betekent meer voor Alphen Rij wiel vierdaagse weinig Geen overeenstemming tussen flatbewoners - woningstichting „Burgerij meer erbij betrekken Bestuur Laura luidt noodklok Parochie Herensingel koos vertegenwoordigers Oordeel van raadsvrouwe in hoge mate ongefundeerd Popfestivals op mini-toer BURGERLIJKE STAND Is er belangstelling voor het oude Elisabeth-ziekenhuis? LEIDSE COURANT ZATERDAG 17 OKTOBER 1970 ALHPEN De Alpheuse Rjjwielvierdaagse, de Laui bestuur is vast besloten de oude sleur te doorbreken. Mei vierdaagse, die volgend Jaar aan de beurt zal zijn, tot een te maken op de zilveren Laura-fietstochteu, een jaar lat zij van het landelijke toneel verdwijnen. Afgaande op de bestuur is zij daar wel rijp is ii iteigers. Het tracht de 24e Laura- aardlge voorbereiding In geen geval mag ineurstemming in het self ook vol zekere achteruitgang 1 i is realistisch get tekent. anderd; personeel kan nergens meer worden gemist en de onderwijsvernieu wing neemt alle tijd der leerlingen in beslag. Omdat er zo weinig Alphenaren mee fietsen in de Laura, is zo langzaam aan ook van de officiële start en de feestelijke intocht vrijwel alle glai verdwenen. Zondt den heeft het bestuur dan ook duide lijk de noodklok geluid. De heer P. Groenhart, straks bijna zilveren voorzitter van de Laura, heeft als uitgangspunt gesteld, dat het gaat de Laura, als belangrijk rijwiel- rt» nnnrMpvp nres- Het bestuur heeft ideeën genoeg, maar vór alles is in Alphen te geringe deel name van de burgery. 't Leeft in Alphen allemaal net iets te weinig om in stand te blijven, zo verzuchtte hel; bestuur met zweem van teleurstelling. In overweging is aan de officiële ope ning van de Laura, een andere vorm te geven, maar welke? Er is in die 23 jaren, welke de Laura achter de rug heeft, veel beproefd. Het gemeente bestuur staat volledig achter de Laura en vindt het prettig de opening ten raadhuize te blijven verrichten. De Lau ra heeft in haar naam eer gegeven aan de Randstadsteden Leiden, Amsterdam, Utrecht, Rotterdam en tot besluit Al phen aan den Rijn als de evenement, waarbij de sportieve pres taties centraal staan, voor Alphen en heel de streek behouden blijft. De Laura kan best wat meer deelne mers hebben, maar het aantal is toch op zekere hoogte beperkt. Vanwege de voorzorgen voor verkeersveiligheid mag men boven een bepaald aantal circa 1000 niet massaal op de weg komen. Het geld speelt ook de Laura thans parten. Met veel moeite kon men de afgelopen jaren net aan rond komen. Het Lama-bestuur streeft naar een deelname van 750 fietsers en fietsters. Men bepleitte herstel van de oude si tuatie, voor wat betreft de deelneming van gemeentelijke groepen. Bij gebrek aan veel deelnemers is de auto in de stoet geïntroduceerd. De intocht is zo zoetjesaan een reclame-optocht gewor den en de Laura is in haar opzet wat gedegradeerd, merkte de heer Groen hart op. Hij had geen bezwaar aan meerijden van auto's, maar de gemo- Het streven van velen voortaan op zaterdag i de intocht houden, in- rjjdagmiddag, kan niet ge steek voor de Laura zou betekenen. Veel deelnemers willen vrijdag zo snel mogelijk weer naar huis fietsen of zich laten rijden; kunnen ze dit pas zater dag. dan vreest het bestuur een aan zienlijke daling van de deelname. Het gezelligheidselement heeft in de Laura al evenzeer een duw gekregen. Er wordt minder gevlagd. De deelname van muziekkorpsen aan de feestelijke bloemrijke en muzikale intocht, zoals dat bedoeld is, is al evenzeer