CöidóeSoti/ïmit Vadim vindt het moeilijk om met Jane gehuwd te zijn antenne Meer soorten toneel dringend nodig Ook op school aan de slag Andy W illiams PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 25 AUGUSTUS 1970 Slapen, bedelen en plunderen NA„ de kritiek op burgemeester Sam- kalden, dat zijn lankmoedigheid beschamende en niet te tolereren toe standen in de hoofdstad heeft veroor zaakt, zijn verwijten gevolgd, dat zijn koersverandering onnodig, te plotseling en daardoor psychologisch niet verant woord was. Na de ernstige ongereldheden van gisteravond zal ook verdere kritiek niet uitblijven. Het zal ongetwijfeld gesteld worden, dat de politie bruut is opgetreden, zonder dat al te lang wordt stilgestaan bij de gewelddadigheden van de herrieschop pers. De schoten uit politierevol vers zul len veroordeeld worden. Dit ondanks het feit, dat een van de slachtoffers voor heel Nederland hoorbaar kort nadat hij gewand was geraakt, in een radio interview verklaarde, dat toen de agen ten onder oen hagelbui van stenen zo zeer in het nauw waren gedreven, hij riep: „Stop it, stop it". van de kritici schijnt niemand zich te realiseren, dat verwijten aan het adres van Eamkalden en zijn politie nu slechts nieuwe moeilijkheden, mogelijk nieuwe slachtoffers oproepen. \TOOR Samkalden is er geen terug meer; daar was de situatie vóór het ingrijpen van gisteravond al te ernstig voor. Het zijn de Damslapers, die de lankmoedigheid van Samkalden hebben misbruikt. Iedere dag, dat men langer heeft gewacht met ingrijpen, nadat ern stige excessen voor iedereen zichtbaar waren, is een dag teveel geweest. In zo verre zijn we het eens met de kritiek op het tijdstip, waarop men heeft ingegre pen. Want hotzeer de zaak al uit de hand was gelopen, blijkt wel uit het feit, dat gistel-avond voor het eerst in de na oorlogse geschiedenis van de „lasige stad" etalages niet alleen zijn ingeslagen, maar ook geplunderd. Er is geen reden daar al te zeer ver baasd over te zijn. Na het aggressieve bedelen afpersen zo men wil dat de laatste^ tijd op en rond de Dam in zwang was, is het slechts één stap verder. .Brugfunctie" |N dubbele zin ziet, blijkens een discus- sienota, de Christelijk-Historische Unie haar opgave in Nederlands politiek bestel, als een brugfunctie. Als brug wil de C H-U. dienen in het ontwikkelingsproces om de grote christe lijke partijen naar elkaar te laten groeien. En dan denkt de C.H.U. ook nog verbin dingen te kunnen slaan voor een politiek topberaad tussen die christelijke partijen en een aantal partijen (waarin wel DS '70 en niet de P.P.R die zich niet op een christelijk fundament verklaren. Ons lijkt dit „brug"-complex bij de C.H.U. wel een beetje overdreven- Heb ben K-V.P. en A.R P. de C.H.U. nodig om elkaar programmatisch of principieel te vinden En hoe s'elt de C-H.U. zich voor dat ze zoals de discussienota vraagt in een politiek tODberaad politieke tegen stellingen kan' verzoenen, wanneer daar bijvoorbeeld V.VD., P.v.d.A., D '66 en DS '70 gezamenlijk van de partij zullerl zijn? Op die manier biedt de C.H.U- wel vriendelijk haar diensten aan, maar voor een nogal nutteloze zaak ,Kerkparlement" fjE Nederlandse bisschoppen zitten, zo- als blijkt uit berichten, nogal in hun maag met een plan voor een nationaal pastoraal beraad, populair maar wat on genuanceerd reeds omschreven als „kerk- parlement". Het grote probleem voor het episcopaat vormt waarschijnlijk het voor stel van de commissie-Steenkamp om ge noemd beraad medeverantwoordelijkheid te geven voor het beleid in de Nederland se kerkprovincie. De verantwoordelijk heid hievoor wordt op het moment gedra gen door de gezamenlijke bisschoppen. Het pastoraal concilie was tenslotte nog maar een adviserend praatcollege, wat echter al heel wat was, gezien haar ex perimenteel karakter. Het nu (bij de