Fiesta Gitana kon niet meer mooier worden DS 70 verwijt kabinet stilzwijgende houding TELEVISIE VANAVOND Irmgard Seefried voor Union Bel Canto Blood, Sweat and Tears RADIO MORGEN PAGINA 2 LEIDSE COURANT DONDERDAG 15 OKTOBER 197d Nadelen bij volksstemming om formateur AVER een paar weken komt een deel van liet linkse oppositieblok met z'n initiatiefwetsvoorstel om bij verkie zingen te gaan werken met een wat gemitigeerd districtenstelsel en om de kabinetsformateur rechtstreeks door de kiezers te laten aanwijzen. De P-S.P. en de C.P.N. doen aan dit initiatiefvoorstel niet mee en zujlen waarschijnlijk ook tegenstemmen, om dat ze van een op districten berustend kiesstelsel alleen maar minder Kamer leden te verwachten hebben. De enige reële kans op succes ligt voor de heren Den Uyl, Van Mierlo en Aarden derhal ve in bijval uit de regeringspartijen. Met name van de K.V.P. is bekend dat ze voorstandster is van een distric tenstelsel, terwijl in de staatscommis sie Cals haar vertegenwoordigers ook geporteerd waren voor een andere gang van zaken bij de kabinetsformatie. In het program-Steenkamp wordt trou wens de bereidheid van de K.V.P. om op deze terreinen staatkundige vernieu wingen te bevorderen, niet onder stoe len of banken gestoken. Het grote probleem is alleen, dat de twee protestants-christelijke partners van de K.V.P. weinig bereid zijn aan de rechten van het staatshoofd te, laten tornen, terwijl de V.V.D. mordicus te gen een districtenstelsel is. In Engeland en de Westduilse bondsrepubliek heeft mr. Geertsema kunnen leren, hoe rampzalig dit stelsel voor de liberalen kan uitvallen, wanneer ze zelfstandig moeten opereren. Voor de huidige K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer is nu het grote zeer dat zij bij snelle behandeling van het ifliti- atjefvoorstel-Den Uy| c.s. klem komt te zitten tussen haar bereidheid om in de nabije toekomst belangrijke verande ringen in de verkiezingsmet bod iefe aan te brengen en de onmogelijkheid om nu steun te verienen aan plannen die in het laatste levenshalfjaar van het kabi net-De Jong nog een crisis kunnen, ver oorzaken. Impasse HET stoken van een vuurtje onder de huidige regeringscoalitie behoeft niet het hoofddoel van de initiatiefwet te zijn. Veeleer geloven wij dat in het bij zonderen de heren Van Mierlo en wat minder radicaal ook de heer Den Uyl het erop aanleggen alle6 te onder nemen, wat het ontstaan van stemak- koorden bij verkiezingen als vaste hoofdrolspelers bevorderen kan. Ze heb ben gelijk met hun betoog dat dit bij verkiezingen de duidelijkheid kan be vorderen. Een districtenstelsel zal de versplinte ring in de Kamer tegengaan; maar het zal gegarandeerd de buitenparlemen taire onvrede nog meer dan het huidige stelsel bevorderen, wanneer belangrijke groepen of groepjes kiezers buiten de stembusakkoorden gaan vallen en tot een meestal onnatuurlijke bundeling van krachten gedwongen worden om in het parlement voeten aan de grond te krijgen. We erkennen niettemin dat de tegenwoordige toestand zo is. dat de burger die het algemeen belang op het oog heeft, tot het nemen van risico s gedwongen kan worden. De kwestie van het rechtstreeks kie zen van de formateur brengt meer complicaties met zich mee; niet alleen complicaties van politieke aard. Wij ge loven namelijk dat vaak toevlucht ge nomen zal moeten worden tot de reser ve-oplossing die in