Foreholte strafte krachttoer Warmunda af TER LEEDE LIET KANSEN GLIPPEN ARBITER VOELT ZICH BEDREIGD EN STAAKT VOORSCHOTENSE DERBY Protest van Randstad Sport SPORTBIJLAGE MAANDAG 13 OK VOORHOUT Foreholte dat zonder trainer de competitie met weinig optimisme van start was gegaan heeft tegen Warmunda bewezen dat het ritme dat In de eerste wedstrijden ontbrak, weer terug is. I)e combinaties over de vleugels ver toonden weliswaar -een vast stramien, de druk die hierdoor op het Warmunda bolwerk ontstond, waren voldoende om tot drie maal toe de weg naar het net open te vinden. Foreholte erop belust om voor eigen publiek goed voor de dag te komen startte direct na het beginsignaal een fel offensief hetgeen in de 20e minuut al resultaat opleverde toen John v. Dijk na een doorbraak de bal via de paal langs doelman Rijnsburger knalde. Warmunda was van de eerste schrik bekomen een kwam terug. Een schot van Huub Ritzen werd bekwaam door doelman Borst gestopt. De stormaanval len waarin Van Grieken, Schoenmaker Sier en Van Putten de voorhoede te hulp kwamen hadden wel tot gevolg dat de. achterhoede van Warmunda aan kracht verloor. Tot tweemaal toe resul teerde uit de tegenaanvallen van Fore holte bijna een treffer, maar de paal fungeerde bij schoten van v. Dijk en Kie viet» steeds als onneembare hindernis. Vlak na rust veerden de Foreholte- supporters voor de tweede maal op toen Van Dijk na een voorzet van v Kampen hard inschoot. De scheidsrechter keurde het doelpunt echter af. Het spel ver plaatste zich naar het middenveld tot dat in de twintigste minuut Warmunda voor de gelijkmaker leek te gaan zorgen. Bert Hartveld werd in het strafschop gebied door Hans Datema onderuit ge haald. De toegekende penalty werd ech ter door Ted van Rijn naast geschoten. Warmunda dat even aan de gelijkmaker had mogen ruiken trachtte door te druk ken maar de Foreholte-achterhoede met uitblinker Jan v.d. Lans, hield knap stand. Door deze krachtsexplosie bleek de kracht van Warmunda in het laatste kwartie rgebroken te zijn. Nu was het de beurt aan Foreholte om definitief het heft in handen te nemen en de score te vergroten. In de 30e minuut na een om haal van Piet Ruigrok en kort daarop waa het voor de derde'keer raak toen Dijk hard en zuiver doelman Rijns burger passeerde. BMTVTL 1—2 (1-1) Ondanks het feit dat VTL met de volle winst is gaan strijken heeft het tegen BMT geen overtuigend spel op de gras mat kunnen leggen. Vooral in de eerste helft speelde BMT duidelijk sterker wat al snel resulteerde in een eerste treffer Vlak voor rust begon VTL eindelijk te draaien. Enkele combinaties over de vleugels bezorgde paniek in de BMT- verdediging. Nog voor rust kwam VTL gelijk. Een afgeslagen aanval belandde voor de voeten van D. Verbruggen waar na deze met een fraaie omhaal de bal in de hoek liet verdwijnen. Vlak voor tijd viel tenslotte de beslissing toen R. de Boer in het strafschopgebied onderuit werd gehaald. S. v.d. Linden zag zijn schot aanvankelijk nog door de paal r schoot in tweede instantie gestopt Van Nispen-Quick Steps 1-1 (1-0) Zo wel bij van Niapen als bij Quick Steps heeft het aan een afmaker outbroken. Vooral in de eerste helft werden veel kansen geschapen maar beide defensies hielden knap stand. Nadat eerst Quick Steps zijn stormlopen op het doel van Van Nispen afgeslagen had zien worden door goed uitverdedigen van v. d. Lin den en Geerling namen de Zilkenaren het initiatief in handen. In de 27e minuut kreeg Henk van Maris een goede kans maar doelman Rob Oostdam greep tijdig in. Even later was het wel raak toen Leo van Maris uit een wirwar van spe lers de bal tegen de touwen drukte. Al vroeg in de tweede helft kwam Quick Steps op gelijke hoogte toen na goed combinatiespel