li bij Gouden koster neemt 1 sept. afscheid van markant beroep Eerste officiële paal brengt Meerkreuk-Mavo dichter BEN JE 1r JAAR. KRANTENWIJK' Leiden honderdduizend inwoners Raad van Zoeterwoude wordt flink verjongd Dominee vond „Vi" achter zijn naam St. Antoniusschool verkoos uitbreiding boven vernieuwing UDO tevreden over vorig voetbalseizoen BURGERLIJKE STAND MARKTEN \v OENSDAG 26 AUGUSi l OVER ENKELE JAREN SCHOOL AL WEER TE KLEIN Wethouder J. S. Wagenaar (links voor aan met helm) kjjkt tezamen met de autoriteiten en de Weteringae jeugd naar het ln de grond verdwijnen van de eerste paal voor de nieuwe Mavo-school. Op de achtergrond de St.-Jacobuskerk of, mis schien wat oneerbiedig maar toch tref fend, de „pyramide" van Alkemade. LEIDSE COURANT OUDE WETERING Op een bouwter- rein aan de Meerkreuk in de nabyheid i \an de Huishoudschool heeft de wet- houder voor Onderwyszaken, de heer J S. Wagenaar, gistermiddag ln aan wezigheid van een aantal genodigden en begrüpeiyk vele toekomstige leer lingen, de eerste paal geslagen voor de bouw van een 10-klassige school voor MAVO. Na deze ceremoniële handeling - er j zaten reeds tal van palen in de grond - kwamen men in de benedenzaal van II De Alckeburcht bijeen, waar de voor- S zitter van de bouwcommissie de heer J. Nooy een uiteenzetting gaf van de voorbereidingen waarmee men in feite reeds in 1964 was begonnen. Reeds in dat jaar werd aan de architect, de heer C. Stroe, verzocht plannen en tekenin gen klaar te maken voor de bouw van een 6-klassige school. In 1969 werd een groter plan uitge werkt nameiyk voor een tienklassige school plus twee vaklokalen en een gymnastieklokaal. Dank bracht de hr. Nooy ln het bijzonder aan de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. S. Wagenaar, die zich bijzonder heeft in gespannen niet alleen voor de urgentie- verklaring maar daarna ook voor het regelen van de financiering. ,,wy hopen", aldus de heer Nooy, „deze i school in september van het volgend jaar in gebruik te kunnen nemen zodat de leerlingen - thans reeds 261 - dan de hulplokalen definitief kunnen verlaten. De heer Wagenaar sprak ervan', dat het naar uitziet dat binnen enkele jaren ook deze school al weer te klein zal zijn. Gelukkig wordt de school ge bouwd ln een mooie ruime omgeving zo nodig nog uitbreidingsmogelijk heden aanwezig zijn. Hij dankte allen, ook het personeel van de school, voor hun inbreng om deze school zo goed mogelijk te doen draaien. Met het uitbrengen van een dronk op voorspoedige bouw werd deze sa menkomst besloten. Gouden band in Lisse bij echtpaar Hoekstra LISSE Op 8 september zal men ln gasthuis „Welkom" te Llsse een dank baar gouden bruidspaar kunnen aantref fen. Dan hopen de heer J. L. Hoekstra en mevr. M. Hoekstra-Burgmeyer uit de Julianastraat te Lisse, te midden hun 9 ldnderen en 24 kleinkinderen te herdenken, dat zy 50 jaar geleden ln de echt werden verbonden. De bruidegom heeft nagenoeg altijd ln bloembollenbedryven gewerkt, waarvan ruim 40 jaar bij de firma M. Beelen, waar hij bij zijn 40-jarig jubileum een koninklijke onderscheiding ontving. De receptie wordt gehouden op zondag 6 september van 3.30-5.00 uur in gast huis „Welkom". Grondaankoop