Veehouder ontevreden met melkprijs Kleermaker Doeleman zit 65 jaar boven op tafel Sportcentrum De Fluit is de trots van Leidschendam Messcher's Modehuis BIOSCOPEN N. Broxterman winnares van Heemskerk- toernooi MARKTEN EXCLUSIEVE VRIJETIJDSKLEDING PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 OKTOBER 1970 Nieuw- Venneper komt pas in bejaardenflat goed tot rust NIEUW-VENNEP Breedlachend zit hij voor het raam van zijn flat op de op één na hoogste verdieping van bejaardenhuis „De Westerkim". „Als je zo vlak langs het raam kijkt dan zie je de boerderij waar we 17 jaar hebben gewoond." C. Doeleman, 77 jaar, waarvan 65 jaar werkzaam in het kleermakersvak-. Hij strijkt eens over zijn haar. „Dat noemen m'n kleinkinderen biekhaar, varkenshaar. Er zjjn maar weinig mensen die hun haar zo dragen. De kapper heeft hier nog maar twee klanten die hij zo raag knippen, de veldwachter en ik." Het is niks als je ziet hoe hij zich even in de kleermakerszit vouwt. Zo heeft hij 65 jaar lang op de tafel gezeten. Een kleermaker zit niet aan de tafel, hij zit er boven op. Dan kan hij gemakkelijk bij zijn werk. Twaalf jaar oud was ik, en de oudste van negen kinderen. Toen ik van school kwam kon ik direct de volgende dag bij mijn vader op tafel gaan zitten. De eerste twee jaar mocht ik nog niet aan de machine komen. We za ten thuis op een zolder, nou, daar was nog tamelijk veel licht. Toen ik een jaar of achttien was, kreeg ik een keer een sigaar in mijn oog. We hadden een manke knecht, die liep altijd erg gebogen. Op een donkere zondagavond wilde ik hem laten schrikken. Ik hoorde hem aan komen en zat heel stilletjes op de wc. Toen deed hfl de deur open en omdat hij zo gebogen liep kreeg ik de sigaar die hij in zijn hand hield precies in mijn oog. Ik heb trek. Dan liet ik ze de stalen zien, die ze mee naar huis namen, want moeder de vrouw moest tenslotte beslissen. Daarna meette ik zo'n man aan en sprak af hoeveel weken het mocht duren. Daar kon ik me ook niet altijd aan houden. Het waren wel eens zes, maar ook wel eens acht weken. Ja, toentertijd maakte je voor de burgerklant toch een uitstekend pak voor vijftig gulden." In de avonduren ging meneer Doele man naar het Noordeinde in Leiden, om zich te laten bijscholen. Als hij niet naar cursus ging dan zat hij wel op één of andere bestuurs vergadering. „Je zal het niet geloven, maar ik denk dat ik bij elkaar wel zo'n 350 400 jaar bestuurlid ben geweest, als je dat allemaal optelt. 28 jaar in de vakbond voor kleer makers, 15 jaar in de middenstands bond en vele jaren in de centraie voor handelsonderwijs. Ik was in totaal bestuurslid, meestal voorzitter of secretaris, van zo'n zestien vereni gingen en instanties. Ik héb nog 30 jaar in de kerkeraad gezeten. Ik ben zelfs nog twee jaar raadslid voor de a.r. geweest. Zijn vrouw verzucht „Ja, daar was niet veel aan. Hij was nooit thuis. Vaak ging hy lezingen geven, dan kwam hij om een uur of twee, half drie in de nacht thuis. 