Studerende jeugd vraagt veel begrip van ouders WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN Vredesavond een boeiende Leiden-noord manifestatie Tunnel onder brug over de Meerburgerwetering AUTO-RIJDEN DUURDER? Haanstra-school gaat leidsters opleiden voor gehandicapte kinderen „Paint your wagon' Revanche van LDC-dammers PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 Gaat Uw kind ook studeren?" LEIDEN Studentenpastor S. Cies'lak heeft op de eerste avond van het nieuwe Gildeseizoen de leden van het Katholiek Vrouwengilde de vraag voorgelegd: ,,Gaat uw kind ook studeren?" De heer Cies'lak richtte die vraag - na een korte persoonlijke introductie over eigen achtergrond en stellingname - in het bijzonder tot de leden die stu derende kinderen hebben of die hun kinderen willen laten studeren. De pastor gaf een visie op het student-zijn, op de houding van de ouders tegenover hun studerende kinderen en op zijn pastorale taak. Na de voordracht ontspon zich een zo geanimeerde discussie, dat het gebruikelijke sluitingsuur ver overschreden werd. De presidente van het Gilde, mevrouw H. Lindenhoff-Hop, dankte de heer Cies'lak tot slot voor dit waardevolle begin van het Gildeseizoen 1970-'71. De heer Cies'lak schetste het verschil tussen de student van weleer, die leefde in zfln eigen wereldje en de student anno 1970. Dat verschil is veroorzaakt door het feit dat de universiteit nu werke lijk voor iedereen te bereiken is, door dat de studentenmaatschappij bij een toenemend aantal studerende meisjes niet langer uitsluitend een mannenwe- reldje is en doordat de studeutensamen- levlng door de technocratische maat schappij gestuwd wordt en ermee ver groeit. Toch blijken er ook nu nog dikwijls grote aanpassingsmoeilijkheden voor de Winkeliers Hogewoerd samen in vereniging LEIDEN De Hogewoerd heeft sinds gisteravond een winkeliersvereniging, die de belangen behartigt van de bedrij ven welke aan de Hogewoerd gevestigd zijn. De vereniging, die gaat opereren onder de naam „De Hogewoerd", stelt zich in het algemeen ten doel de leef baarheid der Hogewoerd te verbeteren. In het program van actie op korte ter mijn staat de verbetering van de ver lichting, welke men zeer slecht noemt en verbetering van de bestrating, die in slechte staat verkeert na het verwijde ren van tramrails. Over deze punten heeft men reeds contact opgenomen met b. en w. Verder is men voornemens tijdens de decembermaand grootse acti viteiten te ontpdoolen. In het bestuur werden gekozen: J. H. trole. De raad Bloem, voorzitter; R. J. S. van Weesel, secretaris: J. W. Rosbergen, penning meester; J. P. Zwager, vice-voorzitter; R. E. Koetsier, 2e secretaris. Het secre tariaat is gevestigd: Hogewoerd 112. Transport rioolwater Leiderdorp-Leiden kost f 3 miljoen LEIDEN/LEIDERDORP Het afvoe ren van het rioolwater van Leiderdorp naar Lelden gaat 8 miljoen kosten. Het afvoeren van het Lei derdorp se riool water is noodzakelijk, omdat de Leider- dorpse zuiveringsinstallatie na de nieuw bouw niet alles meer kan verwerken. Het overtollige rioolwater wordt met behulp van een persgemaal, die reeds In aanbouw is op de hoek van de En- gelendaal en de Persant Snoepweg met persleidingen en zinkers onder de Zijl door getransporteerd naar de installa ties in Leiden-Noord. Reeds eerder be sloot de Verenigde Vergadering van Rijnland een bedrag uit te trekken, maar naddere ramingen van de kosten noopten tot verhoging van het krediet tot 3 miljoen. Toegezegd is. dat Rijk en Provincie in het project zullen sub sidiëren tot 25%. Geslaagd voor kleuterleidster LEIDEN Bij de laatst gehouden exa mens ter verkrijging van de akte als hoofdleddster bij het kleuteronderwijs zijn op de Kweekschool voor Voorberei dend Onderwijs geslaagd: M. van Gul pen, J. van den Haak. E. Haas, G. Hart- gers, D. Hemerik, E. Homburg, J. 