spyD Actuele muziek vond bij jeugd weinig weerklank Kamerleden bezorgd stookolie Minister Klompé niet bevreesd voor een te groot aantal omroepen over prijs Volgende week maatregelen Jaarmissaal nog voor advent van de pers Spel zonder grenzen Damcursus caballero. de sigaret. Ev. Omroep met tv-quiz PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1970 Het klopt niet meer CNELLE en radicale veranderingen ln liturgie, kerkelijke tucht en asce se maken dat de Nederlandse burger ook in zijn taalgebruik bepaalde uit drukkingen moet gaan herzien. Een paar dagen geleden lazen we een uitspraak van de secretaris van een grote prof-voetbalclub, waarvan de pa rafrase ongeveer op het volgende neer komt: wij zetten onze voetballers vóór een belangrijke wedstrijd niet in een kamp. We laten hen gewoon thuis sla pen, eten en zich ontspannen; we zijn niet van plan hen als jezuïeten te be handelen. De goede secretaris vergat, dat in de S.J. momenteel de regels van de Heilige Ignatius voor uiteenlopende interpreta ties vatbaar zijn. Als model voor straffe discipline gaat een vergelijking met de jezuïeten dus wel een beetje mank. Zo wordt het ook riskant nog langer zich vast te klampen aan bedelmonni ken voor de armoede, voor zwijg zaamheid aan de trappisten, voor de gave des woords aan dominicanen en voor geduld bij nonnen van een con templatieve orde of congregatie. Voor sterke staaltjes moeten we maar niet meer spreken van „een kogel door de kerk kunnen jagen", „donderpreken" of „hemelse blikken en helse pijnen". Voorbeelden kloppen niet meer en ver gelijkingen missen hun effect. Hoe kan het anders? Fons Jansens eerste cabaretteksten worden zonder tekstverklaringen voor jongeren al even onbegrijpelijk als Vondels Palamedes of Griekse treurspelvertalingen van Bou- Parlementaire vuurproef ONDER de druk van snel naderende verkiezingen en een grote hoeveel heid opgestapelde wetsontwerpen moet de Tweede Kamer de rijksbegroting in een krap en straf tijdsschema gaan afhandelen. Alle begrotingshoofdstukken moeten, zonder veel voorbereiding, op vijftien vergaderdagen vóór 24- december afge handeld worden. De commissie voor de werkwijze der Kamer heeft uitgere kend, dat op die vijftien dagen door of namens de 150 Kamerleden en door het kabinet in totaal 120 uur mag worden gesproken; door de Kamer in eerste termijn slechts 63 uur. Het Kamerpresidium zal het niet ge makkelijk krijgen om de volksvertegen woordiging zonder vergaderingen tij dens welke men de zon op het Buiten hof kan zien opkomen, aan de finish te krijgen. Het is een vuurproef, maar een be langrijke. Want als het lukt, wordt bevestigd wat vrij algemeen vermoed en hardop gedacht werd: dat de begro tingsbehandeling langdradig, onduide lijk en onbelangrijk geworden is door gebrek aan samenwerking bij sprekers die hetzelfde willen zeggen, vastraken in een moeras van details en gebrek aan moed om beknopt datgene te zeg gen wat beknopt gezegd moet wor- Het prestige van het parlement kan als de vuurproef slaagt hierbij alleen maar winnen. Ook in Rotterdam zoekt men naar een nieuwe vorm en een nieuwe inhoud voor jeugd- en jongerenconcerten. Het experiment dat gisteravond in de Doe len werd beproefd, is om allerlei rede nen helaas niet geslaagd. De opkomst was om te beginnen al teleurstellend, want nauwelijks de helft van de zaal was gevuld, voornamelijk met meisjes. Toen het gedeelte vóór de pauze van kwart over acht tot kwart voor tien bleek te duren, was dit veel te lang om de aandacht vast te houden met als gevolg dat tijdens het derde nummer een complete uittocht begon. Toen daarna werd gevraagd welk nummer na de pauze voor herhaling in aanmer king kwam, won een slecht gespeelde en ingekorte eerste ouverture-suite van Bach het glansrijk van actuele muziek van Otto Ketting en Rob du Bois, die gezamenlijk kennelijk een overdosering bleken te zijn. Wij zouden het kortzichtig vinden als men uit de ervaring van gisteravond de conclusie zou trekken