Ex-sterren spreken VISSERS KIJKT AL WEER NAAR NIEUWE PLOEG Nieuwe werkgever vinden moei lijk Tl Gor v. d. Gijp Wereldklasse Henk Groot Bewondering Klaassens Fantastisch Hans Kraay Sportief Kreijermaat Enorm Basketballers bron van hilariteit uitslagen nootdorp JS li. DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1970 LEIDSE COURANT tl „Als je twee van dit rotgoals tegen je krijgt en je vindt dan toch 't ritme weer terug te komen, dan ben je van wereldklasse. En Feijenoord heeft in Buenos Aires aangetoond een van de beste elftallen van de wereld te heb ben, hei heeft darom als enige recht op de wereldbeker", aldus Cor v. d. Gijp. „Het was voor mij een verade ming te zien hoe Feijenoord zich dis tantieerde van de vrije 'schoppen en beleefd excuses maakte voor overtre dingen. Dit komt niet in de laatste plaats op het conto van arbiter Glöck- ner die de ontmoeting op voortreffe lijke wijze heeft geleid, volgens mij de enige manier om zo'n wedstrijd tot een goed einde te brengen". Over de tact ie* van Feijenoord was de oud-aanvalsspits van de kuipploeg ook wel te spreken maar voegde hij eraan toe: „Waar blijf je met je tac tiek als je twee goals moet toestaan, dan gaan tactiek en wedstrijdmentali- teit hand-in-hand"- Hand-in-hand, dat zingl Cor v. d. Gijp op 9 september mee in de kuip. „Reken maar, want ik zal er beslist Ex-Feijenoorder Henk Groot, al zes jaar uit Rotterdam vertrokken, was zelfs in de vroege morgenuren nog vol bewondering voor de prestaties van zijn vroegere club. „Feijenoord heeft een fantastische prestatie ge leverd. Niet zozeer qua voetbal, want het was echt niet zo'n geweldige wedstrijd. Maar het is een enorme prestatie om na een kwartier een achterstand van 20 te incasseren en dan terug te komen tot 22. Dat is overtuigend". De Zaankanter, die bij Ajax dit sei zoen de functie meesterspion op zich heeft genomen, herkende in het Feijenoord van nu nog maar één speler van toen. En dat was Coen Moulijn. Ja, van de rest is niets meer over. maar Coen speelde nog, en hoe. (Van onze sportredactie) DEN HAAG „Die wereldbeker hebben we. Dat is zeker. Laten ze hem alvast maar op de Euromast zetten, dan kunnen ze hem in Amsterdam ook zien." Dat was vanmorgen de reactie van Reinier Kreyermaat, die hiermee, zij het in superlaticvc zin, de mening weergaf van enige andere oud-Feijenoorders, die vannacht het voetbalspektakel op de televisie hebben gevolgd. Zij zijn het erover eens dat Feijenoord zich met het gelijke spel in Buenos Aires een uitstekende uitgangs positie heeft verschaft voor de return op 9 september. Ook heerste bewondering bij de ex-spelers van de Rotterdamse ploeg voor het opmerkelijke herstel na de snel opgelopen achterstand. Jan Klaassens' Feijenoord was na de snelle achterstand van 20 niet onrust barend geschokt. „Heel eventjes was ik bang, maar toen ik zag hoe rustig de jongens bleven spelen, wist ik dat ze weer terug zouden komen. Toen het dan ook 22 werd, vond ik dit een mooi uitgangspunt voor Rotter dam. Dat gelijke spel is zonder meer fantastisch. Om dat te bereiken, moet je mentaal zeer sterk zijn. En dat is Feijenoord. In Rotterdam, dacht ik, behoeft Feijenoord niet bang te zijn. want Estudiantes is een erg kwets bare ploeg". De oud-Venlose international vond het een sportieve wedstrijd: Dat