Raad van Lisse akkoord met 3e wethouderszetel De burgemeester krijgt bezoek ZESKAMPPLOEG ZIET AALTEN 2de WORDEN SJC bereidt zich voor op jubileum (50) Studenten overklassen De Zijl: 8-2 Laatste K&O- orgelconcert, zomer 1970 RCL verslaat UVS-combinatie NEM bouwt zoutfabriek bij Delfzijl Nog steeds veel aanvoer grote vraag en stijgende prijs op bollenveilingen Damesvoetbal t.g.v. 45-jarig bestaan S. V.L.V. Lichtduel „Koudekerk" BIOSCOPEN MARKTEN PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1970 Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Gerhard J. J., z.v. J. J. Scholte en H. G. Burgers: Jacque line J. P., d.v. C. Cornelissen en J. N. van Hemelt; Robin A., z.v. W. Teske en H. Onvlee; Christianus W. M., z.v. J. M. Slobbe en J. G. de Bok: Petronella Th. M.. d.v. P. L. van der Poel en P. A. van Leeuwen; Ferry, z.v. F. G. W. Assel- bergs en A. E. M. de Best; Hester, d.v. D. Kanbier en W. J. C. van der Poel; Huibert. z.v. J. W. A. van den Berg en F. V. M. Schweden: Edwin P.. z.v. H. K. J. Hamming en C. J. Slort. Overleden B. M. B. D. Ali, (29) man; C. J. N. Staman (5) zoon; M. van Til, ALPHEN A.D. RIJN Onder leiding van non-playing captain de heer Van Ommen hebben de leden van de Alphense Zeakampploeg. die over veertien dagen in deze landen wedst rjjd in Berlijn zullen aantreden (2 september) gisteravond op de Grote Markt in Groningen kunnen zien hoe de ploeg van Aaiten na een aan vankelijk matig begin zich wist op te werken tot de tweede plaats met 39 punten. De Belgen werden eerste met 43 punten. Frankrijk werd derde met 33 punten. Duitsland en Zwitserland deelden met 36 punten de vierde plaats, zesde Enge land met 32 punten en zevende Italië met 28 punten. Het zal de Alphenaren stellig duidelijk geworden zijn, dat er in Groningen bijzonder hard geknokt is om de punten, iets wat zeker ook op 2 ï.'ptember in Berlijn het geval zal zijn. ,,Er zit niets anders op.' aldus de heer V an Ommen, „dat wij in Berlijn eerste worden: Aalten immers staat nu in het totaal-klassement van de Nederlandse ploegen aan de leiding met 39 punten. Als wij eerste worden in Berlijn of tweede met 40 punten dan eindigen wij als eerste in het Nederlandse klasse ment en gaan wij naar de finale, weer veertien dagen later in Verona in Italië. Wij zullen daarvoor ons uiterste best doen, daar kan ieder van verzekerd zijn." aldus de captain van de Alphe naren. die met zijn vrouw, coach C. Boer en wethouder J. C. Duin temidden van de Alphense jongens en meisjes de verrichtingen met gespannen aandacht volgde. LEIDEN Het reklame-bureau Han Uljee, gevestigd aan de Korte Mare 18, heeft een sterke uitbreiding ondergaan. Woensdag 26 augustus houdt het bureau een zgn. „open dag" van 9.00 tot 20.30 NOORDWIJK In verband met de norbereiding van het 50-jarig bestaan an SJC op 20 september a.s. was het niet mogelük om de gebruikelijke jaar- ergadering voor de aanvang van de competitie te houden, zodat deze ver schoven moest worden naar eind sep tember. Het bestuur vond het echter toch nuttig om in een buitengewone ledenvergadering een bespreking te hou den over de komende competitie, welke werd gehouden in de kantine op het sportpark onder leiding van vice-voor- zitter H. Steenvoorden. Na een kort openingswoord bracht deze dank aan alle leden die hun be3te krach ten hebben gegeven om belangeloos de speelvelden in uitstekende staat te bren gen, maar vooral voor de krachtpres tatie van de bouw der prachtige tribune welke als jubileumgeschenk op 20 sep tember officieel in gebruik zal worden gesteld. Meegedeeld werd dat SJC aan de competitie zal deelnemen met 26 elf tallen t.w. 7 senioren-, 11 