bisschoppen) op tafel liggende rapport i6 een rechtstreeks ge volg van een opdracht in die richting van het pastoraal concilie. De bedoeling is duidelijk: men wil naar een bepaalde vorm van medebeslissingsrecht voor het „kerkvolk", priesters, religieuzen en le ken. Het is ook duidelijk dat er vooral wat de meer praktische kansen van het beleid betreft fmancieel-economische en personele zaken b-v. veel zaken best mede door leken en priesters beslist kunnen worden- Dit zal de bisschoppen waarschijnlijk welkom zijn. Het is echter ook duidelijk, dat mede verantwoordelijkheid c.q. medebeslis singsrecht van het „kerkvolk" uiteinde- Vastgehouden Algerijn hoge functionaris veiligheidsdienst TEL AVIV/JERUZALEM (Reuter AFP) Een van de twee Algerijnen, die tien dagen geleden op het vliegveld van Lydda werden gearresteerd, blijkt een hoge functionaris van de Algerijnse veilig heidsdienst te zijn. Dit is volgens een mededeling van een woordvoerder van het Israëlische leger gebleken uit een onderzoek dat naar de Algerijn, die Ali Belaziz heet, is inge steld. Hij heeft zelf opgegeven industrieel en zakenman te zijn. Beide Algerijnen werden aangehouden toen hun vliegtuig een toestel van de Britse luchtvaartmaatschappij BOAC een tussenlanding op de luchthaven van Lydda maakte. lijk verder zal moeten gaan dan alleen dit. Hier komt men op moeilijk terrein. Hier raakt men ook aan de positie en de eigen verantwoordelijkheid die de bis schoppen binnen het raam van de wereld kerk vanouds hebben. Zomaar ja-zeggen op de wensen van de eommissie-Sleen- kamp kan de bisschoppen gemakkelijk in moeilijkheden brengen, vooral gezien hun verhouding met de wereldkerk. Al met al geen zaken die op een namiddagje even beklonken kunnen worden. Wij zouden daarom dringend willen pleiten voor een discussie over deze zaak in de openbaarheid en niet alleen tus sen het episcopaat en wat commissie leden en insiders juist omdat het hier het „kerkvolk" zelf aangaat Bovendien zou zo'n open gesprek een waardige vrucht vormen van het pastoraal concilie. RIENTS IN ZIJN „KNOLLENTUIN"! De kijkers hadden niet te klagen gister avond: een goede hoofdfilm met als al ternatief een goede hoofdfilm, want zo mochten we het door de VARA ge presenteerde Britse tv.-spel „De zet na schaakmat" toch wel beschouwen. En ook het „bijwerk" was op beide netten erg aantrekkelijk. Dat gold voor VARA's Met de muziek mee, gepresenteerd van Enschede uit - O.m. bewijzend dat de amateurmuziek in die contreien op hoog peil staat, maar ook verder erg attractief. O.m. door een erg goed variéténummer en 'n optreden van Vico Torriani, die het best bleek als „aangever" voor Sylvia de Leur. Alleen „Samen uit", toch al een betrek kelijk zwak punt in ZMEZA ging vrij wel de mist in omdat de vrouwelijke deelnemer niet bereid was het spel in zijn onaardigste onderdeel mee te spe len. Bij de NCRV was er, behalve de aar dige hoofdfilm, ook nog Transworld top team, de attractieve wedstrijd tussen Britse en Nederlandse scholieren, waar bij onze jonge landgenoten het erg goed doen. Om van de Please sill-reprise maar te zwijgen. Maar al die leuke t.v- verhinderde toch niet dat we ontzettend kwaad zijn ge worden gisteravond. Om wat ombuds man Marcel van Dam liet zien over particuliere bejaardentehuizen Waar de mensen die onze welvaart voor ons ver diend hebben in sommige gevallen op ten hemelschreiende manier worden ge troffen In him privacy, hun bezit, hun waardigheid. Wc vonden het verschrik kelijk en het zou ons heel wat waard zijn als terzake iets heel ingrijpends ge daan werd van overheidswege. Boeiend was de confrontatie die Achter het Nieuws in een „extra" bood tussen Wlm Kan en prof. Röling- De professor verklaarde onlangs dat Hirohito z goede man was omdat hij als keizer i Japan eigenlijk altijd de vrede wilde. Wim Kan, die een Jappenkamp