ALLE DUITSE ZEILTITELS VOOR BUITENLANDERS COBIE BUTER NAM AFSCHEID MET EEN BRONZEN MEDAILLE Eland liet galop achterwege Zwemafvaardiging Vlinderslagrecord stelt niet teleur voor Arnold Rood LEEDS VOOR Rot Weiss hield zich staande NAM REVANCHE NEDERLAAG CUP Van Springel weer sterkste FELIX TOCH NOG TWEEDE Okker ronde verder in Forest Hills Weer medaille voor Wilma van den Berg Wiersma beste in simultaanseance SPORTBIJLAGE MA A 1 'J .1 BARCELONA Nederland heeft op de eerste twee dagen van de Europese zwemkampioenschappen in Barcelona in de pas gelopen met de Europese grootmachten. Zorgden de Fransman Michel Rousseau, de Russin Tina Lek- veisjewili, de Westduilser Hans Lampe en de Oostduitse Evelyn Stolze voor vier Europese records in de races van de eerste finale-avond, voor Nederland stelden Coby Buter, Arnold Rood en Gerda Lassooy drie nationale records scherper. Tegenover de twee gouden medailles van Rusland en de twee gou den van Oost-Duitsland stelde Neder land een derde plaats plus nog drie finaleplaatsen. Dat was gezien de bescheiden ver wachtingen, waarmee de ploeg het oe fenkamp in Zeist verliet, de onverwach te meevaller en een grote persoonlijke voldoening voor Coby Buter, de oudste van de equipe die meteen na het beha len van deze eerstè medaille in haar lange zwemloopbaan haar afscheid van de internationale wedstrijdsport aan kondigde, zij het dat zij in de 4 x 100 meter wiselslag estafette van woensdag de nieuwe recordtijd van 1.08 nog hoopt te overtreffen. De 24-jarige zwembond secretaresse mengde zich volop in de strijd om de ereplaatsen. Het Utrechtse meisje zwom al mee. toen Ria van Velsen en Korrie Winkel het Europese toneel beheersten. In Mexico raakte ze even uit de schaduw van Coby Sikkens, om zich dit voorjaar voorbij gestreefd te zien door Mia Plan- tinga. Al die keren vocht ze zich een weg terug, net zoals zij dat in Leeu warden deed, nadat haar eerste aanloop In de wintermaanden was mislukt. Zo veel tegenslagen kweken wantrouwen ten opzichte van het eigen prestatiever mogen. Coby Buter nam geen deel aan de algemene feestvreugde, toen zij als derde had aangetikt. Ze glimlachte flauwtjes toen Erica Terpstra haar van af de tribune toeriep: „Je mag wel lachen". Naderhand vertelde Cobi: „Ik wist niet dat ik derde was geworden. Ik had alles gegeven om voor een goed afscheid te zorgen. Maar bij het keer punt kwam ik verkeerd uit, zodat ik me moest laten uitdrijven, omdat ik op links niet durf te draaien. Het -is goed afgelopen. Dit resultaat heeft me het zelfvertrousen gegeven dat het straks in de wisselslagestafette nog harder Zo gunstig als de eerste schiftings series van zaterdag voor Nederland ver liepen, toen alle vier deelnemende zwem sters zich voor de finale plaatsten, zo weinig succes was er voor de onze weg gelegd in de series van gistermorgen. Noch de meisjes op de vrije-slagsprint (Yvonne v. Kuilenburg en Cora Schou ten), noch Alie te Riet op de 100 meter schoolslag of Arnold Rood op de 100 meter vlinedrslag kwalificeerden zich voor de finales, zodat het programma van vanavond zal worden afgewerkt zonder dat Nederland daarbij betrokken Smalletjes Reden om van een teleurstelling te «preken was er echter nauwelijks. Ar nold Rood, wel fors en breed, maar uitermate smalletjes in vergelijking met de spierenpraal van de al-te-Prui- sisch uitzeinde Gerhard Hetz pupil Hans Lampe naast zich op het startblok greep, terwijl zijn Duitse tegenstan der met 57.5 seconden een nieuw Ero- pees record zwom, met 59.2 seconden een nieuw nationaal record. Tweetiende van een seconde onder de tijd waarmee hij bij het Nederlands kampioenschap het belegen record van Jan Jiskoot omver stootte. Yvonne van Kuilenburg en Cora Schouten kwamen met resp. 1.02.5 