Moeilijkheden niet te vrezen in Doeshaven Leiden EERSTE PAAL VOOR 272 FLATWONINGEN ALPHEN Middenstand uitgenodigd visie te geven op Voorschotens toekomst Jongerenblad „Doe'5 op punt van verdwijnen Vakantiereis voor J. Noest BIOSCOPEN Vragen rond Verkondiging in Leidse Dekenale Raad Culturele Raad Leiden besprak schouwburgkwestie in het geheim LEIDSE COURANT WOENSDAG 14 OKTOBER 1970 Najaarsbeurs bij Kamsteeg Gratis dienst met dubbeldekker VOORSCHOTEN De jaarlijkse mani festatie van de Voorschoten se midden stand, de Najaarsbeurs, is gistermiddag geopend door wethouder dr. P. S. Pels In de grote hal van het Watersportcen- trum Kamsteeg aan de Hofweg. Dr. Pels noemde de beurs een goede raak, waarin vooral de dienende taak van de midden stand naar voren kwam. Een beurs, die vooral welkom zal zijn bij de huisvoruw, die volgens de statistieken te weinig tijd kan besteden aan het doen van inkopen. De wethouder nodigde tevens de Alge mene Winkeliersvereniging uit voor een gesprek over hun visie op de toekomst van het dorp. De heer D. Plauje, voorzitter van de Winkeliersvereniging, toonde zich ver ontrust over de te verwachten afschaf fing van de huidige vestigingseisen. Hier door krijgt de beunhazerij weer gelegen heid de kop op te steken. Hij vond het verheugend dat er in deze maatschappij nog steeda een grote groep mensen vinden is, die de zekerheden wensen te ïmilen tegen het avontuur van i middenstander zijn. Na deze toespraken was de beurs ge opend voor het publiek, dat eventueel gratis gehaaid en gebracht wordt door middel van een moderne dubbeldeks autobus. Deze draait tot en met vrijdag- avond zijn rondjes door het dorp en vooral voor de wijken Boschgeest en Noord-Hofland een uitkomst betekent. Ruim dertig deelnemers, waaronder de gemeente Voorschoten, hebben hun stand in de hal van het Watersportcentrum. De nadruk is gelegd op de voorlichting en de demonstratie. Er is een all-round pakket van branches. De deelnemers hebben er een feest van gemaakt. Zowel de herenkapper, die de nieuwste model len toont en demonstreet op de midi- langharigen als de orgelverkoper. De televisiehandelaar, die Duitsland „bin nen" haalt en de meubelhandel, vloeren- legger. speelgoedhandelaar en niet te vergeten de watersport, samen vormt het een geheel: een groot warenhuis tot vrijdagavond 11 uur. Viswedstrijd tussen Leiden- V/crier shoof- LEIDEN/RIJPWETERENG Leidse sportvissers hebben met succes de re turn-wedstrijd gehouden tegen het Noordhallandse Wervershoof. De gast heren. die de wedstrijd organiseerden in Rijpwetering, bleven hun rivalen ruim voor met 49 verschalkte vissen. De bezoekers stelden daar 24 stuks tegenover. Uitslag: 1 Chr. Joh. de Wit 20 stuks (Lelden), C. v. Amsterdam, 18 st. Lei den} 3 W. Boon, 11 st., Wervershoof; 4 L. van der Wal 6 st.. Leiden; 5 W. de wit sr. 5 st. Leiden; 6 J. Kaagman 4 stuks, 7 P. Otsen 3 st., 8 D. Boon 3 st., 9 Th. Kaag, 2 st., 10 G. Otsen 1 st., al len Wervershoof. Leiden in totaal 49, stuks gevangen; Wervershoof 24 st. De vangst werd ditmaal weer terug geaet. Jeugdkoren Ex Animo geven uitvoering LEIDEN - Op dinsdag 20 oktober zul len de jeugdkoren van de Chr. orato riumvereniging „Ex Animo" een con cert geven in „De Burcht" te Leiden. De aanvang is om half acht. Uitgevoerd worden o.a. de zangspelen „Nachtfeest in de bakkerij" en „De Toverdrank". „Rijnland" zelfstandig LEIDEN Eén enkele zin heeft voor een aantal leden van de Afdeling Rijn land aan het verhaal over 't 100-jarig bestaan van het Leidse Rode Kruis het feestelijk karakter ontnomen. Na een opsomming van de gemeenten, die samen de afdeling „Leiden en Om streken" vormen, stond zwart-op-wit dat „sinds een aantal jaren" daaraan de afdeling „Rijnland" is toegevoegd. De afdeling Rijnland van het Neder landse Rode Kruis is evenwel een zelf standige afdeling die Oegstgeest, War mond, Voorhout en Rijnsburg omvat. Hoewel „Rijnland" sinds een aantal ja ren in toenemende mate met de afdeling Leiden e.o. overleg pleegt en samen werkt, is haar zelfstandigheid boven elke twijfel verheven. Pas prijs van parkeerpas aan LEIDEN „Waarom moet de onthef fing van de parkeerbepalingen in de binnenstad van Leiden de bewoners van de „blauwe zone" een vast bedrag van 100,- kosten?" Dat is een van de reacties op de enquête naar de behoefte aan parkeerpasjes in dat gebied. De heer R. J. in 't Veld, lid van de PvdA/PAK-fractie in de gemeenteraad van Leiden, heeft b. en w. de suggestie gedaan, de prijs van het parkeerpasje te koppelen aan de financiële draag kracht van het betreffende gezinshoofd, bijvoorbeeld vastgesteld op een percen tage van diens jaarinkomen. Daardoor zou, volgens hem ieder van de belang hebbenden een evenredig offer brengen. Overigens vraagt hij het college of het wel op de hoogte is van de circulaire, die ter zake werd verspreid. Hij wil van het college weten of het 't juist acht dat het schrijven werd ondertekend door het bureau voorlichting i.p.v. door burgemeester en/of secretaris. Voorlopige indruk: samenloop omstandigheden Lezing mechanische zuivering op stil water LEIDEN/LEIDERDORP Het hoogheemraadschap „Rijnland" acht het niet waarschijnlijk dat zich met Leidse rioolwaterzuiveringsinstallaties dezelfde moeilijkheden zullen voordoen als met de installatie te Leider dorp. Gisteren maakten wij van deze moeilijkheden uitvoerig melding. Zwavelwaterstofverbindingen die door de installatie op de Grote Zand- put geloosd zijn hebben daar flinke schade toegebracht aan de lakken van pleziervaartuigen, die in dit meer een thuishaven hebben. Doordat de zwavelwaterstof de vorming van loodsulfide op de boten bevorderd heeft, zijn lakken verkleurd en sloegen zwart uit De lozing van zwavelwaterstof produkt, dat in het riool gevormd wordt als de vast stoffen om de een of andere reden de kans krijgen te bezinken door Leidse zuiveringen wordt door Rijn land niet waarschijnlijk geacht omdat de Leidse zuiveringsinstallaties (bij Stinksloot en Voorschoterweg) werken volgens een ander principe. De Leider- dorpse zuivering is mechanisch haalt alleen de vast stoffen uit het rioolwater, terwijl de Leidse installaties werken volgens het principe van de biologische reiniging: na een mechanische voorbe werking, afbraak door middel van bac teriën en zuurstof. Deze informatie kregen wq hedenmor gen van het Hoogheemraadschap, nadat wij in het bezit gekomen waren van schriftelijke vragen van de Leidse KVP- raadsleden mej. M. van Buel en de heer M. Ham. Zij vragen het college van b. en w. of zich soortgelijke moeilijkheden als in Leiderdorp kunnen voordoen in De waterverontreiniging te Leiderdorp krygt overigens nog wel een vervolg. „Rijnland", dat gisteren de klacht bin nen kreeg, zou vandaag een bemonste ring van het water in De Grote Zand- put laten uitvoeren. Door de gemeente Leiderdorp wordt eveneens een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de te hoge concentratie van ongewenste stoffen. Los van de uitslag van het onderzoek, is er volgens een deskundige van Rijn land wei alle reden om bezitters van boten in De Grote Zandput (er liggen Laatste editie in december OEGSTGEEST Reeds een tiental ja ren verschijnt in de Willibrord-parochle te Oegstgeest het jongerenblad „Doe", een uitgave van de Katholieke Jeugd en Jongeren-commissie. Iedere maand vindt dit orgaan, in een oplage van 2000 exemplaren zijn weg. Een lange weg, die dreigt dood te lopen nu de KJJC het besluit heeft genomen, de exploitatie vanaf 1 januari a.s. stop te zetten. De KJJC heeft haar besluit medegedeeld de parochieraad. In de vergadering gisteravond kwam het ter sprake. Men betreurde het besluit enerzijds maar zag het interkerkelijk kerkblad als goed alternatief. De voorzitter van de parochieraad sprak zijn waardering uit aan alle medewer kers