mening 75-Jarige bouwvakbond „St. Joseph' huldigde groot aantal leden Sted. Vrouwenbeweging begon nieuw seizoen Inbraak bij juwelier 2.5 mille aan ringen Zilveren Zijlkwartier kreeg kegelbaan cadeau Jeugdcentrum „'t Camp' officieel heropend Sociale zaken sluit vroeger K&G-leden restaureerden zelf hun oefenlokalen Drs. Melgert vraagt naar instructiebad MARKTEN MAANDAG 19 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT F. Breedeveld ridder geslagen door Raad van Elf LEIDEN De Katholieke Bouwvakar beidersbond „St. Jose-ph" heeft zaterdag in de Stadsgehoorzaal het 75-jarig be- bestaan gevierd, t.g.waarvan 's middags was er in de foyer van S tot half 5 een druk bezochte receptie, maar vooraf was e reen besloten bijeenkomst waarin na een welkomstwoord van voorzitter Th. v. d. Kraan, de distriksbestuurder J. Wouters het woord voerde. Deze zei dat er bij een jubileum als dit niet aan een terugblik was. te ontkomen. In de loop der jaren was heel wat tot stand geko men. Het eerste sociale wetje van v. Houten in 1878 is uitgegroeid tot een gecompliceerd geheel, zodat men door de bomen het bos bana niet meer ziet. Er is zodoende thans een discussie gaande om alles in één sociale volksverzekering onder te brengen. Na armoede was het omstreeks 1920 dat er een goede tijd aanbrak, om in de jaren '30 weer gevolgd te worden 'door bittere armoede die circa 15 jaar duurde. Maar al heerst er nu een zekere wel vaart. zijn er nog steeds velen waar voor iets moet worden gedaan. In dit verband wees de heer Wouters op de groep van de bevolking met de laagste inkomens, die altijd nog 10 pet. be draagt. Taak van de vakbeweging is hieraan aandacht te besteden. Verder wees hij er op dat het geen zin heeft om mensen uit N-Afrika, Spanje en Italië te halen om alleen maar voor on ze economie te werken, maar ze moeten ook een leefbaar bestaan hebben. Afge lopen week maakte hij het b.v. nog mee dat op een bouwwerk de 400,- gewei gerd werd aan Marokkanen, omdat deze al duur genoeg waren. in het bijzonder tot 24 leden, die resp. 25 jaar (11), 40 jaar (12) en 50 jaar 11 lid) waren. Hij prees hen om de trouw en offers, want vooral de ouderen brach ten ni een tijd toen het loon laag was, de contributie op, die per week een uur loon bedroeg. Zij waren het die mee hielpen, dat de werknemers die rechts positie kregen, die zij nu hebben. In zijn dankwoorden betrok hij ook de echtgenotes van de jubilarissen, die ook aanwezig waren. Na de felicitaties speld de de heer Wouters de zilveren en gou den insignes op, terwijl de enige 50- jarige die al 10 jaar zijn gouden insigne droeg een enveloppe met inhoud kreeg en vrijdom van contributie. De dames kregen bloemen en een doos bonbons. De volgende leden kregen het zilveren insigne (25 jaar): A. Kok; P. Kok; J. v. d. Kley; M. Kikkert; P. Leune; L. Bisschops; M. Verhoef; P. Heymans; P. Hoogeveen; A. Dijk en H. Wegman. Het gouden insigne (40 jaar) kregen: C. Ul- jee: J. de Haas: Th. Steyn; H. Nijssen; F. de Haas; P. Arts: W. van Steyn; P. Slewe; A. Kanbier; J. Iterson; P. Kien- jet; W. Heymans. Vijftig jaar lid is B. Beyersbergen van Henegouwen, 's Avonds was er een grote feestavond waaraan medewerking werd verleend door het dansorkest „Music Patrol", Johny Jordaan, Jeannette van Zuphen Anita Roberto. Een verrassing was half 12 de komst van het Brabantse Carnavalsorkest uit Roozendaal, met de Raad van Elf. Hierbij werd F. Breede veld, de 2e voorzitter tot ridder geslagen Als speciale gasten waren aanwezig alle bestuursleden van de plaatselijk Alge- Bouwvakarbeidersbond. Antonius clubhuis, na een Eucharistie viering in de Hartebrugkerk voor de le den en overleden leden van de beweging, werd door ruim honderd van de twee honderd leden bezocht. Zij hoorden na bet feestelijke ontbijt (aan de voet van het indrukwekkend versierde Lourdes- Ha de gelukwensen namens het hoofd- i beeld) mevrouw C. üphoff-Visser een op- bestuur. wendde de heer Wouters zich somming geven van het grote aantal 1 activiteiten, dat op stapel staat voor de komende maanden. Op 18 november kunnen 50 dames deel nemen aan een excursie naar de KRO- studio, waar men onder meer aanwezig Reeks activiteiten in komende maanden LEIDEN De Stedelijke R.K .Vrouwen beweging heeft gistermorgen enthousiast i E - *55»- - .