H. Bergsma nieuwe directeur Rijnoord Broodjesbar werd trefpunt voor aankomend rugbytalent 'Groep van Veertig' wil partij Asschuurbrug volgend junioren pit'54 voorjaar verlaagd met drie teams aankoop rijnlandse molenstichting Parkeerverbod voor deel Yeldzichtstraat MARKTEN LEIDSE COURANT WOENSDAG 7 OKTOBER 1970 Voor verkiezing Universiteitsraad LEIDEN De groep van 40 hoog leraren en lektoren, die zich enige tijd geleden uitspraken voor het medebeslissingsrecht van de ge hele universitaire bevolking aan gaande onderwijs, onderzoek en beheer van de Leidse universiteit, beraadt zich over de oprichting van een partij door alle geledingen heen. De groep heeft een werk groep ingesteld, die met studenten, leden van de technische en van de wetenschappelijke staf, een be leidsprogramma uit gaat werken. Dit program zal bij de vrijwel on vermijdelijk geachte verkiezingen voor de universiteitsraad, die er volgens minister Veringa in sep tember 1971 moet komen, kunnen functioneren als een partijprogram ma, dat niet per se aan de geleding van de hoogleraren gebonden hoeft te zijn. Op een vergadering, gisteravond in het Academiegebouw, kwam de polarisatie die de Wet Veringa in de geleding van hoogleraren en lektoren heeft aange bracht, scherp naar voren. De „groep van Veertig" zoals de verontrusten zich noe men (in werkelijkheid telt de groep on geveer zestig leden) staan praktisch lijn recht tegenover honderdtweeëntwintig van hun collega's, die zich onlangs in een adres richten tot de Tweede Kamer, omdat zij de wet Veringa te ver vonden gaan. Deze laatste groep zocht en kreeg steun van veertig Delftse collega's De „groep van veertig" zal nu op haar beurt kontakt zoeken met andere universiteits steden. Behalve de werkgroep, die een program gaat uitwerken, hebben de hoogleraren en lektoren nog werkgroepen ingesteld, die zich gaan buigen over on derwijs en onderzoek aan de Leidse uni versiteit. Deze werkgroepen zullen hun arbeid uitvoeren onder auspiciën van de gisteren ingestelde Koördinatieraad. die alle sociaal gericht onderwijs en onder zoek, dat in de huidige universiteit nauwelijks mogelijk is bijeen wil brengen vanuit de gedachtegang, dat gebundelde kracht verdubbelde macht is. De „groep van veertig" maakt wel het voorbehoud, dat wanneer de partij eenmaal een feit is, de verhouding tot de Koördinatieraad na der zal moeten worden bezien. De verschillende werkgroepen staan open voor personen uit alle geledingen. Bejaardenflat aan Vijf-Meilaan LEIDEN In plaats van „bedrijfs- rakntan in twee lagen met daarboven 90 flaibwocóngen in zes bouwlagen", ligt bet in de bedoeling om op de hoek van de Vijf Meilaan en de Rooseveltstraat «een bedrijfsruimte in twee bouwlagen met daarboven 72 bejaardenwoningen in aes bouwlagen" op te trekken, „alsmede •en woning voor de huismeester en een voor een verpleegster". De aanvankelijke opeet zou alleen gerealiseerd kunnen worden op grond van artikel 20 van de Wederopbouwwet. Het gewijzigde bouwplan betekent, vol gens b. en w., mede gezien de beschik bare grond, een aanvaardbare afronding van deze straathoek. Aangezien „arti kel 20" sinds 1 augustus j.l. vervallen is, blijkt het niet meer mogelijk, de bouw vergunning voor het project langs die weg te verlenen. Wanneer de gemeente t.z.t. alsnog een bouwvergunning wil kunnen uitreiken, is het nódig