junioren- en 8 pupillen elftallen, waaruit blijkt dat de jeugd weer goed vertegenwoordigd is. In de elftalcommissie zijn twee vaca tures ontstaan, besloten werd dat deze op de jaarvergadering zullen worden aangevuld. Het bestuur verwacht dat door de leden kandidaten hiervoor wor den opgegeven, om deze belangrijke commissie te completeren. Tot aan de jaarvergadering zullen alle senior-elftal len worden samengesteld door de heren G. Koelewijn, A. de Ridder en G. Zon neveld. De training voor de selectie- groep zal plaats vinden donderdagavond en voor de overige seniorelftallen de dinsdagavonden; voor de jeugdelftallen is een aparte trainer aangesteld. Inzake de „Toto" werd besloten dat het be stuur met de toto-commissie deze week een bespreking zullen houden om de werkzaamheden te regelen over de te voeren propaganda in deze. OEGSTGEEST Het Nederlandse sdudenten-waterpolozevental, dat a.s. zaterdag vertrekt naar Turyn om daar deel te nemen aan de Studentiade, heeft totaal geen moeite gehad met De Zjjl. In het zwembad „Poelmeer" werd het een 8-2 overwinning voor de studenten, die een aanmerkelijk zwakker, maar niet uitsluitend verdedigend De Zijl te genover zich troffen. Duidelijk was te zien dat de studenten meer trainingsuren achter de rug heb ben en aanmerkelijk beter op elkaar in gespeeld zijn. Topscorer werd Hans Parrel. De Zian-speler kwam tot drie treffers. Dick Langerhorat - vorig jaar maar liefst achtvoudig Nederlands kampioen scoorde tweemaal. De HZPC'er zag zijn prestatie geëvenaard door DZV'er Visser. Het achttal treffers werd bereikt door Meeuwen-speler Hans Koster, die een maal doel trof. Tegendoelpunten kwa men van de hand van Wim Bergman en de voor Leo Ondewater ingevallen Ronnie Koster. Ernstige brandwonden door ontploffende bus haarspray ZOETERWOl DE De 12-jarige Ru- dolf Kooman uit de Commandeurshof lu het pian-Westeinde liep gistermiddag ernstige brandwonden aan zjjn handen op toen een bus met haarspray ont plofte. De luis had in een brandende stapel afval gelegen. De jongen, die met andere kinderen naar liet vuurtje had staan kyken, pakte de bus op, waarna het voorwerp uit elkaar sprong. Na provisorisch verbonden te zijn werd hij naar een ziekenhuis te loeiden vervoerd. In de loop van de avond kon de jongen naar huis terugkeren. De hoop afval was aangestoken achter de boerderij van de familie E. Kraan, nadat de bewoners vertrokken waren. De heer Kraan, wiens bedrijf steeds meer in de knel kwam door het uit breidingsplan „Westeinde", heeft de ge meente verlaten en zich gevestigd te Hazerswoude. De stijlvolle oude boer derij op de hoek van de Dorpsstraat en Veldzichtstraat behoort tot de bescherm de panden van Monumentenzorg en krijgt een nieuwe bestemming als woon- I gelegenheid voor een familie uit Voor- i schoten. LEIDEN Het laatste van de vier K O-Zomerorgelconcerten in de Pie terskerk wordt op vrijdag 21 augustus gegeven door Haite van der Schaaf, m.m.v. Simon Koeten, hobo. Op het programma staan werken van J. P. Sweeiinck. G. P. Cima. N. Bruhns, G P. Telemann, D. M. Gronau, J. L. Krebs en J. S. Bach. Haite van der Schaaf werd in 1927 te Amsterdam geboren. Zijn eerste orgel lessen kreeg hij van Hessel de Vries. Op 12-jarige leeftijd behaalde hij het Getuigschrift der Nederlandse Organis tenvereniging. Na leerling te zijn ge weest van Jacques Kort, kwam hij aan het Amstredams Conservatorium onder leiding van Jacob Bijster. In 1948 slaag de hij cum laude voor het eindexamen orgel. In 1951 verwierf hij na voortge zette studie het einddiploma hoofdvak Theorie. Halte van der Schaaf gaf talrijke con certen in Nederlandse kerken en voor de