's Morgens om 7 uur zat hij alweer op de tafel." Ook zij heeft nog een tijdje op de tafel gezeten. Ze weet wat het is. „Denk niet dat hij ooit een pakje voor mij heeft gemaakt. Dat ver tikte hij. Er zijn nog wel meer dingen, die deze man nooit zal doen. Een rits sluiting in een herenbroek zetten bij voorbeeld. „Als ze dat willen gaan de smid. Knopen zijn uitstekend, en dat zit veel beter. En dat niet willen, dan maar niets. Ik kan het nu zeggen, want ik werk toch niet meer. Ja, soms eens een kleinigheidje voor familie of vrien- het bij te houden." maanden, lang naar de oogarts ge- Wel een rustig leventje dus. Alle lopen. „Je kan beter melkboer of groenteboer worden," zei die tegen me, maar ik heb het toch volgehou- Drie-en-twintig jaar oud was hfl, toen hij van Hoofddorp, waar zijn vader een kleermakerij had, naar Nieuw Vennep trok. Hij huurde een kamer aan de Hoofdweg, waar hij in z'n eentje een kleermakerij begon. Dat liep heel aardig, en een jaar later, hij was inmiddels getrouwd, kon hij een huls aan de Venneperstraat be trekken. Hoe ging dat nou -vroeger, toen je nog voor 65 gulden een drie-delig kostuum kon laten maken? „De klant kwam naar mjj toe. Aiees- tal boeren uit het dorp en de om- bestuurslidmaatschappen heeft opgegeven, alleen nou ja, helemaal laten kan hij het toch niet, want hij is inmiddels al weer voorzitter ge worden van een bejaardengroep. Als hij werkt doet hij het 's middags in het atelier by z'n zoon, die tegen woordig in het huis aan de Venne perstraat woont. Ook hij was het kleermakersvak ingegaan, maar zag het later niet meer zo zitten en is by de brandweer gegaan. Mevrouw Doeleman wil graag even het dorp in, ze rydt met ons mee. Als we de deur uitstappen roept meneer Doeleman ons achterna: „Zullen jullie goed op myn meisje passen, kinderen?" LEIDSCHENDAM Met gerecht vaardigde trots heeft burgemeester E. J. M. Kolf scholen ons onlangs het nieuwe Leidschendamse sportcomplex „De Fluit" getoond. Hjj was daarbij vergezeld door wethouder Bunnik, die tevens voorzitter Is van de beheers raad van het sportcomplex, de direc teur van het sportcomplex, de heer \V. -T. de Visser, architect C. Fren- ken van het architectenbureau Baan der», Frenken, Wilgen en Verhey te Amsterdam en de directeur van ge meentewerken, de heer K. H. Neu- kirchen. Het sportcentrum, dat byna 7 miljoen gulden heeft gekost en waarvan het jaarlijks exploitatietekort wordt ge schat op ruim 3% ton, omvat een overdekt bad, een openlucht-zwem bad en een sporthal. Het complex heeft midden tussen de wijken „De Heuvel" en „Prinsenhof" een royale ruimtelijke situering gekregen op een 4.5 ha. groot terrein, waarvan 1.3 ha bestemd is voor lig- en speelweide. Er is een ruim voorplein van 4200 m2 met sierbestrating en plaats voor 600 rijwielen en 200 bromfietsen met een parkeerruimte van 180 auto's en Het grote ovei'dekte bad kan met een vouwmand worden afgescheiden van het instructiebad. Er zijn 2 maal 24 wisselkabines en twee ruime ge meenschappelijke kleedkamers. Voor gehandicapten zijn nog twee afzon derlijke kleedkamers beschikbaar met toiletgelegenheid. Deze ruimten zijn bovendien drempelloos gemaakt. Een garderobe biedt plaats aan 600 kle- dinghaken, berekend op een maxi male bezoekerscapaciteit van ca. 300 personen. Het bad in de grote zwem- zaal van 25 meter heeft een diepte van 1.20 tot 2.50 meter. Rondom de baden zijn perrons van 3 meter breed met warrtvtebankén. In de zwemzalen zijn de hoeken uitgebouwd, waardoor het mogelijk is speelruimte te schep pen voor bijv, tafeltennis, ringwerpen e.d. In de grote zwemzaal bevindt zich ook een balkon met zitplaatsen, dat gratis toegankelijk is en waar