Laver deed stap terug Amerika m ROLAND MATTHES ZWOM FABULEUS STERK (56.9) Sprint: een hobby voor doe-het-zelvers BUITENBEENTJE IN MOTORSPORT Coureurs in strijd tegen de klok Relletj Virg es rond inia Wade Hongaren hadden geen genade met poloërs 100 meter rugslag in Barcelona Linda de Boer weer sneller Simpele zege voor Twente 1U PAGINA 8 LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1971 3ENS: AMSTELVEEN Dc geur van het bakken van brood gevolgd door de indringende reuk van schroeiend rubber- Dan is het na een seconde of tien, twaalf voorbij. Voor die paar seconden hebben de coureurs die zich op de motorsprint toeleggen uren gesleuteld aan hun vreemde vehikels, laten zc duur materiaal uit het buitenland komen en vullen ze het minuscule „tankje" dat in een buis van het frame is weggestopt met brandstol waarvoor ze grif hon derd en vijftig gulden per liter neertellen. Ze zijn er wel bitter zuinig op want als ze hun „baantje" van vierhonderd meter hebben getrokken, zijn ze niet te beroerd hun machine terug te duwen naar het beginpunt omdat het brandstof doe-het-zelvers. spaart. Dit wonderlijke volkje van dc motorsprints is een pure verzameling Mannen die i veelal niets n maken. Mevri echtgenote va bert Spahn, De meeste motorsprinters verlengen het frame en brengen allerlei voor de leek vreemde toestanden aan om hun machine het maximumvermogen te schenken. Er hangt wel het een en ander tussen die twee wielen. het dagelijks leven l motoren hebben te w Ellen Spahn motorcoureur Her van de twee die het afgelopen weekend in Vaals de Heu- velklim van de KNAC met succes volbracht kan er met diep naden ken een noemen die in de motorwe reld zit: Henk Vink. Voor de rest zijn het lieden uit de bouwerij, ie mand die bij een filmbedrijf werkt, zelfs een lector aan een universiteit. En mevrouw Spahn kent de coureurs want zij vervult in het wereldje van de mannen van de pure snelheid de functie van secretaresse van de Stichting Wegracegroep '65 die al jaren intensief doende is de destijds kwijnende motorsport nieuw leven in te pompen. „Motorsprints", zegt mevrouw Ellen Spahn, „hebben wei nig connecties met andere soorten motorsport. Toen destijds een nieuwe secretaris voor onze Wegracegroep werd gezocht, was er niemand te vinden en zeiden ze tegen mij, om dat ik toch in het wereldje zat door mijn man: dat is net iets voor jou. Dat doe je dan maar. Penningmees ter Hans Ruizeveld stelde net pogin gen in het werk om de wegracesport wat op te vijzelen. Het is met moto ren net als met paarden: voor tran sportdoeleinden hebben ze afgedaan. Het zijn hobbyartikelen geworden. We zijn erin geslaagd het racen met slandaardmotoren weer aardig van de grond te krijgen en zonnen op nieuwe mogelijkheden. De blik viel op de motorsprint, in Engeland en de Verenigde Staten waanzinnig popu lair. Er werd begonnen met gewone motoren maar dat was het toch niet. Hoe het wel zou moeten, kon men ons in Engeland vertellen." Hele hebben en houden In het begin van 1967 gooide Ellen Spahn er elke zaterdagochtend een telefoongesprek met de voorzitter van de Engelse bond tegenaan om alles aan de weet te komen over motorsprints. Ze maakten pas per soonlijk kennis toen de enthousiast geworden Engelsen, die schik hadden in het groepje Nederlanders dat de motorsprints wilde bevorderen, met hun hele hebben en houden naar Zandvoort kwamen. Dat was het moment waarop de mannen en de vrouw van de Stichting Wegra- "V en een wolk cesport beseften dat ze het helemaal niet volgens het juiste systeem speelden. Onmiddellijk begonnen ij verige doe-het-zelvers de soms vreemdsoortigste vehikels in elkaar te