«e Artiestenpalet in „Hofwijck" Nieuwe voorzitter Cunera-Sticbting LEIDEN In verband met de verkle- zing van de heer J. Lijten tot wethouder 1 van economische zaken van de gemeen- j te Leiden, is de samenstelling van het bestuur van de Cunera-stichting gewij- zigd. De heer Lijten is als voorzitter opgevolgd door de heer mr. G. W. M. Gründemann. Met Ingang van 17 okto- ber 1970 is het bestuur van de stichting i als volgt samengesteld: mr. G. W. M. I Grlindemann, voorzitter: dr. mr. J. A. Nota, vice-voorzitter; ir. H. A. Meijer, j secretaris; G. W. M. Smits, penning meester; J. Lijten en Th. A. J. de Wit. Parencompetitie bridgeclub VOG LEIDEN De bridgeclub VOG heeft de 2e ronde in de parencompetitie ge speeld. De uitslagen: Groep zwart: 1 heren Starre-Kluijters 122 p., 2 heren Schilthuizen-Belt 121, 3 heren TJalkens-Wakka 112, 4 heren De Haas-Altink 106, 5 heer en mevr. v. d. Scheun 103, 6 heer en mevr. Smit 101, 7/8 dames Klarenbosch-Hilligehekken 86, dames Horree-Tuk 86, 9 heren De Tombe-v. d. Burg 83, 10 heren Gans- Oudshoorn 80. Groep rood: 1 heren Meijer-Vogelenzang 139 p., 2 heren Baarda-Versteeg 122, 3 heer en mevr. Boogaard 100. 4/5 heren Döfferhoff-v. Noort 99. mevr. v. d. Ham heer Megchelse 99, 6 dames v. Norden- Korswagen 98, 7 mevr. Raar-heer Van Zanten 95, 8 dames Upwich-Nanning 86, 9 heer en mevr. Schoof 82, 10 heren Planje-De Jong 80. OEGSTGEEST De heer F. L. M. uit Utrecht is zaterdagmiddag met zijn personenauto van de weg geraakt, waarbij de auto totaal werd vernield. Het ongeluk gebeurde op rijksweg 44, Hendrikstraat in Bodegraven is gister- snejweg Den Haag-Amsterdam. De avond een brutale inbraak gepleegd. Om bestuurder, die overigens geen letsel tien voor elf werd de heer Van der Scheer Qpijepi was vermoedelijk in slaap ge- Velen kwamen zaterdagmiddag het be stuur van de jbilerende bouwvakkers- bond (rechts) hun gelukwensen aan bieden. lip Eenmaal per gratis pakje tabak Pioniers en zij die op „St. Joseph" te Leiden in de loop der jaren een stempel hebben gezet waren:Si mon Strijk (jarenlang voorzitter); Piet Beurzen (65 jaar lid); Cor van Leeuwen (odk een óud-voor zitter) Jan Canibier en Andries Schreuder. De laatste die behalve jarenlang penningmeester was, deed ook dienst als plaatselijk ver tegenwoordiger van de afdeling voor het Sociaal Fonds Bouwnij verheid. Hij overleed plotseling 30 december van het vorig jaar. De oudere leden, waarvan er velen zaterdag j.l. aanwezig waren, her inneren zich nog heel goed de donkere crisistijd, dat ze in het gebouwtje van de Volksbond aan de Steenschuur hun wekelijkse contributie van 0,50 moesten af dragen, met een inkomen van 12 per week. Waren ze werkloos moesten ze daar ook dagelijks gaan stempelen en kregen één maal per week gratis tabak. tiestenpalet" voor de twaalfdé maal avond verzorgen trum „Hofwijck" Ook deze keer is er weer een gevarieerd programma. Medewerkenden zijn: de pianiste Irma Lagerweij. Rom Molema- ker met eigen Nederlandse liedjes. Een goochelaar-manipulator Hans Kazan. Bert Kwakernaak met een voordracht en een meisjes zangtrio „The Crickets". De produktie is in handen van Victor Conzelman. elf werd de heer V VpVBV