ook f TALENTEN KUNNEN VOLGENDE MAAND TERECHT IN BOULE 7 VOOR JOU Herman van Veen begint pas als zijn show is afgelopen ■Mi Carnavaissterretje uit Noordwijkerhout heeft trouwring om mannen te verjagen Staatsgreep in V.S. niet waarschijnlijk DRIEMAAL OVER DE KOP OP TESTRIT „Elke amateur kan meedoen" ROOYAKKERS N.V. 30 WOENSDAG 14 OKTOBER 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 3 NOORDWIJK Op 20 november wordt in "Boule 7" aan de Noord- wykse boulevard een talentenjacht ge houden onder auspiciën van de platen maatschappij Negram/Delta. Er wordt „gestreden" om een gouden micro- loon door „Boule 7" beschikbaar ge steld. Van de deelnemers, waarvan de jury meent, dat zij commercieel een succes zün, worden door Negram/ Delta proefopnamen gemaakt. Het programma wordt gepresenteerd door Hans Versnel, by veel die regelmatig in „Boule 7" komen geen onbekende. Hij is daar discjockey. Hans heeft ook een groot aandeel in de organisatie en zit in de jury. De jury bestaat verder uit mensen van Negram/Delta, jour nalisten, een willekeurig gekozene uit het publiek en waarschijnlijk Theo Stokking. Het is niet voor het eerst dat Hans een talentenjacht organiseert: „Uit ie vorige test, die we gehouden heb ben is de George Baker tevoorschijn gekomen. Maar het is echt niet de bedoeling dat er alleen maar pop groepen komen; we willen ook erg graag andere genres vertegenwoor digd zien. Tegen klassieke muziek hebben we helemaal geen bezwaar. Iedereen moet natuurlijk wel amateur zijn. Weet je, het fijnste van zo'n Lalententest is de inzet, waarmee de mensen, die een poging wagen, op het podium staan. Soms zingen ze zo vals als het maar kan, maar door hun inzet komt het gewoon erg goed over in de zaal." Dat was ook zo met een stel broertjes die we in Bergen hebben gehad. De jongetjes zongen smartlappen met eigen gitaar begeleiding. Niet om aan te horen, toen we er later opnamen van heb ben gemaakt. „Vuist" Het fijnste wat ik ooit heb gedaan was het organiseren van een soort „Vuist" ter gelegenheid van de ope ning van de nieuwe schouwburg in Zaandam. Tot vanuit Limburg kwa men de mensen. Iedereen die dacht dat hij iets te zeggen had of iets kon doen mocht op het podium klimmen. Het was vreselijk gek. Hele amateur orkesten kreeg je ineens voor je neus. Mensen die een oplossing ergens voor hadden en die het kwamen vertellen. Natuurlijk waren er veel mensen bij die thuis in de badkuip nog niet om aan te horen waren. Het publiek wist dan ook helemaal niet hoe ze er toen op moesten reageren. Sommigen be gonnen te lachen anderen werden kwaad. De laatsten hebben het hele maal niet begrepen." Behalve als discjockey („mijn ouders vinden het geen beroep...") doet Hans ook nog pogingen vocale presta- ORGANISATOR HANS VERSNEL: ties te leverén. „Ik heb een plaat gemaakt. Er zijn er vierentwintig van verkocht, de rest is naar de HEMA gegaan als bloembak-onder zetters. Toch heb Ik de moed nog niet opgegeven. Volgende week ga ik een nieuwe plaat maken." Die plaat kennen de bezoekers van „Boule 7" ook al, want Hans heeft het al vaak gebracht, wanneer hy werkte op zaterdagavond. Het num mer heet „Moonlight". Hans: „O ja, nog even iets over de test. Ook mensen, die niet zingen, maar b.v. goed kunnen jongleren, kunnen ook best meedoen. Buiten mededinging natuurlijk. We vinden het best leuk, want dat geeft wat afwisseling in het programma. De inschrijfformulieren kunnen worden aangevraagd by „Boule 7" in Noord- NOORDWHOUT Donderdagavond zong Ineke v. Rheenen in het Noord- w'houtse hotel v. d. Geest, waar de carnavalsver. de Kaninefaaten het afscheid van hun prins Janus vierden. De zaal was afgeladen met mensen. Ineke zong een repertoire moderne Engelse liedjes. Ze heeft een diepe, warme, heldere stem. Haar mimiek is simpel, maar toch gracieus. Ze is modieus gekleed in haar auberginekleurige pantalon en bijbehorend hesje. Blond haar valt krullend op haar schouders. Sporen van make-up zijn niet te vinden. Tussen