„ST. MATTHIAS" HEEFT TEKORT AAH LEDEN Waarom betaalt kweker hoger bedrag dan de „export-prijs?" Beleggingsmogelijkheden beter en meer efficiency PvdA-Leiden reageert positief op plan D'66 overleeft selectie De Bollenstreek betrekt voortaan water van LDM MARKTEN OENSDAG 21 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT Leidse en Haagse Spaarbank gaan samen EIDEN De besturen van de Stichting Leidse Spaarbank en van la Stichting Nutsspaarbank te Den iaag hebben besloten de bedrijven an de beide spaarbanken samen voegen. 'ussen de Haagse en de Leidse ipaarbank, wier werkgebieden aan ilkander grenzen en die beide aan- jesloten zijn bij de Nederlandse .paarbankbond, bestaat al reeds inige tijd een nauwe samenwer- cing op administratief gebied. Evenals de Nederlandse Spaarbankbond de beide besturen er van overtuigd, at de belangen van de spaarders op termijn het best gediend zullen (jn met een fusie van de twee spaar banken, omdat alleen op deze wijze vol- pdig profyt kan worden getrokken van i-oordelen die een grotere eenheid t: betere beleggïngsmogelijkheden I 1 1 1 1 de spaargelden, grote efficiency en I fïV2 I lOCf! DOtl Cl litbreiding van de aan de rekeninghou- Auy «aiuciimc/iiu an de spaarbanken te bieden )e twee spaarbanken volgen met de oorgenomen fusie de weg waarop an- spaarbanken zijn voorgegaan, zoals lilversum en Amersfoort, Utrecht en [eist, alsmede Haarlem, Beverwijk, IJ- nuiden en Alkmaar. let werkgebied van de Haagse en de >eidse Spaarbank omvat naast Den Spaardershelang op la ngere termijn gediend Haag en Leiden: Zoetermeer, Rijswijk, Wassenaar, Voorburg, Leidschendam, Voorschoten, Oegstgeest en Leiderdorp. De spaarders in dit gebied behouden alle voordelen van de plaatselijke kan toren, die hun geldzaken zelfstandig blij ven behandelen. Het Leidse bedrijf zal ook na de fusie worden uitgeoefend onder de naam Leidse Spaarbank. Een aantal leden van het bestuur v i de Dekenale werkgroep Ixfudt gespreksavond over de missie IEDEN/OEGSTGEEST De deke nale werkgroep Ontwikkelingssamen werking houdt morgenavond in het ,HJ-gebouw aan het Levendaal 101 gespreksavond over de missie. Het woord wordt onder andere gevoerd door dr. Verstaelen, oud-missionari Ghana en thans verbonden aan het •iologisch Instituut van de Rijksuniver- iteit te Leiden. Er worden verder films vertoond en platen met Afrikaanse mu- llek gedraaid. Aanvang 20.00 uur. Morgen uitspraak in zaak-Mooren fit EN HAAG/LEIDEN - Morgen zal het [Haagse Ambtenarengerecht uitspraak (doen in de aanhangig gemaakte zaak van de heer F. H. J. Mooren, voormalig >rganisatie- en efficiency-ambtenaar bij Je gemeente Leiden. De heer Mooren, lie op 1 mei 1969 voor een proeftijd van ben jaar door de gemeente was aan genomen, kreeg geen vaste aanstelling imdat het Leids college van b. en w. niet bekwaam achtte. Se heer Mooren van zijn kant is ervan wertuigd, dat zijn ontslag slechts ge baseerd is op twee geheime rapporten :q enkele brieven, waarin hij B. en W. in tennis had gesteld van voor een aantal ambtenaren belastende feiten. Namens le gemeente Leiden achtte de heer Van tie Velde, chef van de afdeling perso- leelszaken, het klaagschrift van de hr. Mooren ongegrond. In zijn pleitnota wil de de heer Mooren het bewijs leveren dat niet zijn onbekwaamheid, maar de politieke moeilijkheden in de gemeente le reden van zijn ontslag waren ge- hield eerste ont spanningsavond Leidse Spaarbank zal worden toegevoegd I aan het bestuur van de Nutsspaarbank j v te 's-Gravenhage en omgekeerd. De di- -t.Jm rekteur van de Leidse Spaarbank zal, j K met behoud van zijn tegenwoordige i funktie, deel gaan uitmaken van di direktie van de Nutsspaarbank te 's-Gra venhage. De werkgelegenheid zal door de voor genomen samenvoeging niet verminde