Vriendschappelijk Pater P. van der Meer ofm in Zuidwest verwelkomd Dankbaar voor werk van pater 1 liet dekenaat Leii Van Eeuwijk Handhaving De Zijl niet zwembad mogelijk Drukke receptie en een serenade bii Onderzoek naar feest in de Stadsgehoorzaal Warmunda BURGERLIJKE STAND Europese Schaats kampioenschappen Bona Stars geen moeite met Jumpers Goed herstel voor H.Y.L. Toernooizeges voor De Zijl MARKTEN LEIDSE COURANT MAANDAG 7 SEPTEMBER 1970 We zijn blij maar ook bedrukt IiisUilLiiu- j van zyn orde wel LEIDEN Zaterdagavond Is pater B. S. F. van der Meer OFM, die aangesteld is als zielzorger bi de Antonlusparochie, door de katholieke gemeenschap van Zuidwest verwelkomd. De begroeting vond plaats aan het begin van de eucha ristieviering van zeven uur by monde van de voorzitter van de Parochieraad, 'de heer B. C. H. M. te Marvelde. „U bent hier," aldus de heer Te Mar velde, „bijzonder Welkom, omdat deze parochie zit te schreeuwen om een priester erbij, omdat er hier op het gebied van de zielzorg grote achter-'I standen zijn ontstaan, "We zijn verheugd over uw komst, maar bedrukt tevens, omdat wij hier een priester naar toe halen die althans door een deel van de parochianen met enige reserve zal worden bekeken. De jongate geschie denis van deze parochie is daar mede Diep geschokt De voorzitter herinnerde aan het feit, dat in enkele Jaren tijd er van het ziel- zorgerlijk team van 4 Fransiscanen maar één ls overgebleven. Het overlijden van pastoor Commandeur en het uittreden van pater Renlrie hebben een deel van da parochie diep geschokt. Als zich nu een nieuwe pastor presenteert is het begrijpelijk, dat sommigen zich afvra- gent „Voor hoelang?" Omdat pater Van der Meer Jarenlang buitenlands heeft vertoefd zal hij zich enige tijd moeten bezig houden met het zich verdiepen en heroriënteren in de toestand van de Nederlandse Kerk provincie. Daardoor zal hij nog niet direct volledig in de parochie werkzaam kunnen zijn. „We willen u vragen, deze Interimperiode zo kort mogelijk te hou den, vooral ook omdat het ons toeschijnt, dat niet alsmaar een aanslag kan wor den gepleegd op de spankracht van pa ter Van Eepwtjk," aldus de heer Te Marvelde. Bij deze gelegenheid getuigde de pa rochiewoordvoerder van de erkentelijk heid die by het bestuur van de parochie raad bestaat Jegens pater H. Ch. G. M. van Eeuwyk. die sinds 1967 aan de pa rochie ia verbonden. „\vy zijn hem dank baar voor de wijze waarop hij in de af gelopen tjjd geheel alleen deze parochie heeft gerund. Wat de zielzorg betr.eft zeker letterlijk in z'ji eentje. Het komt zowel van de zijde van Lelden als van de zijde wat meer steun had logen ondervinden. De priesterassis tenten (alleen voor het weekeinde) wer den bijvoorbeeld niet dank zij een orga nisatie van bovenaf gevonden." De voorzitter van de Parochieraad hield pater Van der Meer ook nog de finan cieel benarde situatie van de parochie voor. Binnenkort zal de medewerking van de parochianen worden gevraagd voor de z.g. gezinsbijdrage, die hard nodig is. Bij stijging van de uitgaveh zijn de parochie-inkomsten In ongeveer twee jaar tijd bijna gehalveerd. Spreker zei te hopen, dat de derde priester, die door de Franciscaanse overheid nadruk kelijk is toegezegd, spoedig zal komen. UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor kand. ex. ge schiedenis R. A. J. M. van Eijck (Den Haag); kand. ex. klassieke taal- en let- B. en tv. aan de Leidse raad De Installatie van pater Van der Meer als leider van het team zielzorgers vindt plaats zondag 20 september a.s. abusie velijk stond in deze krant zaterdag vermeld, dat dit reeds de afgelopen zondag zou geschieden), e.e.a. in ver band met de vakantie van deken Van Noort. Deze ceremonie is onder de eucha ristieviering van 11 uur. waarna tot ca. één uur in het Ontmoetingscentrum gelegenheid bestaat persoonlijk met pa ter Van der Meer kennis te maken. LEIDEN „Voor wat betreft de voorziening in zwemaccommodaties wordt momenteel nog uitgegaan van een in 1959 opgestelde „Nota inzake de bad- en zwemgelegenheid in Leiden". Dit rapport moet, mede gezien de ontwikkeling in de randgemeenten sinds 1959, als verouderd worden beschouwd. Wy hebben daarom opdracht gegeven een nieuw rapport op te stellen. Dit rapport ls in concept gereed. Wy hebben gemeend de conclusies van dit rapport te moeten I afwachten, alvorens de in een eerder stadium vervaardigde schets voor een i nieuwe zweminrichting De zyi te doen uitwerken," aldus burgemeester en wet- I houders aan de raad n.a.v. vragen van liet socialistische raadslid A. Verboom. Een voorstel tot sluiting hebben zij nog I niet gedaan, omdat geen vervangende accommodatie kan worden geboden met name aan de verenigingen die De Zijl nog gebruiken voor zwemtralnlng en waterpolowedstrijden.. Een beperkt aantal lijk inwoners van de wijk waarin De Zyl is gelegen, maakt nog regelmatig van dit bad gebruik. In dat licht bezien zou men kunnen stellen, dat het bad een zekere sociale functie heeft. In ver houding tot dit gebruik zijn de kosten echter uitzonderlijk hoog. Daarbij komt dat het bad volkomen verouderd is en in een zeer slechte conditie verkeert. Alleen al het opknappen van het bad dus zonder enige aanpassing moderne eisen zou bijzonder baar zijn. B. en W. menen handhaving van het bad niet mogelijk zal zijn. Zilveren jubileumfeest tot in de kleine uurtjes li ARMOND - Op een zeer drulc be- lite receptie in het clubgebouw in het sportpark Overbosis vrijdagavond het jarig bestaan van sport verenigii munda" geviei d, waarbij aan iele gelukwen- erhandigd. Intergemeentelijke I werkgroep bevordert b iet moeeliik I I samenhang tussen de Gemeente komt verenigingen bestemmingsplannen j- enigzins tegemoet inzake beffing bij sportwedstrijden LEIDEN Het vroegere raadslid Ver snel stelde b. en w. vragen inzake de heffing van vermakelykhe3dsbelasting voor sportwedstrijden, alsmede over ver plichting tot afdracht van 25 pet. van de recetteopbrengst van deze wedstrijden. B. en w. antwoorden: De ontwikkeling van lonen en prijzen sedert het tijdstip, waarop de belastingvrije voet voor en treeprijzen by sportwedstrijden op 0.40 werd vastgesteld, zou op zichzelf een verhoging van de belastingvrije voet kunnen rechtvaardigen. Zoeterwoudse KPJ kreeg bezoek van Duitse vrienden BOET ER WO l DE Voor het tweede achtereenvolgende weekeinde bracht een Duit» gezelschap een bezoek aan Zoe- terdagmiddag oui I uur werd het uit 27 personen bestaande gezelschap verwel komd In het Don Boscohuis. Daarna trok men naar de Geerpolder, waar een pro- sport en spel werd afge- Comblnaties van