belastinggeld, er tachtig miljoen „schoon" beter van zou worden. Sociaal heeft de heer Grapperhaus niettemin gelijk, als hij beweert: de één betaalt nu zijn belasting op het moment dat die invorderbaar is en de ander komt een jaar of meer later, na eerst nog rente van dat geld te hebben getrokken. (Overigens heft de overheid dan over die rente ook weer belasting!). We zijn benieuwd waar burger en gemeenschap terechtkomen, overheden er bij belasting, retributies en rechten er net als Financiën een rekening courant la de Amro- of Boerenleenbank op na gaan houden. Hoeveel rente krijgen we dan over het luister- en kijkgeld en de wegenbelasting die we vooruit betalen? Wat beuren we aan rente, als we een half jaar hondenbelasting terugkrijgen omdat het lieve dier overleden is? Wat gaan de nutsbedrijven doen als we minder water, stroom of gas gebruikt hebben, dan we via de vaste aanslag hadden mogen doen? En misschien wordt het voordelig af en toe een stevige portie belasting vooruit te betalen; acht procent en de zekerheid dat de staat garant is, valt ook niet te versmaden. Een leuke vraag is tenslotte of het wel altijd mogelijk is fiscale heffingen preccies op tijd te betalen. Als de werkmethode van 's rijks administratie dit onmogelijk maakt, mag de fiscus dan feitelijk nog wel rente eisen? (ADVERTENTIE) „Ik ben buzukispeler en beconcurreer niemand" BERGEN (Noord-Holland) De Griekse musicus-zanger Polycarpos Ef- thiimiedis (33). die enkele Jaren geleden met het trio Hellenique het ene succes na het andere boekte, mag niet in ons land blijven. Bij het directoraat gene raal voor de arbeidsvoorziening in Leidschendam heeft men hem een ar beidsvergunning geweigerd. Polic is hierover bijzonder teleurgesteld. „Nederland was altijd mijn tweede vaderland, ik wil hier zo graag blij ven", verzucht hij. De heer S. Dekker, die de Griekse musicus een zomerhuisje in Bergen heeft verhuurd, voegt daar aan toe: „Polic heeft aan ons land zijn hart verloren". Het trio Hellenique be kend van de Sirtaki, en Zorba de Griek, is kort geleden na een samen werking van ruim twaalf jaar uiteen gegaan. Eén van hen ging naar Zweden, de ander toog naar België. Polic wilde in Nederland blijven om hier een solo carrière te beginnen. Platenmaatschap pij CNR zag daar wel wat in en laat nu een eerste single van de pers komen met het Griekse liedje „Dirlada", waar bij Efthijmiedis zingt, de buzuki be speelt en zich door de stemmen van een kinderkoor laat begeleiden. Atlantic ei genaar A. W. van de Klugt te Bergen, die het Trio Hellenique in het verleden avond aan avond in zijn dancing heeft laten optreden, wilde Polic als kok aan stellen en vroeg bij het Arbeidsbureau in Zaandam een arbeidsvergunning aan. Zijn verzoek werd echter niet ingewil ligd. Polic vindt het onbegrijpelijk. „Ik ben buzukispeler en ik concurreer nie mand weg in Nederland. Ik dacht dat mijn kennis van de Griekse zang en muziek wel een basis zou zijn, waarop men een arbeidsvergunning zou ver strekken". De heer Dekker: „een buzu kispeler in ons land is iets unieks. Een deskundige op het gebied van de Griek se muziek hebben we praktisch niet. Bovendien is er geen enkele artiest in ons land. die er bezwaar tegen heeft dat hij in Nederland werkt. Hij kan over een grote populariteit onder hen bogen". Polic heeft vanuit verschillende andere landen aanbiedingen gehad om daar te komen werken Maar hij is eind september vanuit Zweden, waar zijn vrouw en dochtertje wonen, naar Nederland gekomen omdat hij juist in zijn tweede vaderland een nieuwe car rière wil opbouwen. Wat hij, nu hem een arbeidsvergunning is geweigerd, gaat doen weet hij niet. Voorlopig ver trekt hij weer naar Zweden, waar hij j gaat werken aan een op het verhaal Zorba de Griek gebaseerde musical. In elke aflevering van het steengoeie radio/tv-magazine Studio swingen de knetterhippe camera- en microfoon nieuwtjes de pan uit! Iedere week knalvol