ouders bijv. hun kinderen kunnen gadeslaan. Boven zijn ook de perso- neelskamers met kantine en een klein buffet. Sporthal kan in tweeën De sportzaal is 28 bij 42 meter met Restaurant een vrije hoogte van 7 meter. Door een electrisch bedlenbare scheidings wand kan de zaal in tweeën worden gedeeld. Er zijn vier gemeenschap pelijke kleedkamers en twee kabines voor scheidsrechters. Op de tribune is plaats voor 460 personen, 360 zlt- en een honderdtal staanplaatsen. Be halve bergruimte voor toestellen en een EHBO-kamer is er een aparte toiletgelegenheid voor gehandicapten. Architect Frenken heeft van het complex een grote gezinskamer wil len maken. Geen „zwembad met per rons" maar een gelegenheid om te (leren) zwemmen én perrons die na het zwemmen leiden naar nissen waar aktiviteiten kunnen plaatsvin den en behalve tafeltennis ook gele genheid is om een babbeltje te ma- Voor de buitenterrassen rondom de onoverdekte baden, die het volgend jaar in gebruik zullen worden ge nomen, denkt architect Frenken aan een basketbal-toren, een trampoline, een mogelijkheid voor ringspel, voor cricket en croquet, voor bal-trappen en voor badminton. Voor de kleuters verder, behalve hun eigen badje, een zandbak en een zandbox en bijv. een doolhofje. Voor de grotere jeugd sporttoestellen als rekstok, klimtou- wen en ladders, een „paard" en een evenwichtsbalk. Rondom de buiten baden, die voorzien zullen zijn van een 3-metertoren en twee 1-meterspring planken komt ruim 1100 m2 verhard terras en ruim 13.000 m2 speel- en zonneweiden. Leidschendam is beha,lve een sport centrum ook een gezellige bar-restau- rant rijker geworden, een voorziening waar in de nieuwe wijken reeds lang op wordt gewacht, Dr. P. L. Schoonheim neemt beroep naar Limburg aan LEIDEN Dr. J». L. Schoonheiru, her vormd predikant te Lelden, heeft een beroep naar Gulpen-Vaals aanvaard. Op zondag 21 maart 1971, zal hy zyn intrede doen in zyn nieuwe standplaats. Dr. Schoonheim is 57 jaar. Hij woonde en studeerde in Utrecht, was predikant in de Achterhoek tot 1952 en nadien pre dikant voor Apostolaatswerk te Leiden. Dit werk kreeg bij velen in het land grote bekendheid. Gulpen-Vaals is een plat telandsgebied met 14 dorpen, waarin 150 hervormde gezinnen wonen. Dr. Schoon heim, die het werk van de predikant ziet als „het op alle mogelijke manieren con tact zoeken met mensen", stelt zich voor met name het eerste jaar met vaste re gelmaat een aantal van de hem toever trouwde gemeenteleden te bezoeken. Maar tegelijk wordt ds. Schoonheim in het bijzonder naar Limburg getrokken door het werk in de z.g „toeristenkerk" wegens het kerkelijk minder-traditionele karakter daarvan. In Limburg hoopt dr. Schoonheim gebruik te kunnen maken van de experimenten en ervaringen uit zijn Leridse periode. VIOS vormt jeugdtamboerkorps ZOETERVVOUDE Bij de drumband VIOS gaat men een jeugd-tamboerkorps formeren. Hiervoor is momenteel zo'n grote belangstelling dat geen nieuwe jeugdleden meer kunnen worden aan genomen. Instructeur T. Rijnsburger is de ziel van deze nieuwe groep en geeft tweemaal per week instructie. In april van het volgend jaar hoopt hij zijn korps voor het eerst aan het Zoeterwoudse publiek te kunnen presenteren. Met dit initiatief zijn grote kosten gemoeid die in totaal worden geraamd op 5.000, Dezer dagen wordt een