het voorstel-Den Uyl c.s. opgenomen gaat worden: behaalt geen der kandidaten voor het forma teurschap vijftig procent van de stem men, dan moet de koningin de forma teur volgens nader vast te stellen regels gaan aanwijzen, maar gehoord de Kamer. En dan komen de perikelen pas goed los. We laten dan nog maar buiten be schouwing de mogelijkheid dat de kie- wei een bepaalde formateur-kandi daat voldoende steunen, maar hun stem op de" Kamersamensteliing zodanig uit brengen, dat die formateur gedoemd is buiten zijn stembusakkoord steun te gaan zoeken of met een minderheidsre gering te gaan regeren. Alternatief MET het oog op deze perikelen hebben we destijds, toen de adviezen van de staats,commissie-Cals-Donner open baar waren geworden, direct vraag tekens gezet bij het meerderheid s- sadvies om de formateur rechtstreeks dooi de kiezers le laten aanwijzen- Oons alternatief was toen: maak wel een einde aan het gefconkelefoes achter de schennen, doch laat het parlement een meer beslissende rol bij het aan wijzen van de formateur speten. Bij dit alternatief schijnt ook drs. Scbmelzer te willen uitkomen die immers, naar van daag verluidt, in onze staatsrechtelijke regejing de wijziging aangebracht wil zien. dat de Tweede Kamer de forma teur gaat aanwijzen. Ook met zon voorstel zullen vermoe delijk belangrijke groepen in de Tweede Kamer niet akkoord willen gaan, maar dat moet dan maar blijken, ken. Trouwens, hoe het initiatiefvoorstel- Den Uyl c.s. eruit komt te zien. ligt ook nog in de toekomst verborgen- Mogelijk bevat de tekst een oplossing voor een paar praktische vragen. Dat het de aanwezige politieke barrières ontwijken kan, lijkt ons evenwel zo goed als uitgesloten. (Van o e parlementaire redactie) DEN HAAG De fractievoorzitter van D.8. 70 en oud-lid van de PvdA de heer Frans Goedhart heeft de regering gisteren fel aangevallen over wat hij noemde haar stilzwijgende houding bij vroegere sabotage-uitzendingen van de VARA, de KRO en de VPRO. „Minister Klompé had deze omroepen vorig jaar al moeten berispen over nog veel bru talere sabotage-uitzendingen, dan de VPRO deze keer gedaan heeft", zei dit Tweede Kamerlid tijdens de algemen-e politieke en financiële beschouwin- De heer Goedhart verweet de rege ring onvoldoende op te treden tegen allerlei verschijnselen, die zich in de thans ontstane gezagsschemering voor doen. „De misdadigheid neemt toe. In Amsterdam mocht de politie niet optre den tegen weerzinwekkende situaties. Radio- en t.v. bedrijven onbeschaamde en regelrechte propaganda voor sabota- ADVERTENTIE) Malcolm Frager bespeelt oude Pleyelvleugel DEN HAAG De eerste serie van drie concerten op historische muziekin strumenten uit de collectie van bet Haags Gemeentemuseum opent donder dag 29 oktober a.s. met een concert op een Pleyelvleugel uit cirea 1845-1850, De Amerikaanse pianist Malcolm Fra ger zal composities ten gehore brengen van Schumann en Brahms. Het tweede concert, dat zal plaats hebben op 26 november, is gewijd aan de viool. Herman Krebbers en Theo O lof bespelen respectievelijk een viool van Maggini uit het begin van de zeventiende eeuw en een viool van Tielke uit 1679. Zij worden in enkele programma-onderdelen begeleid op een klavecimbel van Rucker6 door Jaap Spigt. Het derde concert, dat gegeven zal worden op 10 december, is een Beetho- venherdenking, waarbij speciale aan dacht geschonken