dat de gemeenteraad verklaart, dat een her ziening van het bestemmingsplan „Lei den - Zuidwest" wordt voorbereid. Zoeterwoude veiliger en mooier ZOETERWOUDE De Asschuur brug, die sinds 1949 als een weinig elegante steenkolos het Zoeter- woudse dorpsbeeld gedeeltelijk be heerst, wordt met 1.40 meter ver laagd. Deze verlaging is mogelijk omdat het spaarzame scheepvaart verkeer uit het begin van de vijf tiger jaren nu geheel is verdwenen. Het zal het snel toenemende aantal automobilisten op de Dokter Kort- mannstraat - bijna 3000 per dag - een duidelijker zicht op de weg geven Als alles naar wens ver loopt, beginnen de werkzaamheden in het komende voorjaar Ze zullen in het kader van koop tegen en zal veel grond onteigend moeten worden. Dit zal vertraging van de aanleg kunnen betekenen. Voor be paalde werkzaamheden, die vooruit die nen te geschieden, liggen de bestekken gereed. In tegenstelling tot andersluidende be richten zal het gehele weglichaam met bermen en sloten van deze provinciale weg 17 door de Westeindse polder in één keer in uitvoering worden genomen. De grote vraag bij dit alles is: wan- in competitie ZOETERWOUDE Drie jongens-junio renteams van Pit '54 zullen deelnemen aan de competitie. Zij zijn als volgt sa mengesteld: l Peter v. d. Salm, Wlm de Eisen en Ton Paardekooper; 2 Sjaak Paardekooper. Wim v. d. Salm en Rens v. Veen; 3 Wim v. Leeuwen, John van Leeuwen en Leo v. d. Hoeven. Afgelopen zaterdag zijn zij gestart waar bij twee 8-2 overwinningen werden ge boekt en eenmaal met deze cijfers werd verloren. HUISJES MAKEN VERPLAATSING MOGELIJK LEIDEN Wil de sanering van bepaal de gebieden in Leiden werkelijk vaart krijgen, dan dient de gemeente te be schikken over een aantal pandjes, waar in de bewoners van die gebieden kunnen worden ondergebracht De gemeente heeft enkele van die huisjes te koop aan geboden gekregen. Het zijn de percelen Minnebroersgracht 4 t.m. 26 (even-zijde) B. en w. voeren bij de raad aan dat deze percelen wel buiten het saneringsgebied zijn gelegen, maar dat de aankoop ge wenst is omdat deze woningen gebruikt kunnen worden voor huisvesting van verplaatsingsgevallen uit de sanerings- gebieden. De huren zijn daartoe ook zeer aantrekkelijk; ze bedragen niet meer dan ongeveer 40.-. Op grond daarvan verzoeken b. en w. de raad, goedkeu ring voor de koop te verlenen. Spaanse degen voor „de Burcht" LEIDEN De Spaanse degen is dit jaar toegekend aan Het Eerste Leidse Jeugd orkest en Drumband „De Burcht, volgens de 3-Oktober Vereniging verdient deze band bijzondere lof voor de wijze waarop j zij de Taptoe, onder moeilijke weersom- standigheden, luister bij heeft gezet. De degen wordt elk jaar toegekend aan de vereniging die de beste prestatie levert in de categorie die dat jaar is aangewe zen. Vorig jaar toen de sportverenigin gen aan de beurt waren is de degen ge wonnen door „Brunhilde" die hem dit jaar tijdens de Taptoe presenteerde. In 1971 komen de scholen aan de beurt voor j de degen. RIJPWETERING Een dezer dagen ie de Rijnlandse Molenstichting door aankoop eigenaresse geworden van de onlangs buiten gebruik gestelde B uur ter moleneen de onder- I polder molen bij houdswerkzaamheden worden uitge- Rijpioetering, voerd door de onderhoudsaannemer van wellicht daterend de provinciale waterstaat, die deze weg in beheer heeft. Binnen hooguit 