dat jonge mensen geen gevoel en geen begrip hebben voor de nieuwe muziek van hun eigen tijd. Dat is beslist niet zo, maar hét experi mentele duurde eenvoudig te lang en kwam niet best over: er was niet de juiste sfeer, er was geen luisterspan ning, het programma was verkeerd ge timed en te eenzijdig en de toelichtin gen boeiden niet. Die elichtingen wer den gegeven door Willem Vos en door de beide hedendaagse componisten zelf. Gelukkig waren ze zich academisch noch formalistisch maar ze waren te nonchalant en te onverschillig om de jongelui te pakken. Overigens was er zowel in het st.uk van Ketting als in dat van Du Bois van allerlei te beleven, en het was toch ook wel zo, dat de uitvoerenden er zich geheel voor inzetten. De zesde collage van Ketting is gemaakt voor groot or kest, dat met zijn voornamelijk voorge schreven partijen achtergrond en ver binding geeft voor nagenoeg uitsluitend aan de tijd gebonden improvisaties door het Free Music Quartet bestaande uit aanvoerder,slagwerker Pierre Courbois, Ferdi Rikkers die de contrabas in tradi tionele trant met een strijkstok bespeel de, Boy Raaymakers, als koperblazer aangeduid, die een trompet hanteerde en Peter van de Locht, gepresenteerd als rietblazer, die een saxofoon bespeel de. Uit een chaos van verwarrende elementen maakte zich nu en dan een flard muziek los, maar vaak ook trok de verwarring zonder meer voorbij. Voor Willem Breuker, die vier ver- schillende typen saxofoon en twee ver schillende typen klarinet bespeelde, maakte Rob du Bois een „Breuker Con certo", waarin de sterk improviserende solist tegenspel kreeg van een en twin tig strijkers. Wat Breuker deed, was instrumentaal fantastisch, muzikaal contrastrijk en soms bepaald vervoe- Edo de Waart had zowel bij Ketting als bij Du Bois de taak het geheel bij elkaar te houden, |vat eigenlijk beter lukte dan in Bach, die het Rotterdams Philharmonisch Orkest slecht had voor bereid. mogelijk omdat de actuele num mer te veel studie vroegen. K. S. Barenboim over Beethoven Vanavond en zondag 20 september om 21.55 uur via Nederland I zendt de NCRV twee afleveringen uit van „Ba renboim over Beethoven", een kleu- renserie waarin de pianist-dirigent Daniël Barenboim zijn persoonlijke relatie uiteenzet tot het werk van Ludwig van Beethoven. Deze twee uitzendingen zijn zo kort na elkaar geprogrammeerd, omdat Barenboim hierin een complete uitvoering geeft van het vierde pianoconcert van Beet hoven. In het eerste programma hel eerste deel en in het tweede program ma het tweede en derde deel Het New Philharmonia Orchestra staat bij deze gelegenheid onder leiding van Sir Adrian Boult. NCRV Ned. I. 21.35 NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal Ev. Omroep 19.04 uur: Daad bij het woord 19.24 uur: The Continental Singers 19.44 uur: Nader bekeken 20.00 uur: Journaal VARA: 20.20 uur: Mannix NEDERLAND I AVRO: 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Rikkie en Slingertje 16.35 uur: Op zaterdag NOS: 18.45 uur: Pipo de clown 21.10 uur: Koning Klant 21.35 uur: Holland-Festival Music-Hall 22.15 uur: Achter het nieuws 22.55 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Ter visie 21.15 uur: Mireille Mathieu 22.00 uur: De gevreesde revolve film NOS: 9 23.05 uur: Journaal 23.10 uur: Kampioenschappen Basketball NEDERLAND II NCRV: 19.30 uur: De schoonmoeders 20.00 uur: Journaal 9 20.20 uur: Finale spel zonder grenzen 21.35 uur: Barenboim over Beethoven 22.00 uur: Hier en nu Gewijde muziek 22.55 uur: Journaal 18.55 uur: Journaal KRO: 19.04 uur: Oost-Groenland, doe. 19.30 uur: Debbie Reynolds 20.00 uur: Journaal a 20.20 uur: Zar und Zimmermann, 22.30 uur: Journaal (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Opnieuw hebben Ka merleden aan minister Lardinois (Land bouw) schriftelijk gevraagd iets te doen voor de tuinbouwers die ernstig te lijden hebben onder de hoge prijzen van zware stookolie. Ook in de vergadering van het Landbouwschap deze week werd