haar optreden door laten wij haar, zittend op een trap (nergens anders was een rustig plekje te vinden) het een en ander over zichzelf Ineke van Rhenen, zangeres, 17 jaar oud. Woont en is op gegroeid in Noordwijkerhout. Vader: eigenaar benzinepomp. Zusje van 20 jaar en broertje van 13 jaar. Ze treedt samen op met de band Berry and the Skydevils. „Ik zing al héél lang. Toen ik 9 jaar was zong ik al samen met mijn zusje, met wie ik samen op gitaarles zat. Op een keer moest er op een uit voering iets gezongen worden. Mijn gitaarleraar vroeg of ik het wilde den. Dat heb ik gedaan. Later oen Ik in de beatmis gaan zingen." Wanneer ben je bij Berry and the Skydevils gekomen? „Hmmm een half jaar geleden. De vorige zanger was naar Amerika geëmigreerd en toen zochten ze een nieuwe zanger of zangeres. Zodoende hebben ze mij genomen." Zit je vriendje bij de band? „Needie jongens zyn allemaal veel ouder d&n ik. Ze zijn allemaal al getrouwd." En jij verloofd? Ineke draagt een glimmende gouden ring. „Nee hoor, ik ben helemaal niet ver loofd, maar die ring draag ik altijd als ik moet zingen. Hij is van mijn zusje. Al die enge kerels, Ik vind het altijd een beetje griezelig." Veel uitnodigingen? „We treden overal op: voor feestjes worden we veel gevraagd." Aanbiedingen „Wil v. d. Burg (coach van de Bently Sisters) heeft me een keer aange boden naar Duitsland te gaan, maar dat doe ik niet. Dat is helemaal niks enne ik ben eenvoudig pgegroeid hier en ik wil zo blijven." T.V.? „O nee hoor, daar begin ik niet aan, dan krijg je al die hoge heren aan de deur, dat ik niks voor mij. Ik wil helemaal niet bekend worden. Zingen is gewoon een hobby van ,me. Ik vind het enig zo." Wat doe je? „Ik help mijn vader. Ik sta bij de pomp." School „Ik heb op de huishoudschool ge- Heb je nog andere hobbies? „Ehnee, ik heb vroeger wel paard gereden, maar ik moet nu ook wat sparen voor kleren en zo. Het >s belangrijk dat je er goed uitziet als je zingt. Ik kan toch niet altijd zo Kwaad Je wordt In het programma aange kondigd als de zingende serveerster. „Ja, daar was ik ook zo kwaad om. Dat is helemaal niet zo. Mijn gitaar leraar zei van de zomer, dat hjj een goede baan voor me wist. Ik zou een heleboel geld kunnen verdienen, zo iets van 600,in de maand. Maar ik voelde er niets voor. Ik zei, ik heb toch een goede baan bij m'n vader. Misschien is het zo gekomen." Was dat een baantje als serveer- „Weet ik niet precies, ben er niet cp ingegaan. Mijn leraar zei dat-ie het me alleen maar wilde vertellen. Hij wist wel dat ik nee zou zeggen." Dus je hebt nog steeds gitaarlessen? „Ja, en ook orgellessen." Wie is je leraar? „Jaap Schrama." Plannen „De jongens van de band zijn allemaal al getrouwd en er zullen wel gauw kinderen komen. Het zal wel niet meer zo lang duren dat ze ophouden enne als zij ophouden, nou. dan hou ik er ook mee op. Bovendien vindt mijn vriendje (Fred woont in Zeist) het helemaal niet zo leuk dat Ben je wel eerder geïnterviewd? „Nee, het is de eerste keer." LEIDEN Herman van Veen be gon gisteravond in de Leidse Schouw burg eigenlijk pas aan zijn dolste act, toen de voorstelling feitelijk al was afgelpoen. Geheel buiten het program ma om had hij tot slot op verzoek zijn fenominale Suzanne gezongen, daarna nam hy achter de drums plaats. The show was over. De zaal, loges en balkons stroomden aarze lend leeg. Het doek bleef open en Herman van Veen en de zijnen be gonnen aan een zgn. free concert, maakten ter afwisseling een toer door de volle gang van de schouw burg en haalden zelfs even een frisse neus op de Oude Vest. Het oudere publeik haalde zijn schouders op en ging weg na nog even de wilde toe standen aangekeken te hebben. Het jongere publiek, met name de hippe, langgerokte meisjes, bleef hangen. Het kon niet genoeg krijgen van een Herman van Veen, die zich als een werkelijk voortreffelijk slagwerker ontpopte. Hij wist niet van ophouden. Schouwburg-directeur Hans v. Dam keek er niet van op. „Ik