aanvang ge maakt met de jaarlijkse inning van de donatiegel den. Daarbij zullen ook niet- dona/teurs worden bezocht en gevraagd worden om een bijdrage. (ADVERTENTIE) POLITIE ROOK DRANK Bodegraver aangehouden na receptie DEN HAAG BODEGRAVEN De Haagse politierechter had het risico reeds geconstateerd dat een beroeps chauffeur neemt wanneer hjj meer ster ke drank gebruikt dan wenselijk is een autobestuurder. En genoemd risico had een beroepschauffeur uit Bodegra ven genomen, toen h\j zich naai receptie begaf. „U weet hoe dat gaat," zo had de chauf feur verklaard en de rechter wist dat maar al te goed. Daarom had hij de chauffeur veroordeeld tot de gebruike lijke straf van twee weken gevangenis straf en intrekking van het rijbewijs gedurende tien maanden met aftrek 'van de tijd waarin dat reeds was ingenomen. Van dat vonnis kwam de chauffeur in hoger beroep bij het Haagse gerechts hof, waarbij zijn bezwaar in het bij zonder uitging naar de intrekking het rijbewijs. Verdachte had op de receptie enkele glazen bier en „nog wat" gedronken. Toen omstanders dat in de gaten kregen, had men nog getracht om de sleuteltjes uit het dashboard te halen, hetgeen niet lukte, waarna de ohauffeur was weg gereden. Hij werd door de politie aan gehouden. De procureur-generaal, mr. De Lindt, zag geen reden om in de opgelegde straf wijziging te brengen en eiste bevestiging van het vonnis. De raadsman, mr. J. A. J. M. Steegmans, wees op de moeilijk heden voor verdachte als hij zijn rijbewijs voor langere tijd kwijt is, hetgeen hem zijn betrekking kan kosten. Het hof zal op 27 oktober arrest wijzen. BREESTRAAT 175 - LEIDEN TELEFOON 22095 Goed debuut Warmonds WVC WARMOND Na een draw tegen Raaphorst en een overwinning op Tey- lingen is het de in de eerste klasse van de Nevobo debuterende Warmondse Vol leybal Club gelukt DVO aan haar zege kar te binden. In de eerste en tweede set gleed WVC vrij gemakkelijk langs de Leiderdor pers (15-8 en 15-4). In de derde set ver slapte de aandacht echter en DVO maakte er onmiddellijk gebruik van door deze set met 12-15 naar zich toe te trekken. Maar in de vierde en beslis sende set liet WVC zien dat het de enige was, die recht op de overwinning had en met 15-10 stelden de Warmonders de einduitslag- op 31 in hun voordeel. Tenslotte deelde WVC ons mede dat het weer mogelijk is enige leden, zowel dames als heren, in de vereniging op te nemen. Belangstellenden (ook zij die zich reeds eerder hadden opgegpven) kunnen zich melden of inlichtingen krij gen bij J. de Winter, Bernhardstraat 29, tel. 3320, of bij J. Donker, van Wasse naarstraat 8. Ook is het mogelijk zich bij eerdergenoemde adressen op te ge ven als donateur. DEN HAAG - Bij K.B. is met ingang van 1 november 1970 benoemd tot bur- gemeester der gemeente Workum, mr. J. J. L. Pastoor te Wassenaar. De heer Pastoor, die 35 jaar is, is referendaris aan de gemeentesecretarie van Wasse naar. Hij is Nederlands Hervormd en lid van de CHU. Tussenstand bridge-strijd LEIDERDORP Na de vijfde en zesde ronde is de stand van de parencompeti tie van de Leiderdorpse Bridgeclub: Groep Rood: 1 Van Kins-Rebel 536; 2 Lenaers-Schutte 467; 3 Echtpaar Wes- sels 457; 4 Dames Jans-Van Zonneveld 449: 5 De Jong-Van den Kommer 446;/ 6 Bos-Van Leeuwen 435; 7 Echtpaar Tijssen 430; 8 Echtpaar Danz 428; 9 Tyssen-De