ik Minder dan tien procent is tegen het oude bestuur Bouw Gemeensschapscentrum binnen een jaar beginnen Voorlopig geen openbare vergadering commissies MARKTEN KOPER - ALUMINIUM LOOD - ZINK - ACCU'S Nieuwenburg - Leiden de koning „Telefoontje" abonnementsserie voor burgerzaal concerten JONGE MEDEWERKER Concert Alma Materkoor HOVENIERS- KABELWERKEN PAGINA 4 LEIDSE COURANT ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1970 Woubrugge-voorzitter H Tb. Wijsman: WOUBRUGGE Woubrugge-voorait- tcr H. Th. Wijsman toont zich aanvan kelijk helemaal niet Ingenomen met een bezoek van de pers, wat hem onbewust moet doen denken aan een accountants onderzoek. Jongens, die alles haarfyn willen weten, maar daar voelt Wijsman nu Juist bitter weinig voor. Woensdagavond werd hij gesteund door zijn voltallige bestuur („tevoren hadden we niets afgesproken") dat en bloc af trad. Tevoren was een brief binnenge komen van C. Wijsman geen familie overigens van de bekritiseerde eerste man van Woubrugge waarin deze zijn „coupe" aartkondigde. Zelf hield de heer C. Wijsman zich buiten schot tijdens de vergadering: „Wat er gebeurd is zal hy ongetwijfeld ook niet gewild hebben. Ik geloof dat hij er danig van geschrok ken is. evenals die spelers van het eerste eiftal". De enkele rebellen in de vereni- Mevr. v. Dommelen ïoene van kamp Alkemade in bloemschikken ALKEMADE Door de Kon. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Alkemade werd in de kantine van de bloemenveiling „EMM-Roelofarends- veen" een selectiewedstrijd georgani seerd voor deelname aan het Nationaal Kampioenschap Bloemschikken. Dit kampioenschap wordt gehouden op don derdag 29 oktober a.s. in de Beatrixhal te Utrecht. Per afdeling kunnen hieraan twee deelneemsters of deelnemers, als mede één reserve deelnemen. Aan deze selectiewedstrijd werd door 10 dames deelgenomen. De Jury bestond uit de heren Van Leeuwen uit Oud Ade, John Sarneel uit Langeraar en Joop Oomen uit Roelof arenderveen. Na beoordeling kwam de jury tot de volgende uitslag: 1 mevr. Van Dommelen uit Roelof- arendsveen (51 punten), 2 mej. Willeke Twist uit Lelmuiden, 3 mevr. De Jong- Plasmeijer van de Geestweg te Roelof- arendsveen, 4 P. Hulsebosch uit Oude Wetering. Om gezondheidsredenen moest mevr. Van Dommelen tot haar spijt be sluiten om van deelname aan het Na tionaal Kampioenschap af te zien. Voor Alkemade zullen nu deelnemen: mej. Willeke Twist en mevr. De Jong-Plas- meijer. terwijl mevr. P. Hulsebosch m# zal gaan als reserve. NKV Hoogmade verleent hulp aan gezinnen HOOGMADE Na de bijwoning van een korte eucharistieviering In de pa rochiekerk waren de leden van een plaat selijke NKV-vrouwenvereniging na lange tijd gisteravond weer bjjeen in Huize v. d. Ploeg ter opening van het winter seizoen. De korte agenda voor deze eerste avond omvatte echter twee zeer belangrijke punten, waarvoor de inzet van alle leden werd gevraagd: o.a. het schoonhouden van de RK kerk en een verzoek om hulp verlening van de vereniging Gezinszorg Ter Aar en Omstreken, waar ook Hoog made bij aangesloten is. De groeperingen voor het z.g. „kerkwerken" waren spoe dig gevonden. Een ieder was overtuigd van de moeilijkheden waarmee deze ver eniging te kampen heeft, door gebrek aan hulpen, voor dienst verlening. Maar om zich geheel in te kunnen zetten voor dat noodzakelijke werk in andere gezin nen. bleek een moeilijk opgave. Toch meldden zich enkele dames. Voor verdere opgaaf melde men zich bij het bestuur of de sociale werksters. Met een