DE NON VAN M0NZA Zeskampploeg massaal bejubeld en ingehaald door Alphenaren ,DE DINGEN VAN HET LEVEN' „Fijne sportlui waarmee het prettig werken is BRUIJNZEEL - KEUKENS - KASTEN „H 0 U T W E R F - L EID E N" N.V. ROEL IN ROELOFARENDSVEEN MARKTEN zorgde voor realistisch prentenboek bioscopen in LEIDEN Claude Sautet diept driehoeksverhouding uit in VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1970 LEIDSE COURANT Halve meter hoge zilveren bokaal voor Nederlanders (Vervolg van de voorpagina) ALPHEN A. D. RIJN Het onthaal, dat de bevolking van Alphen de j succesvolle Zeskampploeg gister-1 avond bij de intocht door de ge meente en de huldiging vóór het gemeentehuis heeft bereid, had j nauwelijks groter kunnen zijn in dien de ploeg in Verona de eerste j plaats had bereikt. Ieder die er in Verona bij is geweest (en j dat waren naast de rond 20.0A0 Italianen toch nog wel enkele honderden Nederlan- I ders, hetzij vakantiegangers, hetzy sup- j porters) heeft het kunnen zien, dat de Italiaanse ploeg bij de meeste spelonder- delen óf door scheidsrechters óf door per soneel van de arena ls geholpen. De kroon op de houten Nerokop b.v. werd voor het Italiaanse meisje zo licht er op gezet, dat z(j hem er met duim en wijsvinger kon afhalen. „Voor alle andere meisjes, en in het bijzonder voor Ria Rietveld, werd er nog een extra klap op gegeven", aldus NCRV-man Dick Passchier, die een en ander van zeer dichtbij duidelijk waar- Enthousiasme De huldiging en het enthousiasme van Alphens bevolking was er niet minder om. Vanaf het bordes van het gemeente huis sprak burgemeester mr. B. M. Gal las de duizendkoppige menigte hartelijk toe en dankte V09r de steun van 't „thuis front". Ook de ploeg feliciteerde hij met het behaalde succes en de NCRV met dit zo succesvolle programma. Namens het comité Alphens Zeskamp sprak de wet houder voor Sportzaken, de heer J. C. Duin, eveneens woorden van dank tot alle ploegleden en hun leiders, in het bfl- zonder captain Ad van Ommen. Tot slot Bp rak Diclc Passchier namens de NCRV woorden van hulde en dank voor de prachtige ploeg, die Alphen bezit. „Het zijn fijne sportlui waarmee het bijzon der' prettig werken is." In hotel ,,,'s-Molenaarsbrug" wer3 daar na gedineerd, waarna in (je grote zaal van „Nabij" een drukbezochte receptie werd gehouden en waar zeer velen van de gelegenheid gebruik maakten per soonlijk kennis te maken met de leden van de ploeg. Bokaal Tn gebouw Naby kwam tjjdens deze re- ■fBptie een telefonisch bericht door van Dik van Bommel uit Verona. Hjj was daar achtergebleven voor een bespre king met alle omroepmensen, dat aan Alphen aan den Rijn een prachtige 50 cm hoge zilveren bokaal zal worden toe gekend voor de enorme prestatie die de ploeg in Verona heeft geleverd. Een geste van de Italianen die door de Al phenaren In Nabij met een donderend applaus werd ontvangen. Leden van de Cascarvieten hebben ver volgens een leuk en gezellig programma ten beste gegeven, zodat de kleine uur tjes reeds lang waren verstreken aleer de laatste Zeskampers hun woningen gingen opzoeken. Het was een prachtig besluit van een bijzonder actieve periode. ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) SHOWROOM: NIEUWE RIJN 87, TELEFOON 34544 (4 LIJNEN) ALPHEN De 19-jarige Johan Kruit uit Boskoop nam gisteren met een ge leende bromfiets de rotonde te Gouw- sluis met te grote snelheid. Hjj raakte van de weg .botste tegen een hek en bekwam zodanig verwondingen, dat hij overgebracht is naar 't Academisch ziekenhuis te Leiden. WAS HET BIER? Slingerende Boskoper aangehouden DEN HAAG/BOSKOOP Een 25- jarige vertegenwoordiger uit Boskoop was naar de clubavond geweest van zyn voetbalvereniging. De Haagse politie rechter waagde de veronderstelling, dat veel bier daarbij te pas was gekomen, maar volgens de vertegenwoordiger, waren dat slechts twee glazen geweest, hetgeen de rechter onwaarschijnlijk voor- Maar daar ging het niet alleen over. Ook over het feit. dat verdachte