maxi, midi eti PAINT YOUR WAGON Studentenhuisvesting in principe eens met de EMS over complex aan de Kaiserstraat 3 BRUIJNZEEL - KEUKENS - KASTEN „HOUTWERFLEIDEN" N.V. een wettig geprijsde kollektie met 'tf accent cp AUTO-RIJDEN DUURDER? musical, die geen musical is bioscopen in LEIDEN Assassination bureau: „moorddadige" film VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 LEIDEN De Stichting Studentenhuisvesting en de EMS (Zwolsman) hebben in principe svereenstemming bereikt over het fabriekscomplek van Van Wijk en Heringa tussen de Vliet en de Kaiserstraat. Beide partijen hebben een voorlopig koopcontract ondertekend met een afloop termijn tot 15 decemver van dit jaar. Of het tot een definitieve overname van het uitgestrekte complex komt, is in hoge mate afhankelijk i gemeente Leiden, die er zich over moet uitspreken of de bestemming die Studentenhuisvesting aan het complex zal geven overeenkomt met de gemeentelijke ideeën met betrekking tot de Leidse binnenstad. Restauratie van panelen aan Vliet LEIDSE AGENDA DONDEDRAG 21 SEPTEMBER 3e Binnenvestgracht 3 Ned. Ver. van zer. Aanvang 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Filmlezing over De nemarken. K. en O. Aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 25 SEPTEMBER Stadsgehoorzaal Promenadeconcert K aanvang 20.15 uur. Boshuis Hoflaan Ruilbeurs, aanvang 19.00 uur. Leidse Hout Bosloop voor scholieren, aanvang 17.00 uur. Peuterspeelzaal, Endegeesterstraatw. 3 Open avond, aanvang 19.00 uur. ZATERDAG 26 SEPTEMBER Doelen kazerne Leiden Jubileum reü nie Satoe Ampar, aanvang 15.30 uur. Stadsgehoorzaal Antiekmarkt, aan vang 15.00 - 22.00 uur. Voorschoten Jubileumrit AMC, aan vang 14.00 uur. Veurseweg 346, Voorschoten Receptie t.g.v. het 25-jarig bestaan van koffie huis „Het Eiland van Ome Niek", aan vang 14.00 uur. Schouwburg, Oude Vest Opening ëx- positie mr. drs. L. Kuenen-Jansen, aan- ADVERTENTIE SHOWROOM: NIEUWE RIJN 87. TELEFOON 34544 (4 LIJNEN) De Stichting Studentenhuisvesting, zo vernamen wy, is voornemens de panden van het voormalig fabriekscomplex aan de Vliet (daarin waren vroeger de kan toren gevestigd) te restaureren. De fa briekshallen aan de Kaiserstraat moeten echter volgens de plannen van de Stich ting tegen de grond, waarna er nieuw ge- Over de bedongen prijs werd niets naders bekend gemaakt. Binnenkort evenwel, als er een volldige overeenstemming is be- i<eikt met de gemeente Leiden en met de heer Zwolsman. hoopt de Stichting mededelingen in detail te kunnen doen. Het fabriekscomplex van Van Wijk en Heringa heeft na de fabriekssluiting en kele jaren leeg gestaan, omdat de heer Zwolsman niet tot een akkoord kon ko men met de gemeente Leiden over het tot ontwikkeling brengen van nieuwe plan nen op dit terrein. Standpunt van de ge meente was onder meer ,dat op deze plaats geen object (en) en mocht (en) ko men, die veel verkeer zouden aantrekken. De verkeersproblematiek in de Leidse binnenstad zou dan no gzwaarder gaan standei van een woonbestemming, doch dit was voor de onroerendgoedmaatschappy EMS zakelijk niet aantrekkelijk. Dat er nu loch naar alle waarschnylyk een woon bestemming aan 't complex gegeven kan worden is wellicht een gevolg van het feit, dat de lasten voor de EMS in de loop der jaren te hoog zyn geworden. ■■'Er 950 overheid; f. Ir. het neme Van de blijft de zien* wel bli Maxi doorknooprok met even ludieke poncho in fantasie-jacquard. 36-42 42.75 Acryl coll-pullover. In wit,aubergine en andere modekleuren. 14.75 Lange, lange doorknoopmaxi in een heel fijne birds-eye.Opvallend mooie kleuren, o.a. aubergine, raf en bruin. 