van „Doe". De heer T. Weyermane, een der redakteuren van het blad, was teleurgesteld over de wijze waarop de parochieraad over dit besluit was heen gestapt. De raad voelde zich echter door het schrijven van de KJJC voor een vol dongen feit gesteld. De KJJC had niet tot uiting gebracht dat ze de mogelijk heid opent, de exploitatie door een ander te laten overnemen. De heer Weyermans vreesde dat het nieuwe kerkblad de jongeren niet genoeg „onafhankelijkheid" zal bieden als ze daarin van ruimte gebruik mogen maken. Als zich niet binnenkort een aantal'jon geren melden of zich een gegadigde aandient om de exploitatie op zioh te nemen, dan zal In december het laatste nummer van „Doe" uitkomen. Een blad dat in de loop der jaren soms veel stof deed opwaaien, soms spositief en soms negatief uit de bus kwaim. Tientallen jongeren hebben er belangeloos vele uren aan besteed. Hun enthousiasme zou het blad kunnen behouden, maar er bleken te weinig jonge mensen die va catures in de vaste redactionele staf kunnen vervullen. ca. 500 schepen) te adviseren geen lood- verven te gebruiken. „In de Zandput, waar geen doorstro ming is, alleen maar een overloop naar De Does, bestaat altijd de kans dat de concentratie zwavelwaterstof te hoog wordt. Of de zuivering nu goed functio neert of niet. Een installatie van dat type haalt die stof nu eenmaal niet uit het water." Extra feestelijke Willibrord viering OEGSTGEEST Op de gisteravond ge houden vergaderin'g van de parochie raad van de Willibrordkerk is het pro gramma bekend gemaakt voor de Willi- brordusfeesten. Deze zullen dit jaar extra feestelijk geviet-d worden omdat men tevens het feit viert dat de ver bouwde kerk en het nieuwe orgel in ge- oruik genomen zullen worden. Op dins dagavond is er een feestelijke parochie- raadzitting. Op deze bijeenkomst wor den allen uitgenodigd die hebben mee geholpen het feest tot een succes te ma ken. Vrijdagavond wordt de kerk offi cieel in gebruik genomen met een orgel concert op het nieuwe orgel door de heer Bartelink. Uitgevoerd worden werken van Caesar Franck en Andriessen. Za terdag 7 november zal het Leidse jon gerenkoor versterkt met een groep Oegstgeestse jongeren een mis verzor gen. Ook de scholen kunnen hun aan deel leveren in het zo goed mogelijk slagen van het feest. Zij worden ge vraagd collages te maken die betrek king hebben op het nieuwe kerkinterieur. In de parochieraad zijn tevens enkele nieuwe leden gekozen, het zijn de heren B. Smeling (jongeren) en Van Leeuwen (ouderen). Met ingang van 1 januari wordt er een gezamenlijk kerkblad uitgegeyen samen met de Hervormde en Gereformeerde kerk. De redactie van het oude parochie blad zal in dit blad een pagina voor haar rekening nemen. Het blad zal twee maal per maand huis aan huis verspreid worden. De raad van kerken heeft het plan een jaargids uit te geven waarin alleen nieuwe bewoners geïnformeerd worden over 't kerkelijke leven in de gemeence. De eerste gift „Schip Ahoy" LEIDEN Uit angst voor krakers werd vorige week in luttele uren het mini-pandje op de hoek van Gerestraat en Geregracht afgebroken. De toegang naar het semi-permanente postkantoor is daardoor wat royaler geworden. Wat is tegenwoordig per slot van rekening semi-permanent? Het kan nog wel een paar jaar duren voor Leiden weer een echt, definitief post-palels heeft. Het huis, dat nu het eerste is in' de rij die de sanering tot dusver overleefd heeft, wordt nu wat opgekalefaterd. Het krijgt een nieuwe z|)geveL Daardoor wordt de monding van de Gerestraat niet alleen ruimer maar ook „rianter". ZOETERWOUDE De aktie „Schip Ahoy die beoogt gelden bijeen te bren gen voor een nieuwe Henry Dunant" voor het Roode Kruis wordt vanavond ook in Zoeterwoude gehouden. Tussen 7 en 8 uur komen de junioren van SJZ met hun collectebussen langs de deur. Overigens zijn de eerste gelden al bin- I nen want afgelopen zondag werd