3 dagen Twente ROMEO EN JULIA Zar und Zimmermann NS Minitrïps in eigen land Jimi Hendrix na druggebruik overleden Gratis reizen Rituelen en ceremonieën Sport op tv en radio NS Mïnjtrips naar het buitenland PAUiNA 2 LEIDSE COUHANT ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1970 Uitspreken van voorkeur heeft geen zin meer I ANGZAMERHAND begint iedereen in Nederland de moed te verliezen, inzoverre men hoopte dat de Kamerver kiezingen van 1971 een politiek nieuwe regeringscombinatie zouden opleveren. Ook De Volkskrant ziet er, na lang hopen, geen gat meer in. De kansen op een regeringsmeerderheid voor de par tijen van het Progressief Akkoord taxeert de Amsterdamse redactie op nihil en de zin van zo'n regeringscom binatie niet veel hoger, nu keer op keer in het PAK wilde ideeën gelanceerd worden, waardoor nog in twijfel verke rende adspirant-partners alleen maar kopschuw gemaakt kunnen worden. Een veeg teken voor De Volkskrant is verder, dat ook zeer reëel-denkende so cialisten geen andere kans meer zien dan wachten op een kabinetscrisis in de periode 1971-1975, om dan na een bijtijds intrekken van de anti-KVP- motie door de Partij van de Arbeid de paarden voor de koets te verwisse len. Zo redeneert bijvoorbeeld dr. W. Drees, een man in wiens ogen de anti- KVP-motie van meet af aan 'n politieke stommiteit is geweest. Begrijpelijk dus, dat De Volkskrant zijn beschouwing over het politiek per spectief in mineur eindigt:,,.. Als na vier jaar praten over politieke duide lijkheid en verlangen naar een echt progressief beleid niets anders bereikt kon worden dan een volkomen vastge lopen situatie, is dat wel een heel triest resultaat. We zouden de moedeloosheid van De Volkskrant nog een beetje triester kun nen maken met de vraag, of een Partij van de Arbeid die zich andermaal in de oppositie gewrongen heeft, wel snel be reid gevonden zal worden om ten op zichte van de Katholieke Volkspartij vriendelijker en verstandiger te gaan praten op een moment dat voor het intrekken van anti-moties minder zin vol is dan het huidige. Opheldering /"\OK wij constateren, hoe de socialis- ten zelf er aan meewerken om de WD op te vijzelen tot een onmisbare regeringspartner; met het .risico dat de liberale prijs voor partijen die met een goed progressief program willen gaan werken hoog kan uitvallen. Een man als de nieuwe KVP-vaandeldrager dr. Veringa, die beslist tot laatstgenoemde categorie behoort, treft dan ook terecht reeds nu voorzorgsmaatregelen om te voorkomen dat de christen-democrati sche partijen straks „met hangende poot jes" bij de VVD moeten gaan aanklop pen; hij is bereid t.z.t. met de liberalen te praten wanneer of omdat er prgram- matisch aanknopingspunten te vinden zijn voor een goed beleid en niet omdat de socialisten de deur voor de KVP wil len dicht houden. Omdat voor de doorsnee-burger de situatie inderdaad onduidelijk en vast gelopen lijkt, is nu vooral nodig, dat bij deze situatie betrokken partijen de kie zers tijdig opheldering verschaffen. In de eerste plaats kan dat geschieden door het publiceren van een glashelder urgentieprogram, inclusief de offers die nodig zijn om dat program te realise ren, en de opsomming van kandidaten die na de verkiezingen dat program moeten gaan uitvoeren zo hun partij tot regeringsverantwoordelijkheid zou wor den geroepen. De kiezers komen dan in voldoende mate te weten hoe links de Partij van de Arbeid wil worden, hoe vooruitstrevend de KVP, hoe liberaal de VVD en in welke zin pragmatisch de democraten van D '66. Het uitspreken van een voorkeur kan dan, wat ons betreft, in de gegeven situatie achterwege gelaten worden. De houding van de Partij van de Arbeid immers