Opluchting in Voorhout Politie stond met kraanwagens klaar Woonwagenbewoners na autobrand vertrokken Grootscheeps enquête- onderzoek bij midden stand in Gewest Leiden OPLEGGER RAMT WEGDEK BURGERLIJKE STAND LEIDSE COURANT EEN GOEDE BEZORGEN VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1970 LEIDSE COURANT PAGINA Overal was afval neergegooid. Trottoirs waren bezet met teilen en emmers. Dit alles gebeurde op een van de mooiste plekjes van Voorhout. Door Vereniging van Ned. Gemeenten ZOETERWOUDE Momenteel wordt in de gemeenten welke partici peren in het gewest Leiden een onderzoek verricht ten behoeve van het gewest. Ten einde in dit onderzoek de mening van de middenstand tot zijn recht te laten komen heeft de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, die het onderzoek uitvoert, besloten de middenstand zelf te enqueteren. Daartoe zullen in de komende weken aan alle betrokke nen enquêteformulieren worden toegezonden die later zullen worden opgehaald. Het geheel wordt ondersteund door de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland. Middenstand wordt gevraagd naar mening over beleid van gemeente Deze enquête zal" mede de gegevens moeten geven voor een aangepast en doeltreffend beleid ten aanzien van het economisch leven in dit gebied. Het is voor de zaken van belang de mening ten aanzien van een gunstig bedrijfskli- maat en ten aanzien van het huidige ge meentebeleid kenbaar te maken, zodat deze tqdig in het onderzoek kunnen wor den verwerkt. Voor de enquête gelden de volgende uit gangspunten: er worden geen financiële vragen gesteld; de enquête wordt zo be knopt en eenvoudig mogelijk gehouden, teneinde zo min mogelijk tijd in beslag nemen; de gegevens worden zo ver werkt dat het achteraf geheel onmoge lijk wordt na te gaan wat de gegevens van een afzonderlijk bedrijf zijn. Voor het onderzoek is vooral de volgen de Informatie van belang: tiet assortiment. Niet alleen de belangrijkste artikelen- groep, maar alle artikelen zijn van be lang, zodat een veel betere indruk wordt verkregen van het door de zaken aan het publiek geboden assortiment. I)e bedrijfsvoorwaarden. De omstandigheden die van belang kun- nen zijn voor een goede bedrijfsvoering verdienen de speciale aandacht, opdat I op dit terrein in de gemeente en de Ka- mer van Koophandel naar vermogen op i dq behoefte die bij de middenstand be- staan moeten kunnen inspelen De waardering van het overheidsbeleid. Uit het voorgaande volgt dat het ook van bijzonder groot belang is te weten I hoe de middenstand denkt over het nu gevoerde beleid in de gemeente. 1 Nadat de gegevens zijn verzameld zal met alle betrokken middenstandsorgani- saties, winkeliersverenigingen e.d. wor den gesproken over de verwachtingen en wensen .voor de toekomst. ZOETERWOUDE Zondag ont vangt SJZ het Hillegomse Concordia. Het volgende elftal is samengesteld: Jan Fengler, Jan v. Teijlnigen, Louis Bosman, Guus v. d. Geest, Leo v. d. Ham, Jan Koek, Theo v. Klink, Jacques van Slingerland, Loek Helder, Henk v. d. Swan en Nelis v. d. Krogt. Réserves: Jan v. d. HMaat, Abe Heemskerk en Jan Lelieveld. Scheidsrechter: H. Bui tendijk. Aanvang 14.30 uur. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 18 SEPTEMBER LHJ-gebouw, Levendaal 101: bazaar; aanvang 20.00 uur. Restaurant 't Karrewiel: receptie voor J. Jansen, Sportstichting; aanvang 20.45 VOORHOUT Nadat gistermorgen de woonwagenbewoners die twee weken geleden in Voorhout neerstreken en daar voor veel onrust zorgden, van de rijkspolitie de aanzegging hadden gekregen vóór 12 uur 's middags weg te zijn, leek het erop dat zij hieraan geen gevolg zouden geven. Volgens uitlatingen van hun woordvoerder zouden ze niet eerder vertrekken, voordat een acceptabele plaats was aange wezen. Groot werd de verwarring toen de woonwagenbewoners in het Linnaeus-plantsoen een wagen in brand staken welke zij van de heer Van Walraven uit Voorhout hadden gekocht. Brandweer en politie waren spoedig ter plaatste om het vuur te doven. Linnaeus-plantsoen heel erg bewiild Tegen twaalf uur maakten enige woon wagenbewoners voorbereidingen om te vertrekken. Een half uur later waren zy inderdaad vertrokken. De overgeblevenen werden daarna door de politie gesom meerd dat voorbeeld te volgen. Als dreigement had de politie reserve- personeel en een vijftal kraanwagens achter de hand om