twee personen, man vrouw, moesten een zevental proeven afleggen welke met punten werden ge waardeerd. Om de kennismaking te be vorderen werden Internationale duo's ge vormd. De uitslagen waren: 1 Karl Heinz Gerling-Trees de Groot, 2 Franz Jozef Geblng-Rlna Straathof, 3 MargretHaaf- tenteepe-Jan v. d. Krogt. De prijsuitreiking vond 's avonds plaats in „'t Centrum" tijdens een drukbezochte dansavond, waar „The Ranger Set" de muziek verzorgde. Na de nacht bij de diverse gastgezinnen te hebben doorgebracht werd zondag een boottocht gemaakt vanuit de Wefpoort Daarbfl werd een bezoek gebracht aan de Kagerplaasen en aangelegd by de „Smikkelhoeve" te Oud Ade. Na terug keer werd in het Don Boscohuis afscheid genomen. In hartelijke bewoordingen dankte de Duitse preases, Ewald Horstmann, voor de fijne dagen en beloofde de KPJ'era een prettige ontvangst wanneer zij op 10 en 11 oktober een tegenbezoek aan Hörstel brengen. KPJ'ers die deze trip mee willen maken en zich nog niet heb ben aangemeld gelieven dit zo spoedig mogelijk te doen bij een van de be ^uursleóen. LEIDEN Burgemeestr en wethou ders hebben het socialistische raadslid Van Aken antwoord gegeven op zijn vragen betreffende ongeregeldheden op een feest van Surinaamse studenten in de Stadsgehoorzaal. Zij zijn het met de vragensteller eens, dat door de in de pers gepubliceerde uitlatingen van de heer I. Milikan een situatie is ontstaan die opheldering be hoeft. Zolang die opheldering niet ls verkregen, moeten zij de term „bejege ningen van discriminerende aard jegens Surinaamse rijksgenoten" geheel voor rekening van de vragensteller laten. de gang van zaken tijdens de fees ten van de Surinaamse studentenvereni gingen in de Stadsgehoorzaal een onder zoek in te stellen. Zodra zij, aan de hand van de resultaten van dit onderzoek, hun standpunt hebben bepaald, zullen zij de raad nader Inlichten. B. en W. achter het niet onjuist, in ieder geval niet te voorkomen, dat de exploi tant een persoonlijk oordeel heeft over huurders en kandidaathuurders van de Stadsgehoorzaal. In het algemeen is het niet wenselijk, dat de exploitant van zijn oordeel naar buiten blijk geeft, zeker niet op eigen iniatief. Tijdens de lopende contractperiode heeft zich dat ook niet j voorgedaan. Wel ls het denkbaar, dat de exploitant door beweringen van anderen I in een zodanige positie geraakt, dat hij wel genoodzaakt is te reageren. Gelet op te verwachten ontwikkelingen en gezien de tijd, die zou verstrijken voordat een verordening tot wijziging van de Verordening vermakelijkheden- belasting, waarbij de belastingvrije voet zou worden verhoogd, na het verkrijgen van de Koninklijke goedkeuring, in wer king zou kunnen treden, heeft het naai de mening van b. en w. geen zin in dit stadium nog een voorstel aanhangig te maken tot wijziging van de belastlng- vrye voet voor de belastingheffing bij sportwedstrijden. B. en w. hebben besloten de recette heffing zodanig te wijzigen, dat de hef fing wordt toegepast over de bruto- reeette, verminderd met de vermakelijk heidsbelasting. Deze wijziging kan met het nieuwe speelseizoen ingaan. LEIDEN „Door de colleges van b. en w. van Voorschoten en Leiden is een werkgroep gevormd, die bestaat uit technische en administratieve hoofd ambtenaren van beide gemeenten en