Trieste derby zonder goals ALPHENSE BOYS DOORKRUIST PLANNEN VAN D.O.S.R. De Danaïden bedwingt ook Archipel Lugdunum maakte betere 1 indruk dan koodenburg Waardig debuut van V.Y.O.A. Goede beurt van „Leidse" zwemjeugd Met HKV enige ploeg met volle winst €ss3 I K5 - MAANDAG 7 SEPTEMBER 1:)«0 LEIDEN De ouverture van de tunateurcoinpetltle Ik niet die thriller geworden, die Iedereen had ver wacht. De drieduizend toeschouwers, die gistermid dag de kassa's van het Lugdunum-terrein passeer den, zijn bedrogen uitgekomen. In plaats van een sprankelende partij voethal met spanning en sensatie werd de derby tussen Lugdiiimm en Koodenburg nu niet meer dan een wedstrijd met twee hypernerveuze ploegen, waarin het belangrijkste Ingrediënt ont brak. Doelpunten, die beide ploegen ook niet zouden hebben verdiend. Want voor deze sfeerloze wedstrijd was maar één juiste stand te bedenken: (I0. Zowel Lugdunum als Koodenburg hebben slechts op één punt het niveau van een eersteklasser weten te halen. Belde ploegen bewezen de wil te hebben kei hard voor leder punt te willen knokken. Bij dat „knokken" gingen verscheidene spelers wel eens over de schreef. Met name André Ooyendijk en Cor Pennenburg maakten zich al snel impopulair door met enkele harde charges Cees Vermond en Hans v. d. Starp naar de grond te verwijzen. Dat dit grim mige karakter niet overging In een onsportieve happening was alleen te danken aan de voortreffe lijke leiding van scheidsrechter v. d. Pol. Foto links: Invaller Henk de Cler er vaart dat de bijna twee meter lange Mattle Keereweer nl het „luchtruim Foto rechts: Oog In oog, Ton Sanders (DOSR) en doelman Theo v. d. Werf. Laatstgenoemde wist de bal weg te !K%j» werken. 'v LVB van start LEIDEN Een week eerder dan de meeste KNVB-clubs zijn gis teren de LVB'ers de velden o gegaan. Direct op de openings speeldag waren er verrassingen Wie had b.v. durven voorspellen dat WOA het Voorschotense Randstad Sport, nog wel op eigen terrein, op 00 zou houden? Zou Jeroen v. d. Geest wat rustiger en meer overwogen hebben ge handeld dan zouden de Oudaders ongetwijfeld met een zege hebben geopend. DOSR, dat vorig jaar uit de KN YB werd gewipt, lijkt het moei lijker te krijgen dan voorspeld was. Alphense Boys toonde dat met een 10 zege wel aan. Kic- kers "69 begon aan zijn aller eerste seizoen. De ouverture vier de het met drie treffers: Leidse Boys stelde er echter twee méér tegenover. ut Ie I I Hoe schotloos beide voorhoedes waren, blflkt wel uit het feit, dat Hans v. d. j| Starp pas In de 29e minuut de eerste kans van de wedstrijd kreeg. Uit een 1 voorzet van Koos van Egmond kopte 1 de meestal grillige, maar nu falende v. d. Starp de bal in een voor Mat Kee reweer niet onbereikbare hoek. Lug dunum had zich in die eerste helft trou wens toch het minst slecht getoond. Na de zenuwachtige beginperiode bouwden de jongens van Joop de Kubber lang zamerhand een veldmeerderheid op. Leo Redd en Nico Reyneveld trokken her haaldelijk mee naar voren. De Rooden- burg defensie ging steeds onzekerder spelen en ln het laatste kwartier va eerste helft leek Lugdunum niet meer van een treffer af. Schoten Hans v. d. Starp en Koos van Egmond werden nog maar nauwelijks door Kee reweer gestopt. den Ier- I Jni- I DEN HAAG De Jeugd onder de veer tien jaar heeft het afgelopen zaterdag in het Haagse Zuiderpark beter gedaan dan de „oudere" jeugd veertien dagen geleden. Veel eremetaal viel er ondanks dat niet te