met de door hem bestuurde auto een ver- keerspaal omver had gereden. Het on geluk gebeurde op het Rapenburg in Leiden en de vertegnwoordiger moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Een politieman die verdachte had zien rijden verklaarde argwaan te hebben gekregen, omdat de auto geen verlich ting voerde en slingerend werd gereden. De officier van Justitie was van oor deel, dat hier weliswaar geen sprake was van een zwaar geval van onder invloed van drank een auto besturen, maar vond het toch ernstig genoeg, om naast een geldboete van 400,ook intrekking van het rijbewijs gedurende zes maanden te vorderen. Hoewel de officier enige twijfel had in hoeverre verdachte onder invloed van drank ver keerde, verklaarde de rechter daaraan niet te twijfelen «m dat werd de reden, dat hq verdachte veroordeelde tot twee weken gevangenisstraf benevens zes maanden intrekking van het rijbewijs met aftrek van d «tijd, waarin dat reeds is ingenomen. Alphenaar reed door bij controle DEN HAAG/ALPHEN Volgens een 24-jarige meubelmaker uit Alphen aan dden Rijn had deze niet begrepen dat op de Hoogewaard te Koudekerk hem door een politieman een stopteken werd gegeven, zodat hy met de door hem bestuurde auto was doorgereden. Een andere politieman zette de achter volging in en hield even later de auto bestuurder aan. De politie was bezig met een controle en een agent (in witte jas gekleed) zwaaide met een rode lamp. Naar de meubelmaker de Haagse politierechter verklaarde verkeerde hij in de veronderstelling, dat er langza mer moest worden gereden en had hij dan ook snelheid vreminderd. Hier was sprake van een misverstand. Maar de officier was van mening, dat verdachte had moeten stoppen toen hij de politie man en de rode lamp zag en eiste we gens niet voldoen aan het bevel, 100, boete, waartoe de rechter veroordeelde. HOOGMADE. Voetbal Zondag a.s. j speelt MMO uit tegen Unitas. Als spe- Iers zijn aangewezen: J. v. Leeuwen, J. Borst, B. Borst, J. v. d. Wereld, C. Borst, P. Wolvers, B. Kraan, A. van Leeuwen, B. Disseldorp, F. Witteman, J. Jansen, A. van Goozen, P. Witteman. Afd. Handbal: zondag 20 september senioren MMO 1-Jong Ade 2, 11 uur met als speelsters: C. Bank, R. Borst, T. Borst, C. Elstgeest, R. Hoogenboom. M. Hoogervorst, G. van Leeuwen, C. Lie- verse, T. Lieverse, R. v. d. Meer, M. Mooren, C. Pennings, F. v. d. Wereld. Coltrui Modern en warm. Vlotte coltrui voor knapen en mannen van 3 tot 17 jaar. Kies uit bleu/wit, rood, geel, orange of marine. Maten 104t/m 176 Maat 104 normaal V 4 per maat ROTTERDAM IJSSELMONOE HOOGVLIET •SCHIEDAM VLAARDINGEN DORDRECHT LEIOEN ZEIST ARNHEM VLISSINGEN ZAANDAM MAASTRICHT <1, Roel Duin, de non-smoking captain van de Amsterdamse kabouters, was gisterei s van der Meer. Gezellig praatten zij enige tijd over het tegengaan van de pla: onverbiddelijke voorstanders zyn. Arme Roel kon echter geen getuige zyn van de z.g. „watt wij helaas foutief waren geïnformeerd, niet gisteren, maar morgenor'-*— (rechts) en Roel zijn de „waterzitpalen" reeds zichtbaar. Ook zullen er worden gehouden, waarmee geldprijzen zyn te verdienen. irlitend wedstrydi i op bezoek hij Roelofarends- isenvervuiling, waarvan beider rzitpaahvedstryden", die zoah den gehouden. Tussen Louis J 1 LEIDEN Geslaagd aan het A.Z.L. het eindexamen ter behaling van het diploma Ziekenverpleging A: H. H. J. E. Bark; M. E. Bos; H. Focke; O. E. M. Giesbertz; O. C. Heemskerk; A .C. M. Hogenboom; L. Koef; C. P. Koppers; E. J. Schakenbos: A. J. Schoneveld; Br. A. G. VandenbisscheM. H, Verhoeven; J. J. Wjjnrood-de Vries. Geslaagd voor operatiekamerassistente: M. J. M. v. d. Belt. LEIDEN, 18 sept. - Vee - Aanvoer: 10 stieren, 85 melkkoeien, 322 vette koeien, 40 vare koeien, 33 vette kalveren, 100 fokschapen, 180 vette schapen, 1510 vette lammeren, 67 geiten, 2397 totaal. Slachtstieren: 4.80-5.10, melkkoeien: 100, 1325, 1675; vette koeien 4.05, 4.45, 4.85; vare koeien 600, 900. 1350; vette kalveren: 3.50, 3.65, 3.85; vette schapen S0. 