Ontmoet Witte Singelproject moeilijkheden met rooilijn? BURGERLIJKE STAND Parochiële werkgroepen open voor iedereen „Mensen in Nood" mikt weer op 100 ton Herfstvacantie-feest in de „Vroolijcke Arke' DONDERDAG 15 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 3 D'66-voorman stelt B en XV vragen over bouwvergunning LEIDEN Al dan niet bestaande moeilijkheden over rooilijnen met betrekking tot de nieuwbouw van de universiteit aan de Witte Singel zijn voor de heer B. D. Oosterman, fractievoorzitter van D'66 in de Leidse gemeenteraad, aanleiding geweest tot het stellen van vragen aan het college van b. en w. Zo wil de heer Oosterman weten, of van de zijde der rijksuniversiteit al een aanvraag tot het verlenen van een bouwvergunning voor het Witte Singelcomplex bij de gemeente is binnengekomen. Voorts vraagt hij het college, of dit de mening deelt, dat de overschrijding door het voorgenomen complex van de voorgevel rooilijn aan de zijde van de Witte Singel een absoluut beletsel is voor het verlenen van een bouwvergunning voor dit universitaire complex in zijn houdige vorm. In dit verband herinnert vragensteller b. en w. aan de mededeling van de bouwcurator, ir. D. J. G: de Graaf, ge daan in de vergadering van het dage lijks bestuur van Curatoren der rijks universiteit op maandag 10 augustus j.l. over het Witte Singelcomplex, dat „wél- licht moeilijkheden ten aanzien van de rooilijn kunnen ontstaan" en dat „onder zocht wordt of de universiteit door een stuk grond bij te kopen de moeilijkhe den kan ondervangen". De heer Oosterman vraagt thans of het college kan mededelen over welk stuk grond in verband met de genoemde moeilijkheden sprake is. ,,Zo nee, kun nen b. en w. dan verklaren, dat het hier geen gemeente-eigendom betreft?" Pogingen Hij gaat verder: „Delen b. en w. de me ning, dat artikel 32 van de Bouwveror dening zolang een of alle panden aan de Rijn- en Schiekade 40 tot en met 45 feitelijk bewoond worden een volstrekt beletsel vormt voor het verlenen van de bouwvergunning voor het Witte Singel- eomplex, zolang de faculteitstoren in dit plan gehandhaafd blijft? Indien dit niet het geval is, hoe ver klaart het college dan het feit, dat ge tracht is en wordt, de bewoners van enkele of alle der genoemde panden te bewegen tot het ondertekenen van een contract, bevattende een artikel, waarin de bewoner toezegt zich te onthouden van juridische stappen tegen het bou wen van de faculteitstoren, die deel uit maakt van het Witte Singelcomplex." Notulen overleggen Deze gesuggereerde gang van zaken is verder voor de heer Oosterman aanlei ding, het college te wijzen op zijn plicht (door de wet opgelegd) bedoelde bouw vergunning te weigeren. Tenslotte zou hij graag aan de gemeeneraad overge legd zien de notulen van alle vergade ringen van de Welstandscommissie, voor zover zij betrekking hebben op het Witte Singelcomplex, tezamen met de door deze commissie terzake uitgebrachte adviezen. „Indien b. en w. zich ten deze niet com petent achten, zijn zij dan bereid deze vraag voor te leggen aan de Welstands commissie en de reacties van deze com missie op deze vraag aan de gemeente raad mede te delen?", aldus raadslid Oosterman. Afscheid mr. v. Krieken OEGSTGEEST Mr. B. C. van Krie ken, referendaris ter secretarie en loco secretaris, zal 1 november zijn functie neerleggen. In de raadzaal zal vrijdag, 30 oktober van 16.30-18.00 uur afscheid genomen worden van de vertrekkende functionaris. Ruim 11.000 in Voorschoten VOORSCHOTEN" In tegenstelling tot ander egemeenten was er. in Voorscho ten geen gebrek aan collectanten voor de huis-aan-huis collecte voor de nieuwe Henry Dunant. Met