ren. Met de vakorganisatie» is tydig overleg gepleegd. De Nederlandse Bank heeft verklaard tegen de voorgenomen fusie geen bezwaren te hebben. Lage prijzen op postzegelveiling LEIDEN De Leidse Vereniging van Postzegelverzamelaars hield gisteren de eerste grote veiling van het seizoen in i het Logegebouw. Voor de gevorderden in deze hobby was er een fantastische reeks van kavels van het betere genre, terwijl er echter ook voor de gewone amateur, die wel iets voor zijn verza meling over heeft, voor betrekkelijk weinig geld beslist wel wat te halen was. In totaal waren 135 kavels voor de veiling beschikbaar, zowel voor de na-oorlogse als de oudere zegels bestond grote belangstelling. De prijzen waren beslist niet hoog. In geen geval werd Plaatselijk gesprek met KVP Burgemeester Va LEIDEN De in de Ned. Invaliden Bond georganiseerden waren gister avond voor het eerst na de vakanties in het Petrus-zaaltje aan de Lammen- schansweg weer bijeengekomen voor een gezellige kaart- en kienavond. De heer jj - J. Witteman ifep zijn leden die ondanks i s "e catalogusprijs gehaald. I slecht weer de zaal geheel vulden, een i hartelijk welkom toe. 1 yT WT 1 Steeds weer is het voor de leden een V. van w eerlee genoegen om onder elkaar allerlei bele venissen uit te wisselen, nadat zij door familie of altijd klaar staande auto bezitters worden gereden. Er wordt dan heftig gekaart eu gekiend en is het voor de avtieve secretaresse, mevr. Creygh- ton-Berbee altijd moeilijk om een paar mededelingen te doen. Anderszijds le vert het 't bestuur geen moeilijkheden op de leden bijeen te krijgen en d; geeft in deze tijd toch wel voldoening. Prot. Chr. fractie wenst volledige openheid over instructiebad VOORSCHOTEN Ook de voorzitter de Prot. Chr. Raadsfractie te Voor schoten. de heer De Klerk Wolters, heeft het College van b. en w. volledige opening van zaken gevraagd nu het in structiebad nog steeds niet geopend is •n er hardnekkige geruchten in omloop ;ijn, dat de door b. en w. aangekondigde j heropening op 2 november a.s. weer uit gesteld moet. worden. Hij vraagt b. en w. duidelijk stelling te nemen tenopzichte van de verantwoor delijkheid voor ontwerp en uitvoering het instructiebad. De in de pers verschenen mededelingen van b. en w. blijven naar zijn mening beneden de maat van de vereiste openheid tegen- de burgers. Voorts vraagdt de heer De Klerk Wolters hoe groot de finan ciële schade is welke de gemeente lijdt door de gang van zaken rond het in structiebad. Dit alles afgezien van de schade welke het zwemonderricht onder vindt. Ook wenst de heer De Klerk Wolters geïnformeerd te worden over eventuele mogelijkheden tot verhaal van de door de gemeente te lijden schade. LEIDEN Bij het ter perse paan van dit nummer ontvingen wij de namen van de zestien spelers, die het selectie duel, gisteravond op het LFC-terrein, hebben overleefd. Van Leidse zijde is alleen Cock van Weerlee aangewezen om. volgende week woensdag op het Pa- pendrecht een tweede selectieduel tegen de zaterdagumateurs van WEST 2 te spelen. De overige vijftien spelers zijn: Eddy Zoeter (De Musschen), Drewes (Celentas), Vonhoff (VUCJ: v. d. Werff (VOO); Goedkoop (Overmaas): Mittel- berg (HBS): Bergsma (Papendrecht) Poot (Unitas)Putters (Unitas); Vos- (VUC): Kloor (RVC); W. en A. v. Linden(Papendrecht) FMertes (Laak kwartier); en H. Noordam (Laakkwar tier). Afscheid bestuurslid van Creatief Centrum VOORSCHOTEN In het schilders atelier „Willem Schrofer" aan de Molen laan te Voorschoten is afscheid geno men van mevrouw T. Gerritsma-Huner, die sinds de oprichting van het Creatief Centrum m 1968 zich bijzonder heeft ingespannen voor deze stichting. Namens het bestuur sprak de voorzitter B. Jellema woorden van dank en waar dering en overhandigde