't Jong-Verhoeven. A. Kersten, M. van Kesteren, P. Keulen-van 't Wout, L Klimbie, D. Landsman. A. van der Lee- den, P. Osinga, M. Paes, A. Romunde, B. Schneider. Y. Straeter. M. Theil, H. Tijssen, M .Verhoog-Voortman, L. Vink, E. de Vletter, C. Vliegenthart, N. Vree ken, A. van Willigen. Met 9 kandidaten wordt het examen voortgezet. SJZ-VAN NISPEN ZOETERWOUDE SJZ speelt zondag haar derde competitiewedstrijd in De Zilk tegen Van Nispen. Trainer Bekke ring zal zondagmorgen de opstelling be kend maken. De volgende spelers zijn geselecteerd! Jan Fengler, Ton Vurens, Theo Schuur. Jan van Teijlingen, Louis Bosman, Guus v. d. Geest, Leo v. d. Ham, Jan Koek, Theo van Klink, Ja- ques 'van Slingerland, Henk v. d. Swan, Loek Helder, Chris Bosman en Nelis v. d. Krogt. Scheidsrechter J. Boon. Aan vang 14.30 uur. Vertrek van de suppor- tersbus 13.45 .uur vanaf het clubhuis. studenten te bestaan. Als oorzaken sig naleerde de spreker o.a.: onbekend zijn van de ouders met de universiteit; het gebrek aan voorlichting op de middel bare scholen, zowel In godsdienstig en maatschappelijk opzicht als voor wet betreft de studiemogelijkheden; het ont breken van motieven voor het volgen van een bepaalde studierichting en ten slotte de fouten, die gemaakt worden bij het opvangen van (nieuwe I studen ten. Nadrukkelijk stelde de heer Cies'lak dat de student*e) vóór alles 'n gewoon mens is, maar wel een mens ln een moeilijke, boeiende en beslissende levensfase. In deze levensperiode van 17 tot 25 jaar beslist men over eigen levensstijl. Welke partner kies ik? Welke baan neem ik? Hoe richt ik mijn leven in? De verhou ding tot het ouderlijk huis bljjkt ineens sterk gewijzigd te zijn. Thuis verwacht men antwoord op vragen, die bij de student*e) zelf nog niet eens duidelijk geformuleerd zijn. De houding van de ouders zal er, vooral ln de beginperiode, een moeten zijn van accepteren van de verandering in dat kind. Soms Is er een afwijzing van alle thuis geldende waar den door dat kind. terwijl daarvoor geen alternatief geboden wordt. Tolerantie De tolerantie, die de heer Cies'lak van de ouders verwachtte, diende geen zwij gende, maar wel degelijk een actieve tolerantie te zijn. De wil om van elkaar te leren móet aanwezig zijn. De stu dent (e) moet zichzelf gaan vinden; ziet de nieuwe levensperiode als een vrij- heidsdieaal: op kamers gaan wonen, be zoek ontvangen naar eigen keuze, uit slapen, al of niet naar de kerk gaan naar men wil, vrljhèid van sexualiteit door het wegvallen van de bekende con- de ouders bleek te hebben, maar niets te zeggen hebben. Toch zullen ook de protesterenden re kening moeten houden met anderen. Over zijn pastorale, contacten vertelde de heer Cies'lak, dat men afgestapt is van de verplichte contacten en bezoe ken. van de aankomende student*e). maar indien gewenst treedt de studentenpastor op als gesprekspartner. Daarnaast betekenen de studentendien- sten in zijn ogen een vernieuwing van het gezamenlijk godsdienstige beleven. Zijn kijk op de oecumenische dienst werd niet voetstoots overgenomen, alhoewel de warme gastvrijheid, die tot deze ge zamenlijke dienst uitnodigde, zeker over- LEIDEN AAR NA ONGEVAL OVERLEDEN De 63-jarige Leidenaar is aan de ge volgen van het ongeval, dat hij vrijdag middag kreeg, overleden. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Lanimen- schansweg - Koninginnelaan - Zeeman laan. De heer Treur kwam tijdens het oversteken in botsing met een auto. Hij kreeg diverse fracturen en ook verwon dingen aan het hoofd. Verkeersveiligheid Hoge Rijndijk Hoeft niet KOOP TOCH EEN DAF Daf-centrum Leiden GEBR. VANULDEN zijn, de experimenteerlust van de stu dent (e) te accepteren of deze zich nu uit op politiek terrein, in studierichting of op het gebied van sexualiteit. Vaak wordt de leemte gevoeld, aldus de spre ker, van de veranderde vorm van gods dienstonderwijs op de middelbare school, waar men bij de vele uiteenlopende za ken die daar behandeld worden, prak tisch niet meer over God spreekt. Heel belangrijk achtte de heer Cies'lak het. dat alle opvoeders, dus ook de ouders, datgene dat men leert ook vóórleeft. Dit geldt ook voor eigen twijfels. Durf voor twijfels uit te komen. Via het onderwerp „de damslapers" for muleerde spreker „macht" als verwer pelijk. als een hem op het mondig wor den, indien deze macht gehanteerd wordt door hen, die het wel voor het zeggen LEIDEN Het enthousiasme, waarmee bracht o.a. negro spirituals ten gehore en willen maken, ls mede door het optreden enkele ouderen en een flinke groep jon- j antwoordde op teksten van een declania-1 van „the Lord's Folks", voornamelijk een genien8en in het jeugdhuis aan de Bern- tor die de fouten van de mens aan de „Instuif" geworden. Om elf uur moest hardkade gisteren een „Vredesavond" kaak stelde. En ondanks 4p problemen I men de bezoekers naar hui ssturen an- hadden georginseerd, is met duidelijk van vrede en oorlog, overvloed en gebrek, ders was deze vredesavond ongetwijfeld succes bekroond. De manifestatie trok 'n missie, zending of ontwikkelingshulp, i tot diep in de nacht voortgezet, ongewoon aantal belangstellenden, mede was de bijeenkomst daardoor toch niet door het optreden van „the Lord's Folks" zo „zwaar", dat men er het gevoel kreeg, I en de band „Purple Glare". Het koor j onder de problemen te bezwijken. Drie deskundigen; één wetenschappelijk, I I één bestuurlijk en een uit de praktijk, hadden ieder hun eigen 'sprekershoek, waar belangstellenden dieper op de vraagstukken konden ingaan danwel al leen maar luisteren om er iels op te ste ken. In de zaal was, behalve een docu- mentatietafel een „derde wereldwinkel" ingericht waar allerlei produkten te koop lof te zien) waren, afkomstig uit de ont wikkelingslanden. „Versieringsdeskundi gen" hadden de wanden van de zaal van allerlei kernachtige spreuken voorzien. Bovendien nodigde een aantal fotomon tages tot kijken en mediteren. Pater Fischer, missionaris, betoogde dat politieke onafhankelijkheid weinig v de heeft als de ontwikkelingslanden ook niet economisch onafhankelijk zijn. In een andere hoek van de zaak beweerde men de bezoekers naar huis sturen i landen bewapening nodig hebben v< hun economie, die voor wat betreft - ZOETERWOUDE De commissie ter bevordering va nde verkeersveiligheid aan de Hoge Rijndijk (waarin vertegen woordigers van gemeente, rijkspolitie, rijkswaterstaat en bewoners van «Ie Ho- ge Rijndijk zitting hebben) heeft zich nader beraden ove rde gedachten welke in de vergadering van 'i september naar voren zijn gekomen. Huisvrouwen uit Zoetermeer tegen bouw torenflats in Driemanspolder ZOETERMEER De gezamenlijke huis- wouwen van de Driemanspolder bieden anmiddag op het raadhuis van Zoeter- ueer een petitie en een handtekeningen lijst aan aan burgemeester J. W. Weg- Zij wijzen er in hun schrijven op dat de geplande bouw van torenflats van twaalf verdiepingen in de Driemanspolder alle leefbaarheid in dit gebied weg zal nemen. „Wij maked, aldus een citaat in de pe titie" ons ernstig zorgen over het feit dat met deze nieuwbouw de enige stuk- Als eerste mogelijkheid werd toen ge noemd het beveiligen van het over steken van schoolkinderen bij de ge wraakte oversteek plaats door vrijwilli gers (ouders van de betrokken kinderen) ln een op 16 sept. gehouden vergadering van gemeentebestuur en oudercomité's is overeengekomen, dat de oudercomité's alle betrokken ouders zullen uitnodigen om deze aangelegenheid te bespreken op Donderdag 1 oktober a s. in ,,De Drie Eendjes" te Zoeterwoude Rijndijk, aan vang 20.00 uur. Vertegenwoordigers van gemeentebestuur en politie zullen daar bij aanwezig zijn. De