tot nihil geslonken. Verlet van de muzikanten speelt daarin een fatale roL De kermisattracties. Langeraar United winnaar poule-b mini-Europa Cup in al haar hevigheid ontbrand. Op het terrein van Kickers '68 In Lei- m ui den werd de eerste ronde gespeeld. Hier werd afgewerkt poule E tussen 8.J.R. uit Roelofaendsveen, Sint Jan uit Lefmuiden en Langeraar United uit De eerste wedstrijd ging tussen St. Jan en Langeraar United. Nog voor rust werd het 20. Na de pauze weer een Langeraars overwicht wat resulteerde in de eindstand van 40. De tweede wedstrijd van Langeraar United tegen S.J.R. had een nog for ser karakter, harde tackles en wilde trappen waren aan de orde van de dag. Door Iets meer raffinement kwam Lan geraar voor rust tot 20. Na rust SJR de achterstand in tot 21. St. Jan tegen SJR was een wedstrijd rijk ge zegend met doelpunten. Het eerste doel punt werd gescoord door S.J.R., waar na Langeraar United gelijk maakte. Daarna liep SJR uit tot 3-1, via 3-2 bepaalde SJR de eindstand op 4-2. Resultaat va ndeze poule is dat Langer aar United overgaat naar de volgende dat de ?an genoemde steden zich al- der in de hoogsteigen per soon van de burgemeesters laten ver tegenwoordigen. De commissaris van de Koningin in deze provincie, die ere voorzitter is, heeft slechts drie keer de start van de Laura bijgewoond. Deze en vele andere teleurstellingen nemen zoetjesaan de energie bij het bestuur weg om onverdroten door te gaan. Tot slot van deze bijeenkomst „in mi neur" opperde de heer Groenhart de mogelijkheid, dat de Alphenai suggest Nieuw seizoen Vrienden van bet Lied" Het tweede concert Ss een Kersteom door het Nederlands Solisten Ensemble in het „Groene Kerkje" te Oegstgeest op woensdag 16 december, des avonds kwart over acht. Dit concert wordt ge organiseerd in samenwerking met de af deling Oegstgeest van K&O. Op een nog nader te bepalen datum in maart 1971 wordt een liederenavond gegeven in de Leidse Lakenhal. Solisten zijn Karin Ostar, sopraan, en Henk van den Brink, bas-bariton. Heus. Deze avond i in samenwerking i vleugel Rudi de rdt georganiseerd de afdeling Lei de KNTV (Kon Ned. Toonkun- Verenignig). In Theater Pepijn, Nieuwe Schoolstraat, Den Haag, worden op de data 26 no vember, 28 januari en 23 maart avonden gegeven waar de „Vrienden van het Lied" gratis toegang hebben. Solisten zijn jonge talentvolle Nederlanders, die voor de pauze zullen optreden. Na de pauze zingt Thea Akker-van der Pas, sopraan, met in het eerste programma Aquarellen en schilderijen bij v. d. Vlist Guus de Ruiter heeft recht op aandacht en waardering IN GALERIE v. d. Vlist aan de Botermarkt 'te Leiden wordt tot 29 oktober een tentoonstelling gehouden van aquarellen en schil derijen van Guus de Ruiter. Merkwaardig werk, zowel in opvatting en kleurgebruik, als van de bij een aantal schilderijen min of meer plastische vormgeving. het rant. De Ruiter duidt echter daarin meer aan dan hij laat zien, maar de beperking tot soms enkele en dan nog gedeeltelijke contouren wekken de geïnteresseerde kijker door de sug gestieve werking wel op tot indrin gender beschouwen. Dat geldt niet alleen voor de stillevens, maar ook (en vooral) voor een aantal sfeervolle landschappen. De laatste weken wel de indruk dat ze haastig zijn opge zet, doch al spoedig komt men tot de slotsom, dat ze toch wel goed door dacht en doorwrocht zQn. Goede zijn de bladen „Zonnebloemen" mooie prent „London". In de stille vens echter laat hij het