„EERSTE HUWELIJK EEN BEETJE ENG" „Na twintig jaar is voor mij de lol eraf Onbekende schenkt afdeling prijzenkast Agenda Bollenstreek Burgemeester breidt gemeente zelf uit Veel geld nodig voor aanpassing aardgasnet MARKTEN DINSDAG 6 OKTOBER 1970 LE1D6E C> fURAiN 1 Poffertjesbakker De Haas: Jaarvergadering EHBO Lisse (Van t j correspondent) LISSE In de brandweerkazerne in Urne werd gisteravond de jaarvergade ring gehouden van de EHBO afdeling Llsse. Na opening door de voorzitter, dr. G. C. B. van Dyk, werd door de se cretaris Van Eyshergen verslag uitge bracht van het afgelopen jaar. De penningmeester deelde hierna mee dat het boekjaar was afgesloten met een voordelig saldo. Voor bestuur en leden had men op deze avond een verrassing in petto. Een anoniem persoon had de afdeling een prijzenkast geschonken waarin men nu de in de loop van de jaren gewonnen tropheën kon opbergen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. G. Randsdorp herkozen. De heer G. Hoogteijling volgde mevrouw Berbee- Van der Eerden op. Als nieuw kascom- missielid werd benoemd de heer L. A. van der Wefl. Het bestuur kreeg toe stemming om een nieuw Huishoudelijk Reglement en Statuten aan te schaffen. Voor de nieuwe cursus, welke 13 oktober aanvangt, werd het cursusgeld vastge steld op 50, LEIDEN „We hadden best wat langer willen blijven staan", zegt de heer De Haan. „Maar de toestand is hier dusdanig dat het geen enkel not heeft een dag langer dan 3 okto ber te blijven." „Hier" is voor de heer De Haan, eigenaar van een poffertjeskraam waarmee hij al zo'n twintig jaar in Leiden komt, niet de stad zelf. „Leiden is altijd een fijne stad geweest om te staan, met veel vaste klanten". Nee „hier" is de Beestenmarkt, waar de heer De Haan na 19 jaar op het Stations plein gestaan te hebben, van de gemeente een plaatsje toegewezen heeft gekregen. „Als ik alles van te voren geweten had, was ik er nooit aan begonnen. Ik ben helemaal niet hoogmoedig, maar dit is LEIDSE AGENDA DINSDAG 6 OKTOBER Gemeentecentrum Oegstgeeat Ned. he* bestaan van de vereniging niet In Ver. van Huisvrouwen, Jongerencontact lezing over abortus, aanvang 20.30 uur. WOENSDAG 1 OKTOBER Stationsplein 12 Avondcongres SPB, aanvang 20.00 uur. Schouwburg Haagse comedie, „Je weet het nooit", aanvang 20.15 uur. Academisch Ziekenhuis Opening nieuw gebouw trombose dienst, 17.00 u. Museum v. Volkenkunde Kath. Vrou wengilde, bezoek expositie „Oase", aan vang 10.00 uur. DONDERDAG 8 OKTOBER Stationsplein 12 Avondcongres SPB, aanvang 20.00 uur. 8tadhuis Leiden Vergadering ge westraad, aanvang 20.00 uur. Kantine Clos en Leemburg Ned. Ver. van Huisvrouwen, fonduedemonstratie, aanvang 14.00 uur. VRIJDAG 9 OKTOBER Kath. Militair Tehuis Schietavond Nederlandse Bond van Oud Strijders, aanvang 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Filmlezing NCRV, aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 10 OKTOBER Kantine Clos en Leemburg Ned. Ver. van Hulsvrouwen, Fonduedemonstratie, aanvang 14.00 en 20.00 uur. .Schouwburg Potach en Perlemoer in textiel, aanvang 20.45 uur. Stadsgehoorzaal Jbileumconcert Jeugdkamerorkest met Theo Olof, aan vang 20.15 uur. Huize Zwieten Hoge Rijndijk 98, Zoeterwoude, Opening,- aanvang 16.00 u. Café Eigenzorg Algemene ledenver gadering, vereniging „Vrije Gedachte", aanvang 20.00 uur. Hutspot wandeltocht aanvang 14.00 u. ZONDAG 11 OKTOBER Schouwburg De Spaanse Hoer, Hugo Claus, aanvang 20.15 uur. DINSDAG ,6 OKTOBER Ltsse Café-rest. Morgenzon, LTV- avond; aanvang 20.00 uur. Lisse Gasthuis Welkom, Bondstraat, vergadering Alf. Bond van Bejaarden; aanvang 14.00 uur. Wassenaar Openbare Bibliotheek, Lijfelbaan, algemene ledenvergadering woningbouwver. St.