Wielerprofs optimistisch Tactiek van Hemmes beslissend pelk: volendams Ottenbros tot het laatst in regenboogtrui Veel interesse Jan Jansen arlrl= nieuwe ausputzer US 191 ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 7 W.K. WIELRENNEN LEICESTER (Van onze sportredactie) LEICESTER Van alle wereldtitels, die er in Leicester te verdienen waren en nog zijn, zal het kampioenschap van zondag tot de grootste finan ciële winst leiden. Gistermiddag zijn ze in Leices- ter binnengestapt, de broodrijders. Hun bonte afwisseling van het gezelschap baanrenners, dat neutraal rondwandelde in trainingspakken en de reclame moest afplakken omdat de reglementen wel toestaan dat firma's het hele jaar door hun goeie centen geven aan de wielersport, maar het op een kampioenschap niet mogen laten merken. Voor de profs zijn wat dat betreft de bepalingen gunstig en zo wisselde gisteren het wielerbeeld in Leicester met opzichtig beschilderde ploeg leiderswagens en renners die reclame op het lijf voerden. Dé meesten van hen kwamen nage noeg regelrecht uit Parijs-Luxemburg, de laatste test voor het wereldkampioen schap dat een beroepsrenner in een klap rijk kan maken. Hel is de aantrekke lijkste titel, die waarvoor zij zondag 300 kilometer lang fietsen- Om 10 uur be ginnen zij er aan, en als hij woord houdt lat Harm Ottenbros om 9-59 voor het iatst in zijn regenboogtrui. Hel is ver boden voor een kampioen dat shirt in de volgende titelwedstrijd te dragen, zodat Harm Ottenbros het blauw van Willem -Gazelle moet nemen. ..Maar", beloofde hij zichzelf, „die re genboogtrui hou ik tot het laatst aan. Tot irm Ottenbros Aan een prognose over de toekomstige wereldkampioen zit onverbrekelijk de I naam van Eddv Merckx verbonden. Win- i naar dit jaar van een serie klassiekers en de twee grootste ronden: Italië en Frankrijk. Zijn grootste tegenstanders in hel wereldkampioenschap zullen waar- schijnlijk in de eigen Belgische ploeg zitten. Van Roger de Vlaminck is bekend dat hij oorlog voert in iedere wedstrijd die hij met Merckx rijdt- En Walter Go- defroot in Italiaanse dienst heeft een te grote naam om zijn eigen op te qfferen. Jean-Pierre Monsere en George Pintens zijn talentrijke en eer zuchtige jongeren, Hei-man van Springel haakt naar een grote uitslag in een sei zoen vol teleurstellingen en tegenslag. Er wacht Lomme Driessen, de ploegleider van Eddy Merckx, een zware taak om die scherven in de opbouw van de Bel gische equipe te lijmen. Hij heeft aange kondigd er hartige woorden over te zul len spreken met hen. die door de BWB dien heeft hij het veel te druk in zijn drankzaak". Alleen trainer Hans doelDunt tegen. ook de hele verdediging weer aan el- Croon dacht er andera over HU ad- Johan Pelk maant zelf echter tot voor- viseerde het Vol endam hes tuur de 28- zichtigheid: „We hebben nog geen se- - - T rieuze tegenstander gehad. Dan valt jarige .lohan reik gewoon een nieuw er nog wat te zeggen. Het is contract aan te bieden en hem wat trouwens wel wennen geweest in het steun toe te zeggen in zyn uitbundig begin. Het vereist een heel andere kijk florerende drankzaak. °P hct sPel- Maar tot dusver is het me erg meegevallen. Ik had veel meer Johan Pelk. weer genezen verklaard moeilijkheden verwacht, maar dat kan van een hardnekkige liesblessure. nog komen. Ik zie me tenminste nog kwam dan ook volgzaam op de eerste niet elk kopduel van elke lange mid- training. Overigens zonder al te veel denvoor winnen. De 1.75 meter lange illusies. Alleen met de zekerheid dat Johan Pelk lacht. Hel voetbal- het hard knokken zou worden om in leven ,lijkt weer stralend voor hem. het eerste te komen. Dat toekomst- Zijn „versleten image" zal door zijn beeld van de „versleten" Pelk ver- Ausputzersrol wel worden wegge- kaar praten en dat is bij een jonge ploeg als Volendam verschrikkelijk belangrijk. Kras en Pelk moeten de mensen zijn die in de ploeg de men tale ruggegraat vormen. En dat zal wel lukken, dacht ik Over het spel van Pelk ben ik tenminste erg tevre den- De aansluiting van de achter hoede is nog nooit zo goed geweest. Het gaat veel sneller en dat komt vooral door Pelk Natuurlijk heeft hij het nadeel dat hij vrij klein is. Maar vergeet niet dat de twee lange jongens als de Jonke bij hem staan. Én Pelk zelf gaat ook niet gauw opzij". Nee. Hans Croon wil anderde opeens door het simpele zin- werkt. Dan excuseert hij zich. Dorstig netje van Hans Croon- „Ik wil jou Volendam wil nog wat kratjes bier maar eens in het centrum van de ver- thuisbezorgd hebben, en Johan Pelk dediging zetten". is zakenman genoeg om aan dat ver- Johan wimpelde met een „Zouden we zoek te willen voldoen dat wel doen" een nieuwe glansrol Meer tijd heeft Hans Croon om zijn aanvankelijk nog af. Hij bezweek ech- voetbalontdekking te verklaren. „Na ter voor de argumenten van de rad- het vertrek van Klaas Karregat ben pratende Croon. Drie oefenwedstrijden ik al mijn spelersmateriaal eens langs, stqnd hij nu al op de voor hem gegaan om een vervanger voor hem te vreemde „Ausputzer" plaats. vinden. Toen kwam ik onherroepe- Tot dusver blijkt de „Pelkformule" lijk bij Pelk- Hij heeft gewoon een voorlopig geen kwaad woord horen over zijn „ontdekking". Ook kritisch Volendam is na de oefenwedstrijden tegen twee amateur- clubs en ZFC tevreden- Het lujstert' attent naar Pelk die zegt dat hij ten minste veel minder hoeft te lopen als' verdediger. En dan heeft snel reage rend Volendam weer een ander oor deel klaar: „Pelk die kan nog wel acht jaar mee. Kijk maar naar Karre gat. die al 36 was toen hij er mee

Leidse Courant | 1970 | | pagina 7