en 1.02.9 als tiende en dertiende uit de series. Het verschil tussen hun tijden en hun beste persoonlijke prestaties was resp. 0.1 en 0.2 seconden. Alie te Riet was met 1.19.7 zelfs sneller dan ooit. Ontevreden was alleen Arnold Rood zelf. De Amsterdammer had zich een doel gesteld: het "Eereiken van de finale. Daarin was hij niet geslaagd. Het nieu we Nederlandse record kon hem gesto len worden, had hij Alain Mosconi maar uit de finale kunnen houden. Ook nu had de glamourboy van het Franse zwemmen het zwaar genoeg. Op de 400 meter vrije slag, een nummer waarop hij nota bene een tijdlang wereldre cordhouder is geweest, kon hij zich totaal niet mengen in het over de series verdeelde prestigegevecht dat Hans Fassnacht en Gunnar Larsson uitvoch ten. De Duitser met de krachtige been slag, waardoor hij een rustpunt in de armbeweging kon inlassen, won deze eerste confrontatie op Europese bodem in 40.0.48 slechts 0,8 seconden boven zijn eigen Europese record. Larsson, op gejaagd door de Spaanse Amerikagan- ger Santiago Esteva, kwam uit op 4.05.9. De Sitterspupil Esteva gleed nau welijks opgemerkt door het Spaanse publiek naar 4.07.7. Hetzelfde publiek had even tevoren de op 4.14.0 uitko mende Antonio Corel 1 luid aangemoe digd, maar die won dan ook zijn serie, terwijl Esteva slechts tweede werd. En dat telt in Spaanse ogen. Van geheel aparte klasse was het zwemmen van Gal i na Stepanova-Pro- zoemensjikova op de 100 meter school slag. De blonde Russin, die in 1964 goud won in Tokio en twee jaar later bij de Europese kampioenschappen in Utrecht alleen door haar jongere landgenote Irina Podsniakova werd bedreigd vierde haar comeback in de internationale wedstrijdarena (zij is inmiddels moeder van een dochtertje geworden) met de Coby Buter (links) zorgde in Barce lona voor het eerste Nederlandse suc ces. Zij veroverde een bronzen me daille op de 100 meter rugslag. fabuleus scherpe tijd van 1 min 15.5 seconden. Daar kon niemand tegenop. Ook niet de Westduitse Frommater en bij de Olympische Spelen zo verrassend naar voren gekomen Joego-Slavische Djurdjica Bjedov. Met Evelyn Solze smeten de Oostduit sers een nieuwe troef in de concurren tiestrijd met Amerika. Het 16-jarige zwemstertje uit Berlijn begon de 400 meter wisselslag met een vlinderslag in 1.08.0, een tijd die in Nederland mo menteel niemand op dat persoonlijk nummer haalt. Evelyn moest echter nog driehonderd meter verder. Na de rug slag had zij al een voorsprong van bijna vier lengten op Gerda Lassooy, die Henny Pentermann op de schoolslag definitief achteruit geworpen had. Nationaal record Ver na Evelyn Stolze. die met 5.07.9 het Europese record van haar landge note Sabine Steinbach met ruim zes seconden brak, eindigde Gerda Lassooy uiteindelijk als zesde en Henny Penter mann als laatste. Voor Lassooy was er desondanks de troost van een nieuw nationaal record. Met 5.21.9 bleef ze ruim een halve seconde onder de 5.22.5 van Henny Pentermann in Leeuwarden. Aan Evelyn Stolze werd in het inter viewkamertje gevraagd of zij zichzelf nu een kans gaf tegen wereldrecordhoud ster Claudia Kolb. „Nee, dat geloof ik niet", aldus het Berlijnse meisje, „die Amerikaantjes zijn zo goed." Anke Rijnders, het veertien dagen geleden vijftien jaar geworden Amers- foortse zwemstertje, dat in Barcelona op afstand wordt gadegeslagen door haar clubtrainer Wout Gerritse en haar ouders, zal naast de 200 en 400 meter vrije slag ook uitkomen in de vrije-slag- estafette. Het oorspronkelijk voor dit nummer aangewezen Zwemlustmeisje Frasquita Smits verstuikte namelijk bij een val van een trap in het hotel LONDEN. Na de zaterdag gespeelde wedstrijden in de eerste divisie van de Engelse League staat Leeds United nog steeds aan kop met dertien punten