Voorhout wil in beroep bij Kroon tegen boerderij op monumentenlijst NIEUWKOOPS 8.000STE De Houtkamp in Leiderdorp wordt fijn recreatie-park „Blijft de kapper alsmaar knippen?' WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN Kevelaerprocessie actuele gebeurtenis BURGERLIJKE STAND D LEIDSE COURANT Oud gebouw staat bet dorpsbuis in de weg VOORHOUT B. en w. van Voorhout stellen de gemeenteraad, die morgen avond hyeenkomt, voor om In beroep te gaan h(j de Kroon tegen de beslissing ïentenlyst te plaatsen. De raad had lil 1968 al overwogen dat het weinig zinvol i bepaalde boerderijen op de keiyke staat verloren en Indien andere bedrijfsvoering verbouwing noodzakelijk zou maken, zullen de eigenaren of ge bruikers daarbij door allerlei beperken de bepalingen worden geremd. Onlangs is de gemeente Voorhout eige naresse geworden van de boerderij Spoorlaan 25 met 5 ha grond. Deze ligt In het hart van het bstemmingsplan „Spoorlaan" en in het ontwerp is de ondergrond van deze boerderij bestemd voor openbare bebouwing. B. en w. had den hier in het bijzonder gedacht aan de bouw van een Dorpshuis. CRM heeft deze boerderij uit oogpunt van Monumentenzorg toch op de mo numentenlijst geplaatst ondanks de ge- gebreken. Moeitijkbeden Indien bij de vaststelling van het plan de bestemming blijft gehandhaafd, zal de plaatsing op de monumentenlijst moeilijkheden oproepen, omdat zelfs na grondige verbouwing en restauratie niet gewenste voorzieningen kunnen worden verkregen. Voor het jaarlijkse onder houd dient dan ook nog een flink be drag op de exploitatiebegroting te wor den uitgetrokken. Wordt bij de vaststel ling een andere bestemming aan deze grond gegeven, dan zal zeker de plaat sing op de genoemde lijst niet gehand haafd kunnen worden. In beide gevallen is er dus reden om te trachten de plaatsing op de monumen tenlijst ongedaan te maken. Weliswaar mag bij de handhaving gerekend worden RSITAIR VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1970 UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Van maandag 31 augustus tot zaterdag 5 september vindt in het nieuwe collegegebouw van het Chemie- complex van de Leidse Universiteit een internationaal Union of Pure and Applied Chemistry en de Koninklijke Chemische Vereniging. Voor dit symposium hebben zich tot dusver ruim zeshonderd deelne mers uit tweeënveertig landen in Europa, Amerika, Azië en Afrika aangemeld. Frisdrank was niet meer te houden BOSKOOP Donderdagavond te onge veer 9 uur reden twee vrachtwagens (waarvan de tweede wegens pech door de eerste werd getrokken) van de fa. G. Snel uit Hekendorp op de Goudse Rijweg te Boskoop. Bij het nemen van de bocht nabij Rijneveld kwam één wa gen in een kuil waardoor de lading begon te schuiven en het hekwerk de kratten geladen met frisdrank niet meer kon houden. Het gevolg w LEIDSE AGENDA St. Elisabeth-zieken- huis, beginnerscursus R.K. EHBO-ver- eniging op een rijkssubsidie in kosten, maar het is ook bekend, dat door het ministerie stringente eisen worden gesteld, wil men voor subsidie in aanmerking komen. Gedurende twee maanden na de datum van kennisgeving tot plaatsing op de lijst kunnen belanghebbenden bij de Kroon in beroep komen. De raad heeft uiterlijk tot 6 september a.s. de gele genheid in beroep te gaan. reden om zich zelfgenoegzaam op de borst te kloppen. Tijdens een druk bezochte byeenkomst in „de Rode Leeuw" te Oegstgeest vielt te