die tot taak hebben het bevorderen van een fo goed mogelijke samenhang tussen «le bestemmingsplannen van Noord-Hof land (Voorschoten) en Stevenshof (Lei den). Het Leids college van b. en w. acht het ook van belang, dat de werk groep in zyn beraad ook rekening zal houden met de door de bewoners van Noord-Hofland naar voren gebrachte suggesties." Dit heeft het Leidse college onder meer geantwoord op vragen van confessionele raadsleden A. Kret en J. Lyten. Het Leidse college heeft voorts geant woord dat het zijns inziens van belang is, dat de Veenwatering onder de nieuwe Rijkweg 11 door wordt geleid. Voor het behoud van de Dobbewatering als doorgaande verbinding lijkt een oplos sing niet bereikbaar als gevolg van de noodzakelijk gebleken ligging van de verschillende onderling afhankelijke weg- en Bpoorwegkruisingen. Ceremoniemeester Aad Heemskerk bood de leden o vei gordijnen aan voor het clubgebouw (ze hingen er al). Bur gemeester F. K. L"ngemeijer overhan- cLgde voorzitter G. Schavemaker een vcioppe met ƒ1000 aan (zie foto), die aan centrale verwarming voor het club gebouw zal worden besteed. Mr. dr. J. J. do Jongh, voorzitter van de KNVB-afd. Le.óen bood een fraaie wedstrijdbal aan. Felicitaties kwamen er van de beide wet houders Tulp en Groenendijk, gemeente secretaris Baas, pastoor J. Slijkerman, ds. J. Snijders cn vertegenwoordigers van naburige sportverccigingen, ooli Sparta en „Ut Slocpie Lt heer P. Biegstiaten, vertegenwoor diger van de KNVB-afd. West II, bood een herinneringsstatuette van de voet balbond en een wedstrijdbal aan. F. van Waveren reikte de wimpel van de lande lijke bond van amateurs uit en de heer A. Dusée een vaantje namens de NKs! Visclub „De Leedo" gaf een enveloppe met inhoud. Daarna volgde in net donker een sere nade van de plaatselijke harmonie St. Matthias die zich met lampionnen voor het clubgebouw had opgesteld. LEIDEN Geboren: Abrani, z.v. J. M. van Hal en E. van der Kwaak; Elvira M. C., d.v. J. A. van Leeuwen en H. M. Foks; Deborah, d.v. E. Winterberg en R. van Gelde»; Ingrid S. M„ d.v. A. M. de Jong en G. M. W. Koppers; Alexander, z.v. G. Voorvelt en G. H. Immink; Jo hannes N. C-, z.v. M. P. de Groot en T. A. (ADVERTENTIE) Huisvuil ophaaldienst DINSDAG 8 SEPTEMBER Buurt 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit- ter.laan, v. d. Waalstraat, Buys Ballot- straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat, v. d. Waalsplein, Van Bemme- lenstraat, Lorentzkade (geheel), Zee manlaan, Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rozenboomstraat. Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel tjesstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoe- venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v.d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- minckstraat. Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat. Schol- tenstraat, Moddermanstraat, Oppen- heimstraat Rijpweteringse IJsclub betreffende de Wij stellen onze leden in de ge legenheid om kaarten te kopen bij de secretaris van de vereniging de heer Steef Straathof, 's avonds na 7.00 uur. P.S. De verkoop van de kaarten sluit op 25 september aanstaande Het bestuur. MAAK DAT U ERBIJ KOMT J. L. Rotteveel; Aleida M., d.v. W. M. Oosterhof en W. de Jong; Riehardus J., z.v. J. Colpa en J. C. A. M. Groenendijk; Arne T., z.v. R. Haverschmidt en J. J. Berkhout; Petronella J. G., d.v. L. L. van Triet en S. P. M. Oudshoorn; Esther D., d.v. P. A. Zweekhorst en C. M .C. Koek; Jan A., z.v. J. Zandvliet en J. van Hecke. Getrouwd: L. C. Schaap en J. C. S. Moo- ten; J. H. Varekamp en A. M. v. Alphen; H. van der Beek en M. M. C, A. van der Meulen; R. J. P. M. van der Velde en W. M. Ent; A. J, J. M. Duindam en H. den Hartog; J. F. Libochant en A. W. van der Klaauw; M. M. Tielemans en Jo- j hannes J. W. Overleden: E. A. Koetsier, 1 mnd. z.; A. Knoll, (66) v.; W. P. Keukenmeester: I (50) m. LEIDERDORP Geboren: Jacob C. J z.j. van P. L. Willem» en E. Besteman. I Ondertrouwd: Johannes F. van der Lin den (20) en Catharina Dreef (20). Getrouwd: Leonardus J. van Basten (23) cu Maria M. Oudshoorn (20). Overleden: Willem Jansen (77). LEIDEN Een voetbalteam van de Leidse universiteitsbibliotheek ls zaterdagmiddag vierde gewor den in een toernooi, waaraan werd deelgenomen door teams van de Koninklijke Bibliotheek van's-Gra- venhage en van de U.B.'s van Am sterdam, Nijmegen en Utrecht en de bibliotheek van de Technische Hogeschool In Delft. De wedstrij den werden gespeeld op de univer sitaire sportterreinen aan 't Plet Paaltjenpad. Het team van Am sterdam kwant als kampioen uit Foto: De onderbibliothecaris van de Leidse U.B., drs. M. O. Woel- ders, overhandigt de kampioens beker aan de aanvoerder van het Amsterdamse team, de heer A. R. A. Crolset van Uchelen. LEIDEN -De als selectiewedstrijd be drilde wedstrijd van Bona Stars tegen jumpers uit Den Haag heeft weniig om hel lijf gehad, omdat naast de S spelers dis momenteel op de (Jniversiade in Turijn zijn, ook.Paul Ruysenaars, Jaap Maassen en André de Jong noodgedwon gen op het laatste moment hadden ien afschrijven. Toch was het gelegenheidsteam var na Stars sterker dan Jumpers, dat met 7 <-62 zijn meerdere moest erkennen in de Leidenaren. De eerste helft werkte cit zoneverdediging niet erg goed, pivot van Aalderen en Han Wallaart van Jum pers zagen keer op keer kans te scoren. Ecüter Wim Stol en Ad van Slingerland zorgden met afstandsschoten voor vol doende punten, terwijl Hans Kaper de weinige breaks met succes afrondde. Ruststand 36-25. Om de concentratie 100 pet. te houden schakelde Bona Stars de tweede helft over op een man-to-man- erdediging, met aanvankelijk 'averechts effect. Jumpers kon terugkomen tot 36- 44-38. Op dat moment raakte Jum pers vermoeid zodat Bona Stars het ver schil weer kon doen groeien, Rob Wal laart en Henk van Haasteren hadden hier ook hun aande.pl in. Het einde kwam tenslotte met 77-62 in het voordeel van Bona Stars. Scores Bona Stars: Wim Stol 28, Ad Slingerland 12, Ben van Cleef en Hans Kaper 10, Rob Wallaart 9, Henk van Haasteren 6, Cees van Diest 2. Jumpers: H. Wallaart 21, van Aalderen 15, Mulder 14. Het is zo goed als zeker dat a.s. zater- geheel volledig Bona Stars thuis eep oefenwedstrijd 3peelt tegen het Zand- voortse Lions, dat pas versterking gekre gen heeftvan oud-international pivot el Pastor. ROTTERDAM Na het verlies op de eeiste competitiezondag heeft HVRzich p steren hersteld. Tegen Snelwiek werd I een fraai gelijkspel behaald: 7-7. Omdat ac gastheren een grote aanvalskracht i.ebben, leek het een zware tvedstrijd j