-Wlllibrordus: aan vang 20.00 uur. WOENSDAG 7 OKTOBER Abbenes Dorpshuis, begin van alle olubs voor jongens van 10-12 jaar. Lisge Gemeente Sportpark, receptie „Lisser Boys" i.v.m. 25-jarig bestaan; aanvang 19.30 uur. Leidsehendam - Bejaardencentrum Schoorwijck, verkoop werkstukken so ciëteit „Schoorwijck": aanvang 14.00 u. ZATERDAG 10 OKTOBER Wassenaar Sportcomplex „De Kie viten", opening nieuwe kantine door bur gemeester Geertsema; aanvang 16.00 geen omgeving voor mjjn zaak". Vrij dagavond is er in de verschillende cafè's op de Beestenmarkt nogal gevochten. De slachtoffers van deze vechtpartijen kwamen in totaal ontredderde staat bij de heer De Haan binnen vallen. „Dat kan ik toch niet hebben. Er komen hier moeders met kinderen en toen die kin deren die vechtende massa buiten zagen zetten ze dadelijk een keel op van je welste. Ook werden op diezelfde dag die klanten die op het terras zaten lastig gevallen. „Toevallige" voorbijgangers graaiden handen poffers van hun bord jes af. Nee deze buurt staat me beslist niet aan. Ik bedoel niet de mensen die hier wonen. Dat zijn de aardigste buren, die we ooit gehad hebben. Het publiek dat hier in het weekeinde komt. deugt niet". De heer De Haan die van het begin af niet erg gelukkig was met deze omgeving „Ik wist pas een week van te voren dat ik hier zou moeten gaan staan" heeft de gemeente om 'een andere plaats gevraagd. Zelf had h(j het parkeerterrein tegenover Lido in zijn gedachte. Dit stuitte af op bezwa ren van de verkeerscommissie. Hij zou teveel parkeerruimte in beslag nemen. „We hebben het samen met mensen van het marktwezen opgemeten en ik heb maar tien parkeerhavens nodig. Ik neem hier toch óók parkeerruimte in. De caravans waarin we wonen had ik dan wel ergens anders neergezet. Het schijnt dat horecabedrijven die daar ln de buurt gevestigd zijn, het niet leuk vonden mij een hele maand voor hun deur te hebben. Ik vind het jammer dat het er van af moet hangen waar ik sta of ik volgend jaar terugkom. Mijn vijfde lustrum wil ik zeker vieren in Leiden, maar niet op de Beestenmarkt". Bromfietser verliest macht over het stuur LEIDEN Op de Voorschoterweg is gisteren een 18-jarige bestuurder van een motorfiets ernstig gewond geraakt. Hij reed tamelijk hard en verloor waar schijnlijk daardoor de macht over het stuur. Hij kwam op het linkerwegge deelte terech.t waar hij tegen 'n vracht auto. bestuurd door een 29-jarige Voor schotenaar. botste. Hij is met een her senschudding, een bovenbeenbreuk en verschillende snijwonden ln het acade misch ziekenhuis opgenomen. Kledingdieven in kraag gevat LEIDEN Drie Leidenaars in de leef tijd van 25 tot 30 jaar zjjn gisteren aan gehouden, omdat zy in de nacht van 4 op 5 oktober hadden ingebroken bij mo dehuls Vinke aan de Hoogstraat. Zij hadden aar enkele broeken, 'n over hemd, een stropdas, een lakjas en een midi-pakje, met een gezamenlijke waar de van 550 gulden, ontvreemd. Twee van de drie mannen hebben in middels volledig