verdienen, doch de kloof met de andere kringen is ln deze feitelijk be langrijkere leeftijdsgroepen In ieder ge val kleiner. Marian Bestelink werd op de 100 m vrije slag onder de 12 jaar derde ln een tijd van 1.20.8. De^LGB-zwemster vocht een zware strijd uit met Anneke Euser (De Devel),- die dezelfde tijd kreeg toege- Een tweede plaats was weggelegd voor de LZC'er Jacques v.d. Worp, die op dezelfde afstand bij de jongens na 1.14.1 aantikte, hetgeen juist voldoende was om Los van de Devel achter zich te laten. Josien Neuteboom (L.G.B.) kwam op de 100 m. schoolslag voor meisjes onder 14 jaar tot een derde plaats. In een tijd van 1.31.3. De talentvolle Renée Platje (LGB) kwam op haar favoriete nummer de 100 m. rugslag niet verder dan een vierde plaats met een door haar gerealiseerde tijd van 1.19.1. De drie meisjes, die het LGB-zwemstertje ove rigens voor bleven, waren dezelfde drie die Renée op de Ned. kam. voor moest laten gaan. Dirk Werter iLGB) bereikte eveneens een vierde plaats op de 100 m. vlinder slag (1.19.5), evenals zijn clubgenoot Feter Wolters op de 100 m. schoolslag (1.27.6). ZLC-UDO 0-2 (0-1) Ondanks het feit dat ZLC tegen UDO de gehele wed strijd fel tegenstand heeft geboden, heeft ZLC dit tegenoffensief niet in doelpun ten kunnen uitdrukken. De voorhoede miste ondanks enkele goede kansen een afmaker. Die was wel aanwezig bij UDO dat van trainer Soesbergen ook onder richt was hoe een voorsprong in handen te houden. UDO kwam vrij gelukkig aan het eerste doelpunt. Een voorzet van Cor Strijk belandde hoog in de doelman en voordat de doelman van ZLC er een hand naar uit had kunnen steken lag de bal al ach ter hem. ZLC kwam voor rust nog wel dicht bij een doelpunt, maar tijdig in grijpen van de UDO-doelman liet de stand ongewijzigd. Drie minuten na rust zou UDO de strijd definitief gaan be slissen. Westgeest profiteerde van een fout ln de ZLC-verdediging en scoorde de tweede treffer. ALPHEN Dè verjongde ploeg van DOSR, vorig Jaar te licht bevonden voor de KNVB zal ïyn verwachtingen niet te hoog moeten stemmen. Tegen Al- phenKe Boys bleken de Veners vooral op het technische vlak veel te kort te komen. Zou Alphense Boys-aanvoerder Kees de Rijk niet driemaal alleen voor doelman Sjuk Bouwmeester verschenen gefaald hebben, dan zou de ploeg van aanvoerder Slem van de Poel een stevig pak slaag hebben gekregen. Nu bleef het bij een 10 nederlaag, een doelpunt van Goedhart, in de 30e mi nuut van de eerste helft gescoord. Goed hart bekroonde na een half uur knap samenspel van Kees de Rijk en Nico Verwoerd. Doortastend zou de ploeg zich verder niet meer tonen, evenmin als de aanvalslinie van DOSR bestaande uit Ton Sanders, de jeugdige Pirn v. d Meer en Hans Kerkvliet. Zij konden grove fouten van doelman v. d. Werff, die tot tweemaal toe de bal liet glippen, niet uitbuiten. Nu verdween de bal on gehinderd naast de voor DOSR ver keerde kant van de paal. Grote uitblin ker ln de Alphenae ploeg bleek gister middag centrumverdediger Dongelmans, die de plaagstoten van de Veners be heerst opving. Vlak voor tijd leek DOSR loch nog een gelijkspel te redden toen Ton Sanders een gevaarlijke voorzet lanceerde. Niemand van zijn medespe lera waa echter meegekomen om deze aktie af te ronden. Aan Alphense Boys- zijde verving Frans Balmann nog de geblesseerde Rombouts. STOMPW. BOYS—LDWS 1—5 (1^?). LDWS ia bijzonder doortastend vair start gegaan. Tegen het waarlijk niet zwakke Stompwijkse Boys „trapten de Leide- naars zich lekker in". Toch was de openingatreffer (de eerste in deze nieuwe LVB-competitie) voor Stomp wijkse Boys. In de tweede minuut knal de Gerard Lelieveld de bal van respec tabele afstand onder de kruising van paal en lat. Vier minuten later zette IiDWS zijn wraakexpeditie in. In de zesde minuut scoorde namelijk Wallie Gallert, eveneens van behoorlijke afstand. In de 15e minuut was het Ger de Roode, die uit een voorzet van Wallie Gallert de bal inkopte. Mocht Stomp wijkse Boys voor de tweede helft nog illusies gekoesterd hebben voor een posi tief resultaat, dan werden die in de 5e minuut wel weggeschoten. Na een pass van Gallert richtte Chris van Ton geren met succes op de bovenhoek. Jaap Prins (15e) en Ger de Roode (30e mi nuut) bepaalden de eindstand op 15, daarmee het verschil in conditie en tech niek wel zeer duidelijk tot uitdrukking brengend. St. Bernardus-SVLV 1-2 (1-1) In de eerste kwartier legde de thuisclub de Voorschotenaren haar wil op. De eerste gevaarlijke situatie ontstond echter pas voor het doel van St. Bernardus-goalie Gerard Zandvliet in de 22e minuut, maar nota bene spitsspeler Jacues Wortman van de thuisclub overigens de zaak op vakkundige wijze wist op te lossen. In de 25e minuut onptopte Ted Lumendoing zich als een grove aanwinst voor SVLV: als een duiveltje uit een doosje schoot de de ex-Noordwijker in de spits, om ver volgens het leer klam, maar keihard ach ter Zandvliet te plaatsen (0-1). Deze Lumondoing eiste overigens alle aan dacht van de verdediging van St. Ber- nardus, dat in de 40e minuut op gelijke voet kwam. Gijsbert v Spierenburgs schot van zo'n veertig meter afstand was goa lie Leo van Bemmelen te machtig (1-1). In de speelheft na de pauze kreeg het publiek minder voetbal voorgeschoteld. Peet van de Peet haalde het leer van de Hjn, toen Jacques Wortman meende voor de thuisclub te kunnen gaan scoren. Aan de andere kant onderscheidde doelman Zandvliet zich na een meesterlijke inzet van Ted Lumondoing. SVLV kwam aan zijn 1-2 zege, toen Bart de Roo zijn ster ke Lumondoning had „genomen". De Voorschotense aanvoerder Aad van de Krogt ging zelf achter het leer en plaat ste de bal vakkundig over St. Bernardus- muur en -doelman (1-2). l/eldse Boys-Kicker* '69 5-3 (3-3) - Kic kers '69 heeft»tot het rustsignaal tegen over elk doelpunt van Leidse Boys een tegendoelpunt kunnen plaatsen Tot de stand 3-3 toonde het zich qua doelpun ten even produktief. Na rust echter werd duidelijk wat het gemis van enkele rou tiniers voor Kickers '69 betekent. Dc plaatsvervangers voor achterhoedespe lers Sjaak van Haaster en Jaap v. Veen kwamen duidelijk routine te kort en hun verdedigingsfouten waren er dan ook de oorzaak van dat Heymans en Van Ba- velen Leidse Boys toch nog de volle winst zouden bezorgen. Leidse Boys nam al vrij snel een voorsprong toen Johae de Graaf na een pass van Cock Henzen doelman Guus v. d. Akker kansloos liet. Een penalty van Heymans nog geen vijf minuten later bracht de ploegen weer op gelijke hoogte. Kickers zou, ondanks een veldoverwicht van Leidse Boys, een voorsprong nemen. Johan de Graaf schoot hard in na een kopbal van Steef de Graaf. Heymans zorgde ervoor dat Leidse Boys Kickers '69 weer voorb\j streefde. Een pass van hem aan Bave- laar en een slalomactie rond de Kickers- verdedigers Aad Vernooy en Henk v. Harten bracht de stand op 3-2. Kickers '69 zou voor de laatste maal terugko men. Doelman Guus v. d. Akker