konstateren dat men het afdelingswerk In het komende seizoen op een hoger plan breng. Het programma biedt de leden van de Leidse afdeling perspectieven voor de toekomst waartegenover staat dat de sociaal-economische ontwik keling de totale inzet vraagt wil men de aansluiting bj) de stroomversnel ling waarin men leeft niet missen. De heer A. Perdaan gedurende de kappersbedrijven bezocht. i bleek, ligt de omzetstrj- in ie damessalons dan bij de herenkappers. Aan de hand i kleien tweehonderd van algemene exploitatie-overzichten ingedeeld in omzctklaj lingen waaruit hij de conclusie trok de het here i damesvak trok de kan zien. Hoofdschotel eenkomst, vormde eqn soc nomische beschouwing over persbedrijf. De inleiding met ..Blijft de kapper knippen gehouden door dra. Wijnberg, het kap- heer Wijnberg de conclusie dat uit tegemoet de gemiddelden blijkt dat er klassen de bij- zijn met een negatief iaal-eco- resultaat. Redenen voor de niet het kap- florissante toestand zijn: Toegeno- als titel men loonkosten, andere gestegen De dynamische tijd met zijn storm- zicht achtige ontwikkelingen zijn het kap- persbedrijf niet onopgemerkt voor bijgegaan. Het had veranderingen in de kapper nog unippen periode 1961-70 is vooral het aantal beleid dienen vestigingen von de herenkappers en collectief' met een kleine duizend teruggelopen werkt tot 4100. Men kan echter spreken van „schaalvergroting" want het aantal werknemers is hetzelfde ge- koeatert bleven. Waarbij echter, desondanks, rec, toch geen gelijke tred met de groei zet van de bevolking is gehouden. Met gebruikmaning van veel cijfer materiaal zoals indexcijfers van geld- omzetten in kappersbedrijf en verge lijkbare branches toonde drs. Wijn berg aan dat het kapperbedrijf in de „middenmoot" ligt- Ook viel er te concluderen dat men het bijzonder moeilijk heeft g<had de BTW te tor sen. Een omzetstijging in het heren vak in 1969 van 8 pet. heeft de BTW stijging aardig gecompenseerd, maar in het damesvak heeft een stijging van 4 pet. dit maar voor de helft gedaan. Het jaar 1960 was de ondernemer. Punten zich af te vagen of er nog wel be- öestaansmogelijkheden liggen. „Blijft .Natuur lijk", merkte drs. Wijnberg op, zal weloverwogen zijn te voeren, individueel Collectief wordt ge- de gestegen loonkosten op ;e vangen door de prijzen op een •«>delijk niveau te brengen. Men gebied alleszins •echtvaardige eisen. De volumeom- hiernaast een noodzakelijke zaak. De doe-het-zelf rage is minder prettig, maar het vormt daarom nog geen reden de verkoop van deze ar tikelen aan een ander over te laten. Drs. Wijnberg stelde dat men sociaal economisch op de goede weg was, maar de bedrijfseconomische samen werking achtte hij nog te weinig ontwikkeld. Marktonderzoek, collec tieve reclame, inkoopcombinaties. Waarom nietf De welvaart biedt de mens meer vrije tijd, hij verzorgt zich beter, ook dit is een uitgebreid i teleurstellende affaire, terrein dal vele kansen biedt. Het r het k midden groothandel bij de haargre •■en kapper houdt niet op 166 pelgrims uit het Rijnland naar Kevelaer. Op de heenreis werd tezamen mei de pelgrims uit Haarlem bij Tivoli In Nijmegen de koffie gebruikt. Om half vier 's middags werd de plechtige In tocht gehouden, waarbij de muziekver eniging „Liefde voor Harmonie" uit Roelof arendsveen de tonen aangaf. Bij aankomst in de basiliek sprak pa ter A. Dorresteyn O.F.M. een kort wel komstwoord. „Wij