Winter 422; 10 Echtpaar Van Klaveren 412; 11 Dames Van Gelder-De Jong 410; 12 Mejuffrouw en Heer A. de Vrind 410; 13 Mevrouw en Heer H. de Vrind 409; 14 Karstens-Pieters 337, Geen bo u wgro nd voor 16 gegadigden v. buiten Wassenaar WASSENAAR B. en vv. van Wasse naar zy» niet bereid een stuk bouw grond, gelegen tussen de Hillenaerlaati en de Princehaven te verkopen aan een groep van 16 gegadigden, die daarom hebben gevraagd. Van deze 16 gegadig den zyn er 12 werkzaam by het Minis terie van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening of bij de ANWB, twee instellingen die op Wassenaars gebied zyn gevestigd, maar die door b. en w. als typisch Haagse werkgevers worden beschouwd. Werknemers van dit ministerie en van de ANWB worden door b. en w. dan ook niet automatisch als gegadigden voor woonruimte erkend als zy in Den Haag over passende woongelegenheid beschikken. B. en w. herinneren eraan, dat de raad indertijd uitdrukkelijk heeft bepaald, dat de hier nog beschikbar Groep Groen: 1 Van der Bljl-Sijpesteyn J bouwgrond gereserveerd moet worden 2 Echtpaar Den Hartog 498; Echtpaar Van der Pool 451; 4 Dames Boa-van der Bijl 442; 5 Echtpaar Hol lander 436; 6 Mevrouw Schutte-Heer Jans 430; 7 Echtpaar Zwanenburg 430; 8 Echtpaar Bezemer 427; 9 De Haas- Pouw 426; 10 Echtpaar Middelburg 423; 11 Hoogervorst-Van der Vliet 408; 12 Van Berge Henegouwen-Helversteyn 403; 13 De Koning-Van Zonneveld 398; 14 Dames De Haas-Pouw 371. Groep Zwart: 1 Blansjaar-Pul 488; 2 Slegtenhorst-Weideman 484; 3 Echtpaar Verduin 460; 4 Karstens Jr.-Karstens Jr. 455; 5 Echtpaar Kruts 427; 6 Mejuf frouw Latour-Heer Hermans 426; 7 Me- Van den Brink-Heer Noorman 424; 8 Dames Cunaeus-Van den Kommer 423; 9 Veldliuyzen-Van Vliet 423; 10 Dames Kengen-Van Wel 420; 11 Echt paar Raap 414; 12 Echtpaar Swart 412; 13 Mevrouw Van Schendel-Heer Stok- huyzen 399; 14 Echtpaar Bloemen 393. Ds. H. G. Hoogenkamp predikant Voorhout VOORHOUT De Hervormde Ge- nte Voorhout zal zondag haar nieu- predikant ds. H. G. Hoogenkamp ontmoeten. Ds. H. G. Hoogenkamp neemt de vacature in die ontstaan was door het vertrek van ds. A. Oskamp Oegstgeest. Ook zal hij de functie, als voorzitter van de Raad Van de Zen ding van Hervormde Kerken te Oegst geest van zijn voorganger overnemen. Voorhoutse predikant is 56 jaar oud, gehuwd en hééft 5 kinderen. Hij heeft gestudeerd aan de Universiteit te Utrecht, waar hij ook gedurende 2 jaar hulpprediker was. Daarna bekleed- Wassenaarse gegadigden. Blauwe Tornado's in strijd om Kleine Europa Cup ronde verder De eerste wedstrijd tussen De Blauwe Tornado's en de sterke Pius X-boys voor poule B van de kleine Europa Cup ein digde in een doelpuntloos gelijkspel, waarby vooral het goede keeperswerk opviel. Onmiddellijk hierna traden de Pius X-boys in het veld tegen „Hazers- Ook in deze wedstryd tot aan de rust nog geen doelpunten, maar toen trok ken de boys al hun registers open en stormden door naar een 3-0 overwin ning. Vooral het derde doelpunt, ge scoord uit een schitterende inswinger, was een juweelje. De derde wedstrijd tussen de Blauwe Tornado's én „Hazerswoude" moest nu de beslissing brengen. Maar wonden bo ven wonder wonnen ook dè Tornado's met 3-0 door doelpunten van Eric »Eoon en Adrie Hakker (2xl. Penalty's nemen besliste de goed lei dende scheidsrechter. Eerst