zag een corner van Peter v. Velzen direct het doel indraaien. Oog in oog Vier minuten voor rust veerde alles wat Lugdunum was op. Uit een corner van Jan Pijnacker kwam Gijs Collé oog in oog met Mat Keereweer. Maar nog voor Collé zijn voet tegen de bal kon plaat sen, constateerde scheidsrechter v. d. Pol een overtreding, hiermee alle illusies van de groen-witte aanhang de grond ln borend. Die aanhang moest nu lijde lijk toezien hoe Lugdunum langzaam terugviel, zelfs bijna met een achter stand moest gaan rusten. Want bij een verraderlijke voorzet van Klinkhamer moest Honsbeek al zijn kunnen tonen om de stand dubbelblank te houden. Bedenkelijk Was het spelpeil In'de eerste helft al niet erg aantrekkelijk, in de tweede helft zakte het tot een bedenkelijk niveau. Ook de veranderingen, die Smits en De Kubber in hun ploegen aanbrachten, ver anderden ihier weinig aan. Twee systeem loos spelende ploegen, die voor geen enkel doelpunt konden zorgen, lieten ook in de tweede helft een onbevredigend gevoel b(j de toeschouwers achter. On danks de 00 verdween de bal toch eenmaal ln het net. Halverwege de tweede vijfenveertig minuten verdween een goed schot van Eelke de Jong in het Lugdunumdoel. Maar zowel Eelke als het publiek had het fluitsignaal voor buitenspel reeds voor zijn schot horen klinken. Toch liepen er bjj Lugdunum twee te vreden mensen rond. Penningmeester Daan v. d. Berg was In zyn nopjes met d« financiën en Joop de Kubber met het resultaat. Joop de Kubber: „Ach, mis schien was het voor het publiek geen aantrekkelijke wedstrijd, maar wjj heb ben ln leder geval bewezen een vol waardige tegenstander van een eerste klasser te zijn. Overigens geloof Ik, dat wjj er zowel verdedigend als aanvallend beter dan Roodenburg afgekomen zjjn." Ger de Bock. SASSENHEIM Uitslag wedvlucht postduivenver. „De Blauwband", vanaf Neufvilles zaterdag jJ. In concours 308 oude en jonge duiven. Gelost om 7.20 u. Afstand 190 km. Eerste duif 9.51 u. Snelheid 1260 m per minuut. Laatste prijsduif 10.12 u. Snelheid 1108 m per minuut. 1. Gebr. v. d. Krogt 1. 7, 8, 9. 11, 12. 14. 15 (22 mee. 8 prijzen bij eerste 15); 2. Gebr. Kruik 2, 30; 3. G. Re wijk 3. 5. 10, 13, 19, 26, 42, 51 (17 mee. 9 prijzen). LEIDEN Ook In de tweede wedstrijd in de hoofdklasse is De Danaïden aan de positieve kant van de score gebleven. Met 6-4 werd Archipel, dat gisteren voor het eerst binnen de lijnen kwam, naar de nederlaag gespeeld. In het begin van deze vrij matige wedstrijd moesten beide ploe gen duidelijk aan elkaar wennen. De Lel- denaren waren het eerst de zenuwen de baas, waardoor Frans Pasman, die drie doelpunten voor zjjn rekening nam, do score oit een doorbraak opende (1-0). Dezelfde speler bleef een gevaar voor de Amsterdamse defensie, hetgeen resul teerde in een tweede treffer van Pasman. Archipel kreeg een minuut later de kans leta terug te doen. maar de toegewezen strafworp werd gemist. Door Ton Mul ler kwamen de Indische buurters toch op 2-1, maar Gerard Nap keerde het ge vaar voor de Danaiden voorlopig (3-1). Nadat Archipel nog een viermeterworp had gemist, werd met 3-1 gerust. In de tweede helft kwamen de gastheren al vlot op 4-1 door een succesvol afstands schot van Casper van Nierop (4-1). De bezoekers gaven zich echter niet - snel gewonnen en vla Janne Engelberts kwa men de Amsterdammers weer Iets dich terbij (4-2). De thuisclub gaf Archipel weinig gelegenheid langszij te komen, want tn de 22e minuut was