titel-onder- werp dikwijls wat al te zeer in de bijkomende entourage verdrinken. VAN DE SCHILDERIJEN met veel al huiselijke onderwerpen - vooral stoelen schijnen hem te intrigeren - maakt De Ruiter soms plastische ta bleaux door het opplakken van vor men en contouren. Een groot schilde- Stoelen" is daar een goed voor- Hij veelal of halftin neemt hij (mede) zijn toevlucht tot niveauverschillen in het oppervlak, alsmede inlijsting in doosachtige ka dertjes. Daardoor ontstaat wel een curieuze dieptewerking: zeer duide lijk in „Kistje", doch ook, zij het minder opvallend, in „Chapelle St. Roche". Een portretstuk van de folk- nig karakter. Als landschaps en stil levenschilder heeft Guus de Ruiter echter ontegenzeggelijk recht op aan dacht i WILLEM PRINS LEIDEN Vi parochieraad va schap ka nthar uitslag bekend Herensingelke ii de verkiezingen vo de Herenslngelgemeen- de ongeveer volledige worden gemaakt. In de i bijkerk aan de Ti- rden 431 geldig ingevulde stembiljetten ingeleverd. Dat een zo groot aantal parochianen aan de verkiezingen heeft deelgenomen stemt tot tevreden heid. Bjj een eerste stemming van dit type wordt een zo hoog percentage zelden gehaald. Niet alle kiezers hebben voor elk rayon drie kandidaten aangewezen. Gemiddeld zijn per biljet ongeveer 10,1 kandidaten aangekruist. Het totaal aantal aankrui- singen bedraagt daardoor 4347. Gekozen zijn: uit rayon I, de Herensingelbuurt, A. Pegt (21) onderwijzer mevr. C. Raaphorst-Melet (42) medisch secreta resse. Uit rayon n, de Koolwijk, F. Fran ken (21) onderwijzer, W. Rijsbergen (24) ass. accountant en mevr. J. Lovink-Ou- werkerk (46), huisvrouw. Uit rayon III, Zeeheldenbuurt en Lage Rijndijk, G. Schenk (40) grafisch ontwerper, mej. W. Beugelsdijk (18) studerend, mej. (37) onderhoudsmonte de op zich zagen uitgebracht hierin sporing zullen zien om zitting t in de diverse werk-cc doende toch hun wijk portier Acad. Ziekenhuis. Onzekerheid In rayon I bestaat nog onzekreheid over de vraag wie als derde vertegenwoordiger van dit deel der parochie zitting in de parochieraad gaat krijgen. De kiezers hebben een kandidaat aangewezen, die op dit ogenblik in het buitenland ver blijft. Men moet afwachten of hij na zijn terugkeer as .zondag zijn uitverkiezing aanneemt. In de dekenale agenda van deze krant, komende week zal van zijn beslissing mededeling worden gedaan, alsmede van het eventuele gevolg dat de vierde kandidaat uit dit rayon naar de derde plaats opschuift. Uit rayon IV heeft één gekozen kandidaat zich terug getrokken .De parochieraad hoopt dat de niet-gekozenen, die ook veel stemmen lismes Huisvuil-ophaaldienst MAANDAG 19 OKTOBER Buurt 25: Oude Herengracht, Ver verstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, West Havenstraat, Verversplein, Haven, Havenkade, Kal vermarkt, Kijf gracht, Minnebroers- gracht, i Zuidsingel, Herengracht (bei de zijden), Korte en Lange Langestr., Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstraat, Waardkerkplein, Waardkerksteeg, Waardgracht, Oranjegracht, Kaarse- makersstraat, Looyerstraat, Weverstr.. Vestestraat, Groenestegen, Uiterste gracht, Kerksteeg. Buurt 27: Breestraat, Langebrug, Ketelboetersteeg, Schoolsteeg, Wol- steeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg, Man- demakersteeg, Vrouwensteeg (geheel), Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hooglandsekerkkoor- steeg, Middelweg, Oude Rijn (beide zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooi gracht, St. Pancrassteeg, Van