verkeerscommissie heeft met voldoening kennis genomen va ndeze ontwikkeling. Voorts stond als tweede mogelijkheid het aanbrengen van een noodtunnel on der de Meerburgerwetering op het pro gramma. De commissie acht het ver heugend, dat over dit plan ln principe overeenstemming tussen alle betrokken overheidsinstanties is bereikt. Aan de gemeenteraad zal voor dit plan op korte termijn een krediet worden gevraagd. Tenslotte had de verkeerscommissie als derde mogelijkheid de verbetering van de verkeerslichten zélf in studie. Deze mogelijkheid wordt grondig onderzocht bij de Technische Dienst van Rijkswater- de Verenigde Staten - een oorlogsecono- jes groen die onze kinderen op hét ogen- mie ia. De ,.in-en-uitstuif", die de organi- j blik nog als speelveld kunnen gebruiken, satoren van deze vredesavond hadden zullen verdwijnen." LEIDEN De kweekschool voor De laatste jaren is steeds het voorbereidend onderwijs in Lei den (de Haanstraschool aan de Vliet) is van plan een vervolgop leiding te creëren voor kleurter- leidsters die gaan werken met lichamelijk en/of geestelijk gehan dicapte kinderen. Het Nederlands comité voor kinderpostzegels heeft hiervoor een bijdrage van ƒ41.500, beschikbaar LEIDEN Br Is al weer een nieuwe" boetiek In Leiden. Wan" een oud huisje in de Diefsteeg heeft Ben Jonkers een eigentijdse boetiek weten te maken. De gevel van het huisje is in oude stijl hersteld, maar de binnenkant is zo verbouwd, dat zij voldoet aan alle eisen van een moderne boetiek. In „La Ruelle", waar je al sinds een week kan binnen lopen zwaait de verloofde van Ben Jonkers, Ine de Winter de scepter. Zij wil vooral draagbare kleding gaan brengen en daarom heeft ze de kollekties van Bobbie Brooks en Winnie West gekocht. Ook is er een koliektie die iedere week wisselt. Deze is samengesteld uit modellen van grote Engelse e Nederlandse huizen. Behalve kleding gaat La Ruelle ook sieraden verkopen. Gewijzigde aanvangstijden LUXOR THEATER vanaf heden dagelijks 2.30 - 7.00 - 9.15 uur zondag 2.30 - 4.45 - 7.00 - 9.15 uur. r de i Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbom Dei", Plantage 16, tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in per soonlijke gesprekken en in groepsver band. PAR. ST.-ANTONIUS VAN PADUA Boshulzerlaan 38a, tel. 34062 Giro t.n.v. kerkbestuur: 494828 Giro t.n.v. overste der Franciscanen 70190 Priesters: B. v. d. Meer H. v. Eeuwljk Secretariaat van de Parochieraad: Diepenbrocklaan 4, teL 40132. De diensten in het weekend: Zaterdag avond om 7 uur avondmis. Op zondag zijn de diensten om 9.30 (hoogmis), 11.00 en 12.15 uur. De diensten ln de week: Maandagmor gen, dinsdagmorgen en woensdagmor gen om 9.00 uur; donderdagavond en vrijdagavond om 19.30 uur;, zaterdag avond om 7 uur. zaterdag- en zondagavonden Dekenaat Leiden: Deken L. G. A. van Noort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro 516335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerta, Steenschuur 19, tel. 31246 b.g.g. 21595. Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelijks- en Gezinsmoeilijkheden: Steenschuur 19, tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp btf geboorteregeling kan men zich vervoegen op het spreekuur of rechts- streeks een afspraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabeth Ziekenhuis, tel. 41541. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lel den, tel. 25708 en is geopend maandag t.m. vrjjdag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens afspraak. Aan het bureau ie verbonden een maatschappelijk werkster, een psy choloog, een psychiater en een jurist- Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau is gevestigd Rapen burg 85, teL 20503. Spreekuur; iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kunt u daar ln eerste instantie terecht. Leidae Katholieke Iuvalidenbond: U weet toch dat ook In Leiden een bond is die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? Alle inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- bée. Agaatlaan 329, Leiden, tel. 22917. Bureau R.K. Gezinszorg; Voor het aan vragen van een gezinsverzorgster, ge zinshelper of bejaardenhelpster, wanneer de hulsvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelijk haar taak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel 8. tel. 24800. Spreekuur maatschappelijk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur es van 13.00-14.00 uur. R.K. Oudervereniging „Voor het Zor genkind", aid. Leiden en omstreken Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan oudera van gehandicapte de «reek: 7.16; zaterdag P.00 uur; kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat. Werkgroep Gespreksgroepen Lelden Sekretariaat; raej. M. M. Olsthoorn, Jac. Urlusplantsoen 48, Leiden, tel. 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz.) 19.00 19.30 19.00 19.00 19.00 19.00 Leiden H. Antonius: Haagse Schouw: Hartebrug: Herensingel: H. Leonardus: H. Lodewijk H. Petrus: Studentenparochie (Lodewijkskerk) 19.00 Huize „Roomburg": 19.00 Leiderdorp Meerburg: 19.00 Menswording: 19.30 Voorschoten H. Laurentius: 19.00 Moeder Gods: 19.00 Oegstgeest H. WUlibrordus: 19.30 Bonaventura: 18.30 Rijnsburg Tuinbouwschool19.00 Wassenaar EL Jozef: 19.00 H. WUlibrordus: 19.00 18.30 19.00 18.30 19.00 18.00 18.00 Mevr. E. Boelee-Veerman, Paramaribo- straat 71, tel. 22417. secretaresse van het jonge vrouwen-kontakt van de Ge- H. Leonardus: zaterdagav. 19.00 u.; zond. reformeerde kerk te Leiden stelt pogin- Hoogmis, 10.45 (mis met sameD- jn het werk om jn verbind;n„ te zang). 12.15 en 19.00 uur; in de week: komen met dames van roéms- 7.30, 8..00 en 9.00 uur; dinsdag- en vrij- katholieke huize. dagavond 19.00 uur. J Mevr. Boelee meent dat de H. Lodewijk: zaterdagavond: 19.00 uur; j gediend zou zijn door kontakten tuiging gegroeid, dat een zo vroeg i gelijk begonnen verzorging, activering en „adequaaf-onderwjjs van grote be tekenis zijn om het kind te helpen, het voor hem haalbare ontwikkelingsniveau te bereiken. Aan de ouders thuis wordt hulp en voorlichting gegeven, sterk ge handicapte kinderen worden in institu ten opgenomen, er zijn kinderdagverblij ven waar kinderen al zeer jong ge plaatst kunnen worden en sinds 1967 is het ook mogelijk om aan b.l.o.-scholen een afdeling voor kleuters te verbinden. Door al deze ontwikkelingen is een grote behoefte aan deskundige lei<iing ontstaan. Het bestuur van de vereniging voor voorbereidend onderwijs in Leiden meent, dat de gewone opleiding tot kleuterleidster een goede basis biedt voor een verdere specialisatie in het werken met onaangepaste zeer jonge kinderen. Op de nieuw ecursus, waarmee men in september 1971 hoopt te starten en die voorlopig één jaar zal duren, zal speciale aandacht worden besteed aan de lichamelijke eu psychische groei van jonge kinderen, de afwijkingen die zich daarbij kunnen voordoen, de daarop aansluitende pedagogische aanpak, de problematiek in de gezinnen met een gehandicapt kind en dergelijke, de be doeling is, dat de cursisten ook veel praktisch werk gaan doen (stages). De Leidse kweekschool heeft over haar plannen overleg gepleegd met de minis teries van «mltuur. recreatie en maat schappelijk werk en van onderwijs en wetenschappen. zondag: 8.00 (in St.-Maartenshuls), 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 uur; in de week: 8.15 en 19.00 uur; zater dagmorgen ook om 10.00 uur. H, Petrus: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 u.; In de week: 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve maandag). Stndentenparochie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewijkskerkzondag: 11.45 uur, Pieterskerkstraat 1. LEIDERDORP elkaar over heel gewone kerke'ijke dingen zou kunnen informeren, zeken die nu nog altijd voor elkaar een ge sloten boek zijn. Van hieruit zou een verdere ontwikkeling van de oecumene gestalte kunnen krijgen. Het genoemde jonge vrouwen kontakt komt om de 14 dagen op donderdag avond bijeen in de Zuiderkerk, aan de Lammenschansweg. Aanvang S uur. Dames van r.