bekend, de goederen zijn achterhaald. LEIDSCHKNDAM Het ligt in de bedoeling in 1971 het gebruikelijke twee jaarlijks onderzoek van de bevolking op tuberculose te doen. LEIDEN Geboren: Jeroen, z.v. C. F. Segaar en C. Harteveld; Jacobus P. M., z.v. J. J. Korenhof en E. C. Hetjmans; Azdine, z.v. A. Hana en D. M. Hakkaart; Christianus J. J. M., z.v. J. C. M. de Zwart en E. A. Mourits; Louise, d.v. L. Freke en C. van der Kwaak; Maria C., d.v. H. F. Prins en E. J. Hillebrand; Jo- landa, d.v. G. van der Heijden en M. van Berkel; Richard W., z.v. N. A. Schouten en A. M. van der Krogt; Maria L., d.v. J. J. W. C. Vromans en C. P. van den Bosch; Anna H. M., d.v. J. G. Azier eD M. C. de Ridder; Michel A., z.v. L. B Bru8sé en W. A. F. Marks; Patrick, z.v. C. Vijlbrief en A. P. M. Bensdorp; Dap- hen L., d.v. J. J. Verhoog en L. M. C. Rodenburg; Ary P., z.v. P. Hus en A. Merjvogel; Anne-Marie W., d.v. N. W. H. Bergman en A. M. C. Brama; Hendrik, ;.v. H. Rijswijk en T. Qualm; Erik J. H. C., z.v. P. J. H. M. Verdegaal en C. M. M. de Groot; Linda, d.v. L. van Duij- venbode en D. van Beelen; Monica J. M., d.v. H. J. J. Buijs en T. E. M. Peters; Gabriella D., d.v. S. J. C. van Zandwijk en J. H. H. V. Breuring. Getrouwd: L. C. P. Overdevest en G. Filippo; H. G A. M. Soeterik en J. M. Groenenberg; R. G. van der Put en T. A. M. van Schaik; J. G. A. de Lange en R. A. Zandbergen. Twee nieuwe bedrijven naar Zoeterwoude ZOETERWOUDE Naast de grote be langstelling die er blijkt te bestaan voor vestiging in het industriegebied „Grote Polder" is ook het bestemmingsplan „Westeinde" waarvan het terrein klei ner van omvang is, in trek. De gronden, die aan de rand van dit gebied liggen tussen de Burgemeester Smeetsweg en het water van de Miening zyn bestemd voor de vestiging van kleine industrie en eigendom van Stikvoorts Bouwbureau N.V. te Voorschoten. Dit Bouwbureau heeft met de Handelsonderneming Im- pex N.V. te Leiden en de AKRO N.V. te Leiderdorp overeenstemming bereikt over de verkoop van gronden, die nodig vestigingen IrUvpn ia Zoeterwoude. N.V.' Hefn'délabftdernemih^ amp« ll i grossierdertj ln automaterialen, ge reedschappen en accessoires. Hoewel dit bedrijf nog geen directe bouwplannen heeft is het wel bekend dat het huidige bedrijf aan de Rynsburgersingel i.v.m. andere plannen ter plaatse, zal moeten verdwijnen. Bij haar overwegingen zich Zoeterwoude te vestigen, heeft de goede bereikbaarheid door de vele we gen in de directe omgeving, zoals de rijksweg 4 een belangrijke rol gespeeld. In het'kader daarvan acht men ook een spoedige aanleg van de Burgemeester Smeetsweg, dwars door de Grote Pol- zeer gewenst voor haar afnemers uit de Rijnstreek. De AKRO N.V. die gevestigd is in de Hoofdstraat te Lei derdorp is een automobielbedrijf dat dis tricts-dealer is van de Ford Truck. Wegrijdende auto verrast bromfietster LEIDEN Gistermorgen is in de Hugo de Vriesstraat een 19-jarig meisje by 'n botsing gewond geraakt. Zij reed met haar brommer langs een geparkeerde auto. De 40-jargie bestuur der van die auto was juist aan het ma noeuvreren, om weg te rijden. De brom mer haakte achter de wegdraaiende wie len van de auto en het meisje viel op straat. Ze is met een gebroken enkel in het academisch ziekenhuis opgenomen. Schietvereniging ook voor dames NOORDWIJKERHOUT - De leden t de paa opgerichte