voor brugoprit SA8SENHEIM Ten behoeve van de erbreding van het gedeelte van de Nar- issenlaan, gelegen ten zuiden van de Zuilhof straatdat de oprit naar de te bouwen brug over de Zandsloot zal vor men, werd in de vergadering van de bassenheimse raad op SI juni 1967 be sloten tot overname van een ten westen dit weggedeelte gelegen strook Nadien Is het plan voor de aanleg van tie oprit nog enigszins gewijzigd in ver- tand met de later gebleken mogeiyk- teid, de brug wat minder hoog te ma- i. Deze wijziging bestaat uit het aan- sen van de oprit aan de veranderde >rug-hoogte en de daaruit voortvloeien- le wenselijkheid het gehele project 1 neter in westelijke richting te verschui- 'en. Hierdoor wordt een betere verde- ing mogelijk van het niveau-verschil ussen de ten oosten van de Narcissen- aan gelegen voortuinen en de oprit. Iet de eigenaar van de betreffende rrond, de N.V. G.B. de Vroomen Zn., lhier, hebben b. en w. in principe over- enstemmlng bereikt over de overname an het benodigde strookje, ter grootte an plm. 50 m2. tegen een prijs van 50,- per m2. Aangezien het hier bouw- Qpe bouwgrond betreft achten b. en v. deze prys alleszins acceptabel. Zy l°llen de raad dan ook voor tot de be- ioelde aankoop te besluiten. IOEGSTGEEST Kerkgebouwen druk bezocht XOORDWIJK Gedurende de maan den juli en augustus zyn op de maan dag- en vrydagavonden de beide kerk gebouwen van de Hervormde Gemeente voor bezichtiging open geweest. Achter in de kapel stond een tafel met lectuur, onder andere van het Nederlands Bijbel Genootschap, exemplaren van de Evangeliën, grammofoonplaten „Noord- wyk zingt", foto's van de kerken, en verschillende folders. Per avond kwamen enkele honderden mensen de kerk bin nen. ïn een gastenboek konden de be- LEIDEN Woensdagmorgen rond een uur of half tien op het Leids stadhuis. „Zeg Gerrit, wat ben jij nu aan het doen?" „O, ik zit een sollicitatie-brief te schrijven." „Een sollicitatie-brief? Waarom in hemelsnaam? Je bent bijna aan je pen sioen toe. Wil je nu nog hier vandaan?" „Nou, dat niet direct Jan, maar je hebt de krant toch wel gelezen?" „Nee, die lees ik nooit. Hoe zo?" „Nou, daar stond in, dat Leiden als maar kleiner wordt en je weet wat dat voor ons ambtenaren betekent." „Wat vertel je me nou. Wordt de stad kleiner? Kwa oppervlakte?" „Nee. natuurlijk niet Jan. Niet kwa oppervlakte, maar kwa inwonertal." „Nou, so what. Dat is toch nog geen reden om te gaan solliciteren." „Jazeker wel Jan. Leiden komt waar schijnlijk al in september onder de hon derduizend inwoners en zoals jouw knappe kopple behoort te weten, houdt dat in, dat onze salarissen ook zakken, want die zijn vastgekoppeld aan het in woneraantal. „Verrek Gerrit, je hebt gelijk kerel. Ik ga het gelijk de anderen onmiddelijk vertellen." Nog geen vijf minuten later zat het hele stadhuis te pennen. De PTT liep af en aan. Stapels brieven gingen de deur uit. Zelden was er zó hard gewerkt. Een af delingshoofd mompelde in zichzelf: „Ah, nu wordt de stad pas onbestuurbaar. Dat die politieke jongens met elkaar over hoop liggen, doet er niet toe. Dat heeft geen Invloed op het stadsbestuur. Maar je zult eens wat zien als wij er niet meer zijn." Grinnekend