informaties over radio- en tv-stetren. interviews en kleurrijke reportages. Studio biedt meermeer popnieuws, meer sport, n aktualiteit! Ook kunt niet zonder Studio. Stuur daarom nü een kaart zonder postzegel met uw naam en adres aan ons antwoord nummer te Amsterdam. het dynamische radio/tv-magazine van de KRO biedt meer...veel meer! Het is een en al vrolijkheid in de voorstelling, die Toneelgroep Theater momenteel geeft van Shakespeares „Getemde Feeks". In de Koninklijke Schouwburg was het gisteravond te zien: mensen die een trap af donderden, zich verslikken, op hun gezicht getimmerd worden, dom reageren, de verkeerde dingen zeggen of iets niet begrijpen. Terecht werd er dan ook volop gelachen om deze vrolijke voorstelling over het kijvige Kaatje uit Padua, dat op zo'n absurde manier het hof wordt gemaakt door de vervaarlijke Petruchio- Hans Croiset# regie zat vol vermakelijke vondsten en grappen. Vrolijkheid om Shakespeare bij „Theater" I 55 J De aardigste vondst was wel het doortrekken van de proloog door het hele stuk. Shakespeare laat het alle maal immers beginnen met een man, die dronken uit een kroeg wordt ge smeten en daar in de nacht aangetrof fen wordt door een stel lanterfanten, die een grap met hem uithalen. Ze verkleden hem, doen alsof hij een lord is en laten een toneelstuk voor hem opvoeren, wanneer hij weer bij zijn positieven komt. zodat hij niet meer goed weet wie hij is. Croiset laat Hans Tiemeyer de rol van deze dronkelap spelen en hij laat j hem zelfs actief worden in de voorstel- i ling, door hem kleine rollen te geven. Dat is inderdaad enorm vermakelijk, al blijkt het nadeel aan het slot, wanneer Shakespeares einde (waarin deze Sly allang vergeten was) moet gevolgd worden door Croisets einde (Sly weer op de stoep van de herberg), dat als een anticlimax werkt. De eigenlijke hoofdrollen werden ge speeld door Jules Croiset en Sigrid Koetse. Wat de eerste als Petruchio deed was geweldig fijn vakwerk, heel boeien om te zien, met een sterk gevoel voor de nuances en de mogelijkheden van de rol. Op Tiemeyer en Croiset drijft de hele voorstelling. Bij de rol van Kaatje van Sigrid Koetse Is alles minder dnidelijk, vooral het «lot kan ze helemaal niet geloofwaardig maken, omdat zo in alle opzichten lijkt t« verhinderen, dat er lets van emotie doorbreekt. De overgave van deze vrouw aan haar man is zo overdreven onecht, zo vals, dat het met deze Petru chio ondenkbaar is, dat de rauwe be handeling niet in versterkte mate door moet gaan. Dit spel met uiterlijkheden, waarin niets wezenlijks doordringt, was feitelijk In de hele voorstelling als zo danig te zien. Er Toneelgroep Theater „DE GETEMDE FEEKS" van Shakespeare vertaling Bert Voeten kostuums Ellen de Zwart decor Hep van Delft regie Hans Croiset met Hans Tiemeyer, Jules Croiset, Sigrid Koetse. Jan Apon, Henk Schaer, Lex Schoord, JSrlc v. d. Donk, Peter - Relj- der Donk, Albert Abspoel, Henk Schaer en Frank van Erven. Maar de voorstel ling kwam desondanks niet verder dan snel te vergeten amusement. Toch jam- „Met blijdschap" naar Parijs en Genève AMSTERDAM (ANP) Op 9 en 10 november zullen resp. in Parijs en Geè- ve voor Nederlandse verenigingen voor stellingen worden gegeven van het ca baretprogramma „Met blijdschap geven wij kennis", waaraan meewerken Conny Stuart, Frans Halsema, Gerard Cox en Boudewijn Leeuwenberg. Het is nu het derde seizoen dat van dit programma voorstellingen worden gegeven. De tournee is opnieuw ver lengd tot en met 30 december. In Rot terdam zal van 9 tot en met 13 decem- j ber een laatste serie voorstellingen in De Doelen —kleine zaal worden gespeeld. Verder zijn er nog voorstellin gen in o.a. Heerlen, Roermond, Roosen daal, Zwolle, Hoorn, Utrecht en Stads- 1 kanaal. Kunst en kunstenaars Het Arnhemse Gemeentemuseum wordt voor de tweede maal gedeeltelijk veranderd in een cash-and-carry winkel. Onder de titel „Ja, Sinter klaas maakt een toestand