enthousiasme bij de jeugd was zo groot, dat er zelfs collec tanten te veel waren. Op de banken zijn ook bijzonder grote bedragen binnen ge komen. zodat men na telling aan een totaal bedrag kwam van elfduizend gul den. Dit bedrag werd vanmorgen nog vermeerderd met een bedrag van vijf honderd gulden van de Boerenleenbank en de Raiffeisenbank. ZOETERWOUDE Voor de „Schip Ahoy"-actie heeft de huis-aajn-huiscol- lecte van SJZ 1700 gulden opgebracht. Bij de drie vestigingen van de Raiffei senbank kwam in totaal 1400 gulden binnen: 750 gulden op het kantoor Hoge Rijndijk en 650 op Kerklaan en Zuid- buurt. VOORSCHOTEN Aan de Rijksuniver siteit te Utrecht is geslaagd voor het kandidaatsexamen rechtsgeleerheid: J. W. C. van Manen. LEIDEN Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het kandidaats examen diergeneeskunde de heer C. J. Westgeest. VOORSCHOTEN Aan de Rijksuniver siteit te Leiden is geslaagd voor het exa men semi-arts de heer D. M. van der Boomgaard. LEIDERDORP Aan de Rijksuniversi teit te Leiden is geslaagd voor het exa men semi-arts de heer C. M. van der Ree. HAZERSWOUDE Bij de plaatselijke Coöperatieve Raiffeisenbanken in het dorp en aan de Rijndijk werd in totaal 2855,36 „geofferd" voor de Henry Du nant 2". Dit gevoegd bij een tijdens een modeshow in de zaal van de gerefor meerde kerk gehouden collecte 205,90) geeft een totaal bedrag van 3061,26. Begin verbreding Rijnegommerstraat ZOETERWOUDE De dienst gemeen tewerken heeft gisteren een begin ge maakt met de voorbereidende werkzaam heden tot verbreding van de Rijnegom merstraat. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. Fro nik uit Wilnis. Het be drijf heeft de opdracht het werk binnen vier weken gereed te hebben, om de overlast voor de bewoners tot een mi nimum te beperken. Voor dat met het werk kon worden begonnen moesten besprekingen worden gevoerd met eige naren van de hulzen In deze straat die oen gedeelte van hun voortuinen moeten afstaan. Door deze reconstructie krijgt de straat een beter aanzien en krijgt men meer parkeerplaatsen. GEM. AANKONDIGING BEDIENINGSTIJDEN BRUGGEN OP ZATERDAG B. en w. van Lelden brengen ter open bare kennis, dat de gemeentelijke brug gen met ingang van 7 november 1970 op zaterdag na 11.00 uur niet meer voor het scheepvaartverkeer zullen worden geopend, met dien verstande, dat na tijdig, gemotiveerd verzoek aan de Dienst voor de Reiniging. Havens en Warenmarkten, tussen 11.00 en 20.00 uur gelegenheid tot doorvaren zal wor den gegeven aan die transporten en/of schepen, waarvoor het ophouden voor belanghebbenden naar het oordeel van het bedienend personeel zeer bezwaar lijk zou z()n. Niet-leden komen meediscussiëren LEIDEN Begin vólgende week ont vangt elk huis in de Zeehéldenwijk (Het Eilandeen bericht namens het Dien stencentrum Leiden en namens een comité contactpersonen uit de wijk. Een blauw bericht met de titel „Voor ieder in de Zeehéldenwijk een hulpdienst Een uitroepteken! want natuurlijk wenst iedereen een hulpdienst, en zijn er ook mensen die mee willen werken. gen en hoevéél willen er daadwerkelijk meehelpen? Lees de eerste bladzijde en u weet wat de bedoeling is. Vul op de bladzijde daarachter de vragen in met ja of nee. Als iedereen in de wijk invult dan is er een totaal overzicht te maken, dan is te zien, hoeveel mensen er mee willen werken aan een hulpdienst. Hoe veel mensen er hulp wensen te ontvan gen en dan is te bekijken hoe de actie verder kan gaan. In de komende 10 dagen zullen wijkbe woners de vragenlijsten op kpmen halen. Zij kunnen zo nodig nog even helpen bij het invullen. Nadien zal alles in korte tijd bekeken worden en hoort u