zal worden aan com posities uit de BonnBe jeugdjaren van de meester. De instrumenten, die hiervoor ge bruikt worden, zijn twee dwarsfluiten uit ca. 1800, een klavecimbel van Leen houwer, Leiden 1787, een pianoforte van Broadwood, Londen 1825, en drie strijkinstrumenten van de Nederlandse vioolbouwers Letèbre en Cuypers. De uitvoerenden zijn: het Concertgebouw Pianokwartet, de fluitisten Frans Vestei en Martine Bakker en de klavecioist Jaap Spigt. ge van de Defensie. De Zuid-Molukkers zijn tot terroristisch optreden overge gaan", aldus de fractievoorzitter van D.S. 70. De PSP die zich reed6 nadrukkelijk had gedistancieerd van „de gedachte als zou de PSP het tot zijn taak rekenen sabotage in het leger te stimuleren", heeft thans het initiatief genomen tot een waarschuwingscampagne onder dienstplichtigen en jongeren tegen pror vocatie tot sabotage. i De PSP wijst erop dat de dienstplich tigen via hun organisaties als de VVDM en de „Witte BVD" verbeteringen in hun toestand kunnen bereiken. De PSP waarschuwt tegen individuele sabotagedaden, omdat „een linkse indi viduele terroristische daad altijd rechts in de hand werkt". Hoogtepunten in Moessorgski en Schumann Onder immense belangstelling van de zijde van het Haagse publiek is de Union Internationale des Amis du Bel Canto gisteravond haar activiteiten in het seizoen 1979-71 begonnen: geen plaats in Diligentia was onbezet! Maar dit gold dan ook het optreden van de sopraan Irmgard Seefried, sinds 1949, toen zij zich voor het eerst in de Weense Staatsopera presenteerde, in de Residentie een uiterst geliefde verschij ning. Een programma, waarop liederen van Schubert, Schumann, Wolf, Moessorgski en Brahms stonden geannonceerd, bood zij ons ditmaal. Hoogtepunten hierin? Die werden behaald door de wijze waarop zij „Gedichte der Maria Stu art" van Schumann en „De Kinderka mer" van Mpessorgski bracht. Dë Maria StuartliederenSchumann schreef deze in de laatste jaren van zijn leven; onder het opusnummer 135 werden ze in 1852 uitgegeven- In zijn oeuvre nemen ze een heel bijzondere plaats in, vanwege de grootse, klassieke eenvoud, die ze kenmerkt. De waardig heid, die in deze muziek leeft, de levens tragiek door de hooflpersoon, Maria Stuart op vorstelijke wijze aanvaard, kwam, dank zij Seefrieds indringende vertolking, zéér treffend tot uitdrukking: monodrama in vijf (korte) bedrijven. Moessorgski's liederen uit de kinder kamer hebben, dank zij de D.G.G. die een uitstekende grammofoonplaat maakte, in de vertolking van Irm gard Seefried een grote popularitiet ge kregen: haar vergevend, dat ze deze in Duitse vertaling zong. mochten we met vreugde constateren, dat haar plas tische voordracht, haar „spelen" vol ADVERTENTIE kinderlijke vreugde, haar nimmer fa lende zin voor komisclje situaties, haar uitstekende uitspraak, de oorzaak wa ren van een weergave, waarmede hel publiek zich. blijkens de reacties, ui terst gelukkig betoonde. Terecht liet de sopraan haar medewerker aan de vleu gel, Erik Werba, in de bijval delen. Wat u te vertellen over de rest van liet programma, over Schubert, Wolf en Brahms? Hier kon jammer genoeg, haar intense en onaantastbare artistici teit, niet steeds verbergen, dat de stem jn de loop der jaren aan technische mogelijkheden heeft ingeboet. Misschien had ze een andere keuze kunnen ma ken: zo leidde haar interpretatie van Johannes Brahms' ..Von