heeft het uitspreken van een voorkeur tot een onwezenlijke zaak ge degradeerd. De kans bestaat, dat wan neer de drie christelijke partijen, of desnoods de KVP alleen, verklaren zou dat ze programmatisch graag met de socialisten in zee zouden gaan, drs. Den Uyl door zijn partijbestuur gedwongen wordt onder krokodilletranen uit te roepen: En dat zegt nu de partij waarvan de fractie in de zestiger jaren net kabinet van Cals en Vondeling heeft opgeblazen". Want haai- eigen moeilijkheden kan de Partij van de Arbeid alleen maar verwerken door de mogelijkheden bij partijen welke Nieuw Links niet dierbaar zijn te ont kennen. Eerst het vonnis intentieverklaringen bij D "66 en DS '70 ten gunste van samenwerking met christen-democratische partijen gelo ven we dat met het uitspreken van voorkeur gewacht moet worden, tot de kiezers het vonnis hebben voltrokken. Dus: tot vast staat, hoe de kiezers oordelen over de programs, de kandida ten en de tot dusverre door partijen terzake van samenwerkingsmogelijkhe den ingenomen positieve of negatieve I houding. Wanneer alle grotere partijen bereid zouden zijn zich op dit standpunt te plaatsen, kan er de dag na de verkiezingen wellicht een nieuwe situa tie ontstaan. Voorwaarde is alleen, dat partijen daarvoor ook duidelijk hebben gemaakt, waar voor hen het minimum ligt om regeringsverantwoordelijkheid te kunnen aanvaarden. Natuurlijk blijft er dan voor komend voorjaar een verrassingselement in het spel zitten. Naar onze smaak is die kans op verrassingen evenwel meer aanvaardbaar dan de waarschijnlijk heid van een „volkomen vastgelopen situatie" welke niet alleen voor De Volkskrant een nachtmerrie is. Met de voorstelling van de Hamburgse Staatsopera van „Zar und Zimmer mann" wil de KRO de liefhebbers van de bel canto een genoegen doen. Com ponist en tekstdichter Albert Lortzing maakt het overigens de kijkers, die niet van opera houden, niet moeilijk. Zij komen niet te staan voor onover komelijke dramatische verwikkelin gen, noch situaties, welke naar nuch tere maatstaf zich niet laten rijmen met de logica. „Zar und Zimmer mann" ofwel „Tsaar en Timmerman", beweegt rich bij voorkeur in de con treien van de goed geluimde muze. Pikant is daarbij dat het verhaal zich afspeelt in Nederland, in Zaandam, om precies te zijn, al spreekt het libretto dan van Saardam. Uitgangs punt is het verblijf van tsaar Peter de Grote onder de naam Peter Mi- chaelov in Holland rond het jaar 1697. Deze historische gebeurtenis grijpt Lortzing aan om een intrige op te bouwen, waarin de tsaar een landsman ontmoet. Peter Iwanow ge naamd, die zijn vaderland vaarwel heeft gezegd, omdat hij geen soldaat wilde worden. De jongeman is in Zaandam verliefd geworden op de nicht van de burgemeester. Het „toe val" wil dat zijn voornaam identiek is aan die van de tsaar en als men dan weet dat de gezanten van Engeland en Frankrijk druk op zoek zijn naar Peter de Grote en daarbij de hulp van de zelfgenoegzame burgemeester in roepen. liggen de verwikkelingen voor de hand. Lortzing schept er genoegen in om ons er een flinke tijd mee bezig te houden. Tenslotte reist de tsaar veilig naar Rusland terug, krijgt zijn naamgenoot het meisje van zijn hart mitsgaders een keizerlijk ambt in zijn vaderland, waarmee alle verwachtin gen trouwharig worden gehonoreerd. Het gegeven bood Lortzing alle gele genheid tot muzikale fraseringen, waarin hij de komische noot niet schuwt zomin als hij, omdat het ver haal toch in Holland speelt, de Hol landse boerenklompendans uit de weg gaat als een aantrekkelijke stoei partij met de lichte muze. Bel canto op zijn Italiaans is het dus niet. De solisten en het orkest o.l.v. Charles Mackerras