Bezoekers van Leidato kwamen voornamelijk uit de omstreken i Bestuurder zijn betekent een volle dagtaak, hulp van professionelen nodig ENQUETE VAN AKTIEF WEES UIT: Boeiende excursie langs draaiende Rijnlandse molens LES T BEST!! „M.E.A.B." JAN KLAASEN (poppenkast) Bloemencorso in Aalsmeer groot succes Opzienbarende autodiefstal in Zoeterwoude In Lisserbroek 8 mensen door brand dakloos BIOSCOPEN Prof dr. J. Goslings tijdens rectoraatsoverdracht van de LU: Kwantiteit schaadt kwaliteit MARKTEN MAANDAG 7 SEPTEMBER 1970 PAGINA 3 LEIDEN De 9e Leidato heeft In acht dagen tyds byna 50.000 bezoekers ge trokken- Dit deelde de voorzitter van het Ieidato-eomité, de heer J. Wolfslag, ons gisteravond mee. Het bezoekersaantal is weliswaar stukken minder dan vorig Jaar, toen ongeveer 70.000 man publiek de huishoudshow in de Groenoordhal bezocht, maar daar staat tegenover, al dus de heer Wolfslag, dat dit jaar heter verkocht is. „We hebben nog nooit zo goed gedraaid." De bezoekers van Leidato 1970 zijn voor namelijk van buiten Leiden gekomen. Dit heeft een enquête van het Uitzend bureau Aktief uitgewezen. Twintig procent van de bezoekers kwam uit de Bollenstreek, 42 procent uit de Rijnstreek en slechts 39 procent uit Lei den. Vorig jaar hebben leerlingen van de Leidse School voor Detailhandel een dergelijk onderzoek gehouden. Toen kwamen de volgende cijfers uit de bus: Bollenstreek 18 procent, Rijnstreek 12 procent en Leiden 60 procent. Hierbij moet worden aangetekend dat de scholie ren vorig jaar enquêteerden onder alle bezoekers van de Leidato en Aktief slechts onder de bezoekers van zijn De Leidato 1971 zal worden gehouden van 28 augustus tot en met 5 september. „De intekening voor de volgende Leidato is reeds groot," aldus de heer Wolfslag. Een jury bestaande uit de heren W. Ka- gie, Van Britsum en G. Schenk, heeft de volgende prijzen toegekend: De Gou den Sleutels (Legpenning van de ge meente Leiden en waardebon Leidato lc prijs origineelste stand: Fa. Knegtel. Eervolle vermelding: Vereniging tot be vordering der Bftenteelt afd. Leiden, Corona, Van Eersel, v.d. Wiel. De winnares van de typewedstryden van het Uitzendbureau Aktief is gewor den mevr. Van Es, Willem Kloosstraat 42 te Hazerswoude. Zij ontving gister avond een bedrag van 150 gulden. In de plastic zak met tafeltennisballetjes zaten totaal 1419 stuks. De vereniging Scylla heeft aan de goede rader (de hr. G. Hoope, Van 't Hofstraat 41a te Lei den) een kaartje geschonken voor de voetbalwedstrijd FeijenoordEstudian- tes de la Plata woensdagavond a.s. Ook de sportverenigingen hebben op do Leidato goed gedraaid. Vele club bestuurders spraken van flinke leden en donateurswinst. Zo zag byvoorbeeld het Leidsch Schaak Genootschap zijn ledental met 20 procent stjjgen en heeft tafeltennisvereniging Scylla niet min der dan 2500 balpennen verkocht. Begunstigers „Hollandse Molen (ADVERTENTIE LEIDEN Onder leiolinr/ van de secre taris-rentmeester van het Hoogheem raadschap van Rijnland, dr. H. van der Linden, maakten zolerdag ruim 130 be gunstigers van de Stichting „De Hol landse Molen' in twee rondvaartboten een bijzonder geslaagde excursie langs bijna alle molens in het gebied van Al kemade en omliggende gemeente. hij de watertoren aan de Wllhelmina- Drug in Leiden begai het gezelschap zich ean boord vanwaar door de Oude Rijn en vervolgens de Does werd ingevaren. Al spoedig tekende het prachtige