Sparta onproduktief tegen Coleraine HIJS HOKIJ start morgen CONFLICT BIJ AGOVV KNVB verbiedt oefenwedstrijd ADO-Roemenië Ruimte werd onvoldoende uitgebuit Harry Hestad doet „aftrap" OENSDAG 21 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT door Frank Werkman ROTTERDAM In een dool- gestaag neervallende regen mistroostig Feijenoordstadion, waar de 7500 toeschouwers letterlijk en figuurlijk in verdronken, heeft Sparta zich slechts gedeeltelijk kunnen distantiëren van het Noordierse Coleraine. De Rotterdammers buitten slechts twee keer de enorme ruimte die ze kregen uit, waarvan Jan Klijnjan profiteerde: 20. Georg Kessler zette na afloop van het teleurstellende duel enige kritische kanttekeningen. „Na rust hebben we enige goede mogelijkheden op een kinderlijke manier laten liggen. Ik had in deze wedstrijd gerekend op een overwinning van tenminste vier doelpunten verschil. Nu we slechts twee keer hebben kunnen scoren, zal het in Noordierland een zeer moeilij ke zaak worden. We hebben te weinig gebruik gemaakt van het gebrek aan mandekking in de verdediging van Coleraine. Enige spelers hebben bo vendien niet voldoende moed gehad om door te gaan". Rotterdammers, die reeds na 20 minu ten een voorsprong namen, toen Klijnjan een gave voorzet van Kris- tensen doeltreffend afrondde, hadden in de hele ontmoeting een zeer groot overwicht. Voortdurend trok Hans Venneker mee naar voren en zijn rushes schiepen grote verwarring in de defensie van Coleraine. Kessler: „in Amsterdam, toen we tegen Ajax speelden, waar coach Peacock van Co leraine aanwezig was, ging Venneker slechts zeer zelden naar voren. Pea cock was hierdoor verrast. Hij had geen tegenmaatregelen genomen om Venneker af te stoppen". Sparta kreeg inderdaad zeer veel kansen, maar in de afwerking faalden de Rotterdam mers. Vooral Kowalik miste in de meest opgelegde situaties. Kessler: „ik heb in de rust met hem gepraat, maar het heeft niet veel geholpen. Ik be grijp niet. dat een veelvoudig interna tional als Kowalik zich zo laat inpo- neren. Voor de wedstrijd had Kowalik gezegd, dat hij helemaal geen last van zenuwen had, maar tijdens de wed strijd faalde hij". Vier minuten voor de pauze kwam Sparta op 2-0. Kristensen, een van de beste Spartaanse aanvallers, maar zich te veel verliezend in doelloze soli, goochelde zich op rechts langs twee Noordieren, er volgde een passje naar de ver opgedrongen Venneker, die in de opeenhoping van spelers Klijnjan vond. De Rotterdammer haalde verschrikkelijk hard uit en doelman Crossan was kansloos. „Ik had voor de rust al drie doelpunten willen zien", zei Kessler. „Toch was ik met die twee treffers niet ontevreden. Na de rust zou Sparta de voorsprong vergroten", dacht ik. Sparta heeft er geen kans toe gezien .Ondanks de vele mogelijkheden, die vooral Klijnjan kreeg, bleef de verlos sende derde treffer uit. Steeds kon een Noordiers been tussen de Rotter damse aanvalsacties worden gestoken, steeds opnieuw konden de verdedi gers van Coleraine op tijd redding brengen. Sparta kreeg kort na de hervatting twee zeer reële kansen, maar beide keren haperde het Rotterdamse ge schut. Ondanks de omzetting op het middenveld Walbeek en Van der Veen wisselden van plaats om Venne ker nog meer in de gelegenheid te stellen zijn rushes te ondernemen bleef Sparta onproduktief. Deze schot loosheid, die zich ook in de duels uit de eerste ronde tegen Akranes al enigszins manifesteerde, hoewel de Rotterdammers de zwakke IJslanders toen met een zeer fors verschil terzij de schoven, stemde Kessler zorgelijk. „Als hieraan met een enkele training iets gedaan kon worden, was het be roep van oefenmeester zeer gemakke lijk. We zullen het nu in Noord ierland zeer moeilijk krijgen. Op ei gen veld zijn die Noordieren tot heel wat in staat". Doelman Crossan van Coleraine on derschept de bal, voordat Nol Hexjer- man gevaarlijk