de wagens van de woonwagenbewoners weg te slepen in ge val dat zij geen gevolg zouden geven aan de sommatie. Door dit machtsvertoon van de politie geïmponeerd vertrokken de woonwagenbewoners. Twee caravans moesten door een kraanwagen worden weggesleept, daar de bijbehorende woon wagens niet in staat waren te trekken. De Voorhouters en in het bijzonder de omwonenden van het Linnaeusplantsoen zijn erg opgelucht door het vertrek van de woonwagenbewoners. Van vroeg tot laat hoorde men gekrijs en scheldwoor den. Overal rondom hadden de woon wagenbewoners hun behoefte gedaan. Reconstructie Backershagenlaan wordt duurder WASSENAAR B. en w. van Wasse naar stellen de raad voor een aanvul lend bedrag van f 71.100 beschikbaar te stellen voor de reconstructie van de Backershagenlaan en een deel van de Prinsenweg. Het in februari jj. beschikbaar gestelde krediet van f 350.000,blykt niet toe reikend te zijn. Enerzijds zijn verschil lende loon- en prijsstijgingen opgetre den sinds medio 1969 dit plan werd voorbereid en bovendien is in de plan nen een wijziging aangebracht. Enkele parkeerstroken zijn wat groter gepro jecteerd, waardoor 14 parkeerplaatsen meer konden worden gecreëerd. Verzakking bodem door breuk in waterleiding ALPHEN A. D. RIJN In de Saturnusstraat (Alphen- Ridderveld) reed gistermorgen een truck met oplegger, bestuurd door de H. Wegman. Op een bepaald punt geko men, zakte plotseling het linker-achterwiel van de combi natie weg. De truck schaarde en kwam daarna in botsing met een geparkeerde Citroen van mej. M. Blom, welke auto zwaar beschadigd werd. Het ongeval gebeurde vrijwel vóór de woning van de ad junct-directeur van de Water- en Lichtbedrijven, de heer P. C. Ambachtsheer. Door de gemeentebedrijven is direct een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het weg zakken van de auto. Het bleek, dat hier geen sprake was van werking van de grond in Ridderveld. Voor één der woningen was echter een breuk ontstaan in de water leiding, die daar in het trottoir ligt. Vanuit deze breuk was ondergronds water weg gaan lopen naar de rijweg, die op het punt waar de auto wegzakte, was ondermijnd, met het reeds vermelde gevolg. De adjunct-directeur ver telde ons, dat het een zuiver toevallige omstandigheid was, dat deze zaak zich afspeelde in Ridderveld. „Het komt ge lukkig maar heel sporadisch voor, maar ook in andere ge- meentedelen zijn dergelijke verzakkingen wel voorgekomen. Meestal zijn die dan tijdig zichtbaar en kan men maat regelen treffen voordat zich onaangenaamheden als in dit Geslaagd concert voor scholieren uit Wassenaar WASSENAAR Ruim 1500 leer lingen van de drie hoogste klassen van alle Wassenaarse lagere scho len hebben gistermiddag in de St. Jozefkerk een van de twee school- concerten bezocht, die daar onder auspiciën van het gemeentebestuur worden gegeven door het Gewes telijk Orkest voor Zuid-Holland. liet was gisteren de tweede keer dat dit orkest voor de Wassenaarse school jeugd optrad. Vergeleken bij de eerste keer mag gezegd worden, dat de niei wijze van presentatie, die door het kest speciaal voor schoolconcerten wordt toegepast, een grote verbetering bete kent. Was het de vorige keer de dirigent zelf, die van de uit te voeren werken een verklaring gaf, nu gaf een va jongere orkestleden de uitleg. Van elk van de drie werken die op het programma stonden, werd telkens eerst enkele gedeelten ten gehore gebracht i van een toelichting voorzien, waarna h gehele werk werd uitgevoerd. Het concert dat in het teken stond vj „natuurschildering in klanken" werd geopend met het 3e en 4e deel van de 6e symphonie van Ludwig van Beetho ven. Daarna volgde de ouverture „La gazza Ladra" (De diefachtige ekster) van Rossini. Tenslotte werd „Die Mol- dau" van Smetana uitgevoerd. 