is te danken aan de uitstekende leiding van scheidsrechter Glöckner, hij to lereerde niets". Uitblinker was vol gens Klaassens. geheel Feijenoord, al vond hij dat „Rinus Israel weer uit stekend speelde. Van Hanegem kwam niet zo goed uit de verf, maar dat zal wel door dat veld gekomen zijn. dat was zeker niet in zijn voor- Over veertien dagen in de „Kuip" is Jan Klaassens er zelf bij. „Ik wil er beslist bij zijn als Feijenoord de wereldbeker verovert, want dat doen „Een voortreffelijk resultaat, dat uit stekende kansen biedt voor de wed strijd in Rotterdam", aldus Hans Kraay. „Overigens zijn die Argen tijnen me niet meegevallen, al mag daardoor het resultaat van Feije noord beslist niet mee afgezwakt worden. Ik vond het een zeer spor tieve wedstrijd, waarin niets ge beurde. Dat is de grote verdienste geweest van de scheidsrechter en de tweeëntwintig spelers". Een uitzondering maakte Kraay voor de linksbuiten van de Argentijnen, Veron. „Hij maakte het Romeijn bij zonder lastig. Hij onderstreepte dat ook met de eerste Argentijnse treffer. Bij Feijenoord vond ik Hasil zeer sterk spelen en eindigde Coen na een zwakke start zeer sterk". Evenals zijn andere oud-collega's uit de Feijenoordtijd zal Hans Kraay over veertien dagen in Rotterdam zijn. „Dat zou ik voor geen goud willen Reinier Kreüerraaat, die zich nog steeds Feöenóorder voelt, vond het „Enorm, enorm, enorm. Iedereen kent immers de fysieke en mentale kracht van Feijenoord en die was ook in Buenos Aires weer groots. Naar mUn idee is de wereldcup binnen, welis waar zijn de wonderen de wereld nog niet uit. Kijk maar naar Real Madrid tegen Penarol enkele jaren geleden, maar ik acht de kracht van Feijen oord momenteel toch wel te groot voor Estudiantes". Uiteraard was het ook „Beertje" op gevallen dat Van Hanegem minder dan anders tot zijn recht kwam: „Ik denk dat Wim moeilijkheden had met dat hobbelige veld, dc bal kleeft dan niet zo aan je voet. Ik vond Hasil voortreffelijk spelen en uiteraard de middelste twee in de verdediging ook. Kindvall was niet zo vaak aan de bal, maar hy was een permanente stoor zender, en op zo'n manier kan je voor de buitenwereld niet zo uitblinken Resumerend zei hü: „Feüenoord ver dient grote lof, dat het onder die grote druk zo heeft gespeeld. Over veer tien dagen ben ik er beslist by als de Cup wordt uitgereikt". (Van onze sportredactie) OISTERYVIJK Ton Vissers, ontslagen als ploegleider van Willem II/Gazelle, nu deze firma's besloten hebben te stoppen, blijft in dc wielersport. Beide sponsors boden hem, uit dank voor de goede diensten immers bruisend van publiciteit een werkkring aan, zodat de Oisterwyker niet brodeloos op straat kwam te staan. Ton Vissers zal volgend jaar zyn rentree maken als ploegleider by de amateurs en dat die overgang zowel voor hem als de Nederlandse wielersport niet ongemerkt voorby zal gaan, staat vast. Hy ziet zelf byzonder goede mogeiykheden. „Ik denk dat ze nogal sceptisch tegenover mjjn komst zullen staan. Ik werk nu eenmaal sterk op de publiciteit en ik ben commercieel ingesteld. Voor het seizoen begint zal ik eens goed praten met mjjn nieuwe collega's en de KNWU." Op de dag na het besluit om de ploeg te laten ophouden te bestaan, is Ton Vissers allerminst een teneergeslagen man. „Natuurlijk doet het me zeer. Ik