uit zeven wedstrijden, gevolgd door Manchester City (10) en Arsenal en Crystal Palace (elk 9). De kampioen van 1968 slaagde erin revanche te nemen op Chelsea voor de nederlaag in de Cupfinal (32 na verlenging). Leeds won met 10. Niet minder dan 58.000 toeschouwers trokken naar Anfield Road in Liverpool voor het treffen met Manchester United. De wedstrijd werd reeds in de beginfaze beslist. In de na vijfentwintig minuten bereikte stand van 11 kwam geen verandering meer. Brian Kidd opende de score voor United, maar even later maakte Liverpool gelijk door Evans. Landskampioen Everton behaalde de eerste overwinning van het seizoen. De ploeg van Bobby Moore, West Ham United, moest het met 21 ontgelden. Crystal Palace, dat vorig seizoen bijna degragdeerde, deed het weer uitstekend, door Notingham Forest te verslaan, de ploeg die tot zaterdag op de derde plaats stond. Ipswich Town verwijderde zich onderaan de ranglijst enigermate van Derby County door een overwinning van 3—0. Evenals in Liverpool, werd ook de Condense derby tussen Arsenal en Tottenham Hotspur in een vroeg stadium beslist. De thuisclub was echter de sterkste. Armstrong velde de Spurs met treffers in de 16de en 23ste minuut. De uitslagen waren: ArsenalTottenham 20, Blackpool Southampton 03, CoventryHud- dersfield 00, Crystal PalaceNotting ham Forest 20, DerbyNewcastle 12, IpswichBurnley 30, LeedsChelsea 10, LiverpoolManchester United 11, Manchester CityWest Bromwich Al bion 41, West Ham UnitedEverton 12, WolverhamptonStoke 11. Duitsland Wie gedacht had dat het met de leidende positie van Rot Weiss Essen in de Bundesliga na het bezoek aan Bayern München gedaan zou zijn, is bedrogen uitgekomen. Weliswaar zag het er in de beginfaze donker uit voor de ploeg, want Bayern nam door treffers van Roth en Müller (zijn eerste dit seizoen) een voor sprong van 20. Na de rust nam Rot Wetss Essen het initiatief en spoedig werd het door Hohnhausen 12. Kort erna zorgde Lippens voor de gelijk- Rot Weiss Essen is niet alleen lijst aanvoerder. Hertha BSC en 1 ands kampioen Borussia Mönchen Gladbach hielden de race goed vol. De Berlijners hadden aan één treffer in de uitwedstrijd tegen Schalke '04 genoeg, maar Borussia ondervond verrassend sterke tegen stand van debutant Arminia Bielefeld, dat de schade tot twee doelpunten kon beperken. Op één punt van het leidende trio volgt F.C. Keulen, dat echter een wed strijd minder heeft gespeeld. Onderaan lijken Rot Weiss Essen Oberhausen, dat vorig seizoen zo verrassend startte, Wer- der Bremen en Hannover '96 een moeilijk seizoen tegemoet te gaan. De drie ver enigingen verzamelden tot dusver slechts één punt uit vier wedstrijden. De grote topper van aanstaande zaterdag is de wedstrijd Hertha BSCFC Keulen. De uitslagen: FC KeulenVFB Stutt gart 21, Arminia BielefeldBorussia Mönchen Gladbach 02, FC Schalke '04 Hertha BSC .01, Bavaria München Rotweiss Essen 22, Rotweiss Ober hausenBorussia Dortmund 01, FC KaiserslauternEintr. Frankfurt 20, Werder BremenMSV Duisburg 02, Hannover '96Hamburger SV 03, Kickers OffenbachEinlracht Brunswick 0—2. België De uitslagen van de voetbalwedstrijden die gisteren zijn gespeeld in de hoogste afdeling van de Belgische competitie, AnderlechtCharleroi 30, FC Brugge FC Luik 30, Beveren Waas—Diest 00. FC AntwerpRacing White 20, Sinl-TruidenUnion 21, Crossingj Rallye. waar de ploeg verblijft, haar enkel. In de daarna gehouden selectie wedstrijden bleef zij hinder van die blessure ondervinden. De estafette op de 4 x 100 meter vrije slag, wordt nu gevormd door Yvonne van Kuilenburg, Cora Schouten, Anke Rijnders en Sia Telkamp. Weigeren Eljo Kuiler heeft in Barcelona de zevende plaats, die zij vier jaar geleden in Utrecht bij het springen van de driemeterplank