SIHANOUK: GROOT DEEL CAMBODJA IN ONZE HANDEN Eerste Kamer gaat akkoord met wijziging van krankzinnigenwet „Ik stel hoge eisen Willem II-Gazelle aan de finish Britse Boeing ontsnapt aan luchtbotsing Tsjechische diplomaat Cihak vraagt politiek asiel in Nederland Mogelijke pijpleiding tussen havens Noordzee Antilliaanse premier boos op Nederlandse ambassadeur Woedeaanval van man kost kind het leven Vervalste vliegbiljetten PAGINA LEIDSE COURANT WOEi^DAG 26 AüuuoidS 19 Peter Soeters op Universiade: (Van onze speciale verslaggever) TURIJN Als Peter Soeters (23) zich drie uur lang bijna een arm uit het lid heeft staan slaan in bloedheet Turijn, pakt hij zijn drie stalen rackets, drukt ze innig tegen zijn borst en laat ze niet meer los totdat hij de bus instapt die hem naar zijn hotel moet terugbrengen. „Italianen zijn net raven, alles wat blinkt verdwijnt in een ommezien in hun tassen". Ze kunnen Peter Soeters alles afnemen, maar van zijn stalen rackets moeten ze toch echt wel even afblijven, want dat is zijn „symbool van kracht" geworden. Vorig bondskosten tripjes konden maken, stel de hij zichzelf de vraag of hij ooit nog weieens hoger zou kunnen klauteren dan de niet onverdienstelijke positie bij de Nederlandse toptien en of hij er misschien ooit in zou slagen de muur te slechten die alle Nederlanders, Okker uitgezonderd, tegenhield op weg Wimbledon. Hij had zijn studie, zeker, daar kon hij altijd op terugvallen, waar het hem om ging was te d( streren dat Hemmes en Hordijk, noch de toenmalige kampioen Nick Fleury van een betere kwaliteit waren dan hijzelf. Op dat moment kwam het sta len racket enigszips in de mode. Tony Roche, de Australische krachtpatser in troduceerde het min of meer. Van dat moment af stevende Peter Soeters in sneltreinvaart naar de positie die hij zichzelf had toegedacht. De stalen rackets waren zijn partners. Peter Soeters werd eensklaps gevreesd op toernooien, waar hij voordien na enkele rondes al uit werd geslagen. Peter Soeters vero verde vele palmares, maar struikelde toch toen hij over de eerder geciteerde muur trachtte te klimmen om eindelijk ook eens zijn gezicht op Wimbledon te Een troost: Hemmes en Hordijk en de meisjes die de KNLTB belangrijk ge noeg achtte om bedragen met cijfers van een paar nullen aan uit te geven, vertrokken al veel eerder uit Londen. Ze hebben Wimbledon alleen van bui ten gezien. De doorbraak van Peter Soeters werd algemeen erkend. Zelfs door de strenge regenten van vader landse bodem, die hem aanvankelijk finaal over het hoofd hadden gezien. En toen het Nederlandse tennisseizoen aan zijn laatste faze begon stond hij aan het hoofd van de meute die zich waar probeerde te maken. Peter Soeters werd als eerste geplaatst voor de nationale kampioenschappen, die Scheveningen jaarlijks zoveel verrassingen oplevert. Maar zie, wat zich aankondigde als een geweldige surprise mislukte op de Metsbanen, waar Peter Soeters zijn klasse moest bewijzen. Peter Soeters: „Ik was ontzettend vroeg in vorm. Een maand eerder dan de rest dacht ik. De kans bestond dan ook dat je ook een maand eerder dan die anderen weer uit vorm bent. Ik weet het niet zo heel erg zeker, maar ik heb gewoon dat gevoel gekregen. In de kwartfinales moest ik tegen Fried Schmitz. Normaal „pak" ik die wel. Mu durfde ik helemaal niets. Fried heeft een vreselijk zwakke eerste en tweede opslag. In een gewoon partijtje kan ik hem dat laten voelen, toen niet. Op het terras van het hotel, waar de Nederlandse Universiadeploeg is onder gebracht, Iaat Peter Soeters enige kriti sche opmerkingen horen over het Ne derlandse tennis. „Mijn plaatsing voor de nationale kampioenschappen vond ik terecht. In de toernooien voorafgaande aan de kampioenschappen heb ik drie ker te gen Niek Fleury gespeeld en hem drie keer verslagen. Fred