'n half jaar zal het werk klaar zijn. Omdat omlegging van het verkeer niet moge lijk is. zal de verlaging van de brug in twee fasen geschieden, zodat het ver keer over de andere weghelft kan wor den geleid. Daarbij zullen verkeerslich ten worden ingeschakeld. Verlaging van de brug betekent ook dat de opritten, die door aannemer Schouls N.V. destijds met balen turfmolm wer den aangelegd, voor een groot deel zul len verdwijnen. De zware gemetselde muren van de brug zullen worden ver vangen door leuningen van open hek werk. Dit alles zal een belangrijke ver fraaiing van het dorpsbeeld ter plaatse betekenen. De bewoners van de. Roden burgstraat zullen niet langer tegen het hoge dyklichaam aankijken en het café restaurant „Landzicht" van de heer C. B. Paardekooper. zal niet meer in een „kuil" liggen. OOK DE VAATDOEKBRITG Ook op het traject Zoetermeer-Leiden worden verbeteringen aangebracht. De belangrijkste is de omlegging in Stomp- wjjk, waarmede juist een begin is ge maakt. Hierdoor zal het doorgaande verkeer in de toekomst de hoek nabij „Het Blesse Paard" en de gevaarlijke „Hoge Brug" kunnen mijden. Vanaf de Meerlaan in Stompwijk wordt momen teel een rijwielpad aangelegd langs de Middelweg tot aan de Vaatdoekbrug. Nadat ook deze zal zijn verlaagd, wordt het pad doorgetrokken naar de Zoeter- meerse J. L. van Rijweg. De omleidingsroute rond het uitbrei dingsgebied „Westeinde" waar men in Zoeterwoude met zoveel belangstel ling naar uitziet zal daarna aange legd worden. Provinciale Waterstaat is momenteel bezig met het verwerven van de nodige grond. Volgens ingenieur J. v. d. Oever valt de „minnelijke" aan- uit de 18de eeuw. De molen, die op het Buurteiland staat en uitmaatt op de Kever, is een elegant, molentje, dat met zijn rode Kagerplassen in hoge mate siert. De molen heeft een vlucht lengte van de roeden) van 18 meter en een opvoerhoogte van ca. 1,80 meter. Hij is uitgerust met een vijzel. De wieken zijn gemoderniseerd fokwieken van Ir. Fauël en ALPHEN Nu de zekerheid is verkregen dat de vergunning voor dp bouw van I een verpleeghuis binnen een korte tijd tegemoet kan worden gezien (alleen de handtekening van de minister ontbreekt nog), heeft het bestuur van de Stichting Ziekenhuis Rijnoord in een dezer dagen gehouden vergadering besloten: 1. om aan 1 dokter C. Vroege te Leiden overeenkomstig zijn verzoek met ingang van 1 januari I 1971 ontslag te verlenen uit z\jn functie van directeur-geneesheer van het zieken huis Rijnoord; 2. om met ingang van dezelfde datum de heer H. Bergsma te benoemen tot algemeen directeur van liet verpleegtehuis, tevens tot waarnemend directeur van het ziekenhuis Rijnoord. In verhand met bovenstaande benoeming is de heer H. Bergsma per 6 oktober afgetreden als bestuurslid van de Stichting Ziekenhuis ..Rijnoord". automatische, centrifugaal geregelde rem- kleppen op de beide roeden. De Buurterpolder werd in 1639 gesticht. Oude kaarten geven aan dat aan de Kever en Oudaa een groepje boerderijen stond, de Bmertof de „Buert" genaamd en daarom zal de polder zijn vaam hebben ontleend. Aanvankelijk heette, het eiland, dat nu de polder vormt, de „Ruygenhoek"een naam, die doet denken aan ruige woeste grond. De Buurtermolen is voor de Rijnlandse Molenstichting een waardevolle aanwinst, omdat de Stichting zich ten doel stelt- de buiten bedrijf