twee tal filmpjes, verzorgd door de heer van Mil werd deze avond afgesloten. De volgende bijeenkomst wordt gehouden op 27 oktober a.s., waarbij de dames Land man en Kortekaas een demonstratie handwerken zullen geven. Hoogheemraadschap Raadslid E. H. van der Berg: Rijnland herdenkt i gmg hebben er niettemin voor gezorgd dat het verenigingsleven ogenschijnlijk en impasse verkeert. Lijkt, want ach- de schermen heeft het „oude" be duur zichzelf opgelegd de voorkomende zaken in de komende weken te beharti gen. Dinsdag 6 oktober zal het nieuwe bestuur worden gekozen. Tegenkandida ten zijn vooralsnog niet gesteld en het tar uit dat de rel met een sisser zal aflopen. Tien procent „De meeste leden zijn op de hand van het oude bestuur. Het is geen 40%, die tegen is, zelfs nog niet eens 10%. Het is een heel kleine groep, die ook weer gesplitst is. Maar goed, als die jongens een bestuur naar voren kunnen brengen mogen ze komen. Het gaat er mij alleen om de vereniging weer gezond te ken. Er werd zo veel geroddeld. Men hoeft echt niet aan een halsbandje te lopen, maar laat men vooral de jeugd niet gaan opjutten. Er zyn ^och veel positievere punten om over te spreken. Volgend jaar bestaan we 25 jaar. 24 juli 1971. Daarvoor is iedereen even enthou siast. Ik heb het gewoon een tijdje afgekeken. Ik woon hier in Woubrugge nu een jaar. Woensdagavond vond ik de juiste datum om in te grijpen. Begrijp me goed, ik wil echt de vereniging niet om zeep helpen. Aanstaande maandag is er een bespre king met 't oude bestuur waarbjj wordt bekeken hoe we het op dinsdag 6 okto ber zullen organiseren. De reglementen zullen op twee punten gewijzigd worden, zodat we meer greep krjjgen op men sen, die moeilyk zjjn en de vereniging ongezond maken". Goedkeuring voor bouw van basis school Boskoop BOSKOOP De Stichting R.K. Onder wijs te Boekoop heeft goedkeuring ont vangen voor de bouw ra» een nieuws basisschool die zal verrijzen in Snijdel- wijk-West. Gehoopt wordt de financie ring spoedig „rond" te krijgen, zodat het mogelijk is deze nieuwe school met ingang van het nieuwe schooljaar 1971 in gebruik te nemen. Het schoolgebouw is ontworpen door het architectenbureau Bier te Boskoop en is geheel aangepast aan de eisen die in het kader van de onderwijsvernieuwing daaraan worden gesteld. Voor de leer lingen van het eerste en tweede leerjaar is een afzonderlijke speelplaats gepro jecteerd met een eigen ingang tot het gebouw. Tevens is er voor deze „eerste" leerlingen een groot lokaal met een vloeroppervlakte van 65 m2 terwijl de overige lokalen ruim 56 m2 vloeropper vlakte hebben. De gehele school zal 6 lokalen bevatten met een z.g. gemeen schapsruimte en bijbehorende neven ruimten. By elk lokaal behoort een toi letgroep van 2 toiletten. De gemeenschapsruimte die bij de nieu we school wordt gebouwd zal zodanig worden ingericht dat deze behalve voor het „normale" gebruik zoals feestelijke herdenkingen, ouderavonden, overblijf- en garderoberuimte ook geschikt is om tijdens de schooluren te worden gebruikt voor diverse onderwysaktiviteiten. b.v. groepswerk en handenarbeid. In verband daarmede is deze ruimte buiten het ge wone schoolverkeer geprojecteerd. Een vouwwand maakt het mogeiyk deze ruimte bovendien nog in twee delen te splitsen waardoor eventuele geluidshin der wordt voorkomen of in ieder geval wordt beperkt. wijlen J. S. Pennings ALKEMADE In de byeenkomst van de Verenigde vergadering van Rijnland herdacht de dijkgraaf, mr. F. M. A. Schokking, de overledene, hoofdlngelant