knutselen. Ze waren geheel vrij in de constructie, als de machines maar voldeden aan de bepaald niet kinderachtige eisen die de KNMV stelt aan veiligheid en technische normen. Voor de rest telt bij de motorsprints alleen de cilinderin houd, die varieert van 50cc tot 1300, in Nederland en Engeland. In de States wil men graag boven de 1300cc gaan maar Nederland en En geland vinden het tot die inhoud wel genoeg. nen te realiseren. Dat komt dan nog Ellen Spahn: „We doen het dus ei genlijk pas drie jaar maar het is zo gegroeid dat' we helemaal geen tijd meer hebben om onze verdere plan- wel eens. Voorlopig hebben we onze handen vol aan het organiseren en adviseren bij motorsprints. Aan het eind van deze week, op 12 septem ber. zijn de mannen van de strijd tegen de klok weer bezig op het circuit van Zandvoort. Een fantas tisch gezicht om te trachten zo snel mogelijk het parcours van vierhon derd meter af te leggen. Ik begrijp niet hoe ze het durven. Ze laten de motor op volle toeren draaien en dan ruik je die baklucht van brood laten de koppeling los en spuiten weg. En dan ruik je de lucht van schroeiend rubber want geloof maar dat er een kracht wordt ontwikkeld als je de zwaardere motoren eens klaps los van de teugel laat. Ze spuiten vuur en rook, er is er een die een vreemde waterkoeling heeft zodat het water uit zijn machine spuit als hij wegdendert (vraag me niet hoe dat technisch allemaal in elkaar zit) en die lector over wie ik sprak, is de Engelsman Des Heckle die nu al zeven jaar aan het sleute len is aan hetzelfde machientje om het steeds meer te perfectioneren." Jammerlijk weinig „Dave Lecoq, ook een Engelsman, heeft zijn hele motor volhangen met allerlei instrumenten van een Brits instituut dat luchtmetingen en weet ik wat allemaal verricht. Hang er maar aan, heeft Lecoq gezegd die dus meteen onbezoldigd medewerker is van die Engelse TNO. Wonderlijke mensen allemaal die aan hun hobby heel wat geld spenderen want het is niet goedkoop." En dat doen ze in Nederland allemaal voor vijf a zes motorsprints per jaar, wat mevrouw Spahn „jammerlijk weinig" acht. Bij elkaar zitten ze vijf minuten op hun vehikel. Per jaar. Want iedereen maakt vier tot vijf „runs" die tien tot twaalf seconden duren. Reken maar uit: nog geen vijf minuten. En daarvoor hebben zc ettelijke uren sleutelen over. „We hebben", zegt Ellen Spahn, „een stuk weg nodig. Een oude startbaan van een vliegveld of iets dergelijks. Die jongens moeten toch ook ergens kunnen oefenen maar dat kan niet Ze kunnen moeilijk zo maar op een weg wegsluiten. Als we nou eens anderhalve kilometer weg konden krijgen, zouden we gered zijn. Het doet er niet toe waar het is want een motorsprinter stopt zo veel uren in zijn sport dat een stuk rijden hem niets doet". Voorlopig hebben ze zaterdag weer onderdak op Zandvoort waar de geur van het bakken van brood, van schroeiend rubber en de strijd tegen de klok een van de vijf a zes evenementen per jaar is waarnaar duizenden komen kijken. Want mo torsprints zijn populair. „De njensen willen vuur en rook en snelle jon gens zien", zegt Ellen Spahn, die deze uiterlijkheden belangrijk vindt voor de „public relation" maar veel meer heeft gevonden achter de mo torsprints, een builenbeense tak van de motorsport die eigenlijk nog in het beginstadium verkeert. En een unicum is op het vasteland van Eu ropa want alleen Nederland heeft van die fervente doe-het-zelvers. FOREST HILLS. Rod Laver, vorig jaar koning van het inter nationale tennis, heeft gisteren op de banen van Forest Hills opnieuw een stap terug gedaan. Denis Ral ston, een vijftal jaren geleden de sterkste Amerikaanse