heb te veel bindingen met de groep ge had om er zonder moeite afscheid van te kunnen nemen". Ton Vissers startte met Willem II Gazelle in 1966, na eerder in de sportwe reld actief te zijn geweest als hockey- scheidsrechter, oprichter van de (eerste) bond van beroepsrenners en manager (bij Kurt Vyth) van de ronde van Ne derland in 1965. De van origine binnenhuisarchitect Ton Vissers ging full-time in de wiel rennerij met een achttal renners (Breu- re, Knops, Lute, Zwanenfeld, Fransen, Stolker. Koopmans en Schroder). Het jaar daarop kwam een grote ploeg, gedragen door renenrs als Rik van 50 VEEL WERK HEZEMANS DEN HAAG Toine Hezemans, eer- ite in de algemene rangschikking van de competitie om de Europese beker toerwagens zal zondag aanstaande i de klasse tot 1000 als de divis 55 een starten. De Eindhovcnaar, die op het Zandvoortse circuit ruim 600 km zal moeten rijden, doet dit om te pogen zyn voornaamste rivaal Johann Abt punten te ontnemen. De Duitser voert namelijk met 31 punten de klassering in de lichtste klasse aan en staat derde in het alge klassement. Mocht de Nederlan- n zijn Fiat Abarth 1000 voor Johann Abt worden afgevlagd en vooraan eindigen in de wedstrijd van de wagens boven de 1600 cc dan zou hij kostbare punten uitlopen op de Duitser. Beide gaan over 72 ronden. 301,9 km. In de twee wedstrijden die tellen voor de competitie om de Europese bekers ko- I men 56 deelnemers aan de start. De Italiaanse formule I-coureur Andrea de Adamich rijdt evenals Hezemans een Alfa Romeo 1750 GTA. Rob Slotemaker Nico Chiotakis hebben over een zelf de wagen de beschikking In de tweede divisie (1000 tot 1600 cc) komen onder meer uit Frans Lubin (Ford Escort Twin Cam), Henri van Oorschot (NSU 1200 TT). Han Aker sloot, Wim Boshuis en Bob van der Sluis (allen Alfa Romeo 1300 GTA). Naast I Hezemans en Abt zijn in de eerste e ingeschrevenTom Coronel (NSU 1000 TTS), Dick van Staalduinen Rob Dijkstra (beiden Fiat Abarth •1000) en Ron Deinum (Fiat Abarth 850 TC Corsa) entie blad u ruit;; 00 isen DEN HAAG De zomercompetitie bij Pomar nadert haar einde. Voor de bezetting van de eerste plaats komen gegadigden in aanmerking, te we ten de heren Schaaper en Bosman. Pas in de laatste ronde zal de beslissing •allen. Een spannende eindfase dus. In de voorlaatste ronde vielen de olgende uitslagen te noteren: D Wij- iWesterbeek 01SchaaperP Wijninga 1—0; v d. LugtHulsker 1— Riem sr.Boerlaars 10; J. Swin- <elsW Berendse 0—1; Zuijdwijk—F Berendse 10: 'kreveJ. Kop 10; F. Kopv. E ver di nek 01. Bepaald verrassend was de overwin ning van Zuijdwijk op Berendse Laatstgenoemde trapte in een gemene i'al en verloor daardoor zijn toren Op 7 :eptember speelt de clubkampioen, de Barkey, simultaan tegen leden en ïiet-leden in het clublokaal aan de Van Vredenburchweg 52 te Rijswijk. Iedere nelangstgllende voor het mooie schaak spel is van harte welkom. I!!) (Van c speciale verslaggever) TURIJN Eigeniyk is het een vreemd stelletje, de Neder landse basketballers. Ze hebben voor ze een wedstrqd ge speeld hebben, het meeste bckyks. Maandag, tydens een in formele vlaggenparade, waarbü ook Griekenland, Australië en Indonesië vertegenwoordigd waren, dromden vele Italianen, die zich rond dat uur in de Turünse BU'*nkorf verzameld had den, rondom de leden van de Nederlandse