zette hij hy zyn naam onder Hoogachtend,. Jan Pers lachtte zich een hoedje. Nauwgezet als hy ls, had hy even een blik geworpen in de regle menten. En ja hoor, daar stond het: met de aanpassing van salarissen aan inwo- ertal gaat jaren heen. Met andere woor den: Gerrit, Jan en al die anderen hadden zich voor niets druk gemaakt. JAN LEUNE kom dan zo spoedig mogelijk even bij ons op kantoor. CeidóeGowïcmt PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 01710- 22244 Schotten, Fransen, Zweden, 'isjecho- Slowaken, Belgen en zelfs door iemand uit Aruba. Regelmatig werd het orgel in de kapel bespeeld. Daarvoor bestond veel belang stelling. Vooral het eenvoudige koraal werd op prijs gesteld en verscheidene malen door de aanwezigen meegezongen. Leen van Duin diende 50 jaar in Hervormde kerk Noordtvijk aan Zee ZOETERWOUDE Meer dan 50% van van de zittende radsleden zal de vol gende rit van vier jaar welke in sep tember zal aanvangen niet meemaken. Tijdens de laatste, belangrijke, verga dering van morgenavond zullen zij af scheid nemen. Het merendeel van ben heeft de wens te kennen gegeven er mee te willen stoppen, voor anderen komt het einde noodgedwongen als ge volg van de uitslag van de in juni ge houden verkiezingen. Enkelen hebben een bijzonder lange staat van dienst. Koploper is de heer J. H. v.d. Ploeg fractievoorzitter van de KVP met 31 „dienstjaren". Zyn geestesgenoot C. J. v. Leeuwen had 24 jaar zitting in de raad. De derde man die tot voor kort deel uitmaakte van de KVP-fractie bedankte enkele maanden terug reeds als lid van deze party én van de raad. De twee man tellende fractie van de Prot. Chr. Combinatie wordt geheel vervangen. De heer Joh. v. Vliet is nu 25 jaar raadslid en de heer B. C. v.d. Veer maakte één periode van vier jaar vol. Het afscheid van Vrije Lyst vertegenwoordiger C. J. Stra- ver komt na 8 jaar van de heer J. B. van Diemen na 4 jaar. De laatste had eerder zitting in de raad voor de KVP. Door de aanmerkeiyk lagere leeftyd van de nieuw gekozenen zal de raad een aanzienlijke verjonging ondergaan. Met VIOS mee naar concours in Echt ZOETERWOUDE De drumband Vios neemt op zondag 13 september deel aan de nationale kampioenschappen die in Echt worden gehouden. Supporters kunnen de reis naar Limburg meemaken voor 7,50 welk bedrag di rect by de opgave moet worden vol daan. Men kan zich vóór 6 september aanmelden op onderstaande adressen: C. B. Paardekooper, Verlaatweg 5; W. K. v. Bohemen, Verlaatweg 1, T. v. Noort, Watertje 5. De bus zal 's mor gens om half negen vertrekken. DONDERDAG 27 AUGUSTUS Buurt 5: Paramaribostraat. Coran- tijnstraat, Willem de Zwygerlaan (ge heel), Abr. Grijssenstraat, Stuyvesant- hof, Van Riebeeckhof, Jan Pieterszoon Coenhof, Peiter Bothstraat, Albertine Agnesstraat, Charlotte de Bourbonhof Juliana van Stolberghof, Anna v Bu- renhof, Marnixstraat (van Willem de ZwijgerlaaD tot Volkstuinen), Zwarte Pad Buurt 7. Herensingel, Julianastr., NOORD WIJK Op 1 september is het voor koster Leen van Duijn een gedenk waardige dag. Het is dan vijftig jaar geleden, dat hy zyn dienstwerk in de Ned. Hen*. Gemeente van Noordwijk aan Zee begon. Die dag zal hij zijn taak tevens aan een jongere kracht