Driesen straat. Middelstegracht. Na.v. kritiek op huisvesting LEIDEN B. en w. delen in antwoord op vragen van het raadslid mej. M. C. J. van Buel inzake kritiek op het Bureau Huisvesting mede, dat het college ken nis heeft genomen van het verslag over de berechting van de brandstichting in het Huisvestingsbureau (Leidse Courant 16 sept. j.l.J Huisves- st beleid de heer Voor zover valt na te gaan is er slechts éénmaal telefonisch contact geweest tussen de chef van het Bureau Huisves ting. de heer K. WoudBtra, en bedoelde raadsvrouwe, en wel in maart 1968. Het betrof hier een verzoek van de heer Woudstra aan de raadsvrouwe om voor de executie van een ontruimingsbevel tijdig contact op te nemen met zijn bu reau. Voor het betrokken gezin kon bin nen een maand een andere woning wor- ■onder daai gew t het c ting, moeten deze in ieder geval zeer sporadisch zijn geweest, daar het perso neel zich hiervan niet kan herinneren. Gezien het vorenstaande achten b. en w. het oordeel van de raadsvrouwe, zoals dat in haar pleidooi tot uitdrukking- kwam, in hoge mate ongefundeerd,. Hoewel de betrokken raadsvrouwe b. en w. desgevraagd mededeelde, dat haar pleidooi slechts beoordeeld kan worden tegen de achtergrond van alle feiten en omstandigheden, die ter terechtzitting naar voren kwamen, en dat zij haar op merkingen over het beleid van het Bu reau Huisvesting niet als „scherpe kri tiek" zou willen kwalificeren, zijn b. en w. van mening dat hier bijzonder licht vaardig een blaam is geworpen op de chef en het personeel van dit bureau, die onder moeilijke omstandigheden hun zware en vaak ondankbare taak naar vermogen vervullen. Van deze zienswijze hebben b. en w. chef en personeel na het verschijnen van het bewuste artikel nadelig saldo, werd uitvoerig gesproken schriftelijk op de hoogte gesteld. J. C. „Luiten" op bezoek in Delft LEIDEN Vanavond zal „Sportschool Luiten" weer sterk in de judocompetitie vertegenwoordigd z(jn. Liefst 4 teams zui- judoën Judoclub Ukeml uit Delft, De Korte Hoogvliet, en Bishof uit Schiedam. Het A-team ziet er ale volgt uit: Lichtgewicht Hein Rijven le Dan; halfmiddem: K. Era des le dan; midden: F. Kleyn bruine n3 OEGSTGEEST Door het grote sukses van deze avond heeft zanger Richard Pearson besloten in het vervolg regel matig dergelijke „mini-popfestivals" te organiseren in het Patronaatsgebouw te Oegstgeest. Zo zal zaterdag 17 oktober a.a. een avond georganiseerd worden met de groe pen AXIS PURPLE (Oegstgeest), BARE BLOODSUC- Ondertrouwd: M. Trouerbach en S. M. j B. van Lieropj en J. C. Balkenende; K. C. van Tongeren; F. L. Vollemans en H. Hagemans en L. Nijhuis; C. m! H. L. van Veelen; A. Blom en G. Visser; van Leeuwen en V. M. Werner; W. E L. A. Verschragen en N. Jansen; P. J. I Merens en H. S. Rledstra; J.' A. Ooster- A. Overdijk en A. M.' A. Snoek; J. Plug I dag en M. C. Berlemon; H. Simon en en C. A. van Dam; D. Tegelaar en W. E. T. Feijen; A. H. Vermeer en W. A. A. M. Poels; P. J. Eekel en M. H. Sloot; Dekker; J. C. Verhoogd en E. J. M. A- W. L. Verhorik en C. T. de Boer; Rijsbergen. 328 PAK-VRAGEN OVER LEIDSE BEGROTING LEIDEN - De in het F kende fracties in de gemeenteraad PvdA, PSP en D'66 hebben in het kader van de schriftelijke behandeling Stukken openbaar Initiatiefvoorstel van PAK en KVP LEIDEN AJIe stukken, welke aan de raadscommissie gezonden worden met uitzondering van stukken die de ge- ite of personen op de een of andere manier zouden kunnen schaden moe- ra kopenbaar zijn. Dat is de strek king van een initiatief voorstel, dat door de heren mr. H. Driessen (KVP), mr. R. in 't Veld (P.v.d.A.