schietvereniging Duinach utters" zijn gisteravond Noordwijkerhout in de Tennisbal v het eerst bijeen geweest. wekelijks contributie Kerstschiettournooi worden georgani- Voor het eerste jaar loopt de clubcom petitie van 2 november tot 1 mei vervolgens van 1 oktober tot 1 mei. Be paald werd dat ook dames het lidmaat schap van „De Duinschutters" kunnei club in de tennishal van de heer dam, die de eerste wisselbeker j club beschikbaar stelde. Regionale start verkeersweek in Leimuiden LEIMUIDEN Het district Zuid-Hol land-Noord van het Verbond voor Vei lig Verkeer belegt op maandag lt ok tober aanstaande om ll,.00 uur een re- gionele startbijeenkomst in café restau rant J. Keyzer, Dorpsstraat 30 te Lei muiden. De heer A. B. Schuiling, secretaris van het districtsbestuur spreekt bet wel komstwoord uit. De heer D. Broere, voorzitter van de afdeling Leimuiden- Rijnsaterwoude en Burgerveen houdt een inleiding. De heer H. L. Breen, burge meester van de gemeenten Leimuiden, Rynsaterwoude en Nieuwveen houdt een toespraak over het thema van de Natio nale verkeersweek 1970: „Kind op de weg". Het voor de verkeersweek ver vaardigde filmpje, dat ook enige keren door de televisie wordt uitgezonden, zal ook worden vertoond. Na afloop van deze bjjeenkomst om ongeveer 15.15 uur zullen de leerlingen van de scholen te Leimuiden in optocht aan alle inwoners van de gemeente brochures uitreiken. Er bestaat ook gelegenheid het verkeers- lokaal van de afdeling met de daarin aanwezige maquette ta bezichtigen. Bewoners kasteel Duvenvoirde onder de loupe de zaal Van der Geest in Noordwjjk t lezing worden gehouden over het k teel Duvenvoirde en z(jn bewoners Voorschoten. Bruchem en vangt c schoten op zaterdag 24 oktober. De start is om 10.30 uur van het Kerkje. Mej. van Eijk werd om practische redenen ambtenaresse Burg. Stand het prae-advies van het voorstel van b. en w. inzake de benoeming van ambtenaren van de burgerlijke stand, o.a.: „Voorts vinden wy het uit prak tische overwegingen noodzakelijk nog één van de ambtenaren van de afde ling Algemene Zaken tot ambtenaar van de burgerlijke stand te benoemen. Wy bevelen u hiervoor aan mejuf frouw P. G. van Eijk, die naast dc werkzaamheden de bevolkingsboek houding betreffende heiast is met opmaken van vrywel alle akten van de burgerlyke stand." Bij de behandeling van dit punt werd er dan ook vrijwel geen aandacht aan geschonken. Maar bij even goed nadenken bleek Boskoop voor zich toch maar een primeur is huis ge haald te hebben. Het was nl. nog nimmer voorgekomen dat een „vrou welijke" ambtenaar van de Burger lijke Stand was benoemd. In verband hiermee zijn we naar de seci-etarie gestapt waar de goedlachse „nieuw" benoemde ambtenaresse ons vriendelijk te woord stond. Praktisch niSft as*' JSP iK9 pi n Mej. Van Eijk „zit" al zeven jaar in het vak. De eerste vijf jaar in Bent huizen en sedert 1 september 1908 in Boskoop. Haar benoeming tot ambtenaar B.S. bleek echter een zeer praktische reden te hebben. Reeds jaren is zij als gevolg van haar „ge wone" functie belast met het op maken van vrijwel alle akten van de burgerlijke stand. Zij bezat echter niet de bevoegdheid deze ook zelf te ondertekenen. Het gebeurde dan meermalen dat zij „op zoek" moest naar een wèl bevoegde ambtenaar, hetgeen weer veel tijd kostte. Nu zij ook ambtenaar B.S. is