een portable- radior Onder de aanwezige medewerkers van het Creatief Centrum bevond zich tevens wethouder mr. T. C. Esselaar. Het verhuizen van mevrouw Gerritsma naar Groningen betekent een verlies voor de Stichting Creatief Centrum. DE BOLLENSTREEK Voor de drinkwatervoorziening in de Bollenstreek was het gisteren een belangrijke dag. In de Hoofdstraat, voor Villa Beukenrode, werd om 3 uur op het rijwielpad met ongeveer 50 slagen door burgemeester v. d. Willi gen van Leiden, president-commissaris van de Leidse Duinwater Maatschappij, de hoofdkraan opengedraaid, waardoor de aansluiting tot stand kwam, waarmee de L.D.M. circa 110 mS water per uur gaat gupleren aan het Waterleidingsbedrijf van de Bollenstreek. Dit wil zeggen dat de gemeente Sassenheim vanaf gister geheel water betrekt van de L.D.M. De watertoren aan de Wasbekerlaan te Sassenheim is onderdeel van het trans portsysteem van de L.D.M. geworden. Met deze nieuwe maatregel is ook het euvel verholpen van te lage druk in de hele bollenstreek, die in het bijzonder optrad bij extra watergebruik in perioden van warmte en droogte. Het watergebruik van de bollenstreekgemeenten Hillegom, Lisse en Sassenheim, dat gemiddeld 400 nrt per uur bedroeg, met pieken van 1000 m', gaat nu, uitgezonderd Sassenheim, circa 300 m* worden. Verwacht wordt dat met deze nieuwe gang van zaken, be houdens onvoorziene omstandigheden, de watervoorziening in de bollenstreek voor de komende 10 jaar veilig is gesteld. De gemeente Sassenheim is nu overgegaan van het gebruik van dieptewater, dat door het pompstation Hillegom rechtstreeks werd opgepompt, naar oppervlaktewater van de L.D.M. dat eerst wordt gefil treerd in de duinen. Deze nieuwe maatregelen in het belang van de watervoorzie ning zijn niet alleen het gevolg van de sterke bevolkingsaanwas in de laatste jaren, maar ook door het groter gebruik per hoofd als gevolg van de verbetering van de volkshygiëne (douches e.d.) waardoor het gebruik aanzienlijk is gestegen. Standpunten over plaatselijke zaken niet onverzoenlijk LEIDEN De afdeling Leiden van de PvdA zal in principe positief reageren op een eventueel initiatief van de Leidse Afdeling van D'66 voor een gesprek op plaatselijk niveau met de KVP. De voorman van D'66, mr. Hans van Mierlo heeft zoals bekend onlangs zyn partij opgeroepen initiatieven op afdelings niveau te ondernemen die er wellicht toe kunnen leidon, dat KVP en PvdA, gescheiden als zy zijn, sinds de „Nacht van Schmelzer" en de anti-resolutie van het PvdA-congres, weer tot elkaar ko- nog beide partijen uitnodigen zal de afdeling Leiden van de PvdA nog de PAK-partners (PSP, PPR) raadplegen. De Leidse PvdA-afdeling besloot dit *Un gisteravond na ampel beraad, waarin vooral mr. In 't Veld zich liet horen. Praten met de KVP acht hij zeker zin vol. want het wethoudersberaad had bij voorbeeld niet het licht gebracht, Week der Aarde in Voorschoten Bejaarde fietser aangereden en gewond LEIDEN Op de Lage Rijndjjjk hoek Sumatrastraat, is gisterochtend een 70- VOORSCHOTEN Aan de „Week der jarige fietser uit Leiden aangereden door Aarde" wordt ook in Voorschoten aan- een personenauto. dacht besteed. Enige dames zullen aan- j De fietser, die linksaf de Lage Rijndijk staande vrijdag op de weekmarkt in de op wilde rijden, gaf geen voorrang aan Voorstraat in een speciale stand onbe- 1 de 22-jarige autobestuurder uit Alphen a. spoten vruchten en groenten aanprijzen, cL Rijn, die uit de richting Spanjaards- Voorts heeft de Vereniging van Huis- j brug kwam. Door de aanrijding kwam Windstoot oorzaak van auto-ongeluk LEIDEN Op Ryksweg 4 heeft gis teravond een ernstig auto-ongeval plaats gehad, waarby het slachtoffer er met lichte verwondingen af kwam. De 45-jarige Hagenaar, bestuurder van een