-PAK) en B. Oos terman (D'66-PAK) in ingediend. Het voorstel zal beliandeld worden in de raadsvergadering van maandag a.s. Tijdens het overleg over de wethouders zetels is indertijd een afspraak gemaakt over de openbaarheid van de stukken, een afspraak, waarop later nog eens in een brief van de heer In 't Veld werd herinnerd. B. en w. hebben evenwel nog altijd deze afspraak niet in de praktijk gerealiseerd. De indieners van het voor stel vinden, dat de openbaarheid van stukken aan de raadscommissies niet mag worden uitgesteld. „Minder geheim zinnigheid in het gemeentelijk bestel is een aangelegenheid, die geen uitstel ge doogt", schrijven zij. Acht Leidenaars in selectieduel amateurteams LEIDEN De Techn. Commissie van district west, 2 van de KNVB (afd. ama teursectie) heeft de volgende 30 spelers aangewezen op dinsdag 20 oktober a.s. des avonds om 8 uur zoals eerder reeds vermeld op het LFC-terrein een oefen wedstrijd te spelen: C. Dreeuwes (Céleritas), H. Brouwer (Gouda), J. v. Veenendaal (Gouda), H. Mittelberg (HBS), F. Mertens en H. Noordam (Laakkwartier), C. Weerlee (LFC), L. Redèl en J. v.d. Starp (Lug- dunum). J. Boogerd en E. Zoeter (De Musschen), C. Zeegeling (ODB), H. den Dijker (ONA), W. Goedkoop en A. de Greef (Overmaas), A. Bergsma, A. v.d. Linden en W. v.d. Linden (Papendrecht) M. Keereweer en C. Pennenburg (Roo- denburg),j L. Kloor (RVC) B. Poot en A. Putters (Unitas), M. Balkhoven, J. Leget en S. Teske (UVS), C. Fonhof, R. Vosmaer en C. v.d. Werf (VUC), L. van Rijswijk (Zwijndrecht). Het arbitrale trio voor genoemde wed strijd bestaat uit de heren E. J. van Eyk (Zaandam) scheidsrechter; C. van Britsum en H. J. v.d. Veen (Leiden), grensrechter. Creatieve dienst in L,H.J. gebouw LEIDEN Zondag 18 oktober om 10.30 uur zal er weer een experimen teer-creatieve dienst van de Oekume- nische Werkplaats zijn in het LHJ- gebouw, Levendaal 101. Het thema „be jaardenhulp" zal aangesneden worden, te beginnen met een korte weergave van de gesprekken van de voorbereidings groep op de tussenliggende zondagen. Welke problemen zijn ze rond dit thema tegengekomen. Welke mogelijkheden ons worden geboden die op te lossen en wat de bijbel er over zegt. Na een gebed zal men dieper op de zaken, die er be sproken zijn, kunnen ingaan. Door mee te doen aan een associatiespel. Door een collage te maken of deel te nemen aan een discussiegroep. Deze keer zijn er dus meerdere mogelijkheden; ieder kan die op zijn eigen manier benutten ot twaalf uur, dan eindigt de dienst. Inlichtingen en advies voor Concrete be jaardenhulp zal men na de dienst graag verstrekken. Wie tijd en zin heeft kan nog wat napraten. dan 328 vragen bij b. en w. ingediend Ook van de andere fracties ontving het college uiteraard vragen, maar do< openbaarheid, die de PAK-fracties streven, kregen wij alleen de PAK-vj Wij beperken ons tot een kleine bloem lezing: Kan het stadhuis niet worden uitge breid in de richting van Maarsmansteeg' Is het jaarlijkse subsidie van 2.500,. voor de vereniging Koninginnedag Aangenomen, dat voor 1974 het aar inwoners van Leiden weer beneden 100.000 komt, wat zijn hiervan de c sequenties Heeft het geen zin bij gemeentelijks diensten en bedrijven een democrat): ringsexperiment te beginnen volgens Joe- sierd?P Graag een luttingen en geblindeerd? die van het oude poetkar