gestelde poldermolens in Rijnland en in liet bijzonder rond de Kageplassen, veilig te stellen en regelmatig in bedrijf te doen zijn. De stichting, die te Leiden, Breestraat 53, is gevestigd, heeft thans de „Zivanburger", de „Boter- hius", de „Zweilonder"in de gemeente Warmond geleyen en de „Vrouw Venner", de „Blauwemolen"de Waterloos" en de „Buurtte", gelegen in de gemeente Alkemade, dus zeven molens nabij de Kagerplassen, in onderhoud en in totaal 17 molens in Rijnland. Binnenkort hoopt de Stichting haar 18de poldennolen in eigendom te verwerven. Er wordt naar aestreefd om door een voorlopig herstel de molen in de winter 1970/71 weer af en toe in bedrijf te kunnen stellen. Dit ma'èn zal geschieden door één van de vrijwillige molenaars van de Rijnlandse Molenstichting, de heer T. Straathof te Rijpwetering. Reeds thans laat deze de molen at en toe met „de kale as", dus zonder de vijzel aan te drijven, draaien. Tijdens de op 5 september j.l. door de Rijnlandse Molenstichti excursie per boot naar dit mooie „ruige" land kon men de molen gade slaan. (Van onze sportredaktie) LEIDEN Rugby, in tegenstelling tot b.v. Schotland, Frankrijk, Enge land en Zuid-Afrika, in ons land nog altijd een sport voor studenten, heeft in de Broodjesbar aan de Pieterskerkgracht nieuwe aanhan gers gekregen. Eenentwintig in ge tal. „Gewone burgers zoals pro motor Henk Goddijn zijn volge lingen omschreef. Henk Goddijn (31 jaar) is er in geslaagd zijn enthousiasme voor de rugbysport over te brengen op anderen. „De studenten komen hier regelmatig in m'n zaak. Een keer nodigden ze me uit om ook eens een training bij te wonen. Het is me zo goed bevallen, dat ik er direct wild van ben geworden". Gister avond stond een video-recorder van de NSF opgesteld in de broodjesbar en er waren enkele internationals van rugby club Leiden opgetrommeld (Jan Sluy- mers en Eddy Bikker) om de overige 20 ook met de bacillen van de wóeke- rende „rugbyzlekte" te besmetten. De Intekenlijst die al enige tijd aan de wand naast een informatief verhaal over rug by hangt en spelregelboekjes uit de se rie „Ken uw sport" hebben de broodjes zaak ln een ontmoetingscentrum voor aankomende rugby'ers omgetoverd. EERSTE ZORG: VELD Er werd een voorzitter gekozen, S. van Baarle. terwijl inspirator H. Goddijn belast werd met het secretariaatschap. Penningen zijn er nog niet, vandaar dat een meester in de boekhouding nog niet werd aangewezen. De eerste zorg voor het jonge mini-bestuur is het verkrijgen van een veld. De studenten hebben aan geboden hun veld aan het P. Paaltjens- pad ter beschikking te stellen en voor hen enkele oefenwedstrijdjes te arran geren. Op deze wijze zullen de leerlingen met de rugbysport kennis kunnen ma ken. Het onderdak kunnen de studenten echter maar kort verlenen. MORSKWARTIER De rugbyclub in Leiden die zich officieel „De eerste Leidse Rugbyclub D.I.O.K." noemt, heeft al aangeklopt bij het stad huis, maar is doorverwezen naar de Sportstichting. Goddijn: „We kunnen gemakkelijk samenwerken met een voet balclub. Een lijntje erbij trekken is vol doende. We hopen dat we in aanmerking komen voor het nieuwe complex in het Morskwartier. Ons is gezegd dat we een goede kans hebben, vooral omdat er nog geen rugbyveld is. Intussen hebben we van een leraar van de school aan het Noordeinde, v. d. Drift, gehoord dat