Hemmes n Jan Hordijk heb ik ook steeds gewipt. In die toernooien ging het echt fijn. Mijn top lag in Hilversum, bij de internatio nale kampioenschappen. Goed, ik kwam niet ver, maar internationaal gezien beteken ik ook niets. Het hele Nederlandse herentenms trouwens niet. We moeten ons niet blind staren op wat is geweest De dames hebben het veel gemakkelijker dan wij, maar daar is het aanbod ook veel kleiner. Winnen op de „nationale" had mijn waarde wat verhoogd. Als Je de titel hebt kan je overal terecht. Wij zijn niet zo heel erg slecht. Je moet ons de tijd gunnen. Als Fred en Jan overal lezen dat ze er nooit komen, dan komen /CIk geloof dat we in Nederland naar een andere vorm moeten streven. We moeten niet doelloos gaan trainen. Veel wedstrijden spelen, dat is je training. Het zit er wel in dat ik door de bond uitgezonden zal worden, maar dan zal ik mijn eisen stellen. Die zijn tamelijk hoog. Ik wil per jaar 35 toernooien spelen anders heeft het totaal geen zin. Van de wedstrijden word je koel bloedig. Ik hoef niet in dienst dus ik wil wel een paar jaar aan tennis beste den. Maar als het niet gaat zoals ik het UITSLAGEN KOERSEN HILVERSUM HILVERSUM De ultsl||®nd^"efyen1rijn 'Varsprijs (2400 m): 1. Henrlo (F. J. heren berg) km-tljd 1.29.7, 2. Henry Trickson, s HToto:Bwrof 4.80._pL IL20. f 1 20; kop- PÏLoekiepri)s (150o'rn):Jacob R (M-^BOUW- '"Toto: w. f4.90 pl. tl.20. fMO: koppel f s Jneyiax Grote prijs der 6-jarigen <20 mous Mac (G. W. van Eykel •j. Filippine. 3. Flllette Six. Signal. f Llb'elprijs wil. ga ik gewoon verder met mijn studie. Ik weet dat ik er nu rijp voor ben, vroeger niet. Ze hebben me wel eens aangeboden naar het buitenland te gaan, maar dan kon ik met de meisjes mee, maar zo leerde ik niets. Ze hadden veel minder geld. Dat is veranderd, maar ik geloof toch dat we om een sponsor zitten te snakken. Als ik die Engelsen zie lopen met reclame cp hun borst dan denk ik: voor die mensen zou ik best willen spelen. Wat heb je er nu aan om vijfendertig uur per week bal letjes te slaan op Mariahoeve, dan kots je van elkaar. Ik ben eoht uitgekeken op Hordijk en Hemmes. Want zo komen we er geen van allen. Je moet goede spelers als tegenstander hebben, als je dan een keertje wint krijg je zelfver trouwen. Dat hebben we nu niet. Dan gaan de meesten met hun rackets gooi en. Dat doe je niet als je zelfvertrou wen hebt. Ik. gooi nooit met mijn racket, niet dat ik wel zelfvertrouwen heb, maar ik vind het echt zonde van die dingen. Willigen ze mijn eisen niet in, dan kom ik niet. Dan ga ik studeren. Fred en Jan kunnen niet terug. Die KNLTB moet tegenaan smijten. De kosten gaan voor de baat uit. Later krijgt zij het mis schien dubbel en dwars terug". Tijdens de Universiade krijgt Peter Soeters het internationale contact, dat hij graag wil hebben. Maar hij wil bondswege. Voor de wedstrij PETER SOETERS In de stijlvolle omgeving van het Zeister slot, dat vorig jaar door prins Claus heropend werd, is gisteren reeds een voorproefje gegeven van wat getoond zal worden op de galashow in het slot op 2 september. De show wordt gegeven door een modehuis in Zeist en de opbrengst komt geheel ten goede aan de Hartstichting. De modellen, die hier getoond worden door de Engelse topmannequin en filmster (onder andere bekend uit James Bond-Goldfinger) Tania Mallet, behoren tot de meest elegante creaties voor het komende stizoen. Achter de ontwerpen zitten beroemde namen als Jean Patou, Lanvin, Balmain, Yves St. Laurent en anderen. Het Zeister slot zal voor deze bijzonder elegante Grensbewaking niet onmenselijk (Van onze irlementair redactie) DEN HAAG Volgens minister Po- ak van Justitie moet rond de moeilijk- icden van de Joego-Slavische vrouw, lie onlangs op doorreis naar haar doch- cr in Den Haag door de Nederlandse grensbewaking werd