personenauto reed met een snelheid van 120 km per uur richting Leidschen dam. Bij een inhaalmanoeuvre kwam hij door een windstoot tegen de vang rail aan en werd vervolgens over de weg naar de rechter berm gegooid. De auto kwam total loss in de sloot terecht. De bestuurder was inmiddels uit de wagen over de sloot in het weiland ge slingerd, waarbij zijn linker onderbeen werd gekneusd en hij enkele schaaf wonden opliep. De EHD moest per bootje bij de man komen om eerste hulp te verlenen. AGENDA DONDERDAG 22 OKTOBER LHJ-gebouw Dekenale werkgroep Ontwikelingssamenwerking houdt ge spreksavond over de missie, aanvang 20.00 uur. Stadsgehoorzaal - Rotterdams Philhar- monisch Orkest, aanvang 20.00 uur. Lidwinazaal, Lammenschansweg 6 Demonstratie Tom Linaen en schoon heidsspecialiste, aanval* 20.00 uur. Elisabethzlekenhuis L>e Comeet, volgcursus EHBO Peerke Donders, vang 20.00 uur. VRIJDAG 23 OKTOBER dat de standpunten tussen het Lekhn PAK en de KVP onverzoenlijk zyn. „Op de punten, waarop het wethoudersbe raad uiteindelijk werd geschorst, wer den door de KVP-onderhandelaar mr. Driessen voor het PAK dusdanig accep tabele tussenvoorstellen aan het PAK gedaan, dat het nog steeds onbegrijpe lijk is, dat de KVP niet toegetreden is tot de open groepering, die het PAK wenst te zijn," aldus de heer In 't Veld, die eraan toevoegde, dat het alleen aan de volstrekte onwil van de andere con fessionele partijen te wijten is geweest, dat het overleg werd opgeschort. Stond hem voor ogen, dat door een gesprek met de KVP mogelijk het perspectief geopend wordt, dat er in de komende vier jaren in de gemeentepolitiek meer te realiseren is van het PAK-program- ma, de heer Adam Vondeling heeft nog een ander oogmerk: „Het is toch min stens te proberen wat figuren in de KVP los te weken en de fractie wat meer door elkaar te rammelen. openbaar gevoerd wordt, ging bereidverklaring overigens verder dan het bestuur. Dat vond, dat in Leiden geen voorwaarden aanwezig zijn voor een zinvol gesprek, omdat, zoals werd gesteld, de KVP in Leiden duidelyk heeft gekozen voor confessionele sa menwerking. Met betrekking tot de Actie Progressief Alternatief van het PAK-Lelystad, kon de Leidse afdeling niet tot een positief besluit komen. De motie van Lelystad, die by voldoende steun in de PvdA tot gevolg zou moeten hebben, dat de kiezer bij de kamerverkiezingen volgend jaar. een alternatief kabinet en een alternatief regeringsprogram voorgehouden wordt werd op dit moment niet opportuun ge acht. De Leidse afdeling zal een beslis sing overlaten aan het Partycongres, vooral met het oog op de verwarring die er thans landelijk heerst bij de andere progressieve partijen, zoals D'66 en PPR. Nog geen men ing op woensdagavond in het Cultureel Cen- j die beschadigd werd. De fietser liep bij de Ruimtevaartmarkt. trum een lezing met dia's over de na- val een linker enkelfractuur, een her- Rijksmuseum voor Volkenkunde Le tuur, door prof. Antal. 1 senschudding en hoofdwonden op. Door zing Marxisme-Christendom, aanvang i hij naar het Academisch j 20.00 uur. Ziekenhuis vervoerd. Stadhuis Burgerzaal Leidse commis- j sie internationale samenwerking 25 jaar 9 VOORSCHOTEN Aan de Neder- V.N. „Ophouden of doorgaan", aan- landse Economische Hogeschool is ge- vang 20.00 uur. slaagd voor het doctoraal-examen in de Gebouw Staalwyk, Herenstraat Le- economische wetenschappen de heer E. j denvergadering Leidse tuiniers en bloe- P. Lander. mistenvereniging, aanvang 20.00 uur. Over het onderwerp „huisvuil" wordt op j de E.H.D. dinsdag 27 oktober een causerie gehou- den in de recreatiezaal van Huize Bij dorp. Mevrouw Reiningh zal hierbij een film vertonen. Aanvang 's morgens 9.45 uur. Ook de leden van andere vrouwen- i verenigingen in Voorschoten