in het mu seum" wordt van 21 november tot en met 5 december een grote verkoop gehouden van kunst uit Arnhem en Velp. Vorig jaar werd in zestien da gen tijds voor meer dan 20.000 gul den omgezet. In Galerie De Krakeling, Westeinde 200 Den Haag, exposeren van 31 oktober tot en met 8 november Hans Lager- weij en Willem Velthoven, studenten aan de Vrije Academie voor Beelden de Kunsten. Hun tentoonstelling staat in het teken van protest tegen het gebrek aan enthousiasme en liefde voor het vak bij de studenten. Wet-strijd Utrecht- Den Haag De NOS-televisie zendt vanavond voor de eerste maal in dit siezoen het programma „Wet-strijd" uit, een spel in kennis van de wet tussen twee teams, waaraan iedere kijker kan meedoen om zo zijn kennis van recht en wet te testen. Ditmaal zullen in het programma raadsleden van de ge meente Utrecht uitkomen tegen raadsleden van de gemeente Den Haag. Het programma wordt evenals vorig Jaar gepresenteerd door drs. H. NOS Ned. II 22.40 uur. Geschiedenis van de joden In het voorjaar van 1971 zal een uniek boek verschijnen: Platenatlas van het leven der joden in Nederland, van de middeleeuwen tot 1940. Het zal Memerboek heten, naar joodse tradi tie, die zegt: „Gij zult het vertellen aan uw kinderen". De samenstelling van dit boekwerk heeft de vroegere hoofdredacteur van het Nieuw Israëli tisch Weekblad, Mozes Heiman Gans. Naar aanleiding van het verschijnen van dit boek, gaat de NCRV in zes korte uitzendingen, eenmaal per maand op woensdagavond, iets van de geschiedenis van de joden in Neder land in beeld brengen. NCRV Ned. II 22.00 uur. Louis Malle's „Vie privée" behandelt de carrière van een danseresje, dat fotomodel wordt en dan zo de aan dacht trekt, dat men haartalent of geen talent tot filmster bombardeert. Dit zou allemaal niet zo opmerkelijk zijn als de hoofdrol in deze film niet werd vervuld door Brigitte Bardot wier loopbaan (en talent) duidelijke overeen komsten met het danseresje Jill ver toont. Misschien juist daardoor is de regisseur wel enigszins gehandicapt ge weest en heeft hij niet zo'n haarscherp beeld van carrièrejagers en het zenuw slopende leven in het filmwereldje kun nen scheppen als in het gegeven opge sloten lag. Het door Malle in samen werking met Jean Paul Rappeneau ge schreven scenario laat tenminste nogal wat kansen liggen, waar het een kri tisch commentaar had kunnen zijn op het sterrensysteem. Interessant maar in zijn opzet toch wel mislukt, dit door Malle geschetste privéleven van een filmster. Naast BB zien we in de film ook nog Marcello Mastroianni, die ook al zo'n beetje zich zelf mag spelen. Vanavond NOS Ned. I, 20.35 uur. De AVRO Introduceerde gisteren iets nieuws: De meneertjes, korte grap verteld door Paul van Vliet en Fred Hngas. Kan misschien leuk worden, was het gisteren nog niet. Een langere AVRO-grap was de André van Duin show. Leuk? Soms bepaald heel erg, maar Van Duin toont zich toch te vaak het „natuurtalent" dat de nodige scholing mist. Hij mikt op een kolder show maar overdrijft dan, waardoor bet effect teloorgaat. Voorbeeld: een minister wordt geïn- terviewd. maar raakt onder het ge sprek geboeid door een mini-meis.ie. Dat is een komische situatie die tot een redelijke sketch kan leiden. Maar als de interviewtekst dan óók kolder is raakt het effect zoek en is het domweg niet komisch meer. Jammer, Van Duin zou beter kunnen. Het ma gere karakter van het bijwerk giste ren werd door regisseur Rob Touber goed gecamoufleerd. De domme sitnatie die op dinsdag avond KRO-fiction (Mod Squad) laat alterneren met AVRO-fiction (Peyton Place) is op slch natuurlijk iets onzin nigs. Voor uw recensent overigens ge legenheid om even te „freewheelen" bij Mod Squad, dat gisteren bepaald niet tegenviel. Van AVRO's Televizier zagen we het onderdeel dat de magische geneeskun de van ene mevrouw Prinsen-Corte annonceerde. Televizier nam enige af stand. desondanks een doodgriezelige