teruggestuurd, ge- vaardige samenloop van omstandighe- ien". Dit blijkt uit het antwoord i het Eers ierlid i Burger (PvdA) dii vragen gesteld had. Volgens de minister van Justitie kan in dit geval niet gesproken worden van een onheuse of bureaucratische houding van de verschillende overheidsinstanties. Deze instanties zijn bij pogingen de vrouw te helpen vastgelopen op het communicatiegebrek tussen haar en de grensbewaking. De bewaking is enkele uren bezig geweest om het reisdoel van dé naam van de dochter in Den Haag, die de vrouw op een papiQgtje had staan, is onder meer geprobeerd deze dochter in Den Haag op te sporen. Dit mislukte omdat, zoals achteraf bleek, de dochter zich naar het Centraal Station Rotter dam begeven had. Hét leek tenslotte de instanties niet verantwoord de vrouw zonder meer door te laten gaan naar (Vai parlemer DEN HAAG „Er is geen land. waar plaatsing in een krankzinnigengesticht de tussenkomst van zoveel personen ver eist dan in Nederland", aldus dr. Que- rido (PvdA) in de Eerste Kamer bü de behandeling van de wijziging van de krankzinnigenwet uit 1884. De wijziging die in de eerste plaats een verandering van de spoedprocedure en de inbewa ringstelling beoogt, werd zonder hoofde lijke stemming door de Senaat aange nomen. De bezwaren van dr. Querido inzake het aantal personen komen er op neer, dat hij het toch wel wat veel vindt, dat er volgens de nieuwe wet zes tot acht personen bij de plaatsing van een patiënt betrokken kunnen worden. De spoedprocedure ziet er als volgt uit: bij ernstig vermoeden van krank zinnigheid van iemand kan de burge- (Van onze sportredactie) VALKENSWAARD Volgend seizoen zal de profgroep Willem II/GazelIe niet terugkomen in de wielersport. Na vijf jaar stoppen deze sponsors en het is de 22 betrokken renners vanochtend per post meegedeeld. Zowel WUlem II als Gazelle blijven echter „op de markt". Willem H doet dat met het organiseren van enkele wedstrijden (waarvoor ploegleider Ton Vissers aanblijft). Gazelle zal zijn ama- teurploeg Lokomotief-Vredestein toever trouwen aan Ton Vissers- Het opheffen van Willem II/Gazelle kreeg zijn beslag tijdens een bespreking het Oostbrabantse Heeze, waar de he ren Oepts, Maussen (Willem II), Breukink (Gazelle) en Vissers (ploegleider) gisteren kort maar krachtig vergaderden. De be spreking werd mei grote geheimzinnig heid omgeven, want de plaats van samen komst bleek op het laatste moment ver anderd en over die wijziging waren geen inlichtingen te krijgen. Ook in de avond uren hielden de betrokkenen zich schuil (zonder uitzonden ng onbereikbaar voor een uitslag van de bespreking) en zelfs hedenochtend bleek de heer Oepts van Willem II altijd, dus ook nu, de be langrijkste woordvoerder van de wieier- groep het niet nodig gevonden te heb ben bereikbaar te zijn voor perscommen- r op deze belangrijke beslissing voor Nederlandse wielersport. Amateurtitel voor Sneek SNEEK. Sneek is gisteren algemeen kampioen geworden b(j de amateurs door op eigen veld de tweede wedstrijd tegen de zaterdagkampioen S.H.O. met 3—1 te winnen. Sneek had vorige week de eerste ont moeting tussen beide clubs in Oud- Beyerland ook reeds met winst afge sloten. Toen was het -1. Voor 2500 toeschouwers trad Sneek aan met een versterkte achterhoede. Eerste opzet was het handhaven van het voordelige sohil dat in de eerste wedstrijd was. Toen echter S.H.O. door de weer herstelde Cees van Bennekom in de 54ste minuut de score opende, ging Sneek offensiever te werk, hetgeen resulteerde in doelpunten van Anno Abma (61ste min), Gerrit Abma (68ste min) en Johnnv Veluwenkamp (85ste min). Ploegleider Ton Vissers daarentegen wel. Hij doet op 10 oktober zijn laatste wedstrijd met de Ronde van Lombardije en gaat dan over naar de amateur» van Gazelle. ,Meneer Breukink", aldus Ton