hij zijn leerlingen ook enthousiast probeert te maken en zal trachten een team te formeren". Geregracht 2 snel gesloopt LEIDEN Afgelopen vrijdagmiddag kwam het huis Geregracht 2 vrij. Het was een onbewoonbaar verklaard huis, dat al lang eigendom van de gemeente was. Om te voorkomen, dat het zou wor den „gekraakt" geen denkbeeldig ri sico. want na het 3-oktoberfeest komt door „alcohol-ruzies" ieder jaar weer 'n aantal inwonende gezinnen op straat te staan is het pand nu reeds ge- sloopt. Daardoor wordt het binnenkort mogelijk, de parkeerplaats bij het post kantoor beter toegankelijk te maken. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 7 OKTOBER Stationsplein 12 Avondcongres SPB, aanvang 20.00 uur. Schouwburg Haagse comedie. „Je weet het nooit", aanvang 20.15 uur. Academisch Ziekenhuis Opening nieuw gebouw trombose dienst, 17.00 u DONDERDAG 8 OKTOBER Stationsplein 12 Avondcongres SPB, aanvang 20.00 uur. Stadhuis Leiden Vergadering ge westraad, aanvang 20.00 uur. Kantine Clos en Leembrugge - Ned. Ver. van Huisvrouwen, fonduedemonstratie, aanvang 14.00 uur. VRIJDAG 9 OKTOBER Katli. Militair Tehuis Schietavond Nederlandse Bond van Oud Strijders, aanvang 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Filmlezing NCRV, aanvang 20.00 uur. H ii is vu i 1-ophaaldienst DONDERDAG 8 OKTOBER Buurt 13: Rijnsbürgerweg. Terwee- park. Boerhaavelaan, Mariënpoelstr., Ksgerstraat, Brasem2rstr., Zweiland- laan. Van Swietenstraat. Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlaan, Van Slingelandtlaan, Jo- han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenslraat, Lijsterstraat, Roodborst- -Jraat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Eeeuwenkstraat. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens- hof. Stationsplein. Morssingel, Pest huislaar. Piet Paaltjespad. Morsweg, |?)i Paul Ki ügerstraat. Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat. Wolmaransstraat. v.d. Tasstraat. Lop- senstraat. Riinzichtstraat, De Wetstr.. Keitzstraat. De la Reystraat. Pretcrius- straat. ZATERDAG 10 OKTOBER Kantine Clos en Leembrugge - Ned. Ver. van Huisvrouwen, Fonduedemonstratie, aanvang 14.00 en 20.00 uur. Schouwburg Potach en Perlemoer in textiel, aanvang 20.45 uur Stadsgehoorzaal Jubileumconcert .leugdkamerorkest met Theo Olof, aan- vang 20.15 uur. ROTTERDAM - Tot gewoon hoogle raar in de neurologie aan do medische faculteit van Rotterdam is benoemd dr. A. Saai, geboren in Den Haag (1926). Hij is hoofd van het neuropathologisch laboratorium in Leiden. - hoofd van de neurologische polikliniek van het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden en neuro logisch consulent van de mr. dr. W. v.d. Berghstichting in Noordwijk en van de Johannesstichting in Nieuw- Benoeming per 1 januari 71 Aan deze feitelijke gegevens, verstrekt door het bestuur van Rijnoord", kun nen we toevoegen dat de heer Bergsma de man is geweest, die als voorzitter van de huidige Stichting Ziekenhuis Rijnoord nauw betrokken is geweest bij de ontwikkeling, waarover de laatste ja ren zo het een en ander te doen was Zoals bekend ging het ziekenhuis, na een reeks van moeilijkheden, uit hander van de Protestantse Vereniging vooi Ziekenhuisverpleging in Nederland ovei in handen van de Stichting. Nu men d< zaken enkele jaren heeft aangezien, is het bestuur tot de overtuiging