Zwembad in Voorschoten zo lek als een mandje WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN Stagneert reparatie door papieren strijd Agenda voor beginners in raad van Oegstgeest Veel belangstelling voor tennissport in Zoeterwoude MARKTEN PAGINA 4 L.EIDSE COURAN'J VRIJDAG 2 OKTOBER 1970 Zwemvereniging viert jubileum op bet droge: VOORSCHOTEN Het Voorschotense instructiebad, dat vier jaar geleden werd geopend en waarin jaarlijks meer dan duizend school kinderen wekelijks zwemonderricht krijgen, is reeds enige maanden gesloten voor herstelwerkzaamheden. Bij het begin van de zomer vakantie werd het zwembad gesloten. De gemeente deelde de scholen mee dat de herstelwerkzaamheden een lange tijdsduur vergen waar door het bad eerst waarschijnlijk op 1 november a s. weer in gebruik genomen kan worden. Dat heeft buiten de raadszaal de tongen in beweging gebracht. Wilde geruchten over het verzakken van het plafond deden de ronde. De Voorschotense Zwemvereniging, die dat inderdaad het bad gerepareerd deze maand het eerste lustrum gaat vieren en de grootste huurder na de schooltijd van het zwembad is. heeft haar misnoegen kenbaar gemaakt door middel van een ingezonden brief in de ptaataeltfke pers. Ook vorig jaar is het zwembad twee maanden gesloten ge weest voor herstelwerkzaamheden. De zwemvereniging is tot de conclusie ge komen dat het bad waarschijnlijk ook niet in november geopend zal kunnen worden omdat de reparatie bij gebrek aan mankracht slecht vordert. Informaties op het gemeentehuis had den weinig effect. Gemeente-secretaris Eveleens deelde mede wel bekend te zijn met de reparatiewerkzaamheden maar pas volgende week nadere mede delingen te kunnen doen. Een bezoek aan het zwembad zelf maakt duidelijk Meer vuil naar Roomburgerweg Lekkages Op het bassin-zelf is alleen een onder houdsbeurt toegepast, het zogenaamde inwassen van het voegwerk. Het zijn de bijbehorende ruimten, zoals het bad huis. de toiletten, kleedruimten en de douchecellen, die last hebben van lek kage door de vloeren. Het water siepelt door of langs de be tonnen ondervloer, komt als roestig wa ter (ijzerbeton) in de machinekamer en drupt daar op de buizen en ketels. Het plafond in de kelder is op sommige plaatsen losgestoken en nieuw pleister werk moet worden aangebracht. Ook het tegelwerk in de toiletten en overige ruimten moest opnieuw worden aange bracht. Tevens worden voorzieningen getroffen in het verwarmingssysteem van het gebouw. De radiatoren zijn daar voor weggebroken, hete luchtverwar- ming is de toekomst. Al met al zijn in het instructiebad overal opengebroken plekken, is het niet in de vloer of muur dan wel in het plafond. LeuiBN Al jarenlang Is de vuilstort plaats aan de Roomburgerweg een bron T,ü v"n Ongewone rust ondervinden de hinder van stank, rook vliegen en ander ongedierte. Toch blykt nu de vergunning voor het storten van vuil verlengd te worden. Blijkens een kennisgeving, bevestigd aan de opzich terskeet op het terrein van de stort plaats, zijn B. en VV. voornemens een nieuwe vergunning bij het provinciaal bestuur aan te vragen. Wel kunnen ingezetenen mondeling of schriftelijk bezwaren tegen deze aanvraag indienen en wordt er maan dagmiddag om half drie een openbare hoorzitting gehouden ten stadhuize. Maar het voornemen van b. en w. heeft de heer M. van Aken lid van de PAK- i fractie in de gemeenteraad om nadere informatie doen verzoeken bij b. en w. H<J vraagt: i. Is destijds bjj de grondtransactie een beding gemaakt t.a.v. bestemming en uiterlijk aanzien van dit terrein? t. Waren demping van de putten en terreinophoging destijds gestelde ▼oorwaarden 0. Wat houdt de thans van kracht zijn de Hinderwet-vergunning in? 4. Wil het College een opgave verstrek ken van soort, aard en omvang van de door burgers geleden schade, waarvoor de gemeente is aangespro ken? Welke bedragen zijn er respec tievelijk mee gemoeid geweest? 