Vissers, „wilde me daar graag hebben. Ik doe het met plezier, want zo blijf ik tenminste In de wielersport. Bovendien kreeg ik van Gazelle toestemming om uit te zien naar een nieuwe prof-sponsor Behalve dat. gaat Ton Vissers voor Willem II werken als organisator van wedstrijden. „Ze hebben me er een aar dig budget voor gegeven". Zonder werk Daarmee komen dan 20 prof-coureurs zonder werk: Jules van der Flaes, Frits Hoogerheide. Jan van Katwijk, Piet van der Lans, Herman van Loo, Rik van Looy, Albert van Midden. Victor Neu- lant, René Pijnen, Rini Wagtmans, Jos van der Vleuten, Jan van Nueten, Harm Ottenbros, Chris Pepels. Peter Post, Leen Poortvliet, Ward Seis, Jan Serpenti, Jos Timmerman en Gilbert Wuytack. Tot de kerngroep behoorde ook Evert Dolman, maar die tekende inmiddels voor Mars-Flandria. Van alle renners op vier na, eindigde dit jaar het contract. Degenen die een langduri- gen behoeven te maken. Rini Wagtmans zou vergevorderde onderhandelingen wanneer dit doorgaat neemt hij Jos van der Vleuten mee. René Pijnen schijnt onderdak te kunnen bij Bic, en Cabal- lero heeft grote belangstelling voor Jan van Katwijk ZOETEMELK NEGENDE ST.-ETIENNE. De Belg Eddy Merekx heeft een criterium (112 km) in het Franse plaatsje Bussières gewonnen. De tijd van Merekx was 2 uur 53 min en 10 sec. De Fransman Raymond Pouli- dor werd tweede in dezelfde tijd en de Belg Walter Godefroot derde op 15 sec. De Nederlanders Joop Zoetemelk cn Rini Wagtmans werden respectievelijk negende en tiende met 45 seconden ach terstand op Merekx. gestelde wordt binnen 24 i richting geplaatst. Als dat lijk is kan een algemeen 2 plicht worden de patiënt zo lang op te nemen. De burgemeester moet onver wijld de inspecteur en de justitie waar schuwen. Hij moet daarbij de verklaring 'olgende dag aan de presider drie weken. Deze termijn kan met hoogste drie weken verlengd worden. Dr. Querido vond dat de maatregelen, waarmee de patiënt nu weer zdu wor den omgeven van discriminerende aard zijn en het verschil tussen geesteszieken en ander zieken accentueren. De heer Copray (KVP) kon niet onverwijld ak koord gaan met het ontwerp. Hij was van mening, dat het wetsontwerp niet geheel aansluit bij de moderne opvattin gen en was bang dat zich problemen bij de uitvoering zouden voor kunnen doen, zoals „Zoveel deskundigen, zoveel zin- Staatssecretaris Krulsinga (Volksge zondheid) begreep de bezwaren en zegde toe er rekening mee te houden bij de opstelling van een geheel nieuwe wet. Hij kondigde aan dat in december het ontwerp hiervan te verwachten is. Vrijstelling van dienst voor leraren is weer mogelijk (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De regeling voor vrij stelling van dienst als gewoon dienst plichtige voor leraren, zoals bekend gemaakt in 1969, geldt nu ook voor het schooljaar 1970/1971. De regeling is voor het nieuwe schooljaar ook van toepassing op geschiedenisleraren. Dienstplichtige leraren, die niet in werkelijke dienst verblijven, en les geven of les gaan geven aan dagscholen voor voorbereidend wetenschappelijk onder wijs (v.w.o.), aan dagscholen of afdelin gen voor havo en aan pedagogische aca demies, worden vrijgesteld van dienst als gewoon dienstplichtige, tenminste als zij onder meer aan de volgende voorwaarden voldoen: zij moeten bevoegd zijn tot het geven van onderwijs in alle leerjaren aan de bedoelde scholen; zij moeten ten minste 20 uren per week les geven; zij zullen onmisbaar moeten zijn en tevens niet vervangbaar door een andere be- HONGKONG (Reuter). Veertien passagiers raakten gewond toen een Boeing 707 van de Britse luchtvaart maatschappij BOAC, waarin zij reisden, plotseling boven Zuid-Vietnam moest uitwijken voor drie aanstormende Ame rikaanse gevechtsvliegtuigen. Het inci dent gebeurde gisteren tijdens een lijn- vlucht