tennisser, bereikte tegen Laver zijn topvorm van omstreeks 1965. Zijn opslag was veel zekerder dan die van de Australiër, die talrijke dubbele fouten maakte en hij passeerde met scherpe voorhandslagen de herhaaldelijk naar het net stor mende Laver. Het duidelijkste symptoom van de ver minderende kracht van Laver was ech ter dat de rossige Australiër de eerste set moest prijsgeven aan de Amerikaan, die letterlijk en figuurlijk een hoofd boven hem uitstak. Laver had in de eerste set een voorsprong genomen van 51, maar kon niet verhinderen dat Ralston terug kwam tot zes-gelijk en in de beslissende serie van ten hoogste negen slagen zijn vijfde punt in dc achtste slagenwisseling veroverde en daarmee de set met 76 op zijn naam bracht. Die tegenslag kon Laver in de volgende set nog niet de baas en pas toen hij met twee sets tegen nul achterstond, kwam weer iets van de vroegere schittering van de Australiër terug. Maar Laver moest voortdurend het uiterste geven en al werden zijn inspan ningen in de derde en vierde set met succes bekroond, in de vijfde set bleek hij niet meer opgewassen tegen Ralston, die zich daarmee jn de groeiende rij van spelers schaarde, die dit seizoen Laver hebben bedwongen In die rij stonden o.a. al Roger Taylor. Ismail el Shafei en Pancho Gonzales. Voor de tweede keer tijdens het toer nooi om de open Amerikaanse kampioen schappen is er een incidentje geweest rond Virginia Wade, de sterkste Britse speelster. De 25-jarige Engelse werd twee keer door de scheidsrechter gewaar schuwd wegens het woedend wegslaan van de bal over de tribunes en het ge bruik van ontoelaatbare taal. Ondanks deze uitbarstingen in de eerste set, die zij verloor twee dagen eerder smeet zij haar racket naar een lijnrechter na een verloren set borstelde Virginia Wade zich voortreffelijk in de tweede. Zij werkte een achterstand van 02 weg en won daarna onbedreigd, 64 6—0- In de halve finales ontmoet dc temperament volle Engelse Rosemary Casals, die als tweede is geplaatst voor Forest Hills. Eigen groep 's Werelds beste vrouwelijke tennissers, hebben besloten lots te gaan doen tegen het feit dat zij dcor organisatoren van toernooien financieel zo veel minder ge waardeerd worder. dan hun mannelijke collega's. Daarom zijn zij, op instigatie van het Amerikaanse tijdschrift „World Tennis", waarvan de hoofdredactrice de moeder is van de Amerikaanse „nummer twee" Julie Heldmar», overgegaan tot het oprichten van een eigen groep. die. net als bij de heren, de onderhandelingen met de organisaties van toernooien zal voc- u-n over de deelname van een speelster Tijdens een persconferentie die de ten- nisters in Forest Hills gaven, en waarop onder andere Rosemary Casals (V.S.), Frangoise Durr (Fr.), Gail Chsnfreau (Fr.), Ann Curtis (G.BEsmee Emanuel (Z- A.), Pat Walkacn (Rhodesië), Ingrid Bentzer (Zwe-) aanwezig waren, werd het volgende gezegd: „Wij zijn van mening dat het voor ons en voor het damestennis in zijn geheel veel profijtelijker zal zijn als wij onafhankelijk van de heren gaan spelen". Jack Kramer, de pionier van het be- roepstennis, leverde het volgende com mentaar op de plannen van de dames: „Alles hangt af van de manier, waarop zij hun hournee gaan organiseren. In som mige plaatsen is damestennis zeer popu lair, maar elders weer heel wat minder. Ik sta overigens wel wat sceptisch tegen over dit idee". Een eerste stap van de dames zal waarschijnlijk zijn het boycotten van de open kampioenschappen van de „Paci fic" in Los Angeles, waarvan de organi satoren niet bereid zijn tegemoet te ko men aan de financiële eisen van d=> speelsters De belangrijkste uitslagen zijn verder* Herenenkelspel, vierde ronde: Ralston (V.S.)Laver (Aus-) 76 75 57 4P 63; Roche (Aus.)