nader Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Trudy d.v. W. Guijt en W. v. Duijn; Judith Christine d.v. F. C. Meijer en M. C. W. Hofland; Marcel z.v. J. v. d. Lip en J. M. C. de Jong; Marieke Christina d.v. S. Hons- beek en C. M. J. Bruscne. Overleden: C. M. B. Laken (82), vr.; W. Aanhane (71), m. Gehuwd: P. J. Dierks en H. v. d. Ham; J. C. M. Hogenboom en M. C. J. Blij- leveW. S. Lips en M. Marchand. LEIDEN Een achtjarige jongen wo nende in de van Riebeekhof is gistermid dag tijdens het spelen tegen een op de Oranjegracht rijdende bestelauto opge lopen. Met de Eerste Hulpdienst moest de jongen met snijwonden aan het gezicht naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht worden. De heer Oosterman, behalve raadslid voor D'66 ook yveraar voor het behoud van het aanzien der huidige binnenstad als monument, heeft vragen gesteld aan b. en w. De (geplande) faculteitstoren, die via een profetisch oog al op deze foto is aangebracht als een vinger der tijd hoven het aloude Leiden, is de inzet van deze LEIDEN t Geboren: Arno Remko Joa chim, zn. v. J. Riethoven en A. Verduin; Andries, zn. v. J. Plu en N. v. Geenhui zen; Timotheus Maria, zn. v. C. H. van der Voort en C. M. Ammerlaan; Adria- nus Wilhelmus, zn. v. W. H. van der Meij en W. G. M. Luiten; Geert-Jan, zn. v. D. Brouwer en J. A. Heemskerk; Anna Maria, dr. v. J. G. A. Mijnders en G. M. Looijen; Robertus Cornells, zn. v. A. G. Vermeulen en J. de Laaf; Remco, zn. v. J. W. Onderdelinden en A. E. Eggert; Jan, zn. v. T. Schaap en A. C. van der Plas; Natasja, dr. v. W. B. v. Ditmars en J. M. Schoonhoven; Sacha Jean Paul, zn. v. N. Degenaars en J. E. Steevens; Ronny, zn. v. G. Piket en J. G. Rasink; Marcel, zn. v. B. du Mortier en H. C. Pruimboom; Danielle Catharina Anthonia, dr. v. L. A. den Hollander en C. van Hove; Jacoba Niesje, dr. v. J. K. Guijt en N. de Zwart; Pieter Corne lls, zn. v. J. J. Maas en M. C. Swagcr- man; Ronnie, znn. v. J. G. W. v. Hilten Hond oorzaak van ongeval LEIDEN In de Montgommerystraat is gisteravond om kwart over acht een zevenendertigjarige P.T.T. beambte tegen een loslopende hond op gereden. De man kwam hierbij zo ongelukkig te vallen dat hij niet verwondingen aan zijn handen en een vermoedelijke lichte hersenschudding door de Eerste Hulpdienst naaf het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd moest wor- Levensgevaarlijk gewond door schuivend glas LEIDEN Tijdens een intern vervoer van tweeenveertig ruiten in een glas- handel aan de Oude Singel is een zeven tienjarige Leidenaar levensgevaarlijk gewond. Bij het omgaan van de bocht begon de lading te schuiven en de jon gen kreeg deze tegen de linkerkant van zijn gezicht. Hierdoor kreeg hij een snij wond in de hals, waardoor een slagader lijk bloeding ontstond. Ook werd zijn linker oor door het glas half afgesneden. ZOETERWOUDE De eerste openbare vergadering van de Zoeterwoudse pa rochieraad heeft aan de verwachtingen beantwoord. De aanwezigheid van een aantal niet-leden won aan waarde toen de raad, in tegenstelling met de aan vankelijke afspraak, besloot hen in de gelegenheid te stellen aan de discussies deel te nemen. Het vastgestelde slui- tingstijdstip werd dan ook overschreden. De belangrijke zaken die aan de orde waren wettigden dit echter. Vanuit de zes werkgroepen die op de vorige vergadering werden geformeerd werd een eerste verslag uitgebracht. Daarbij stelde voorzitter J. W. Vink nog eens nadrukkelijk dat deze werkgroepen uit moeten gaan groeien tot grotere formaties met plaats voor elke paro chiaan die hiervoor interesse heeft. Daarbij wordt op de eerste plaats ge dacht aan mensen die zich in het ver leden reeds