geko men. dat de ontwikkeling van zieken- DE SPAARBANK HERZIET ZIJN BOUWPLANNEN LEIDEN De Stichting Leidse Spaar bank heeft haar plannen om in nauwe samenhang met de AMRO-bank een bykantoor te vestigen aan het Bevrij dingsplein herzien. In onderling overleg met de omwonenden, de architecten van beide banken en de stedeboiuvkundige is een nieuw plan ontworpen dat esthe tisch, zowel als stedebouwkundig ver antwoord is en dat aan de bezwaren van alle partijen tegtoioet komt. Het gevolg is evemvól, dat èn de situe ring èn de oppervlakte van het (reeds verkochte) bouwterrein gewijzigd moet worden. B. en w. v»f«oeken de raad on geveer 203 m2 grond. gelegen aan het Bevrijdingsplein, te verkopen aan ge noemde stichting. Het college stelt de raad in het voor uitzicht, dat het hem binnenkort nader zal informeren over de transactie die het ter uitvoering VM h*t VtodSbeflluil van 28 april 1969 mtf 4» AÜRO-bftnk te Rotterdam is aangegaan. Duidelijker zicht op de kruising ZOETERWOUDE De gemeenteraad zal zich morgen uitspreken over een voorstel van b. en w. inzake verkeers maatregelen voor het kruispunt Dorps- straat-Veldzichtstraat-Dr. Kortmannsl r. Ter verhoging van de verkeersveiligheid moet de verkeerssituatie duidelijker worden. Dat kan door het belijnen en het aanbrengen van geschilderde pijlen op het wegdek. Daarbij heeft provinciale waterstaat, met wier deskundige dit plan is opgesteld, aangeboden het asfal teren van de nog niet-geasfalteerde be strating voor haar rekening te nemen. Voor het creëren van voorsorteerstrooa voor verkeer, komend uit de Veldzicht straat en gaande naar de Dorpsstraat, is het noodzakelijk voor het gedeelte van de Veldzichtstraat, gelegen tussen de Dr. Bouwdijkstraat en de Dorpsstraat een parkeerverbod in te stellen voor bei de zijden zodat het verkeer zich onge hinderd kan opstellen. Ter verhoging van de veiligheid van de voetgangers uit de richting van de Verlaat- en West- eindseweg wordt het aanbevelenswaar dig geacht dat een voetgangersover steekplaats wordt aangelegd aan het begin van de VeldzichtstraaL Leden woonruimte-adviescommissie Van de zittende leden in de woonruimte- adviescommissie stelt de heer A. C. Duindam zich wegens zijn benoeming tot wethouder niet meer beschikbaar. De overige leden, de heren J. M. Kraan, J. H. v.d. Ploeg, A. G. v. Mill en L. v.d. Ham zijn bereid een herbenoeming voor het zittingsjaar 1970/71 te aan vaarden. Om de relatie tussen de ge meenteraad en deze commissie goed te doen functioneren wordt voorgesteld "n vertegenwoordiger van de raad aan de- toe te voegen. Benoeming leden Comm. v. Bijstand Volgens de verordening over de samen stelling van het College voor de verle ning van de Bijstand, dienen de thans zitting hebbende leden vóór 1 november a.s. af te treden. Het college bestaat uit zeven leden; een lid van het college van b. en w., twee raadsleden en vier niet-raadsleden. Als voorzitter fungeerde de heer Sies, thans heeft de heer Duin dam zitting. Ter voorziening in de va catures doen b. en w. de volgende aan beveling: leden van de raad: H. W. M. Sies en L. J. v.d. Post. Niet-raadsleden: J. W. v.d. Drift, mevr. L. A. v. Diemen-v.d. Veldt, A. R. v.d. Heijden en J. Ausma. Voor de vervulling van de betrekking als secretaris en zijn plaatsvervanger hebben b. en w. aangewezen de heer L. Q. v.d. Ham en