het weder om Frans Pasman, die zijn zuivere schot toonde 5-2De tot dan toe onopvallen de schutter Drlkus Klouwen, vorig sei zoen topscorer in hoofdklasse, zag in de 25e minuut eindelijk zijn kans schoon (5-3). De Danaïden, dat eigenlijk nog niet in moeilijkheden was geweest, werd het vuur bijzonder na aan de schenen gelegd toen Archipel via Balkhoven op 5-4 kwam. In de spannende slotfase besliste Gerard Nap twee minuten voor het einde de strijd door een doorbraak succevol af te ronden (6-4). Hoewel de gasten nog strafworp kregen toegewezen, bleef core tot het eind ongewijzigd, waar door De Danaïden, dat deze middag over geluk niet te klagen had, de tweede zege binnen hadden. De Leidenaren zijn nu met H.K.V. de enige ploeg, die de volle winst uit twee wedstrijden heeft gehaald. Wordt Kwiek- Zuiderkwartier JUBBEGA Zuiderkwartier heett het tegen Wordt Kwiek niet kunnen bol werken. De lange reis van 5 uur naar Jubbenga zat de Leldenaars tot ver In de tweede helft blijkbaar nog ln de benen, want de geelblauwen keken toen tegen een 6-1 achterstand aan. Bijzonder triest :t0 j*' was het voor de Zuidwesters dat drie toch nog de sege voor zich opeiste (7-6). minuten voor het einde, toen Zulderkwar- Na 20 minuten was het al 2-0 en na een tier langszij was gekomen. Wordt Kwiek lioht overwicht van da Frlezan ging de rust in met 3-0. Na de thee kwam Zuider kwartier er.allengs beter in. Succes bleef echter vooriopig uit, daar vier strafwor- pen gemist werden. Wordt Kwiek kwam eerst nog op 4-0 alvorens Hen Zierikzee eindelijk een strafworp benutte (4-1). Het herstel zette niet door, want met nog 20 minuten te gaan was de score opge lopen tot 6-1. Toen Jimmie van Daim, die last had van de lange busreis, vervangen werd door Gijs Kloos kwam er duidelijk verbeterjng in het spel van onze stadgenoten. Kloos zorgde meteen voor 6-2, waarna Rob den Hertog en Sari de Vink hun ploeg uit schijnbaar kansloze positie deden terug komen (6-4) Henny Zierikzee leek voor Zuidekwartier een gelijkspel te behalen door uit o.a. strafworp voor 6-6 te zorgen. Zoals ge zegd werd het toch nog 7-6. T rekvogels-Pernix Pernlx heeft afgelopen zaterdag een uit stekende prestatie geleverd door Trek vogels in eigen huis met het kleinst mo gelijke verschil te kloppen (5-4). Deze zege krijgt nog meer relief als men be denkt, dat onze stadgenoten door het uit vallen van Fred Breedveld (enkelbles sure) aanvankelijk met elf man verder moesten, totdat Jan Reedijk, die ook last had van een blessure, inviel en na 5 mi nuten eruit te zijn geweest opnieuw in het veld verscheen De thuisclub had het eerst succes, maar apoedig was de balans door een treffer van Gerrie van Dist weer ln evenwicht (1-1. Nadat Breedveld van het toneel verdwenen was. kwam Pernix verras send genoeg op 1-2 door toedoen van Paul Mekking. Nog voor de rust was de.score weer gelijk (2-2). In de tweede helft moest invaller Jan Reedijk aan vankelijk verstek laten gaan. Wederom zorgde Pernix via Guido Bakema voor 'n voorsprong (2-3), maar ook op dit doel punt hadiden de Rotterdammers snel een antwoord (3-3). Trekvogels kreeg eigen lijk moreel een klap toen een bijna niet lopende Jan Reedijk te veel vrijheid werd gelaten, waar laatstgenoemde uitstekend gebruik van maakte. (3-4). Toch kwam de thuisclub weer langszij (4-4). Trek vogels werd definitief geveld voor Jacob Bakker, die z'n ploeg naar de 4-5 zege schoot. Fluks-De Algemene De Algemene heeft gistermiddag