opgeschrikt door lawaai. Toen hy pols- j p,n>n' hoogte ging nemen bleek dat zijn win kelruit met een stuk tegel kapot geslagen was. Door het gat heeft de inbreker kans gezien een tableau met twintig dames- ringen weg te halen. De ringen hadden reen gezamenlijke waarde van v(jfentwin- j Bejaardencen- I tighonderd gulden. De juwelier was ver- de Hazenboslaan. zekerd. BEIAARDIERS LEVERDEN TINGELEND VAKWERK BOVEN LEIDSE CITYDAKEN LErDEN Drie-en-een-half uur lang is zaterdagmiddag de Leldse binnen stad door het beiaardconcours beheerst geweest. Het pas gerestaureerde, welluidende en welsprekende klokkenspel in de stadhuistoren, tot leven gebracht door vaardige handen en voeten, goot zijn klanken in milde over vloed over het stadsgewoel uit, overstemmend zelfs de geluidenchaos van het verkeer. Iskar Aribo. werd als voorzitter van de jury bijgestaan door twee vaklieden, de beiaardiers van Den Bosch (Sjef van Balkom) Delft (Rien Ritter). De kandidaten waren afkomstig uit Nederland: Mar Bruynzeel, L. W. Boogert, de dames Erica Kuit en Heieen van der Weel, verder Joop de Lange, Jac. Maassen, Sjoerd Tamminga en Jan van der Zwart, en uit België: Gaston van den Bergh, René Vanstreels en Gustaaf van der Weijden. Ze waren in twee afdelingen ondergebracht. In A wedijverden gediplomeerde en daarmee gelijkwaardige beiaardiers, in B de overigen, in elk geval zeer gevorderden. Rien Ritters „Prelude en choral" was in A, Willem de Vries, „Prélude" in B als verplicht nummer voorgeschreven. De kandidaten speelden verder een zelf gekozen werk en improviseerden, op drie na, ook nog over een, kort te voren opgegeven thema. De voorzitter van de jury was door de stad naar de meest gunstige luisterplaats gaan speuren. Naar zijn mening was dit de „put" van Den Burcht. Op de binnenplaats van het stadhuis genoten verscheidene beiaardiers, mede-kandidaten en anderre kenners ongestoord van het spel. Dit bleek van het één op het andere geval vooral in muzikaal opzicht en ook wat betreft de zekerheid en overdrachtskunst niet onduidelijk te verschillen. Het was maar goed, dat de buitenstaanders de namen niet kenden. B deed trouwens, wat de besten aangaat, in muzikale gedrevenheid niet voor A onder. Om zes uur maakte in de Burgerzaal de heer Aribo de uitslag bekend. Hij erkende, mede namens zijn medeleden, een zeer gunstige indruk te hebben gekregen. „Er waren géén slchte muzikanten bij. Ze hebben ons warm gespeeld In rubriek A kreeg Jac. Maassen (Utrecht) de eerste prijs, de „gouden beiaard van Hengelo", een model van de stadhuistoren te Hengelo, in edelstaal, met gouden klokjes. Deze wisselprijs mocht h(j echter niet mee nemen. wél een waardevolle penning. De tweede prijs was voor René VanStreels, beiaardier van Hasselt (Belgisch Limburg). In B won Jan van der Zwart (Delft) de eerste en Heieen van der Weel (Den Haag) de tweede prijs. Jan v^n der Zwart werd ook als improvisator het hoogst gewaardeerd. Voor een beiaardier betekent dit een hoge onderscheiding. De ,,dr. Van der Elst-klok" (in A) met klokkenstoel zal hem per Van Gend en Loos worden thuisbezorgd. A. L LEIDSCHENDAM Organist Frans van Raad geeft aanstaande zondag een concert op het orgel van de r.k. kerk St. Joseph Opifex aan de Burg. Sween- laan te Leidschendam. Het programma omvat werken van Janacek en Bach, vanwie o.m. de Fantasia en Fuga in g. kl. terts. Het concert begint om drie uur 's middags. Leiderdorps© bewoners van Het Zijl- zo vitale Buurtvereniging. Het was het kwartier kunnen terugzien op een gran- besluit van een reeks festiviteiten, welke dioos festijn, dat zaterdagavond in De Burcht werd gegeven ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van deze nog Troep op trottoirs Ben de moeder van 'n Leids medisch student en kom daarom regelmatig in Leiden. Onlangs was ik in Leiden om mijn zoon een bezoek te brengen. 