gewor den mag zij de door haar geschreven MEJ. P. G. VAN EIJK een beetje „eng" wanneer zij dat voor de eerste keer zal doen. Vooral wan neer zij dan het „toespraakje" tot de jong gehuwden zal moeten rich ten. Zij denkt er dan ook over om het de eerste keer maar te doen bij een heel goede kennis, b.v. een klas genote, dan is het niet zo vreemd. Overigens, meent zij, zal het be3t wennen. De eerste maal dat ik de akte voor moest lezen trilden mijn handen ook en nu draai ik er diezelf de handen niet meer voor om. Op de vraag of zy dan ook in de „gemeen- al is zij nu ook bevoegd om „te trou wen". Het ligt evenwel niet in de bedoeling dat zij nu maar aan de lopende band huwelijken gaat sluiten. Bovengenoemde reden staat voorop, maar. zo vertelde mej. Van Eijk (23) lachend: „Ik zal het toch wel eens lachende antwoord: „O, nee, die is mij veel te groot!" wy kunnen het dus in de toekomst weer meemaken dat in Boskoop een huweiyk zal worden gesloten door een ambtenaar Het ligt voor de hand dat het "eerste" Hoewel zij al veel „trouwtjes" heeft meegemaakt vindt zij het toch wel worden gesloten zeer veel belangstel ling zal trekken, als het uitlekt wan neer zij dat zal doen. LEIDSCHENDAM Het Leldschen- damse gasnet zal aan de nog steeds stij gende vraag, die zeker nog tal van ja- zal voortduren, moeten worden aan gepast. Een gespecialiseerd bureau heeft op verzoek van b. en w. van Leidschen- dam z.g. netberekeningen gemaakt. De resultaten hiervan hebben tot de con clusie geleid, dat nog grote investerin gen zullen moeten worden gedaan om in de toekomst aan de vraag naar gas te kunnen voldoen. De gemaakte plan ning van uitbreidingswerken voor de komende jaren zei zo nodig moeten worden herzien en aangevuld. Tot de tot stand te brengen werken be horen o.m. de voorzieningen, die getrof fen moeten worden ter vergroting van de ontvangst capaciteit. Er zal 'n twee tal gasinkoopstations worden gebouwd, nl. een in Stompwijk en een in Leidschen- dam-noord. Het bestaande station aan de Nieuwstraat zal komen te vervallen. Voorts zal de transportcapaciteit be langrijk moeten worden uitgebreid, waarbij in het noordelijk gedeelte van het voorzieningsgebied een zware hoge druk-tranaport- en ringleiding moet worden aangelegd. Er zal in 1971 veel aandacht moeten worden geschonken aan de bestrijding lekverlies. Er wordt naar gestreefd leidingen, waarvan het lekverlies slechte met hoge kosten binnen veilige grenzen OEGSTGEEST In Oegstgeeat- Noord werd gistermiddag onder enig vlagvertoon de eerste paal geslagen voor de bouw van 96 flatwoningen (woningwet) voor woningbouwvereniging „Ruiten- lust". Burgemeester Jhr. T. A. J. van Eysinga verrichtte staande op de machine het werk met gro te precisie. Voorlopig is dit een van de laatste grote projecten van Bultenlust aan de zuidzijde van het Oegstgeesterkanaal. Onder de vele genodigden waren voorzitter van „Bultenlust", de heer E. J. Massink, en enkele raadsleden. In café „de Roode Leeuw" aan de Dorpsstraat werd na de korte plechtigheid „geklon ken" op een voorspoedige bouw. Informatieadressen voor vakcentrales in Hillegom H1LLEGOM Gisteravond is in ge bouw Haven 50 door afgevaardigden van de drie plaatselijke vakcentrales (NKV, NVV en CNV) een samenwer kingsorgaan voor Hillegom opgericht. Het doel van het SOV is bij kwesties, waarbij de