overdragen. „Leen de koster" is een markante figuur de Noordwyk.se gemeenschap. De Hervormde gemeente van Noordwyk aan Zee wydt zondagmorgen, 30 augustus aan het jubileum en afscheid van de heer Van Duijn een speciale dienst om half tien. Op donderdag, 3 september a.s. wordt de jubilaris ln „De Rank" aan de Golfbaan een receptie aangeboden. Van 5 tot 7 uur nam. zal ieder in de gelegenheid zyn de populaire koster met I zyn jubileum geluk te wensen. gens ln de kerk een door de koster bij gehouden schrift, waarin de namen van verschillende predikanten en daarachter een cijfer, variërend van 0 tot en met 2. De pastor, die voor hem eén achter zyn naam vond, giste naar de bedoeling van dit 'geheim' schrift van de koster. Leen van Duijn begon zyn loopbaan op z'n 27ste op 1 september 1920, als op volger van de heer Kees van Duin Mzn. Het honorarium bedroeg toen 150,- per jaar, doch al direct kreeg de nieuwe kerkdienaar, die naast zijn ambt een schoenmakerij dreef, er 100,- bij. In de twintiger jaren verkeerde de oude kerk in een deplorabele toestand. Het dak was zo lek als een mandje en voor de kerkdienst begon, moest de kos ter eerst dweilen, 's Winters moest hy elke morgen zo'n zestig stoven in de kerk plaatsen. Met dubbeltjes en stui vers werd de som bijeengebracht, waar mede in de jaren 19271928 een nieuwe kerk óver de oude heen werd gebouwd. Ondergronds Tydens de bezetting verborg hy in de kelder van de kerk veel radio-toestellen. Daar werd ook naar Radio-Oranje ge luisterd. Tot tweemaal toe werd hij door de bezetters gearresteerd, omdat men hem verdacht van ondergrondse aktivi- teiten. Er was bezwarend materiaal ge noeg in huis voor een plaats in het Oranje Hotel, alleen konden de Duitsers het niet vinden. Eerst enkele jaren geleden, toen de Hervormde gemeente de beschikking kreeg over het jeugdgebouw „De Rank" kwam er voor de koster wat meer rust. Vlonder Buitenstaanders kunnen moeiiyk be seffen, welk een complex van plichten een koster te vervullen heeft. Daarover vertelde ds. Hoekstra op een gemeente-avond. De dominee vond er- Strohopen in brand Als het op de kwaliteit, het gewicht of de lengte van de preek sloeg, dan stond liij maar laag genoteerd. Koster Van Duijn, stelde ds. Hoekstra lachend ge rust. De cijfers in het schrift gaven de hoogte aan van de vlonder in de hulp-koster aangesteld. preekstoel, die al naar de lengte van de predikant hoger of lager werd ge zet. Om dit tydig te kunnen doen, te kende de koster de stand aan. De laatste jaren ondervindt de heer Van Duijn grote steun van zyn dochter, die hem bij het omvangrijke dienstwerk bijstaat. Zij is door de kerkvoogdij tot Echtpaar Akerboom te Lisse in het goud LISSE De heer H. A. Akerboom (74) en mevr. C. A. Akerboom-Staphorst uit de Grevellngenstraat te Llsse, hopen 2 september hun gouden bruiloftsfeest te vieren met hun 5 zonen en 4 dochters (drie van hen In Canada) en 37 klein kinderen. De heer Akerboom is bekend van de scheepswerf. 