radio. Hij maakte ook toernee's in West-Duitsland. In 1965 kwam een grammofoonplaat met door hem ge speelde werken van Sweeiinck uit. Simon Koeten werd in 1924 te Alkmaar geboren. Hij studeerde hobo bij George Blanchard en Wilhelm Kremer. Behalve docent te Bussum en Amersfoort is Simon Koeten hoboist van het Radio Blazersensemble, het Barok Ensemble en het Radio Philharmoniseh Orkest. Hij treedt niet alleen in Nederland re gelmatig op maar ook i'n het buitenland (o.a. Duitsland en Denemarken) is St- mon Koeten een veel gevraagd solist. Air. Klaasesz opent maandag nieuwe school in Ridderveld Burgemeester Van der Willigen krijgt van de week bezoek. Bezoek ran de Leidse raad, die hem haarfijn komt vertellen waar hij de komende jaren niet meer over te vertellen krijgt. De raadsleden onderling hebben namelijk de afgelopen weken een werkprogram ma voor het college van b. en w. dat I september wordt gekozen. En daarin staat dat niet. de burgemeester de ver antwoordelijke man is van de Laken hal en Voorlichting maar de wethou der van CRM. De burgervader, die over twee jaar met pensioen gaat heeft dat in de krant moeten lezen. Niet elegant natuurlijk. In Gorknm heeft zich iets dergelijks voorgedaan. Burgemeester Ridder van Rappart kreeg daar van den plaatselijke afde lingssecretaris van de rvdA een brief je. waarin hem meegedeeld werd, dat hij nog wel overal bij mocht zijnmaar verder zijn mond dicht moet houden. Dat is niks, oordeelde PvdA'er Roel in 't Veld van de week tijdens het laat ste wethoudersoverleg. Onze burge meester is een nette man en hem moet keurig netjes verteld worden wat hij in het vervolg moet doen en laten. Die Roel toch. Dier jongen weet tenminste hoe het hoort. Op zijn initiatief nu gaan Van Aken, Driessen, Portheine met mevr. Geelkerken voorop de bur gemeester met een bezoek vereren. Ik kan me echt voorstellen hoe dal gaat. Ting, ting, gaat de bel aan de Witte Singel. De burgemeester doet zelf Com Ko> de nrJ. Klaasesz m dag met zijn echtgenote aan Alphen brengt zal hij 's middags om 2 uur de nieuwe school voor basisonderwijs in Ridderveld offi cieel openen. Voorlopig zullen in dit gebouw leerlingen voor de tweede Prot. Chr. School worden ondergebracht en leerlingen voor de tweede Openbare school in Ridderveld. Het Chr. Protestants onderwijs zal komen te staan onder leiding van het hoofd, de heer C. J. A. van Venetiën en die voor het Openbaar onderwijs onder leiding van het hoofd, de, heer M. B. M. van Gelder. Het gebouw heeft aan de zuidkant een open plaats tus sen de lokalen, waar men even tueel ook buiten les kan geven. De school bestaat uit acht klas lokalen en een kamer voor het onderwijzend personeel. LEIDERDORP RCL heeft gister avond een goede beurt gemaakt door een combinatie van UVS-spelers (het tweede en derde elftal waren gemixed tot één team) met 2-1 te verslaan. De Leiderdorpers dankten dat voornamelijk aan hun grotere inzet. In dit aantrek kelijke duel nam RCL via Ederveen de leiding, welke voorsprong nog voor de rust werd genivelleerd door Dissevelt. In de 20ste minuut na rust besliste opnieuw Ederveen de strijd in Leider dorps voordeel: 2-1. open. Zo jongens zijn jullie daar? kom binnen mevr. Geelkerken, Portheine, Van Aken en Driessen schuifelen naar binnen en na een kopje koffie komt het hoge woord eruit. Burgemeester, u mag in het vervolg dat en dat niet meer. Een diepe stilte valt. Dan pakt de burgemeester zijn pijp. stopt hem langzaam en dus goed en zegt dan. „Oh". Weer stilte. De burgemeesters vrouw komt binnen en vraagt of me vrouw en de heren een borrel willen. Nou graag. Het gesprek komt op gang maar het gaat niet over de