hebben een I uitnodiging voor deze lezing ontvangen Het bestuur van de afdeling Leiden van de KVP heeft zich officieel nog geen mening gevormd over het initiatief van mr. Van Mierlo, aldus verklaarde ons desgevraagd de nieuwe KVP-voorzitter, de heer J. Werter. „Van D'66 is nog geen schrijven binnengekomen bij het bestuur. Laten we eerst eens afwachten hoe een en ander gesteld wordt." Over het al of niet zinvol zijn van een gesprek (de PvdA sprak immers uit, dat bij het wethoudersberaad niet is gebleken, dat de standpunten onverzoeniyk zyn) kon de heer Werter zich nog niet uitlaten. „Ten eerste zullen we voor het eventueel tot een gesprek komt overleg moeten plegen met de partners, waarmee we de verkiezingen zyn ingegaan en moeten we nog exact vernemen hoe het wethou dersberaad is verlopen en welke nit» spraken zijn gedaan." LEIDEN, 21 oktober. Groente Appe len 22-32; druiven 135-165; peren 17-56; aardappelen 11; andijvie 11-24; saijbonen 250-300; stambonen 195-245; kroten, g». kookt 55; boerenkool 27-34; rode kool 14-17; groene kool 10-24; prei 34-53; spinazie 78-95; spruiten A 76-90; idem B 60-65; komkommers 34-68; tomaten A 4.55-4.80; idem B 4.60-4.75; idem C 3.55-3.80; idem CC 2.60; uien picklers 20-24; witlof 152-183; champignon 400- 405 per 100 kg. Meloenen 53-118; bloem kool A 52-77; knolseldery 20-23; sla A 6-12 per 100 stuks. Bleekselderij 8-21; peterselie 16; raapstelen 13-14; selderij 14-19 per 100 bos. Aardgasvoorziening in tuinbouw nog steeds een probleem ROELOFARENDSVEEN Regelmatig kan men in de dag- en vakbladpers lezen over de problemen die momenteel verbonden zijn aan de verwarming van de stookbedryven voor tuinbouw en bloemisterij. De hoge olieprijzen, alsmede het in sommige stre ken nog niet mogelyk zijn tot overschakeling op aardgas hebben aanleiding gegeven tot protestbij eenkomsten. Protestbijeenkomsten zoals er voor mor genavond om half acht in de veiling Bloemlust te Aalsmeer weer een op het programma staat. Aldus voorzitter L. Krijger in de gisteravond gehou den bijeenkomst in de kantine van de bloemenveiling te Roelofarendsveen, waar de kwekers werden voor gelicht over de problemen rond het aardgas voor de tuinbouw. Deze protestbijeenkomst in Aalsmeer zal niet alleen gewijd zijn aan de te hoge olieprijzen, maar eveneens aan de oneerlijke concurrentie vanuit het buitenland, vanwege de daar geldende subsidie verleningen bq kassenbouw en stichting van bloe- misterijbedrijven, hetwelk gezien moet worden als een aanfluiting van het overeengekomen EEG-beleid. Dat de verwarming van de kassen voor de kwekers zorgen baart bleek wel uit de opkomst op de voor lichtingsavond voor de aardgasvoorziening in de tuinbouw, welke in de kantine van de Veense bloe menveiling werd gehouden. Deze was tot de laatste plaats bezet. Namens het LTB-bestuur wercl deze avond ingeleid door de voorzitter, de heer L. Krijger, die stelde dat dank zij het aktieve beleid de aanleg van aardgasleidingen in de Veense polders was ver kregen. Aangezien er nogal wat moeiiykheden waren aleer de bedrijven op het aardgasnet konden worden aangesloten, had het LTB-bestuur gemeend er goed aan te doen om op deze avond de aardgasvoorzie ning in de tuinbouw aan de orde te moeten stellen. Vanwege de gasfabrieken uit Leiden had men als deskundige de heer Dirksen bereid gevonden om deze materie nader te komen toelichten, waarby hij zich voor het beantwoorden van eventuele vragen terzijde gestaan wist door de heer A. J. van Velzen van de tuinbouwvoorlichtlngsdienst en de heer S. J. Bakker plaatselijk installateur. Volle veilingkantine luistert kritisch op bijeenkomst van LTB De heer Dirksen besprak in zijn Inleiding het histo risch verloop inzake de aanleg van aardgasleidingen in Roelofarendsveen en Oude Wetering, waardoor de mogelijkheden verkregen waren voor de kwekers- bedrqven ter plaatse om de verwarmingen voor hun bedrijven te doen overschakelen op aardgasvoor ziening. Hij ging daarbij in op de kosten voor hoge- drukapparatuur en voor lage druk. Dit laatste om dat in de bebouwde kom uit veiligheidsoverwegin gen een liogedruk-apparatuur niet altijd mogelijk is. Voorts ging hij in op de voordelen door mogeiyke subsidies uit het O.S.