de Pius X- boys. Van de 5 penalty's werden er echter 3 op magistrale wijze door kee per Kees Tempelaars gestopt en toen de Tornado's er 3 achter elkaar in de J'ou"en l°?Sfn Jonden de Voorschotenee de hij zijn functie in Hindelopen. Eden. h«nden juichend de lucht ingaan. Meppel, Leeuwarden en Amsterdam. Zijn zoon ds. Hi G. Hoogenkamp uit Veere zal zijn vader bevestigen. VELE BEZWAREN OP LTB- VERGADERING HOOGMADE HOOGMADE De veehouder» zyn ontevreden over de melkprijs, die reeds geruime tijd achterblijft by alle loonronden en prijsverhogingen. Dit was een van de belangrijkste besprekingspunten tijdens de najaarsvergadering van de LTB, afdeling Hoogmnde in café v. d. Eng. Een verhoging van minstens 5 cent per liter wordt nodig geacht om de toenemende moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden, aldus de heer J. H. Zwet sloot, die hiermede een uitvoerig debat over de melk prijs inleidde, waarin tot uiting kw: i dat in de laatste 3 jaar hierin niets is veranderd en dit een ondeelbare zaak dreigt te worden. Een tweede discussiepunt was het steeds toenemende aantal recreatie (speed) boten. Door hun hoge snel heden brengen zy toenemende beschadigingen aan polderkades en waterkeringen teweeg. De onder houdskosten zijn reeds een zware last voor de vee houders. De algemene gedachten was, dat hierin ook een taak ligt voor het Hoogheemraadschap Rijnland De drie volgende onderwerpen waren dat het openen van de varkensmarkt als dringend wordt gezien dat de beloofde subsidie op dagkaas-installatie nog steeds op zich laat wachten; en dat de mogelijk- Verhoging 5ct per liter nodig geacht heden tot vorming van bedrijfsreserve heden ten dage niet meer aanwezig zyn. Deze onderwerpen werden in wat milder klimaat besproken. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer Math. Mooren op de mogelijkheid om de bespre- Idngspunten van deze vergadering aan de a.s. kring vergadering van 16 oktober a.s. in Roelofarendsveon voor te leggen. De notulen van de vorige vergadering werden mei een woord van dank aan de secretaris, de heer G W. v. d. Laan, goedgekeurd. Het Ingekomen schrijver omtrent de Teleac-t-v-cursus voor de landbouw welke wordt gehouden van eind oktober tot en mei februari 1971 en waarvan de uitzending zal plaats hebben van 17.30 uur tot 18.00 uur met herhaling ln de middaguren van 12.00 uur tot 12.30 uur, werden in verband met de werkzaamheden wat minder gelukkig gevonden. Een tegemoetkoming in deze is, dat aan de hand van de schril'teiyke dokumentatle over de leerstof bij een te vormen gespreksgroep gediscussieerd kan worden. Besloten werd de vijf genoemde punten aan de kringvergadering voor te leggen. Namens Interpolis LTB (gefuseerde verzekerings instellingen) sprak de heer Lebens over het ver zekeringswezen. Omtrent bezwaren over hoge pre mies en service gaf spreker een uitvoerige uiteen zetting, waaruit kon worden opgemaakt dat de premie altijd vergeleken moet worden met polis voorwaarden. De mening was, dat de meeste verze keringstermen van Interpolis goed in de markt liggen, wat commercieel gezien ook nodig is. Ver volgens wees de heer Lebens op de noodzaak van fusie met zusterverenigingen in het zuiden en mid den van het land. Een belangrijke opmerking werd geponeerd aan het adres van de steeds toenemende watervervuiling. Met