politiek, Alleen over koetjes en kalfjes en zo. Na een uur is hel tijd om te gaan. Ann de deur heeft de burgemeester hri laatste woord. Toch wel fijn hoor, dat jullie het persoonlijk zijn komen ver- lellen. Elegantie stel ik bijzonder op prijs. En het is zo fijn als het tevoren door de krant wordt aangekondigd. Dan kun je er rekening mee houden. Jan Leune LEIDEN De N.V. Nederlandsche Electrolascli Maatschappij te Leidei deel uitmakend van de Hollandsche Beton Groep - heeft van de N.V. Ko ninklijke Nederlandse Zoutindustrie op dracht ontvangen voor levering en mon tage van de complete indampinstallatie voor de derde zoutfabriek van het AKZO-concern te Delfzijl. Voor de N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij zal NEM in de provincie Groningen een serie van drie aardgas- behandelingsinstallaties (zgn. „clus ters") gaan bouwen. Met deze projecten, die In 1971 zullen worden gerealiseerd, is een bedrag ge moeid van ca 10 miljoen. LISSE Een. bijzonder groot aantal belangstellenden was van daag naar de parochiekerk van de H.H. Engelbewaarders aan de Beekbrug gekomen voor de vie ring van de 25e ziekendag. Na een eucharistieviering, een koffie- en broodmaaltijd en 's middags een voortzetting van dit zieken- feest werd tenslotte deze dag, die werd georganiseerd door het Wit- Gele Kruis in Lisse, om half vjjf afgesloten. LISSE De aanvoer by de C'oöp. I Bloembollenveiling HBG te Lisse blijft groot. Er is een onverminderde belang- stelling bij de kopers en de prijs stijgt nog steeds. Dat de situatie heel anders ligt dan verleden jaar komt vooral duidelijk lot uiting in de prys-gemiddelden van de afgelopen week en dezelfde periode in 1969. Voor leverbaar van tulpen was de gemiddelde prys voor zift 12/op 9.43 vorgi jaar 8,03), 11/12 8.42 (ƒ6.73) en 10/11 6.25 (ƒ4.84). Opvallend is, dat er veel zift 10/11 wordt aangevoerd, die vlot van de hand gaat. Ook bij de narcissen, die toch de laatste jaren een vrij constant beeld vertoonden is een niet onaanzienlijke stijging te constateren vergeleken bij vorig jaar. De gele trompetten zijn favoriet, maar ook soorten als geranium en flower re cord. die vorig jaar vrij moeilijk lagen vinden nu een koper. De gemiddelde prijzen waren vergeleken bij dezelfde j perode van vorig jaar voor Dubbelneus I I 19.03 (ƒ16,69) DN II ƒ14,88 (ƒ11,75) j en DN III 9,03 (ƒ7,04). Behalve de normale leverbaai-veilingen, waar ook narcissen voor de klok komen, zijn er donderdagsmorgens 8 uur bij HBG speciale narcissenveilingen, waar voor grote belangstelling bestaat. De zelfde belangstellng bestaat voor de plant- en telgoedveilingen, waar even eens hoge prijzen wroden gemaakt. Ook de crocussen zijn dit jaar duur en als we hier de vergelijking trekken met i vorig jaar zien wij gemiddelde prijzen voor zft 10 van 6.09 4,99zift 9 5.85 (ƒ4,30). zift 8 ƒ5,49 (ƒ3.86 en zift 7 ƒ4.41 (ƒ3.62) Vooral crocus geel maakt beste prijzen. Tn de gladiolen is via het In- en Ver koopbureau H.B.G. een levendige han del voor het a.s. najaar. Voor de handel in dahlia's is het van belang, dat de dahliastatistiek 1970 is verschenen. Er staat ruim 311 ha. aan soort-dahlia's opgeplant (vorig jaar ruim 312 ha.) en ruim 3 ha. aan zaad dahlia's (vorig jaar ruim 2 ha.). LISSE Het is nog nooit in het 50- jarig bestaan van veiling Hobaho ln Lis- se gebeurd, dat de grote hal van 8000 in2 half augustus leeg was. Achterin stonden nog een paar rijtjes manden met bollen. De gehele grote aanvoer van 53.000 mand in de week van 11 lot en met 18 augustus is geheel weggekoeht. By de hyeinten is het niet anders, de 0300 manden zyn ook naar de export gegaan. In vergelijking tot verleden