Kappenburg scoorde. Quick Steps trachtte door te drukken maar doelman Ted de Boer was steeds een niet te nemen hindernis. Het spel verplaatste zich naar het middenveld en zou in de 35e minuut nog een maal een spannend ogenblik opleveren toen G. v. d. Meer een kans op de winnende treffer kreeg. Oostdam ontnam Va nNispen met een fraaie safe alle illusies. ALTIOR-GDA 4—2 (2—2) De wed strijd was pas tien minuten oud. toen Altior een goede aanval lanceerde tegen de wind in om de score te openen. Kees v. d. Boogaard gaf een goede voorzet, die de keeper miste en Arie Ouwerkerk met een sterk gericht schot tot 10 wist te promoveren. Een goed begin, maar geen veilige situatie zoals zou blijken, want GDA. geen sterke ploeg, zag kans om een fout van keeper v. d. Lek duidelijk af te straffen met 11 A. Hofstede kon gemakkelijker dan hij dacht dit schot lossen. Rossenberg werd onderuit gehaald en de toegekende strafschop werd door Jan Zevenhoven keurig benut. Arie van Gaaien van GDA zou er voor zorgen dat elke illusie voor Altior geen kans kreeg, want vlak voor rust wist de achterhoede van Altior niet goed raad om een aanval af te slaan en de ruststand werd 22. Na de rust was het lomerige spelbeeld van de eerste helft blijkbaar wat op de achtergrond geraakt en rook Altior het overwinningsvuur. Kees v. d. Boogaard, die er lang niet altijd was, gaf een ferme bal weg, die de hard werkende Arie Ouwerkerk in een 32 stand liet veranderen. Toen de buitenspelval te laat dichtklapte zag Jan Zevenhoven Kans om alleen vandoor te gaan en hij werkte zijn eigen solo prachtig af met een hard schot, dat doel trof en de eind stand op 42 wist te brengen. De Oolevaars-ASC 1-2 (0-0) Een tech nisch en conditioneel beter ASC heeft tegen de Ooievaars pas laat in de ont moeting loon naar werken gekregen. In de 25e minuut, na een reeks van aan vallen kreeg Mattie Kantebeen, de bal voor de voeten gespeeld waarhij met een boogbal de Ooievaars-doelman kanloos liet. Ondanks een sterk aanvallend ASC heeft de Ooievaars nog voor rust de kans om gelijk te komen. Bij een schot uit de tweede linie was de bal reeds doelman Roedoe gepasseerd maar Bob Logger wist op de doellijn nog juist redding te bren gen. ASC raakte na rust zonder dat daar een reden voor was, in paniek. Jan de Weduwer, Wim Maas, Joop Bekkering en Ben Boers hadden hun handen vol om de stormaanvallen van de Ooievaars te ke ren. In de 15e minuut echter moesten zij kansloos toezien hoe Henk Gordeau de gelijkmaker scoorde. Ooievaars bleef ge vaarlijk maar kon niet voorkomen dat Lucien de Kind na een half uur spelen c enterugspringende bal via een verde diger alsnog tussen de palen werkte. MOORDRECHT-FLOREANT 2-1 (1-0) In een van bedde zijden slecht gespeelde wedstrijd heeft Moordrecht als de minst slechte beslag op beide punten weten te leggen. Als excuus voor Floreant kan wellicht gelden dat het aanvoerder en spelverdeler Oors van Bemmel miste. Het verband was uit de ploeg, terwijl er in de voorhoede een afmaker ontbrak. Na 20 minuten spelen was een misver stand tussen doelman Mathol en ver dediger Kersbergen oorzaak dat Van Houten een vrije schietkans kreeg, die hy dan ook benutte 1-0Floreant bracht het niet verder dan een buiten- speldoelpunt van Van der Pol. Dat Moor drecht de score niet verhoogde lag voor namelijk aan de schotlooeheid van de voorhoede. In de tweede helft had Floreant het windvoordeel maar wist dit niet uit te buiten. Meerdere kansen gingen ver loren door te onrustig spel. Er was weer een misverstand in de Floreantdefensle voor nodig om Moordrecht de gelegen heid te geven de stEind op 2-0 te bren gen via Van Houten. Doordat Van Vliet werd vervangen door Pouw kwam er wel wat meer vaart in het spel van Floreant