ewjger Liebe" tot een onontkoombare teleurstelling. Doch het moet gezegd: in Woifs „Kennst du das Land" werd het erup tieve karakter van de daarin levende klanken dermate geniaal getroffen, dat men „al het andere" moest vergeten, of men wilde of niet. En dan prevaleerde bij de hoorder de volstrekte bewondering voor een groot kunstenares&e. BR. Jos Brinkshow De TROS brengt vanavond de eerste van de twee shows rond Jos Brink in kleur van vijftig minuten. Dit pro gramma bestaat uit drie delen. In het eerste deèl is o.a. een sketch te zien met Annemarie Oster en Cor Beurs- kens, begeleid door een combo o.l.v. Ad Veen. Het tweede deel bevat curi osa. terwijl in het laatste deel beken de artiesten als Cleo Laine. James Lloyd en The Heaj-ts of Soul zullen optreden -begeleid door het Metropole Orkest o.l.y. Dolf van der Linden- De teksten zijn van Jos Brink, Rik van Bentum, Cor Beurskens, Herman van Groeneveld en Jop Pannekoek. Het geheel js een produktie van Piet Daalhuisen en Jop Pannekoek. TROS Ned- I 21.50 uur. NEOERLAND I NOS •18.45 uur: De Woefs en de Lamaars •18.55 uur: Journaal TROS •19.94 uur: Blood. Sweet and Tea is •19.30 uur: Wat een familie •20.00 uur. •Journaal 20.20 uur: Pol. uitzending KVP •20.30 uur: De dief van Washington NEDERLAND I NOS: 10.45 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur: Journaal VARA: 19.04 uur Een lach 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Ironside •21.20 uur: De wereld op wielen •21.50 uur: De Jos Brinkshow •22.40 uur: Journaal TELEAC 22.45 uur: The seventh key NEDERLAND If NOS 18.45 uur: De Woefs en de Lamaars 18.55 uur- Journaal 19,04 uur: Den Haag vandaag 19.09 uur: Van gewest tot gewest 21.10 uur: Ombudsman 21.35 uur: Hadimassa 22.15 uur: Een klein uur l NOS: 22.55 uur: Journaal 23.00 uur: Schooltelevisie i Hary India N£0€R1AND II NOS: 16.45 uur: De Woefs en de Lamaars HILVERSUM i -18.4! Nieuws), 19.0,0 Zingen met C ■otksmuzlek, 1946 Kerjtorgelcou» ke en moderne muziek. 19.45 Mu Het Leger des Heils. 20XC Radio Ac <22.20 Avpndo '2.3.8 Den Haag vandaag; lededelingen). 2 0 Nieu\ 18.30 Nteui HILVERSUM H s. i8.il Radiojournaal. 19.20 ujt- onding van D'66, 18.30 Zing met ons mee: iedjesprogramma. 18.55 Stereo: Jazz Spec- rum. 19.25 De gesproken brief. 19.30 fieuw?. IKOR: 10.35 Kerk veraf en dichtbij. 9.40 Mens en Bijbel: radi.ocatechese. -int het het gezin 119, documentaire Ir funktie van het gezin. AVRO: 20.06 itereo: Residentie Orkest met solist: klas- Vanavond begint het TROS-program- ma met 'n optreden van Blood, Sweat and Tears. Deze intrigerende Ame rikaanse groep gaf op zaterdag 19 september jl. in het Concertgebouw te Amsterdam een nachiteoncert, waar van de TROS opnamen maakte. Het orkest telt negen man, waarvan elk van de negen leden uit een ander muziekmilieu komt, en is dan ook van alle muzikale markten thuis. Boven dien zijn deze musici stuk voor sluk grote vaklui op hun instrument en geweldig op elkaar ingespeeld, het geen resulteert m een formidabele menging van rock. soul, jazz en klas sieke muziek. Blood, Sweat and Tears heeft drie l.p.'s op haar naam staan, waar o.a. op voorkomen de zeer be kende nummers „Spinning Wheel". You've made me so very happy" en de nieuwste hit ..Hi-de-ho' TROS tied. I 19.04 uur T v-reclames pot verboden DEN HAAG De reclame-spot van Abbey Leven Nederland NV („Zeg, ik stuur toch maar. even die Abbey