jaar is de aanvoer, ondanks een ge ringere oogst, ongeveer gelijk, zodat uit de grote leegte kan worden geconsta teerd, dat de export veel bloembollen direct nodig heeft. Het is trouwens aan de prijzen ook wel te bemerken. De dubbele vroege tulpen worden iets duurder: alleen de dure leliebloemige zijn iets gemakkelijker. Dit wil echter nog niet zeggen, dat ze nu goedkoop zijn. Bij de hyacinten blij ven de kleine maten zeer gevraagd. Men moet rekenen op vijftien tot twin tig cent voor een maat 14/15. Het aantal narlcssen in de veiling wordt steeds groter. De teler, die kans ziet om Gold Medal, de gele trompetnarcis goed te telen, kan zichzelf feliciteren, want de hoogste prijs voor één narcissebol groot ste maat ligt tussen de 40.2 en 41.25 ct. De andere komen wat minder hoog uit de bus. maar 31 cent voor een Golden Harvest I is ook een zeer lonende prijs. Easter Joy werd nog voor 33,50 tot 35,35 per honderd gekocht. De andere prijzen liggen onder de 30,voor de I per honderd. Mount Hood I mits van goede kwali teit. brengt tegen de twintig gulden per honderd op. Bij de grootkronige is ook een goede vraag te zien. De grote in dit gezelschap Carlton I brengt tus sen de 24,70 en 21.50 per honderd op! Even duur zijn de crocussen. De groot ste maten van blauw brengen gemakke lijk zes cent per stuk op. De gele zijn iets gedaald, maar 8,80 moet men nog j wel neertellen voor honderd 11/op. (Van onze correspondent) VALKENBURG De vier Valken- burgse raadsfracties die in september hun intrede doen in de gemeenteraad, hebben in een voorbereidend gesprek gesproken over de bezetting van de wet- houdenszetels, de raadscommissies en in ontwikkeling zijnde projecten. Als kandidaat-wethouders zullen de heren G. Vis en J. van der Mey (beiden CHU) worden voorgedragen. VOORSCHOTEN De Voorschotense voetbalvereniging S.V.L.V. gaat op fees telijke wj]ze hel negende lustrum vieren. Voorzitter F. Mens deelt mee dat. men hij deze viering niet stil kan blijven staan h(j liet verleden, maar gedacht moet wor- den aan de toekomst. Deze ziet- er voor SVLV niet somher uit, hoewel rekening gehouden moet worden met moeilykhe- den hetzij financiel of bestuurlijk. De prestaties van de elftallen hebben geen gelijke tred gehouden met de groei van de vereniging. SVLV speelt in de Leidse afdeling van KNVB. De officiële receptie ter gelegenheid van het 45 jarig beslaan wordt gehouden op zaterdag 5 september van 16 tot 18 uur in het clubhuis. Diezelfde zaterdagmid dag is er om 14.30 uur in het Cultureel Centrum een groot kinderfeest. Het ge zelschap „Florida" brengt dan een jeugd programma met bekende radio- en tele- visieartiesten. 's Avonds om 19.45 uur is er in het Cultureel Centrum een cabaret- en varieté-avond met dezelfde artiesten. Deze avond voor de senioren-leden met hun dames wordt besloten met een bal. Zaterdag a.s. staat in het teken van de vrolijke voetbal. Om 14.30 uur is er een gecostumeerde wedstrijd tussen twee mannenteams, daarna spelen het Se en 9e I senioreneltal tegen Docos uit Leiden. Deze wedstrijd begint om 17 uur. Als slot van deze bijzondere voetbalmiddag speelt om 19 uur een dameselftal van SVLV tegen een damesteam van Stomp- wijkse Boys. Zaterdag en zondag 29 en 30 augustus is er een individuele 5-kamp. De te volbrengen 5-kamp zal bestaan uit: 100 meter hardlopen: verspringen: paaltjes dribbelen; balwerpen en doel- schieten. Voor de pupillen wordt de 100 meter vervangen door 60 meter hard- KOUDEKERK Het is alles sport wat de klok slaat, zaterdag; in Koudekerk. Want behalve de wielerronde, opent het eerste elftal van de voetbalvereniging „Koudekerk" ook het voetbalseizoen 