ïestraat) niet worden subsidie van Centrum. Graag duidelijkheid over het zwembai De Zijl. Zijn de bijstandsnormen in het hele ge west gelijk? Graag een scheikundige analyse de rook der vuilverbranding. Hebben b. en w. belangstelling voo: oude St. Elisabeth-ziekenhuis? Wie is nu de eigenaar van de grond aan de Haagweg .waarop aanvankelijk het nieuwe St. Elisabeth-ziekenhuis worden gebouwd? Graag zoveel mogelijk ambtenaren per het stadhuis i niet Zit er niets in een raliverbinding Katwijk en NoordwykT Graag parkeervoorzieningen .evswtueej garages, buiten de singels. Graag een overzicht vu buren koopprijzen van in aanbouw vtfnó* MEDISCHE DIENSTEN leiden In het weekeinde dokteretel. 22222. Wjjkverpl.: Wijkcentra. Apotheek: B. C, Kok, Rapenberg 9, tel. 24807; R. v. Breest Smallenburg, Loevenstijn 6, Leiderdorp, tel. 42947; Apotheek Voor schoten, Leldaeweg 66, Voorschoten. Avonddienst: Apotheek Kok. Nacht dienst: Apotheek Kok. Oegstgeest dkt. Reterink, Terweeweg 152, tel. 50394. Wijkverpl.: zr. De Jonghe, b.g.g. 222222, tel. 54500. Apotheek: Oegstgeestae Apotheek nachtdienst Zeeheld). Voorschoten dkt. v. Dam, Prof. Asser- Jaan 26, tel. 3960. Wrjkverpl.: Gezond heidscentrum, Wijngaardelaan, tel. 2177. Apotheek, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. WARMOND Hel ners van de flats In do Van Duvenvoordestraat en de Van den Woudestraat hebben gisteravond op liet gemeentehuis in Warmond fel slag ge- t de woningstichting Wa zitter van de woningstichting, de heer Van Vliet, punt kon noemen waaruit bleek afgelopen jaar, zoals de woning- gedurende lange UJd :aakte diezelfi alia tic vorig Jaar gasvergiftiging by iarde bewoner, kregen de bewoners va i den Woudestraat onvoldoi 168^ irden whoogil. Tegen «leze gang van zaken bevestiging van meterslange spandoeken aan de voorzijde van de flats pro test aangetekend maar pas gisteravond vond voor het- eerst, op aandringen van het aklle- comité, confrontatie met de woningstichting plaats. Dit mede omdat dit comité zich niet kon verenigen met de standpunten van de wo ningstichting die reeds lu brieven en circulaires aan huurders utvoerig was toegelicht. stichting had vermeld in iets aan de geluidshinder v. punt wilde de heer Van Vlie geven. Wel verwees hy naa: met het plaatsen van nieuw pompen en het veranderen van de gasbrander een vei geluidshinder verwacht kan 'arming inhakend op dit onderwerp vroeg de heer Ve die door deze geluidshinder nauwelijks kan :en rondschrijven meegedeeld dat inbouwcirculatie- de heer Zoetemelk, i woningstichting, waarom zijn klacht door de heer Zoetemelk als ongegrond werd beschouwd. „Hoe kunt u dit nu zeggen als u nooit bent ko men luisteren?" zo .vroeg de heer Venne zich af. De heer Zoetemelk distantieerde zich aanvan kelijk van commentaar maar deelde ons later bij telefonisch contact mee dat de Woning stichting is uitgegaan van de bevindingen van de personen die vlak boven de verwarmings installatie slapen. „Deze ondervonden totaal geen hinder van het geluid. Maar," zo voegde de heer Zoetemelk er aan toe, „als de heer Venne er op staat wü ik eventual nog wel een keer bij hem komen luisteren." Eveneens aan de orde kwam de vorming van gevaarlijke gassen in het ketelhuis. Ook op dit punt echter heeft het aktiecomité geen con creet antwoord ontvangen. Op de vraag van een van hen wat de woningstichting van plan is aan dit probleem té gaan doen wei d deze zaak afgedaan met de opmerking: „Als u een auto rijd bestaat ook het gevaar