Le ven coupon") mag niet meer door de STER op het scherm worden gebracht. Het College van Bijstand van de Re clameraad heeft verdere uitzending aan de STER verboden. Met deze uit spraak is een klacht van het Bureau Voorlichting Levensverzekering ge grond verklaard. Volgens deze klacht was de betreffende t.v. spot zowel in strijd met de waarheid ajs strijdig met de geldende fatsoensnormen. Voort, werd de reclame mieleidend e.rd pro£ram,„,. wi) v,a bet leed; geacht ten aanzien van de dpelmktig- 12.26 Mededelingen t.b.v. i3nd- en tuinbouw; heid van andere leve nsverzekeringso- 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; lï.oo Raden vereenitomsten SïïtSürSi,t"g™vfSmrimuiüi''LSJ™™- ma. TROS: 14.55 Concert 5 la Carte; verzoekplaten programma. 16.00 Nieuws. 16.03 Stereo; Disco-Drive-Inde show busi ness op de korrel genomen. 17-00 Aktua- Sportkompas: (Sport) nieuws, reportages commentaren m muziek. HILVERSUM II Ni IJ 11 Q, gaatje: lichte"gram- ortages. (3.00 Nieuws; ttauiujuui tiucuo.30 De Groenteman). ei?Skla9s°i. ^ntern3t(io1^3^vsP®ctr1urn moderne kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplaten! programma. «1.00-11.02 Nieuws). 11.30 Horlepiep: volksmuziek uit Ceylon- 11-55 Beursberichten NOS: 12.00 Blik op de wereld: Informatief programma over problemen van Europese integratie. 12.30 Overheidsvoorlichting: uitzending voor de landbouw. 12.40 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 49.49 uur: Toeristische tips 20.00 uur: Journaal VPRO 20.20 uur: Nog niet bekend 20.30 uur: •20.50 uui Film ov •21.30 uur: Film over Fellini 22.20 uur: Journaal IKOR 22.25 uur: De test van de gopn Mensen TELEAC 22.55 uur: Biovisie 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Ter visie NCRV: 19.30 uur: Zo vader, zo zoon 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Hier en ou 21.10 uur: De regels van het s 22.20 uur: Farce majeure 22.45 uur: Tokkè of teken 20.50 uur: Journaal 2 324 M. (NEDERLANDS) 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. Voor de middenstand. 13.25 Stereo: Cello I piano moderne muziek. EO: 14.00 Rul radiomagazine met gewijde muziek, h - korte overdenking. NOS: klassieke kamerniuj 1 de kamermuziek: S:..':tSfïiv/,®"- ïrl" 1 Stereo: Van (10.00 ws). NOS: 11.0.0 (ADVERTENTIE) voor exclusieve porties in privé sfeer - icgenover. parketi terrein' Styëhstraat 40/51. LEIDEN. Tel. 11.03 pe Felix Meurders Show. VPRO: 1 Nieuws. 12.03 Top-30. (13.00 Nieuws). TR< 14.00 Nieuws. 1403 Suzie Cream Chef Jicht platen programma. AVRO: 15.00 Nieu 15.03 Muziek Boetiek. (16.00 Nieuws). 1 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17,05-18-00 Z._ gende bougie: gevarieerd platenprogramn tenlands pers bericht, dagklapper en beursberichten. 13 I Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolrad. I (15.00-15.03 Nieuws). 15.25 Lichte muziek. 15 Internationale koorwedstrijden. 16 Nieuws. 18.03 Beursberichten. 16.09 Etnisc muziek. 17.00 Nieuws, weerbericht en mee delingen, 17,15 Jazzmuziek. 