maar succes kwam er pas 3 minuten voor het einde toen Pouw een kans wist te benutten (2-1). Moordrecht trok zich terug en de tijd was voor Floreant te kort om nog een gelijk spel uit het vuur te slepen. Bodegraven-Moerkapelle 4-1 (1-0) Door een 4-1 zege op Moerkapelle heeft Bodegraven zijn toppositie kunnen hand haven. Ondanks aardig combinatiespel van Moerkapelle een verdiende zege. Krein Blonk zigzagde herhaaldelijk dooi de Moerkapelle verdediging heen maar had weinig geluk. Na 25 minuten werd het door J. Schouten 1-0 toen hij uit een moeilijke positie hard raak schoot. Bode graven vergrootte zijn voorsprong 25 mi nuten voor tijd toen Wim van Neut een mistrap handig afstrafte. Vier minuten later benutte Piet Potuyt een penalty die was toegekend omdat Krein Blonk, eenmaal doorgebroken, gevloerd werd. Even later brak Kieviet aan de andere kant door de verdedeging en werd door Dolf Scheer onderuit gehaald. Zwarteveld benutte de strafschop. Het laatste kwar tier bracht Bodegraven in de verdedi ging maar Moerkapelle kon geen vuist maken. In de laatste seconde maakte Tonny Ooms zich vrij en bepaalde met een strak schot de stand op 4-1. VOORSCHOTEN SVLV en Randst. Sport hebben de vereiste negentig mi nuten niet volgemaakt. Twaalf minu ten voor tijd nam Randstad Sport geen genoegen met de derde treffer van buur man SVLV, de spelers drongen om scheidsrechter Slierings heen, die zich bedreigd voelde en plotseling het strijd toneel liet voor umt het was. Bij een 3-2 stand in het voordeel van SVLV werd het sein tot staken gegeven. Voorbarig, zo concludeerden bij navraag Randstad Sport-voorzitter G. Schellevis, die evenals vice-voorzitter Van Leeuwen van SVLV geen reden zag tot het nemen van deze onplezierige beslissing. Voor rust was het voor de 1000 toeschouwers een uitstekend duel geweest, waarin al na zeven minuten Jan Bal scoorde. Bui ten bereik van doelman Van Bemmelen schoot hij in 0-1. Twee minuten later was. de stand al weer gelijk. Keeper Douwes kwam zijn doel uit bij een voor zet. deed dat iets te laat. zodat Peter v. d. Peet de bal over hem kon heen- wippen. Drie minuten voor de rust werd het 2-1, toen Theo George, na missen van de Randst. Sport-defensie vrij op Douwes afkwam en via de binnenkant van de paal intikte. SVLV kwam goed weg toen een schot via de vingertoppen van Van Bemmelen in de 9e minuut na rust op de lat sloeg. GEMISTE PENALTYS Aan de andere kant dienden zich ach tereenvolgens Ted Lumoindong en Jan Zoetemelk aan, welke laatste zijn schot door Douwes met de voet zag verwerkt. Strafschoppen leken Randstad Sport daarna op winst te zetten. Eerst, in de 18e minuut miste echter Coppenhagen (Van Bemmelen had de doorgebroken Den Hollander ten val gebrachten zes minuten later gooide Van Bemmelen. na wild geattaqueerd te zijn de bal in het gezicht van een Randstad Sporter, doch Gouw miste eveneena van elf meter. Tussen deze strafschoppen door zorgde Den Hollander in de 21e minuut toch voor 2-2. In de 28e minuut dienden de moeilijkheden zich reeds aan. Van Veen van SVLV kreeg een officiële waar schuwing. Mugge van Randstad Sport speelde eigen rechter en werd wegge zonden. Toen twaalf minuten voor tijd Jan Zoe temelk een corner van Lumoindong in kopte protesteerde Randstad als zou doelman Douwes zijn vastgehouden. Het gevolg was een voortijdig einde van dit duel. UDO—VVOA 1-0 (1-0) Een snel verkregen voorsprong leek de tijding van doelpuntrijke ontmoeting, waarbij UDO de einduitslag zou bepalen. Al in de vierde minuut kreeg Peter Werkhoven bij de zijlijn de bal te pak ken, zwenkte naar binnen, werd niet aangevallen omdat een voorzet werd verwacht en ongehinderd kon h(j Joop Straver passeren. De Oudaders zouden zich daarna goed