1970-1971 met een lichl wedstrijd tegen Het team uit Ameide is geen onbekende voor Koudekerk, want in competitiever band ontmoette men dit elftal al eens eerder. „Koudekerk" hoopt dit jaar op een hoge klassering in de 4e klas A van de KNVB. Vorig jaar toonde men zich lange tijd een serieuze kandidaat voor het kampioenschap, maar tijdens de min der goede tweede competitiehelft ver speelden de Zwerissen c.s. hun kansen. Er wordt momenteel stevig getraind, en namen als „Borawitz" en „Devrind" moe- ten toch ook een buitenstaander hoopvol I in de oren klinken. Men is dan ook opti- mistisch, en de enige wedstrijden, die men vreest zijn de streekderby's tegen Hazerswoudse Boys, maar deze tragiek speelt zich eerst af op 12 september a.s al zal het er dan wel weer warmpjes toegaan. Behalve voetbal, kunnen de toe schouwers zaterdag ook nog genieten van een grandioze muziekshow, die de mu ziekvereniging „Kunst Na Arbeid" ver sterkt met Drumband en Majorettes van „Crescendo" uit Alphen a. d. Rijn op de grasmat van het sportpark ten beste zul len geven. Van correspondent) LISSE Na het lractieberaad gister- I avond over het aantal wethouderszetels I in Lisse heeft nu ook de gemeenteraad van Lisse in zijn totaliteit zich zonder hoofdelijke stemming akkoord verklaard met het voorstel van b. en \y. om met 1 j ingang van 1 sept. a.s. (de dag waarop de raad in nieuwe samenstelling voor hel eerst bijeen koiiit) over tc l gaan tot de. benoeming van drie wet- houders. By de bespreking van het voorstel van ,b. en w. merkte de heer H. Nieuwenhuis SGPop accoord te gaan met een der de wethouderszetel, maar wees erop dat z.i. de sport in Lisse topzwaar is ge- I I worden en de zondagsrust en zondags- 1 heiliging er niet door beovrderd wordt. De heer G. van der Berg (KVP) wilde vastgesteld zien, dat onder het wet hou- Zakei Spektrum" (de voorheen genaamde „Werkplaats") in Sassenheim zou ko- In antwoord op een door de heer Hol lander (Prot. Chr.) gestelde vraag be- vestigde de voorzitter, dat bij een aan tal van drie wethouders niet verwacht wordt, dat alle wethouders ook een j fulltime taak zullen hebben. De heer P. van Leeuwen (PvdA) merk te namens zijn fractie op. dat het juister is, dat de Sport- en Recreatie nu een deel van de taak van een wethouder wordt. Het college draagt daardoor nu meer directe verantwoordelijkheid. De te benoemen wethouder is dan ambts halve voorzitter van de Sport- en Re creatie-Commissie. De gelegenheid tot het stellen van vra- i gen was voor de heer G. van der Berg 't aanleiding om mede te delen dat hij bij de nieuwe raadssamenstelling zal aftre den als voorzitter van de KVP-fractie. Als nieuwe voorzitter zal optreden ir. A. H. J. Paardekooper. De hr. M. Monlagne (Prot. Chr.) merk te op, dat gebleken is, dat, oudanks de vele regenval in de laatste tyd, er nog altyd een sproeiverbod is voor de be sproeiing van tuinen. Hy vroeg, of dit nog wel juist is, want er wordt hierdoor voor tienduizenden guldens schade be rokkend aan de tuinen in de bollen streek. De voorzitter antwoordde, dat de lange verbod-periode inderdaad zwaar weegt. Hy zal een uitvoerig onderzoek instel len en hoopt de heer Montagne in de volgende zitting van antwoord te kun nen dienen. rianon: Remmen los in Mi: (14 jr.) Dagelijk: 2:30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 ei Camera The sterile Cuckoo (14 jr.) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtv. vr.-za. 23.30 uur: De man met de wassen beelden (18 jr.) Studio: Samen uit, Samen thuis (a.l.) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rex: De Sexzoekers (18 jr.) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.30. 