110 jaar geleden door zijn grootvader opgezet, die hij in 1919 over nam, overschakelde op jachtenbouw en het in 1948 weer overdroeg aan zyn Op 2 september kan men het gouden paar feliciteren tussen 4.30 en 6 uur in „Warong Djawa" te Lisse. De St. Antoniusschool, met op de voorgrond in het midden de woning NOORDWIJK De Noordwijkse brand weer werd tot tweemaal toe gealarmeerd voor brand in een strohoop. Op de tuin van de fa. Konynenburg en Mark in het Vinkeveld verbrandde ongeveer 160 m2 riet. s' Nachts vlamde het vuur weer op en moest de brandweer nog een keer uit rukken. De niet-verzekerde schade be droeg enkele honderden guldens. Ook op landerijen aan de Nieuwe Zee leg geraakte een riethoop in brand. Hicv ging ongeveer 800 kg dekmateriaal verloren. bouwd. Een gedeelte van de gang van de bestaande school zal voorlopig wor den afgescheiden, van licht en vloerbe- t ekking wordenvoorzien en als klas- MEUWKOOP NOORDEN Omdat er siuur, eigenaar van deze woning, wen- geen alternatief was, heeft de raad- dit sle hieraan niet mee te werken. Het voorjaar met. tegenzin eer verzoek voor Katholiek Schoolbestuur geraakte hier- dr bouw van een tweeaa noodlokaal bij coor in een impasse en kon met het oog ae St. Antoniusschool te Noorden inge- op een te verwachten tiende leerkracht lokaal worden Ingericht (kosten ƒ5300). willigd. Van gemeentewege was gepleit met anders dan om een tweede nood- toor een algehele vernieuwing en uit- lokaal vragen. Noodgedwongen moest bieiding vat deze voor een groot deel oe raad medewerking verlenen, zeer oude schooi. i.-cmand was er gelukkig mee. ïi-leg 3 dit besluit van het inmiddels tvkundige inspec- gemeentebestuui met het schoolbestuur tie toegezonden, zodat hopelijk in de By deze opzet zou evenwel de aangren- en met de inspecteur van het L.O. heb- bye toekomst Noorden over een goed zonde ambtswoning van het hoofd van Den tot een gelukkiger oplossing geleid, geoutilleerde, moderne katholieke school dc school moeten wyken. Het kerkbe- Er zal geen noodlokaal worden ge- zaj kunnen beschikker. Julianakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Nas- saustraat, Mecklenburgstraat. Os- en Paardenlaan, Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat, Irenestr Bea- trixstraat, Bernhardstraat, Dillenbur gerstraat. VRIJDAG 28 AUGUSTUS Buurt 4: Haagweg (geheel). Rijndijk, Dykhoflaan, Valkenburgseweg, Haag- weg (tien huizen). Klikspaanweg. Da Costastraat, De Genestetstraat, Nico- laas Beetsstraat, Potgieterlaan. Tollens- straat. Schimmelstraat. Oltmanstraat, Hasen broekstraat, Borgerstraat, Van Lennepstraat. Ten Katestraat, Tous- salntkade. Staringkade. Buurt 6. Kneppelhoutstraat, Mul- tatulistraat, Fred v. Eedenlaan. Lode- wijk van Deyselstraat, Alb V'erwey- straat, Jacq. Perkstraat, Herm. Gorter- straat. Louis Couperusstraat. Hoflaan. Willem Klooslaan, Boshof. Duinhof. Meerhof. Akkerhof, Weidehof. Telders- kade, Mulderstraat, Gerrit Kastein- straat, Segaarstraat, van Diemeistraat. Rooseveltstraat (geheel). ÏSITAIR J UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN De heer J. Reugebrink, sinds 1965 buitengewoon lector in de kostprljsverhogende belastingen met uit zondering van het zegel- en regiMratie- recht aan de Leidse Universiteit, ls be noemd tot gewoon lector in het belas tingrecht, in het byzonder de kostprija- verhogende belastingen, aan deze uni versiteit. OEGSTGEEST „Ondanks dat de ver eniging het afgelopen