herstellen. Met Stra ver en aanvoerder-centrumverdediger Gerard van Seggelen in de hoofdrol werd de stortvloed v#n Oegstgeestse aanvallen opgevangen. Wel kregen zij daarbij de medewerking van de scheids rechter, die in de 6e minuut een doel punt van Wil Oudshoorn afkeurde. Een vrije trap. buiten het strafschopgebied, werd ineens door Oudshoorn ingescho ten, doch de arbiter gaf te kennen een indirecte vrije trap toegekend te heb ben. Bij UDO waren vooral de verdedi- Ting en de middenlinie goed op dreef. Na rust onttrok VVOA zich enigszins aan de druk Vooral in de slotfase toen Bavo v. d. Poel juist overschoot en ook Jeroen v. d. Geest en Hans Oleijerhoek zich met schoten weerden. Aan de an- dere kant kwam wat meer vaart In het UDO, dat na rust West geest en Bosman nog verving door Cor Strijk en Keeavln 't Wout. goalie Nico Nagtegaal, die zich ook la ter in deze wedstrijd zou onderschelden, voorkwam een tweede Hazerswoudse treffer In de 30e minuut na een enorm hard schot van St. Bernardus-linkerspits Theo van Goozen. Nadat deze goalie ook in de 37e minuut Pim van Wetten van een treffer had afgehouden, kwam ZLC twee minuten voor de pauze op 1-1 door Jan Stouten, die een aantal missers in de thuisclubdefeDsie afdoende uitbuitte (1-1). Pim van Wetten herstelde in de 13e minuut van de tweede helft zijn eerder gemaakte fout, toen hij voor open doel naast schoot, met een fraaie treffer na een op-maat-voorzetje van Theo van Goozen (2-1) Bart de Roo zag in de 28e minuut een afstandsschot door Henk de Koning achter zijn eigen goalie verwerkt (3-1). Jacques Wortman zag zijn val in het strafschopgebied in de 32e minuut met een strafschop be loond. De St Bernardus-spits ging gre tig op dit cadeautje in (4-1). Acht mi nuten voor tijd kreeg ZLC ook al om voor iedereen onduidelijke redenen een penalty toegekend. Jacques Mat ters bracht ZLC wat dichter bij St. Ber- nardus (4-2). Jacques Wortman bepaal de de eindstand tenslotte op 5-2 door keurig met het hoofdje te knikken, toen Theo van Goozen het voorbereidende werk had verricht (5-2). phense Boys de offensieve partij ge weest. Toch moest het genoegen nemen met een 1-1 gelijkspel, omdat het grote manco in de Alphense ploeg, het ont breken van een afwerker, nog altijd niet verholpen is. Bovendien werd te solis tisch geopereerd, iets waaraan vooral puntspeler Kees de Rijk zich schuldig maakte. Tevens werd er te weinig ge schoten. zodat Stompwijkse Boys-doel man Groeneweg het niet eens al te moei lijk heeft gehad. Het begon allemaal hoopvol voor Alphense Boys. zij het niet al te fortuinlijk. Hans Toor, alleen voor Groeneweg verschenen, schoot in diens handen. Tot de 25e minuut kon Stomp wijkse Boys onder aanvoering van Waayer dan ook goed stand houden. Toen werd een combinatie tussen v. d. Sandt en Van der Nieuwendijk noodlot tig. De laatste zorgde voor 1-0. Geschoten werd er van Alphense zijde wel kort na rust. Zo trof v. d. Sandt nog eenmaal de paal. In de iöe minuut leek de bezoekende ploeg uitgeteld. Keeper v. d. Werff was de Stompwyker Duive- stein te snel af. Deze kon dit niet ver kroppen en nam revanche door v d. Werff te slaan. Het was voor Duivestein de laatste aktie in dit duel. Toch kwam Stompwijkse Boys in de nu ruwer wor dende strijd nog op 1-1. Een misver stand tussen Rombouts en v. d. Werff stelde Lelieveld in staat negen minuten voor tijd 1-0 aan te laten tekenen. LDWS -DOSR 1,-1 (3-0) Het duel in de hegemonie in de eerste klas is voorlopig in het voordeel van LDWS beslist. De Leidenaars, die nog steeds zonder Krijgsman. Wesselman en Van Tongeren moeten aantreden gaven hun achtervolgers geen schjjn van kans. De toch al niet geringe score had zelfs nog hoger kunnen uitvallen als DOSR- doelman Jacques