verdienstelijk hebben ge maakt of kennis hebben op het een of andere terrein. Met hen zal zo spoedig mogelijk contact worden gezocht. De liturgiegroep kon de eerste gezins mis aankondigen welke op 25 oktober om half negen in de Christus Dienaar- kerk gehouden zal worden. Daarbij zal het aspirantenkinderkoor o.l.v. de heer P. Loos medewerking verlenen. Er zal getracht worden gezinnen in te schake len die de liturgie van deze mis op an dere zondagen willen verzorgen. Voor de jongerenmis zou het vormen van een eigen combo een groot winstpunt zijn. Het lectorentekort in het pas ingestelde college kon worden teruggebracht door de aanmelding van enkele personen tij dens deze vergadering. De boekjes van Gooi en Sticht zullen nog enkele weken worden gebruikt en daarna worden ver vangen door eei vaste gebeden i De werkgroep Missie en Ontwikkelings hulp werk aan een plan de Zoeterwoudse missionarissen een kerstcadeau toe te zenden. De raad kon zich met de sug gesties verenigen. Het instellen van een speciaal fonds ter financiering van der gelijke aktiviteiten kan niet uitblijven. Het onderhouden van nauwere relaties door het thuisfront niet de missionaris sen werd van groot belang geacht. De aktiviteiten van de groep oecumene spitsen zich toe op het houden van een interkerkelijke jeugddienst en het orga niseren van gespreksgroepen. De groep Communicatie wil gaarne ko men tot de uitgave van een huis-aan- huis blad, dat behalve zuiver kerkelijke aangelegenheden ook andere belangen van verenigingen e.d. zou kunnen be hartigen. Organisatie en financiering vragen een nadere studie. Het idee om na de laatste H. Mis een kopje koffie te schenken werd sympathiek ontvangen en zal ver der worden uitgewerkt. Bij de rondvraag lanceerde deken Lamot het voorstel om de leden van het kerkbestuur in de werkgroepen te betrekken, zodat zij ken nis kunnen nemen van de gang van zaken en de eventuele financiële con sequenties hiervan kunnen bezien in hun college. Dit voorstel kreeg algemene in stemming. Aangekondigd werd LEIDEN Do vogeltjes uit de volière in het Plantsoen zullen er weer netjes bij komen te zitten. Er zijn heel wat mooie exemplaren by. Ze krijgen goed te eten, ze poetsen zich iedere dag lekker op en om dan achter een verteerd gaaswerk te zitten. Dat kan eigenlijk niet. Vele Leidenaars lopen iedere dag langs de kleine druktemakers, blijven even staan om te kyken, om een praatje te maken met een paar favoriete vogels. Het gaaswerk is versleten, verteerd. Dat kon niet langer, daarom is de plansoenendienst begonnen met de vernieuwing van het gaas aan de voorzijde. De vogeltjes blijven veilig achter het gaas, de voorbijgangers kunnen nog lang genieten van de kleurige dieren. LEIDEN In de maand september 1970 werd er bij de LeidseSpaarbank ingelegd 7.843.358,60 en terugbetaald 7.120.835,80. Het aantal nieuwe boek jes bedroeg 683 en het aantal afbetaalde boekjes 461. Op 3946 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd 173.253.— bijgeschreven. Er werden 1127 spaarbusjes ter lediging aangebo den met een gezamenlijke inhoud van 57.025.32. Het tegoed der 68626 in- i leggers bedroeg aan het einde van de i maand 106.298.809,76. en L. P. T. Hadier; Nico Hans Martien, zn. v. J. B. Heemskerk en E. C. de la Rie; Richard Th. W. F., zn. v. W. C. Provilij en H. J. v. Garderen; Dirk Jan, zn. v. G. Schalk en C. Verboom; Adriana Jolanda, dr. v. J. van Duijn en A der Plas. Overleden: A. Overmeer, 57 jaar, J W. Zeegers, 64 jaar, man; C. C. Eps- kamp, 63 jaar, man; A. C. var Hulst, 79 jaar, man; M. Thalen, 16 jaar, zoon; P. Plug, 62 jaar, man. Gehuwd: B. E. de Graaf en P. C. A. Wijkmans; A. C. Rosemeier