dat u kirtderen dood rijd." Ondanks het feit dat met deze opmerking de vragen rond de stookinetallatle nog steeds onduidelijk blijven, merkte de voorzitter van de woningstichting wel op dat de keuze van de fout gemaakt waardoor de woningstichting in een vervelende situatie is geraakt." De verantwoording van deze misgreep, komt nu wegens het ter ziele gaan van het verantwoor delijk adviesbureau, op de schouders van de woningstichting. Een ander heet hangijzer was de verhoging van de Stookkosten. „Hoe is het mogelijk, zo vroeg het aktiecomité zich af, dat in Noordwijkerhout l terug ontvangen." de wijkverwarming werd omgebouwd l de bewoners, ondanks een zelfde /erwarm ingssysteera, veel minder aan stook kosten betalen en zelfs volgend jaar nog ee: gedeelte van de stookkost: De woningstichting antwoordde dat de situatie zoals in Noordwijkerhout voorgespiegeld, tame lijk onwezenlijk voorkwam en dat voorlopig geen verandering gebracht zou worden in de verho ging van 168%. Ook de bewoners van de Van den Woudestraat, die wegens de geringe warmte toevoer genoodzaakt waren op bijverwarming (eleclrische kachels) over te schakelen, zullen geen extra stookvergoeding krijgen. Als enige positieve punt voor de flatbewoners kwam naar voren de navordering van het tekort aan stook kosten in de seizoenen '68-'69. Getracht zal wor den om een totaal tekort op de stookkosten van 32.000 gulden deels van het Rijk vergoed te Tenslotte werd nog de veiligheid van de flats ter sprake gebracht. Navraag door het aktie comité bij de brandweercommandant te Leiden was gebleken dat de brandweervoorschriften nadat de flats reeds waren gebouwd, op het punt van de ketelhuizen, was veranderd. Com mentaar gevraagd aan de heer Zoetemelk die in het bezit ia van het gewijzigde normblad: „Er staat nergens dat het ketelhuis niet op die plaats mag staan. Er staat wel in dat het beter zou zjjn als het ketelhuis daar niet stond maar i dat wU niet zeggen dat dat ook veiliger is!" LEIDSE AGENDA ZATERDAG 17 OttTOl Schouwburg Herman van Belaardconcours Leidon Stadsgehoorzaal Fosotav-oi legenheid van het 75-jarig b de R.K. Bouw vereniging Maateohaff, Aanvang 20.15 uur. Schoolgebouw (k* terstra** v< ring Kunst en Genoegen. Aanvang ZONDAG 18 OKTOBm Hartebrugkerk Stad. RJE. Vrouw». beweging. Maria Moodarochtond, hut H. Mis, 9 uur ontbijt In St. Aotartug Clubhuis. Stadsgehoorzaal Ned. kampfamwobap •ha» erga^i >g HM® Jaarvergadering Nieuw Minervi WV, 20.00 uur, Stadsgehoorzaal Conc. Lek)» Kuurt kring voor Allen, 20.00 uur. DINSDAG 20 OKTOBER Doopsgezind Centrum Leidse Assu rantie Club, 20.00 uur. Nagekomen familieberichten. der Zieken is plotseling heengegaan mijn lieve, zorgsume man, onze beste broer, zwager LEONARDUS JACOBUS VAN DER BOOG op de leeftyd van 60 jaar. Uit aller naam: A. van der Boog-van der Geer Katwijk, 15 oktober 1970 Achterweg 3 Wij vieren de H. Eucharistie voor zjjn zielerust maandag 19 oktober a.s. te 14.00 uur in de parochie kerk van St. Jan de Doper te Katwijk, waarna de begrafenis op het parochiekerkhof. Enige en algemene kennisgeving aen overleed zacht en kalm, >rzien van de H.H, Sacramen- der Zieken, mijn lieve vrouw onze moeder, behuwd groot- AGATHA TURK P. C. VAN VELZEN woude, 17 oktober 1970 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op maandag 19 oktober te 10.30 uur in de paroohiekerk St. Jans Onthoofding aan de Zuid- buurtseweg, waarna de begrafenis

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4