op LEIDEN Aan de Rijksuniversiteit te het sportpark „Haasbroek" reeds ge- Utrecht is geslaagd voor het kandidaats- collecteerd bij de wedstrijd SJZ-Docos. examen diergeneeskunde mej. M. A. M. Dit leverde een bedrag op van 91,72. de Graaff. Op straat verloren Gevaarlijke pillen voor het grijpen LEIDEN Op de route Doezastraat- Leliestraat is gistermiddag een doosje met bloeddrukverlagende pillen verloren. Deze pillen zijn voor kinderen dodelijk. Nadat het verlies bij de politie gemeld was, heeft deze een surveillancewagen het bericht op de gehele route laten omroepen. Het doosje werd daarna ge vonden in de Leliestraat. Er zaten echter nog maar 16 tabletten in het doosje, vier tabletten werden ver mist. Men heeft niet vast kunnen stel len of deze uit het doosje zijn gehaald pf dat ze verpulverd zijn. Er was op het doosje getrapt. VOORSCHOTEN Door samenwerking van het bestuur van de Algemene Bond van Bejaarden en Reisbureau Airtour- Nespanda wordt de secretaris van af deling Voorschoten, de heer J. J. Noest, een vijfenzestig daagse reis aangeboden naar Torremolinos in Spanje. Als afgevaardigde van het rayon 's-Gra- venhage gaat hij met nog 50 bejaarden van andere rayons op 21 oktober per vliegtuig heen. De terugreis is op 24 december. Reis en verblijf zijn gratis, alleen het eten komt voor eigen rekening. De heer Nöest is 81 jaar oud en nog zeer vitaal. Het wordt zijn eerste vliegreis. Na deze lange vakantie zullen de 50 bejaarden zoveel mogelijk hun ervarin gen en bevindingen kenbaar maken aan hun leeftijdgenoten om „overwinterings- redzen" in de spaanse zon te stimuleren. LEIDEN Aan de Rijksuniversiteit van Leiden is geslaagd voor het examen se- mi-arts de heer D. Vreeswijk. Zijlkwartier door velen gefeliciteerd met jubileum LEIDERDORP „Zo'n jubileumcom missie, zou je eigenlijk moeten kunnen bewaren tot een volgend lustrum, zo verschrikkelijk veel en goed werk heb ben deze mensen in de afgelopen maan den verzet." Zo antwoordde de voor zitter van de buurt- en speeltuinvereni ging „Zylkwartier" gisteravond de heer P. Braamzeel, die voorzitter was van genoemde commissie. Het was tjjdem de receptie, welke het bestuur kreeg aangeboden van de J.C. ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan als buurtver eniging, die werd gehouden in het eigen clubhuis van de vereniging. Van de gelegenheid tot feliciteren heb ben velen gebruik gemaakt. Naast burgemeester van Leiderdorp, de heer M. A. van de Have met zijn echtgenote zagen we er wethouder C. Meerburg en oud-wethouder J. Nievaart met echtge notes. Ook de directeur van gemeente werken, de heer W. F. Buitendijk, di zo vaak door de vereniging om hulp i gevraagd, gaf van zijn belangstelling blijk. Wanneer we het jubileumnummer het maandblad eens doorbladeren, den we getroffen door de welhaast niet te blussen drang naar aktlviteit. Het Zijlkwartier is dan ook één van de nig overgebleven buurtverenigingen, die een nog zo grote band in deze woonwijk aan de Zijl weet te houden. „Het is een rijke buurt, want er heerst vriendschap", zo schreef de burgemeester in zijn voor- Maar dat er, om die vriendschap te behouden, zeer veel werk verzet moet worden, kan een greep uit de vele akti- viteiten van de vereniging bewijzen: in de loop der jaren werden zeer veel kinder uitstapjes en kindermiddagen ge organiseerd, culturele avonden met der meer Willem van Iependaal en 1 Kortooms, filmavonden, contactavonden, viswedstrijden, puzzeltochten. En dan niet te vergeten de deelname aan optochten, welke werden verzorgd door het welhaast onmisbaar geworden da mescomité. En, zoals gezegd, het is slechts een greep uit de vele aktiviteiten, welke tot van daag aan toe nog steeds worden geor ganiseerd. Kortom, het is bepaald geen jubileumviering van een vereniging, die ziohzelf heeft overleefd. De vereniging bruist nog van jong leven, zoals ook dit bubileumprogramma