was er al voor gewaarschuwd door de Vereni ging van Schouwburgdirecteuren", zo verklaarde hij. „Van Veen doet dat overal. Hij gaat door tot de laatste man verdwenen is. Tot wanhoop van de suppoosten, die dolgraag naar huis, naar bed willen." Van Dam dacht een maniertje gevonden te hebben om Van Veen te verdrijven. Hij ging met een handsirene door de schouwburg om het orkest te overloeien. Het hielp niet. En het jonge publiek bleef. Te gen kwart over elf gingen er echter steeds meer vandoor en tenslotte hield Van Veen er ook maar mee op. „Dit was een tamelijk tam publiek", oordeelde gitarist Jan van de Voort later. „In andere steden gaan we meestal veel langer door. Het publiek komt dan ook wel op de planken om de dansen mee te doen. Heel fyn is dat, weet-je-wel." Heel fijn was ook gisteravond Herman van Veen, al bereikte hij lang niet het niveau van zijn vorige show, waarin hij dol te keer gaat als geen andere caba retier. Enigszins tegen viel hij met name in zijn chansons. Nu weet ik, dat Herman van Veen moeilijk opgehangen mag worden aan Suzanne, waarin hij een eenzame hoogte bereikt. Toch loopt hij wel het gevaar, mede omdat hij in zijn show een bewuste onverschilligheid tentoonspreidt, welke soms irriterend aandoet. Ik wil onmiddeliyk toegeven, dat dat zijn charme heeft, maar toch ook zeker zijn nadelen. Het publiek kan de indruk krijgen een manifestatie bij te wonen, waarin het plezier van Van Veen zelf en zijn medewerkers op de eerste plaats staat. Ronduit geweldig is de muzikaliteit en vernuftigheid van de acts, waarmee de clown Van Veen zijn one man show siert. Hij maakt als geen ander gebruik van de spots en de mogelijkheden van de geluidstechniek. Dat is zonder meer zijn grote kracht, waarvoor het Leidse schouwburgpubliek hem gisteravond met een hartelijk applaus bedankte. Jammer was, dat het publiek in de engelenbak en op het balkon Van Veen aanvankelijk slecht kon verstaan en zyn ronduit geweldige mimiek vaak niet kon waarnemen. Enkele ouderen gingen voor de pauze weg. Jongeren zochten later een plaatsje in de zaal. Degenen, die vanavond, morgenavond, vrijdag- of zaterdagavond naar Van Veen gaan, moeten er wel aan denken na afloop niet weg te gaan. Dan kun nen zy nog genieten van een heel fijn concert, dat als het moet tot in de kleine uurtjes door kan gaan. J. LEUNE Drs. de Swaan voor SSRL: Gevestigde orde borg voor rust LEIDEN In het kader van de „Op- positieweek", die de Leidse Studenten vereniging SSRL organiseert, heeft drs. Abram de Swaan - politicoloog aan de Universiteit van Amsterdam - gister avond de oppositie in de Verenigde Sta ten aan een beschouwing onderworpen. Een van zyn conclusies was, dat een rechtse staatsgreep in de V.S. voorals nog onwaarschynlyk lykt. Volgens de heer De Swaan is er op parlementair niveau ra Amerika nau- weiyks oppositie. Rondom elk wetsont werp ontwikkelt zich een coalitie van republikeinen en democraten. De eer sten bezetten het presidentschap, de laatsten beheersen de senaat. De echte oppositie loopt niet langs partij-lijnen. Ze is buiten-parlementair. De heer De Swaan onderscheidde deze buitenparle mentaire oppositie in: studentenbewe ging. vredesbeweging, de zwarte bevry- dingsbeweging en het streven naar emancipatie van de vrouw. By het studentenprotest staat niet het eigenbelang voorop maar de rechtvaar digheid in het algemeen: wat het buiten land betreft is dat met name de kwestie Vietnam en in eigen land de rassen integratie. In schrille tegenstelling tot deze vor men van protest, staan de acties van de vakbonden, die het alleen om ma teriële zaken als loonsverhoging te doen is. Ideële stakingsacties zijn er nooit. De voornaamste doelstelling van de op positie is, volgens de spreker, het mo biliseren van de publieke opinie. Van belang is, dat zo meent de heer De Swaan in de V.S. zelfs de meest extreme groeperingen niet in hun me ningsuiting via de drukpers belemmerd worden. Daarbij tekende hij wel aan, dat het de