kan worden. Twee ver dedigers 'van de Noordierse ploeg kijken gespannen toe hoe hun doelman het ervan afbrengt. WINST VOOR BRIDGEPLOEG ESTORIL (Portugal) De Neder landse heren-bridgeploeg heeft maan dagavond zijn eerste wedstrijd voor het toernooi om het Europese bridgekampi- oenschap, dat in Estoril bij Lissabon wordt gehouden, gewonnen. Zij versloegen West-Duitsland met 57 tegen 41 matchpunten. Nederland kreeg daardoor 14 winstpunten, Westduitsland Zo n grote steun teas Pfrommer nooit voor ons (Van sportredactie) MARKELO (Overijssel). „Hoe het komend seizoen er voor my uit gaat zien, weet ik niet. De eerste trainingswed- stryden zyn pas eind november en dan weet ik meer. Bovendien is onze eigen training pas ruim een week aan de gang". Dit zei Kees Verkerk, die in Markelo een lezing hield over de schaats sport. De nu 27-jarige Kees Verkerk denkt er nog niet over om met de schaatssport te stoppen. Verkerk blijkt niet zo content te zijn met Pfrommer: „Zo geweldige steun was nooit voor ons, maar misschien wordt hij dit jaar dat nog wel. Tja, de bond nu eenmaal een trainer aan en daar moet je het mee doen." :s Verkerk denkt erover, als hij definitief met het wedstrijdschaatsen is gestopt zich met de training te gaan bezighouden. „Ik kan namelijk met dat reizen niet ophouden, ik ben geen man netje om thuis te gaan zitten". Ian Dorrestein naar WK-golf DEN HAAG Tot dusver hebben 45 landen ingeschreven voor het toernooi om het wereldkampioenschap golf voor beroepsspelers, dut van 12 tot en met 15 november op de banen van de San Isidroclub, twintig km. ten noorden van Buenos Aires, zal worden gehouden. De landenteams bestaan uit twee spe lers. Voor Nederland zullen uitkomen de nationale kampioen Jan Dorrestein on Bertus van Mook. Nederlands enige 'ull-time-reizende professional, Martin Roesink, is ditmaal gepasseerd. Vorig jaar vormde hij met Van Mook de Nederlandse afvaardiging bij het toer nooi om het wereldkampioenschap in Singapore. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De KNVB verleent ADO geen toestemming om op 28 okto ber het vriendschappelijke duel tegen Roemenië te spelen. De reden van het verbod is de vrees voor verminderde belangstelling voor de wedstrijd tussen het Nederlandse elftal en Roemenië op 2 december. ADO krijgt ook geen toestemming om de wedstrijd in Roemenië te spelen. De beslissing van de KNVB is per brief aan het ADO-bestuur medegedeeld. Namens het ADO-bestuur verklaarde de heer Hartman begrip te hebben voor de beslissing van de bond. ADO wil geen halszaak van de wed strijd tegen Roemenië maken. Manager Hartman kan zelfs wel enig begrip voor het standpunt van de KNVB opbrengen. „Laten we eens aannemen, dat Roemenië verliest of een slechte dag heeft, dat kan tenslotte gebeuren, dan zou deze uitslag zonder twijfel gevolgen hebben voor de belangstelling voor de interland tegen Nederland". Het feit, dat die landenwed- j strijd pas op 2 december en de oefen- I wedstrijd tegen ADO op 28 oktover wordt gehouden, acht men van ondergeschikt Door deze gang van zaken, en ook door alles wat de laatste maanden vooraf ging, blijft de Haagse club verstoken van veel internationaal contact. Men wil er zich niet al te druk meer over maken. Hart man: „De heer Jezek wil nu graag op de competitie gaan spelen- Daarom pro beert hij de spelers zo min mogelijk te belasten". Op een uitnodiging voor een trip naar Israël, die destijds werd afge last door de cholera-epidemie, wordt daarom niet ingegaan. Koersen Hilversum s' HILVERSUM Denuitslagen win de gister- Lottie Kanprijs (1500 m, lste aid.): 1. Jessie Pepper (J. Ooosting) km-tljd 1.29.5 2. Johan- n<Toto:Xw. f 3)50, pi. 12,30, 12,10, 12,70; kop pel 1 2,90: cov. 1 6,60. Leny Kwlekprijs (2000 m): 1. Hette B (W. S. Kluin) 1.26.4, 2. Heliotroop R 3. Hor- PLinda"°'scotchprUs' 0600 m, iste aid.): 1. Grand Geste (J. W. Hoejenbos) 1.22.2, 2. Gllia van Amstel, 3. Campeador Mac. Toto: w. 13,40, pi. 1 2,20, 1 2 1 1,80; kop pel 1' 8,40; cov. 1 5 80 Leoniekeprijs (2420 m): 1. Irona Buitenzorg (J. Wagenaar Jr.) 1.27.9. 