100, 120; Fokschapen 110, 135, 145 vette lanuneren: 115, 125, 150; geiten: 15, 40, 70; slachtstieren: goed; melk koeien: rustig; vette koeien: lui; vart koeien: kalm; vette kalveren: goed j fokschapen: stug; vette schapen: goed; vette lammeren: goed; geiten: stug. L1DO Dat er in het verleden wel het een en ander aan het kloos terleven mankeerde wisten we ul. Polen wees daar met zyn „Moeder Johanna van de Engelen" nog eens vla het, filmdoek op en Frankrijk liet niet zo erg lang op zich wachten met een verfilming van „La religieuse". Ook Italië, dat blykens persberichten steeds meer commercie ziet in films, die de Kerk in een ongunstig daglicht stellen, maakte toen maar een pren tenboek over het kloosterleven, l iteraard was men zo voorzichtig een historisch gegeven by de kop te pakken, de geschiedenis van de non Virginia de Leyva, die blijkens on langs door het Vaticaan vrijgegeven documenten in 1608 wegens ontucht levend werd ingemetseld. Eriprando Visconti, neef van de gro te Luchino, voerde de regie en hoe wel hij voor sfeervolle prentjes zorg de mist deze Eriprando toch de dwin gende kracht die zrjn oom soms in zijn films weet te leggen. Niet dat Eriprando het realisme schuwt - we zien b.v. uitgebreid hoe zuster Vir ginia -door haar buurman Gianpaolo Osio wordt aangerand, terwijl twee kloosterzusters werkeloos toezien - maar het blijven kleurige plaatjes, die ons persoonlijk niets doen. Mis schien komt dat ook wel omdat eigenlijk geen der hoofdfiguren ons werkelijk sympathiek is. De onstui mige Osio is niet meer dan een ordi naire vrouwenjager, die er ook niet tegen opziet om iemand in koelen bloede te vermoorden en de zeer we reldse pater Arrigone is niet veel beter, al probeert hij zijn daden met een nogal verwrongen moraal goed te praten. De onfortuinlijke Virginia de Leya mag dan een slachtoffer van haar hartstocht zijn, ze is in wezen ook een meedoogenloze vrouw, ter wijl alle dienaren van de Kerk in de zeventiende eeuw of oliedom of hypo criet waren els wy deze film moeten geloven. De Britse Anne Heywood, Bedert de verfilming van D. H. Lawrence's „The Fox" ook in Italië een ster. werd uitverkoren voor de titelrol. Hardy Kruger mocht de pater met meer dan normale belangstelling voor de kloosterzusters spelen en de rest van de rolbezetting is Italiaans. Geen van de medespelenden echter kon zich losmaken uit de keurig tot in details verzorgde prentjes en springt er met zfln of haar vertolking uit. „De non van Monza" mag dan een voor Italië zeer gewaagde film zijn om zijn onderwerp, de wijze waarop Visconti het verfilmde ontneemt er alle smaak aan. Het is een keurige in 1 Anne Heywood als beelden vertelde kroniek geworden over een voorval in het door Spanje bezette Italië, toen de Spanjaarden op andere fronten bezig waren een tachtigjarige oorlog te voeren. Wij kunnen ons voorstellen, dat zij na het gebeurde met „De non van Monza" aan een twaalfjarig bestand toe wa- Erotische driften LUXOIt Het valt nogal mee met de erotische driften, waarover de Nederlandse titel van de film „Blow hot, blow cold" van regisseur-scena rioschrijver Florestano VancinI Giuliano Gemma alias Montgomery Wood heeft even de keiharde Italiaan se western de rug toegekeerd om een paar zwoele strand- en slaapkamer- scènes met Rosemary Dexter te spe len, maar na een uur wordt hij dood op een rotsje gevonden en lijkt het een psychologische thriller te worden. Guimar Bjönstraud en Bibi Anders- son hebben een Ingmar Bergmanva kantie genomen om in het zonnige Zuid-Italië een gefrustreerd Zweeds echtpaar te spelen, maar hun talent is n Monza (Lido) verspild in dit- zeer vaag gehouden verhaal over ondergrondse emotionele conflicten tijdens een zomervakantie. De toeschouwer blijft wachten op de explosie, die voorbij is voor men het goed en wel beseft. Vancini doet zo nu en dan een serieuze poging de span ning op te bouwen, maar blijft vrijwel steeds steken In onduidelijke situaties met