Bouwmeester niet vele malen letterlijk en figuurlijk tot grote hoogte was gerezen. Keer op keer demonstreerde de rijk getalenteerde doelverdediger zijn vakmanschap. On danks deze heldenrol liep de score regel matig op. Een grote rol speelde opnieuw Walie Gallaaït, die niet alleen twee tref fers op zijn naam bracht, maar boven dien steeds weer paniek zaaide in de Veense verdediging. De eerste bres werd na tien minuten geslagen. Eradus klopte toen Bouwmees ter vanuit een onmogelijke hoek. Nh de ze dreun herstelde DOSR zich nog wel enigszins, maar werkelijk gevaarlijk la het geen moment geweest. In de 35ste minuut liep LDWS verder uit, nadat Gallaart een 1-2 combinatie met De Roode bekroonde. Kort daarna was het opnieuw raak. Weer was Gallaart de man die het vonnis velde, nu na een De tweede helft werd gekenschetst door een op een lager toerental draaiend LDWS en een wel van goede wil zijnd DOSR dat ook nu geen vuist kon maken. Eerst nadat Sira via een penalty de stand op 4-0 had gebracht, lukte het Van Ruiten de twijfelachtige eer te red- ST. BERNARDUSZLC 5-t (1-1) Met wind tegen toonde de thuisclub zich de meest aanvallende partij, ook al zag ZLC'er Jan de Bolster in de 17e ntinuut de fraaiste kans voor zich op doemen: Leidse Jan kopte echter net naast de veste van Gidi Speel. In de 22e I minuut nam St. Bernardus een 1-0 voor- j sprong door aanvoerder Pim van Wet- ten, die een honderd karaats-blunder De SVOW-rechtsbuiten Rlnl van de Wetering van de Leidse defensie afstrafte. ZLC- Adri ZweerU. Ondanks een sterk aanvallend Ter Lee- ele scoringskansen moest Ter Lfede met lege handen de thuisreis uit Werkendam aanvaarden. Opmerkelijk »r het keiharde verdedigen der Dit was ook de oorzaak dat het vrije trappen regende. Al was het Ter Leede, die ontzaggeljjk veel van die vrije trap pen kreeg te nemen. Ze zagen geen kans om de verdediging van de hardwerken de Werkendammers te doorbreken. Ter Leede miste nog steeds v. d. Heiden, Overdevest en Rade. Wel was Knets vervangen door Houwerta maar de voor hoed ewas ook hier were niet schotvaar dig. Na 10 minuten was er bij een Ko zakken aanval twijfel bij TiJssen en doel man Smit en hiervan profiteerde de snelle v. d. Heuvel om de stand op 1-0 te zetten. Ook in de tweede helft een veel aanvallend Ter Leede met doelrijpe scoringskansen voor Houwerts, Sluimers en v. d. Fange. Maar zonder succes. Na 18 minuten bleven de Ter Leede verde digers staan voor buitenspel, maar v. d. Heuvel ging door en kon gemakkelijk scoren 2-0. Ontmoedigend streed Ter Leede verder en na een half uur spelen kon v. Biezen de bal beheerst doorgeven aan I Keuring, die de achterstand keu rig verkleinde 2-1. Ondanks de hierna nog vele kansen bleef dit verlies gehand- Heer jansdam-Noordwijk 1-0 (0-0) 1 Noordwijk heeft tegen Heerjansdam een teleurstellende nederlaag geleden. Zij miste de spirit die vorige week tegen de Zwerver wel aanwezig was. Heerjansdam i toonde zich veel enthousiaster en feller. Uitzondering hierop maakte het eerste kwartier toen Noordwijk aanvankelijk de indruk wekte de meeste aanspraken op de winat te kunnen gaan maken, spaan derman en Bröring zetten op de vleugels enkele fraaie aanvallen op waaruit een aantal corners geforceerd werden. Heer- jansdam nam het heft echter weer in j handen en zou met een fraaie treffei het enige doelpunt gaan scoren. Deson- d&nks heeft Noordwijk voldoende de ge- j legenheid gekregen om gelijk te maken. Aad Vermin stond voor een open doel toen Albert Spaanderman met een voor zet over links de bal over de Heerjans dam doelman lepelde. Vermin kopte een ter over. Nog enkele malen zou Noora- wQk missen. Een half uur na rust ver dween de bal wederom buiten het bereik van de Heerjansdam doelman in de