zijn weg van huls, maar thuis bij Maria", aldus spr. „La ten wtj ons hier bezinnen op de grote dingen, welke God aan Maria heeft ge daan." Het buitengewoon mooie weer droeg er niet weinig toe bij, dat ieder ook de genen, die voor het eerst in het gezel schap waren zich al dadelijk thuis voelden, 's Avonds in het Lof voerde pa ter v. d. Brom O.F.M. uit Haarlem het woord. Op Kevelaer is het schriftwoord van toepassing: „Het is ons goed hier te zfln". Hiervan getuigen de honderddui zenden, die in de loop der tijden hier geweest zijn. „Er was een menigte, die niemand tellen kon." De algemene intentie van deze bede vaart: een diep christelijke eigentijdse geloofsbeleving, betekent voor de één bidden en zingen zoals in de jeugdjaren, voor de ander vernieuwing en verande ring- Maar laten wij onszelf niet rechters over onze mede-christenen r ken. Laat dus ieder Maria vereren eigen wijze, zij kan veel doen, om zij de moeder van Christus is. Lof volgde de lichtproces rond de Op dinsdag 25 augustus werd om 10 uur de plechtige gezongen Hoogmis op gedragen door pastoor Schrama uit Oud Ade, met concelebratie van 4 priesters. Allen genoten van het koor van dames, heren en jongens. Na de H. Mis werden waarderende woor den gesproken tot de heren A. Ooms uit Haarlem en De Rooden uit Heem stede. Hun werd een medaille opgespeld wegens 25 jaar lang trouw broeder meesterschap. Vooral ook door de medewerking van de muziekvereniging uit „De Veen" werd de sacramentsprocessie een stich tende gebeurtenis. Hetzelfde gold trouwens voor de licht processie 's avonds naar de 12e statie, als altijd het hoogtepunt van de bede- Spoedig wordt aanvang gemaakt met aanleg van 3e en 4e fase LEIDERDORP Door de nieuwe raad van Leiderdrop moet dinsdag 1 septem ber een aantal belangrijke beslissingen worden genomen. Niet alleen moet een nieuw college van b. en w. worden ge kozen en moeten de raadscommissies op nieuw worden samengesteld, maar ook komt de Se en 4e fase van de aanleg van het park De Houtkamp aan de orde. De dende fase bestaat uit een heempark. De struktuur ervan wordt bepaald door bos en grillige waterpartijen, een en an der met een gevarieerde kruidachtige ve getatie. Deze vegetatie wordt als het ware overkoepeld door de boom- en struikétagee, welke zich verdichten of open plekken vormen en aldus een opti maal verrassingseffect voor de wande- r Drost uit Heemstede sprak over de Mariaverering op 'n zeer actuele wijze. Drost O.S.A. uit Hillegom. In het Gasthof „Zum Bürgerhaus", v de buschauffeurs logeren, werd Wi de Balvert gehuldigd, omdat hij we, zijn de de vele ritten naa Hij kreeg een aar i pot sigaren e tolkte de dank Kevelaer ■ker met inscriptie, .ngeboden. De heer Bakker voegde daar nog aan toe, dat hij voortaan gratis als pelgrim mee kan naar Kevelaer. Bij de uittocht vertolkte pater v. d, Brom de gemengde gevoelens bij het aanvaarden van de thuisreis. laar teweeg moeten brengen. Verwacht wordt dat het vogelleven er te zijner tijd rijk zal floreren door het aanwezige voed sel in de vorm van bessen en zaden en door het soms dichte struikgewas waar in ongestoord genesteld kan worden. Als bijzonderheid kan over het heempark ten- tijen zodanig zullen worden aangelegd dat ze in de winter kunnen fungeren als schaatscircuit. De vierde fase behelst de en Robinsonspeelplaats. Het or kinderen avontuurlijk ge- j geaccidenteerd terrein met 'ordt e Een deel van 't