2. Helia D, 3. In- Totó: w. 12,20 pi. 1 1,40, 1 2,30, 1 1,60; kop- (C^ J. de Leeuw? L22.4, 2. Faola Hollandia, 3. Don Faune. Toto: w. 12,80, pi. 1 1,40 1 1.80, 14,80; kop pel 16,80; cov. 15.60; trio: 1260,60. Linda Scotchprijs (1600 m, 2de aid.): 1. Eric Klnley (G. Joosen) 1.25.3 2. Gert Jan Norton, 3. Gltte Norton. Toto: w. 15,60, pi. 12,—, 12,—, 14,60; kop pel 1 13 90; cov. 14.—. Le CanigouprUs (2000 m): 1. Heno Victoria (J. Geluk) 1.27.1, 2 Hector, 3. Hollyane. Toto: w. 119,80, pi. 1 6,30, 13.40 1 4.30: kop pel 114,10; cov 113,20; trio: 13377,40. Lettie Kanprijs (1500 m, 2de aid.): 1. Jonker Hanover (P. M. Smit) 1.30.0. 2. Jeanet Axkit, Toto: w. 13 80.'pi. 12,30. 13,10, 13,10; kop pel 17,50; cov. f 10.50. Lesley Jevaprys (2000 m): 1. Hazleton B (G. E. van Eykelenborg) 1.25.7, 2. Glittering Jewel. 3. Fleetwood. Toto: w. 14.—. pi. 11,90, 13,50, 1 2,60; kop pel 1 19 80; cov lit,60; trio: 1482,20. Lilian Hanoverprijs (2440 m): 1. Ilbert K (J. van der Loo) 1.30.2, 2. Ida Polsbroek. 3. Toto: w. 15,30, pi. 1 1.60. 11,50. 11,50; kop- Ted „Kid" Lewis overleden LONDEN Ted „Kid" Lewis, oud- wereldkampioen weltergewicht boksen, is gisteren in Londen op 76-jarige leef tijd overleden. Lewis begon met boksen in 1910 en hield er pas in 1926 mee op. Hij bokste meer dan 400 partijen en won het merendeel daarvan. ■Mill MgroiilHÜMBWKI »inJwmmwniMHwnBi—ii|||||MIBIlllll| (Van i sportredactie) Müller schoot tweemaal raak MUNCHEN Voor de Europese voetbalcompetitie om de Runners Up Cup zijn gisteravond nog drie wedstrij den gespeeld. Opmerkelijk was hierbij dat de twee Westduitse clubs, Bayern München en 1. FC Köln tegen sterke tegenstanders tot winst kwamen. ventry City en 1. FC Köln bracht Fio- rentina in eigen huis een nederlaag van 21 toe. De derde wedstrijd, Barcelona (Spanje)Juventus (Italië), eindigde in een zege van 21 voor de Italianen. Gerd Müller, de grote man van het Westduitse elftal in Mexico, maakte te gen Coventry twee doelpunten. De overige treffers werden gescoord door Schneider (2), Schwarzenbeck en Roth. Hunt had voor de Engelsen succes. DEN HAAG. HIJS HOKIJ opent morgenavond het ijshockey- seizoen met een wedstrijd tegen de Noorse kampioen Gamlebyen, die zich de afgelopen twintig jaar negen keer mocht tooien met de nationale titel. Het team uit Oslo heeft twee internationals in de gelederen: Lennart Sandberg en Thorleif Bruun. Als attraktie voor het publiek zullen de beide Noren van A.D.O., Harry Hestad en Harald Berg, de „aftrap" verrich ten. HIJS HOKIJ stuit morgen op een zeer sterke tegenstander. Behalve de beide A-internationals heeft Gamlebyen ook de beschikking over twee jeugdinter- nationals. Het zijn Per Semmerud en doelverdediger Tore Waalberg, die vorig jaar in Oostenrijk deel uitmaakten van het team dat de eerste plaats behaalde in het toernooi om het wereldkampioen schap voor junioren B-teams. De ploeg van HIJS HOKIJ is door coach Ed Hopman als volgt samenge steld: doel: Dave Andrews; reservedoelman Boudewijn Wieser; eerste verdediging: Ben Roomer en Wil Ooms (captain); tweede verdediging: Rob Verboom en Lee Inglis; eerste aanval: Norman Furlong, Dave Sheen en Rudi Bakker; tweede aanval: Rolf Kierman, Ron Gentis en Joop Ma nuel; derde aanval: Paul Rusch, Gerry SchSfer en Theo Dietz; wisselspeler: Harry Wielheezen en Rob Hagendoorn. De wedstrijd begint om half negen. De wedstrijd tegen Gamlebyen is de aanloop tot een zwaar seizoen. HIJS HOKIJ neemt, zoals bekend, deel aan drie competities, en het is de intentie van het nieuwe management van het eerste Haagse ijshockeyteam om min stens in twee van deze competities als eerste te eindigen. De wil is bij de spelers, Hagenaar