8. Waarom is een nieuwe vergunning nodig? 6. Waar en op welke wijze heeft het College zijn voornemen een nieuwe vergunning Ingevolge de Hinderwet aan te vragen, aan de burgerij ter kennis gebracht? T. Is het inderdaad de bedoeling om het vuil tot 8 meter hoog op te stapelen 8. Hoe lang kan, mag en moet er thans nog vuil ter plaatse gestort worden? 0. Wanneer zal de recreatieve bestem ming van het gebied tussen de Rijks weg 4a. de spoorlijn Leiden/Utrecht en de Roomburgerweg geëffectueerd gaan worden? 10. Is het College bereid om de termijn tot het indienen van bezwaren te verleggen tot 10 dagen na het pu bliceren van zijn antwoord op deze Het is voor de bezoeker een vrgwel uit gemaakte zaak, dat het bad niet op 1 november gereed zal zijn te meer om dat ook deze middag het bad stil is. Export-zitdagen K v K-Leiden LEIDEN In het gebouw van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, Stationsweg 41 le Leiden wor den zitdagen gehouden op 7 en 8 okto ber, waarbij de ondernemers de gelegen heid geboden wordt ei chet oriënteren over verschillende exportmogelijkheden. Een rust, die niet verstoord wordt door hamerslagen of andere werkzaamheden. Badmeester Benningshof loopt rond en kijkt mistroostig naar het bad. Zijn hele programma komt in de war. Hij is niet bevoegd tot uitleg, maar kan ook geen werklui uit de grond toveren. Er komen wel eens een of twee mannen, die blij ven dan enige tijd, maar vertrekken weer. De heer Benningshof weet wel hoe zwemles gegeven moet worden, maar echt niet of „de dorpspraat" (dat het allemaal constructiefouten zijn) op waarheid berust. Alleen wanneer dit waar Is. kan men het traineren van de reparaties en de stilte in het bad ver klaren. Elders is men waarschijnlijk op papier aan het vechten en het „corpus delicti" is alleen in opgebroken toestand te zien. De Voorschotenee zwemvereniging zal het lustrum met droogzwemmen moeten vieren. De schoolkinderen krijgen meer taal en rekenen dan gewoonlijk, want helaas zijn er niet voldoende leraren lichamelijke opvoeding om de zwemles sportief te vullen. Avondcongres over spreiding kernbewapening LEIDEN De Stichting Polemologi- sche Bibliotheek, een Leidse Studenten organisatie, organiseert een avondcon gres over Politiek van de Non-prolife- ratie". Op 6, 7, en 8 oktober zal op dit congres gediscussieerd worden over de politieke betekenis van het Verdrag te gen verspreiding van kernwapens. Dit verdrag, dat de ontregeling van de verspreiding van kernwapens beoogt, zal hier nader op zijn reële politieke waarde hekeken worden, dat wil dan zeggen dat ze geplaatst moet worden in een verband van de algemene ontwa- peningspolitiek van verscheidene staten. Zo komt ondermeer het probleem ter sprake van de z.g. „drempelstaten" (de landen die overwegen kernwapens te maken en daartoe financieel en tech nisch ook in staat zijn) en die mogelijk heid hanteren als instrument in hun po litiek. Voorbeelden hiervan zijn India, West-Duitsland en Japan. Professor Richard Brody zal in zijn in leiding vooral dit veiligheidsprobleem onder de loep nemen, dat de heer Van Dam nader zal concretiseren op het gebied van het Midden-Oosten. Andere punten van discussie zijn de be sprekingen tussen do Amerikanen en de Russen te Wenen over beperking van de bewapeningswedloop. Over dit punt zal mevr. Elisabeth YoOng van het Instituut voor Strategische Stu dies uit Londen spreken. Op de laatste avond zal een forum zich bezighouden met de vraag wat het Verdrag tegen verspreiding van kernwapens nou in fei te in de politiek te betekenen heeft. An ders gezegd: welke stappen er. behalve dit verdrag, naar algehele of gedeelte lijke kernwapenbeheersing ondernomen moeten worden. Leidse bleek 100.000-ste op