voelen zich echter duide lijk in hun element. Hun prestaties werden door regisseur Joachim Hess met vakbekwaamheid op de beeldband vastgelegd. Vanavond KRO Ned. II 20.20 uur. (ADVERTENTIE) T ele-activiteiten Morgen zal Teleac het programma Teleactiviteiten herhalen, dat zondag j.l. eveneens is uitgezonden. Aan deze uitzending wordt meegewerkt door de vroegere inspecteur-generaal van het onderwijs mr. ir. M. Groote, dr. J. H. N. Grandia, een aantal samenstellers van de cursussen en Teleaccursisten. Jan Roelands is de presentator en samensteller van het programma, waarin verdere beelden te zien zijn van Ton Sybrands bij de onlangs ge houden Dam-in op de Dam in Am sterdam. Het programma heeft ten doel aandacht te vragen voor het stu deren met behulp van televisie. Zon dag Teleac Ned. I 17.00 uur. Volledig verzorgde 2 dagen Amsterdam f 37.- 3 dagen Zuid-Limburg f 45.- 3 dagen Twente f 49.- 3 dagen Bergen N.H. f 49.- 3 dagen Montferiand f 60.- 3 dagen Friesland f 62.- 3 dagen Brabant f 64.- 5 dagen Terschelling f 75.- Prijzen van elk station in Nederland. Vertrek dagelijks. Inlichtingen in de NS-reiskrant op de stations. voordelig v w uit met NS LONDEN (Reuter). Dc bekende Amerikaanse gitarist-zanger Jimi Hen drix is gisteren in het St.-Mary Abbotts- ziekenhuis in Londen op 24-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van een te grote dosis verdovende middelen. Toen h(j in de ochtend in het ziekenhuis werd binnengebracht, was hij reeds buiten kennis. Pogingen hem weer bij te brengen mislukten. Jimi Hendrix heeft zeer grote invloed gehad op de hedendaagse popmuziek. Hij werd geboren in Seattle, in de Ame rikaanse staat Washington. Zijn groot vader was een Cherokee Indiaan. Behalve door zijn muziek kreeg hij grote bekendheid door zijn onge ëvenaarde beweeglijkheid op het podium. Niet zelden beëindigde hij een voorstel ling met het kapotslaan van zijn gitaar en van de geluidsinstallatie. Jimi Hendrix beschreef zelf zijn mu ziek als „21ste-eeuws". Zijn grammo foonplaten waren grote commerciële successen, maar zijn ongetemd live- (ADVERTENTIE) Waar nog rust en ruimte is voor heerlijke tochten! Volledig verzorgd.dus inc-1. logies, maaltijden en reis. X ft O van elk I station Vertrek dagelijks. Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. INTERKERKELIJKE VREDESWEEK HILVERSUM Radio en televisie zullen in de week van 20 tot 27 september een aantal programma's uitzenden in het kader van de inter kerkelijke vredesweek 1970, welke dan wordt gehouden. Thema van deze vredesweek. die wordt georganiseerd op initiatief van het interkerkelijk vredesberaad, luidt „Verenig de Na ties". Het thema is gekozen in ver band met het feit, dat dit jaar de organisatie van de V.N. 25 jaar be staat. De NCRV-televisie zendt een programma uit over de vredesweek, waabii o.m. aandacht zal worden ge schonken aan het feit, dat de verdra gen op de rechten van de mens, die door de Ver. Naties allang zijn aan vaard, in het Nederlands parlement tot MU toe nog niet zijn bekrachtigd. Zon dag NCRV Ned. I 22.20 uur. optreden wekte het meeste opzien. In de Verenigde Staten kreeg hij grote populariteit door de popfestivals van Monterey en Woodstock. Zijn optreden in Woodstock leidde tot een politieke controverse over zijn mismaakte versie van het Amerikaanse volkslied. Hij kwam in 1966 uit Greenwich Village naar Groot-Brittannië en binnen een jaar stonden vier van zijn platen op de hitlijst. Zijn eerste grote succes was „Hey Joe" in december 1967. Dat jaar werd hij door lezers van het pop blad „Melody Maker" uitgeroepen tot „de beste musicus van de wereld". Jimi Hendrix werd vorig jaar in Toronto vrijgesproken van de beschuldi ging van bezit van heroïne en hasjiesj. Gisteren werd ook de 29-jarige Britse zangeres Kathy Kirby naar een Londens ziekenhuis overgebracht nadat zij een te grote dosis verdovende middelen had ingenomen. Een woordvoerder van het ziekenhuis noemde haar toestand be vredigend. ADVERTENTIE 2 septemberdagen 3-Maandskaart f20.