en E. G. van Vliet; H. G. M. Laagland en T. A. M. Kitselaar; K. H. van Leeuwen B. Kunz; J. M. Hermans en J. P. M. Kurstjens. LEIDEN Cornelia M. C., d.v. J. Vro lijk en C. J. W. M. Broekhof; Isolde E. d.v. C. H. van Alderwegen en C. Bruins- ma; Eelco H. J., z.v. K. W. Caron J. S. M. Driessen; Arend P. A., z.v C. van der Heiden en P. G. Knetsch; Kick, z.v. L. J. Verhaegen en E. M. C. Augustinus. Getrouwid: W .S. Lips en M. Marchand. Overleden: A. W. H. Teeuwen man (83); P. C. Heere, man, (63); J. den Boer, man (62); D. de Bruijn, man (69); G. Alphen. vrouw (76); H. Ladan, (83); A. C. Staal, weduwe van C. Stui- venberg (62); D. van der Meij. man (75); A. Hogenes, man (90); A E. Hagen- stein. weduwe van G. Weidema (63); A. de Mooy, man (85); F. D. R. Nieuwen- huizen, man (79). OEGSTGEEST Geboren: Petrus Wil helmus Thomas zn v. W. A. J. van der Voort en M. M. E. van Schie. Getrouwd: C. G. M. Kallenberg en C. G. C. M. van Grieken; F. L. Lamboo en N Star; P. Lagas en C. G. van Beelen; J. M. Hilbrandie en J. E. van Hattum. Overleden: M. J. van der Geer w.v. P J. van der Voort; O. Leget; F. A. Nolle; C. Kralt e.v. G. de Mooij; L. W. Singels, w.v. W. H. van de Sande Bakhuijzen; M. Ibnoe Hadjar; S. Kolk. w.v. A. Oosthoek. LEIDERDORP Geboren: Tanja dr v. W. Blansjaar en B. van Rijn. Ondertrouw: Petrus B. G. M. van de Riet en Anna M. B. A. Offermans; Ber- tus Eradus en Hendrika J. van de Stol- pe; Eduard Giezen en Jacoba Scheffers; Gerrit A. van Egmond en Carla I. Kos- sen; Theodorus J. Verkle(j en Helena G. Suidgeest; Frank B. Basters en Maria Meijeraan. LEIDEN „Mensen in sen in nood". India. Tienduizenden uit nood", de katholieke Deze organisatie zendt Birma verdreven mensen nationale stichting voor de kleding op aanvraag kreperen rondom Ma- vluchtelingenzorg, zal op 31 oktober a.s. in Leiden, Oegstgeest en Leider dorp een bliksemaktie houden. Op die dag wordt er overal in de drie gemeenten van 's morgens tien tot naar gebieden waar hulpverlening een abso lute noodzaak Is. Men helpt bij rampen en structurele noodsituaties. Bovendien houdt de or ganisatie zich bezig met vluchtelingenzorg. ellende en uitzichtloos heid. Gisteravond werd tijdens een vergadering van het comité Kledinginzame iing de door de cineast Piet Out gemaakte film over deze vluchtelingen- massale wijze kleding ingezameld. De bewoners van deze plaatsen wor den opgeroepen hun kas 31 Oktober film over een vluchte lingenprobleem, dat in de wereld weinig aan dacht trekt, werd in Juni ten aan een nauwgezet onderzoek te onderwer pen. Niet per sé nodige of misschien wel over tollige kledingstukken en schoenen, die daar aan treffen kunnen het beste in een plastic zak van de gemeentereiniging ge stopt worden. Vrijwilli gers van het comité „Kledinginzameiing Mensen in nood" komen grote aktie Ook de overheid werkt vla de directe contacten, die de stichting in de ontwikkelingslanden heeft. Door direct helpen vermijdt men eventuele corruptie ln de ontvan via de televisie uitge zonden. De uitzending was de aanzet tot veel plaatselijke initiatieven. De kleding-inzamellng van 31 oktober a.s. zal nog nader aangekon digd worden d.m.v. af fiches, die op zoveel mo gelijk plaatsen opgehan gen zullen worden. Twee jaar geleden hield „Men sen in nood" ook een in de stevig dichtgebonden zakken op 31 oktober ophalen. Aan het einde van de dag worden de kleding stukken in grote vracht auto's naar Den Bosch gereden. Daar worden ze opgeslagen in het cen traal kledingmagazijn van de stichting „Men- gende landen. De stich ting wordt dan ook door de regering financieel gesteund. De laatste maanden heeft „Mensen in nood" vooral bekendheid ge