Damesbeurs DEN HAAG/LEIDEN De jubileum Damesbeurs heeft, gisteravond «le hon derdduizendste bezoeker onthaald. Het was mevrouw C. v. Lith-Cornelissen (89), Kagerstraat 8a, uit Leiden, die zich samen niet haar moeder en haar man om kwart voor acht in de Hout- rusthaUen meldde. Damesbeurs-directeur J. de Kreek deed zijn felicitaties vergezeld gaan van een boeket anjers. Maar daarmee was de kous niet af voor de 100.000ste. Uit handen van een standhouder ontvingen de heer en mevrouw Van Lith een lin nen-uitzet ter waarde van f 500,—. Het geschenk viel, gezien de enthou siaste reacties, uitstekend in de smaak. Ook met de andere geschenken, aan geboden door de standhouders, toonden zij zich zeer ingenomen. Houtruat beter is het. dezer dageD te spreken van HoutDRUKTE kan de niet aflatende bezoekersstroom, dank zij zes ingangen, gemakkelijk aan. Standhouders spieken van een voortref felijk beursjaar en het publiek is zeer tevreden over de welverzorgde stands. Het plastic IDEAAL WONEN HUIS is voor jong en oud de grote attractie gebleken. Ook dit jaar brengt weer een groot aantal mannen (40 pct.i een be zoek aan de Damesbeurs. Alleen vanmiddag en vanavond is de tentoonstelling nog geopend. Ook problemen over eventueel reeds be staande export zullen daarbij aan de orde kunnen worden gesteld. Voorts kunnen ondernemers in dit gesprek in lichtingen ontvangen over de vele bron nen van exportinformaties die er be- Voor het verschaffen van deze informa- I Bromfietser zwaar ties zullen de heren W. J. de Looy van de Economische Voorlichtingsdienst en H. Merkus van de Centrale Kamer van Handelsbevordering op genoemde dagen zitting houden. Belangstellenden voor deze zitdagen kunnen zich telefonisch aanmelden bij voornoemde Kamer, telefoon 01710-32543 toestel 8. Draadomroep eind '71 uit Oegstgeest LEIDEN Het draadomroepnet van Oegstgeest zal aan het eind van volgend jaar geliquideerd worden. Ook zeshon derd aansluitingen in Lelden worden dan opgeheven. In het kader van de gelei delijke opheffing van de draadomroep zal de PTT eind 1971 45 netten en negen delen van dergelijke netten afstoten. Daarbij zijn 32.000 abonnees betrokken. Eind volgend jaar zal de draadomroep nog maar 63 netten omvatten met in totaal 200.000 abonnees. gewond na uitwijkpoging LEIDEN Doordat een 50-jarige brom fietser uit Leiden gisteravond op de Sit- terlaan plotseling naar links zwenkte, kon een naast hem in de zélfde richting rijdende 88-jarige Zoeterwoudse automo- beslist. een loting niet voorkomen. De bromfietser moest met een beenbreuk en ernstige hoofdwonden naar het AZ worden vervoerd. De auto werd welis waar zwaar beschadigd, maar de be stuurder zelf liep geen verwondingen op. LEIDEIN De Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Leiden houdt op maandagavond 19 oktober haar alge mene ledenvergadering. De bijeenkomst wordt gebonden in hotel Nieuw Minerva aan de Vronwensteeg. Ze begint om acht uur. Steun collecte Beatrixfonds LEIDEN In de loop van de komende week zullen collectanten in Leiden huis aan huis de aandacht vragen voor het werk van het Prinses Beatrix Fonds. Het fonds biedt de helpende hand aan ge handicapten van alle gezindten, die lijden aan de gevolgen van polio, spasticiteit1, multiple sclerose, spina bifida, spierdy strofie en andere spierziekten. Zij zullen bij het fonds een willig oor vinden voor de appartuur die zij zo dringond nodig hebben, voor aangepaste vervoermiddelen of zelfs voor vakantie of recreatie, daar wafer de Algemene Bijstandswet of de Wet Arbeids Ongeschiktheid volgens de geldende normen geen uitkomst kunnen bieden. Ook voor wetenschappelijk on derzoek zijn belangrijke bedragen nodig. Maar het Beatrixfonds kan dit werk alleen blijven volhouden wanneer er re gelmatig nieuwe gelden toevloeien. De collectanten vragen daarvoor