equipe, omdat die basketballer van Jan Bruin toch wel iet« aparts zqn. Dat klopt dan wel zo'n beetje, hoewel je er als Hollander natuurlek wel aan gewend raakt dat je moet leven met boomlange kerels als Jan Lohrbach en Pictcr van Tuyll van Serooskerken. De Italiaan, bepaald niet behorend tot de langsten kükt zyn ogen ail op die twee. die ver boven de rest uittorenen en de kwinkslagen die al zo oud zqn als Methusalem, vullen de straten waar het duo zyn gezichten laat zien. „Vroeger", stelt Pieter van Tuyll van Serooskerken, „wei ei ik erg kwaad. Ik zeg ook nooit dat zij zo klein zijn. Het is altijd hetzelfde: waar sta je op?, is het koud boven of kom van dat platje af. Als bekenden het legen me zeggen, dan spring ik zowat uit mijn vel. Die hebben mij geaccepteerd zoals ik ben en dan moeten ze niet met die stomme verhaal tjes aankomen. Ze moeten er allemaal aan wennen dat Ik zo lang ben". Lang is hij index daad, maar de vier centimeter die hij maar verschilt met vriend Lohrbach, zie je er toch allerminst van af Lohrbach lijkt bros, di-aagt een belachelijk brilletje en heeft zijn boven lip veisiei-d met een reepdun snorretje. Jan Lohrbach is twee meter achttien en past niet in het bod van zijn hotelkamer- Pieter van Tuyll (zo stelt hij zich ten minste voor omdat Van Tuyll van Seroos kerken zo'n mono vol is) is twee meter aertlen en moest een lege martinidoos aan zijn hoofdeind" plaatsen om toch be hoorlijk te kunnen pitten" Maar Pieter van Tuyll die naast zqn uitzonderlijke lengte ook nog van een bijzonder komaf is. hij is baron, weigert er echter over te spreken, omdat hij er zich ergens voor schaamt is niet zo gek veel meer thuis. Want sinds Egon Steuer het roer van het Nederlands basketball bootje heeft overgenomen, gooit Neder land het over een andere (lange) boeg Steuer is inmidde'.r al weer met de noor derzon vertrokken omdat zqn land Tsjecho-Slowakije hem maar een wei-kvergunning kor. geven van drie jaar en omdat de bond niet tegemoet kwam aan zijn eisen die lamelijk hoog waren. Tijdens de kwa'.ilicatiewedstrijden voor het Europese kampioenschap stonden wij er nog altijd naast Waarom weet ik niet,(Austr.). maar toen Steuer kwam werden de gro te kei'els er plotseling bijgehaald". De Nedei-landse basketballploeg ver loor gisteravond zijn eerste wedstrijd van Cuba. De uitslag was 82—54 (39—23). Het waterpoloteam was succesvoller. De ploeg won met niet minder dan 100 (4—0 1—0 2—0 3—van België. Zilveren-Baltoernooi DEN HAAG Het zilveren Baltoer- nooi, dat voor de 70ste maal wordt ge houden, zal zich afspelen op het HVV- complex op zondag 30 augustus en een week latei op 6 september De gebruike lijke wedstrijd om de 3e en 4e prijs komt ditmaal te vervallen en daarvoor in de plaats zal op de tweede toernooidag het fanfarekorps Pro Musica met drumband, hoornblazers en majoretten optreden. Programma: zondag 30 augustus: 12.00 uur: HVV—RFC; 13.15 uur: Spartaan '20Papendrecht; 14.30 uur: VUCQuick en om 15.45 uur de ontmoeting tussen Fluks en titelhouder TSC. De tentoonstelling van werk van Victor Vasarely in de Haagse Bijenkorf is met een week verlengd en kan nu tot en met zaterdag 5 september bezich tigd worden Debutanten in hockeyteam AMSTERDAM Het Nederlandse herenhockcyelftal, dat aanstaande zon dag in het Wagenerstadion