-k. huize zijn bij deze voor de bijeenkomsten uitgenodigd en van harte welkom- Voor de eerstkomende bijeenkomsten zijn de volgende onderwerpen gekozen: 1 oktober: abortus provocatus; 15 ok tober: reclassering: 29 oktober: kerk hervorming en oecumene. U kunt zich met mevr. E. Boelee-Veer- man in verbinding stellen. Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur; zondag: 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.), 12.00 en 18.00 uur; in de week; 8.30 (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.j j zondag: 9.00, 10.30 en 12.00 uur; ln de "Po 1 Pfl 1 PI week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don- ill L/G111CI11CU. VV o derdagavond 19.30 uur. VOORSCHOTEN ZOETERWOUDE Parochie St.-Jan's Onthoofding St.-Jan Zaterdagav.: 19.30 avondmis met zang. Zondag: 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezon gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis. Christus dienaar Zaterdagavond 7 uur avondmis. Zondag H.H. Missen 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 uur. Zondagavond in de Emmauskapel 7 uur Lof. OEGSTGEEST oensdag- en vrijdagavond om 19.30 u. h. WUlibrordus: zaterdagavond: 19.30 Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 uur; in de week: 7.45, 8.45 en 19.30 uur; in de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.00 uur. uur. Bonaventura; zaterdagavond: 18.30 u.; Herensingel: zat.av.: 19.00; zondag: 8.30, zondag: 8.00, 10.00 en 11.00 uur (Lat.). 9.30 (Lat.), 11.00 (Ned.) en 18.30 u.; ln de Rjjnsburg Tuinbouwschool: zaterdag- week: 8.80 en 19.30 uur (behalve maan- 1 avond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. PAROCHIE H. ANTONIUS Zondag 27 sept. om 11 uur Gezinsmis H. LaureoliuK; zaterdagavond: H.OO o.| i met ala. thama: moet ba" zondag: 8.30, 10.30, 12.00. Geen avond- "elen zlJn van vrede mis meer. I Missie Centrum Maandagavond 28 in de week: 9.00 en 19.30 uur; Noord- sept. om 8 uur bijeenkomst van het pa- hofland (aula): zondag 11.30 uur. rochieel Missie Centrum. Moeder Gods: zaterdagavond; 19.00 u.; j zondag: 8.00, 10.00 (met zang), 11.301 Liturgisch Comité Dinsdagavond 29 (met zang) en 18.00 uur. Lof 19.00 uur. I sept. om half negen vergadering van het parochieel Liturgisch Comité. Huwelijk Maandag 28 sept. om 1 uur gebedsdienst waaronder huwelijksbeves tiging van het bruidspaar v. d. Beek- Woensdag 30 sept. om 3 uur gezongen huwelijksmis, waaronder huwelijksbeves tiging van het bruidspaar v. Basten- Oudshoorn. Deze huwelijksdienst wordt begeleid door de „The Lord's Folks". PAROCHIE MEERBURG Huwelijk Woensdag 30 sept. om half drie gezongen huwelijksmis voor het bruidspaar Friede Bruines en Gerard Mijer. Zaterdag 3 okt. om 19.00 uur is er een H. Mis in de kapel van de „Goede Her der" en in de kapel van huize „Room- burgh"; niet in de parochiekerk. Bijzondere aandacht vragen we voor de avondmis op zatredag 3 oktober; de Eucharistieviering heeft plaats in de kapel van de zusters van de „Goede Her der") het dameskoor uit Kethel, dat 5 jaar geleden is opgericht door onze ka- pelaan, komt zingen; ze wlilen hem la- I ten horen, wat ze na vijf jaar kunnen I presteren. We stellen dit zeer op prijs: I LEIDERDORP n" Leiderdorp» Dam het zal zeker ook een voldoening zijn olub rfch overtuigend gerevan- voor onze kapelaan. We waarderen het I rhearl1 ™°T zwakke stort tegen de ook dat de zustera van de „Goede Her- 'eaervea van HDC. De Leiderdorpers der" haar kapel