—Gorman (V.S-) 63 Rod Laver (foto) werd in de achtste finales herenenkelspel van het toernooi op Forest Hills uitgeschakeld door de Amerikaan Dennis Ralston. 64 36 63; Fairley (Nw.-Z.)Vaz quez (Arg.) 64 62 61. Damesenkelspel, kwart finales: Virginia Wade (G.B-)Frangoise Durr (Fr.) 57 64 60; Rosemaiy Casals (V.S Kerrv Melville (Aus.) 64 4—6 6—4. Herendubbelspel, derde ronde: Barthes (FryPilic (Z-SL)—El Shafei (Egy.)/Kel- die (Aus.) 6—3 6—7 6—7 6—1 7—6- Kwartfinales: Enierson/Laver (Aus./Aus.) Hewitt/McMilla (Z.-A./Z.-A.) 3 6—4 7—6. Gemengddubbel, tweede ronde: Hold- wort/Russel (G.B./Bahamas)Hunt'Chan- freau (Aus-^Fr.) 64 36 75- BARCELONA Het Nederlandse waterpoloteam heeft het uur van de waarheid niet kunnen doorstaan. In de ontmoeting tegen Hongarije werd duide lijk, hoe weinig de overwinningen op Frankrijk, Oostenrijk en Griekenland te betekenen hebben gehad. In korte tijd stond het Nederlandse team met 6- 0 achter. De Hongaren realiseerden zich terde ge dat de kracht van de formatie van Harry Vriend schuilt in de achterhoede. Zij concentreerden hun aanvallen op aanvoeder Hans Wouda, die al spoedig voor drie zware persoonlijke fouten de kant moest opzoeken. „We lieten ons in de beginfaze door brute kracht van de Hongaren imponeren", aldus Harry Vriend. Pas toen er niets meer te redden viel kwam er enige lijn in de Neder landse aanval. Dank zij dat late herstel kreeg de nederlaag met 48 een drage lijk aanzien. De tussenstanden waren 04, 02, 10 3—2. Het scoreverloop: 38- sec. Conrad 01 (numeriek) 1.05. Sarosi 0 2 (strafworp), 4.04 Szivos 03 (nume riek), 4.29 Conrad 04, 6.49 Szivos 0—5 (numeriek) 7.30 Szivos 06 (nume riek), 13.15 Bras 1—6 (numeriek). 16.45 Fagaro 27 (numeriek) 17.10 Hoogveld 3—7, 17.44 Fagaro 3—8 (numeriek) 19.41 Hermsen 48. Uitslagen Uitslagen waterpolo verder: Groep A: Frankrijk—Oostenrijk 5-3 (3-1 00 1—1. 1- 1). groep c: WestduitslandIerland 82. groep b: Rusland—België 121 (3U. 31, 5 4; 4. Finland 0 uit 3; 5. België 0 uit 3 BARCELONA. „De estafettes zijn voor mij veel opwindender dan de individuele wedstrijden. Op jou komt het aan, hou ik me altijd voor. Als jij het erbij laat liggen, hebben drie anderen daar nadeel van". Dat was de verklaring van de tweevoudige olympische kampioen Roland Matthes voor zijn fabuleus wereldrecord op de 100 meter rugslag (56,9) als startzwemmer in de 4 x 100 meter wisselslagestafette, die Oost-Duitsland dank zij deze katapultstart met 4.34,4 een tweede wereldrecord opleverde. niet helmaal kon opvangen, was er met 4.38.4 een nieuw nationaal record, ter wijl de 4.41.2 van Anke Rijnders even eens een persoonlijk record betekende. Ondanks het feit dat de meisjes niet worden opgeroepen voor de korte i deling naar het ereplatform stonden hun gezichten gunderend. „Ik ben heei blij", aldus Linda de Boer. „De 400 meter is voor mij een bijnummer. Als ik vrijdag op de 800 meter een tussentijd van 4.40 maak, moet je zien wat gebeurt". Ook coach Nico van Dam t dik tevreden. „We hebben steeds gemikt op persoonlijke records. Dat is een heel reëel uitgangspunt. Als de anderen snel ler gaan, is dat voor ons een stimulans de zaken nog harder aan te pakken. Voor mij hebben beide meisjes ruim schoots voldaan. Men moet niet verge ten dat vorig jaar nog 4 min. 56 een acceptabele tijd was. Daar zitten „Als het startschot klinkt, is de op winding voorbij. Dan is er voor mij nog maar een ding en dat is vechten, vech ten tot het uiterste". Roland Matthes, een van de weinige Europes zwemmers, tegen wie men ook in Amerika hoog opziet, stal