klem werd erop gewezen alles in het werk te stellen om dit te voorkomen. Met een korte rond vraag, waarbij ook werd gedacht aan een te houden gezellige avond, was de vergadering ten einde. SASSENHEIM De inwoners van de gemeente Sassenheim hebben zich gis- téravond van hun beste zijde laten zien bij de collecte voor het nieuwe Rode Kruisschip de „Henry Dunant II". Het streefbedrag voor de gemeente Sassen heim was 4.500. De totale opbrengst is echter veel meer: 7782,25: Trainon: „M.A.SU." (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15. Camera: „Met jouw tanden in mijn nek" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Nachtv. (vr/za 23.30 u.): „De ontrou- Studio: „La sirene du Mississippi" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Rex: „Josephine, een meisje voor iedereen" 18 Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 u. Nachtv. (vr/za 23.30 u.): „De sex- detective" (18) Luxor: „De onderwereld rekent altijd af" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Lido-. „De Non van Monza" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. WARMOND De zeven Warmondse deelnemers aan het Heemskerktoernoi hebben voor enkele opmerkelijke pres taties gezorgd. Bij de dames wist Nora Broxterman in de hoofdklasse-poule le winnen. In de finale ontmoette zy club genote Nel van Rijn, die echter na twee games moest capituleren. De beide War mondse dames vormden samen een dub bel, dat te sterk bleek voor elke tegen stander. Zy wonnen dan ook gemakkelijk de hoofdklasse damesdubbel. Bij de heren boekte Nol Siklcing een fraaie tweede plaats in de overgangsklasse. Nol Sik- Icing- die met zyn teamgenoten, debu teert in de overgangsklasse, werd in de finale verslagen door Claessen van Tem po. Bert Slingerland en Martin Meskers, uitkomend in de 4e klasse wisten enkele ronden verder te komen, doch strand den in de kwart-finale. Oolc Paul Duin hoven bereikte de lcwart-finale derde klasse. Hij werd met 22-20 en 25-23 wat ongelukkig uitgeschakeld. Jan de Vroo- men, debutant tweede klasse, kwam wel zijn poule door, doch werd in de volgen- Gouden paar in Warmond WARMOND De 74-jarige scheepstimmermanskaas J acobus Heemskerk, zal op 21 oktober het lieuglyke feit herdenken dat hij 50 jaar geleden met de nu 72- jarige Quirina Heemskerk-Loos in liet huwelijk trad. Ongetwijfeld zullen daarom op die dag de vele watersportliefhebbers die de heer Heemskerk kennen, zich tussen half vijf en half zes naar het motel aan de Warmonderdam begeven oiu het echtpaar daar tydens de receptie te feliciteren. De gouden bruidegom vertelt graag over vroeger. Direct nadat hij zijn lagere school beëindigd had ging hy bij zijn broer werken op een kleine scheepswerf ln Alkemade. „Later toen de orisisjaren kwa men, was ik genoodzaakt ergens anders werk te gaan zoeken. Ik kwam terecht by meneer v. d. Zwet, die ook in Warmond een scheepswerfje had." In 1955 kwam hij ln dienst by de jachthaven „Oieco" en na enige tyd werd hij aangesteld als scheepstimaner- mansbaas. „Ik vind het 'n boeiend beroep. Het vereist vakmanschap en een zekere feeling." Een van de zonen (uit het kinder- ryke gezin van 15 kinderen, waar van er nog 14 im leven zijn) zet het werk van zijn vader voort. Maar Jacob Heemskerk zit zelf ook niet stil. Als hobby doet hij nu veel aan houtsnijwerk