uitvoe rig over dit probleem gesproken. Minister Lardinois heeft al laten weten dat hij de oplossing zoekt in een ver snelde omschakeling van olies took op aardgas in de glastuinbouw. Over een tijdelijke tussenoplossing om de ergste nood te lenigen zijn gesprekken gaande tussen ministerie van Landbouw en de tuinbouworganisaties in het Landbouw schap. In het schap was men het er alge meen over eens dat er niet binnen we ken, maar binnen enkele dagen een op lossing moet komen. De tuinders zitten te wachten met him teeltplannen voor het komende stookseïzoen en moeten weten welke plannen ze kunnen gaan uitvoeren. Het ziet ernaar uit dat de olieprijzen nog wel twee stookseizoencn hoog zullen blijven. Ir. Knottnerus, voorzitter van het Landbouwschap, kon meedelen dat hij volgende week verwacht meer te kunnen meedelen over de maatregelen die zullen worden getroffen- Het Kamerlid De Boo (GHU) vraagt staatssecretaris Kruisinga (Volksgezond heid) en minister Lardinois wat ze den ken te doen om de omschakeling op aard gas te versnellen. Hij vindt dat dit nodig is. zowel voor de gedupeerde oliestokende tuinders als voor de inwoners van Den Haag, die last hebben van de vuile lucht j door onder andere de Westlandse glas tuinbouw. j Faillissement Het Kamerlid Nuijens (Boerenpartij) j wijst de ministers Lardinois en Nelissen (Economische Zaken) erop dat veel tuin ders geen contant geld meer hebben om olie te kopen. Maar de olieleveranciers willen uit zekerheid niet leveren op kre diet of zonder cessies bij een bank, aldus de heer Nuijens. Hij stelt dat voor veel oliestokers faillissement dreigt. Hij vraagt of het niet onjuist is dat Nederland enor me hoeveelheden aardgas tegen lage prij zen exporteert, terwijl veel tuinders af hankelijk zijn van import van dure olie. De heer Nuijens wijst er de regering tegelijk op dat op sierteeltprodukten het hoge BTW-tarief staat, terwijl in .andere landen van de EÏiG het lage tarief geldt. Dat betekent een discriminatie voor de Nederlandse kwekers. Daar komt nog bij dat de sierteelt en de glastuin bouw grondstoffen gebruiken zoals be strijdingsmiddelen en kunstmest, die ook al duurder zijn dan in de rest van de EEG, aldus de heer Nuijens. Woensdag is in de wereldberoemde arena van Verona in Italië de finale gespeeld van het internationale „Spel zonder grenzen" dat deze zomer als co-produktie van BBC, BRT, RTB, ORTF, TSI. WDR en NCRV op het scherm is gebracht. Voor Nederland won daar de tweede prijs de winnaar van het winterseizoen 19691970 „Zeskampsport" de ploeg van Alphen aan de Rijn, die onlangs in West- Berlijn kans zag deze finaleplaats te bemachtigen door een tweede plaats in de klassering daar met een totaal van 40 punten. Zij streefden daarmee de ploeg van Aalten voorbij, die in Groningen eveneens beslag legde op een tweede plaats, maar één punt minder verzamelde. Voor de andere landen nemen de volgende ploegen deel: Great Yarmouth (Groot-Brittan- nië), Verviers (België), Aix-les-Pro- vence (Frankrijk), Como (Italië). Ra- devornwald (West-Duitsland) en Ve- vey (Zwitserland). De eerste finale- prijs ging naar Como. Inzet van deze wedstrijd is de „Gouden Trofee". Het commentaar bij deze kleurenuitzen- ding verzorgt Barend Barendse, ter wijl een deel van het programma zal worden aangekondigd door de Neder landse presentator Dick Passchier. NCRV Ned. II 20.20 uur. Voor verschijnsel als NRT desnoods de wet wijzigen (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM In de honderdste aflevering van het N'OS-radiopro- gramma voor minderheidsgroeperin gen „Meer over minder", dat gisteren werd uitgezonden, had Netty Rosen- feld een vraaggesprek met minister dr. M. A. M. Klompé over de de kleine groeperingen in de ether. Op de vraag of de minister door het bestaan van het programma „Meer over minder" wordt ontlast van aller lei aanvragen om zendtijd van nieuwe gegadigden, antwoordde zij, dat dit element er inderdaad inzit, maar dat in het programma toch