-fonds, de mogelijke redukties uit het O.S.-fonds op een belangryk verbruik, als mede de te verlenen premie van 3.000,bij om schakeling op aardgas voor die bedrijven met een minimum-afname van 130.000 m3. Hierbij werd dooi de heer A. J. van Velzen namens de Voorlichtings dienst nog aangetekend, dat het zeer wel te verwach ten was dat deze minimum limiet van 130.000 m." verlaagd zou worden aangezien thans ongeveer 65', van de bedrijven hiervoor, omdat deze dan te kleir zijn, niet in aanmerking zouden komen. Ver volgens ging de heer Dirksen nader in op de koster van aanleg, het plaatsen van het meterkastje op d< bedryven n.l. tot hoever voor rekening van de gas fabriek en voor hoever voor rekening van de aan vrager voor aansluiting. In principe kan iedere ver warmingsketel voor aardgas worden omgebouwd, maar op praktische gronden zal men hiertoe niet altyd kunnen overgaan. Door de gasfabriek wordt een geoomblneerde brander voor olie- en gas ge adviseerd, omdat bij eventuele storing in aardgas voorziening men nog een tweede mogelijkheid voor verwarming behoudt. Overigens is er voor defect altijd nog een tweede mogelijkheid op aansluiting op de aanwezige ringleiding. Renteloos voorschot Ook kwamen ter sprake de mogelijkheden tot liet verkrijgen van een renteloos voorschot voor de olie- stookbedryven, waarby deze echter dan de verplich ting aangaan om na een jaar tot aansluiting op het aardgas over te gaan. Vanwege moeilijkheden inzake fabrikage van be paalde onderdelen, mede vanwege problemen rond de personeelsvoorzieningen, is het niet mogelijk dat men direkt op het aardgas wordt aangesloten en men derhalve rekening zal moeten houden met een wachttijd. Voorts kwam uit de besprekingen tot uitdrukking dat de kwekers voor de aanleg van dit aardgas in feite een eenzijdig contract moeten af sluiten, dat zal gelden voor 5 jaren. In dit contract zijn opgenomen de bepalingen voor vastrecht, als mede de mogelijkheid om de prijs van het aardgas te koppelen aan de kostprijs voor zware olie. Vooral dit laatste werd door de talrijke aanwezige kwekers kritisch beoordeeld. Met name de heer J. van Mete ren, aanwezig namens de nieuwe plaatselijke politieke groepering Gemeentebelangen, liet zich zeer kritisch uit inzake het beleid van gasfabrieken. Spreker zei \-an mening te zyn dat de gasfabriek een dienst- erlenend bedrijf is zonder het oogmerk van winst maken. Onbegrijpelijk noemde spreker het dat aard ras geëxporteerd werd naar het buitenland voor i ct. per m3, terwijl de binnenlandse kweker 5,88 ct. noet gaan betalen. Spreker zou het juister vinden ils eerst de Nederlandse bevolking op meer voor- lelige wflze werd voorzien. Door de heer Dirksen werd op een en ander nader toelichting gegeven, alsmede het waarom van het koppelen van de aard- gasprijs aan de prijs van de olie. Vanuit het LTB-beetuur zal men via het hoofdbestuur in Haarlem nog bepleiten om te komen tot een re- <1 uk tie, juist voor de kleinere bedryven. WARMOND „Het teruggelopen aantal leden in het afgelopen jaar be tekent allerminst dat het met onze vereniging een aflopende zaak is ge worden." aldus de sekretarls van «le muziek- en toneelvereniging „St. Matthias" de heer J. L. Weyers In zyn jaarverslag op de jaa rvergade- nng gisteravond in „De Burcht". Hij stelde voor via een