behaalde, niet kunnen evenaren. Integendeel, de 24-jarige Haagse eindigde in de finale als elfde en één na voorlaatste. Haar twee jaar jongere stadgenote Marriet Dommers deed het met een negende plaats nauwelijks beter. Des ondanks weigerde springcoach Joop Braamzeel toe te geven, dat beide meis jes beneden de verwachtingen waren gebleven. „Gezien de trainingsmogelijk heden. waarover wij beschikken, heb ben ze het redelijk gedaan. Het is trouwens nog niet eerder voorgekomen dat twee van mijn pupillen tegelijk doordrongen tot de finale van een groot kampioenschap". Een hogere klassering heeft er evenwel met name voor Marriet Dommers wel ingezeten. Marriet stond na de vier verplichte sprongen van de eerste dag op de zesde plaats, maar viel gisteren terug door een zwakke laatste sprong in de och tendserie en een even zwakke eerste sprong in de finale van gistermiddag. ..Vooral het mislukken van de ander halve salto, normaal gesproken Mar- riets beste sprong, heeft veel punten gekost", aldus Joop Braamzeel. die niet weet of hij nog langer zal aanblijven als nationaal coach. ..Natuurlijk ga ik verder als Eljo en Marriet me vragen, maar dan op clubniveau. „Voordat ik als nationaal trainer ver der ga, moeten er enkele zaken in ons wereldje veranderen". Braamzeel doel de daarbij kennelijk op de moeilijkhe den. die zijn gerezen tussen hem en de schoonsprongcommissie. BORDEAUX-PARIJS PARIJS De 27-jarige Belg Herman van Springel heeft de 68ste editie van de traditionele wielerwedstrijd Bordeaux Parijs gewonnen. Voor de derde achter eenvolgende maal eindigde een Belg als eerste, na Georges van Coningsloo (1967) en Emile Bodart (1968). Geen enkel mo ment kwam de overwinning van Van Springel in gevaar. Het was een levendige wedstrijd, waar in de Brit Barry Hoban na 429 km een voorsprong nam van 2 min. 50 sec. Van Springel en de Deen Mortensen zetten de achtervolging in met daarachter de Fransman Aimar. Binnen vijftien km haalde Van Springel Hoban in en de Belg zette meteen door. Aimar moest steeds meer toegeven en bij de finish (na 611 km) was hij 5 min. 29 sec. achter geraakt. Het parkoers was moeilijker dan ooit. In de nachtelijke uren werden de ren ners bovendien geremd door een straffe wind. Het gemiddelde van Van Springel, die een tijd nodig had van 16 uur 19 min. 22 seconde was. 37,984 km/uur. Eddy Beugels eindigde als tiende met een ach terstand van 39 min. 56 sec. De andere Nederlander, Arie den Hartog, staakte de strijd, evenals Delisle (Frankrijk), Bracke (België) en de Deen Mogens Frey, die ten val was gekomen. Commentaar van de benjamin Rouxel (22 jaar en vijfde): „Ik dacht dat ik wist wat lijden op de fiets was. Ik heb me vergist. Nu weet ik wat dat werkelijk betekent Uitslag: 1 Van Springel (Belg.) 620 km in 16 uuy 19 min. 22 sec.; 2. Aimar (Fr.) op 5 min. 29 sec.; 3. Rosiers (Belg.) op 6.15; 4. Perin (Fr.) op 10.39; 5. Charles Rouxel (Fr.) op 13 44; 6. Hoban (G.-B.i op 24.20; 7. Bodart (Belg.) op 25.30; 8. Mortensen (Den.) op 26.46; 9. Bernard Guyot (Fr.) op 38.28; 10. Eddy Beugels (Ned.) op 39 56. De Tourwinnaar Eddy Merckx leed zondag in Varese een nederlaag tegen de WASSENAAR Voor Eland Italiaan Gianni Motta in een wegwed strijd over 232 km. De winnaar noteerde een tijd van 5.45.54. Felice Gimondi werd derde en had een achterstand van 1.05 minuten. Pikeur Jan van Dooyeweerd zwaait triomfantelijk met zijn zweep door de lucht. Zijn vreugde is begrijpelijk. Hij werd met Eland eerste in het kampioen schap van Nederland. Zeeuwse Ronde voor Van der Burg ZIERIKZEE Sjef van der Burg uit Berkel heeft zaterdag de Omloop Schouwen Duiveland gewonnen, wielerwedstrijd voor amateurs. Hij sloeg in de eindsprint van de 160 km lange rit met start en finish in Zierik- zee