terrein zal met gras wor den ingezaaid, een ander deel zal uit zanid bestaan. In dit gebied tenslotte zal de kinderen de gelegenheid worden ge geven met ruwe materialen, zoals tak ken, boomstammen, stenen en hout, bouwwerken te maken, etc. In het woon gebied rond het park, langs de Van Die- peningenlaan en de Engelendaal, rijn in middels ruim 800 flatwoningen bewoond. Eind 1971 zullen langs de Engelendaal nog eens 575 flatwoningen zijn opgele verd, en medio 1972 mag het gereedko men van 246 flatwoningen langs de Laan van Ouderzorg worden verwacht. Vooral voor de bewoners van de flatwoningen, doch waarschijnlijk niet minder voor de bewoners van de eengezinswoningen in deze omgeving moet het een aangenaam vooruitzicht zijn binnen afzienbare tijd in een ruim opgezet park ontspanning te kunnen zoeken. B. en w. stellen de raad voor te besluiten tot uitvoering van de derde en vierde fase van De Houtkamp en tot onderhandse aanbesteding van die werkzaamheden. Het bestek komt echter eerst in de laatste week van augustus gereed. „U zult er begrip voor hebben dat wij ondanks het late gereedkoi der Ham (69) LEIDEN Geboren: Marnix E. zn. van P. J. Krabbendam en J. Schop: Natasja L. dr. van J. van Doorn en J. A. van Steenbergen: Anthonie C. zn. van D. Stravers en L. Vooijs; Marcel L zn. van J. L. van VUet en W. P. van Clwegen; Edith dr. van C. H.JBijl 18 van C. de Zoeten en T. N. Kikstra; Ger- Ai. P. W. J. zn. van W. J. Kokkedee en W. Burggraaf. Getrouwd: C. G. Walter en J. M. van den Boogaart; S. J. Platteel en J. J. Mulder. Overleden LEIDEN Geboren: Belinda E., d.v. J. de Febre en J. A. Blikman; Mark, z.v. W. van Beek en F. Kroon; Michel, z.v. R. J. van Oosten en J. E. de Boer; Ronald C. A., z.v. C A. Schonenberg en C. Mes- semaker; Carlo, z.v. T. van Meygaarden en L. I. J. Rotteveel; Sandra, d.v. H. J. J. van Walsteijn en M. H. van Kerkvoorde: Bernardinus, z.v. J. P. Disseveld en W. Swagers; Jacoba J., d.v. H. Berkheij en L. A. van der Bent; Bianca X., d.v. W. J. Zwaan en C H. M. Baak; Petra. d.v. F. Kuijt en G. Koers. Ondertrouwd: R. van Rees en C. I. M. Wijffelman; J. P. Depondt en C. M. J. G. van der Post; J. Donker en T. M. Wol- ters; G. A. Voskuil en I. A. J. Overdijk; J. J van Heusden en C. van Hecke; J. W. Blikman en A. Guérin; D. Sol A. J. Bonnet; D. Moen en P. Brouwer; J. Kan bier en W. C. de Mooij; J. H. R. Steen stra Toussaint en J. A. van Tongeren; S. A. M. Stolwijk en C. M. T. Vlek; C. P. Reeuwijk en A. M. M. Linderhof; H. J. van Duïjl en J. P. M. van der Meer; B. J. Müller en E. E. M. van Eecke; J. T. A. van Gerven en J. Kluivers; M. van de Lagemaat en C. G. Querreveld; D. J. A. M. Wijk en S. J. Wouters; P. den Breejen en J. M. Spruijt; C. J. M. Burger en C. de Koning; K. Leget en J. M. van Benten; O. A. M. Langezaal en E. M. Ehbets; B. L. Muehlenkamp en H. M. Zandber gen; J. A. M. Ouwerkerk en C. M. van der Krogt; L. Sitee en N. Privé; A. H. Z. Steinmetz en H. van der Bas; A. R. F. Vreede en J. W. E. Taudin Chabot; W. J. M. de Vroomen en M. J. A. Overdiep. Getrouwd: L. L.Haft en M. A. van Rees; A. H. M. de la Rle en S. Bavelaar; L. C. Hoogeveen en J. Mieloo; A. Swagei Overleden: J. van der Stelt (63); T. C. Zierikzee (61). OEGSTGEEST Geboren: Johan A. J., z.v. J. G. W. Draulans en H. A. Y. Noë; Stefanus A., z.v. H. A. Karthaus en A. A. Peeters; Debora E. M. d.v. J. A. Meer- poel en A. J. M. Kamerling; Adriaan W. J., z.v. J. Vletter