en eyen- als in zyn vroegere werk blijkt hij ook hierin een meester te zijn. Advertentie Kat- wtjk maken bekend dat zij voornemens zyn krachtens artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het „Uitbreidingsplan Hoornespolder" en in samenhang met artikel 50, achtste lid, van de Woningwet bouwvergun ning te verlenen voor: de bouw van een kantoor en 8 paviljoen winkels op een pérceel gelegen aan het Hoornesplein te Katwijk aan Zee, ka dastraal bekend gemeente Katwyk, sec tie C, nrs, 201 en 464 (ged.) Het bouwplan met de daarbij behorende bescheiden ligt met ingang van 16 ok tober 1970 gedurende 14 dagen op de gemeentesecretarie (kamer 12) voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele be zwaren tegen het verlenen van de ge vraagde vergunning schriftelijk by hen in te dienen. Katwijk, 15 oktober 1970. Burgemeester en wethouders voorn. A. G. VERMEULEN, burgem. J. C. TIELEMAN, secretaris. UTRECHT, 15 okt. - Vee - Aanvoer totaal 4306, runderen 1472, vette kalve ren 35, graskalveren 190, nuchtere kal veren 571, schapen 1574, varkens boven 100 413, biggen 51. Prijzen (in guldens) melk- en kalfkoeden, p. st. 1250-1475, kalfvaarzen, p. st. 1000-1200, vare koei en 800-1050, pinken 600-860, stieren 875 -1480, graskalveren 425-700, nuchtere kalveren 40-80, fokkalveren 150-390, Schapen 90-120, lammeren 110-150, bok ken en geiten 14-72. Ie kwal. 4.50-4.80, 4-10-4.50, 3e kw. 3.70-4.10. Vette kalve ren: le kw. 3.60-3.90, 2e kw. 3.40-3.60, 3e kw. 3.20-3.40. Nuchtere kalveren p. kg lev. gew. 1.40-1.80, slachtzeugen 1.70- 1.80, jonge slachtzeugen 1.70-1.80. Overzicht: (resp. handel en prijzen): melk- en kalf koeien: kalm, niet geheel prijsh., vette koeien: stug, even lager; vare koeien: rustig, nauw prijsh. vette kalveren: vlug, vast; graskalveren: rus tig, even lager; nuchtere kalveren: kalm prijsh. fokkalveren: kalm, even hoger; schapen: willig, ruim prijsh. lammeren: willig, ruim prijsh. Varkens: traag, la ger. de ronde uitgeschakeld. (ADVERTENTIE) TEGEN BETAALBARE PRIJZEN HAARLEMMERSTRAAT 149 LEIDEN TEL. 21075 NU OOK: SUEDE EN NAPPAKLEDING HERTOGENBOSCH, 14 oktober, Vee - Aanvoer totaal 7385; runderen 2906; graskalveren 465; vette kalveren 359; nuchtere kalveren 2086; schapen 854; slachtvarkens 715; slachtrunderen 1185. Prijzen in guldens: melk- en kalfkoeien 935-1725; guisle koeien 800-1250; gras kalveren 325-525; lealfvaarzen 1225-1700, 900-1375; klam vaarzen 1000-1200; guiste vaarzen 825-1075; pinken 540-775; nuch tere kalveren 240-395; vveideschapen 75- 115; vveidelammeren 45-75; slachtrunde ren extra kw. 4.85-5.30; idem le kw. 4.35- 4.75; idem 2e kw. 3.80-4.25; idem 3e kw. 3.35-3.75; vette stieren 4.60-5.15; worst- koeien 3.45-3.60; vette kalveren le kw. 4.05-4.25; idem 2e kw. 3.80-4.00; idem 3e kw.3.55-3.75; nuchtere kalveren 40-75, 1.30-1.70; slachtzeugen le kw. 1.86-1.92;; idem 2e kw. 1.80-1.85; vette schapen 90- 1.15; vette lammeren 95-1.25. Melk- en kalfkoeien groter - vlugger - ruim pry'sh.; guiste koeien normaal - matig - ongewijz.; jongvee behoorlijk- goed - prijsh.; vette kalveren minder - goed - duur; nuchtere slachtkalveren gewoon - rustig - prysh.; schapen en lammeren minder - kalm - matig; slachtvee ruim - stroef - stabiel; slachtzeugen groter - slepend gedrukt.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4