J. S. Penning». Gedurende bijna een kwart eeuw had wijlen de heer J. S. Pennings zitting in Rijnlands bestuur en nam hij trouw en aktief deel aan de werkzaamheden, o.m. als lid van diverse commissies. Zijn heen gaan is ook een verlies voor het hoog heemraadschap, dat in hem een goed bestuurder mist. Kijk op hout HAZERSWOUDE Sedert vrijdag avond exposeert in het architectenbu reau Roelands en Van Kesten (Willem Kloosstraat 4) de 28-jarige Delftenaar Henk Brouwer. Onder de titel „Een an dere kyk op hout" vertoont hij in de „wandelgangen" van genoemd bureau houtreliëfs, die te bezichtigen zijn tot 16 oktober. De directeur van de Neder landse Houtacademie, ir. M. Hoek, ver richtte de opening op vrijdagavond. School genoemd naar verongelukte hoofd LEIMUIDEN In de Stichting Ge- dergeiyks nieensohapscentrum zijn gisteravond door de gemeenteraad van I^imuiden de heren ir. H. E. v.d. Berg en P. A. J. van Graas benoemd. Burgemeester Breen sprak zjjn tevredenheid uit, dat nu de grondslag is gelegd voor dit centrum en hoopte binnen afzienbare tyd op vol tooiing, zodat de bevolking van jong en oud elkaar daar kan ontmoeten. De voorzitter wenste de Stichting veel suc- De heer H. E. v.d. Berg herinnerde er aan, dat het vorige stichtingsbestuur met veel moeiljjkheden te kampen heeft gehad, zoals het ver uiteen liggen van de lagere scholen. Bovendien heeft iets jaar nodig 25 Jaar Katholiek Verkennen in Alphen ALPHEN a.d. RIJN De Ansfried- groep van de Katholieke Verkenners herdenkt morgen het feit, dat 25 jaar geleden de Verkennersbeweging phen a.d. Ryn is gestart. HAZERSWOUDE De openbare basis- j Ter ^gelegenheid van het zilveren feest school aan de Willem Kloosstraat, die vanmorgen door de wethouder derwijs, de heer P. A. Th. van der Werf, werd geopend, draagt de naam van de man, die aanvankelijk was benoemd tot eerste hoofd van deze school, maar door een verkeersongeluk op de Rijndijk, in de afgelopen zomer, om het leven kwam: de heer J. P. F. Steyaart. Naast deze J. P. F. Steyaart-school, die is on dergebracht op de begane grond van een flatgebouw, verrichtte burgemees ter J. ten Heuvelhof de opening van de openbare basisschool aan de Breitner- laan in de wijk Zuid. Deze school kreeg de naam Springplank. In beide gevallen hebben de leden van de oudercommissies van beide scholen inzendingen omtrent de naamgeving van de scholen gedaan. Hazerswondse Boys gast bij Bernardus HAZERSWOUDE Het bestuur van de KNVB. afd. Leiden, is ermee ak koord gegaan, dat de voetbalvereniging Hazerswoudse Boys op zaterdagmiddag gebruik maakt van het tweede terrein van plaatsgenoot St. Bernardus. Dit had tot gevolg, dat Hazerswoudse Boys alsnog een seniorenteam ln de compe titie zag ingedeeld en nog niet behoeft over te gaan tot een ledenstop Hazerswoudenaar op Rijndijk aangereden HAZERSWOUDE Vijftienjarige Wan der Speel uit de wyk Groenestein is gis termiddag omstreeks twaalf uur op het kruispunt Rjjndijk-Groenestein door een personenwagen aangereden, toen hy met zfln rijwiel de rijksweg overstak. De jon geman liep verschillende verwondingen op en werd ter observatie naar het zie kenhuis te Leiden vervoerd, 's Avonds kon hy weer huiswaarts keren. Vermist meisje Hazerswoude weer terecht HAZERSWOUDE Vijftienjarige Ma rian van Rooyen uit de Dorpsstraat is weer enkele dagen thuis. Op maandag 7 september verliet zij de ouderlijke wo ning, om met de bus naar Gouda te gaan en vandaar naar Rotterdam. Na haar vertrek uit Hazerswoude was men haar j spoor