nog eens aangetoond, dat stadgenote een bij zonder moeilijk seizoen tegemoet gaat. Een over alle linees beter spelend De AI- UITSLAGEN LVB-VOETBAL Eerste klas: Alph. Boys-DOSR 1-0, St. Bernardus-SVLV 1-2.' ZLC-UDO 0-2, Stompw. Boys-LDWS 1-5, Randstad Sp - WOA 0-0. Tweede klas: Unitas-Meerburg 2-0, Wet. Boys-KRV 7-1. Oranje Groen-MMO 2-0, Leidse Boys-Kickers'69 5-3, VNL-VNA 2-3. gemene had Fluks in de tweede helft binnen 10 minuten op de knieën, toen De Algemene van 2-0 naar 6-0 uitliep. Het duurde tot de 20e minuut eer Jan van Seggeelen uit een doorbraak het langverwachte Algemene doelpunt liet aantekenen. Na zich goed vrij gespeeld te hebben, zorgde Ineke Thijsen voor een 2-0 ruststand, met de vermelding dat Fluks een strafworp onbenut liet. De eerste 10 minuten gaven een lichte op leving bij Fluks te zien en juist dat men een Fluks treffer verwachtte, bracht Ruud van Vliet van afstand zijn ploeg op 3-0. waarna het met Fluks snel ge daan was. Uit een fraaie doorbraak scoorde Aad Rusman 4-0, terwijl een kleine minuut later Betty Stouten de haar geboden kans niet liet ontgaan (0-5) Twee minuten later voerde Wim van Vliet met het mooiste doelpunt van de wedstrijd de score op tot 0-6. Uit de der de strafworp. die Fluks kreeg te nemen, wist Nieussings de eer voor zjjn ploeg te redden. (1-6). Nog geen minuut later zorgde Ineke Thijssen met een dubieus doelpunt haar tegenstandster was ko men te vallen) voor 7-1. Fluks was een geslagen ploeg. De Algemene kreeg in de laatste 20 minuten alle gelegenheid haar spel te ontplooien en speelde ook vrij gemakkelijk de wedstrijd uit. KNS-Pams Ook K.N.S. heeft de kracht van het ge promoveerde Haagse Pams moeten on dervinden. Met 6-4 werd de oranje ploeg aan de verkeerde kant van de score ge- houden. Wim Brakel miste reeds in de I tweede minuut een strafworp. waarna I Pams na 13 minuten op 0-1 kwam. Wim Brakel zorgde toch voor het eerste Leid se succes door op handige wijze gelijk te maken (1-1). Twee minuten later keken de oranje hemden alweer tegen een ach terstand aan. (1-2), maar dit maal was het Hen Brakel, die weer voor gelijke stand zorgde. Zoals gezegd kreeg Pams in de volgende periode even een over wicht. hetgeen in een 2-4 achterstand resulteerde. Na de hervatting hebben de Leidse Hout bewoners geen kans gezien om de achterstand weg te werken. Pas na 21 minuten viel er weer een doelpunt te noteren en wel aan Haagse zijde (2-5). Wim Brakel haalde op tot 3-5, waardoor de kans op een beter resultaat weer aan wezig was. Negen minuten voor tijd werd echter alle hoop daarop de grond in geboord toen Pams op 3-6 kwam. De ze ge kon de Hagenaars nauwelijks meer ontgaan, al kwam K.N.S. nog terug tot 4-6 via Henny v. d. Linden. wedstrijd van VNL tegen VNA debet aan geweest dat VNL een voorsprong bij rust van 2—0 toch nog in een neder laag gewijzigd zag worden. Tot v(jf mi nuten voor het eindsignaal wist VNL het inmiddels op gelijke hoogte geko men VNA van zich af te houden en bleef het vooruitzicht op tenminste een puntenverdeling. De middenvoor van VNA maakte toen echter een einde aan alle illusies door na een crosspass van de linksbinnen doelman Henny v. d. Hoogen geen kans te geven. VNL ging in deze tamelijke harde wedstrijd bij zonder fel van start. Afgemeten passes vanuit het middenveld gaven de voor hoedespelers keer op keer de kans de VNA-doelman op de prt>ef te stellen. Bas Boekhorst zou na tien minuten met een schot buiten het