ongetwijfeld de show op de derde finaleavond van de Europese kampioenschappen in Barcelona waarin verder Gunnar Larsson op de 400 meter wisselslag de Westduitser Hans Fass- nacht een nieuwe nederlaag toebracht en in de nieuwe Europese recordtijd van 4.36.2 zijn tweede titel greep en de Oostduitse Elke Schmisch het Eu ropees record op de 400 meter vrije slag met ruim drie seconden omlaag schroefde tot 4.32.9. Te midden van dit Oostduits-Zweedse geweld viel Neder land buiten de prijzen. Maar toch ston den de gezichten tevreden, Linda de Boer en Anke Rijnders finishten in de snelste 400 meter race, ooit in .Europa gezwommen, als vierde en zesde. Het goud was voor de 15-jarige Elke Seh- misch, een ontdekking van deze winter, die bij afwezigheid van Gabriele Wetzko (voorkeur voor de korte afstanden) en Karin Neugebauer gespecialiseerd op de 800 meter) de Oostduitse hegemonie op dit nummer met een nieuw Europees record gestalte gaf. Het zilver was voor de ook halverwege sterk terugkomende Zweedse Gunilla Jonsson en het brons voor de Oostduitse kampioene Karin Tu- elling. Voor Linda de Boer. die op de laatste baan de aanval van Tuelling ENSCHEDE FC Twente heeft zich voor dc tweede ronde geplaatst van het toernooi om de Runners up-cup. Twente won gisteravond de tweede wedstrijd tegen AEK Athene op eigen veld met 30 na een ruststand van 20. In Athene had Twente met 10 gewon nen. De doelpunten voor Twente wer den gemaakt door Pahlplatz (23 en 50e minuut) en René van de Kerkhof (40e). Er waren 17.000 toeschouwers. Scheids rechter was de heer Burns (Eng.). OLTEN Het Nederlandse UEFA- elftal is het vierlandentoernooi dinsdag in Zwitserland. tussen Zwitserland. Noorwegen en Denemarken met een nederlaag van 39 begonnen tegen De nemarken. Deze stand was reed'- b:: rust bereikt. vijftien seconden FC Twente bereikte gisteravond de tweede ronde van het toernooi om de Runners Up Cup. Ra hier een voorzet te bereikenDe Griekse doelman was eerder bi, de bal. maar raakte even late beweging van een van zijn verdedigers gewond. Uitgangspunt „Niet blij. maar ook niét ontevreden", zo beschreef Bob Scboutsen zön gevoe lens. toen hij dinsdagmorgen met d« nieuwe Nederlandse recordtijd van min 0,9 seconden als derde naar di finale was overgegaan. „Een prima uit gangspositie", prees coach Nico Dam. Maar op de tribune maakten clubtrainer Joop Bartelsman en weten schappelijk begeleider Van der Spek. bet gebaar, dat Srhoulsen bun inziens onder de minuut had moeten komen Het begint er veel van weg te krijgen dat de universitaire onderzoekers het slagen of falen van hun trainingsexpe riment weinig kilometers, maar dai in hoog tempo op willen hangen aai het zwemmen van een eenling: de naai Nederlandse begrippen ongekend geta lentcerde Bob Schoutsen. Als ^choutsen onder de minuut zwemt, heeft het derzoek succes gehad, zo niet dan is experiment mislukt. Met een dergelijke gedachte in het achterhoofd, moet het voor een zwemmer uitermate moeilijk zijn zich op een wedstrijd te concentre- De onderzoekers weten het mislukken in hun oger. heeft Schoutsen een kans zich in de finale te rehabiliteren aan de laatste 25 meter. „Op 75 meter had Bob nog precies dezelfde tijd als Santi ago Esteva", aldus Bartelsman, „name lijk 44,9 seconden". Daarna ging de Spanjaard in verhoogd tempo door brak als tweede zwemmer in Europa de barrière van de één minuut (59,8 secon den). Schoutsen bleef hoewel hij zijn serie met ruim verschil won daar boven. ..Mijn armen wilden niet meer", aldus de Amsterdammer. „Maar het heeft me niet bepaald verontrust. In dc finale ga ik proberen de tweede plaats te pakken". De eerste