van Amstel veen zal uitkomen tegen Engeland, telt twee debutanten. Het zijn middenspeler Donald Kalff van Amsterdam en links buiten Paul Litjens van Kampoi is de 300e wedstrijd herenteam. Looy, Peter Post en Jo de Roo. Ton Vissers had Gazelle in contact gebracht met Willem II en Nederland was een officiële wielerstal rijker. De zorgeloze, amicale lach-en praat grage, Ton Vissers maakte er een inter nationaal aansprekende groep van. On danks zijn gebrekkige „vooropleiding" in de wieleisport, waarover weieens opmerkingen vielen. De kritiek beaamde Vissers altijd grif. „Ik voel me meer manager, orga nisator, regelaar. Wat moet ik van al die diep-technische zaken weten? Ie mand kan fietsen of hij kan het niet. En als hij het kan, weet hij zelf het beste welke versnelling voor hem ge schikt is". Met dit uitgangspunt bouwde Ton Vissers een beslist niet onaardige car rière op, die nu voorlopig teneinde is. Hij stapte uit het woelige wereldje van internationale ploegleiders, waaiin 'hij een belangrijke plaats had. Ton Vissers beperkt zich voorlopig tot amateur-koersen in Nederland. „Het opheffen van de ploeg", mijmerde hij. René Pijnen onder de pannen „heeft me echt teleurgesteld. Iedereen, dus zeker ik, kon het zien aankomen, maar toch verraste het me toen ik het te horen kreeg in de vergadering. Op weg naar de bespreking dacht ik steeds: ach, wie weet. Misschien gaan ze gewoon door. Ik kon me eigenlijk niet voorstellen dat het afgelopen zou zijn. Maar ja, ze kwamen met argu menten waar ik me bij neer moest leggen. Ik begi'eep het wel. al was ik het niet helemaal met ze eens". Voor Willem II wordt hij adviseur in wielerzaken, dat betekent dat hij voor de firma enkele koersen zal organise ren. Gazelle-directeur W Breukink stelde hem een amateurploeg in het vooruitzicht, maar over het precies „hoe" en „wat" moet nog gepraat wor den. De heer Breukink: ..Zoals u weet hebben we momenteel Locomot ief-Vre- destein. Ik weet nog niet of die ploeg blijft bestaan, of dat we een tweedp maken onder de naam Gazelle of dat we die twee combineren". zijn rol AMSTERDAM De 23-h De ploeg speelt in de volgende opstel ling: Doel: Maarten Sikking (HTCCl Achter: Nico Spits (Amsterdam) en Heiko van Staveren (Kampong). Midden: Tippie de Lanoy Meijer (BHMC), Donald Kalff (Amsterdam) en Coen Kranenberg (Laren). Voor: Frans Spits (Amsterdam), Kik Thole (Laren), Jeroen Zweerts (Victoria), André Bolhuis (Kampong) en Paul Litjens (Kampong). De Duitsers Mohr en Seegers zijn scheidsrechters. G.D.S. contra Holland Sport B DEN HAAG Op donderdag 3 sep tember zal Holland Spoi-t-B in een licht- wedstrijd oefenen tegen GDS. De wed strijd zal gespeeld worden op het com plex van GDS aan de Erasmusweg t.o. de Schildersgaaröe Aanvang: 20.00 uur. Okker slechts negende op Forest Hills VOOR ONTSLA GEN RENNERS: ■- het nationale bander René Ponen, een van de kop- I mannen van de ontbonden Willem 11- j Gazelleploeg. heeft al een nieuw con- tract getekend. Hij is in dienst getreden bij BIC. het merk, waarvoor ook Jan Janssen rijdt. Het ligt iu de bedoeling, dat Pijnen voor deze Franse ploeg, die onder lei ding staat van Maurice de Muer. voor lopig alleen de „kleinere" rondes gaat rijden, dat wil zeggen de ronde van Spanje en dergelijke. Voor de Tour de France zal hij nog niet