zowel als Canadees, ruim aanwezig. Kwalita tief gezien lijkt HIJS HOKIJ sterker dan delaatste jaren. Vooral spel en inzet van de Canadees Lee Inglis wekken het volste vertrouwen. Rolf Kierman, de Canadees van Nederlandse ouders heeft ondanks het feit dat hij twee jaar niet heeft gespeeld, een indrukwekkende serie trainingen afgewerkt. Vanaf morgen kan de Hagenaar zich overtuigen of de sprong in het duister voor HIJS HOKIJ dit jaar gunstiger zal verlopen dan in twee voorafgaande sei- Geen geld voor uitzending van tafeltennissers (Van onze sportredactie) APELDOORN De spelers van de Apeldoornse tweede di visieclub AGOVV hebben gis teravond niet getraind. De contractspelers weigerden te trainen omdat ze eerst een gesprek wilden hebben met het dagelijks bestuur over het ontslag van trainer Morsing. De 33-jarige AGOVV-trainer, die maandagavond officieel van zijn functie werd onthe ven, zal met ingang van van daag op kosten van de Apel doornse club voor een week op vakantie gaan. Zijn taak zou gisteravond al worden overge nomen door de nieuwe hoofd trainer Evert Mur, ex-trainer van Elinkwijk, die drie weken geleden door het AGOW-be- stuur werd benaderd. Het bestuur van de Apel doornse tweede divisieclub gaf Spelers oneens met ontslag Morsing gisteravond een communiqué uit waarin werd medegedeeld dat een compromis was gevon den in de „affaire-Morsing". De 33-jarige trainer zal zich in de toekomst belasten met training van de jeugd en het eerste team. Morsing, die door het bestuur werd verweten dat hij geen persoonlijkheid was en gebrek aan routine had getoond, zal in de reste rende competitie worden bij gestaan door Evert Mur. De ex-Elinkwijktrainer zou als manager-coach naar buiten optreden met de bevoegdheid het eerste elftal samen te stel- Huilend Elftalleider Tientjes heeft gis teravond in een bewogen ver gadering van de spelers en het bestuur huilend afscheid geno men van zijn ploeg. Tientjes die tot dit moment de begelei ding van AGOVV had weigerde met Evert Mur samen te werken omdat deze hem in het verleden bij KNVB-officials in een kwaad daglicht had gesteld. De con tractspelers eisten een stem ming over het aanblijven van trainer Morsing. Twaalf spe lers stemden voor Morsing, terwijl 5, hoofdzakelijk b-spe- lers, tegen stemden. De spe- lersraad. bestaande uit Jan van Eijck, Genie Giezen, Cor Adelaar en Arie Zwikker leg den de functie neer omdat „een spelersraad bij AGOW toch geen zin heeft". In het communiqué van de spelers- raad stond verder dat indien alle spelers vóór Morsing had den gestemd 'zondag aanstaan de gestaakt zou worden. Na rijp beraad en overleg met de VVCS (Vereniging Van Con tract Spelers) zagen de spelers van een staking af. Contractspeler Herman Tiese- link deelde het bestuur mede dat hij met ingang van he' nieuwe seizoen op de transfer- lijst wil geplaatst worden om dat hij geen vertrouwen meei heeft in het beleid van he dagelijks bestuur. Hij sprak zelfs over ondemocratische methoden bij AGOVV. Bert der Helm DEN HAAG De Nederlandse Tafel tennis Bond heeft geen geld om een Nederlandse ploeg af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen, die van 1 tot en met 10 april volgend jaar ln de Japanse stad Nagoya zullen worden gehouden. De directeur van het bondsbureau, de heer A. Scharroo, verklaarde dat de N.T.T.B. de voorkeur had gegeven aan de organisatie van de Europese kampioenschappen, van 15 tot en met 22 april 1972 in het Ahoy Sportpaleis in Rotterdam, boven een Nederlandse deelname aan de wereldkampioen schappen. „We zijn momenteel in onderhande ling met de Nederlandse Sport Fede ratie voor een eenmalige subsidie. Wij hadden de keus tussen de Euro pese of de wereldkampioenschappen. Maar het was niet moeilijk om de Europese kampioenschappen te laten prevaleren", aldus de heer Scharroo.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11