rich ting van het doel maar Heemskerk from melde het leer naast. Rudi Bröring ten slotte zag de laatste kans op de gelijk maker aan zijn neus voorbij gaan. Zijn schot werd door de lat gekeerd. Rijnsb. Boys-CSVD 0-2 (0-1) Rijns- burgse Boys heeft tegen CSVD een van zijn slechtste wedstrijden laten zien. Het ontbrak de ploeg volkomen aan menta liteit en vechtluet. Anne Ouwersloot zak te tot een bedenkelijk peil. Westra, die na 10 minuten inviel voor Heemskerk toonde over niet voldoende condidtie te beschikken, Harteveld liet zijn acties te veel verzanden in te individualistisch spel en Van Duyvenbode toonde zich te bang voor zijn tegenstanders. Aanvankelijk zette Rijnsburgse Boys nog wel enkele aardige aanvallen op maar al snel nam CSVD het heft in handen. Desondanks zou de eerste treffer pas vlak voor rust vallen. Een voorzet van de linksbuiten belandde voor het doel waarna uit enkele schermutselingen de bal plotselnig langs de kansloze doelman van Gerven werd geschoten. Na rust een nog slechter Rijnsburgse Boys waarin doelman van Gerven door een subliem werk zijn ploeg voor een grote nederlaag behoedde. Eeu kwartier voor tijd moest h(j echter bui gen. De kanthalf passeerde in een solo actie De Mooy, Kromhout en Van Eg- I moyd waarna hij de meegekomen links binnen de kans gaf te scoren. QUICK BOYS - IJSSELMEERVOGELS 00 Quick Boys is in het duel, cue twee fel aanvallende ploegen te zien gaf goed weggekomen. Het spel werd uitstekend opengegooid en er werd tech nisch knap gevoetbald. Een groot deel snelt langs Koudekerk-verdediger van deze interessante strijd is IJssel- meervogels in de aanval geweest. Grote man was Jan v. d. Groep, die zijn di recte tegenstander Arie Verdoes keer op keer voorbijsnelde en steeds de grondslag legde voor doelrijpe kansen. Op het middenveld domineerde Henk Koelewijn, de aanvoerder, die zich dit maal gemakkelijk kon meten met de teruggekeerde Floor van Duyn. De 35- jarige Katwijker moest zich na rust, waarschijnlijk omdat hij het hoge tempo niet bij kon benen, laten vervangen. Het grootste gevaar kwam dan ook van de bezoekers. Een hard schot stopte Floor Schaap en een kopbal van Jan Vedder na een voorzet van Leo Pluimgraaff, eenmaal juist voor langs uit een moei lijke hoek. en Koos Klinkenberg Na rust was IJsselmeervogels bedui dend sterker, v. d. Groep verscheen nog eenmaal vogelvrij voor Schaap (wat Pluimgraaff aan de andere kant ook 'n keer was overkomen) en Jan Vedder zag eenmaal een schot van de doellijn gewerkt. De slotminuten waren duidelijk voor Quick Boys. Kenmerkend was toen het ver oprukken van rechtsback Rem- melswaal. die zijn schot door Peter Frans Heinen zag overgetipt. JAC-ARC 3-0 (1-0) Hoewel de eind stand het niet doet vermoeden is ARC vooral voor rust de meerdere van JAC geweest. De Jeu, van Oosterom, Verhorst en Maranuanaja kwamen echter steeds niet verder dan de 16-meter Ifln. JAC viel weliswaar minder gestadig aan maar schepte toch veel gevaarlijker situaties. Tot het rustsignaal leverde dit een tref fer op. Vanaf 25 meter schoot de 16- jarige jeugdspeler Cock hard langs doel man Van Horzen. Na rust wederom een fel aanvallend ARC waarin vooral Grif fioen met fraaie passes vanaf het mid denveld de voorhoede op maat bediende. Doelpunten bleven uit. Niet voor JAC. dat nog tweemaal zou scoren. In de 20e minuut een schot van Sleyster van buiten j het strafschopgebied en 10 minuten voor i tijd kreeg Maas alle tijd om er 3-0 van t« i maken. VEWRCL 0—6 (0—1) HEEMSTEDE RCL heeft een uitzon derlijk goed weekeinde beleefd. Zelf verslond het VEW en concurrent SMS moest met een nederlaag genoegen ne men. Aanvankelijk bood VEW nog felle tegenstand. Stevig werd niandekklng toegepast, met een grote inzet werd