plaats daar is ieder het over eens is gereserveerd voor wereldrecordhouder Roland Matthes, die met speels gemak in de laatste serie 59,7 seconden gleed. „Hij lag erbij alsof hij dacht: een aardig zonnetje vandaag en zwemt dan toch onder de minuut. Zo'n man is onverslaanbaar", aldus Schoutsen .Het tc verwachten duel dat Schoutsen en Esteva aan weerszijden van Matthes in de finale zullen gaan uitvechten, is een botsing tussen twee trainingssystemen. Bert Sitters, de trai ner van Esteva: „Santiago was gewend hard te trainen. Daarom had ik er geen bezwaar tegen dat de minister van Sport hem uitkoos voor een trainings stage in Amerika. Iedereen, die hier deelneemt, heeft kilometers in de be nen, behalve Bob Schoutsen. Ik ben be nieuwd hoe het gevecht tussen Esteva en hem zal aflopen". De Nederlandse wisselslagestafette dames plaatste zich met een derde plaats in de eerste serie eveneens als derde voor de finale in 4 min 36,4 seconde: een tijd, die de ploeg in deze samenstelling nog nooit heeft verwe zenlijkt en nog geen seconde boven de tijd waarmee twee jaar geleden met name Ada Kok Nederland aan een Eu ropees record hielp. Coby Buter startte op de rugslag in 1.09.1. Frieke Buys kwam op dc vlinder tot 1.07,7, Alie te Riet legde de schoolslag af in 1.17,8 terwijl Yvonne van Kuilenburg de zaak afrondde met een vrije slag in 1.01,8 daarmee eindigden de vier meisjes vlak achter Oost-Duitsland en Engeland. Di recte perspectieven op een medaille opent deze tijd echter niet. Met name Oost-Duitsland en Rusland volstonden ermee hun reservezwemsters in te Wat de persoonlijke nummers betreft, kwalificeerde Hennie Penterman zich met een matige 2,34.5 ternauwernood voor de finale van de 200 meter wis selslag. Gerda 1 assooy viel met 2,37,4 slechte tijden, waren niet voorhanden, Anke Rijnders kwam in de eindstrijd van de vierhonderd meter vrije slag niet verder dan de zesde plaats in 4.41,2. of het moest zijn dat de HDZ-zweir sters om de een of andere reden de 400 meter prefereren boven de 200 n Gerda Lassooy ging onvoldoende hard op de rugslag terwijl Hennie Penter man op de laatste twintig meter vai de crawl een geweldige inzinking i (Zwed.) 4.36 38.0; 4 Lind record'5. Anke Rijn< land (Matthes, Kat inkrijk 3.57.6; 3. Rusland West-Duitsland 3.59.4; 5. Spanje Zweden 4.05.1; Hongarije 4.05.3; .llnderslag dames: 1. Andrea Gyar-| >ng.) 1.05.0: 2. Helga Lindner <o- 6: 3. Edeltraud Koch (W.-Dld) Mirajana Segert (Z.-Sl.) 1.05.9; 5. agel (W.-Dld.) 1.06.0; 6. Valentina (Rusl.) 1.07.0; 7. Vlktoria Vaskc- lslag h« (■■PHi (Bun PR (W.-Dld.) 4.36.9; 3. Matthi 4.43.5; 5. Hans Ljungbt Andreas Harglttay (Hoi iffe (GB) 4.51.1; (Zwed.) 4.36.2 (Eur. ree.); 2. Hans Fassnacht m'ann <°- (W.-Dld.) (O.-D! Cseh (Hong.) i.oi.s (nat. ree.); I usl.) 1.01.7; 3. Berjeau (Fr.) 1.02. I Bob Schoutsen (Ned.) 1.00.9 (nai. (GB)' l!oi.6?1SKri (O.-Did.) 59.7; 2. Wer- 3. Zetherlund (Zwed.) >or de finale plaatsten 6.3; 3. Nederland 4.36.4. land 4.44.9 (Z. Tsjecho-Slowa'H Voor de finale p Rusland. Zuid-si t-Duitslai Hongarije' 4 erd gediskwalificeerd, n zich: Oost-Duitsland, irland. West-Duitsland. Zweden en Hongarije heeft zich door een finale. Gerda Lassooij slaagde hi Haar tijd in de series was 2.37.4. fin ales)-UiSSelS,aR dames <snelste acht naar le serie: 1. Evelyn Stolzc (O.-Dld.) 2.29.9; 2. Maria Nikolova (Buig.) 2.37.1; 3. Gerda Lassooij (Ned.) 2.37.4; 4. Anne-Marie Stelter 'Y03 2.38.7; 5. Vera Faitlova (Tsj.-Sl.) 2e serie: 1. Judith Turoczy (Hong.) 2.31.5; orf'(W.^Dh 2. Lidia Miieni i (Rusl.) 2.29. lei (Zwed.) 2.36. heren: 1. Giorgio Cagnotto en; 2. Klaus Diblasi (It)

Leidse Courant | 1970 | | pagina 8