Ab Duiker uit Axel. De derde plaats was voor de Brit Grant Tho- (Van onze paardesportmedewerker) bij afwezigheid van Henri Buiten zorg, gisteren op Duindigt maar één gevaar- het kampioenschap van Nederland kon hem ontgaan als hij in zijn soms zo onverhoeds te voor schijn komende galop zou gaan. Van Dooyeweerd slaagde erin deze fout le beperken tot een korte galop. Helemaal in het begin. Maar toen schoot Eland ineens door naar de kop tot een paar honderd meter voor de finish begeleid door Royal Hanover. terwijl stalgenoot Not Afraid S wel gevaarlijker leek en Forest Star enorm aan de kop sleurde. Maar Lecomte won uitermate ruim. Vrij ruim De mijl voor de grote klasse eenvoudige prooi voor Gunner Dear, die het op een sprint liet aankomen daarin vrij ruim voor Filette Six bleef Felix kwam tenslotte nog aardig opzetten, maar Eland liep toch nog een eindje uit en bleef onbereikbaar, terwijl Felix voor de tweede plaats nog vrij ruim Royal Hanover versloeg. Voor Jan en Stef van Dooyeweerd een succes, waaraan ze met di{ toch ni'et gemakkelijke paard keihard hebben gewerkt. Stal De Bloemert heeft met Golden Blaze S onder de Franse jockey Jean Pierre Lecomte de Gold Cup voor volbloeden veroverd. Het ging, al was het een prachtig veld van zeventien paarden, erg gemakkelijk. Aanvankelijk zocht hij zijn heil in de middenlinie, I Op de Dam, vlak voor het nationaal monument, werd zaterdagmiddag een si multaanseance in de open lucht gehouden. Tot de deelnemers behoorden Ton Sjjbrands en de op de foto zichtbare Harm Wiersma. TURIJN. Wilma van den Berg is de succesvolste Neder landse atlete geweest op de Uni- versiade. Na haar zilveren me daille op de 100 meter veroverde zij zondag brons op de 200 meter. Naast de iavoriete Oostduitse Renate Meissner moest zij ook de verrassend sterke Hongaarse Geirgi Balogh laten voorgaan. De verschillen waren groot: 22,7 - I 23 2 - 23 5 FOREST HILLS Tom Okker heeft j „T zich geplaatst voor de achtste finales he- I ,De Nederlandse gelegenheidsestafelte renenkelspel van Forest Hills. De als ne- Ploe«Lop 4 ,x 100 meter <Wilma van de den Berg. Mieke Sterk, Josje Radema ker en Henriette Vooys) deed het verre van slecht. Het kwartet bereikte de vierde plaats in de goede tijd van 45.6 seconden. Kwalitatief het beste nummer van de laatste atletiekdag was de 800 m dames, waarop maar liefst vier deel neemsters beneden de twee minuten drie seconden kwamen. Winnares werd de Oostduitse Gunhild Hofmeister in 2.01.8, eentiende seconde voor de ver rassend sterke Oostenrijkse Maria Sy- kora. De Roemeense Ileana Silai, die in tylexico Maria Gommers juist van de zilveren medaille afhield, eindigde als vierde. De wereldrecordhoudster, de Zuid-Slavische Vera Nikolic, kwam niet verder dan de vijfde plaats in 2.04.1. Bij de heren schaarde de Amerikaan Larry James, tweede op de 400 meter in Mexico, zich bij het gx-oepje atleten (Naliet, Collet), die ook de 400 meter horden uitstekend afgaat. Hij kwam tot 50,2 sec. De wereldrecoi-dhouder op dit nummer, de Brit Hemery, won de 110 meter horden, waar hij zich na Mexico voornamelijk heeft toegelegd, voor de specialisten Nickel en Liani. 6—7 6—2. San Smith (V.S.)—Aleksander Met Richey (V.S.)- Jim McMani rde ronde: Fran<;oise D a (Can.) 6—J 6—.. Rosem reeguarden (V.S.) 7—6 6- Kerry Melville AMSTERDAM Op het Damplein te Amsterdam werd zaterdag een simultaan seance gehouden door Ton Sjjbranda. Harm Wiersma, Frank Dorst en de Am sterdamse kampioen Van lieerde. Er was voor dit unieke gebeuren veel belang stelling. Waregem 0—0, Lierse SK—Beerschot meteen percentage van 98 1/3%. Hij 01, Standaard LuikLa Gantoise 30. Franse zege In Nice heeft het Franse voetbalelftal zaterdag een zege van 30 behaald op Tsjecho-Slowakije. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. De Fransen scoorden in de zevende minuut door Gondet, in de dertiende minuut door Loubet en in de drieënveertigste minuut door Bosquier. Oost-Duitsland won in Rostock met 50 van Polen. Runners Up Cup De Spaanse voetbalclub Sevilla heeft zaterdagavond op eigen veld met 10 van de Turkse vereniging Ekisehirspor gewonnen. Het betrof hier de eerste wedstrijd in de eerste ronde van het toernooi om de Runners-Up-Cup. 29 partijen en speelde Sijbrands speelde aan 29 borden, waar van hij 27 winnend beëindigde en twee remise speelde, een peicentage van 96% procent. Drost nam 22 borden voor zijn rekening, won 17 partijen, kwam één remise overeen en verloor viermaal, een percentage van 79 en Van Heerde speelde aan 17 boi-den. won 9 maal, speelde 6 maal remise en verloor twee maal, een percentage van 70%. Jan Verhaard weer in kano EINDHOVEN Jan Verhaald is gis teren tijdens nationale kanowedstrijden op het Beatrixkanaal in Eindhoven voor het eerst na de Olympische Spelen 1968 weer in actie gekomen- Hij behaalde drie overwinningen: in de K 1 over 1000, 500 en 125 m. KIEL open Duitse zeilkampi- ocnschappen in de olympische klassen zijn door een stormachtige wind voor tijdig beëindigd en zonder een Duitse zeiler als kampioen. Alle titels werden geëxporteerd naar Engeland (Tempest. Finnjollen en Flying Dutchman), Dene marken (Soling) en Zweden (Draken en Star). Als beste Nederlander eindigde de Amsterdamse botenbouwer Kees Douze in de finnjollen. Hij werd tweede achter de Engelse titelwinner Ian Mac- Donald Smith. Hans van Eist legde in totaal beslag op een verdiende vijfde plaats. Het heeft er zaterdag nog even naar uitge zien dat de races toch zouden doorgaan, omdat de leiding de banen naar het land verlegde. Toen echter de di'aken en solings uitvoeren om voor het laatst te starten was het op het water zo'n heksenketel dat men besloot alie stoppen. Er woei enkele mijlen ui: de kust een wind van zes tot zeven op het Kieler Forde en dat was voor d«- ver antwoorde wedstrijden iets te veel. Voor de Nedeilandse zeilploeg kwam deze beslissing deels als een opluchting. Zo stond Douze nog slechts 0.3 punt voor op de snel stijgende Duitse finn- ster Thomas Jungbluth. Voor Hans van Eist was het een tegenvaller, omdat de Utrechtenaar door de hardere wind juist aan de winnende hand was en met sprongen in het klassement omhoog kwam. Ook Ben Staartjes was teleurge steld. Nadat de tempestcrack tweemaal niet op de finishlijsten was voorgeko men moest hij een tweede plaats in het totaal prijsgeven. Op de slotdag wilde het team Staartjes-Kees Kurpershoek nog iets aan zijn reputatie schaven, maar dit ging nu niet door. Het Engelse team Jack Knights-David Hunt ging met de Duitse titel naar huis. t« «chrappen en de kampioenstrijd te I Flying Dutchmanteam Fred Imhoff- Simon Korver, die tweemaal door pech een goede positie moesten laten glippen, wilde ook nog aan zijn klassering wer ken. Nu eindigde Imhoff in totaal als dertiende. Het Engelse Flying Dutch- mankopstuk Rodney Pattison veroverde de titel. De Duitser Ulli Libor eindigde als tweede en op de derde plaats de Italiaan Carlo Massone. Met ontzag spraken insiders in Kiel over de prestaties van de jonge Zweed se gebroeders Sundelin, die voor de zoveelste maal een Drakensucces op hun naam lieten schrijven. Met een hemelsbreed verschil op punten eindig de Peer Sundelin voor de Noor Teddv Sommerschield. De Nederlanders Groot en Bol eindigden in deze klasse, evenals hun collegae Bakker, Schooneveldt en Klein in de Solings op een onbeteken- dende plaats in de achterhoede. Da Deense zeilmeester Poul Elvstroem ein digde als Duits kampioen in de So-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 12