beschikbaar hebben ge- verloren openingsduel van de com- steld. De toegang tot de kapel is via de j Petit,e met 12-8. poort van de boerderij van de heer P. de Jong. PAROCHIE HERENSINGEL Hierbjj nog eens een aansporing om de door IT gewenste kandidaten voor de parochieraad toch zeker op te schrijven, op de daarvoor bestemde formulieren. Mocht er eind deze week Iemand langs gekomen zijn om het formulier op te halen, brengt U het dan dit weekend 26-27 sept. mee naar de kerk en depo neer het ln de brievenbus van de pas torie, Herensingel 3. In overleg met de priesters vau de stad Leiden is overeengekomen dat in de parochies van de Heren singel en van de Hartebrug geen eucharistievieringen worden ge houden op 2 en S okt. 's avonds. Zondag 27 sept. om half elf volkszang, om twaalf uur jongenskoor. De preek beurt heeft de pastoor, de, weekbeurt kap. v. Gendt. Deze zondag wordt de vredesweek besloten. Op verzoek van het bisdombestuur wordt de jaarlijkse kerktelllng gehouden, hetgeen de vol gende zondag herhaald wordt. Maandag 28 september opening van het winterseizoen van het vrouwengilde; om 19.30 uur misviering in de kerk. Zaterdag 3 oktober van 17 tot 18 uur algemeen spreekuur in de pastorie: van 19 tot 19 uur biechtgelegenheid in de kerk; om 19.30 uur zondagse eucharis tieviering. KERKHOF DE ZIJLPOORT Dnisdag 6 oktober is er een H. Mis in de kapel van het kerkhof De Zijlpoort. Elke eerste dinsdag van de maand is er een II. Mis in de kapel van het kerkhof De Zijlpoort, om 9 u. Emeritus pastoor J. van Kleef zal in die dienst voorgaan. PAROCHIE LEONARDUS Voor de plechtige Requiemmis, die mor genochtend wordt opgedragen voor me vrouw E. Heijdeman-Van Ulden wordt de assistentie gevraagd van zangers ook uit andere parochiekerken. Uitge voerd wordt de driestemmige mis van Perosi. Aanvang 10.00 uur. Gisteravond volgde reeds het herstel. Het derde tiental van RDC werd met 18-2 weggevaagd. Op 15 oktober volgt van LDC de derde ontmoeting „thuis" tegen WDG uit Wassenaar. De gede tailleerde uitslag van de wedstrijd LDC- RDC 3 luidt: LDC I RDC m A. v. d. Zwan J. Burgerhout 20 G. Oostergo D. Starkenburg 20 J. v. Sandijk Fr. Schaddele 20 J. v. d. Leek G. Cederhout 20 C. Donkersteeg D. v. Ees 02 C. v. Sandijk Sr. J. v. d. Vijver 20 C. Verweij N. Schaddele 20 C. v. d. Leek A_ Vletter Jr. 20 C. v. Sandijk Jr. H. de Mooy 20 J. Daleman G. v. Dijk 20 Totaal 18—2 MARKTEN LEIDEN, 25 september, VEE Aan voer: stieren 7, melkkoeien 56, vette koeien 293, vare koeien 30, vette kal veren 57, vette schapen 100, fokschapen 50, vette lammeren 1662, géiten 43, paarden 1. Totaal 2299. Prijzen: slacht- stieren 4.80-5.10, melkkoeien 1025-1350- 1700, vette koeien 4.10-4.50-4.90, var« koeien 625-950-1425, graskalveren 365- 380-400, vette schapen 80-100-135. fok schapen 110-135-140, vette lammeren 110-125-150, geiten 20-45-75. Handel: slachtstieren rustig, melkkoeien goed, vette koeien goed, vare koeien matig, vette kalveren vlug, vette schapen stug, fokschapen stug, vette lammeren goed, geiten goed. LEIDEN, 25 september, KAAS Aan voer partijen: Goudse 1, Leidse 5. No tering: Goudse tot 4,50, Leidse tot 4.75. Handel voor beide goed. LEIDEN25 september Groenten Appelen 15-16; Druiven 1,30-2,05; Peren 20-28; Aardappelen 21-25; Andijvie 10- 14; Augurken 52; Pronkbonen 30-95; Snijbonen 1,30-1,85; Stambonen 40-1,10: Kroten 14-18; Kroten, gekookt 55; Spits kool 38-51; Postelein 30-62; Prei 18-38: Spinazie 30-34; Spruiten A 70-78; Sprui ten B 66-73; Komkommers 15-39; To maten A 3,25-3,80; Tomaten B 2,80-3,10: Tomaten CC 3,10-4,05; Uien 12-38; Was- peen 13; Witlof 1,13-2,08; Meloenen 56- 1,56; Bloemkool 33-1,20; Sla 11-22; Bleekselderij 18-19; Bospeen 42-52; Pe terselie 17-23; Selderij 11-20; Pepers 8? v«"dci IV. Ls ;cgcv Ier

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4