van Bangkok naar Hongkong. De gezagvoerder kon de passagiers, die juist aan de lunch zaten, niet meer waarschuwen. Door de scherpe wending vlogen lunchschotels en bagage door het passagierscompartiment. a us Paulus heeft de 79-jarige Amerikaanse bisschop James Walsh in zijn tmerverblijf in Castel Gandolfo ontvangen. De bisschop, die thans een zwakke izondheid heeft, is onlangs vrijgelaten In China na een gevangenisstraf van twaalf jaar te hebben uitgezeten. (Van verslaggev* DEN HAAG Dr tweede secretaris van de Tsjechoslowaakse ambassade in Den Haag Vaclav Cihak (37), die met spoed teruggeroepen was naar Praag, heeft de Nederlandse regering om poli tiek asiel gevraagd. De heer Cihak was vorige week dinsdag al met zijn vrouw per auto op weg naar Praag, toen hij zich in Regensburg (West-Duitsland) bedacht en terugkeerde. Zijn vrouw is wel naar Tsjecho-Slowaküe doorgereisd. Daar be vond zich reeds hun zoontje. De heer Cihak verblijft momenteel op een ge heime verblijfplaats in ons land in af- WILHELMSHAFEN (Reuter) Rotter dam, Wilhelmshafen in Duitsland en de Engelse haven Teeside zijn de mogelij ke eindstations van een pijpleiding on der de Noordzee, zo is van welingelich te zijde bij de olieindustrie in Wil helmshafen vernomen. Een internationaal consortium dat ge leid wordt door Phillips Petroleum Cor poration Europa-Afrika is van plan een pijpleiding aan Ie leggen om de olie te transporteren die zal worden aange boord in de olievelden in de Noordzee ten zuidwesten van Noorwegen. De be slissing over het definitieve eindstation van de pijpleiding zal na de zomer wachting van de beslissing van de Neder landse regering over z(jn asielaanvrage. De sinds september 1968 aan de Tsje chische ambassade in Den Haag verbon den diplomaat Cihak vreesde voor het geen heb bij terugkeer in Praag te wach ten zou staan. Hij had er namelijk nim mer 'n geheim van gemaakt dat hij voor stander was van „een socialisme met een menselijk gezicht" in zijn vaderland, waarvan de voormalige partijleider Dubcek de grote promotor is geweest tot het moment dat men hem ten val bracht na de Russische invasie. De heer Cihak heeft verklaard dat andere ambassade zijn denkbeelden kenden en daar- de Dg heer Cihak reeds in april :vallig dat zou worden teruggeroepen, ondanks dat hij hier nog geen twee jaar zat, terwijl drie vier jaar normaal is. Enkele weken geleden kwam er plotseling een telegram uit Praag dat de heer Cihak op 15 augustus terug moest zijn. Men wilde op welke plaats hij Tsjecho- uitstel van ambassa deur Maly wegens onderbezetting van de ambassade werd afgewezen. De heer Cihak vermoedde toen al dat er iets dreigde. Niettemin ging hij zaterdag 15 augustus op reis, vooral op aandrang van zijn echtgenote die het allemaal min der somber inzag en bovendien erg naar haar al enkele maanden eerder vertrok ken zoontje verlangde. Op reis door Duitsland groeide de angst bij de heer Cihak en in Regensburg, nabij de Tsje- :en. Zijn recht: spannen te zijn en reisde alleen door naar Praag. De heer Cihak is een historicus met grote kennis van Nederland. Hij was bezig aan een proefschrift over de be trekkingen tussen Bohemen en de Repu- werk op wetenschappelijk gebied te kun nen krijgen. Van zijn echtgenote heeft hij totdusver volgens zijn zeggen nog geen PARIJS (AP) Het afgezette Camboi jaanse staatshoofd, prins Norodom Sih- nouk, heeft in een interview dat vanda: in Parijs werd gepubliceerd, gezegd d; tweederde van Cambodja in handen va zijn aanhangers was. Sihanouk had ti genover een correspondent van het da» blad Le Monde in Peking verklaard d; de strijd van zijn troepen tegen „h« Amerikaanse imperialisme, een kolossal en rijke vijand", onmogelijk zou zijn ge weest zonder dat de troepen geïntegreer waren „in een eenheidsfront met ht Vietnamese volk cn het