seizoen geen en kele kaïnpioen opleverde was het toch een goed jaar voor UDO", aldus voor zitter J. J. v. d. Geest. ,fiat is voorna melijk te danken aan de uitstekende sfeer en de goede beleving van het voet balspel". De genoemde sfeer was dui delijk merkbaar op de gisteravond in dc kantine van de Voscuyl gehouden jaarvergadering, waarvoor redelijke be langstelling bestond. Ket ledental van UDO is het afgelopen jaar met 18,6 pet. gestegen tot 255 waarvan de jeugdafdeling 149 leden voor haar rekening neemt. Voorzitter van der Geest: „Wy zyn verheugd over deze aanwas maar we moeten oppassen anders groeien wy uit ons jasje van- Een feit waar voorzitter v. d. Geest tydens de byeenkomst meerdere malen op terugkwam was het achromeiyk te kort aan grensrechters. Het bestuur ver wacht dat men, daar waar dit nodig is, de vlag zal willen hanteren. De uitbrei ding van de kantine staat spoedig voor de deur. De bestaande ruimte zal ver dubbeld worden. De uitbreiding van het sportveldencomplex vordert gestadig. Officieus is UDO het gebruik van een vierde veld toegezegd. Men heeft alle hoop erop gesteld dit het volgend jaar ln gebruik te kunnen nemen. Onder harteiyke bewoordingen van d« voorzitter nam de heer L. Strijk, sinds 1961 bestuurslid, afscheid. HIJ stelde zich niet meer herkiesbaar. De heer G. A. W. van der Star gaai zyn plaats in nemen. Herkozen ln het bestuur werden de heren J. J. v. d. Geest, J. W. Dries- sen, G. J. M. Frankhuizen en A. v. d. Voort. Laatstgenoemde wordt tevens lid van de elftalcommissie l.p.v. de heer Manuputty. Op voorstel van de heer Massêe zal de contributie per 1 januari voor senioren verhoogd worden met so cent per maand naar vier gulden. De trainer de heer Soesbergen heeft goed voldaan en zal het komende seizoen bij UDO in functie blijven. Een bijzonder woord van dank richtte de voorzittei aan het adres van de heer van Abstcoude die zich op velerlei terrein bijzonder voor de vereni ging inspant. LEIDEN - Geboren: Miriam Henrike d.v. H. Bink en J. Sliggers; Rudolf z.v. R. Coelen en M. J. Coert: Linda d.v. C. Zwaan en J. Harteveld; Sandra Gizella Jeroentje d.v. B. Faas en N. D. de Mooy; Catharina Johanna Hedwig d.v. F. A. Zwartjes en W. M. Stuifzand: Beatrice Wilhelmina Armgard d.v. J. H. Baucr en J. Huussen; Nicole d.v. H. G. R. Hum- melen en A. C. Bieringa; Anthonie Cor nells z.v. J. J. Bosman en A. J. Laven; Annemarle d.v. J. Brus en G. A. Dom peling; Claudine d.v. J. A. Wenneker en M. H. Barends; Aenes Maria d.v. C. H. Kroft en W. A. M. Hartveld: Annette Clasina Maria d.v. G. P. Zwetsloot en A. A. v. d. Geest; Frangois Alexander Xavier z.v. P. Priem en R. A. Ernster. Overleden: G. A. M. Bos (73), H. de Beer (651. J. W. v. Staden (87). J. W. J. v.d. Wilk (73). M. F. Koert (54). J. Mulder (87), P. E. v. Ditzhuijzen (62), D. de Mooy (61). H. v.d. Laken (56), R. v. Benten (73), J. Broekhof (71), R v. Werkhoven (73). LEEDSCHENDAM Geboren: Eduard F. M. zn. van J. C. Groeneweg en J. G. Bedyn; Jolanda J. C. dr. van J. A. van Veen en C. G. M. Heijne: Robbert L. zn. van L. E. Brantz en G. Baars; Toine T. zn. van T. L. W. van Meer en M. P. Joosten. Ondertrouwd: Hendrik J. Zoon en Eleo- nora C. H. Lenssen te Den