kregen door de actie „Een dak boven hun hoofd", voor Birmaansa vluchtelingen en in Zuid- zameling in Leiden, Lei derdorp en Oegstgeest. Wanneer de Inwoners van deze gemeenten net zo rijkelijk geven ais toen, kan het comité te vreden zijn. Het totaal gewicht van de toen in gezamelde kleding be droeg namelijk ruim 100.000 kilo. RSITAIR J UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Naar aanleiding van het vijfentwintigjarig bestaan van de Ver- Naties op zaterdag 24 oktober organi seert het Instituut voor Internationale Studiën van de Leidse Universiteit, in samenwerking met de Studentenvereni ging voor Internationale Betrekkingen en de Stichting Polomologische Biblio theek, op maandag 26 oktober een voor alle geïnteresseerden vrü toegankelijke bijeenkomst óver het onderwerp „Vijf en twintig jaar Verenigde Naties: succes of mislukking?" in het Academiegebouw, Rapenburg 73. Op deze bijeenkomst, die om acht uur begint, zullen dr. C. W. A. Schürmann, oud-permanent vertegen woordiger van Nederland bij de Verenig de Naties, jhr. prof. mr. H. F. van Pan- huys, hoogleraar in het volkenrecht, en mr. Ph. P. Everts, drecteur van het In stituut voor Internationale Studiën, korte inleidingen houden over respectievelijk „Een evalutatie van wat In vijfentwintig jaar Verenigde Naties wel en niet werd bereikt", „De Verenigde Naties en de ont wikkeling van het Recht" en ,,De Ver enigde Naties en de handhaving van vre de en veiligheid". De inleidingen zullen worden gevolgd door een discussie, waar bij ook zaken, de niet in de inleidingen werden behandeld, aan de orde kunnen worden gesteld. De avond zal onder lei ding staan van mr. F. Kalshoven, lector in het volkenrecht. LEIDEN De heer J. M. P. B. v. d. Putten geboren te 's-Gravenhage en thans wonende te Leiden is gepromo veerd tot doctor in de faculteit der letteren op proefschrift getiteld „Arnob II adversus nationes 3, 1-19 (uitgegeven met inleiding en commentaat)". De pro motor was prof. dr. J. H. Waszink. Kand ex. S 2 W. en N. mevr. A. R. de Wijs-Wiersma Bloemendaalde heer F. de Steenwinkel (Leiden); kand. ex. A I W. en N. de heer F. L. Timm (Leiden); kand. ex. N I W. en N. de heren A. ter Spill (Lelden); en K. D. v. d. Horst (Lel den) kand exx. A' W. en N. de heer J. M. Bogaard (Langeraar); kand. ex. B 1 W. en N. de heer C. A. Ladage (Leiden); kand. ex. F 1 W. en N. de heer J. J. Pie terman (Leiden); kand ex. F 1 W. en N. de heer F. Lamens (Leiden); doet. ex. Natuurkunde de heer H. P. Oudshoorn (Leiden); M.O.B. Natuurkunde de heer A. B. Meimans (Voorschoten); doet. ex. scheikunde de heer G. H. Bomhoff (Lei den) en W. R. T. Los (Leiden) en B. J. A. M. Haring (Leiden); doet. ex. geologie de heer S. E. Harap (Leiden); kand. ex. kunstgeschiedenis mevr. V. Bentinck- de Kok (Leiden). LEIDEN Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor: kand. ex. Slavische taal- en letterkunde mevr. E. P. Von deling-den Hartog (Leiden); kand. ex. Franse taal- en letterkunde: mej. E. J. Dekker (Schiedam), mej. M. Kruijswijk (Santpoort), mej. O. A. v. Voorst van Beest (Arnhem), de heer M. H. Hiet- brink (Den Haag), J. M. Hupkes (Lel den), J. Westendorp HazeyswoudeD. A. v. Herwrjnen (Leiden), mevr. G. M. M. Brandsma-v. d. Meer (Nijmegen) j mej. A. Simons (Den Haag) en N. Bijl mer (Deventer). Kand. ex. kunstge schiedenis: J. D. Bangs, Lelden. Semi-artsex.D. M. v.d. Boomgaard, Voorschoten; P. E. Hansen, Noorwegen; C. M. v.d. Ree, Leiderdorp, D. Vreeswijk, Leiden. Artsex. mej. L. A. Veerman, Leident L. P. Bos, Breda: J. A. G. de Groot, ScheveningenJ. M. Houbolt, Den Haag De heer J. Bergsma uit Alkmaar, is ge promoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Lattice