getuigt. Zate j.l. werd een kindermiddag gehouden, gisteravond de officiële receptie en aan staande zaterdag is er een grote feest avond in de Leidse Burcht, met onder meer de Three Jaoksons. LFC-UVS voor „Schip-Ahoy" LEIDEN LFC en UVS spelen dins dagavond 87 oktober een vriendschap pelijke wedstrijd op het LFC-ferrein. De bate van de actie Schip Ahoy" voor een nieuw te bouwen Rode Kruis hospi taalschip. Eveneens op het LFC-terrein spelen 20 oktober 30 geselecteerde spelers uit het district West II een oefenwedstrijd ter voorbereiding van de samenstelling van Nederlands amateur elf tal. Deze ont moeting start om 20.00 uur. Trainon: „M.A.S.H." (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15. Camera: „Met jouw tanden in mijn nek" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. Studio: „Alice's Restaurant" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 u. Rex: „Gedwongen tot het rosse leven" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 u. Luxor: „Borsalino" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 u. Litlo„De Non van Monza" (18) Dag. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u. HOE BEREIKEN WE DE MENS HET BEST? LEIDEN In het Petruszaaltje Is gis teravond een dekenale vergadering ge houden. De aanwezigen waren de deken van het dekenaat Lelden, dr. Van Noort, een vertegenwoordiger van elke Leidse parochie, pastoor of kapelaan; en een aantal leken leden van de betreffende parochies. Op de agenda stond het punt de „Woordverkondiging". Deken dr. Van Noort. leidde de vergadering in met enige toelichting omtrent de „Woordverkon diging" en welke vragen en problemen hierbij aan de orde kwamen. I)e open baring en verkondiging is een eeuwen oud gebeuren en heeft een getuigend karakter en niet een opleggend. Vragen tBe nu vóoral de laatste tijd zijn opge komen zijnom.: Is het allemaal wel juist wat er tegenwoordig verkondigd wordt? Of men is ontgoocheld en vraagt zich af of nu alles schijnt te mogen, wat. vroeger ons gewetens zwaar belastte, of door de onrust en onzekerheid in dezo veranderde wereld is ons geloof zjjn vertrouwde omgeving kwijtgeraakt. De taak van de ambtsdrager is het door middel van de verkondiging juist nu in een tijd van grote twijfels de mensen ln hun geloof bij te staan. De problemen, die hierbij ontstaan zijn hoe en op welke manier kan men de mensen het best be reiken en leiden. De ambtsdrager heeft een eigen verant woordelijkheid om de verkondiging ter hand te nemen, in de Geest van Chris tus, en het is niet z'ifn opdracht te ver kondigen wat zijn toehoorders wensen. Deze verantwoordelijkheid kan hij alleen in collegialiteit met zijn ambtgenoten. De vragen en problemen die onder de mensen leven zijn tegenwoordig vooral van menselijke aard en niet eens zozeer binnenkerkelijke of door het systeem bepaalde vragen. Ook hier zal rekening mee moeten worden gehouden. Hierna kwam de discussie op gang. Ka pelaan Van Beek vond, dat de Woord dienst weer een duidelijker karakter moet krijgen. Tegenwoordig wordt ze vaak ook uit noodzaak kort en sim pel gehouden, en dat in tegenstelling tot vroeger. Kapelaan Schlattman was van mening, dat de mensen op de grote waarde van de Woorddienst gewezen moeten wor den. Een Woorddienst zóndek Eucharis tieviering is toch nok een dienst. Bij de inzegening van een gemengd huwelijk, denkt de katholieke partij bijvoorbeeld nog wel eens, dat een Woorddienst niet als een bevestiging van het huwelijk geldt. De heer Buys vond toch, dat een Woord dienst en een Eucharistieviering niet "op dezelfde manier te ervaren zijn. Over de onrust merkte hij verder op: velen menen, dat veel van wat verkondigd wordt niet meer in overeenstemming is met de leer van de Kerk. Deze mensen verlangen, dat de R.K. Kerk de bedoelingen van Christus aan geeft. De kerk moet interpreteren. Kapelaan Van Eyk wees erop, dat de Woorddienst misschien