aller aandacht en daadwerkelijke steun. Stel hen en daardoor een aantal gehandi capten niet teleur. Men kan zijn bij dragen ook overmaken op girorekening 9.2000 van de AMRO-bank te Leiden on der vermelding: „bestemd voor Prinses Beatrix Fonds" Kledingbeurs U.V.V. OEGSTGEEST De Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers organiseert een kin der- kledingbeurs in het patrona atsgebouw achter de R.K. Kerk, op 6 en 7 oktober. De kleding zal dinsdagmiddag 6 okto ber van 1-4 uur getaxeerd worden. De verkoop start woensdag om 10.30 uur. Het is de bedoeling dat er alleen goede en draagbare kleren ingeleverd worden voor kinderen van 1-14 jaar. Vuile of versleten kleding en ook babiekkleding komen niet in aanmerking. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Claire Jeanne dr v. K. R. Wenneker en W. M. Boëtekees; Laura Daphne dr v. S. Holswilder en M. C. Schild: Jacobus Johannes Hen- drikus zn v. H. P. W. Bank en C. M. den Hollander: Elmar Heribert Antho ny zn v. J. H. B. Hemler en G. A. Hinc- kers; Romeo Richard zn v. D. Talakua en J. Nanlohij; Geertruida dr v. J. Fi- lippo en G. de Vries. Overleden: J. A. van Wijk, 71 jaar; C. Hoogkamer, 59 jaar; J. C. van der Poel, 61 jaar; T. J. G. Locher, 70 jaar; J. P. Hazenoot, 64 jaar; J. Verhagen, 73 jaar; C. A. Burggraaf, 74 jaar; J. Meijers, 74 jaar; C. Hartog, 60 jaar; J. B. de Boer, 74 jaar. Gehuwd: R. B. F. van der Sloot en J. BeijA. G. Holland en J. Sloos; M. H. Bouman en J. M. Koet; F. P. J. Mooije- kind en E. T. van Veggel. Ondertrouwd; W. P. H. van Dijk en C. Hartevelt; A. C. Rosemeier en E. G. van Vliet; H. G. M. Laagland en T. A. M. Kitselaar; W. S. Lips eu M. Marchand; P. Ginjaar en P. I. Sikorski; A. P. van Biezen en H. Ciere; A. UI jé en C. van der Lubbe; W. Floor en C. Verver; W. F. Brouwer en G. A. Borreman; R. S. B. Boekhoudt en M. M. van Veen; J. A. T. M. van der Holst en N. M. Kar stens; A. B. Vasen en E. A. M. van der Meer; G. C. Annokkeé en G. S. Huis man; F. B. Kruis en M. J. Olsthoorn; T. W. M. van Schaik en G. J. de Vries; J. van Berkel en N. Brakels; J. F. van der Meij en G. B. Coes; H. P. Metaal en M. J. Platteel; A. G. Spek en J. Cóért. OEGSTGEEST Een niet r.o loodzwa re agenda gaf de nieuwe leden In de ge meenteraad van Oegstgeest gisteravond de gelegenheid zich te acclimatiseren. De heer J. E. Temminck, wethouder van financien en onderwys, kreeg de kans volledig uit te wijden over het onder lopen van de Montessori-kleuterschool, gevestigd in de Aert van Nes-flat. Verstopping van een riolering tijdens hevige regenval had de lokalen in de nacht van 13 op 14 september blank gezet. Gemeentewerken had de klasjes schoongemaakt; een ervan zou wellicht weer in gebruik genomen kunnen wor den maar de inspectie van het onderwijs gaat hiermee niet accoord. Er is overleg gaande met het r.k. schoolbestuur over de mogelijkheid voorlopig één lokaal van ,,'t Mierennest" aan de Lange Voort te gebruiken. De heer Temminck vroeg de raad 4.000,krediet om een snelle oplossing van het probleem te bevor- Een begin Voor het beleggen van een landelijke conferentie in Oegstgeest vroeg de ju bilerende Leidse Volksuniversiteit K O een subsidie van 1.500.'Over het al of niet toekennen van dit subsidie waren de meningen sterk verdeeld. Zo stelde mevr. Van Lookereu-Campagne (D'66) zich op het standpunt dat de gemeente Oegstgeest een begin zou kun nen maken met een actief cultuurbeleid door het toekennen van het subsidie. De heer Brouwer (P.C.) daarentegen stelde dat men de conferentie even goed in een andere plaats had kunnen houden. Omdat K O zware tekorten lijdt, stel de wethouder Thorn voor tijdeus de be grotingsbehandeling met een apart voor stel te komen om de Leidse Volksuniver siteit op andere wijze te steunen. Dit voorstel van b. en w. om tegen deze achtergrond het