pol derlandschap met daarboven de fraaie wolkenpartijen zien af, waarbij de tal rijke voor deze gelegenheid draaiende molens een uitzonderlijke stoffering ble ken. Overal waar men ook keek zag men in bedrijf zijn le molens, iets wat bij JE VAN HET! Inlichtingen en inschrijvingen: dagelijks bij: het bolwerk van uw bolwerk: PONDERWUS-INSTITUUT J M.EA-B. o.Lv. M. van der Horst - Heren gracht 4, Leiden, Tel. 01710-30660 Officiële door het I.M.O. - erkende - Middenstandsopleiding. Vanavond tussen 7 en 9 uur laatste speciale inlichtingenavond De lessen beginnen deze volgende week! VAN DIJK's Ladder- en Bootbedrijf Dit was de show van: VAN DIJK's Ladder- en Bootbedrijf ROOMBURGERWEG 22-23 - TELEFOON 21906 LEIDEN Getekend: KLAAS VAN DIJK voc' gaande excursies lang niet altijd het geval is geweest. Bij de Grosmolen in Hoogmade, de oudst" melen van de Stichting die nog dateert uit 1640, verliet het gezelschap de boten teneinde deze mooie wipmolen, die nog in 1967 geheel gerestaureerd is. van dicht erbij te bezichtigen. Vervolgens werd gevaren richting De Brasem, waar in Hotel De Brasem de lunch werd gebruikt. Daarna ging het via de Ringvaart naar De Kaag, waar opnieuw een aantal draaiende molens de aandacht vroegen. Omstreeks 5 uur ar riveerde het gezelschap in Warmond, waar de tocht werd beëindigd. Vair. nog op te merken, dat een viertal vrijwillige molenaars namelijk de heren W. van Krieke, F. Werry, A. Koek en T. straathof, vier door hen bediende mo lens in bedrijf brachten. In totaal werd iangs.een kleine twintig molens gevaren. AALSMEER Het 23e Aalsineerse bloemencorso is een enorm sukses ge worden. Vele duizenden genoten zater dag van Frits Vogel creaties in het ruim veertig wagens tellende bloemencorso „Bloem en dans", (lat werd gepresen teerd door het bloemencentrum Aals meer met de buurtschappen in Haar lemmermeer, Uithoorn en onder meer Ter Aar en Nieuwveen. Onderverdeeld bestond het corso uit o.m. „Bloemenwals", „Hoepeldans, Dans van Bali", Kermisdans, Griekse Dans, Matrozendans, Tropendans, Kozakken- dans, Dans van Hawai, Haremdans, en Hippies. Diverse luxe versierde wagens completeerden het geheel. Dit jaar was een groot aantal paarden in het corso opgenomen, waardoor vooral het showelement in betekenis sterk toe nam. Zo waren een bijzonder leuke ry- tulgcomblnatie met vier bespannen paar den, diverse ruitergroepen, een praal wagen met zes „caballeros", een wagen met zes Kozakken, een wagen met zes Bedoulnen en een groep Spaanse ruiters. Het corso werd verder opgeluisterd met tal van muziekkorpsen, drumbands en majorettegroepen. Oplegger veeauto naar buitenland? ZOETERWOUDE/LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag is een truck met oplegger, veewagen van het expeditiebedrijf Gebr. Onderwater, ge stolen. De combinatie stond afgesloten gepar keerd op de Vrouwenweg nabij Huize De Weipoort. Het politie-onderzoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. De mo gelijkheid bestaat dat het geheel naar het buitenland is overgebracht. De com binatie heeft een groene kleur met witte achterzijde en kenteken T-B 56-34. Het bedrijf was al direct ernstig gedupeerd omdat zondag paarden met de gestolen oplegger moesten worden vervoerd. Kortsluiting in koelkast (Van een onze verslaggevers) LISSERBROEK Vermoedelijk door kortsluiting in een pas aangesloten koel kast is ln de nacht van zaterdag op zondag brand ontstaan