Haag; Char les F. Passens te Wassenaar en Niesje W. vani der Steen; Jan W. Achterhof en Wollemine Schrammeijer, Johannes A. J. Vogelaar te Voorschoccn en Paula J. A. M. Koot; Andreas M. van Veen te Nootdorp en Johanna M. van den Noue- Getrouwd: R. Visser en Ada Brouwer te Voorburg: Hendrik C. Roos en Mag- dalena W. NoordermeeiJohannes C. Hollebeek te Leiden en Maria L. P. Olsthoorn; Jacobus W. G. M. de Jong te Leiden en Maria P. A. Remmerswaal; Klaas Werksma te Den Haag en Maria T. M. van Kleef; Pieter Korvong te Voorburg en Wilhelmina S. van den Akker; Julius Hartman en Joanna V. Bressers te Den Haag; Carel M. B. Veninga en Elisabeth H. M. Siliacus te Den Haag; Cornells Bekking te Den Haag en Hendrika A. M. Blom. Overleden: Johanna C. M. Buff art (77); Cornells C. Mooijman (76): H. A. C. Banning (70) echtgen. van J. H. Broek hoven; Marcus Aller (40). VOORHOUT Geboren: Patrick Ch., z.v. A. J. W. Tax en I. S. Wassing. Brigitte M. C. A., d.v. J. L. W. Overde- vest en C M. J. Smits; Edwin A. G., z.v. N. H. J. Wysman en G. I. J. Borst; van Kampen Edward A., z.v. C. H. en A. A. van Kampen. Ondertrouwd; H. W. de Graaf te Heem stede en W. A. M. van Egmond; L. M. de Ridder te Noordwijk en C. M. C. Bier- LEIDEN, 26 aug. Groente Appelen 26-32; champignons 400-430; peren 10- 20; pruimen 75; aardappelen 10-30; an dijvie 18-25; augurken 38-97; pronkbo- nen 45-80; snijbonen 80-165; spekbonen 50; stambonen 65-120; kroten 24; idem gekookt 65; rode kool 10-13; postelein 37-50; prei 32-51; spinazie 35-50; sprui ten A 110-123; spruiten B 104-118; kom kommers 15-46; tomaten A 270-295; idem B 260-275; idem C 245-260; idem CC 240; uien middelgrof 22-33 per 100 kg Me loenen 75-185; bloemkool 17-66; sla A 13-24 per 100 stuks. Bleekseldery 14-29; peterselie 9-16; radijs 18; aeldery 6-10 per 100 bos. RIJNSBURG, 25 aug. Bloemen An jers: witte sim 9-17; rode sim 12-23; roze sim 10-18; crowly sim 11-19; dusty Mm 9-19, arthur 8-17. G.Y. 8-16. Keever 11- 22. La Reve 10-21, Esperance 9-19,. Freesia's Golden yellow 85-110, white swan 100-135, rozen baccara 10-35, ca rol 5-7, garnette 5-8,'zorina 7-10, grote chrysanten: alex bedser 19-24, mlgoli 15-20, breitner 30-35. regalia 27-32. Diversen: anthurium 75-165, gerbera 10 -70, colvillei 600-1500, gladiolen 450-1200 lelies 75-150, liatris 14-37, zlnnea 200- 450, dahlia 650-1200, Irissen 250-350. riddersporen 100-125. statice 50-75, as ters 60-90, Chrysanten: Ind. Polls 120- 150, white spider 120-200. Yellow 120- 200, golden christal 120-150. lilian hoek 55-100, koens elite 65-110, pinochio 65- 100. KATWIJK, 25 aug. Groente Was- peen p. kist: Al 3.70-5.40, A2 2.80-6.10, BI 4.80-6.20, Cl 5.30, C2 2.90; breekpeen p. kist: 2.80-6.30; bospeen p. bos 33-55; andijvie 20-26; bloemkool (6 p. bak) I 72-91. id. II 24-54. (8 p. bak) 52-74, id. II 17-20, (10 p. bak) I 38-39. (12 p. bak) I 37-47; kroten p. kist: Al 4.00, Cl 1.40; prln8essebonen 70-90; rode kool 21-28- sla I 22-29, II 17; spitskool 28-51; zaaU uien 27-42; poot-uien 21-53; peterselie p. bos 9-16; krulpeterselie p. boe 24-27; selderie p. bos 18-23; sjalotten 51. Aan voer waspeen 161.000 kg; bloemkolen 16.000 s.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3