17.55 V/et schaal. La Gitana Ye-Ye Haags dansfestijn duurt 9 dagen Fiesta Gitana voor de veertiende maal op de Nederlandse planken, nu in het Congresgebouw, in de Carrouseizaal die ais Café-Chantant ingericht is. Een proefneming die ons uitstekend ge slaagd lijkt. Net als bij het experimen tele toneel zit bet auditorium om het verhoog heen en niet langer is het toneel het ecnriehting-kijkcentrum van de voorstelling. Toch blijft die voorstel ling als kijkspel behouden en dit feit is sterker dan de ..sfeer" van het gezellige café met brandende kaarsen op de ta- 'eltjes. zaehtlopendc en ufelstorende ubers. Da Silva's experiment >6 ge daagd, in alle opzichten omdat „ver maak" en „kunstgenot" harmonisch sa- uengevoegd werden. En wat heeft hij 1e bieden? Voor de veertiende maal het beste wat er in dit :cnre gebracht kan worden met beken de en nieuwe artiesten die de toeschou wers en luisteraars van begin tot end boeien. Dat hebben we al dikwijls kun- len constateren en in steeds stijgende male. Maar eenmaal moet er toch een 'op bereikt zijn er. we geloven dat dit nu het geval is. Natuurlijk ga je verge- 'ijken en selecteren maar het besluit is; hebben we een seguiriyas nog nooit ien dansen, of was het 't vorige jaar of n '68 ook zo enerverend als nu? Het is noeilijk te zeggen. Feit blijft dat deze "olkloristische danskunst die dan toch Tgens tot theater verwerkt moet zijn, deeds weer een geheel nieuw gebeuren s. Meteen ai als de hele troep begint met een Fandangos de Hueva nadat de mensen stuk voor stuk door de heer Da Silva zijn voorgesteld. Daar zwellen die ritmische roffels aan, daar nemen ze af tot een heel zacht getrappel waarbij het handgeklap op een ver ruisend beekje lijkt, daar klinken de hese soms rauwe stemmen op van de beide cantores El Camacho en Antonio El Cartugano, de eerste hartstochtelijk be wogen, de andere veel kalmer alsof hij zich slechts zijdelings met de dans be moeit. Daar schuifelen en trippelen Isa- bel Romero, Rosario Lopez en Charo Gutierrez naar voren alsof ze zo maar 'n paar oefenpasjes gaan doen, maar de gitaristen El Rubio en Rafael Mandiola die eerst een langzaam tempo aanhiel den, beginnen de sparen heftiger te bewerken en plotseling is de Guarijas in volle gang. afgesloten, snel. weer ietwat vertragend, sneller dan om te besluiten met een daverende slotfiguur. La Gitana Ye-Ye komt op in een rum ba, dansend, zingend, wervelend, de gi taristen krijgen hun beurt en ze kun nen zich uitleven zoals even tevoren de dansers deden, improviserend en toch getimed want deze kunst die ontstaat in hel hart van een volk weet zich toch in bepaalde regels te passen die haar wonderlijk genoeg nergens vastbinden. Voor de afwisseling treedt Maria Llera- na. een Cubaanse zangeres, op met hart- veroverende cantares die bijna in staat zouden zijn om de even tevoren opge dane indrukken weer weg te nemen. Maar daarvoor waren ze toch té sterk ingeprent blijkbaar. Eenmaal onder de ban van dit dansfeest wil je toch nog méér en verlangt dan naar Secunda Parte waarin de Cuadro Flamenco ge programmeerd staat. En die krijgen we dan ook ten volle: Sevillanas, Alegrias, ADVERTENTIE Bulerias enz. waarin de spanning van lichaamsbeweging en klanken opge voerd wordt waarbij onze westerse mo derne dansen maar een armzalig gedoe lijken. La Puela exceleert nog eens met een rumba die langdurig applaus uit lokt en zo wordt dit programma afge werkt. Wijzigingen altijd voorbehouden, een Romera mag eens een nummer eerder voorgezet worden, wat komt het er op aan. Je vergeet in het boekje te kijken en de kundige toelichtingen van Da Silva over het wezen, de oorsprong van de diverse dansen, kun je later thuis nog wel eens lezen om ze dan weer vóór je te zien en de muziek te horenNog negen dagen