- echtpaar f 30.- Jaarkaart f 50.- echtpaar f 75.- Legitimatie en pasfoto vereist. y—v_X voordelig uit met NS Zolang er mensen bestaan hebben zij behoefte gehad om de hoogtepunten in hun leven op bijzondere wijze te vieren. De Godheid, de geboorte, het volwassen worden en de dood zijn steeds onderwerp geweest van ritue len en ceremonieën, waarin de mens al zijn kunstzinnigheid, moed en fan tasie uitleefde. In t programma „Ri tuelen en Ceremonieën" uit de serie „Untamed World" van de NOS-t.v. kan men kijken naar enkele van deze oude rituelen. o.a. afkomstig uit India. Afrika, Tibet en Peru. Zondag NOS Ned. I 16.05 uur. Documentaire over Haringvliet Na de grote ramp. die Zuidwest- Nederland in 1953 trof, die de Delta dienst van het ministerie van Ver keer en Waterstaat koortsachtig ge werkt aan de realisatie van het Del taplan. Nu bijna 17 en een half jaar na de verschrikkelijke overstromin gen, nadert een van de grootste projec ten in het kader van de Deltawerken zijn voltooiing, namelijk de afsluiting van de 4.5 km brede Haringvliet. Daarom brengt de NCRV eén kleuren- programma op het scherm onder de titel ..Mijlpaal in het Haringvliet". Sa mensteller is Jan van Hollo. Zondag NCRV Ned. I 19.30 uur. De NOS-televisie zal „Romeo en Julia 1970" uitzenden. Het is een kruising van een speelfilm, show en documen taire welke reeds eerder werd uitge zonden in oktober van het vorig jaar. Het programma draait om Juliet Smith en Romeo Miller, taxichauffeur. Tussen deze jongelui ontstaat een lief desgeschiedenis, maar de roerige zes tiger jaren gaan aan hen niet voorbij. Vele vragen houden hen bezig en om dit duidelijk te maken heeft regisseur Michael Ofleghar hen geplaatst in een TELEVISIE VANAVOND bonte aaneenschakeling van plaatsen en situaties. In alle hoeken van de wereld duiken zij op en stellen hun vragen aan beroemdheden als Werner von Braun, de hartchirug Christian Barnard, de uitgever van Playboy en vele anderen. Het grondthema is cynisch: de liefde tussen Romeo en Juliet kan in de woelige zestiger ja ren geen stand houden en aan het einde van de show wordt zij begra- Zondag NOS Ned. II 20.20 uur. De NCRV eenmaal zo puriteins begon nen is thans de meest ludieke omroep geworden want wat al massaspelen heeft ze ns in de laatste jaren op het scherm gebracht. Gisteravond spande ze werkelijk de kroon met de Eurovisie- uitzending van de Spel zonder grenzen- finale in de geweldige arena van Verona waar het internationale steden- toernooi besloten werd met een reeks van spectaculaire waagstukken. Bijge woond door 15.000 mensen die in deze omgeving sterk deden terugdenken aan het oudromeinse „Brood en spelen", nog verhoogd door enkele kampgevech ten diie van het doorzettingsvermogen van de diverse groepen die met wisse lend geluk zich inzetten om de gouden trofee te bemachtigen. Was het beeld bij de aanvang niet al te best en viel het eerste commentaar van Barend Ba- rendse uit (die de kunst verstaat de spanning van ogenblik tot ogenblik op te voeren) en kwam later de stortgegen de manifestatie letterlijk in het water gooien, de Nederlandse kijker zal er zijn pleizier aan beleefd hebben te zien hoe Alphen aan den Rijn zich geweerd heeft om de tweede plaats te behalen. Een sensatie zoals er maar weinigen per seizoen voorkomen. We kregen bepaald medelijden met de deelnemers en de commentatoren die tenslotte