gevraagde subsidie niet te verlenen werd met negen stem men voor en 8 tegen aangenomen; een motie van mevr. Van Bellen (PvdA) om een tegemoetkoming van 1.000.te verlenen, werd met negen stemmen tegen en acht voor verworpen. Natuurschoon De huurovereenkomst met de LMHC voor de sportvelden aan de Abtspoel- weg werd verlengd maar over 't beding dat in verband met het landschaps- schoon geen reclame mag worden Burgeravond in Leiderdorp LEIDERDORP Oni de nieuwe Leider dorpers in de gelegenheid te stellen, met de plaa.tselijke samenleving die contac ten te leggen, die voor ieder mens on ontbeerlijk zijn, beleggen burgemeester en wethouders opnieuw een aantal bur geravonden. De bijeenkomsten worden gehouden in gebouw „Irene" aan de Hoofdstraat. De genodigden kunnen daar kennismaken met het college van burge meester en wethouders die na een kopje koffie iets zullen vertellen over de gemeente en met vertegenwoordigers van het maatschappelijk leven in Leider- vjwiekenaat Leiden: Deken L. G. A. van J Noort, teL 30700, 8teenschuur 19, giro 516335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, Steenschuur 19, teL 31246 b.g.g. 21555. Dageltjks geopend van 9.00-12.30 uur. g«u-hollek Bureau voor Huwelijks- en Gezinsmoeilijkheden: Steenschuur 19, teL 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden eeD maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp by moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp bij geboorteregeling kan men zich vervoegen op bet spreekuur of rechts- streeks een afspraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabeth Ziekenhuis, tel. 4154L Boreau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lel den, teL 25708 en is geopend maandag t.m. vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens afspraak. Aan het bureau ls verbonden een maatschappelijk werkster, een psy choloog, een psychiater en een jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau is gevestigd Rapen burg 85, teL 20503. Spreekuur; Iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kunt u daar ln eerste instantie terecht. Leidse Katholieke Invalidenbond: U weet toch dat ook ln Leiden een bond is die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? Alle inlichtingen wordeD u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- bée, Agaatlaan 329, Leiden, tel. 22917. Bureau R.K. Gezinszorg: Voor het aan vragen van een gezinaverzorgster, ge zinshelper of bcjaardenhelpster, wanneer LEIDSE AGENDA VRIJDAG 2 OKTOBER KOFFIEKAMER STADHUIS Extra fraktie vergadering PAK. Aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 3 OKTOBER SCHOUWBURG De Joop Doderer- show. Aanvang 19.30 uur. ZOETERWOUDE Er blijkt veel be langstelling te zijn voor het spelen van tennis in Zoeterwoude. Niet minder dan 60 mensen hebben gereageerd op de op roep van een comité van enkele jonge tennis-enthousiasten, die zelf ook nood gedwongen hun favoriete sport buiten eigen gemeente moeten beoefenen en eens wilden onderzoeken in hoeverre er behoefte bestaat aan tennisbanen ter plaatse. Inmiddels is ook het vrouwelijk element vertegenwoordigd in het comité in de persoon van mej. B. Sieverding. Beslo ten is nu om over te gaan tot de offi- I ciële oprichting van een tennisvereni ging. Dit zal gebeuren op een bijeen komst op donderrdag 8 oktober a s. om 20.00 uur in het clubhuis van SJZ op het sportpark „Haasbroek". Ook zij die zich nog afzijdig houden omdat men zich afvraagt wat het voor zin heeft om in dit stadium reeds toe te treden, worden verzocht aanwezig te zijn. Uit contacten met de sportstichting is nl. gebleken dat er een goede kans ls dat reeds in de volgende zomer tennis in Zoeterwoude kan worden gespeeld. Er is voor de banen ruimte gereserveerd in het gebied tussen het sportpark en de Zuidbuurtsevaart waar ook het zwem bad