evenwel bijster, totdat zy zondag j Jongstleden weer thuiskwam na een ver-1 blijf in Amsterdam. Rijnstreek-agenda ZATERDAG 26 SEPTEMBER Amendement PvdA-D'66 verworpen Van onze correspondent NIEUWKOOP Het is niet te hopen dat de eerste serieuze vergadering van de nieuwe raad, althans wat de duur be treft, een precedent zal zyn voor de hele komende periode. Niet alleen de vele stemmingen, maar vooral ook de schier Alphen Nabij, filmavond CNV, 8 uur. j eindeloze discussie hebben de vergade- Hazerswoude Pleyn '68: „Amster- ring gerekt tot precies bet mlddenoach- dam". 8 uur. terlyk uur. Woubrugge Immanuel Jeugdappèl He tmoet gezegd, dat de besprekingen van Herv. jeugd, 19 uur. meestal van prettige aard waren, al ble- Roelofarendsveen - Zuideinde, plechtige wordt een reünie gehouden. De Ont vangst vindt hedenavond plaats in hel Verkennerscentrum „De Uithoek" in „De Bijlen". Zondag celebreert pastoor J. Velthuis daar een H. Mis en houdt een op het feest afgestemde toespraak. Een koffiemaaltijd „uit het vuistje", een ..Open huis in hét spel van nu", lunch, „spel der Generaties" en een „Welpen- spel" maken deel uit van het herden kingsprogramma dat te omstreeks 16.45 uur wordt besloten. Bij dit feest zijn ook niet-leden van harte welkom; toe gang is kosteloos. Boomkwekers willen ook 400 gulden BOSKOOP Tijdens de gisteren in hotel „Florida" gehouden ledenvergade ring van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedryfsbond, afdeling Bos koop, werd onder meer de uitkering van 400,- aan de orde gesteld. Over hel ontstaan en de daaruit voortvloeiende gevolgen werd door het hoofdbestuurslid de heer L. Roelofs een duldeiyke uiteen zetting gegeven Voor wat deze materie in het Sierteeltcentrum Boskoop betreft zal op woensdag 7 oktober tussen de vertegenwoordigers van de werkgevers organisaties een bespreking plaats vin- Vooruitlopend op de bovengemelde be spreking heeft één der contract-partijen namelyk de vereniging van werkgevers in de boomkwekerij-bedryven haar leden 1 geadviseerd in de eerste week van ok tober zo nodig een uitkering te doen van 2Q0,-. Wanneer de besprekingen over de 400.- niet tot een bevredigend re sultaat leiden dan zal op 8 oktober een 'nader beraad van werknemerszijde plaats vinden. Uitvoerig is ook van gedachten gewis seld ten aanzien van een C.A.O. voor het jaar 1971. De verlangens betroffen o.m. een gunstiger werktijdenregeling; arbeidstijdverkorting tot 42',4 uur p. week; uitbreiding van vakantie; het op nemen van vakantie in de wintermaan den te honoreren met hogere vakantie toeslag of extra vakantie; het in de lonen inbouwen van loontoeslagen; ex tra toeslag bij vergifspuiten en geen verplichting tot het verrichten van over werk voor werknemers die de leeftijd van 50 of 55 jaar hebben bereikt. Gegadigden voor bejaarden woningen kunnen zich melden ROELOF AREN DSV EEN Wie de bouwactiviteiten volgt langs het Noord einde en de Kerkweg te Roelofarends- veen, zal kunen constateren, dat de bouw van de 58 bejaardenwoningen daar aar- j dig vordert. Als de weergoden niet al te 1 veel zullen tegenwerken, kunnen deze woningen waarschijnlijk rond april van wel nog niet openbaar worden. Het i volgend jaar in gebruik genomen tegen 6 stemmen werd dit amendement Reeds nu stelt de Stichting bejaarden huisvesting Alkemade elke bejaarde rijpen. Hij hoopte, dat binnen een jaar met de bouw kan worden begonnen. De Stichting heeft nu de beschikking over 10.000,- om een opdracht te geven n het architectenbureau Ruiter