voor een nagenoeg lege arena onder zulke barre omstandigheden hun sportieve strijd voortzetten en het was een verademing toen het laatste nummer afgewerkt werd met hetzelfde enthousiasme waarmee begonnen werd. Dat de NCRV van plan is het spel element door te zetten werd ons dui delijk gemaakt toen na afloop van deze prijskampen meteen een nieuwe reeks aangekondigd werd die op 16 oktober alweer zyn première zal beleven: bet spel „Zo vader zo zoon". En we vragen ons af hoeveel zonen omstreeks 1718 jaar hun vader „zo gek gekregen heb ben" om de NCRV op te bellen om bun deelname aan te vragen. Hier en nu drukte ons na het muzikale intermezzo van Barenboim over Beet hoven meteen op de ontnuchterende werkelijkheid van de oorlog in (het Midden-Oosten met een duidelijke uit eenzetting over de strijd en de ver deeldheid van de Palestijnse verzets groepen doorschoten met oorlogsbeel den waarbij je je hart vasthoudt, ook voor de cameramensen die ieder mo ment een kogel kunnen krijgen en Achter het Nieuws van de VARA be handelde het nijpende probleem van de arbeidersemigratie in Zuid-Italië met een reeks korte interviews, zó indrin gend dat al het genoegen van dat fa meuze Spel zonder grenzen weer spoe dig vergeten werd. Toch nog een enkel bezwaar: Waarom maar steeds het stellen van vragen waarvan we het antwoord al bij voor baat kennen. De beste stuurlui mogen dan aan wal staan, sommige reporters zouden toch iets in hun methoden moe ten corrigeren opdat de kijker een meer genuanceerde visie op deze ernstige sociale problematiek zou kunnen krij- In het programma „Studio Sport", dat de NOS-televisie zondagavond van 19.30 tot 20.20 uur en van 21.45 tot 22.10 uur via Nederland II zal uitzenden, komen aan de orde de internationale wedstrij den turnen voor dames Nederland-Po len in Helmond, de trofee of the dunes in Zandvoort, de atletiek vijfkamp Ne- derland-Frankrijk-West-Duitsland in Uden, de speedbootraces op de Amstel en de productendraverij op Duindigt. Het sportprogramma „Langs de lijn", dat de NOS-radio zondagmiddag van 14.02 tot 17.00 uur via Hilversum III en van 18.05 tot 18.05 uur via Hilversum I zal uitzenden bevat naast flitsen van wedstrijden in betaalde en in het ama teurvoetbal, nog de volgende onderwer pen: Europees hockytoernooi in Brussel, speedbootraces op de Amstel, autoraces in Zandvoort, de interland vijfkamp at letiek in Uden, de loting voor de vol gende ronde om de KNVB-beker en een overzicht van handbal en korfbal. AVRO: 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Rikkie en Slingertje 16.35 uur: Op zaterdag NOS: 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal AVRO: 19.04 uur: Rallycross 20.00 uur: Journaal NEDERLAND I NOS 15.30 uur: Journaal Weekjournaal 15.52 uur: Verkeersinformatie 15.55 uur: De verrekijker 16.05 uur: Rituelen en ceremonieën 16.30 uur: Tobspion 16.55 uur: Toto-uitslagen TELEAC 18.20 uur: Dammen voor beginners 20.20 uur: Weekend-show met de Mounties 21.15 uur: Mireille Mathieu 9 22.00 uur: De gevreesde revolver, film NOS: 23.05 uur: Journaal 23.10 uur: Kam pioenschappen Basketball NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pipo de clown NOS 18.55 uur: Pipo de clown IKOR 19.00 uur: Woord voor woord 19.05 uur Filmportret van theoloog Bert ter Schegget NCRV 19.30 uur: Doc. over Haringv] •20.30 uur: Journaal 20.35 uur: Kaspar Hauser 21.55 uur: Barenboim over Beethoven 22.20 uur: Verenigde Naties 18.55 uur: Journaal KRO. 19.04 uur: Oost-Groenland, doe. 19.30 uur: Debbie Reynolds 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zar und Zimmermann 22.8?uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: Woobinda 19.30 uur: Studio Sport I 20.20 uur: Romeo en Julia 1970 21.45 uur: Studio Sport II •22.10 uur: Civilisatie 23.00 uur: Journaal TELEVISIE MAANDAG NOS 11.35 uur: Schooltelevisie 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Romeo en Julia 19.30 uur: Transworld Top Team 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Hier en nu HILVERSUM I Dode zielen, t.v.