ook veel groe peringen aan het woord worden gela ten, die in wezen te klein zijn om voor zendtijd in aanmerking te ko- D'esgevraagd verklaarde de minister niet zo bevreesd te zijn voor een teveel aan omroeporganisaties. Ten eerste, zo zei zij, omdat de omroepwet nogal wat eisen stelt ten aanzien van het verkrijgen van zendtijd. Op de tweede plaats, aldus de minister, om dat het zowel organisatorisch als fi nancieel niet eenvoudig is om een omroeporganisatie op te zetten. Over de Nederlandse Radio- en Tele visie Stichting (N.R.T.) een organi satie waarin een aantal groeperingen is gebundeld, die zendtijd wenst merkte de minister op, dat haar van een aanvraag van deze stichting om zendtijd niets bekend is. De minister vervolgde: „Mocht blijken dat de om roepwet op de een of andere manier zo geformuleerd is, dat met de wet in de hand deze groepering zendtijd moet worden toegestaan, dan lijkt het mij dat de wet op dit punt zal moeten worden gewijzigd. Met name denk ik aan de televisie, welke over een zo beperkte zendtijd beschikt, dat deze bij een te groot aantal zendgemach tigden te verbrokkeld zou worden, zo dat de bestaande zendgemachtigden in dat geval nauwelijks meer goed hun boodschap zouden kunnen overbren gen." De Stichting Teleac zal vanavond na het laatste NOS-journaal (22.55 uur) een informatieprogramma -uitzenden Van 5 minuten over de Teleaccursus dammen voor beginners, die zondag 20 september om 18.20 uur van start zal gaan- Hierin zullen beide presentatoren van deze cursus, Ton Sij brands en Ed Holstvoogd, het een en ander over deze cursus gaan vertellen. Verder zullen er enkele flit sen te zien zijn van de Dam-in, die op zaterdag 5 september op de Dam in Amsterdam is gehouden. Het program ma zal op Nederland I worden uitge zonden- (ADVERTENTIE) anders dan andere Uren heeft weer een filmfestijn LAREN Deze week is in de Singer- concertzaal te Laren het jaarlijkse filmfestijn geopend met de korte film „Blik op de aarde" van de Canadese regisseur Kaj PindaL Op het film festijn, dat tot morgen zal duren, wor den veertien speelfilms en 40 kortere films vertoond. Het programma is af gestemd op leraren, jeugdleiders en cul turele werkers, die in Laren kennis kunnen nemen van nieuwe films die ten dienste van het vormingswerk op smalfilmformaat worden uitgebracht. Ook groepen studenten en scholieren zullen het filmfestijn bijwonen. Drie jury's zullen de kwaliteiten van de films beoordelen. Ook de deelnemers zullen door middel van een enquête in de beoordeling van de films worden betrokken. Er is ge legenheid tot discussie en men kan meedoen aan een filmaffichewedstrijd, terwijl enkele deelnemers zijn uitge nodigd zelf een korte film over het filmfestijn te maken. Zij zullen worden gecoached door studenten van de Nederlandse filmacademie. Nederlandse auteurs krijgen intern, prijs DEN HAAG (A.N.P.). De interna tionale prijs voor bibliografie, die eens in de drie jaar wordt uitgereikt door de internationale liga van antiquaren, is voor 1970 ex aequo toegekend aan prof. dr. Wytze Hellinga en mevrouw Lotte Hellinga-Querido voor hun, bij de uit geverij A. L. van Gendt en Co N.V., verschenen werk „Fifteenth century printing types of the low countries" en aan prof. dr. ir. C. Koeman voor zijn „Atlantes Neerlandici. Bibliography of terrestrial, maritime and celestial atlases, and pilotbooks. published in the Nether lands up to 1880", die in vijf delen ver schijnt bij Theatrum Orbis Terrarum N.V. te Amsterdam. De officiële uitreiking van de prijs, groot 750,00 dollar zal plaatsvinden op 28 september te Parijs, tijdens een ver gadering van de nationale voorzitters van de liga van antiquaren. Onlangs is door de congregatie vooi de Eredienst te Rome de tekst van he1 herziene Romeinse Missaal officieel vast gesteld. Daarmee schijnt aan de chaoti sche toestand op het liturgische terrein, zeker wat de eucharistieviering betreft, een definitief einde te komen. De uit geverij J. H. Gottmer te