o leefde ondanks Hirohito, begreep de lankmoedige houding niet ten opzichte van de man ln wiens naam vele duizen den destijds vennoord werden. De professor legde gisteren geduldig uit waarom Kan ongelijk had. We bleven het overigens eens met de heer Kan dat die uitleg eigenlijk door Hirohito ge geven had moeien worden- Als consti tutioneel vorst, sprekend namens een verantwoordelijke en zich voor het verleden vcrantwoordelijk-bewust- wetende Japanse regering. Het is gek dat 3e regering van een land. dat een veel oudere beschaving heeft dan wijzelf, daar nooit op gekomen is. Het is even vreemd dat het geen rege ringsmensen of t echtskundigen zijn die daar de aandacht op vestigden, maar een cabaretier. Zij het een cabaretier van uitzonderlijk gehalte. Vg. TELEVISIE VANAVOND NAAKT DOOR DE HEL Kaji, de hoofdfiguur uit de televisie serie „Naakt door de hel" wordt, na dat hij in de Rohkerei-mijn getracht heeft de arbeiders en de gevangenen een menswaardiger bestaan te bezor gen, gedwongen in militaire dienst te gaan. Hij wordt naar het noorden van Mandsjoerije getransporteerd en moet zijn vrouw Michiko achterlaten bij de Rohkereimijn. Ook in het leger raakt Kaji in moeilijkheden doordat hij ook daar zijn principes trouw blijft en strijdt tegen de onrechtvaardige be handeling van de soldaten. Ondanks de vele moeilijkheden en ontberingen onderneemt Michiko de reis van 1500 km. naar het noorden van Mandsjoe rije om bij Kaji te kunnen zijn. Van avond KRO Ned. II 21.50 uur. Miichiko bezoekt Kaji in het noorden TE VEEL BELANGSTELLING VOOR POLITIEK HOLLYWOOD (AP) Hoe is het om getrouwd te zijn met een acti viste, met een vrouw die zich ver bonden voelt met minderheids groepen, zoals Indianen*, hippies en negers, en tlic zich daar op po litiek terrein voor inzet. Deze vraag werd voorgelegd aan Roger Vadim, nadat zeer onlangs Jane Fonda, zijn derde vrouw na Bri gitte Bardot en Annette Stroy- berg, in een interview had ver klaard, dat zij zich schaamt voor haar vaderland Amerika, omdat daar mensenrechten worden ge schonden. In dit interview maakte zij ook duidelijk, dat haar voor nemen hieraan metterdaad iets te doen voor haar als belangrijker gold dan haar huwelijk. Vadim antwoordt nu op de vraag, wat hij ervan denkt, dat hij het erg moeilijk vindt. Er blijft volgens hem te weinig voor het gevoel over. Vadim heeft carrière gemaakt met het regisseren van films over onhandelbare jonge vrouwen, in het bijzonder die, welke werden gespeeld door zijn vrouwen, Brigitte Bardot en Jane Fondat, Voor het eerst is nu zijn film opgebouwd rondom een man, Rock Hudson. „Het is waar, dat al mijn films handelen over vrouwen, ofschoon er belangrijke mannenrollen in voor kwamen", merkte Vadim op. „Ik weet niet hoe dat kwam, afgezien van het feit, dat artiesten zekere obsessies hebben, die in hun werk lot uiting schijnen te komen, Ik werd jnstinctief aangetrokken tot het verhaal over de vrouw. En toch geef ik de voorkeur aan het gezelschap van mannen. Ik houd van het mannelijk humeur, hel eerlijke geven en nemen van de man. Als ik drie mensen moest kiezen om er een reis om de wereld mee te maken, zouden het allemaal mannen zijn. De moeilijkheid met vrouwelijk gezelschap is dit: als een vrouw in tellectueel is, begint ze met de man te wedijveren en wordt ze aggressief. Is ze niet intellectueel, dan is haar gezel schap vervelend. Dat is het lot van de man: hij is gedoemd aangevallen of verveeld te worden". En hoe ls nu zijn leven met Jane? Zij is de laatste tijd betrokken geweest bij massabijeenkomsten, demonstraties en marsen in het gehele land. Vadim antwoordde: „Wij hebben tot dusverre niet over schelden gesproken, maar ik moet toegeven, dat het geen erg bevredigende toestand is. Jane komt elke maand een paar dagen thuis om mij en onze dochter te bezoeken en aan is ze weer