zal komen. Op de oprichtingsvergadering zullen ook vertegenwoordigers van de KNLTB aan wezig zijn aan wie vragen kunnen wor den gesteld en er zal een film worden gedraaid. Bromfietser door i'rachtauto gegrepen LEIDERDORP Ter hoogte van «le oversteekplaats op de Zijldijk is gister avond de bromfietser B. N. uit Leiden in botsing gekomen met een vrachtauto. Bij het oversteken van het linker naar het rechtergedeelte van de rijbaan keek hij weliswaar achterom maar lette daar bij niet op het hem tegemoetkomende verkeer. Met lichte verwondingen moest hij naar het Academisch Ziekenhuis wor den overgebracht. aangebracht was aanleiding tot lang- durige discussie: er werd gepleit- een soepel hanteren van het verbod n de heren Cleton (WD) en Oomen (KVP) widen de zaak juridisch door lichten. De voorzitter, burgemeester jhr. T. A J. van Eysinga, bevestigde het bericht uit de Leidse Courant dat spoedig noodpastkantoor gebouwd wordt aan Floralaan. Om het ruimteprobleem op te lossen, waarmee men ten gemeente- huize kampt, werd besloten tot Iopige aankoop van het pand Wilhel- mi napark 21. Tot opvolger van gemeentesecretaris J. Visser werd benoemd de heer J. Vree- Plannen voor kleinere huizen in Westeinde ZOETERWOUDE Stikvoort Bouw bureau N.V. heeft niet de gemeente in principe overeenstemming bereikt de bouw van een aantal kleinere wonin gen", huizen voor jonggehuwden of be jaarden", zegt de lieer Stikvoort. Deze premie-koopwoningen zullen ongeve< 40.000,gaan kosten. Het aantal gereedgekomen hulzen stijgt snel in dit uitbreidingsgebied. Het Voor schotense Bouwbureau is thans bezig met de bouw van 49 eengezinswoningen en 6 x 2 landhuizen, welke laatste tegen over het gemeentehuis aan de Noord- buurtsevaart zullen verrijzen. Aan de kade zijn ter plaatse belangrijke zieningen getroffen om aan de van het Hoogheemraadschap Rijnland te voldoen. De verkoop van woningen blijft, on danks de gestegen rente, bevredigend. MEDISCHE DIENSTEN LEIDEN Voor doktershulp van zater dag 12.00 uur: dokterstelefoon 22222. Apotheek: Doezastraat 31, tel. 21313. Zondag vanaf 8 uur: Apotheek Zuid- West. Brahmslaan 20. teL 21522. LEIDERDORP Arts: dkt. De Bruyne, Hoofdstraat 8, tel. 2208. Apotheek R. v. Breest, Loevestijn 6. tel. 42947. Wijkver pleging: Wijkcentrum. OEGSTGEEST dkt. v. Walcheren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Wijkverpl.: zr. Warmenhoven, tel. 53448, b.g.g. 22222. Apotheek: Oegstgeestse Apotheek. Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 53274. Zondag vanaf 8 uur apotheek Zuid-West (zie Leiden). VOORSCHOTEN dkt. Abartsanel, Chopin]aan 32, tel. 3875. Wijkverpl.: Ge zondheidscentrum. Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. Apotheek: Apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20, Leiden, telef. 21522. LEIDEN, 2 oktober Vee: aanvoer stieren 8; melkkoeien 70; vette koeien 325; vare koeien 25; vette kalveren 51; vette schapen 120; fokschapen 40; vette lammeren 2058; geiten 58; pony's 3; totaal 2758; slachtstieren 470-500; melk koeien 1025-1350-1700: vette koeien 405- 445-485; vare koeien 600-1000-1375; vet te kalveren 365-380-400; vette schapen 80-100-135; fokschapen 110-135-140; vet te lammeren 110-125-145; geiten 25-50- 80; slachtstieren kalm; melkkoeien kalm; vette koeien kalm; vare koeien kalm; vette kalveren goed: vette schapen goed, fokschapen redelijk; vette lammeren flauw; geiten goed. LEIDEN, 2 oktober Kaas: aanvoer 2 partijen Goudse en 2 partijen Leidse. Prijzen per kg: Goudse le kwal. tot 4.50; Leidse tot 4.75; handel kalm. LEIDEN, 2 oktober Groenten Appelen 17; Druiven 80-190; Peren 19- 26; Aardappelen 22-23; Andijvie 10-18; Pronkbonen 55-85: Snijbonen 110-170; Stambonen 50-155; Kroten, gekookt 55; Chinese kool 14: Postelein 50-54; Prei 30-42; Spinazie 21-44; Spruiten A 79- 93; Spruiten B 