ln de woning van de familie Dekker aan de Torkruid- straat in Lisserbroek. Het uit acht per sonen (zes kinderen van 9 tot 18 jaar) bestaande gezin werd 's nachts om streeks vier uur wakker van het vuur, dat zo snel om zich heengreep, dat het gehele huis In 20 minuten in lichterlaaie stond. Ze moesten ijlings ln nachtgewaad het huis uitvluchten, zonder iets mee te kunnen nemen. De totale schade wordt op 40.000 gulden geschat. Het.gezin heeft by buren onderdak ge kregen. Het hele huis zowel als de in boedel gingen in de vlammen op. Van de belendende huizen zijn de muren door de hitte gescheurd. Volgens de inspectie in de Haarlemmermeer moeten die neergehaald en opnieuw opgetrokken worden. Deze buren moesten tydens de brand uit hun hulzen worden gehaald. Vader Dekker ontdekte de brand in de keuken, toen hy iets hoorde knappen. Hij ging naar beneden in de veronder stelling dat het de logé was die thuis kwam van een feestje. De logé vond later echter een rokende puinhoop. Dakbedekker viel van 4 m. hoogte met hoofd op betonvloer NOORDWIJK/ZOETERWOUDE Vrij dagmiddag is de 35-jarige dakbedekker A. Vervoorn uit Zoeterwoude zeer zwaar gewond by een val te Noordwyk. De heer Voorn, die in dienst is bij een Leiderdorps bedrijf, is bii werkzaamhe den in de v.d. Berghstichtlng van vier meter hoogte met zijn hoofd gevallen op een betonvloer. Met zwaar letsel is hij overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waar hij is be diend. Zijn toestand is zorgwekkend. RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Ledise Universiteit zijn gepromoveerd de heer P. L. de Vogel te Capelle a. d. IJssel tot doctor in de facujteit der geneeskunde op proefschrift getiteld „Enige functioneel-anatomische aspecten van het bovenste sprongge- wicht", promotor was prof. dr. J. B. F. Landsmeer. Mevr. R. W. Boesjes-Hommes te Oegst- geest tot doctor in de faculteit der So ciale Wetenschappen op proefschrift ge titeld „De geldige operationalisering van begrippen een voorstel", promotor was prof. dr. E. V. W. Vercruysse. De heer A. Wink te Oegstgeest tot doc tor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld „Toxische stoffen bijnierschorshormonen, onderzoek de Invloed van langdurige blootstel ling aan toxische stoffen op de sterol- duitscheidlng bij de mens", promotor was prof. dr. E. L. Noach. Geslaagd voor kand.ex. Duitse taal- en letterkunde mej. M. M. C. A. v. d. Meu- len in Den Haag. Arie van Staveren UEFA-jeugdteam Trianon: „M.A.S.A." (18) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uui Camera: „Lions love" (18) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtv. vr.-za. 23.30 u.) „De oorlog is voorbij" (18) Studio: „Let It be" (a.l.) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rex: „De gruwelkamer van de Sex" (18) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Nachtv. (vr.-za. 23.30 u.) „Sexy in neon" (18) Luxor: „Woodstock" (a.l.) Dagelijks en zondags 2.30 en 8.