te worden, maar vooral i»; defensief op- I zuht voldeden de Leidenaars veel beter I dan afgelopen week. j Het eerste doelpunt werd dan wel ge- I maakt door Snelwiek, maar daarna hield i de HVL-verdedigiiig goed stand tegen I ue bekwame en fel spelende Snelwiekers. I 'fon Overdyk zorgde er voor, dat het 1-1 werd, maar bij de rust keken de Lei- oeuaars tegen een 5-4 achterstand aan. Met de juiste inzet en bchoorlyke com- b'naties lukte het HVL toch nog één punt mee naar huis te nemen. De doelpunten warden gescoord door lians Kagie en Kees Lucas, ieder twee stuks, George Tiessema, Ton Overdyk on Roy van Gurp. Uitslagen 2e klasse F: Dynamo-DWS 6-9; Quintus-Westlandia 15-9; de Schut- tcrs-Hellas 2 10-13; Snelwiek-HVL 7-7. \iSitjTHOVEN Zowel hef herenteam als het jeugdteam van De Zijl hebben leslag gelegd op de. eindoverwinning in I het Brandenburg-w'derpotolournooi. Ook 1 damesteam deea het goed, al was er sieulits een derde plaatc weggelegd in dit sterke veld. Dc heren van De Zyl behaalden hun eer ste zege op de Gouwe. Het werd een 3-2 zege op de stugge Waddinxveners. die dooi Nieuwenhuijzcn en Troost tweemaal «Ie leiding namen. Albert Spijker (2x) en Kees Pont stelden de Leidse zege veilig. Gok SVH werd met minimale cijfers ver slagen. Nadat de paal eerst Pont en Wel ling in de weg had gestaan om de score le openen, passeerde de Rotterdamse aanval gelegenheidsgoalie Dio Lankes- t<?v*. Nadat Pont de stand recht had ge- ti okken, scoorde Frits Welling vlak voor tyd 2-1. Drie kogels van Albert Spijker on één van Kees Pont overtroffen ruim schoots de scoringsdrift van de Biltse formatie, die tot één beperkt bleef (2-1). Le Zjjljeugd boekte zijn eerste tournooi- zege eveneens op de Gouwe. Na een 0-1 achterstand (via een strafworp), schoten Bennie Vrskuil en Lambert Lcenheers de eindstand r.aar 2-1. Ook Scdna werd aan de Leidse zegekar ge bonden. Leo Onderwater (strafworp), Dio Lankester en nogmaals Leo Onder water brachten de stand op 3-0, alvorens Jscob Spijker twee goals moest toestaan (3-2). Brandenburg kon ook ditmaal De Zijl geen tegenstand bieden. Bert Zaag man, Frans de Boer en Bram Siera stel den de Leidse zege veilig (3-4). De Zijl-dames begonnen het toernooi met een gelijkspel tegen Vitesse (1-1). Doel- rouwe Marry v. d. Bosch keerde in de ze wedstrijd een strafworp, terwijl Ria Koolhaas de enige treffer voor haar re kening nam evenals in de wedstrijd te gen Brandenburg, dat daartegenover echter drie goals si ei de (i-3). Ook tegen ZxOS bereikte De Zijl een 1-1 gelijkspel Aanvoerster Greet Bergman nivelleerde vlak voor tijd de opgelopen 0-1 achter stand. Sedna gaf geen problemen voor de Leidse dames (5-1). Gonnie Eradus (3~), Greet Bergman en Ria Koolhaas schoten hier de goals bijeen. LEIDEN Rowic uit Dordrecht heeft het jaarlijkse basketbaltoernooi van Blitz gewonnen. In de finale ver sloeg de Dordrechtse ploeg de gastheren met 4930. Rowic kreeg als eerste prijs een wisselbeker, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Voorscho ten. Oecumenische werkplaats LJH- gebouw Levendaal LEIDEN Volgende week zondag gaat in het LHJ-gebouw aan het Levendaal de oecumenische werkplaats van start- De eerste experimentele dienst krygt als onderwerp Amnesty International. De dienst vangt aan om 10.30 uur. Na de