en Schaafsma, en de Raad was in principe ook bereid om 25% by te dragen in de stichtingskosten, die rond 550.000,- 2ullen bedragen. De rijkssubsidie zal zyn 125.000,-, de provinciale bydrage 125.000,-, de subsidie van het Koningin Julianafonds 5.000,- en een bijdrage ineens van de N.S.F. variërend van 30.000,- tot 50.000. Onder gemeen telijke garantie kan dan 175.000,- wor den geleend en de rest circa 55.000,- zal de bevolking bijeen moeten bren gen. Voor het bouwrijp maken van gronden in plan „West" in verband met de bouw van een R.K. Kleuterschool werd krediet van 175.000,- beschikbaar ge steld. Om bouwterrein gereed te maken voor de bouw van 63 woningen en 18 garageboxen werd 475.000,- beschik baar gesteld. KOUDEKERK Waterpol® - Het herenteam Is in de wintercompetitie in gedeeld in de 2e klasse, en komt uit tegen tegenstanders uit de le klasse var de zomercompetitie. Ook een meisjes zevental neemt deel aan de wintercom petitie. De wedstrijden worden iedere zaterdagavond afgewerkt in „De Over dekte" te Leiden. A. de Vos ruimschoots „generaal kampioen" BODEGRAVEN De heer A. de Vos heeft wel succes gehad in de zaterdag- vliegery met zyn duiven. Op drie vluch ten werden zyn duiven eerste, en ln vier vluchten tweede." Met circa 200 punten voorsprong werd hy vóór A. Lekkerker- Uer generaal kampioen. De eindstanden zijn: Vitesse: 1 A. Lek- kerkerker, 2 A. de Vos, 3 Gebrs. Reyn. Midfond: 1*A. Lekkerkerker, 2 A. de Vos, 3 Comb. Hiljo. Fond: 1 A. de Vos, 2 A. Lekkerkerker. 3 Comb. Hiljo. To taal oude duiven: 1 A. Lekkerkerker, 2 A. de Vos, 3 Comb. Hiljo. Jonge dui ven: 1 A. de Vos, 2 W. Baas, Gebrs. Reyn. Oud en jong: 1 A. de Vos, 2 A. Lekkerkerker, 3 Gebrs. Reyn. Navlucht: 1 A. de Vos. 2 A. Lekkerkerker, 3 K. van Beekum. Generaal kampioen: 1 A. de Vos 40637 punten, 2 A. Lekkerker ker 38792 en 3 Comb. Hiljo 32673 pnt. MEDISCHE DIENSTEN Aarlanderveen dkt. Glil, tel. 01726- 2527. Alphen zat.: dkt. Cornet, Planeten- singel, 69, tel. 3697; zond.: dkt. Wijn malen, Wilhelminalaan 36. tel. 2079. Wijkverpl.: zr. v. Arkel. Hogedyk 11, Ter Aar. tel. 01722-2206. Apotheek Som berg, Wilhelminalaan 67. Bodegraven dkt. Cats. Noordstraat, tel. 2030. Wijkverpl.: zr. Benjamins. Dammekant 19. tel. 4276. Apoth. Rond, Kleiweg 78. tel. 13418, Gouda. Boskoop dkt. Bom. Burgem. Colyn- straat 60, tel. 2805. Wijkverpl.: zr. Hooljmans, Mendelweg 43. tel. 2805. Apotheek: zaterdag na 13.00 uur alleen voor spoedrecepten. Hazerswoude-dorp- dkt. Sprangers, Busken Huetstraat 22. Hazerswoude RD. tel. 01714-2344. Wijkverpl.: zr. v. Maar- Ie, Bonifaciuastraat 15. Zoeterwoude, tel. 01710-34673. Hazerswoude-Rijndyk zie Hazerswoude- dorp. Hoogmade zie Langeraar. Koudekerk a/d Ryn zie Hazerswoude dorp. Langeraar dkt. Nooten, tel. 01722- 2139. Wijkverpl.: zr. Eys. tel. 01723- 1777. Nleuwveen zie Langeraar. Nlenw-Vennep dkt. Van Gent en dkt. Smit. tel. 2850 (dkt v. Gent). Noorden zie Nieuwkoop. Woubrugge zie Langeraar. SCHOLENOPENING IN BODEGRAVEN BODEGRAVEN Nadat woensdag middag de nieuwe Kath. Basisschool of ficieel werd geopend, zal op 23 oktober de opening van de kleuterschool in Zuid volgen onder de naam Harlekyn. De nieuwe basisschool in de Meye heeft als openingsdatum 26 oktober. NIEUWVEEN Nadat zij onder lei ding van chef-badmeester P. Bogaert van „Aarweide" na hun A- en B-diploma ook nog resp. zwemvaardigheid Cl en D2 hebben behaald, zwommen de tienjari gen: José v. d. Geest, Joh. Osterkamp, Anita Pletersen. Irma v. d. Pijl en 12- jarige Joke Spekman in Zwembad „De Hoorn" te Alphen a. d. Ryn nog eenmaal dit jaar af en slaagden daar als eerste „Aarweide-leden" allen voor het diplo ma E Zwemvaardigheid 3 van de KNZB. TER AAR Zaterdagavond 26 sep tember wordt in het parochiehuis te Langeraar een dansavond gehouden voor gehuwde paren, uitgaande van de jeugd commissie van de voetbalvereniging Al- tlor. The Wilson Band uit Utrecht zorgt voor de muziek voor deze avond, waar het toegangsbewijs tevens een gratis lot is. Aanvang acht uur. KOUDEKERK - Schaken - De schaak vereniging „Koudekerk" is weer gestart met de onderlinge wintercompetitie. De eerste uitslagen: le ronde: D. de Braver- L. v.d. Wulp 0-1, J. Cok-L. Wortman 1-0. N. v. Donselaar-R. Wolbers 1-0, S. de Groot-A. J. de Witte 0-1, P. de Jong-H. v. Vliet 1-0, D. de Kooter-H. Starreveld 0-1, J. Kruit-L. Spierenburg 0-1, S. C. Ohlin-A. Snellenberg 0-1, A. Scheer-G. Snatersen 1-0. 2e ronde: A. Snellenberg-A. Scheer 1-0, L. Spierenburg-S. C. Ohlin 1-0, H. Star- reveld-J.Kruitl-0, H. v. Vliet-D. de Koo- ter 1-0. A. J. de Witte-P. de Jong 1-0. R. Wolbers-S. de Groot 1-0, L. Wortman -N. v. Donselaar 0-1, L. v.d. Wulp-J. Cok 0-1, H. Boelee-D. ,de Braver 0-1. In de competitie van de Leidse schaak bond komt het tiental van Koudekerk uit in de tweede klasse B. De tegen standers zijn: Bodegraven 1. Boskoop 1. Alphen 2, Voorschoten 2, Leithen 2 en Katwyk 2. De eerste wedstrijd is op 19 oktober thuis tegen Katwijk 2. R'VEEN, 25 september. BLOEMEN Am. Anjers: Sim Rose 10-19, kim Rood 13-20. Sim Wit 13-15. Sim Keefer 11-19, Sim Arthur 14-16, Sim Alice 15, La Rève 19, Princess Ann 13-15, Esperance 9-17, Charmeur 37-38, Lena 10-16, Fan fare 10-15. Rozen: Garnette en Carol 5-8, Zorina 7-10, Baccara 24-44, Carla 19-27, Super Star 32-36, Seventeen 9-10, Coral Princess 12-14, Sonora 10-15, Fa- berge 8-10, Nordia 9-10, Sonia 26. Bri- I dal Pink 15-16, Carina 18-19. Motrea 14-18, Spanish Sun 11-14, Tawny Gold 9-12, Gerbera's 29-30, Geplozen chry santen 10-31 p.st. Troschrysanten 24- 97. idem jaarrond 105-175. Trosanjers 195-200, Irissen 60-120, Ornithogalum 24-42, Freesia's 70-145, Liatrix 47-115, Dahlia's 23-38, Asters 25-38 per bos. TER AAR, 25 Sept. - Groente - Augur ken B 70. idem C 54, id. D-fijn 54, id. D -grof 41-45. idem EII 11, idem CDI 33, id. CD II 12-13, snijbonen natuur 1,30. snybonen kas I 1,20-1,60, id. II 90, id. stek 40-60. spekbonen S0. witte pronk- bonen I 90-110, id. H 30-60, spruiten 45, savoye kool 18, stamprinsessebonen 60- 80, uien 22-30, putjeskool 23, andijvie 10-15, dubbele stokprinsessebonen 80-90, peren Legipont 12-30, alles per kg. To maten A extra 3.00- id. A I 3.00-3,15: E extra 3.30, id. BI 3.05-3,10, id. C 2.60. id. CC en BB 2.60 p. bakjej van 6 kg. Sla 6-9, komkommers A 23-26. id. B 15-20. idem C 15, meloenen 1.42-1.87, bloemkool AI 1,18-1,37, id. All 83 alles per stuk. Selderij 4-7 per bos, peren 95- 1.40 per zak van 4 kg. LEEUWARDEN, 25 sept. Kaas Com missienoteringen (in per kg): Goudse kaas 3.44, Edammerkaas 3.21, Brood kaas 3.22. Handel: kalm. H.H. FABRIKANTEN ELECTRICIENS LOODGIETERS AANNEMERS GARAGEHOUDERS SLOPERS ENZ. Voor regelmatige afname, interessante prijzen en contante betaling metaalhandel Kantoor; Lage Morsweg 5 - Telefoon 01710 - 24662 Magazijn, Zijlstraat 6 (bij de Zijlpoort) tel. 01710-34083 b.g.g. 01717-3165 (P. Beverwijk) Teven» Inkoop ven: roestvrljstaal-, draad- Uitvoeren van: sloopwerken kebelafvallen, nikkel- en tinhoudende metalen UITZENDBUREAU Telef. 