7.00 en 9.15 uur Nachtv. vr.-zat. 23.30 uur: Via Ero tica (18 jr.) Luxor: De strijd van Cable Hogue (14 jr.) Dagelijk: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: West Side Story (14 jr.) Dag. en zondag: 2.30 en 8.00 uur. jongen (14) redt Duitse landgenoot uit zee NOORDWIJK l)e Duitse badgast K. II. Hiising (44), die in Noordwyk vakan tie houdt, is gistermiddag omstreeks half vier ternauwernood aan de verdrin kingsdood ontsnapt. Hy bevond zich sa men met de 14-jarige Michel Biirger uit Denklingen tot horsthoogte in zee, toen de nogal ruwe. golven over hem heen sloegen. De heer Hiising viel omver en kreeg zoveel water binnen, dat hy dreig de te verdrinken. In zijn angst greep hij de jonge Michel beet, die daardoor eveneens in levens gevaar kwam te verkeren. Deze was echter een goed zwemmer en had bo vendien in zijn woonplaats bij de red dingsbrigade, waarvan hij lid was. ge leerd hoe hij in een dergelijke situatie moest handelen. Michel Bürger paste de zogenaamde bevrydingsgreep toe en bracht vervolgens de heer Hüsing op het strand. Daar werd de drenkeling door een aanwezige Duitse arts behan deld. Hij heeft geen nadelige gevolgen ondervonden. WOERDEN, 19 aug. Kaas Aanvoer 47 partijen. Notering: le en extra kwal. 4 20-4.38 per kg: 2e kwal. 4.05-4.19 per kg. Zware kwal. tot 4.60 per kg. Han del stug. DEN BOSCH, 19 aug. Vee Aanvoer totaal 7039: runderen 1587; graskalveren 285; vette kalveren 396; nuchtere kal veren 2263; schapen 958; slachtvarkens 442; slachtrunderen 1108;; melk-, kalf- koeien 1025-1775; guiste koeien 880-1300: graskalveren 400-600; kalf vaarzen rood bont 1225-1725; zwartbont 925-1350; klamvaarzen 1075-1250: guiste vaarzen 925-1210; pinken 600-825; nuchtere kal veren 275-425; weideschapen 55-90; slachtrunderen 5.15-5.60 extra kwal.: idem 4.65-5.05 le kwal.; idem 4.10-4.55 2e kwal.; idem 3.80-4.00 se kwal.; vette stieren 4.75-5.30; worstkoeien 3.65-3.90; vette kalveren 3.50-3.80 le kwal.; idem 3.30-3.45 2e kwal.; idem 3.05-3.25 3e kwal.; nuchtere slachtkalveren 1.35-1.75 per stuk 45-80; slachtzeugen 1.73-1.80 le kwal.; idem 1.64-1.71 2e kwal.; vette schapen 90-115; vette lammeren 95-120: melk, kalfkoeien groter - rustig - stabiel guiste koeien ruim - trager - prijsh.; jong vee gewoon - flauw - prijsh.; vette kalveren minder - redelijk - stijver; nuch tere slachtkalveren ruimer - lui - duur; schapen, lammeren groot - kalm - niet gehandh.; slachtvee ruimer - slepend - ongewijzigd; slachtzeugen als vorige week - minder vlot - weinig verandering. UTRECHT, 20 aug. Vee Totale aan voer 3878; weekaanvoer 4392; runderen 1439, vette kalveren 32. graskalveren 154. nuchere kalveren 630. schapen 1300. varkens 240 beneden 100 kg, bokken en geiten 53. Prijzen: melk- en kalfkoeien 1250-1450. kalfvaarzen 1025-1040. vare koeien 850-1050. pinken 600-875. stieren 800-1450, grasklaveren 450-675, nuchte re kalveren 40-80. fokkalveren 125-375, schapen 90-145, lammeren 95-140, bok ken en geiten 12-70, vette koeien le KW. 4.80-5.10, id. 2e kw. 4.40-4.80, id. 3e kW. 4.00-3.50, vette kalveren le kw. 3.30- 3.50. id. 2e kw. 3.00-3.30, id. 3e kw. 2.90- 3.00, nuchtere kalveren 1.40-1.75, slacht zeugen 1.60-1.70, jonge slachtzeugen 1.75- 1.90. Handel en prijzen: melk- en kalf- koeien, matig, niet geheel prijsh.: vette koeien, flauw, prijsh.; vare koeien, rus- j tig, ruim prijs.; vette kalveren, rustig, niet geheel prijsh.; graskalveren, rede- I lijk, ruim prijsh.; nuchtere kalveren, rus- tig, ruim prjjsh.; fokkalveren, rustig, prijsh.; schapen, kalm. nauw. prijsh.; vbarkens, vl'ot, niet geheel prijsh.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4