een kleinere plaats in heeft genomen, maar dat daar entegen de belangrijkheid van de ge spreksgroepen, die in grote mate geor ganiseerd worden, toeneemt. Ook ka pelaan v. d. Laan achtte de gespreks groepen van grote waarde. Algemeen was men van mening, dat de priesters bij het samenstellen van hun „preek" bijgestaan moeten worden door deskundigen. Het gebedsleven in het ge zin zou op nieuwe wijze in de aandacht moeten komen. We'moeten meer in con tact komen met de „randkerkelijke" mensen. Wat kunnen wij voor hen doen? Pater Van Vliet vond, dat we eens moes ten ophouden met het religieuze denken van vroeger in de zin van b.v.: een appel komt van God. Religieus denken is o.m. meer geloven in de toekomst. inr. R. M. Gallas gistermiddag officieel t met de woningbouw in Ridderveld I ten westen van de Herenweg. Deze officiële handeling werd bijgewoond door het vol ledige college van b. en w„ de gemeentearchitect ir. C. Hakstege, de architecten van het bureau Zanstra, Omelig, Meyling en De Qlercq Zubli N.V. te Amsterdam, alsmede de directie van het bouwbedrijf Wilma N.V. te Arnhem. door er enige variatie ontstaat in de hoogte van de flat gebouwen. Het eerste flatgebouw waarvoor Alphens burge meester de eerste paal heeft geslagen zal uit acht woon lagen bestaan en komt hoeks op de Herenweg te staan met de voorzijde van de flats in noordelijke richting. Eind volgend jaar hoopt men de eerste bewoners in dit deel van Ridderveld in de nieuwe flats te kunnen installeren. Op de foto: Burgemeester mr. R. M. Gallas In actie ln de cock-pitt van de enorme heimachine. LEIDEN - Vanwege het vertrouwelijk karakter heeft de Culturele Raad Lei- I den zijn concept-advies aan b. en iu. in zake het schonivburgvraagstuk gister- I avond achter gesloten deuren behandeld. De wethouder van CRMmevrouw Den I Haan-Groen, heeft dit advies onder meer I nodig om spoedig met voorstellen in de gemeenteraad te kunnen komen ten einde uit de impasse rond de nieuwe schouwburg te geraken. In de koffiekamer van het stadhuis, waar de Culturele Raad bijeenkwam, zijn ook nog zaken in de openbaarheid behandeld. Zo werd bijvoorbeeld tussen tijdse informatie verstrekt' m.b.t. de ves tiging van een open Kunsthuis ln de Waag. De sectie accommodatie is van mennig, dat het daar in de Waag alle maal erg leuk kan wórden. Er zullen wel nog enkele sanitaire voorzieningen moeten worden getroffen. Ook met het Cultureel Jongeren Paspoort loopt het goed. Graag zou de raad wat meer clame voor dit paspoort op de scholen gemaakt zien. De jeugd kan bijna overal voor de helft van de prijs terecht; dit zijn faciliteiten die nog te weinig be kendheid hebben. Over de cultureel-createive voorzienin gen in de Merenwijk zal binnenkort door de Culturele Raad advies aan b. en w. worden uitgebracht. De raad was unaniem van oordeel, dat de panden Nieuwsteeg 4 en 6 gerestaureerd dienen te worden. De problemen rond de Sport school Luiten en Ars Aemula zijn voor lopig nog niet opgelost. De sportschool wil het pand niet zo maar verlaten en de Culturele Raad kwam er gister avond ook niet uit. Subsidiëring van het Residentie-Orkest zal nog nader bestudeerd worden., De Culturele Raad heeft het liefst een pro gramma voor Leiden. Momenteel ver zorgt het orkest vier concerten voor K&O en verder acht abonnementscon certen. Men wil hierin eenheid krijgen, zodat o.a. geen doublures (zoals die nu nog voorkomen) meer mogelijk zijn. Ook zag men graag dat de moderne muziek wat meer aan bod kwam. De sectie Muziek zal aan de gemeente raad gunstig adviseren inzake een een malige subsidie van 90 gulden voor de Zangersdag Koorkring Leiden der Ne derlandse Gregoriusvereniging, -welke binnenkort in het Bonaventuracollege gehouden wordt. Door deze subsidie kon de jeugd die aan deze dag wil deelnemed voor de. helft van de kosten tereoht.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4