Ó0 uur. Lldo: „Satyricon" (18) Dageiyk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur LEIDEN In de Pieterskerk heeft vanmiddag de rector magnificus van de Leidse Universiteit, prof. dr. J. Goslings, zijn ambt overgedragen aan prof. dr. C. Soetenian. In zijn rede beperkte prof. Goslings zich, in navolging van zijn directe twee voorgangers, voornamelijk tot een beschrijving van de ontwikkeling aan de Leidse Universiteit wat be treft de herstructuering van bestuur en onderwijs. Hij constateerde, dat na de beide wereldoorlogen er dus danige ontwikkelingen zjjn geweest, die de maatschappij op haar grond vesten deden schudden, dat daardoqr ook de universiteiten, vooral in het laatste decennium, in grote moeilyk- heden zijn geraakt. In de eerste plaats is er de enorme bevolkingsexplosie en in de tweede plaats de snelle ont wikkeling van de wetenschap, om de belangrijkste twee te noemen. Te mid den van de door verschillende oorza ken ontstane en nog toenemende on vrede in de gehele wereld kon de uni versiteit niet buiten de branding blij ven. De onvrede leidde hier het eerst en het felst van studentenzijde tot verzet. Sprekend over de herstructurering te Leiden, memoreerde prof. Goslings, dat, nadat eind juni 1969 te Aarden burg de zogenaamde prestructuur- commissie in gesprekken, waaraan alle groeperingen deelnamen als een soort preambule de „terms of refe rence" had samengesteld inzake de belangrijkste punten, die in beschou wing dienden te worden genomen, iedere geleding zich in eigen kring ging bezinnen over de uitwerking en haar vertegenwoordiging in de struc tuurcommissie. Op 1 juni van dit jaar werd de structuurcommissie door de president-curator, prof. dr. P. Mun tendam, geïnstalleerd. Prof. Goslings noemde het een verheugend feit, dat alle geledingen, ondanks soms scher pe tegenstellingen, bereid zijn geble ken het gesprek voort te zetten ln overeenstemming met de Leidse tra ditie van tolerantie ten aanzien van eikaars standpunt. Het resultaat van de besprekingen zal per referendum aan alle geledin gen worden voorgelegd. gehele wereld grote roem heeft ver- Even belangryk als, zo niet belang rijker dan de bestuurshervormnig is, aldus prof. Goslings, de aandrang tot hervorming van het onderwijs. In dit verband schonk hij met name aan dacht aan het experiment aan het Sociologisch Instituut, waarbij hij aantekende, dat ook in andere facul teiten vernieuwingen in het onder wijs worden aangebracht, zij het ge leidelijker en meer tastenderwijs, veel al ln overleg met studenten. Vooral van de zijde der studenten is gewezen op de wenselijkheid 't maat schappelijk verantwoordelijkheidsbe sef meer in het onderwijs te be trekken. In en vanwege de facultei ten zy'n dan wel worden de mogelijk heden nagegaan van Integratie van het vormingswerk in het onderwijs. In verschillende faculteiten Is men in middels tot een uitgangsvorm geko men voor een praktische uitwerking, waarbij de zelfwerkzaamheid van de cursusjaar, geeft naar de mening van prof. Goslings geen maatstaf voor de mogelijke overbelasting door werk- zaamheden in het kader van de her structurering. Of de overbelasting door deze tijdrovende activiteiten reeds een nadelige Invloed op het we tenschappelijk onderzoek heeft gehad, valt op korte termijn moeilijk te pet- Prof. Goslings wees vervolgens op dc al langer bestaande moeilijkheid voor de universiteiten en hogescholen aan de frontlinie van de wetenschap te blijven staan, omdat het wetenschap pelijk onderzoek de sluitpost dreigt te worden op de sterk stijgende be groting. De uitgaven betreffen gro tendeels het onderwijs. Openheid Compromis Ten aanzien van het ontwerp van wet universitaire bestuurshervorming '70 wees prof. Goslings erop, dat, juist omdat iedereen vanuit een andere achtergrond of uitgangspunt 'n sub jectief oordeel geeft zonder weten schappelijke