ge speeld en tot rust werd derhalve dan ook aardig stand gehouden. De heftige weerstand Is VEW na rust opgebroken. Aan het ene doelpunt van Hennie Rot mensen in de 15e minuut van de eerste helft werd nog een kwintet treffers toe gevoegd. In de tiende minuut een van Jaap Anker tijdens een scrimmage na voorzetten van Ferry van Haver. In de 20e minuut een van Van Haver zelf na van Tojuüe Ederveen. De voor ige ingevallen Niek Ooie vijf mimiten na zijn rentree uit een voorzet van Tonnle Ederveen keurig in. Ederveen zelf, na de komst van Ooievaar naar de rechtervleugel verhuisd, groeide uit tot de vaardigste en vlugste aanvaller in het roodwitte team. Zelf nam hij drie minuten voor tijd de vijfde treffer voor zijn rekening en twee minuten voor het eindsignaal zorgde Ooievaar voor 06, waarmee de Leiderdorpers hun ongeslagen record uitstekend verdedigden. SVOW-KOUDEKERK 2—2 (0—2 SVOW en Koudekerk hebben ieder een helft geregeerd. Koudekerk deed dat voor de rust en sprong naar een ogen schijnlijk onaantastbare voorsprong van 02 dankzij twee doelpunten van Boe- lee. SVOW kwam herboren terug ln de teede helftw. In de 18e minuut haalde Jan van Heek uit een van de vele Ou- deweteringse corners ditmaal van Rinl v. d. Wetering het eerste doelpunt. In de 35e minuut werd het helemaal een Van Heek-aangelegenheid. Co nam de corner en Jan zorgde schietend voor de afwerking. Elven tevoren had Jaap Ver hoeven alleen voor de keeper verschenen over geschoten. OEGSTGEEST—UVS 0—0 Duidelijk is gebleken dat zowel UVS als Oegstgeest met angst voor de tegen stander het veld ingekomen waren. Met lange trappen en afstandsschoten onder streepte Oegstgeest deze neurose en ook UVS kon slechts op het middenveld tot een voldoende komen. In de eerste helft zorgden Veefkind en Koren enkele malen voor paniek in de Oegstgeest- achterhoede. maar konden toch niet tot scoren komen, doordat nchterspeler Vooys en doelman Aalsburg de zaken bekwaam in handen hielden. Na rust een zelfde spelbeeld met een sterker UV3- Desondanks nam Oegstgeest bijna de lei ding toen na een voorzet van Jaap van Duyvenbode v.d. Valk rakelings over schoot. Nog eenmaal kwam Oegstgeest dicht bij een doelpunt toen Jaap v. Duy venbode invaller Wester een droomkans bezorgde, deze miste echter. Hazerswoude Boys-Ornaa 3-2 (1-0) Hazerswoudse Boys vond in Ornaa een tot het laatste ogenblik strijdende tegen standers. Een licht veldoverwicht voor rust werd na een half uur spelen door uitblinker Pos in de openingstreffer om gezet toen uit een vrije trap van Kouwen- hoven die Ornaa keeper de bal niet onder controle kon krijgen. Het eerste kwar tier in de tweede helft besliste de wed strijd. Direct na de aftrap kwam Ornaa gelijk. Vflf minuten later waa het Tor die na een voorzet van H&rkes Hazers woudse Boys weer op een voorsprong zet te. Weer kwam Or nas gelijk met een goed gerichte kopbal. Gaarkeuken ten slotte bezorgde Hazersw. Boys de over winning door na een voorzet van Harkea met een fraaie kopstoot de O rn as-doel man te passeren DSVP-Katwyk 1-1(1-1)— Katwijk is na de ontmoeting met DSVP, tevreden huis waarts gekeerd. Niet zozeer om het ge lijke spel dan wel omdat in deze bijzon der ruwe strijd aan Katwljkse zijde geen zware blessures zijn gevallen. Katwijk dat Kees Guyt na 10 minuten uit een vrije trap zag scoren is moeilijk in zijn spel kunnen komen. De DSVP'ers trachtte met lange trappen gevolgd door snelle rushes Katwijk te verrassen maar de Katwijk defensie sloot steeds op tijd tot een kwartier voor rust de rechtsbuiten van DSVP hard in de bovenhoek knalde Na rust een zelfde spelbeeld waarin beide ploegen nog wel kansen kregen maar deze niet wist te benutten.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 13