weg. Nu begint ze met een film in New York en ik zal er hier een maken. We zijn heel goede vrienden, maar Wij leven niet zoals gehuwden worden geacht te leven". ,.Het is moeilijk genoeg om met een actrice te leven. Actrices zijn nood zakelijkerwijs egocentrisch. Maar als een actrice ook nog politiek wil be drijven, kan het heel moeilijk worden. Als zij voortdurend alleen maar over politiek praat, blijft er geen tijd over om het gevoel tot zijn recht Ie doen komen". Heeft hij geprobeerd zijn vrouw van het vooi-tdurende onderduiken in de politiek af te brengen? „Ja, op een .-.ubliele manier, maar ik heb al gauw ontdekt, dat ik geen kans had". Vadim zuchtte en haalde als een echte Galliër de schouders op: „Ja, Iedereen ln dit leven is vrij. Als je vindt dat politiek de meest belangrijke zaak ter wereld voor je ls, moet je die keus maar maken". Vadim verkiest het maken van films. „Pretty maids" is zijn eerste film sinds nij bijna drie jaar geleden met Jane „Barbarella" maakte. Cholera breidt zich nog steeds uit NEW YORK (Reuter) Rusland, Zuid- Korea, Israël en Libië hebben de wereld gezondheidsorganisatie officieel laten weten, dat er in hun landen gevallen van cholera z(jn geconstateerd, zo heeft een woordvoerder van de wereldgezond heidsorganisatie bekendgemaakt Volgons hem zijn er nog meer gevallen van cholera in het Midden-Oosten, die niet zijn gemeld en 'men vreest dat d» epidemie zich reeds verspreidt in Afrika. De choleragevallen in het Midden- Oosten zijn afkomstig van een epidemie die in 1961 is uitgebroken op Celebes en op de PhiJippijnen en die zich sindsdien langzaam westwaarts heeft verspreid. De wereldgezondheidsorganisatie verwacht niet dat de ziekte slachtoffers zal maken in Europa en Noord-Amerika omdat de hygiëne daar beter is. De Libanese minister van Volksge zondheid heeft het baden in zee tot na der order verboden. Ook het zwemmen in zwembaden is niet toegestaan. Het spoorwegverkeer tussen Syrië en Turkije Sociale Zaken en Volksgezondheid in Den Haag raadt rei zigers naar de „besmette" landen aan geen on gedes in ree teer d water te drinken of er hun tanden mee te poetsen. Voorts wordt aangeraden geen rauwe of onge schilde vruchten te eten en geen schelp- of schaaldieren- Het beste is zich een week voor het vertrek tegen cholera te laten Inenten. Cabaretier Rients Gratema zit tot over zijn oren in zijn „Knollentuin", de titel van zijn nieuwe show, aan de voor bereiding waarvan hij hard heeft ge werkt. Op 4 september gaat de pre mière in Tilburg. Mady Misset speelt naast de grote meester een belangrijke rol. Werkgroep NOS keurt program van VARA over Kabouters af (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De werkgroep „docu mentaire programma's" van de NOS heeft zich enige maanden geleden ge bogen over de vraag, welke inzending in aanmerking zou kunnen komen om mee te dingen voor de Prix Italia. Na veel overleg besloot men dat een pro gramma ingezonden zou worden, dat ge baseerd was op onderdelen uit het VARA-programma „Dit is het begin", welke waren gewijd aan het verschijn sel van de Kabouters. Bij de VARA- radio heeft men toen een compilatie samengesteld uit diverse produkties. Tegen deze samenvatting is bij de VARA zelf enig bezwaar gerezen. Tij dens een discussie hierover vroeg men zich namelijk af of de verslaggever zelf in de huid van een Kabouter moest kruipen en zich dus daar hélemaal mee moest engageren dan wel of hij objec tief diende te registreren. Er werd door de samenstellers een gewijzigde versie gemaakt, welke vrijdag j.l. is gereed gekomen. De programmaleiding van de VARA vond dat deze nieuwe versie zo wel zwakke als sterke punten had, maar dat het in zijn geheel wel aan vaardbaar was om als VARA-produk- tie te worden aangeboden aan de werkgroep ter eventuele inzending naar de Prix Italia. De