bewijsvoering, er niet al leen onderlinge verschljlen zijn tussen de geledingen en tussen universitei ten en hogescholen, maar men ln elke groep zelfs vrijwel kan spreken van „zoveel hoofden, zoveel zinnen". Er zal dus een wet komen zonder vaste lijn, een compromis, waarmee nie mand geheel tevreden kan zijn. De duplex orde van curatoren naast' se naat wordt weliswaar opgeheven, maar de splitsing universiteitsraad ten opzichte van college van bestuur dreigt een nieuwe duplex orde te doen ontstaan. Wat de plaats en betekenis van het adviserende college van de canen als derde instantie zal zijn, naast de adviserende commissies over onderwijs en onderzoek uit de uni versiteitsraad, moet worden afge wacht. Het ergste lijkt echter, dat in de wet niets wordt geregeld aangaan de de organisatie van de beheersorga nen en hun plaats en taak ten op zichte van de samenwerking met de bestuurs- en beleidsorganen, die ver antwoordelijk z(jn voor onderwijs en onderzoek. De aftredende rector constateerde, dat, als een ding in de tweejarige pe riode van secretaris van de senaat en rector hem duidelijk is geworden, het is, dat bestuurder zijn in deze tijd een volle dagtaak betekent. Men zal daarom z.i. in de besturen steeds meer hulp nodig hebben van professionele bestuurders, samenwer kend met een kleiner aantal rouleren de vertegenwoordigers uit de gele dingen. Moet numerus fixus voor de universiteit als heilig huisje worden afgebroken i belangrijke rol kan spe- Onderwijs In het aan het onderwijs gewijde ge deelte van zijn rede memoreerde prof. Goslings het vertrek van prof. dr. J. H. Oort, die gedurende veertig jaar de universiteit als lector en hoogle raar heeft gediend en die als een der erkende coryfeeën op het gebied van de sterrenkunde, werkende aan de frontlijn van de vooruitgang, in de student len. By alle onderwysproblemen staat, zei prof. Goslings, het tekort aan man kracht en capaciteit centraal. Vol gens een prognose van het Centraal Bureau voor de Statistiek uit 1960 zouden te Leiden de achtduizend stu denten pas in het cursusjaar 1974/75 worden bereikt. De achtduizendste student werd echter reeds 31 januari 1966 ingeschreven en de tienduizend ste op 23 oktober 1968. Voor dit aca demiejaar worden 11.500 inschryvin- gen verwacht. Hoewel by de huidige ontwikkeling van de maatschappij een steeds gro ter deel van de bevolking meer on- derwjjs op hogere niveaus zal behoe ven en daar ook naar zal vragen, waarbij ook de universiteit haar deel zal heben te realiseren, moet men zich naar liet oordeel van prof. Gos lings toch ernstig afvragen, of een stijging van de kwantiteit ln dit tem po mogelijk blyft zonder daling van de kwaliteit, gezien de onmogelijkheid het benodigde aantal docenten en het noodzakelijke wetenschappelijk en overig personeel aan te trekken en de vereiste ruimtelijke en technische voorzieningen met alle daaraan ver bonden financiële consequenties te verwezenlijken. In dit verband is het byvoorbeeld een vreemde situatie, dat voor de hogere technische scholen, sociale academies en andere opleidin gen voor hoger beroepsondenvys wel een numerus fixus bestaat met als gevolg dat het overgrote deel van de gegadigden wordt afgewezen, welk deel het dan maar aan de universiteit gaat proberen. Dat op deze wjjze een groot percentage, het einde van zjjn studie niet haalt, is bpgrypelijk. Men zal zich daarom ernstig moeten be zinnen over