69-77; Komkommers 15- 34; Tomaten A 460-485; Tomaten B 430-445; Tomaten C 425-445; Uien mid- delgrof 5-27; Meloenen 51-156; Bloem kool A 16-56; Sla A 6-17; Bleekselderij 18: Bospeen 26-31; Peterselie 9-17; Sel derij 6-10. de huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelijk haar taak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel 8, tel. 24800. Spreekuur maatschappelijk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en van 13.00-14.00 uur. R.K. Ondervereniging „Voor het Zor genkind", afd. Leiden en omstreken Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat. Werkgroep Gespreksgroepen Lelden Sekretariaat: mej. M. M. Olsthoorn, Jac. Urlusplantsoen 48, Leiden, tel. 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz. Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbum Dei", Plantage 16, tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, ln per soonlijke gesprekken en in groepsver- R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden, afd Lelden De Bond die alles doet voor hogere A.O.W.- en A.W.W.- uitkeringen, een sociaal minimum en vakantietoelagen. Geeft U op als lid of vraagt nadere in lichtingen bij het secretariaat: Zaan- straat 151, kamer 501, tel. 31079. PAR. ST.-ANTONIUS VAN PADUA Roshuizerlaan 38a, tel. 34062 Giro t.n.v. kerkbestuur: 494828 Giro t.n.v. overste der Franciscanen 70190 Secretariaat van de Parochieraad: Diepenbrocklaan 4, teL 40132. De diensten In het weekend: Zaterdag avond om 7 uur avondmis. Op zondag zijn de diensten om 9.30 (hoogmis), 11.00 en 12.15 uur. De diensten in de week: Maandagmor gen, dinsdagmorgen en woensdagmor gen om 9.00 uur; donderdagavond en vrijdagavond om 19.30 uur; zaterdag avond om 7 uur. zaterdag- en zondagavonden Zaterdagav. Zondagav 19.00 19.00 19.30 19.00 19.00 19.00 19.00 19.00 H. Antonius: Haagse Schouw: Hartebrug: Herensingel H. Leonardus: H. Lodewijk H. Petrus: Studentenparochie (Lodewijkskerk) Huize „Roomburg": 19.00 Leiderdorp Meerburg: Menswording: Voorschoten H. Laurentius Moeder Gods: Oegstgeest H. WilUbrordus Bonaventura: 18.30 19.00 18.30 19.00 18.00 18.00 H. Willibrordus: 19.00 17.00 Haagse Sehonw: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.30, 11.30 en 18.30 uur; ln de week; 7.15; zaterdag 9.00 uur; woensdag- en vrijdagavond om 19.30 u. Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 uur; in de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.00 Herensingel: zat.av.: 19.00; zondag: 8.30, 9.30 (Lat.). 11.00 (Ned.) en 38.30 u.; In de week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan dagavond. Bijkerk Tlmorstraat: zondag: 9.30 ea 11.00 uur. II. Leonardus: zaterdagav. 19.00 u.; zond. 8 u„ 9 u. Hoogmis, 10.45 (mis met samen zang), 12.15 en 19.00 uur; in de week: 7.30, 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- en vrij dagavond 19.00 uur. H. Lodewijk: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 8.00 (in St.-Maartenshuis), 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 uur; in de week: 8.15 en 19.00 uur; zater dagmorgen ook om 10.00 uur. H. Petrus: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 u.; in de week: 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve maandag). Studentenparocbie: zaterdagavond 19.00 uur ln de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 uur, Pieterskerkstraat 1. LEIDERDORP Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur; zondag: 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.), 12.00 en 18.00 uur; in de week; 8.30 (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; PAROCHIE H. ANTONIUS zondag: 9.00, 10.30 ea 12.00 uur; in de week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don derdagavond 19.30 uur. VOORSCHOTEN H. Laurentius: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.30, 10.30, 12.00. Noordhofland 11.30 uur. In de week: 9.00 en 19.30 uur. Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.00, 10.00, 11.30, 's av. 18.00 u. In de week: 7.30 en 8.15 uur ('swoen- dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. ZOETERWOUDE Zaterdagav.: 19.30 avondmis met zang. Zondag: 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezon gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis. Christus dienaar Zaterdagavond 7 uur avondmis. Zondag H.H. Missen 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 uur. Zondagavond in de Emmauskapel 7 uur Lof. OEGSTGEEST H. Willibrordns: zaterdagavond: 19.S0 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur; in de week: 7.45, 8.45 en 19.30 Bonaventura: zaterdagavond: 18.30 u.; zondag: 8.00, 10.00 en 11.00 uur (Lat.). Rijnsburg Tuinbouwschoolzaterdag- Parochienieuws Avondmis Ondanks het feest van 3 oktober gaat de avondmis op die avond op de normale tijd door. De repetitie van het kinderkoor op die ochtend gaat echter niet door. OEGSTGEEST Parochie H. WiUibrord Zondag 4 oktober: om half elf zingt het dameskoor en wordt in het parochiehuis een kindermis gevierd. De preekbeurt heeft kapelaan Poelma, de weekbeurt de pastoor. Vandaag voor de tweede keer een kerkbezoektelling op verzoek van het bisdom. Zaterdag 10 okt.: van 17 tot 18 uur alg. spreekuur in de pastorie; van 18 tot 19 u. biechtgelegenheid in de kerk; om 19.30 u. zondagse eucharistieviering. PAROCHIE HERENSINGEL Mededeling Wegens de 3 oktober feesten vervallen zoals eerder aan gekondigd de avondmissen van 2 en 3 oktober. Huwelijk Woensdag 7 oktober om 14.30 uur huwelijksdienst en huwelijks inzegening van Jan van Velsen en Elly Voskuil. Donderdag 8 oktober om 15.15 uur hu welijksdienst en huwelijksinzegening van Sjaak Werk en Trudy Schlagwein. Zondag 11 oktober omvat de viering van 11.00 uur ook een klnderdoopdienst. VERKIEZING PAROCHIERAAD In de komende dagen ontvangt U de biljetten met de kandidaten voor de parochieraad. De uitein delijke verkiezing is in het week end 10-11 oktober. Zondag 4 oktober wordt U nog maals attent gemaakt over het hoe en wat van deze verkiezing. Wij blijven rekenen op een pret tige medewerking van jong, mid delbaar en oud voor een meer ak- tief kerkewerk In Leiden-N./O. PAROCHIE MEERBURG Zondag 4 oktober zal onder de H.H. Mis sen pater L. Starmans de preek houden. Pater Starmans is dokter en missionaris in Malawi in centraal-Afrika. Zaterdag 10 oktober om half elf gezon gen huwelijksmis voor het bruidspaar Joke de Vrind en Fokke Tebbers. De mis van half negen vervalt, 's Avonds eucha ristieviering in de kapel van Roomburgh en in de parochiekerk. BIJZONDERE AANDACHT 3 oktober is de avondmis niet in de kerk maar in de kapel van de Goede Herder. Het dameskoor uit Kethel, door de kape laan opgericht, komt laten zien en horen waartoe zij in staat zijn. OECUMENE Mevrouw E. Boelee-Veerman, secreta resse van het jonge vrouwen kontakt van de gereformeerde kerken van Leiden zoekt in verbinding te kómen met be staande damesgroeperingen van de rooms katholieken in ons dekenaat. Mevrouw Boelee is er van overtuigd dat het zeer nuttig zou zijn als kerkleden van verschillende kerken elkaar Infor meel zouden ontmoeten. Daardoor leert men elkaar beter verstaan en worden een aantal misverstanden opgeheven. Elk r.-k. dames kontakt dat prijs stelt op dit kontakt kan mevrouw Boelee bel len, tel. 22417, adres Paramarlbostr. 71, Leiden. Het jonge vrouwen kontakt komt eens in de veertien dagen bijeen in een van de zalen van de Zuiderkerk, Lammen- schansweg, 's avonds om 8 uur. De eerstvolgende bijeenkomst is op 15 oktober, waar gesproken zal worden over Reclassering. 29 oktober wordt ge sproken over kerkhervorming en oecu mene. U bent ook daar welkom.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4