's Morgens wandelde ik met m'n zoontje van 11 door Leiden en zag tot mijn verbazing 's morgens vroeg al studenten hangen in z.g. studentencafé's, sommi gen kwamen met 'n vehikel (auto) en die parkeerden zijn in 'n smal straatje. Wat mij ook opviel was die ontzetten de troep op de trottoirs; de studenten aten croquetten en gooiden hun afval op straat en stoep i.p.v. de daarvoor bestemde manden. De studenten hebben hun mond vol over leefbaarheid, zelf rijden ze met 'auto's' en parkeren in «malle straatjes. Gewone jongeren wer ken om die tijd. Verder hoorde ik ook het gerucht over drugs die ze in omlig gende dorpen verkopen o.m. op 't Vuur torenplein in Noordwijk. Ik ben een gewone huismoeder met zes kinderen. Terwijl twee miljard van de mensheid honger lijdt, denkt 'n deel van de jeugd die misschien meeprotesteren te gen alles alléén aan genotmiddelen. Er zijn toch betere zaken waarvoor men zich kan inzetten. Mevr. B. te V. zal zijn bij de opname en uitzending van het populaire programma „Van Twaalf tot Twee". 19 November is er vervolgens een feestavond met het bekende gezel schap „Sempre Avanti" Alle huisgenoten kunnen meekomen, vanzelfsprekend wel na in het bezit gekomen te zijn van kaarten, die 1,50 kosten. In januari wordt de jaarvergadering gehouden; fe bruari is voor het bestuur nog een on beschreven boek. De leden kunnen zelf met ideeën komen. In maart worden we derom de sjoel- en kaartavonden gehou den en 7 april komt het Produktschap voor Groente en Fruit een voorllchtings- avond geven. Voorlichtingsbijeenkom sten met bekende grote Nederlandse be drijven zjjn nog in voorbereiding. Na het globale overzicht vertelde de presidente ook, dat de uitkering uit het Weduwe- fonds bij overlijden van de echtgenote gebracht ka nworden op 50,- bij een contributieverhoging tot 1,50 per jaar. De start van het seizoen werd door me- vrouw Uphoff dankbaar benut om haai leden met veel geestdrift te wijzen op het I belang van de Vrouwenbeweging, naast I gezelligheid en het doorbreken van de sleur van alledag is de beweging een I prachtige gelegenheid om de onderlinge I solidariteit tot uitdrukkng te brengen. Bij1 moelijkheden in het gezin, bij ziekte van vriendinnen en by zoveel andere zaken waarbij het prettig is te weten, dat an- I deren meevoelen en meedenken. I Mevrouw Uphoff herdacht in haar speech I ook drie leden, die in het jongste verle- den de beweging ontvielen: oud-wijkleid- I ster mevr. Kok. en de dames Helverstein en Neutenboom. De ochtend werd besloten met een zeer geslaagde ungreelUl van mevrouw KOOBDWIJK "^7ul. de badpl^t. maakte algelopea aaterdag; de door de jubileum-commissie aan het be stuur de afgelopen weken werden aan geboden. „Ik geloof wel," aldus de heer P. Braam zeel, die de avond als voorzitter van die commissie opende, „dat we erin zijn geslaagd om een zodanig programma samen te stellen, dat het voor iedereen een echte feestavond kan worden." Dat dat wijze woorden waren bewees wel het laaiende enthousiasme, dat de ge hele avond verder zou kenmerken. De vreugde begon al, toen burgemeester M. A. van der Have de vereniging na mens het gemeentebestuur van Leider dorp een kegelbaan van 6 meter lengte aan mocht bieden. Typerend voor de sfeer suggereerde de burgemeester het bestuur: „Ik laat het aan U óver óm te I beslissen, in welke kegelgroép ik word ingedeeld." Die vreugde zou de verdere avond nog vele, vele hoogtepunten kennen, toen het programma werd afgewerkt van het gezelschap van Coos van der Velde. Dit gezelschap hanteert weliswaar een con ceptie, waarmee in practisch iedere zaal succes geboekt zal worden, maar ver heugd konden wij toch constateren, dat het ook uitblonk door eenvoud en be schaving. Na de verloting met de vele prachtige prijzen werd de zaal ontruimd voor het grote slotbaj met het dansorkest van I J. de Graaf. Een zaal, welke op bewon derenswaardige wijze was getooid met de bloemschikkunst van de heer P. de Vogel. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Karin Monique dr v. G. P. la Lau en A. C. S. Rehmann; Wouter zn v. F. van der Meer en M. A. C. M. Ploegaert; Robert Jacobus zn v. J. T. M. Pex en A. J. M. van den Berg; Monique dr v. J. M. Cornelisse en D. van Egmond; Edwin Peter zn v. P. van Rijn en P. Laterveer; Daniëlle Antoi nette dr v. G. A. M. Lambert en C. J. M. Dopmeijer; Fleur dr v. C. Schreuders en D. M. Bonne. Overleden: J. Haasnoot (81), W. J. C. de Boer (38), C. Rietveld (21). Gehuwd: A. C. P. M. van der Drift en G. J. M. van der Vaart; W. Floor en C. Verver; G. Dekker en J. H. S. van Brakel; N. de Jeu en W. E, B. Stouten; P. Favier en T. Olivier. Uitslagen visclub „De Ruishoorn" LEIDEN Zondag heeft de visclub „de Ruisvoorn" gevist in de Ringvaart bij Schiphol. De vangst was matig; er werd 19 pond vis gevangen op een aan tal van 116 stuks. Uitslag: 1 N. Dorre- paal 1215 gram, 2 J. Voskuil 1210, 3 W. van Welsen 840, 4 Jos Nleuwenburg 830, 5 P. Dubbeldeman 770, 6 P. Kijk In de Vegte 755, 7 A. Kijk in de Vegte 745, 8 Th. J. Voskuil 625, 9 J. Nieuwenburg sr. 590, 10 A. C. v. d. Woerd 535 gram. Grootste voorn: H. van Oosten. ALPHEN A/D RIJN Burgemees ter en mevr. Gallas hebben zaterdag middag een bezoek gebracht aan de in gebouw Bethel gehouden receptie ter gelegenheid van het 65-jarig huwelijks feest van het echtpaar J. Zijlstra (89) gedurende het grootste deel van z(jn arbeidzaam leven schipper van beroep en C. Zyiatra-v. Donk (87). Henry Dunant heeft in Noordwyk een staartje gekregen, als v Chrlspijn, die begeleid door de heer H. j ditmaal Rijnbeek (piano) een aantal liederen gehore bracht. Rest te vermelden, dat de kas een welkome versterking kreeg, want een bliksemcollecte bracht de som van 114,04 op. woensdag gedane'belofte tot een realiteit en speelde in De Rank f 500— op, hetgeen de heren kennelijk niet. genoeg is, want zij hebben toegezegd, aanstaande zaterdag een deel van hun F—T- 0' Noord»*» afdeUng v.„ Hr. Roede «dolnd. Oosten, A. C. Bulk. W. P. Hillebrandt en H. J. Vegt r van een avond „leuk doen gage i LEIDEN Het jeugdcentrum 't Camp is zaterdagmiddag door wethouder me vrouw N. A. Den Haan-Groen officieel heropend. Tijdens de receptie feliciteerde de wet houder de groep met de behaalde over winning in het proces om „de ruimte", op een Amsterdamse instelling die aan spraak op het huis maakte, vyftien leden van de groep (een groep die be staat uit 150 leden in de leeftijd van 15 tot 27 jaar) hebben het huis opgeknapt. In de met smaak ingerichte ruimte kun nen dia's en films worden vertoond en kunnen leden hun hobby's als bijvoor beeld fotograferen uitleven: LEIDSE AGENDA MAANDAG 19 OKTOBER stadhuis Vergadering gemeenteraad, 14.00 en 19.30 uur. Nieuw Minerva Jaarvergadering VVV, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Conc. Leidse Kunst kring voor Allen, 20.00 uur. DINSDAG 20 OKTOBER Vakanriespelen in „Vroolijcke Arke" I DINSDAG 20 OKTOBER 10.1512.30 uur: Clubhuis versieren voor de dierenshow; voor jongens en meisjes van 9 t.m. 12 jaar excursie naar POLITIE. 2.00—4.00 uur DIEREN-SHOW: Ieder kind dat thuis een dier heeft, mag het meenemen naar het klubhuis, om mee te dingen naar prijzen. WOENSDAG 21 OKTOBER 10.1512.30 uur: voor jongens Indianen dorp bouwen en voor meisjes Markt opbouwen. 