de vraag, of de bestaan de situatie kan worden gehandhaafd. Onderzoek Dat het aantal van 122 promoties in het academiejaar 1969/1970 een rui me verbetering betekent voor.'t oude record van 103 in het voorgaande Het geregelde contact met studenten vertegenwoordigers heeft, deelde prof. Goslings mede, tot een bevredigende gesprekssituatie, geleid. In de gezel ligheidsverenigingen is een duldeiyke ontwikkeling naar meer openheid waar te nemen, terwijl zich ook een belangrijke ontwikkeling heeft voor gedaan in de Plaatseiyke Kamer van Verenigingen, die oorspronkelijk een vry los overlegorgaan van de gezel ligheidsverenigingen was, maar waar bij zich de laatste jaren ook andere verenigingen hebben aangesloten. De praktische samenwerking in de ka mer bestond uit het gezameniyk or ganiseren van festiviteiten en projec ten. Dit najaar byvoorbeeld zal voor het eerst een gezameniyke universi taire almanak verschy'nen, waarbij de studentenalmanakken worden gekop peld aan de gegevens, die voorheen worden vermeld ln het jaarboek van de universiteit. Voorts heeft de PKW het initiatief genomen voor 'n nieuwe opzet van de introductiedagen voor de aankomende studenten. Lustrum Na de installatie van de Interim- Commissie Universitaire Sociale voor zieningen op 29 januari van alt jaar en de instelling van de Cleveringa- leeretoel te hebben gememoreerd, be sprak prof. Goslings de viering van het 79ste lustrum van de universiteit. Een analyse, zo kort erna, over het al of* niet geslaagd zyn van het lus trum achtte hij niet biliyk. Mogeiyk is noch van het een noch van het ander volledig sprake, maar dat was dan ook niet te verwachten by een dergeiyk experiment. Het feit, dat men te Leiden de problemen van we tenschap en welzyn aan de orde heeft durven stellen op een congres is, vol gens de afgetreden rector, een dui- (leiyk pluspunt. Nadat hij de velen, die hem ln staat hebben gesteld in het afgelopen aca demiejaar zijn tydeiyke taak van rec tor magnificus te vervullen en die hem daarbij terzijde hebben gestaan, had bedankt, droeg prof. Goslings zyn ambt „ln vol vertrouwen en in volle verantwoordeiykheid tegenover de ge hele Leidse civitas academica" over aan prof. dr. C. Soeteman. Boeiend In zijn antwoord constateerde prof. Soeteman, dat prol'. Goslings als rec tor magnificus de goodwill genoot van allen, met wie hy te maken had. Hij zei zelf telkens weer onder de indruk te zijn geweest van de mate, waarin prof. Goslings innerlijk bij de zaken betrokken was en zich als het ware identificeerde met de problema tiek. die zyn pad kruiste. Prof. Soeteman zei thans, hoe eervol een aantal jaren geleden de uitnodi ging zich voor het rectoraat beschik baar te houden ook was, uit plichts gevoel het offer te brengen, dat deze functie ls geworden. Maar, aldus prof. Soeteman, de situatie, waartegenover Ik my geplaatst zie, is boeiend ge noeg, ook politiek. Als Ik denk aan de te ondernemen organisaties, zie Ik daarby het universiteitsbestuur voor al als executief, daarnaast de struc tuurcommissie met de achter haar staande geledingen eerder als creailef en de wetgever nis de puzzles opge vende. derde. Als ik dan rekening houd met de competentie en de men selijke kwaliteit van degenen, niet wie Ik zal mogen samenwerken, dan voel Ik my heel bepaald ook gestimu leerd om er dit jaar het beste van te maken. WARMOND Arie van Staveren, die dit seizoen gecontracteerd