worden inge schakeld. Pijnen, die er in salaris op vooruit is gegaan, is vlak na de Tour- de France, waarin hij dit jaar afstapte, door de Fransen benaderd. Monseré trekt bewering in BAGANZOLA De Belgische we reldkampioen op de weg. Jean Pierre Monseré heeft volgens het Italiaanse persbureau Ansa in Baganzola bij Par ma een schriftelijke verklaring uitgege ven, waarin hij zijn bewering, als zou Felice Gimondi hem in de slotfaze van het wereldkampioenschap zes miljoen lire (36.000 gld) voor de overwinning hebben geboden, terugneemt. De Italiaan kwam in Mallory Park als derde door de finish en reageerde verontwaardigd op de handelwijze van Monseré, waartie deze zou zijn aange zet tijdens contacten met de bonzen van Gimondi's renstal. Monseré verontschuldigt zich in zijn verklaring voor de uitwerking van zijn destijds gedane bewering. (Van o sportredactie) BREDA Het opheffen van Willem II-Gazellc wordt in Nederlandse wie- Ierkringen betreurd. Ook bij Cabitllero. de concurrerende merkenformatie. Ma nager Frans van den Enden: „Het is NEW YORK De titelhouders Rod I jammer, omdat er niet veel meer over- Laver (Austr.) en Margaret Court (Austr.) blijft. Er is nu weinig competitie meer", voeren de plaatsingsrangiystcn aan voor Over het al dan het toernooi om de open Amerikaanse een aantal zonder tenniskampioenschappen op Forest Hills, dat 2 september begint. In dit evenement is aan prözengeld 160.000 dollar te ver dienen, oftewel een half miljoen gulden. Voor Margaret Court bestaat boven dien de gelegenheid om haar grand slam te voltooien Tom Okker bezet de negen de plaats op de ranglyst. ils volgt uit: »n\ Roche (Austr.); 5. Roy i 6 Andres Gimeno (Sp.); (V-?); 8 Roger Taylor (GB); (Ned). 10. Cliff Rlchey (VS). Van den Enden: „We hebben er nog niet over gesproken. We hebben eerst afgewacht tot de beslissing van Willem II officieel was. We gaan ons dezer dagen oriënteren over de te nemen stappen. Begin volgende week zal het vermoedelijk wel vast staan of we en kele renners van Willem II-Gazelle overnemen. Er hebben wel enkele ren ners gevraagd of er plaats voor hen bij ons was, maar we hebben ze niets definitief kunnen mededelen. Dat ge beurde trouwens al voor het stoppen bekend was, zodat het voor ons geen zin had te onderhandelen, omdat Wil lem II een optie op de renners had. Ook de toekomst van Jan van Katwijk is nog niet zeker. Daar zal ook in de komende dagen over worden beslist. Ook bij de KNWU vindt men het opheffen van Willem II-Gazelle jam mer. „Het is bijzonder spijtig", zegt de heer W. van Steenbergen, de voorzitter van de sportcommissie. „Willem II-Ga- zelle was een begrip geworden. Ik denk wel dat het voor enkele renners moei lijk zal worden bij een nieuwe fabriek te komen. Oepts zegt wel dat het zal meevallen, maar dan weet hij het beter dan ik. Voor een Wagtmans en Pijnen zal het inderdaad geen probleem zijn, maar voor de anderen ligt het lang zo gemakkelijk niet". De eerste reactie van Kees Pelle- naars, de ploegleider in ruste, was: „Ik heb altijd gezegd dal het aan de orga nisatie mankeerde. Voor de jongens vind ik het een strop. Er zitten er maar een paar bij die gemakkelijk ergens anders onder dak kunnen komen. Ver schillende renners zijn bij me geweest om te vragen of ik niet voor een andere ploeg zou kunnen