moeilijk communicerende mensen, te oninteressant om ons werkelijk 1>4 uur met hun problemen bezig te hou den (18). Havenzonden REX - - „Havenzonden" van de re gisseur Max Pecas heeft niet zo veel om het lijf. Achter deze film gaat 'n soort misdaadverhaal schuil, dat zich afspeelt in een klein haven plaatsje in Zuid-Frankrijk. De vriend van een politieagent wordt betrokken bij een ordinaire sigarettensmokkel en laat daarbij het leven. Samen met een journalist, die ook bevriend was met het slachtoffer, wordt de zaak uitgeplozen, opdat de echte dader zijn straf niet ontgaat. Een amateu ristisch in elkaar gezet filmpje met tweederangs acteurs. Daarmee is „Havenzonden" wel het best gety peerd. (18 jaar) Prolongaties Twee prolongaties deze week, en beide zijn meer dan de moeite waard geprolongeerd te worden. In Trianon voor de derde week het baan brekende filmwerk van Robert Alt man: „M.A.S.H." (18) en in Camera „Woodstock", dat reeds boekte in Luxor (a.l.). Moeder Lea Massarl in Claude Sun tets „De dingen STUDIO Claude Sautets „Ia*» cluises de la vie" begint niet een koele reportage van de reacties by een aantal omstanders na een verkeersongeluk. Men tracht In nuchtere termen de gebeurtenissen, die zlcli in enkele seconden afspeelden, te reconstrueren. Het enige slachtoffer ligt bewegenloos en anoniem te wachten op de komst van de ambulance„Wie is hy, waar waren zyn gedachten, toen hij een ervaren chauffeur na een zo onhandige manoeuvre over de kop sloeg?" vraagt Sautet zich af. l iteraard van een kort gemengd bericht gaat hjj met het nog niet geheel bewusteloze slacht offer de feiten, die aan het ongeluk vooraf gingen na Aanvankelijk in de dialogen nogal litterair,, maar steeds boeiender naarmate deze korter en veelzeggender worden. Pierre Delhomeau, een bouwer van midden veertig, heeft vrouw en zoon in de steek gelaten om een verhouding, met de veel jongere Duitse Hélène te beginnen. Maar de herinnering aan zijn gezin laat hem niet los. zeer tot ongenoegen van het meisje, dat naarmate zy gaat be seffen, dat zij hem nooit geheel zal bezitten, steeds jaloerser op zijn verleden wordt. Sautet presenteert ons de stukjes van deze legpuzzel knap gemonteerd, maar niet erg overzichtelijk. Het is voor de toeschouwer dan ook aanvankelijk een beetje passen en meten om te ont dekken. waar ieder thuishoort. Een duidelijke lyn valt er pas te bespeuren als Pierre zijn Hélène meedeelt, dat hij eerst twee weken met zijn zoon op vakantie gaat voor hy met haar naar Tunis trekt. $autet heeft met deze scène spelejid in een restaurant meteen de vinger op de wonde plek gelegd. De zwijgende reacties van het meisje, haar nukkig gedrag de rest van de avond en de gespan nen sfeer bij hun afscheid roepen opnieuw twijfels op bij de man. die weet dat hij de keus heeft of leven met zijn verleden en zijn vrouw Catherine of met de toekomst en het meisje Hélène. Onderweg kiest hfl eerst het eerste - en schrijft een brief, die nooit bezorgd zal worden daarna het tweede. Op een onschuldig uitziend kruispunt van landwegen maakt het noodlot deze keuze overbodig. Sautets verteltrant is na het zien van de gehele film boeiend genoeg om geanaliseerd te worden. De regisseur slaagt erin door een soms verbluffende montage de totaalindruk toch een sluitend geheel te laten z(jn. Naast Piccoli moet onmiddellijk Romy Schneider genoemd worden, geen groot actrice, maar hier vaak onflatteus voor de lens gebracht precies wat ze zjjn moet: een egoïstisch meisje, dat geen afstand weet te nemen tot de problemen van de man. waarmee z(j samenleeft. Lea Massari als de begrijpende en berustende echtgenote is in feite veel sympathieker. „Les choses de la vie" de Franse uitdrukking zegt meer dan de letterlijke Neder landse vertaling is, als men er de moeite voor neemt, een boeiende analyse van een man van middelbare leef- lijd met een gecompliceerd en daardoor frustrerend liefdeleven. (18)

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5