2.00-4.00 uur': Markt- en Indianendorp afmaken, waarna er spelen gedaan zul len worden. Bij linksafslaan door auto geschept VOORSCHOTEN Het afgelopen weekeinde is een vrij ernstig ongeval gebeurd op de Leidseweg te Voorscho ten. Een bromfietser met duo-passagiere sloeg ter hoogte van de Tolstraat links af. Een naderende auto kon een botsing niet voorkomen. De duopassagiqre be kwam een ernstige beenwond, de brom fietser enige gebroken ribben en een lichte hersenschudding. Beide slacht offers zijn in het ziekenhuis te Leiden opgenomen. Op de plaats van het onge val ls een verbod tot linksaf slaan van LEIDEN Vanwege de jubileumvie ring van de personeelsvereniging van de Gemeentelijke Sociale Dienst, is het kantoor van deze dienst morgen, dins dag 20 oktober, vanaf des morgens 10 uur gesloten. LEIDEN - In de Genestetstraat is zaterdagmiddag een twaalfjarig jonge tje gewond geraakt, toen hij rijdende op de bromfiets van zyn moeder de trot toirband raakte en viel. Met een ge broken linkerbeen is hij door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis ge- Huisvuil-ophaaldienst DINSDAG 20 OKTOBER Baart 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat. Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- straat. Buurt 28: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijnstr., Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal. Oranjeboomstraat, Cathrynestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerstraat. DONDERDAG 22 OKTOBER Buurt 29. Zijlsingel, Rijnkade, Oos terdwarsstraat, Munnikenstraat. Van Galenstraat, Waardstraat, Hermanstr., Trompstraat, De Ruyterstraat, Evertsen- straat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, Van Speykstraat, Kortenaerstraat, Tas manstraat, Overr(jn. Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Ryn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat. Hu- go de Grootstraat. Bilderdijkstraat. LEIDEN Wie mocht denken dat het de Leidse burgerij ontbreekt aan burger zin en particulier initiatief moet zich maar eens in verbinding stellen met de uterst vitale Chr. muziekvereniging „Kunst en Genoegen". Zaterdagmiddag werd de Leidse pers geconfronteerd met een uniek staaltje zelfwerkzaamheid door deze vereniging aan de dag gelegd. Trots toonde het bestuur zijn nieuwe lokaliteiten in de voormalige lagere school aan de Munnikenstraat. 'n Eer tijds stoffige, in somber bruin gestoken leraarskamer bleek nu omgetoverd in een moderne bestuurskamer, tot activi teiten uitnodigend door haar frisse tin ten. Het bleek dat de leden van de ver eniging zelf deze metamorfose hadden voltrokken, een gedaanteverwisseling die zich uitbreidde tot de modernisering en herbouw van de schoolzolder, alwaar nu in een nevillerende sfeer van verse verf en frisse kleuren op de muziekinstru menten geoefend kan worden. Verder i gezellige, moderne bar ingericht. Al het werk, waaronder het aanleggen van elektriciteitsleidingen en veel tim mer- en verfwerk, hadden de leden zelf gemaakt. De financiële middelen voorts hadden zy zelf geheel opgebracht uit al lerlei acties en het werk van het ouder comité, in totaal 20.000 gulden. Het in spelen van het nieuwe verenigingsdo mein geschiedde na het aftellen door de beschermheer de heer De Jong, die in een treffend openingswoord wees op het strijdend en vitaal karakter van G. en G. Vrolijk juichten de tonen door de frisse vertrekken. Bestuur en genodigden ke ken en hoorden instemmend toe. De ver eniging. die dit seizoen zeker 60 nieuwe leden mocht inschrijven en een hoogste internationale en nationale onderschei ding in haar blazoen draagt (wereld muziekconcours Kerkrade) zal mede dank zij deze nieuwe huisvesting nog 'n lang en bloeiend bestaan beschoren zijn. Wat is er aan de ba nd en wie is aansprakelijk? VOORSCHOTEN Het Voorschotense raadslid