1 *~'r~ - Kpj?"' - LEIDEN Geboren: Sabine Renate dr v. R. Strelzyn en I. C. Heijmans; San- der zn v. H. C. van Lujjn en E. S. Fer guson; Nannette Rosita dr v. R. M. Kie- vith en L. M. M. Schuttenhelm; Rebecca Saskia dr v. H. Sieders en G. H. Ouwe hand; Tjalling Pieter Paulus zn v. P. L. P. de Vries en H. A. Gerritsma; Marjan D. van der Neut en M. J. van Strien; Olivier Guy Christian zn v. G. M. G. Schneider en B. H. M. J. Verley; Monique Amelia dr v. C. A. James en S. F. B. Goeloe; Benno zn v. T. A. Ver- E. T. M; Ruigrok; Nicoline Ma- v. A. Dijks en A. A. Rotteveel; Johannes zn v. P. van Duin en M. van I Egmond. wagens welke dagenlang het Linnaeus-plantsoen in Voerhout hebben bezet. Overleden: P. Kampen, 68 jaar, man; J. Bavelaar, 82 jaar, man; C. J. Minke, 17 jaar, dochter; R. Brussee, 9 jaar, F. X. J. van Haasteren, 46 jaar, Gehuwd: C. P. Reeuwijk en A. M. M. Linderhof; C. B. M. Heijmans en C. E. Duijm; H. Boers en S. C. Hoppenbrou wer; S. van der Linden en J. E. Lange- rak; J. J. Dubbeldeman en G. Nagte- ZATERDAG 19 SEPTEMBER LlIJ-gebouw: bazaar; aanvang 10-17.00 St. Elisabethziekenhuisreceptie ter ge legenheid van het 60-jarig jubileum van zuster Ligoria en het 25-jarig jubileum van zuster Theodori; aanvang 17.00 uur. Papengracht 32-34 Leiden OEGSTGEEST vragen wij met spoed i Scholier). Wij bieden een trekkelijke beloning. (Couranten worden in Oegstgc. gebracht Inliohtingen aan ons bureau: PAPENGRACHT 32 LEipEN Telefoon 22244, na 7 uur 33839. gaal; F. P. M. Metz en C. E. de Bruin; H. A. J. van den Berg en M. Leupe; R. van Westen en W. J. Been; H. J. van Duijl en J. P. A. van der Meer. Ondertrouwd: J. van der Wal en J. C. Wassink; F. P. J. Mooijekind en E. T. van Veggel; A. G. Holland en J. Slooe; G. A. Weergang en H. P. van der Vllst;, J. G. A. de Lange en R. A. Zandbergen; F. M. de Grauw en U. I. M. K. van Werkhoven; K. H. van Leeuwen en B. Kunz; J. C. M. Hogendoom en M. C. J. Blijleve; P. C. M. van der Linden en I. B. S. Narain; C. G. Kramers en T. Merbis; C. van Helden en W. B. de Vink; P. G. Schouten en I. Hansen; C. Cozijn en J. M. E. Goddjjn; G. J. Bannink en J. Nieuwenhuizen; D. J. Boot en L. Ruijgrok; W. A. A. Elzermann en B. M. Neisingh; E. J. W. L. van Kan en D. Schmidt; A. J. van Zundert en W. Boek- OEGSTGEEST Geboren Robert us M., z.v. A. J. M. Knijnenburg en J. J. Kieft; Paula, d.v. H. Hargadon en B. C. A. Welsh: Peter R., z.v. F. Teitler en J. A. Terweij. Mr. Jan van der Plas over royement Misschien is het wel beter dat ik als lid van AR bedank (Van verslaggevers) i LEIDEN De N.V. Nederlandsehe Klectrolascb Maatschappij (NEM) te Leiden heeft belangrijke opdrachten geboekt voor de levering van afgassenketels voor gasturbines in Nederland en Frankrijk. Van de N.V. Koninklijke Nederlandse Soda Industrie te Delftzijl werd opdracht verkregen voor de levering van een afgas- i senketel met een capaciteit van 1Q0 ton sloom per uur. Alsthom S.A. te Belfort. Frankrijk, gaf opdracht voor levering van 3 afgassenketels, elk met een capaciteit van 84 ton stoom per uur, met een optie voor een vierde ketel voor plaatsing bjj de Mines Dominiaies de Potasses d'Alsace. Voor de Fran- ''appij Antar zal een af gassen ketel van 40 ton stoom per uur worden gebouwd. Op de foto: twee door NEM gebouwde af gassen ketels in bedrijf. KATWIJK Op een vergadering van de ARP in Katwijk komt 28 september aanstaande als punt zeven van de agen da een voorstel van het bestuur aan de orde oni mr. Jan van der Plas, die 24 jaar voor de ARP, waarvan vele Jaren als wethouder, in de gemeenteraad van Katwijk heeft gezeten, te royeren. Mr. Van der Plas gaf ons vanmorgen telefonisch het volgende commentaar op het bestuursvoorstel: „U moet punt 7 van de agenda zien ln verband met het daaraan voorafgaande agendapunt 6 (nabeschouwing wethou dersverkiezingen 1970)", aldus mr. Van der Plas. „Bij punt 6 wordt de stok ge zocht om bij punt 7 de hond te kunnen slaan. Het is een teken van machteloos heid van het ARP-bestuur in Katwijk, dat het na 5 jaar van aktie tegen my thans alle invloed op het gemeente bestuur heeft verloren. Een vertwijfelde nieuwe poging, namelijk samenwerking met KVP en een CHU-groepje heeft een nieuwe verkiezingsnederlaag opgeleverd terwijl men kennelijk met lede ogen neeft aangezien dat ik zonder hun j medewerking toch ln de raad kwam. Bij de wethoudërsverkiezing heeft de •AR weer niet bereikt wat ze wilde en ook de verkiezing van commissieleden leverde hun een pover resultaat. Zelfs de zetel in de gewestraad Leiden kwam niet bij de heer Van Raalte, doch werd de raad aan m(j toegewezen. Van m(jn kant zal ik nog steeds bereid zijn tot een oplossing in de minne met de ARP doch met het huidige bestuur valt niets' te beginnen. Ik moet er overigens nog eens over nadenken. Misschien is het wel het verstandigste thans als lid van de ARP te bedanken", aldus mr. Jan van dor Plas.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3