-spel 22.20 uur: Uniecollectie 1970 •22.30 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: De 21e eeuw VARA 19.30 uur: Coronationstreet 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Met de muziek m 21.20 uur: Ombudsman 21.45 uur: De laatste eer 22.35 uur: Achter het nieuw 23.00 uur: Journaal schuin tegen de zaterdag Volksliederen, gekruide nieuwtjes. 22.45 Stereo: Lui BRUSSEL 324 M NED. licht platenprogramma. 18.03 Voor dejeugd. ■■BB itl Revolutional- Partij. 18.30 Nieuws. 18.41 Actuaüteiten. 19.00 Stereo: Musicerende dilettanten: Fan fareorkest. 19.30 Sjook: jeugdprogramma. 20.00 In antwoord op Uw schrijven...: ver- HILVERSUM I 402 M VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Socialistisch strijdlied. 8.13 Voor het plat programma (9.00 Conve later, literalr-muzikaal progr Jazz uit het historisch arc! i0 Gereformeerde Kerkdienst, wekelijks halfuur „Blood, Sweat and Tears in ons lanc» AMSTERDAM Nog enigszins ver moeid van de vliegreis arriveerde gister middag de Amerikaanse rockloormatie Blood, sweat and tears" in Nederland voor bet geven van een nacbtconcert van avond in het Amsterdamse Concertge bouw. ..Blood, sweat and tears" bestaat uit negen muzikanten, met elk een zeer verschillende muzikale scholing- Het eindresultaat van hun samenspel bleek in de afgelopen twee jaar echter goed voor miljoenen verkochte grammofoon platen en betekende eveneens een om mekeer in de goede richting van de hedendaagse popmuziek. Zanger David Clayton Thomas deelde ons het volgende mee: „Tijdens een con cert van ons kan alles gebeuren. In al onze muziek laten we altijd voldoende ruimte over om te improviseren. Als dat fijn gaat. kunnen we wel drie kwartier over een nummer doen. De reden van ons succes Ik weet het niet. We spelen gewoon eerlijke muziek en trachten nie mand te imiteren. We zijn met zijn nege nen, dat levert wel eens problemen op, wat logisch is, maar toch leren we ont zettend veei van elkaar, omdat we elkaar gewoon respecteren. Perfectie is ons ide aal. John Lennon heeft van ons wel eens gezegd, dat we té perfect zouden spelen. Dit is natuurlijk onzin. Salvador Dali is ook een perfecitonist, maar dat wil nog niet zeggen, dat hij het recht niet heeft om te schilderen". Fred Lipsius (altsax, piano) de man van de meesterlijke arrangementen, streeft steeds naar vernieuwing. „We zit ten met negen mensen, die een jaren lange studie achter de rug hebben en er allemaal wat van kunnen. Welnu, dat is de enige manier om op de been te blij ven, trachten te experimenteren- Soms lukt het, soms niet. Maar je moet blij ven zoeken. Als borg stellen we daar voor, dat in onze nummers voor ieder een ruimt# is. Alle musici krijgen volop de kans om uit te blinken- Dat geeft r de kans om telkens weer zo fris en niev als mogelijk, te r thema van de Interkerkelijke Vred< AVRO: 12.00 Muzikaal Onthaal: bonte muzi kale show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand In de wereld. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Knip perlicht: veertiendaags radloverkeersmaga- atere zine. 14.00 Biels en Co.: radiofeullleton. gram NOS: 14.30 Programma voor de gastarbei- wijze ders. VARA: 17.00 Stereo: Populaire Mu- zine ziekshow met VARA-Dansorkest en solisten, en 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn II: sportreportages kerk. IKOR: 18.30 Het Geladen Schip: brlek In het raakvlak van kerk en culti 18.58 Wilde Ganzen. NCRV: 19.00 Nleu 19.07 Stereo: Musical sacra: klassieke ge\ de muziek (gr.) 19.45 Rondom het levensein de: etische en pastorale overwegingen. 