01710-31710 Korevaarstraat 33 Leiden masu PLAATS EEN concelebratie en inwyding nieuwe St Petrus Bandenkerk, 17.00 uur. Koudekerk Bej. Centrum Rhijndael, diacauserie „Sjaloom van Israël" (voor 65-fers). Koudekerk Verenigingsgebouw, 10- 18 uur: Open ruildag postzegelvereniging ..Het Jaagpad"; Verenigingsgebouw. 1.30 uur n.m.: start puzzeltocht Geref. Jeugd clubs (na afloop broodmaaltijd). Ter Aar: Dansavond gehuwde paren jeugdcommissie Altlor, m.m.v. The Wil son Trio; 8 uur. Nleuwveen Clubgebouw Resonans, verkleedpartij (pl.m. 16.30 pér bus naar Nieuwkoop voor boottocht i. Hazerswoude - gemeentehuis, 9.45 uur: bijeenkomst t.g.v. opening twee open bare basisscholen. Hazerswoude - Pleyn '68. 20.00 uur: groep Amsterdam. Boskoop Terrein A. P. van Neslaan, kringbrandweerwedstrijdenRaadhuis plein, derde nationale drumbandconcours verworpen. Tegen waren de wethouders. de KVP'ers Sekur. Tersteeg en Juur- link. De Vreugd (WD) en De Haan. De beslissing over de te vervangen krom getrokken deuren in de 96 woningwet woningen. waarover reeds uitvoerig in de LC werd geschreven, werd op aandringen van Battjes. Bommer en anderen een maand uitgesteld voor nader onderzoek door b. en w. De stemmingen voor ver tegenwoordigers in het Drinkwaterbe drijf de Elf Gemeenten, de Vleeskeurings dienst. het Georganiseerd Overleg, de vier raadscommissies en de Woonruimte commissie vergden geruimte tijd. In de laatste commissie werden benoemd de zittende leden H. J. Bos. J. van Middel koop en D. Pieterse en de nieuwe leden mevr. Van Mierop-Kaayk en mevrouw Van Dijk uit Noorden. de gelegenheid om zich als gegadigden voor deze woningen aan te melden. Zij kunnen daarvoor vanaf heden een in schrijfformulier aanvragen bij de secre taris van de Stichting, de heer B. den Ouden, p/a gemeentehuis Roelofarends- I veen (tel. 01713-3141. toestel 24). Deze formulieren moeten uiterlijk 5 oktober a.s. weer bij het secretariaat zyn inge leverd. zodat een door het gemeentebe stuur ingestelde selectiecommissie tijdig advies kan uitbrengen omtrent de defi nitieve toewijzing van deze woningen. Heden nam de Here tot Zich na een kortstondige ziekte, mijn lieve man. onze zorgzame vader en grootvader FEBE KROES echtgenoot van Cornelia Westerbeek in de ouderdom van 80 jaar. Sassenheim: C. Kroes-Westerbeek Sassenheim: C. F. J. Colijn-Kroe» N. Colijn Sassenheim: M. M. Moolenaar-Kroes F. Moolenaar Cockie Elly Sassenheim: J. Kroes Hr C. Kroes-Bakl;er Yvonne Fred De rouwdienst zal worden gehouden dinsdag 29 september *a.s. in de Hervormde Kerk te Sassen heim n.m. 2.00 uur, waarna de teraardebestelling zal plaats vinden. Gelegenheid tot condoleren maandagavond a.s.~5n het Jeugdhuis der Gereformeerde Kerk, Juliana- laan 10.' van 7.30 tot 9.00 uur. Geen bloemen. Geen toespraken. STOMPWWK In Leiden slaagde voor het examen meester instrumentma ker de heer L. Stljman. de eerste schermutselingen nie^ uit. Met name vuurde de heer Battjes (P.v.d.A.enige pijlen af op de beide wethouders, die zich echter handig wis ten te verdedigden. Het belangrijkste dis cussiepunt, dat geruime tijd vergde, was het al of niet opnemen van deskundigen buiten de raad in de vier raadscommis sies en de openbaarheid van hun ver gaderingen. De combinatie P.v.d.A.