en E. W. H. Imanse; Richard A. F., z.v. A. J. Lejour en J. A. Verzijde; Erna, d.y. J. Tonnisen en E. A. de Lange; Lisette A., d.v. F. P. van As- selt en A. de Wirde; Erwin E., z.v. J. W. Metselaar en M. Hanselaar. Ondertrouwd: F. P. Roeterink en N. G. W. Rodenburg; W. Wildschut en. H. G. Boekhold. Getrouwd: J. G. J. Ober en J. S. M. Hageman; L. J. Pothof en C. W. van Driel; L. A. Roelvink en A. T. Roodink; A. D. Hakkenberg en M. E. van den Broek; A. van der Weg en M. B. van Meizen; H. J. Westerink en T. J. A. den Hertog; H. de Graaff en G. H. van den Berg. Overleden: F. J. Eijsenrlng; C. W. M. Harmens, w.v. B. Moolenburgh; H. W. M. Broesterhuizen, F. A. i Kleef. ochti pevo uigji makt Herg ei ki Rodeo op de najaarsmarkt BODEGRAVEN Het Braderie-comlt* van de Bodegraafse Winkelierscombina tie heeft de plannen omtrent het derde programmapunt van de Najaarsmarkt- tad gi O -.ik ei Mn!-" ve v in festiviteiten i.v.m. de brad< zijn een originele rodeo ongeteugeld is. i half 7, :Jjn op de Nieüwe Markt. Wie het langst op dit paard zal blijva» zitten verdient f 100,De gewone goe derenmarkt zal duren tot 4 uur om plaats te maken voor de traditionele spuitbalwedstrijd. De Vara-Drive-in-dis- cotheek vindt niet plaats in de open lucht maar in het nieuwe gebouw van expeditiebedrijf van Rijswijk. rBi Raad Wassenaar dinsdag bijeen VASSENAAR Zoals bekend zal de ieuwgekozen gemeenteraad a.s. dins- lag 's avonds te 19.15 voor de eerste ;eer in openbare vergadering bijeenko- Na de installatie van de leden zal de wethoudersverkiezing plaats vinden als mede de verkiezing van een groot aan tal raadscommissies en van de vertegen woordigers van de Wassenaarse raad in het Overlegorgaan Haagse agglomeratie en in de gewestraad van het Gewest c^cls t^slop Di Dekenaat Leiden: Deken L. G. A. van Noort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro 516335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, Steenschuur 19, tel. 31246 b.g.g. 21555. Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelijks- en Gezinsmoeilijkheden: Steenschuur 19, tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp bij geboorteregeling kan men zich vervoegen op het spreekuur of rechts- streeks een afspraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabeth Ziekenhuis, tel. 41541. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lel den, tel. 25708 en is geopend maandag tjn. vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens afspraak. Aan het bureau is verbonden ren maatschappelijk werkster, een psy choloog, een psychiater en een Jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau ls gevestigd Rapen burg 85, teL 20503. Spreekuur; iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kimt u daar ln eerste instantie terecht. Leidse Katholieke InvalidenbondU weet toch dat ook In Leiden een bond is die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? Alle Inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- bée, Agaatlaan 329, Leiden, tel. 22917. Bureau R.K. Gezinszorg: Voor het aan vragen van een gezinsverzorgster, ge- gevestigd: Morssingel 8, tel. 24800. Spreekuur maatschappelijk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur es van 13.00-14.00 uur. R.K. Oudervereniging „Voor het Zor genkind", afd. Leiden en omstreken Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Lelden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat. Werkgroep Gespreksgroepen Leiden Sekretariaat: mej. M. M. Olsthoorn, Jac. Urlusplantsoen 48, Leiden, tel. 