strafschopgebied zijn zwoegen beloond zien met de ope- ningsgoal voor VNL. De voorsprong zou nog vergroot worden. Joop Wesselman brak door, maar werd door twee man „gemangeld". Jaap Breedeveldt schoot de toegewezen penalty beheerst in. VNA kwam echter terug. In de 25e minuut een doelpunt van de middenvoor na een voorzet over rechts en vlak na rust vla een strafschop, na hands van Aad Strijk, de gelijkmaker. Weterlngse Bovs-KKV 7—1 (40) De supporters van Weteringse Boys heb ben wel waar gekregen voor hun geld in de wedstrijd van hun ploeg tegen KRV. Weteringse Boys heeft van het begin af een constante druk op het doel van KRV uitgeoefend. In de twaalfde minuut al moest de KRV-keeper voor het eerst het hoofd buigen toen Jan Overdevest gebruik maakte van een misser in de KRV-verdediging. De doel punten volgden elkaar na deze openings treffer snel op. Nog driemaal voor rust moest keeper Oudshoom de bal naar de middenstip verplaatsen. Een hard schot van Leo Oleyerhoek, een solo-actie van Jan Overdevest en in de laatste minuut een doelpunt van Hein Schoo vla de binnenkant van de paal. Vlak na rust een snelle uitval waarna Hans Bollen, na enkele KRV-verdedi- gers te hebben omspeeld, de vijfde tref fer liet noteren. Nog geen minuut later zou Jan Overdevest voor een hattrick zorgen door met een harde diagonaal het zesde doelpunt voor Weteringse Boys op zijn naam te brengen. J. Haasnoot redde vijf minuten voor tijd nog de eer voor KRV, terwijl Hans Bollen uit een hoekschop in de laatste minuut We teringse Boys op een nog ruimere voor sprong zette. Unitas-Meerburg 20 (00) Meer burg heeft zich op outsider Unitas da nig verkeken. Unitas toonde zich een veel homogener team wat vooral ln de aanval tot uiting kwam. De eerste vijf enveertig minuten bracht dit veldover wicht weljswaar nog geen doelpunten, na rust moest Meerburg, dat drie doel punten wegens buitenspel zag afge keurd. geslagen toezien dat Unitas het heft geheel in handen nam en het veld overwicht door twee fraaie doelpunten onderstreepte. Allereerst een treffer van de linksbuiten van Unitas, die de bal op maat kreeg aangespeeld en van af twintig meter de bal hard en laag inschoot. Unitas zou tot eigen verbazing de voorsprong nog vergroten. Een boog- bal, ingeschoten door de rechtsbuiten, draaide met zoveel effect de doelmond In dat keeper Jos Brouwers verbaasd het leer achter zich zag springen. Oranje Groen-MMO 10 (l0) Een technisch beter spelend Oranje Groen heeft in de wedstrijd tegen MMO de overwinning behaald met 20. MMO mag zich hiermede nog gelukkig prij zen, mede omdat in de 43e minuut van de eerste helft Schildhuizen van Oranje Groen een toegewezen penalty Joop v. d. Wereld haalde een ingeschoten bal van de doellijn hoog overschoot. Een groot deel van de wedstrijd beheer ste Oranje Groen het spel en het was pas in de 40e minuut van de eerste helft dat G. Leupe de meerderheid van Oran je Groen in een doelpunt kon uitdruk ken: 10. MMO probeerde op gelijke voet te komen, maar liep steeds in de goed opgezettte buitenspelval. ïn het begin van de tweede helft oefen de Oranje Groen een zware druk uit op het MMO-doel, wat ln de 15e minuut leidde tot een doelpunt van Schild- huizen: 20. Hierna wist MMO zich aan de druk te ontworstelen, maar hun aanvallen waren te doorzichtig om de verdediging van Oranje Groen te door breken, waardoor in de stand geen ver andering meer kwam.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 13