20.c Stereo: Klassieke orkestmuziek (gr." Jeugdkoor: geestelijke liederen. lucht gegrepen: (ADVERTENTIE) NOS: 18.55 Bij nader Inzien: Journalistenfo rum. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Kerkcon- sopraan, hobo, viola da gamba HILVERSUM UI 240 M platenprogramma. 10.00 2 dagen Brussel f 48.- 3 dagen Hamburg f 85.- 4 dagen Londen f 127.- 4 dagen Gotenborg f 107.- 4 dagen Rijnreis f 129.- 5 dagen Parijs f 105.- 'v voordelig v^. uit met NS HILVERSUM II 298 M KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo: Badim klassieke muziek (gr.). 9.00 Nieuws en wa terstanden. 9.15 Stereo: Laudate: klassieke FM-kanalen :uws. 10.02 Ju: 1.02 Muziek M< zaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met delijke groeten: verzoekplatenprogramnw 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse tiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. Langs de lijn (1)0 sportreportages beschouwingen, afgewisseld door Uchl grammofoonmuslek. (16.00—15.02 en 16. 16.02 Nieuws). AVRO: 17.00 Nieuws. 1 Radiojournaal. 17.05—18.00 Superclean Drei ring. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Promenade- orkest: amusementsorkest. 11.55 Mededelin gen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert. 12.40 Tussenbeide: actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.10 Stereo: Klassieke liederen (gr.) 13.25 terdams planokwartet (opn.): burgs Symfonie Orkest met s BRUSSEL 324 M NED. 13.00 Nieuws, weerbericht, dagklapper i 23.40 Wegenlnfo- ïzlek. (15.10—15.30 Het i weerbericht, mma. 22.00 Nieuws, b Kunsten. 22.20 Dan; 11.55 Mededelingen. NCRV Niarchos wordt niet vervolgd ATHENE (DPA-Reuter) Een recht bank in Piraeus heeft de aanklacht van het openbaar ministerie tegen de Griekse reder Stavros Niarchos. waarin deze er van wordt beschuldigd de hand te heb ben gehad in de dood van zyn echtgenote, niet ontvankelijk verklaard. De 44-jarlge mevrouw Eugenia Niar chos overleed op 4 mei van dit jaar op het eiland Spetsopoula, dat eigendom van de scheepsmagnaat is. Het overlijdens- attest gaf een overmatig gebruik van slaapmiddelen als doodsoorzaak aan, doch bij sectie bleken er ook verwondin gen te zijn. Een commissie van medische deskundigen was echter van mening dat deze verwondingen niet het overlijden van mevrouw Niarchos veroorzaakt kon den hebben. Ochtendgymnas- 12.00 Los-Vast, gevarieerd progra boer en tuinder; 12.26 Mededelingen Nieuws. 12.41 Hier cn nu: actualitei Schoolradio. 14.30 Stereo: Jeugd muziek. (9.35—9.41 ning Klant: NOS: ^15.30 Zoeklicht Nederland. (16.00- •heidsvoorlichtin( NCRV: 17. 17.45 Voor de Jeugd. kesten: Radiophilharmonisch orkest (opn.): seml-klassieke muziek. VPRO: 12.00 VPRO- Maandag: klassieke muziek, reportages, be- Nleuws. 10.03 Popstation (11.00 Nieuv component van de menselijke natuur, le zing. 15.20 Stereo: Eurojazz. 16.00 Nieuws. AVRO: 16.03 Brazillana: lichte Latijnsameri- kaanse muziek. 16.30 Mikado: kinderprogram ma. 17.35 Overheidsvoorlichting: Den Haag als TROS: 12.01 HILVERSUM II 298 M KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende 7.16 Stereo: Badinerle: klassieke (gr.) (7.30 Nieuws; 7.50 Overweging; vrouw). 10.00 Stereo: Modei De komende IORRRrrr...: een Nieuws. 17.02—18.0( zoekplatenprogrami BRUSSEL 324 M NI Jazzmuziek. 12.03 Jam-on-Radi ïzlekprogrami schippers). 1 Rij Boskoo 2 tot loelofi >8.30 5.00-1 'e Rod loskoo 'ng 21 )am ie Ver 'oelofa enbeur u' "P

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2