36-44 34.75 Fijngebreidepullover metleuk ingewerkte coll en manchetten. Grappige knoopjes. Acryl in Adriaj A. Vreebin Luke; Bia 1 M. rina Sofia dr v. A. J. J. Berkhout en M. J. L. van Leeuwen; Irene Maria Ber- nadina dr v. C. L. *A. van Velzen en C. A. Zwetsloot; Helene Esther dr v. J. F. Piri en E. Biver; Johannes Gys- bertus zn v. H. J. van der Sluis en J. A. C. Mank; Kees zn v. J. H. M. Rovers en D. M. Bos; Liesbeth dr v. J. van Egmond en L. van Baarlen. Overleden: E. C. M. van Ulden, 84 jaar. weduwe van W. A. M. Heijdeman; M. M. Smit, 57 jaar, vrouw; P. H. de Jonge, 86 jaar, weduwe van J. Marijt; J. I. A. Dobbe, 53 jaar, man. Gehuwd: K. A. J. Steur en M. Bodrij; de Clercq; J. G. den K. Ve: Blanken en C. G. J. M. Jansen; A. J. Sumer en J. A. Aanhane; J. Bos A. F. Strickling; C. van der Klaau J. T. Heemskerk; J. G. Scheurwater en E. Prins; M. Kikkert en A. M. van Veen; E. I. G. M. Janssen en I. M. Zirkzee; W. Teske en J. van der Heijden; A. M. G. Oudshoorn en C. W. van Strater- J. A. M. van Wijk en S. J. Wouters. Ondertrouwd: L. C. P. Overdevest en C. Filippo; J. C. J. van der Zon en A. J. Voorzaat; F. R. van Dorssen en L. Jas- perse; W. J. Schouten en S. C. C. van der Blom; I. J. J. Werk en G. Schlag- weln; C. W. Vink en J. R. A. V: Meijer; B. E. de Graaf en P. C. A. Wijkmans- J. M. Hermans en J. P. M. KurstjensJ G. A. Verhoef en A. M. Alberts; J. M. M. van Remundt en P. A. M. Lenting; A. C. P. M. van der Drift en G. J. M. van der Vaart; P. Favier en T. Olivier; G. H. Bakaema en D. Baart; J. H. Wes- selink en V. S. M. Sluijter; E. J. A. Buhsina en D. J. Jordens; H. Agostinho Ribeiro en M. Imraink; P. de Vos en A. J. den Daas; J. Dirkse en C. E. Bokma; C. W. van den Berg en J. E. R. Fuchs; H. S. Emanuels en W. O. v. Ouwerkerk; E. S. Krijgsman en H. Esseveld; A. Pronk en A. van Driel; G. C. Reeser en I. J. W. Bloembergen; H. J. G. Stijnen en J. M. T. Brasker; C. A. Westerduin OEGSTGEEST Geboren: Jeroen C. G., J. G. M. 'eijei C. G. Blom; Nicoline J. I., d.v. J. L. W. Wolf- fenbuttel en C. J. J. Boere; Elisabeth J. M., d.v. R. O. de Charon de Saint Ger main en R. E. Haaksma; Annemarie. d.v. G. W. Rutgers en J. G. van Zorge. Ondertrouwd: J. J. van der Meij en J. M. Verhaar; A. M. Kuijpers en M. E. Ko renhof. Getrouwd. O. G. Feil en Y. M. Greene; P. H. J. Vlasveld en A. E. Hess: A. C. W. van der Burgh en E. A. C. M. van Werkhoven; R. Pasma en H. J. C. Non- hebelG. Verhaar en J. Guijt; L. H. Riet veld en A. Vianen. i ADVERTENTIE (ADVERTENTIE; GEBR. VAN ULDEN Kosten noch moeiten zijn gespaard voor „My fair lady"-d our Wagon" verfilmd, maar wjj be- ivyfelen of deze produktie, waaraan osten noch moeiten zijn gespaard, zal halen. Lerr ,Py gmalion-op-mu- bij. André Previn land dan Paddy Chayefsky boog 2 scenario. Misschien dat te veel talent volle mensen zich met de filmbewer king hebben bemoeid, maar „Paint your Wagon" is nu van alles wal geworden en als geheel eigenlijk niet? bijzonders. Toch lagen de kansen voor 't grijpen. Het verhaal, dat zich geheel afspeelt tijdens de goudkoorts in Californië, leent zich bijvoorbeeld veel beter voor een verfilming in de openlucht dan voor een presentatie op de planken. Merkwaardig genoeg heeft regisseur Joshua Logan dit alleen uitgebuit in totaalshots van voortrekkende huif- karren-karavaans. maar deze totaal beelden schromelijk verwaarloosd in de grote produktienummers, die vaak abrupt afbreken. De film begint ondanks een dode als een westernkomedie. De dron ken goudzoeker Ben Rumson (Lee Marvin) koopt een mormonenbruid, maar wordt al spoedig verteerd van jalouzie, als hij zijn collega-gouddel- begerige 1 in haar rich- zes wufte da) No Name City gebracht. De stad be leeft een ongekende bloeitijd, maar voor Rumson zijn de problemen nog niet opgelost. Rumsons „partner" is verliefd geworden op mevrouw Rum son en zij op hem. Een mariage-a- trois lijkt de oplossing, maar als een conservatieve boerenfamilie zijn in trek in de stad neemt, krijgt de vrouw gewetensbezwaren. Wat dan volgt is eigenlijk pas het aardigste de°.i van zijn climax te komen. Na Marvins meesterlijke dronken scherpschutter in „Cat Ballou" een rol, die hem een Oscar opleverde mag deze acteur nu een dronken goudzoeker spelen. De