drs. W. J. C. Melgert (D'66) heeft b. en w. vragen gesteld naar aan leiding van de sluiting van het instruc tiebad. Het raadslid vraagt of het juist is, dat het bad ook reeds in 1968, een jaar na de officiële ingebruikstelling, eveneens gesloten is geweest. Toen, om dat tussen het eerste en tweede plafond een laag moet worden aangebracht condensvormlng tegen te gaan. Is er verband tussen die en de huidige sluiting van het bad? Hoe zijn deze fouten te verklaren? Wie heeft schuld aan de onvolkomendheden zoals densvorming? Waarom hebben b. e_ op 24 juni van dit jaar medegedeeld dat het bad gesloten zou zijn tot 28 juli, waarom op 26 juli dat het bad langer gesloten zou zijn maar dat per 21 sep tember weer gezwommen zou kunnen worden, waarom op 16 september de mededeling dat het bad gesloten zjjn tot 1 november? Is het persbericht juist, dat van de zijde van het college van b. en w. intussen niet eens de moeite genomen is om zich ter plaatse van de toestand op de hoog te te stellen? Waarom is de burger, d.w.z. de belanghebbende, eerst in ok tober nadat In de perg aan deze zaak Zonder opletten weg overgestoken alphen a/D RIJN Toen de 30-ja- rige Turkse gastarbeider vrijdagavond omstreeks 20.15 uur op de fiets de rijks straatweg nr. 11, ter hoogte van Span beton. overstak, zonder op het snelver keer te letten, werd hij aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer a.b. uit Oegstgeest. Nadat dr. Pilon hem de eerste medische hulp had ver leend, werd de Turk per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis Rijn oord. Daar bleken z(jn blessures zich te beperken tot verwondingen aan beide benen. ruchtbaarheid was gegeven, min of meer van de gang van zaken rond het instructiebad op de hoogte gesteld en niet op het moment dat het bad moest worden gesloten? Ervan uitgaande dat in casu de schuld hetzfl b(j de aannemer/architect ligt, hetzij bij de gemeente, waarom is in het eerste geval niet alles gedaan om te verstaan te geven dat de wanprestaties zo spoedig mogelijk ongedaan diende te worden gemaakt en in het andere geval wat heeft het college van b. en w. weerhouden tegenover de gemeenteraad open kaart te spelen?, aldus drs. Mel gert. AMSTERDAM, 19 oktober, VEE Aanvoer 199 runderen en 59 varkens; prijzen runderen: 360-520; varkens: 285'- 290; handel vlot en lager. LEIDEN, 19 oktober - GROENTE - Ap pelen 21-31, peren 22-25, aardappelen 11, andijvie 32-41, pronkbonen 110-120, snij bonen 2.00-2.90, stambonen 185-200, kro ten, gek. 55, rode kool 7-19, groene kool 25-30, spitskool 15-17, prei 39-47, spi nazie 98-108, spruiten A 78-91, spruiten B 60-77, tomaten A 5.50-6.00, tomaten B 5.65-5.75, tomaten C 5.00-5.10, tomaten CC 2.75-2.80, uien middelgrof 25-33, me loenen 26, bloemkool A 16-53, knolselde rij 14-27. sla A 8-16, bleekselderij 21, bospeen 36-45, kroten 9. peterselie 12-14 radijs 6-9, selderij 7-15. RIJNSBURG, 17 oktober Bloemen Anjers: Witte sim 10-17; Rode sim 17- 23; Roze sim 15-20; Crowly sim 16-21; dusty sim 17-22; Arthur 16-20; Gij sim 15-19; Keever sim 14-18; La Reve 18-25 Esperance 17-22; Freesia: Golden yellow 100-130; White Swan 130-225; Rozen: Baccara 40-60: Carol 8-12; Garnette 8- 13; Zorina 13-20. Grote chrysanten: Alex bedser 20-27; Breitner 25-30; Ri- galia 30-35; Diplomaat 35-43; Clingedael 40-56; Diversen: Anthurlum 100-250; Gerbera 20-49; Lelies 70-100; Irissen 200 -275; Tros anjers. Chrysanten: Ind. Po lis 160-180; White spider 180-230; Yel low spider 200-250: Golden christal 160- 180; Tuny Full 200-250; Bornholm 180- 200; Grace 80-110; Davine 120-140; Dr. Wasser 100-125: Sateliet 80-100; Gompy 90-115; White Hope 100-125; Lucida 85- 1105; Pinoccio 90-120.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3