werkgroep heeft nu echter dit programma besproken en daarna afgekeurd. Installatie stichtingsraad van NRT DEN HAAG (A.N.P.). De installatie van de stichtingsraad van de Neder landse Radio- en Televisiestichting (N.R.T.), die oorspronkelijk 29 augustus te Utrecht zou geschieden, is in verband met de vakantieperiode uitgesteld tot zaterdag 24 oktober. De installatie is in het Domhotel te Utrecht. In de uit zendingen van de N.R.T., waarmee men in april 1971 hoopt te starten, zullen de steden Rotterdam en Amsterdam met eigen programma's op geregelde tijden in de ether via radio en televisie zijn te horen en te zien. De N.R.T. zal verder programma's via radio en televisie brengen, gericht op Nederland zelf, teneinde te geraken tot een evenwichtige aqn de Neder landse kijker en luisteraar aangepaste en gewenste, samenstelling van het totale programma. De N.R.T.-uitzendingen worden uit gezonden zonder gebonden te zijn aan enige staatskundige partij, kerkelijke richting of belangengemeenschap. De N.R.T.-programma's zullen een ont spannend karakter hebben, waarin alle achttien afdelingsbesturen een eigen inbreng zullen hebben. Het stichtings bestuur van de N.R.T. meent hiermee aan de lang gewenste inspraak be treffende uitzendingen van radio en televisie te voldoen. Franse grafiek in Amsterdam DEN HAAG Van 5 september t.e.m 8 november 1970 wordt in het Prenten kabinet van het Rijksmuseum een len- toonstielling van Franse grafiek uit de 19de eeuw gehouden. De bijna 150 bladen zijn afkomstig uit de verzamelingen van mr. P. W. van Doorne en R. Wartema. Het Prentenkabinet heeft de afgelopen jaren reeds een aantal selecties gemaakt uit particuliere verzamelingen. Een groot publiek wordt daardoor .in staat gesteld kennis te nemen van zelden of nooit in het openbaai- getoonde grafiek en teke ningen. De directeur van het Prenten kabinet hoopt hiermee ook anderen te inspireren tot het verzamelen. De Franse grafiek die thans wordt ge toond bevat voornamelijk werk van kun stenaars. die in de schaduw zijn gebleven van de heel groten uit de vorige eeuw. NOS 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal AVRO 19.04 uur: Vaders legen wil en 19.30 uur: Wat nu mr. Deeds? 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Peyton Place 21.05 uur: Nana, t.v.-spel 21.50 uur: Televizier 22.40 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Pipo de clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Kunstsignalering KRO 19.30 uur: Muziek in vrije tijd 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Brandpunt 21.00 uur: Andy Williams 21.50 uur: Naakt door de hel, 6. 22.55 uur: Journaal CONCLUSIE PROEFSCHRIFT: DEN HAAG (ANP) Over het alge meen kan er gesproken worden van een soort trosvorming in het culturele uit- gaanspatroon: het meest uitgesproken is enerzijds de relatie tussen bezoek aan toneel, concert en ook ballcf, anderzijds lussen bezoek aan opera, operette, mu- De bezoekfrequentie van de toneel bezoekers is over het geheel genomen lager dan die van concertbezoekers. Het totale concertpubliek vormt echter een kleiner percentage van de bevolking dan het totale toneelpubliek. Het toneelpu bliek in de grote steden ziet gemiddeld per jaar 4 a 5 voorstellingen. Vergele ken met het totale publiek van toneel, concert, etc. in de Ver. Staten van Ame rika beslaat het Nederlandse schouw burgpubliek een veel groter percentage de bevolking, maar de gemiddelde bezoekfrequentie ervan is ongeveer de helft. Dit blijkt uit de studie, die W. Zeers en L. Welters hebben verricht en die als „Toneel en publiek in Nederland" als publikatie van de dr. E. Boekmanstich ting het licht heeft gezien bij de uni versitaire pers Rotterdam. In het „ten geleide" merkt drs. A. J. van der Staay op. dat men in het boek kan lezen, dat het met de stand van zaken minder droef is gesteld