kan dit dans festijn in Den Haag bekeken worden dan komen andere steden aan de beurt waar de toeschouwers hoogstwaar schijnlijk even enthousiast zullen zijn als wij waren bij de speciale voorstel ling voor pers en genodigden. Of zou de 15de Fiesta het volgend jaar bij leven en welzijn nog mooier worden? Het is haast ondenkbaar. J. V. Nachtconcert negen ensembles AMSTERDAM (ANP) Negen en sembles, die voornamelijk zijn samenge steld uit leden van het Amsterdamse Concertgebouworkest, geven op vrijdag 30 oktober a.s. in het gebouw Frascati in de hoofdstad een concert, dat duurt van 's avonds tien tot 's nachts half drie. Dit is de eerste manifestatie in het streven naar een gezamenlijk optreden van een groep ensembles. Volgens een woordvoerder van het Concertgebouw orkest i's er de laatste tijd een duide lijk verlangen merkbaar naar het vor men van grotere orkestkernen. Het pro gramma van. het nachtconcert appelleert aan het jongere publiek. Veel werken van nu nog levende componisten als Henk Badings, Geza Frid, Lex van Del den, Rudolf Escher, Ton de Kruyf en Peter Schat zullen worden uitgevoerd. De negen optredende ensembles zijn het Amsterdams Kamerorkest onder leiding van Marinus Voorberg, het Nederlands Koperkwartet, bet Danzig Kwintet, het Hekster Kwartet, Het Concertgebouw Pianokwartet, het Frascatie Ensemble, het Amsterdams Bachensemble, het Amsterdams Octet en de slagwerkgroep Amsterdam. De KRQ-televisie zaJ het gehele concert opnemen voor latere uit zending. Vanmorgen om tien voor half tivej eindigde de NOS-uitzending „Schi 1 Aboy" actie om het Rode-Kruissclii Henri Dunant II in de vaart te bren gen. Op dat ogenblik was de slanijl van de actie f 7.337.308.—. Een fanla« tisch resultaat, gezien het streefbedra van vijf miljoen. We zijn, het werd weer eens bewezej een goedgeefs volk. Als er een werki I lijk „goed doel" is komt het gewenst bedrag beslist wel op tafel. Het „go^ de" van het doel werd overtuigen I aangetoond door de film van Haul Koekoek, Alle hens uit bed. We zagej erin dal de Henri Dunant I, die voorj treffelijk dienst heeft gedaan, rii» I meer past in de gewijzigde omstanl digheden en dat vervanging dringen 7 geboden is. Plezierig zou het geweest zijn als d v actie gevoerd had kunnen worden on der het motto „U bent zo gelukkiij dat u in staat bent uw gehandicapt* J medemens te helpen". De samenstel Iers kozen voor het grimmige molk „Geef of wij schieten". Misschien w I effectief, maar wc vonden dat de uil zending er een nogal vervclend-impr ratief karakter door kreeg. Dit temce omdat een districtsgewijze „brand schatting" werd opgelegd. Heiligde het doel hier de middelenl We zijn geneigd „ja" te zeggen. Hf doel werd immers bereikt; het middf j was een vooral in de eerste uren bar! vervelend t.v.-programma waarnl kleine artistieke bijdragen telken;1 werden onderbroken door bitse bood schappen die verkondigden dat we al gevende kijkers te kortschoten. Naarmate de financiële resultaln rooskleuriger werden kreeg ook bf programma een vriendelijker toon. W zijn overigens dolblij dal het resuitaa zo verbluffend goed uitpakte. Onida we de noodzaak van de Henri Duua" II als iets heel actueels aanvaarden Maar ook omdat we bang waren d» de NOS ons op nog een „Schip Alio) zou vergasten als de opbrengst In ett keer niet voldoende zou zijn k'

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2