Laotiaans patriottische front" en zonder de „ma teriële steun" van communistisch Chin en Noord-Korea. Sihanouk verklaarde dat men hem ii Peking en Hanoi nadrukkelijk had ver zocht dat Cambodja een neutrale positi zou blijven innemen, en dat hij het lam niet moest uitroepen tot een socialistiscl of communistisch land, na een eventuel< nederlaag van Lon Nol en zijn volge lingen. Een neutraal Cambodja zou o) internationaal gebied meer in te brengei hebben, aldus Sihanouk. Hij zei dat mer hem verzekerd had dat de twee lander er geen belang bij hadden om Cambodja tot een satellietstaat te maken. Sihanouk beweerde dat de regering van bijna dagelijks door de troepen van het eenheidsfront onder vuur genomen wer den. Hij noemde Svay-Rieng, Kirikom, Takeo. Kompong Speu, Prey-Veng en Kompong Cham als voorbeelden. WILLEMSTAD (ANP) Premier Pe- tronia van de Nederlandse Antillen heeft zijn misnoegen over de handel wijze van de Nederlandse ambassadeur te Caracas niet onder stoelen of banken gestoken. De Antilliaanse eerste minis ter zei tijdens de begrotingsbehandelin gen dat hij na het overlijden van mi nister A. Nita (Sociale Zaken), de Ne derlandse ambassadeur te Caracas. F. von Oven telegrafisch had gevraagd de of meer pathologen-anatoom be schikbaar te stellen voor de autopsie. De Nederlandse ambassadeur had, al dus de Antilliaanse premier, na de ont vangst van dit telegram de gouverneur van de Antillen om nadere inlichtingen gewaagd. „Ik vraag mij echter wel af of zo'n ambassadeur wel het recht heeft om ons verzoek naast zich neer te leggen en eerst ons verzoek te controle ren, om daarna de tijdrovende weg te volgen van telegrammen van Caracas naar Den Haag, dan weer telegrammen van Den Haag naar Willemstad, vervol gens vanuit Willemstad naar Den Haag en van Den Haag weer naar Caracas. U kunt zich dan ook voorstellen dat ik huiverig ben om in voorkomende geval len weer een beroep te doen op een Nederlandse ambassadeur. Ik ken een veel kortere weg en wel die van de Antilliaanse regering rechtstreeks aan de regering van Venezuela". Minister A. Nita is op 17 juni onver wacht in Willemstad overleden. Op ver zoek van de familieleden en van de partij Frente di Obrero hebben Cu baanse en Venezolaanse pathologen- anatoom toen een lijkschouwing ver richt. Zij stelden vast dat de minister overleed aan een neurologische aandoe- (Vai r verslaggevers) TILBURG Een woede-uitbarsting heeft een twee-jarige kleuter in Til burg zaterdagnacht het leven gekost. Een 26-jarige sjouwer uit deze stad, die al sinds enige tjjd samenwoont met een gescheiden vrouw met één dochtertje, kwam zaterdagavond laat beschonken thuis. Hij haalde het kind uit bed en wilde het aanhalen. Het meisje strib belde tegen. Dit wekte de woede van de man op. Hij duwde het kind van zich af waarbij het op de grond viel. Daarna trapte hij haar zo hevig, dat de dood al snel moet zijn ingetreden. Een gealarmeerde arts vertrouwde de verklaring, dat het kind van de trap gevallen was, niet en waarschuwde de politie. Maandag bekende de man, die het verhaal met medeweten van zijn vrien din en zelfs met haar hulp heeft opge zet. Hij was al eens eerder veroordeeld wegens relschoppen. MONTREAL (AP) Het grote euvel der vervalste passagebiljetten kost de luchtvaartmaatschappij ongeveer zes mil joen dollar per jaar, aldus is door de IATA, de internationale verkeersluchl- vaartbond, bekendgemaakt. Het kwaad Het bedrog werd het eerst ontdekt in het gebied van de Grote Oceaan en in Zuidoost-Azië en daarna geconstateerd in meer westelijke regionen. De serienum mers van de vervalste biljetten zijn bekend en bovendien heeft men de laat ste tijd kunnen vaststellen dat een deel der biljetten slecht nagemaakt en gemak kelijk te identificeren is.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 8