dyna mics of magnesium stannide and zinc blende (An experimental study bij means of inelastic neutron scattering)". De promotor was prof. dr. J. A. Goed- De heer W. T. Wenckebach geboren te Leiden en thans wonende te Rotterdam is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld „Double resonance in diluted copper-tutton salts" De promotor was prof. dr. Paulus. De heer P. van den Burg uit Leiderdorp Is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurwetenschap pen op proefschrift getiteld „Syntheses en thermische reacties van enige hepta- triën". De promotor was prof. dr. E. Havinga. Geslaagd: kand. ex. kunstgeschiedenis de heer F. W. G. Leeman (Lelden). LEIDEN De kinderen van vier tot film i met twaalf jaar wacht de komende herfstvakantie een leuk programma in het clubhuis „In de Vroolijcke Arke". Het vakantie-vieren begint zaterdag morgen om kwart over tien met een Repelsteeltje. Voor maandag. LEIDSE AGENDA Cantine Clos en Leembrugge Postze- gelruilavond. Aanvang 19.30 uur. VRIJDAG 16 OKTOBER Schouwburg Herman van Veen. Aan vang 20.15 uur. Stadhuis Receptie ter gelegenheid van het 35-jarig ambtsjubileum van mej. Kop van 16.15 tot 17.30 uur. ZATERDAG 17 OKTOBER Schouwburg Herman van Veen. Aan vang 20.15 uur. Beiaardconcours Leiden Stadsgehoorzaal Feestavond ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan van de R.K. Bouwvereniging Maatschappij. Aanvang 20.15 uur. bijeenkomst j Schoolgebouw Oosterstraat Vergade- Genoegen. Aanvang 15.00 de Dekenale pastorale raad op 26 ring Kunst oktober in Hazerswoude-dorp. Vicaris J uur. v. d. Ende van het bisdom zal spreken Vereniging Oud Leiden. Bezoek Pilgrim- met als onderwerp „Toekomstbeeld van father Museum, Boisotkade 2a. Aanvang LEIDENDe heer de Kerk". 10.30 uur. 19 oktober staat een straattekenwed strijd op het programma, waarna een hobby-instuif gehouden wordt. Jongens en meisjes van negen tot en met 12 jaar kunnen 's morgens een kijkje ne men in de Leidse Sterrewacht. In de middaguren wordt een „stuivertjesker- mis" gehouden. Terwijl op dinsdag, 20 oktober, de jongens en meisjes van ne gen tot en met 12 jaar een bezoek brengen aan het politiebureau, wordt het clubhuis versierd voor de dierenshow. Ieder kind dat thuis een dier heeft, mag dat 's middags 'meenemen naar de keu ring. De firma FAMA heeft vele prij zen beschikbaar gesteld. Woensdag, 21 oktober, bouwen de jongens een india nendorp en de meisjes een markt. Een hobby-instuif neemt op donderdag 22 oktober, de ochtenduren ln beslag, waarna 's middags een vossejacht ge houden wordt. Vrijdag 23 oktober is er vanaf kwart over tien een hobby-instuif maar er kan dan ook geoefend worden voor het songfestival, dat 's middags gehouden wordt voor jongens en meisjes van ne gen tot en met 12 jaar staat bovendien een excursie naar de brandweer op het programma. Op zaterdag, 24 oktober ten slotte, wordt de vakantieweek besloten met een ouderdag. Er komt een tentoonstelling van de mooiste dingen, die gemaakt zijn er is een demonstratie volksdansen en de kinderen kunnen aan allerlei aktivi teiten deelnemen. Van kwart over tien tot half een en van twee tot vier uur zijn de deuren geopend, ook voor de ouders die willen kennismaken met de leiders en leidsters. De kinderen kunnen elke dag van de week tussen de middag overblijven met uitzondering van de zaterdag. Bijna alle evenementen kosten een kleinigheid maar de kinderen die aan alle aktlvitei- Kins-Hofdyk, te huize Roomburgh, vierden 1 ten willen deelnemen, kunnen een „toe- doekaart" kopen. gisteren hun 60-jarige huwelijksfeest.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3