de heer J. Scheren. huis tot bedrijf zó sterk is, dat de functie van directeur-geneesheer uitermate moei lijk ligt en in feite geen haalbare zaak meer is. Er moet ook zakelijk leiding gegeven kunnen worden en uit dien hoofde is het niet verwonderlijk, dat de heer Bergsma voor deze functies is benoemd. Hij werd op 4 augustus 1918 te Steenwijk geboreu; na zijn HBS-op- leiding was hij achtereenvolgens in ge meentedienst werkzaam te Steenwijk, Rijswijk (Z.H.), Leiden. Zijn medewer king in het verzet leidde er toe, dat hij twee jaar in Duitse gevangenschap door bracht. Hij mocht die periode overle ven. Van 1947 tot 1952 was d» heer Bergsma. namens het Departement van Financiën belast met de financiële op bouw van Rotterdam; van 1952 tot 1955 administrateur van de Rijksgroep Ge neesmiddelen te Amsterdam. In 1955 kwam hij in dienst van N. Samsom N.V. te Alphen aan den Rijn. waar hij thans hoofd is van de Verkoopstaf Sam- som-Efficiency. Zijn werkzaamheden bij genoemde N.V. zal hij aan het eind van dit jaar beëindigen. Ook in het politieke leven liet de heer Bergsma zich niet onbetuigd. Hij maakt voor de A.R. deel uit van de gemeenteraad en is fraktie- voorzitter. Vooralsnog denkt hij er niet over het raadslidmaatschap er aan te geven. In dit opzicht zal de heer Bergs ma de ontwikkeling nog aanzien. Burgerlijke Stand LEIDERDORP Ondertrouwd; Dirk Sonneveld 25j. en Anna M. v.d. Brink 28 j.; Wilhelm A. J. de Vrind 24 j. en Johanna C. Neve 22 j.; Theodoor A. Ringers 25 j. en Maria E. v. Vonderen 17 j.. te Leiden. Getrouwd: Robert R. O. Kok 27 j.p te Delft, en Alida C. v. Beveren 23 j.. te Zoeterwoude: Leopold Sitee 32 j. en Nanny Privé 24 j„ te Leiden: Adrianus J. v. d. Berg 23 j. en Jorina C. v. d. Wal 19j„ te Hazerswoude-R.D.; Jan J. v.d. Have 24 j. en Jocge Hoogmoed 26 jaar, te Terneuzen. 1SITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN De heer J. Kuipers, gebo ren te Madjalengka en thans wonende te Paterswolde, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proefschrift getiteld „Zeitlose Zeit". De promotoren waren prof. dr. K. R. Mandelkow en prof. dr. J. G. Bomhoff. Op 5 oktober zijn geslaagd: kand. ex. geschiedenis de heer J. Knippenberg (Hoek van Holland; kand. ex. geschiede nis de heer B. ter Haar Noordbergen). Semi-artsex. Mej. H. W. Achilles (Den Haag); Mevr. M. Maas-Janssen (Leider dorp): Mevr. I. Hens-ETnger Wasse naar); de heer I. M. Baldew Leiden) j VV. F. Boon (Rotterdam); H. van Nes (Noordwijk aan Zee): Artsex. Mevr. G. Buijs-v. d. Nadort (Voorschoten); J. C. M. v. d. Berg (Noordwijk); S. Buljs (Voorschoten); de heer C. van 't Spij ker (Rijnsburg); de heer M. Verhage (Rijnsburg). LEIDEN, 7 oktober, Groente Appelen 17-20; druiven 165; peren 15-26; aard appelen 11-23; andijvie 10-21; pronkbo- nen 55-75; snijbonen 120-160; stambonen 40-110; kroten, gekookt 55; boerenkool .12-27; rode kool 12-27; gele kool 21; postelein 70; prei 32-52; spinazie 63-68; spruiten A 65-72; idem B 63-70; kom kommers 21-46; tomaten A 455-470; idem B 430-460; idem C 425-435; idem CC 260; uien picklers 20-28: witlof 147- 200; champignons 380-395 per 100 kg. Meloenen 54-145; bloemkool A 16-66: knolselderij 29-40: sla A 6-20 per 100 stuks. Bleekselderij 14-19; bospeen 44-54; peterselie 13-14; selderij 6-13 per 100 bos.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4