Hillegomse vakbeweging mee wil beslissen, drie adressen beschikbaar zijn. waar men informatie kan verkrij gen. Voor Hillegom zijn de adressen: C. W. Seijsener (Ned. Katholiek Vak verbond), Havenstraat 17: W. de Jong (NVV), 2e Loosterweg 96. en Jac. v. d. Molen (CNV), Prins Bernhardstraat 46. Benoemd in het Bollenstreek-overleg is de heer P J. v. Schle (NKVi. Van den Endelaan 4. KATWIJK AAN ZEE De heer J. van Rijn uit Katwijk aan Zee is a.s. vrijdag 25 jaar in dienst van het Cen traal Bureau voor' Verificatie en Finan ciële Adviezen v. d. VNG. Ter gelegen heid hiervan bestaat "s middags van 2 tot 4 uur de gelegenheid om de jubi laris in het Grand-Hotel Huis ter Duin geluk te komen wensen. Post vestigt agentschap in V&D-Leiden LEIDEN In het Warenhuis van Vroom en Dreesmann te Leiden, zal met ingang van woensdag 7 oktober een postagentschap geopend worden. Dit postagentschap wordt gevestigd op de 4e etage. kan worden gehouden, zo spoedig mo gelijk te vernieuwen. Binnen korte tijd zal het lekverlies bin nen verantwoorde grenzen zijn terugge drongen. Er wordt ook nauwlettend op toegezien of bomen en planten niet door het lekken van gasleidingen worden aan getast en vernietigd. In 1971, zo is de verwachting, zal de uitvoering van de centrale registratie en signalering van de gasmeet- en regel- gegevens in de diverse stations, alsmede de signalering van eventueel optreden de storingen grotendeels gereed komen. Kinderkleding- beurs werd weer succes LEIDSCHENDAM De door de afd. Leidschendam van de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers georganiseerde kln- derkledingbeurs (wat geheel belange loos door deze dames wordt gedaan) is ook thans weer een succes geworden. De beurs heeft volkomen aan zijn doel beantwoord en het ligt in het voorne men in het komende voorjaar wederom een lclnderkledingbeurs te organiseren. LEIDSCHENDAM Op woensdag avond 14 oktober om 8.15 uur komt de kring van christen-academici te Leid schendam bijeen in de bestuurskamer van het psychiatrisch centrum „Hulp en Heil" waar professor mr. G. E. Lan- gemeljer. procureur-generaal bij de Ho ge Raad der Nederlanden een lezing zal houden over het onderwerp: „Weder rechtelijkheid van niet op de wet steu nende actie van overheid en burgers". Burgerlijke Stand NOORDWIJKERHOUT Geboren: Pe trus C. A., z.v. C. van Saase en A. H. M. Kester; Angel M., d.v. K. J Singfield en S. A. Tuck; Sophia C. M., d.v. C. Doeven en T. M. van Schoot en; Jacobien G., d.v. A. G. Wiegere en A. Borst; Bianca J. M., d.v. F. Bakker en C. A. A. Jansen; Jo hanna M., d.v. P. Brouwer en A. M. A. van der Geer; Alida P. M., d.v. J. G. van Veldhuizen en M. W. M. van Wieringen. Ondertrouwd: A. E. A. Zijlmans en M. M. G. van Schaick; J. M. Baart en G. C. Flipphi; G. J. M. Beelen en C. A. M. van der Voort. Getrouwd: J. J. van der Geer en P. M. M. Edelaar; W. G. J. van Stein en A. A. M. Geerling8; L. V. de Groot en C. W. R. Kortekaas; J. C. Heemskerk en C. T. Meiland. Overleden: G. C. Vreeburg (46). e.v. C. van der Linden. HILLEGOM Geboren: Corina, d.v. J. Beutick en C. Koopman; Cornelis A., z.v. J. W. van Rooden en E. J. M. Lievers; Bernardus A., z.v. S. Schenkel en J. M. Ondertrouwd: P. J. M. Berkhout en M. A. M. Carpentier; J. B. A. Boelé en C. E. Zuidhoek. Getrouwd: F. A. Goemans en J. F. M. Topper: B. van Hulst en