dienst is er gelegenheid soep met stokbrood te eten. Vanaf 13 sep tember zal het LJH-gebouw elke zondag ochtend tussen half elf en half een go opend zyn voor ieder, die wil meewerken aan de voorbereiding van de volgende dienst. Groenoordhalrit LEIDEN Vrydagavond II september wordt in de Groenoordhal door de RAC- West in samenwerking niet de directie van de Groenoordhal de tweede Groe- noordlialrit georganiseerd. Voor dit eve nement kan men inschrijven in drie ver schillende klassen nl. A-klasse voor er- n deelnemers. B.-klasse voor minder ren deelnemers. C. klasse voor be ginners in de rittensport. De rit is verdeeld in twee trajecten, beide 40 km. lang, waar van de eerste gereden moet worden op basis van een routebeschrijving en de tweede zal moe ten worden geconstrueerd door middel een kaartleesopdracht. De start zal plaatsvinden 11 september om 19.30 by het restaurant van de Groenoordhal. Voor de bestgeklasseerde equipe is er een wis selbeker Inschrijvingen kunnen uitslui tend geschieden door middel van een inschrijvingsformulier, dat verkrijgbaar is bij: Het wedstrijdsecretariaat: 2e Groenoordhalrit 1970, Isabellaland 81, 's Gravenhage. Tel. 070-832729 (na 19.00) VOORHOUT Bestuur, personeel en leerlingen van de Katholieke tecn- nische school in Voorhout (de voor malige BNS) hebben vrijdag de heer Bakker gehuldigd, die 25 jaar aan deze school is verbonden. JLISSE De heer P. Eijk uit de Meer en Houtstraat in Lisse, werkzaam bij de Plantsoenendienst der gemeente, zal 15 sept. herdenken, dat hij 25 jaar in overheidsdienst is. In de kantnie van de Sporthal wordt dat -die datum her dacht. DOCOS-NSV 5-4 (2-1) Onbegrype- minuut te profiteren van het feit dat lijk voor de Docos-aanlmng was het j.l. I Jan Holland met een lastige (hopelijk zaterdagavond op de Kikkerpolder, hoe voor Jan en ASC geen langdurige) het mogelijk was dat Docos na 20 nilnu- enkelblessure het veld moest verlaten. kijken. NSV uit Noorden kon haar eerste doel punt noteren door 'n fout in de Docos- achterhoede. waarbij Har de Jong z'n slag kon slaan. Kees de Jong scoorde no 2 en no. 3 uit 'n vrije trap. en of het nog niet genoeg was maakte Herman de Hartog over links het 4e doelpunt. I Jan v. Polanen maakte het eerste tegen- j doelpunt door 'n hoge treffer via 'de handen van de NSV-keeper: 1-4. Stan I schot' v. d. Meel maakte er 2-4 van. mj,n De druk van Docos werd na de rust nog groter en het was opnieuw Stan v. d. I Meel die 5 minuten na de theepauze uit goed. voorzet v,„ Kee. Hogenboon, Rik van de Burg wist ASC na rust met Bram Zwaneburg (ingevallen voor Ben Eoers) een veldmeerderheid te verkrij gen. Felle schoten uit de tweede lijn van Huib de Goey en Mattie Kantebeen werden nog door de UVS-defensie ge keerd, maar in de 80ste minuut kopte Hans van der Voet uit een vrije trap tegen de paal en de terugspringende bal werd door Bob Logger ingeschoten (1-0) Toch wist ASC deze verdiende voor sprong niet te handhaven. Een hard In de boevenhoek van Ger Loge- j man bracht UVS 2 minuten voor tijd naast ASC (11). ..St. CeciliaI \l V bil M ,nOTu., m prachtig doelpunt maakte: 3-4 Te- i 'nd™k d'e SJZ 'J de v?rife wedetrijden I.KIDEN. 