Haarlem die vroeger een grote bekendheid kreeg door zijn uitgaven in deze sector, zal nog vóór de eerste Adventszondag het nieuwe Mis saal voor de zondagen en de feesten van het jaar 1971 laten verschijnen In verband met de driejarige cyclus van Schriftlezingen kan het slechts een jaarmissaal worden. Het boek dat nu binnenkort in de handel wordt gebracht, bevat nl- de eerste cyclus van de drie lezingen, te weten de perikopen van het Oude Testament, de epistels van de Evan geliegedeelten die cyclus A genoemd is. In 1972 en 1973 zullen respectievelijk de volgende reeksen B en C uitkomen. Deze besluiten hiertoe zijn te Rome genomen om een bredere selectie bijbellezingen te krijgen dan die welke het oude missaal bevatte. t nieuwe boek dat de plaats van de vroegere kerkboeken wil innemen komt er als volgt uit te zien: Als Ordo zijn er twee formulieren. Het „gewone der dus die ieder vier verschillende eucharistische gebeden (de canon) ter keuze omvatten. Dit wat het „vaststaande gedeelte" aangaat. De wisselteksten van iedere zon- of feestdag zijn de volgende: Openingstekst (introitus zeiden wij vroe ger), het collectegebed- Eerste schriftle zing' uit het Oude Testament. Tussen zang uit de psalmen (graduale). Tweede lezing (epistel). Meteen aansluitend het Evangelie. Een gebed over de gaven (of fertorium). Tekst bij de communie en een dankgebed na de communie. Net als vroeger in vele misboeken wordt ook in deze nieuwe uitgave het karakter van de zondag kort ingeleid. De liturgische tijden zijn als volgt in gedeeld: Advent kersttijd - veertig dagentijd - paastijd en dan de zondagen door het jaar. Het boek bevat een reeks gebeden voor individueel gebruik die echter de geest van de openbare eredienst ademen. Besloten wordt met een selectie gezangen en liederen waarvan de mees ten in de laatste jaren bekend werden- Het ligt in de bedoeling om wanneer de drie jaarmissaais verschenen zijn deze in één band tezamen te brengen. De uitgave geschiedt in overleg met de Nederlandse commissie voor liturgie er zal een aanbeveling van kardinaal Al- frink meekrijgen. Toneelspeler en TV-acteur Jules Croiset. HILVERSUM I 102 M. EN FM-KANALEN VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Week eind: jeugdprogramma. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voor pagina. 8.15 Z.O. 135: gevarieerd programma. (9.35-9.40 Waterstanden). 10.30 Stereo. Licht instrumentaal ensemble. 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Licht orgelspel. 11.15 Oosteuropese kroniek. 11.35 Stereo: Hallo.. Volluk!: licht programma met interviews. 12.30 Tussen Nieuws. 13.11 VARA-Varia. 13.13 Actualitei ten^ 1123 Stereo: Dit is liet begin..: jeugd programma. 14.35 RadioJazz Magnzilie. NOS: 15.00 Beethoven - 200. 16.00 Nieuws. IS.03 Stereo: Scan: populair programma over elektronica. VARA: 16.15 Stereo: Trom pet en piano (opn.): moderne muziek. 16.35 Artistieke Staalkaart. 17.10 Operamuziek (gr.). 17.55 Mededelingen. "HILVERSUM 11 298 M EN FM-KANALEN NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.). (7.25 Horen en zien; 7i30 Nieuws: 7.32-7.50 Hier en Nu: actualitei ten.). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deunt laudamus: Stereo: Voor de vrouw. 9.00 Theologische Etherleergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Stereo: Grand Gala du scheurde wereldstad, lezing. .11.15 Solarium: 11.55 Mededelingen.8KRO: 12.00 Zonder gren- Uit' balans: uitzending in samenwerking met het NKOV. 12.14 Marktberichten. 12.16 Overheidsvoorlichting: Exportiviteiten nieuws, wenken en adviezen op exportge- bied. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands commentaar. NOS: 13.0' Prioriteiten, maar., vooral veel muziek KRO: 14.00 Stereo: P.M. - een weekblad me! veel plaatjes. (16.00 Nieuws.). NOS: ^16.30 muziekbeoefening.'1 HIRO: 17.00 HIRO-maga- Slereo: Zesnegenplus: licht muziekprogram ma. V HILVERSUM III 240 M EN FM-KANALEN KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djlhn: gevarieerd/ programma. (10.00 en u.no Nieuws). NOS: 12,00 Nieuws. 