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz.) Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbum Dei", Plantage 16, tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in per soonlijke gesprekken en ln groepsver band. RJL Bond van Bejaarden en Gepensio neerden, afd Leiden De Bond die alles doet voor hogere A.O.W.- en A.W.W.- uitkeringen, een sociaal minimum en vakantietoelagen. Geeft U op als lid of vraagt nadere in lichtingen bfl het secretariaat: Zaan- straat 151, kamer 501, tel. 31079. PAR. ST.-ANTONIUS VAN PADUA Boshulzerlaan 38a, tel. 34062 Giro t.n.v. kerkbestuur: 494828 Giro t.n.v. overste der Franciscanen 70190 Priester: H. Ch. G. M. van Eeuwljk zijn de diensten om 9.30 (hoogmis), 11 DO en 12.15 uur. De diensten in de week: Maandagmor gen, dinsdagmorgen en woensdagmor gen om 9.00 uur; donderdagavond en vrijdagavond om 19.30 uur; zaterdag- Zinshelper of bejaardenhelpster, de huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelijk baar taak niet kan vervullen. Het bureau is zaterdag- en zondagavonden Leiden H. Antonius: Haagse Schouw: 19.00 18.30 Hartebrug: 19.30 19.00 Herensingel: 19.00 18.30 H. Leonardus: 19.00 19.00 H. Lodewijk 19.00 18.00 H. Petrus: 19.00 18.00 Studentenparochie (Lodewtjkskerk) 19.00 Huize „Roomburg": 19.00 Leiderdorp Meerburg: 19.00 18.00 Menswording: 19.30 H. Laurentius: 19.00 17.00 Moeder Gods: 19.00 18.00 Oegstgeest H. Wtllibrordus: 19.30 18.30 Bonaventura: 18.30 Rijnsburg Tuinbouwschool: 19.00 Wassenaar H. Jozef: 19.00 19.00 H. Willibrordus: 19.00 17.00 Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.0 uur; zondag: 9.30, 11.30 en 18.30 uui in de week; 7.15; zaterdag 9.00 uui woensdag- eD vrijdagavond om 19.30 i Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uui zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.0 uur; ln de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.0 8 u., 9 u. Hoogmis, 10.45 (mis met zang), 12.15 en 19.00 uur; in de week: 7.30, 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- en vrij dagavond 19.00 uur. H. Lodewijk: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: S.OO (in St.-Maartenshuis), 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 de week: 8.15; zaterdagmorgen 9.00 uur; Zondag: 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezon gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis. Christus dienaar Zaterdagavond 7 uur avondmis. Zondag H.H. Missen 8.30, 10.00, 11.30, Zondagavond in t auskapel 7 nl. 1. van pater Kooloos en pater Van Grieken; de eerste heeft een nieuwe volkswagen nodig, daar de oude van elf jaar volkomen versleten is; de ander vraagt een volkswagenbusje voor alle OEGSTGEEST H. Willibrordus: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur; in de week: 7.45, 8.45 en 19.30 Parochienieuws Studentenparochie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 uur, Pieterskerkstraat 1. LEIDERDORP Meerburg:' zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur; zondag: Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; zondag: 9.00, 10.30 en 12.00 uur; in de week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don derdagavond 19.30 uur. VOORSCHOTEN H. Laurentius: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.30, 10.30, 12.00. Geen avond- in de week: 9.00 en 19.30 uur; Noord hofland (aula): zondag 11.30 uur. Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.00, 10.00 (met zang), 11.30 (met zang) en 18.00 uur. Lof 19.00 uur. in de week: 7.30 en 8.15 uur ('s woens dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. ZOETERWOUDE Parochie St.-Jan's Onthoofding Bonaventi zondag: 8.00, 10.00 en 11.00 uur (Lat.). Rjjnsburg Tuinbouwschool: zaterdag avond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. Bisdom Rotterdam overbrugt afstand voor 36 missionarissen 33 Missionarissen, afkomstig uit het bis dom Rotterdam, en S eigenlandse pries ters, leggen hun vervoersproblemen aan U voor. Zij hopen door U geholpen te worden bij gelegenheid van de MIVA- kollekte en giroaktie in dit weekend. 36 Missionarissen vragen om vervoer. Waarom? Om de afstanden in hun ar beidsterrein te kunnen overbruggen. De mensen van de ontwikkelingslanden verwachten van ons: woon- en werkge legenheid, goede prijzen voor hun grond stoffen, vrede en gerechtigheid, de goede tijding van het evangelie. De missionarisen vragen onze hulp om dit verbindingswerk tot stand te bren gen. Lodewijk - Vanaf 31 aug. ivondmissen in de week be- 19.00 uur (in plaats van H. Antonius-parochie Zaterdagavond 5 september zal voor de avondmis van 7,00 uur pater Van der Meer door de voorzitter van de parochieraad verwel komd worden. De installatie van pater Van der Meer door de Deken van Leiden zal plaats inden op zondag 20 september tijdens de c 11.00 i Parochie Oegstgeest Zondag 30 aug. zingt het dameskoor om half elf. Preek beurt heeft de pastoor. Kollekte voor de MIVA. Om 15 uur huwelijksviering voor )lidis-De Groot, in de het bruidspaar kapel van Bonaventura door rektor J. Woensdag 2 sept. om 14.30 uur huwe lijksviering voor het bruidspaar Landré- Vroom met dameskoor. Donderdag 3 sept. om 14.30 uur huwe lijksviering voor het bruidspaar Hooy- mans-Fielemon met het dameskoor. Zaterdag 5 sept. van 17 tot 18 uur al gemeen spreekuur in de pastorie; van biechtgelegenheid in de Pastoor J. Steenman. parochie de Goede Herder te Wassenaar, v. d. Oudermeulenlaan 17, tel. 01751-8836; Pastoor C. Maarschalkerweerd. -parochie H. Leonardus te Lei den, Haagweg 13, tel. 26450; Pastor W. de Munck, parochie H. Laurentius te Voorschoten, Leidseweg 102, tel. 01717-2508; Pastor E. van der Meer, parochie H. Antonius te Leiden, Boshui- zerlaan 38a, tel. 34062; Pastor Chr. Hoogewegen, Studen tenparochie te Leiden, Rapen de burg 102, tel. 34558 Pastor C. Warmerdam, lagere school katechese, Rhijn- geesterstraat 35, Oegstgeest, tel. 52604; Pastor A. Haket, moderator tech nische school Don Bosco, Boer- haavelaan 44, tel. 51077; Pastor H. Eijck, voor volwassenen katechese, Steenschuur 19, tel. 30700. Na overleg met het bisdom ls als part-time pastoraal medewerker door de deken van Leiden voor jeugdpastoraat aangesteld, de heer H. den Boogert. kerk. Om 19.3 ring. Parochie de Meerburg Zaterdag 29 aug. oecumenisch avondgebed om 19.00 uur; in de eucharistieviering worden de lezingen en voorbeden gehouden door de predikanten: Honnef, v. Geense en Van Loenen. Het thema zal zijn: „God de wet voorschrijven". Dinsdag 1 sept. 14.30 uur huwelijksmis voor het bruidspaar Marian Omtzigt en Ton van der Poel. Donderdag 3 sept. 14.30 uur gezongen huwelijksmis voor het bruidspaar Ma rian Verspies en Ton van der Pluym. 1-27, b (iub/i

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4