aangelegenheid omdat in dergelijke gevallen elke publiciteit op positieve publiciteit uitdraait. Op levensgevaar lijke publiciteit. Leo Akkermans tekende voor de eer ste aflevering van „Gelijke kansen voor iedereen", KRO-documentaire die aantoonde dat kinderen uit arbeiders gezinnen moeilijker „maatschappelijk doorstoten" dan kinderen van ouders met intellectuele beroepen. Dat is na tuurlijk een levensgroot feit waar el ke aandacht die eraran wordt besteed waardevol is. Waarbij men overigens voorzichtig moet zijn met al te voor barige conclusies. Persoonlijk kennen we „beter gesitu eerden" die geen enkele culturele be langstelling hebben en ook „handar beiders" die op sommige culturele ter reinen ons de baas zijn. De problemen, die „Gelijke kansen" stelde zijn le vensgroot, maar ze lopen niet hele maal consequent aan de inkomenspo sitie van de ouders, dachten we. We hopen overigens dat Akkermans in zijn vervolg (of !n een nader vervolg) ook het chapiter t.v. ter sprake zal brengen, het medium dat heel actief de gescheiden bronnen van informatie zou kunnen doorbreken. NOS: 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Den Haag vandaag 19.09 uur: Première IK OR: 19.30 uur: Kenmerk NOS: 20.00 uur: Journaal NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal TROS: 19.04 uur: Hoelabaloe 19.20 uur: Met de kamera op jacht 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: De dief van Washington 21.10 uur: Jerry Lewisshow 21.40 uur: Operatie giraffe 22.05 uur: Podium voor jonge kunstenaars 20.20 uur: Pol. uitzending VVD 20.30 uur: Socutera 20.35 uur: Privéleven, film 22.15 uur: Studio Sport 22.40 uur: Wet-strijd 23.10 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uurt De Woefs en de Lamaars 22.20 uur: Sal Tas 22.35 uür: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Den Haag vandaag 19.09 uur: Van gewest tot gewest 19.49 uur: Toeristische tips 18.55 uur. Journaal NCRV: 19.04 uur: Eddy ready go 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: De kleine zielen 21.20 uur: documentaire 22.00 uur: Memor-boek 22.05 uur: Journaal 20.00 uur: Journaal VPRO: 20.20 uur: Boekenmarkt ln RAI 20.30 uur: Laurel en Hardy 20.55 uur: Terug naar de RAI 21.30 uur: Documentaire over Philippijnen 21.57 uur: Boekenmarkt IKOR: 22.35 uur: Dubio, discussie over politiek 22.50 uur: Journaal TELEAC: 22.55 uur: Onze landboww (Opn). 23.55-24.C 7 NEDERLANDS HILVERSUM II (S) Klink Klar 19.45 (S> Tango Rui latholieke Volfcsp HILVERSUM I KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord 7.16 Badlnerie; klassieke en moderne mu- ZIEK (gr.) (7.30 Nieuws: 7.32-7.50 Actualitei ten: 3.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.31 Gymnatiek voor de huisvrouw; 9.35-9.4( Waterstanden). NOS: 10.00 Wat heeft dal kind?, pedagogische kroniek. 10.20 (S) Mu ziek uit de Barok (opn). KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen NCRV: 12.00 Lort-Vast, gevarieerd program- nja. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tiiin- (S) Radlophilht 4.00 Bij de Tijd: -idlopakket met actuele informatie over Land der ontwikkeUngen in de samenleving. 14.20 <S) AVRO's Topp Lichte grammofoonmuziek 14.30 Country en 17 30 jeugc dagdienst. NOS: 15.30 Meer over minder: De stem van de sprekende minderhei: informa tief programma. (16.00-16.02 Nieuws). NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actuele kroniek met 17.55 Mededelin- HILVERSUM in 9.00 Nieuws. 9.02 Flits - een lnstru- programma. 9.30 Muziek bij de HILVERSUM H KRO-op-Di AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas- 16.00 en 17.00 Nli net een plaatje: .03 Pop-Slick!elKRO: pop-mixture. (13.00. Vg. üek. 7.20 Stere (ADVERTENTIE) Dynamisch. Modem. Energiek! Vooraan bij alles wat nieuw en jong is. Peter Stuyvesant - rijke geurige tabak, volmaakt filter, King Size Peter Stuyvesant, U geniet zoveel meer!

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2