7 septGroente - Appelen rMJ, keur«f dekcheltoechtfr doel. heeft^gegeven zijn ln de laatate oefen- 9-22; peren 9-28; aardappelen 12-25; an- [iun, va„ Nsv af wegenJ bu|tenspp| dijvie 10-19: augurken 29-1.16; doperw- q0jc rpQn v £j|n^en probeerde het enkele ten 60-1.15: snijbonen 1.00-1.80; stam- rnaieil en ha(j ,joor -n venijnig schot bonen 70-1,75; kroten 5-19; kroten, ge succeS: 4-4. In de laatste minuut v ceelneme i het KRO-viuziekfeest '70- kookt 55: rode kool 20-22; groene kool jan v p0ianen dje Docos het zoet der ■71. waarvan in de civersc provincies in 35-41; postelein 29-51; prei 53-63; spi- ,september en oktob-r vóórrondes worden nazie 56-77; spruiten A 1.12-1.36: sprui- (jenouden. ter selecUe voor de in febru- ten B 1.18-1 45: komkommers 15-27; to- ari-maart te houden demi-finale. De maten A 3.55-3.90: idem B 3.00-3.20; prcrincie Zuid-Holland viert dit muziek- Idem C 2.60-2.75: uien 25-33; witlof 1.65- ire.st in de Stadsdoelen te Delft. Daar 2 19 per 100 kg. Meloenen 51-1.73: bloem- - [omen die zondag een twaalftal muziek- kool 37-73; knolseldery 31; sla A 6-17 per korpsen, harmonies en fanfares bijeen 100 stuks; Bleekseldery 16-26; peterselie X-Vö ^erzu'm"e ;an ioe ioi looi deze eerste sc'ectie. 16-26; selderij 17-21 per 100 bos. match nauwelijks gewijzigd. Tegen a sterke combinatie van de Haagse twee- de-klasser Laakkwartier haalde de voor hoede met attractief spel opnieuw een aer j voldoende. I De goed combinerende aanvalslinie wist i zich kansen te scheppen. De doorgebro ken v. d. Swan was dichtbij een treffer maar werd door de uitlopende doelman ASCUVS (II) 11 (0-0) Zowel; v. d. Berg afgestopt. Jacques van Slin- ASC als UVS brachten een aardige gerland scoorde na een half uur 10 toen een afgeslagen corner opnieuw voor tot de 30e j het doel werd gebracht en hij vlak onder I de lat raak schoot. Twaalf minuten na rust buitte Henk v. d. Swan een licht misverstand in de Haagse defensie goed uit en bracht de stand op 20. Met doelpunten van Warners en v. d. Heiden waarbij de Zoeterwoudse ver dediging niet geheel vrij uitging, kwa men de partijen weer op gelijke voet. In de levendige strijd om de volle winst die zich daarna ontwikkelde waren de beste kansen voor SJZ. In de laatste minuten was het echter Mulder die uit een dieptepass van v. d. Hoorn Vurens voor de derde keer passeerde en daar mede de zege kon meevoeren naar de boorden van de Laak (23). Teyllngen-VTL (L-l (0—0) In een gemoedelijke wedstrijd kreeg VTL door een strafschop de overwinning. Teylin- gen was "og aan het experimenteren voor een zo goed niogelyke opstelling. Zo was J. Boekei die men niet anders kon dan een resolute stopper, nu wat naar voren geschoven. Er zat tenminste voor de rust meer stuwing voor de voor hoede in. Prachtige kansen werden er wel geschapen, maar Teylingen zag geen kans het net te vinden. Vooral de VTL-doelman W. Kemping maakte re soluut een einde aan zeker schijnende kansen. Ook VTL wist kansen te schep pen, maar doelman Hoogervorst had wel eens geluk bij schoten van Van Es Ook de tweede helft!liet weinig vuur werk zien. De Leidse gasten waren wat enthousiaster dan de Teylingers, maar veel gevaar was er toch niet bij. Een kwartier voor het einde werd de bal tegen de hand van een Teylinger aan geschoten. De arbiter liet toen maar een strafschop nemen door Sira en dit werd het enige doelpunt.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4