dan de kreet „vijf procent van de bevolking gaat naar het toneel" doet bevroeden. Hij concludeert, dat als men een toe komstig groot toneelpubliek wenst, men nu op de scholen aan de slag zal moeten om het te kweken via musische, drama tische vorming. Als men sociale sprei ding het betrekken van meer bevol kingsgroepen wenst, dan zal men een geschakeerder soort toneel moeten bren gen. Speciaal zal meer aandacht nodig Kijk zelf maar In het vrije expressieprogramma voor de jeugd „Kijk zelf maar" wordt de tuinslang onder de loep genomen. Er wordt niet alleen gedemostreerd hoe de industrie de tuinslang verwerkt, maar ook hoe kunstenaars en kinderen ge ïnspireerd zijn door dit materiaal. De samenstelling en organisatie van dit programma is in handen van Paula Ver- straete, Hilde Bouma verzorgt de pre sentatie en eindredactie. Morgen KRO, Ned I. 17.00 uur In de show heeft Andy ditmaal als gast Claudine Longet. Zij zingen het romantische duet „Love"! Met Andy Griffith speelt hij o.a. een komische sketch over een dokter-oude-stijl. De Osmond Brothers, reeds bekend uit vorige shows van Andy, vertolken op hun eigen manier een aantal Beatle- songs. Vanavond KRO Ned. II 21.00 zijn voor het blijspel, het toneel in het kleine theater. Omtrent de interesse van het publiek vermeldt drs. Van der Staay als conclusie, dat het waar voor zijn geld moet krijgen. In de samenvatting van de studie wordt de huiselijke aard van de ge middelde Nederlander de oorzaak ge noemd van het feit, dat de toegenomen vrije tijd niet resulteerde in een grotere uitgaansactiviteit. In feite gaat men over het geheel' genomen zelfs minder uit, hoewel men meer vrije tijd heeft. Rekent men ieder, die één keer per jaar of vaker naar de schouwburg gaat tqt het schouwburgpubliek, dan kan de omvang van dit publiek gesteld worden op tenminste 10 procent, vermoedelijk echter eerder op 15 procent van de totale volwassen Nederlandse bevolking. Op het platteland ligt dit percentage lager. Deze percentages moeten gehalveerd worden als men zich beperkt tot de min of meer geregelde bezoekers. Ook lijkt het er op, dat geleidelijk een wat groter deel van de bevolking tot de schouw burgbezoekers gaat behoren, terwijl het bezoek sinds 1950 een dalende lijn ver- Peter Sellers getrouwd LONDEN lAP) De 44-jarige Britse acteur Peter Sellers is gisteren in het huwelijk getreden met Miranda Quarry, de 23-jarige stiefdochter van Lord Man- croft. Het pasgetrouwde paar kende el kaar al twee jaar. Sellers' eerste huwelijk met de actrice Sally Anne Howe vond plaats in 1951. In 1964 scheidde hij van haar. Zij heb ben een zoon en een dochter. In het zelfde jaar trad hij in het huwelijk met de Zweedse filmster Britt Ekland, na een romance van 11 dagen. Vorige jaar liep ook dit huwelijk op een scheiding uit. Zij hebben een dochter Victoria. Bij het verlaten van de receptie in een Londense discotheek schudde de geluk kige Sellers handen met een menigte omstanders. De bruid vertelde dat rij twee trouwringen had gebruikt. „De een is Russisch en is het symbool van liefde, trouw en geluk", zo zei zij. „De andere is van platina en past bij mijn verlovingsring". Het huwelijk vond plaats slechts drie dagen na de verrassende huwelijksaan kondiging van het paar. Zij zullen de wittebroodsweken doorbrengen op het jacht van Sellers in Zuid-Frankrijk, waar zij een week zullen blijven. Later gaan zij in Engeland op zoek naar een huis. Muziek in vrije tijd In de reeks uitzendingen „Muziek in vrije tijd" die de KRO-televisie dit zomerseizoen uitzendt, zal vanavond de Christelijke Gemengde Zangvereni ging „Harmonie" uit het Friese Me- naldum o.l.v. Oepke Plat optreden. Het repertoire, dat dit koor ten gehore brengt, bestaat uit liedjes van Friese bodem. Vanavond KRO Ned. II 19.30

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2