12.03 Gevolmachtigd, een ko- nink te rijk voor de door u gevraagde plaat. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Nee, we noemen geen namen: licht platenprogrnm- Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 Four o'clock tea: gevarieerd muziekprogramma. 17.on Nieuws. 17.02-18.00 Hier en Nu: wekelijkse! sportshow met lichte platen. BRUSSEL 324 M (NEDERLANDSE UITZEN- 12.00 Nieuws. 12.03 Muziekprogramma. (12.4n- 12.48 Weerbericht, mededelingen en SOS- berichten voor schippers.) 12.15 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht en dagklapper. 13.20 Gevarieerd programma. (14.00 en 15.00 Nieuws). 17.00 Nieuws, weer bericht cn mededelingen. 17.15 Jazz en de vrouw bij de hand die het geval „gezicht" kon geven, m.n. Mies Bouw man. De aktie werd „Open het dorp" en zo n actie is er nooit meer geweest Toen zeven jaar geleden dc AVRO een parodie op „Open het dorp". De TROS spande zich in voor de apen, olifanten cn andere beesten van een de status van A-omroep dreigde tc verliezen heeft men zich suf gepeinsd van onze dierentuinen, t.w. het Am sterdamse Artis, dat in financiële moeilijkheden is. Er was weer de kunnen keren. Er werden reclame- adviseurs ingeschakeld en men besloot tot een inzamelactie. want die had een omroep nog nooit windeieren ge legd. Men zocht en vond ook een doel dat de inleiding van de zielige dieren (en de zielige mensen die het eventueel zon der Artis zouden moeten doen). En er was een soort „open huis" waar men al dan niet met bedekte reclame zijn goede gaven kwijt kon. handicapte medemens. Men vond de stunt uit van een 24-uursuitzending man. De actie Werd „Open het dorp" Eugenie Herlaar. Zij deed het aller liefst, een betere zaak waardig, slaak te opgewonden kreetjes als weer eer. jaar ape-eten werd aangeboden of een Amsterdams bedrijf dat „toch voorde liger" is voordelig aan goedkope t.v.- reclame werd geholpen. Tussendoor was er een showprogram- warm vlees rondgedeeld. Dat was allemaal van weinig belang. Belang rijk is dat Artis blijft en dat dit voornamelijk te danken zal zijn aan de TROS. Die deswege weer op levens „Daad bij het Woord" is de naam van de televisiequiz waarmee de Evangeli sche Omroep vanavond begint. In elke lange dank aanspraak kan maken. Tussen de muziek door hoorden wil gisteren twee kassa's rinkelen elkaar meten op het gebied van bij belkennis. Uit iedere provincie doet één team mee dat uit vijf personen Holland Festival de plaatsen). Per uitzending stelt de E.O. duizend gulden beschikbaar voor Music Hall geschonken aan een door dat vijftal gekozen charitatieve instelling. Quiz leider is Cees van de Heer, redacteur Vanavond wordt een geïmproviseer de registratie uitgezonden van de pre- gestichte tijdschrift „Het Zoeklicht". De kijkers kunnen gezamenlijk als „tweede quiz-master" meewerken. Tijdens de uitzending blijven de niet of fout beantwoorde vragen op het sco- dam op 26 juni. In deze eerste uitzen ding ziet men, begeleid door het ver sterkte Metropole Orkest o.l.v. Dolf van der Linden, het optreden van Jenny Arean en Frans Halsema. Sa- vraagd de juiste antwoorden in te zen- Onder de inzenders van goede oplos Op 28 september volgt het tweede deel van deze opname met o.m. de „tour de chant" van Adèle Bloemen- daal en Gerard Cox. singen („Daad bij het Woord", postbus 565, Hilversum) worden telkens 25 langspeelplaten verdeeld. Als een team am het antwoord op een vraag schul dig blijft, mag het één keer per uit zending telefonisch hulp inroepen van het „Thuis-front" in de betreffende provincie. In de eerste aflevering van Vanavond VARA 21.35 Ned. I Koning Klant In de consumentenrubriek „Koning Klant" wordt vanavond voornamelijk komen deelnemers uit Friesland en Utrecht tegen elkaar uit. Ev. Omroep Ned. I 19.04 uur. ...Schone Benzine". Samenstelling Wirn Bosboom. Vanavond VARA 21.10 Ned. I. f

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2