publiciteitsmedia wel om de sen satie en niet om de echte discussie te In antwoord op de vraag of de spreker als gevolg van het mobiliseren van de publieke opinie linkse- of rechtse staats grepen verwacht, opperde drs. De Swaan dat een rechtse staatsgreep om twee redenen al heel onwaarschijnlijk is. Ten eerste worden de militaire- en indus triële belangen door geen regering be ter behartigd dan door de huidige. Ten tweede zouden de democratisch gezinde. Amerikanen met hun zeer oude demo cratische traditie een „generaalsbewind onfatsoenlijk vinden. Traagheid meeste Amerikanen niet negatief tegen over huidige bewind staan. Ze hebben hun huidige welstand en hun positie aan de gevestigde orde te danken. Tenslotte geldt nog de wet van de politieke traag heid: morgen zal de politiek wel onge veer hetzelfde zijn als vandaag. Met betrekking tot de armoede van de Amerikaanse bevolking merkte de heer De Swaan op, dat deze, binnen het hui dige produktie- en bezit-systeem opge lost zou kunen worden. Elke neger zou, ook binnen het huidige systeem, een riante middenklasse-positie kunnen krij gen. De „Week van de Oppositie" begon maandag met de opening door Nico Scheepmaker, bekend Rusland-kenner, van de tentoonstelling „Van Pasternak tot Amalrik". Deze tentoonstelling, in het gebouw Hogewoerd 108, is tot zon dag 18 oktober a.s. dagelijks van 13.00 tot 22.00 uur te bezichtigen. Morgen, donderdag 15 oktober, zal prof. dr. K. van het Reve, hoogleraar In de Slavische Letterkunde aan de univers'- teit te Leiden, spreken over de oppositie in de Unie van Socialistische Sovjetrepu blieken. LEIDEN Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor 't artsenexamen mej. L. A. Veerman. LEIDERDORP Aan de Ryksuniversi- teit va nLeiden is geslaagd voor het art- de heer F. E. de Zwaan., LEIDSE AGENDA WOENDSDAG 14 OKTOBER Schouwburg Herman van Veen. Aan vang 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Kindermiddag N.V.V. Aanvang 16.00 uur. Gemeentecentrum Oegstgeest Neder landse Vereniging van Huisvrouwen en Koffieochtend over Milieuzorg. Stadhuis Fractievergadering PAK. Aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 15 OKTOBER Schouwburg Herman van Veen. Aan vang 20.00 uur. Cantlne Clos en Leenibrugge Postze- gelrullavond. Aanvang 19.30 uur. VRIJDAG 16 OKTOBER Schouwburg Herman van Veen. Aan vang 20.00 uur. Stadhuis Receptie ter gelegenheid van het 35-jarig ambtsjubileum van mej. Kop van 16.15 tot 17.30 uur. ZATERDAG 17 OKTOBER Schouwburg Herman van Veen. Aan- van 20.00 uur. Beiaardconcours Leiden Stadsgehoorzaal Feestavond ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan van de R.K. Bouwvereniging Maatschappy. Aanvang 20.15 uur. Schoolgebouw Oosterstraat Vergade ring Kunst en Genoegen. Aanvang 15.00 Vereniging Oud Leiden. Bezoek Pilgrlm- father Museum, Bolsotkade 2a. Aanvang 10.30 uur. OEGSTGEEST - TELEF. 01710-51855 JAAR DEALER VAN LEIDEN Herfstachtig Leiden is in de loop der jaren reeds in talloze varië teiten door fotograven vereeuwigd. Deze foto van het Steenschunr betekent voor de goed geïnformeerde inwoner echter 'meer. Vanaf het Gangetje starend in het water van het Steenschunr herinnert hij zich het feit, dat ruim anderhalve eeuw geleden (in 1812op deze historische plek het Leidse kruitschip ontplofte. LEIDEN, 14 oktober Groenten Appelen 20-30; Champignons 385-415; Peren 20-27; Aardappelen 11-26; Andij vie 10-20; Snybonen 110-205; Stambo- nen 105-165; Kroten, gekookt 55; Rode kool 6-16; Groene kool 12-14; Prei 18- 29; Spinazie 84-93; Spruiten A 62-68; Spruiten B 62-67; Komkommers 31V70; Tomaten A 550-585; Tomaten B 640- 650; Tomaten C 490-585; Tomaten CC 265; Uien middelgrof 26-28; WiÜof 135- 204; Meloenen 45-139; Bloemkool 28-65 Knolselderij 14-22; Sla A 6-16; Bleek- seldery 14-16; Bospeen 34-35; Peterselie 12-16; selderij 7-13. LEIDEN Het scheen zowel de kanton rechter, mr. W. de Koning, als de of ficier van justitie, mr. dr. A. G. Pos, te spyten, dat een van de