ledenwerf- aktie het ledenbestand weer op een hoger peil te brengen. Hoewel deze gedachte door de re delijk bezochte vergadering met in stemming werd ontvangen, zal het tekort aan leden bij de afdeling to neel toch binnenkort reeds duidelijk te merken zijn, daar bij de eerstvol gende ^itvoering op 14 en 21 novem ber a.s. in het stuk „Jeugdproces" alleen door mannelijke leden zal wor den gespeeld nu er te weinig dames leden zijn overgebleven. Een mogelijke aanvulling voor de af deling toneel zou misschien gevonden kunnen worden in de oprichting van een afdeling jeugdtoneel. Dat de jeugd van Warmond wel degelijk belangstelling heeft voor toneel blijkt trouwens uit het feit dat de leden van jeugdsociëteit „Ut Sloepie" on langs zelf met een eigen cursus vrije expressie zijn gestart. De afdeling toneel zal daarom aan het begin van het winterseizoen bij wijze van propa ganda een tweetal experimentele to neelavonden voor de jeugd gaan ver- Nieuwe uniformen De afdeling harmonie en drumband van „St. Matthias" hebben het afge lopen verenigingsjaar in ieder geval wel opnieuw hun nut en funktie in de Warmondse samenleving waarge maakt, aangezien zij maar liefst 14 P. Kokshoorn benoemd tot ere-l maal voor concerten, serenades, op tochten en opluistering van festivitei ten „uitrukten". Ofschoon de ineuwe penningmeester, de heer J. P. M. van Leeuwen het boekjaar met een batig saldo van 930,15 kon afsluiten, zal de ver eniging binnenkort toch veel geld nodig hebben nu er plannen bestaan om de drumband en de harmonie van nieuwe uniformen te gaan voorzien. Hoewel op de vergadering reeds de stalen van de stof (beige broek, groe ne jas, zwarte kolbak) konden wor- duren voordat tot de aanschaf kan worden overgegaan. Daarvoor zullen n.l. eerst de ruim 13-duizend gulden bij elkaar gebracht moeten worden. De voorzitter de heer P. J. Betas wees op de akties die door zustervereni ging „Warmonds Fanfare" thans on der de Warmondse bevolking worden gehouden. Hij gaf er dan ook de voor keur aan dat de gelden op een der- gelyke wijze by elkaar gebracht zou den worden i.p.v. een extra subsidie aanvrage aan de gemeente, zoals door de vergadering werd gesuggereerd. Een ander plan om de financiële toe stand van de vereniging te verbete ren zag het bestuur in de verhoging van de donatiegelden. Na uitvoerige discussie werd besloten deze resp. van 4.- op 6,- en van 8,- op 10,- te brengen. In zijn openingswoord herdacht voor zitter P. J. Baas de overleden ud- vice-voorzitter de heer P. M. A. de Vetten en de oud-leden Jac. v. d. Voort en Ant. Koppers, die dit jaar zijn overleden. Bestuursverkiezing Mg 9e bestuursverkiezing werden her kenen de heren B. W. J. Moerkerk, L. J. v. Noort jr., 99 9. J. van Steyn. In 9e vakature MneJ. J. glkking werd benoemd 9i hMr OriM Hart veld. Voor de vakature van de heer L. J. v. Noort sr., die in verband met zyn leeftijd voor het bestuur heeft be dankt, zal nog naar een kandidaat worden omgezien. Onder applaus werd door voorzitter Baas aan de scheidende penningmeester de heer A. J. van Leeuwen een doos siga ren overhandigd. Hij zal worden opge volgd door de heer J. P. M. v. Leeu wen. Ala voorzitter van afdeling har monie wer dbenoemd de heer P. J. de Vetter jr. i.p.v. de aftredende heer Nic. Kuyper. De heer Jacques Versluys werd lid van de kascommissie. Onder applaus ging de vergadering akkoord met het voorstel de heer P. M. Kokshoorn tot ere-lld te be noemen. De heer Kokshoorn speelde bijna 60 jaar als S-liassist mee in de harmonie. Aan deze eervolle benoe ming zal op een latere datum nog luister worden bijgezet. Op de ver gadering werden wederom 36 obliga ties uitgeloot. De eignaars hiervan zullen nog op de hoogte worden ge steld.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5