M. Klerk; J. W. Schoonderwoerd en A. Jonker; J. G. J. Verbij en M. R. Dannijs; G. M. Borst en A. M. Zwaneveld; W. C. Zwart C. Loeve. Ned. Ver. v. Huisvrouwen opent peuterspeelzaal LEIDSCHENDAM Het hestuur van de afd. Voorburg-Leidschendam van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen opent een eigen peuterspeelzaal, wekelijks van dinsdag- tot en met vrij dagochtend van 8.45-11.45 uur. Op dinsdag 13 oktober wordt de peu terspeelzaal gevestigd ln het voor malig medisch centrum van de Van Ro- yenschool, Jan Mulderstraat 10 te Voor- burch ln gebruik genomen. Kosten voor peuters van leden 2,per kind per ochtend inclusief glaasje limonade, koekje en collectieve verzekering) en voor niet-leden 3,50. Inlichtnigen bfl mevr. Paalman, tel. 070-866823. ROTTERDAM, 6 oktober. VEE Aanvoer totaal 3045, weekaanvoer 4718, slachtrunderen 200, gebruiksvee 594, vette kalveren 80, graskalveren 366, nuchtere kalveren 1476, varkens 3, paarden 6, veulens 3, schapen, lamme ren 277, bokken, geiten 40. Prijzen: slachtrunderen extra kwal. 4.90-5.30, le kw. 4.20-4.60, 2e kw. 3.70-4.00, 3e kw. 3.60-3.70; vette kalveren: le kw. 3.85- 4.00, 2e kw. 3.75-3.85, 3e kw. 3.60-3.75; stieren 4.55-5.30, worstkoeien 3.40-3.55. Kalf- en melkkoeien 1100-1575, vare koeien 700-1150. vaarzen 850-1025, pin ken 625-800, graskalveren 270-400, nuch tere kalveren 145-180, mestkalveren 215- 330, schapen 70-110, lammeren 105-135. Overzicht: slachtrunderen groter - kalm - als gisteren; kalf- en melkkoeien Iets ruimer - willig - goed prijshoudend; vare koeien gewoon - flauw - stabiel; vaarzen en pinken ruimer - stug - gedrukt in prijs; graskalveren groter - matig - kon den met moeite gehandhaafd blijven; vette kalveren klein - vlot - hoger; nuch tere kalveren korter - rustig - gedrukt in prijs; schapen, lammeren groter - redelijk - schapen stijver, lammeren on veranderd. BODEGRAVEN, 6 okt. Kaas Aan voer 52 partijenen. Prijs le srt. 4,27-4,44; 2e srt 4.10-4.26; exxtra tot 4.67. Handel redelyk. RIJNSBURG. 5 oktober, BLOEMEN Anjers: Witte Sim 15-20, Rode 18-25, Rose 14-20, Crowly 17-23, Dusty 18-24, Arthur 17-21, GY 18-22, Keever 16-20, La Rève 20-27, Esperance 18-24. Free- sia's: Golden Yellow 100-130, White Swan 150-250. Rozen: Baccara 20-45, Carol 6-8, Garnette 6-8, Zorlna 8-13. Grote chrysanten: Alex Bedser 20-27, Regalia 25-32, Bornholm 25-33, Clinge- dael 25-52, Breitner 23-30. Diversen: Anthurium 100-250, Gerbera 20-53, Le lies 75-125, Liatris 10-25, Dahlia 350- 700, Irissen 150-220, Asters 60-90. Chry santen: Indianapolis 180-200. White Spider 200-240, Yellow 200-250, Golden Christal 120-180, Lucida 90-110, Hoek 80-105, Grace 100-115, Da vine 110-135, Madeleine 85-100, Pinoccio 90-105, Gom- py 90-110. KATWIJK, 5 oktober. Groente Was- peen p. kist: A extra 4.50-4.80; AI 3.50- 4.30; All 2.60-5.80; BI 3.60-5.60; BH 2.80; Cl 3.00-3.30; CH 2.70-3.30; bloem kool (6 p.b.) I 46-67; n 17-39; (8 p.b.) I 31-47: II 16-37; (12 p.b.) I 30-33; andij vie 14-24; prlncessenbonen 50-120; groe ne kool 23-28; spinazie 38-55; knolselde- rie 29-32; spitskool 16-31; uien 15-32; to maten (bak 6 kg) AI 3.10; rode kool 12-22; prei AI 62; BI 28; sla 18-23; peter selie p. bos 16; selderie p. bos 7-14; boa peen p. bos 46-53. Aanvoer waspeen: 104.000 kg; bloemkolen 20.000 at.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3