werd door Sparta, Is vanmorgen met het UEFA- jeugdteam (17 en 18 jaar) vertrokken □aar Zwitserland om deel te nemen aan tiet vlerlanden-jeugdtoernooi, dat deze week ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Zwitserse voetbalbond zal worden gebonden. Aan het toernooi nemen, behalve Neder land. deel: Noorwegen, Denemarken en organisator Zwitserland. Gift van Antiekmarkt Leidse Mytylschool krijgt 2000gulden voor aanschaf pony LEIDEN De lieer G. Langezaal, or ganisator van de vorige weck in de Stadsgehoorzaal gehouden Antiekmarkt, lieeft een bedrag van 2000 gulden be schikbaar gesteld voor een liefdadig doel. Burgemeester Van der Willigen heeft het bedrag geschonken aan de gehandicapte kinderen van de Leidse Mytylschool. Van het bedrag zal door deze school een pony met toebehoren worden aangekocht. Gezien het enorme succes van de 1ste Leidse Antiekmarkt hebben de organi satoren besloten 26 en 27 september aan staande. wederom in de Stadsgehoorzaal, een antiekmarkt te houden. Op 26 sep tember zal burgemeester Van der Wil ligen deze markt om 14.30 uur officieel openen. Voor het publiek ls de toegang dan vanaf 15.00 uur tot 22.00 uur en zon dag 27 september van 13.00 tot 22.00 uur. Het entree bedraagt één gulden. De op brengst zal worden afgedragen aan het Rode Krul8-schip De Henrl Dunant. Naar wordt verwacht zullen ongeveer 50 an tiekhandelaars hun medewerking aan de markt verlenen. Mochten de benedenza len van de Stadsgehoorzaal te klein zyn, dan zullen ook de drie bovenzalen wor den ingeschakeld. De 3e en 4e antiek markt zijn reeds ln voorbereiding en zul len worden gehouden respectievelijk in februari en maart 1971. Ook de op brengst hiervan zal aan een (door burge meester Van der Willigen nader aan te wyzen) liefdadig doel worden geschon ken. Langezaal nv trok in Stadsgehoorzaal 17.000 bezoekers LEIDEN De jaariykse najaarshuls- houd-show van Langezaal NA', in de Stadsgehoorzaal heeft ln tien dagen tijds ruim 17.000 toeschouwers getrokken. Dc 10.000ste bezoeker (mevr. E. Bever, Agaathlaan 349 te Lelden) kreeg 'een electrisehe zlg-zag naaimachine en de 15.000ste bezoeker (de lieer P. v. Erkel, Turkooislaan 36 te Lelden) kreeg een radio stereo-concertmcubel. A tdSTERDAM7 september Vee Aanvoer runderen 196 stuks; prys: 390- 520, handel kalm, varkens 56 st. prys 298-302, handel ka.m ROTTERDAM, 7 sept. - Vee - Aanvoer totaal 1528; slachtrunderen 1287; var kens 241; slachtrunderen 50-540; 430-470; 380-410; 370-380; varkens 238-243; 233- 237; 230-233; stieren 450-525; worst- koeien 360-370; slachtzeugen 165-175; zware varkens 210-220; slachtrunderen groter - lui - lager; varkens korter - vlot - als vorige week. ROELOFAREND8VEEN, 4 sept. Bloemen - Am. Anjers: sim rose 12-24, rood 15-28, wit 20-24, Keefbr 15-20, ar- thur 20-21, Alice Lena 15-25, Espé- rance 17-21, Orchid. Beauty 25-31,, Le Rève 17-18, Jacky 27-35, Fanfare 16, Rozen: Garnette en Carol 4-7, Zorina, Faberge, Nordia, Spanish Sun 6-10, So- nora. Seventeen. Coral Princess 9-12. Motrea 10-14, Carla 16-25, Baccara 23- 35, Super Star 20-27, Carina 16-17, Ge plozen chrysanten 11-36 p. st. Tros- chrysanten 49-105, idem Jaarrond 1.10- 2.10, Trosanjers 1.95-2.10, Irissen 50-190, Ornithogalum 25-88, Freesia's 60-120, Montbretia 34-84, Asters 37-67, Statice 50-90, Gladiolen 155-100, Dahlia's 47- 53, Liatrix 42-175 per bos.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3