zorgen. Maar daar begin ik niet aan. Ik heb het bij Televizier gedaan en ik vind dat Vis sers het nu maar moet doen. Nee, ik zie het somber in voor de renners. Al nu resultaten konden laten zien, t ze hebben niets gepresteerd. WK-roeiploeg even terug SCHIPHOL Gisteravond is de Ne derlandse roeiploeg op Schiphol terug gekeerd van een 12-daagse training in Zwitserland. Hoog in de bergen hebben de double scull van Proteus-Eretes (d'Hoor en Van Schelven), de twee zonder van Willem III (Benecke en Steenkist) en de vier zonder van' Aegir alsmede de vier met van Laga op hel water van de Sankt Moritzer see (1800 meter) en op het Lago Bianci (2200 meter hoog) de rie men gehanteerd, zowel in de eigen bo ten als individueel in skiffs, waarvan de roeibond er maar liefst zeven naar Zwitserland had getransporteerd. Dè training was een laatste voorbe reiding op de derde wereldkampioen schappen roeien, die van 2 tot 6 sep tember zullen worden gehouden in het op zeeniveau gelegen St. Catharines bij Toronto in Canada. Onze roeiers bleven nog geen etmaal in het vaderland, want vanmiddag zijn ze al weer naar Mon treal vertrokken. „Het lijkt me wel leuk hoe de wielersport in Nederland loopt, want daar weet ik eigenlijk weinig van. Maar mijn belangrijkste overwe- ging om het te doen. is dat ik op die manier in de wielrennerij blijf. Daar door, zal ik gemakkelijker terug kunnen komen met een profploeg dap wanneer ik er nu helemaal uit ga. Want dat is mijn bedoeling: een nieuwe beroeps- ploeg. Van de heer Breunink krijg ik alle kans om uit te kijken. Ik begin daar dezer dagen mee. Misschien lukt het me om in die overgangsfaze een bedrijf te vinden, dat voor het komend seizoen een kleine ploeg wil maken van nu ontslagen Willem Il-renners, die dan voornamelijk Nederlandse en Belgische wedstrijden doen. Ik hoop het voor die (Van onze paardesportmedewerker) NOOTDORP Begunstigd door het fraaie zomerweer heeft Nootdorp gister avond een negental koersen afgewerkt waarvoor dc publieke belangstelling re delijk genoemd mag worden. De eerste koers van enige importantie was de Vledderprijs waarin Imca met Harry Pools een van start tot finishzege wist te behalen en Island Queen achter zich liet. Het hoofdgei-echt van de avond, de Volendamprijs werd in twee afdelingen gereden De eerste afdeling werd een fraaie zege voor Siem Hartman met de moeilijke Darling Hollandia. De als favo riet gestarte Dyvke D bracht het tot de derde plaats. In het Criterium der Ama teurs behaalde de Noordhollandse Dick de Bruyn met Eios Kinley de zege, na een listig gelopen parcours. Jan van Dooyeweerd, die op de Nootdorpse baan in het verleden al veel lauweren oogstte, won de volgende koers met Granit Hol landia. Moest echter in de tweede afde ling van de Volendamprijs de eer gunnen aan Jan de Leeuw, die verrassend Erica en Don Camillo op alstand hield. De enige die goad partij gaf was Fontanes wat dan ook gehonoreerd werd met de tweede plaats. ■npr(b n™jd 2BUHol' ;rd) 1.27.4, 2. High Noot (J. de •ndaalprljs (2000 Gracla Peterhof Nederlaagserie DEN HAAG Vanavond wordt de nederlaagserie van HMSH voortgezel Op het terrein van de organiserende vereniging wordt de ontmoeting HMSH— Quick Steps gespeeld. De wedstrijd be gint om 20.00 uur.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11