verdachten die gisteren op de rol stond een 24-jarige automonteur uit Noordwykerhout ver stek liet gaan. Zy hadden hem graag per soonlijk verteld, hoe zij dachten over het gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel, dat de man in het verkeer getoond had. Op de Zilkerduimveg in De Zilk had hij een scherpe bocht, met zó hoge snelheid genomen, dat hy slipte en driemaal over de kop vloog, alvorens dwars over do ry- baan tot staan te komen. Het rechtscol lege nam he tzeer hoog op, dut het geen rreerfout maar opzet betrof. Verdachte had destijds na zijn stunt la coniek verklaard: „Ik scheurde met op zet zo hard door die bocht om m'n auto te testen". De officier noemde het in een zeer scherp requisitoir, een won der dat verdachte er het leven niet by was ingeschoten en dat andere wegge bruikers buiten schot waren gebleven. Omdat verdachte, alleen maai tegen W.A. verzekerd was en al enkele duizen den guldens schade aan zyn auto had, eiste hij slechts een geldboete van 100 subs 10 dagen. Wel vroeg hy hiernaast een voorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maan den met een proeftyd van 2 jaar. De kantonrechter vonniste bij verstek con- On verzekerd „U had er beter aan gedaan die 625 'schade te betalen", zei de kantonrechter tegen een 24-jarige vellingbediende uit Rijnsburg. De veilingbediende was met zijn auto op de Noordwykerweg linksaf een inrit in gereden en had daarby geen voorrang verleend aan een tegenligger. Omdat door de aanrijding aan 't licht kwam dat hij niet tegen W.A verzekerd was, zegde hij de benadeelde party toe alle schade uit eigen zak te zullen be talen. Maar toen hy de rekennig gepre senteerd kreeg, vond hy het bedrag te hoog en betaalde niet. De kantonrechter bracht verdachte aan het verstand dat onverzekerd rondryden tot de zeer ern stige overtredingen wordt gerekend. „Want, zo merkte de officier even later nog in zyn requisitoir op, ook hier ls de kans groot, dat de benadeelde party zelf voor de schade kan opdraaien. Ter cor rectie van de verkeersfout eiste de of ficier een boete van 50 subs 5 dagen. Het niet verzekerd zijn sloeg hij dermate hoog aan, dat in deze zijn eis bepaalde op een geldboete van 200 subs 20 dagen en een voorwaardelyke ontzegging der rljbevoeegdheid voor de tyd van 6 maan den met een proeftyd van 2 jaar. De rechter vonniste conform. De schade zal nu toch op de veilingbediende worden verhaald! Daar komt nu nog de geld boete van 250 bovenop. Auto in brand „Ik weet er niet veel meer van", ver klaarde een 22-jarige kelner uit Noord wykerhout. Hij wist nog wel, dat hjj toen hy helemaal by z'n zinnen kwam naast zyn auto op de rijbaan lag. De auto stond In brand cn blokkeerde de ryhaan. De brandweer moest worden gealarmeerd om de brand te blussen. Het geheel was het gevolg van het feit, dat verdachte (In de late nacht van de 2de juli j.l.) met zijn auto op de 's-Gravendamseweg zon der aanwijsbare oorzaak of verkeers- noodzaak de wegberm In en tegen een lantaarnpaal was gereden. Verdachte had het geluk, dat hij uit de auto werd geslingerd die de weg op- caramboleerde en In brand vloog. Ver dachte vermeldde dat hy die nacht door lang en hard werken oververmoeid was en dat daardoor zijn aandacht op de weg was verslapt. „Kwam het niet door de vijf pilsjes, die u tevoren had gedronken", informeerde de kantonrechter. Verdachte ontkende dit ten stelligste. Hoewel hy het feit zeer ernstig vond beperkte de offi cier zijn eis tot een geldboete van 60 subs 6 dagen en wel omdat verdachte al de nodige schade leed vanwege zyn totaal afgeschreven auto. Bij wijze van waarschuwing eiste hij hiernaast wel een voorwaardelijke ontzegging der rybe- voegdheid voor de tyd van 6 maanden met een proeftyd van 2 jaar. De kanton rechter wees verdachtes verzoek om een nog lagere geldboete van de hand. „Ge zien het gevaar, dat u veroorzaakte, is de eis al heel mild" en vonniste geheel conform.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3