actrice Jean Seberg vol doet als het vrouwtje, dat niet tussen twee mannen kan kiezen, en Tom Ligon is amusant als de boerenzoon, die wel eens even van Rumson enkele levenslessen zal krijgen. Maar een geroutineerd musicalacteur als Ray Walston komt er als „Mad Jack" Duncan bijvoorbeeld nauwelijks aar te pas. Ons inziens is er aan de ver filming van „Paint your Wagon" tij dens de produktie zoveel gedokterd door zoveel verschillende figuren de plank. (18). boordevol talent en eigen ideeën, dat de makers tenslotte door de bomen het bos niet meer zagen en iets af leverden, dat noch het een noch het ander is. Hetgeen natuurlijk niet wil zeggen dat de liefhebber van een amusant filmspektakel niet volop aan zijn trekken komt. (14 jaar). Liefdesexcessen REX De heer Max Pecas ver dient zijn brood met het aan de lopende band makefi van filths óVèr nieisjés die in de grote stad, en bij voorkeur Parijs, op' het sléchte pad raken. Hoewel de heer Pecas zo nu en dan waarschuwend en aarzelend moraliserend zijn vinger opsteekt is hij toch niet erg met het lot van deze meisjes begaan. H(j ziet ze meer als broodwinning omdat het publiek nu eenmaal niet uitgekeken raakt op de gevaren die er voor een eenzaam meisje in een wereldstad bij iedere hoek op de loer liggen. In „Les liai sons particulières" laat hij de Zweed de Astrid Frank luchtig gekleed steeds weer in verkeerde handen val len. Zo lang het publiek dat nog graag Pecas verzekerd van brood op Pak de poen STUDIO Er is een oud recept om een komedie in elkaar te maar toch wel* goedige hoofdrolfi guur, die buiten zyn wil op het slech te pad raakt. Maar omdat hy niet slecht en niet slim genoeg is, mislukt alles wat hij op louw zet. Regisseur Woody Allen heeft dit recept ge bruikt voor zyn film „Take the mo- neen and run" en zichzelf in de hoofdrol gezet. Hij is er in geslaagd er een geestige komedie van te maken. De droge clown Virgil Starkwell, de grote mislukkig, is een van de meest ge zochte mLsdadigers van de USA ge worden, alhoewel hij nog nooit eeD misdaad heeft gepleegd. Door de meest dwaze fouten komt de politie hem steeds op het spoor vóór hij iets gestopt. Voortdurend ziet r de scènes door kleine interviewtjes met mensen die Virgil hebben ge kend in zijn jeugd. Zoals gebruike lijk in dit soort gesprekjes, die we nogal eens op de tv plegen te zien, vertellen hoe Virgil vroeger IIDO Een zeer groot aantal be langstellenden voor „De non van Monza" heeft er de afgelopen week toe geleid deze film te prolongeren. Sfeervolle opnamen zonder veel zeg gingskracht (18 jaar). de vierde week Trianon Vo Robert Altmai Donald Sutherland en Eliot Gould als de twee „borstkassenkrakers" in een grandioze, maar ook gruwelijke film (18 jaar). zyn vaarin de strijd van mens en meestal het hoofdthema was. 1 «rden verfilmd, nimmer nog eel bureau" dat een heel unieke pli „The As in zyn oeuvre heeft. Het is namelijk het verhaal van een internationale orga nisatie, die zich tegen betaling belast met het uit de weg ruimen van slechte mensen. Michael Relphs scenario heeft dit gegeven heel luchtigjes behandeld, waardoor de f 3e periode v 1 Robert Hamers „Kind Preats and Con pit dat niveau te halen. Toch heeft Basil :s heel amusants van weten te maken. naar de andere wereld helpt. Een en ander leidt tot een aantal vermakelijke situaties, waarin de schelm Ivan steeds als overwinnaar uit het strijdperk komt. In een wat al te dwaze slotscène, compleet met Zeppelin, weet hij tenslotte ook de laatste bestuursleden (Telly Savalas en Curd Jurgens) onschadelijk te maken en wordt hij als beloning in de adelstand verheven. Oliver Reed, „Wreek ster" Diana Rigg en een internationale rolbezetting mogen zich onder Deardens speelse regie in een kleurig, pretentieloos prentenboek helemaal uitleven in vrolijke decors, die de luchtige toets van dit moorddadig geheel alleen 1 4

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3