-D'66 had op het voorstel van b. en w. over de commissies twee amendementen inge diend. die in de heer Battjes een des kundig en welsprekend pleitbezorger vonden. Burgemeester van Montfoört die een zeer Inspannende avond had, betoogde, dal het college ln principe geenszins tegen opname van deskundigen is, evenmin als tegen een zekere openbaarheid vergaderingen De standpunten w. en Battjes c.s. liggen niet levensgroot ,le( Comité B uit elkaar, maar b. en w. zien deze hele ten voor het r._ affaire nog als een experiment, dat In duidelijker vorm te geven door het or- tot 18 jaar geldt een speciale reductie. Chr. Harmonie „Concordia" (7m"iï I ontwikken.* will™ de remülaten ga„i,eren „bónn.mc,,l«a«»r(.n. Op de daesi- Vereebouw Voorkade i «oeel-e,der8 Uever no£ even afwach e Zoals bekend, gaat het streven van het V,odegiaven concerteren t hatp tiuitauo markt Zang en Kleur" (13 00-1730 u l 1 Nadat in tweede en 7-elfs dcrde termijn comité er vooral naar uit om van tijd tol Frieda Ibes-Pieter Odé „2 okt.). An- Koudekèrk Garage Van Zwieten b'jna al,e leden hun ,icht. haclden lat.en tijd jongere, afgestudeerde musici in de toineOomen, piano (19 ZONDAG 27 SEPTEMBER schijnen over deze kwestie werden ein- gelegenheid te stellen met de Hazerswoude - Michelshuis, 11 00-14.00 del ijk de twee amendementen ln stem- hebbers Restaurant a la Carte Internationale Specialiteiten Mosselen-fondue Intieme sfeer Zondags geopend vanaf 18.00 uur. Recepties Diners Lunches Witte Singel 93 - Leiden - Tel. 34343 BODEGRAVEN Gezien de belang- tend) is in samenwerking met het Ned. stelling voor de muziekavonden in de Impresariaat te Amsterdam voor het Burgerzaal van het gemeentehuis heeft seizoen 1970-'7l samengesteld. Voor de- irzaal Concerten beslo- ze concerten zijn uiteraard ook losse oen '70-71 sijn plannen kaarten verkrijgbaar en voor jongeren te gei SLOTBOOM PLAATWERK de uzieklief- Frédéric Meinders. op veler verzoek t Bodegraven kennis te maken. (Tweede Kerstdag), een trio. bestaande bekendheid voor de mu- uit Henny Ravestein. viool. Bas de Jong. aan alle inwo- i klarinet en Wim Serlie. piano (11 febr. 9 tegen 4 stemmen, ners van Bodegraven en directe omge- en het Barok-ensemble Alda Kamer- Tegen waren de beide wethouders en de ving een circulaire gestuurd, waarin het mans. viool. Ku Ebbinge. blokfluit en - Vemnlgln««gtbouw, 3.00 heren Sehnr IKVP, - D. H„n t,.I uui praathuis" ming gebracht Wat de aanvulling met j om nog i Hazerswoude - Pleyn 68 Groenendijk»deskundigen betreft: Dit had een ruimeziekavonden te krijgen i parochiehuis): 14.00-23.00 uur: „Praat-1 meerderheid - Bftri"ffravpn i snel groeiende bedrijfsbureau c Onze gedachten gaan uit naar iemand met een U.T.S.-opleiding; (Wtb), of iemand met een Mulo-opleiding en een ruime belangstelling voor de techniek. De bovengenoemde medewerker zal de hem opge dragen werkzaamheden, die op het technisch-admini- stratieve vlak liggen, zelfstandig moeten verrichten. Sollicitaties te richten aan: N.V. Plaatwerkerij D. W. SLOTBOOM MAANDAG 12 OKTOBER 1970 30.15 uur - Stadsgehoorzaal Werken: Magnificat. Joh. Chr. Bach, Veeperae Sol em nis, W. A. Mozart, 2 Coronation Anthems, G. F. Handel voorts Orgelconcert (G. F. Handel) door Jan van der meer Medewerkenden: Maria Suchél, sopr. - Wilh. Mat- thès, alt - Kees Borger, tenor - Ton Thissen, bas - Jan v. d. Meer, orgel 'Begeleiding: Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. Het geheel onder leiding van Nico Schr&ma. Kaarten: 4.75 en plaatsbespreken by fa. Bender, Hogewoerd 90. Jeugdkaarten h f 1.50 by L.J.A., Stadhuisplein. AAanvangó dwijrAgevaefoonbo Koffiebar Kou I De commissievergaderingen zullen PERSONEEL GEVRAAGD en J. L. van Wieringen Mgr. Broerestraat 11 - Voorhout - Tel. 02532-8102

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4