In de startblokken voor bekerstrijd en competitie Wonderen mage herwinnen Schutter gezocht Ingespeeld elftal Halve wedstrijd Zwakke defensie Aanvallend Hardere lijn Opengevallen Verjonging Voor de duvel Niet sterker Hoge klassering Niet bang Laagvlieger Veel vertrouwen Onopvallend Verontrusting (Van onze sportredactie) De oefenperiode voor het begin van de nationale com petitie wordt eik jaar uitgebreider en intensiever. De tijd dat een ploeg vrijwel zonder voorbereiding aan het „grote avontuur" begon, is radicaal voorbij. Men kan zich zelfs afvragen of er niet te intensief wordt geoefend en de honger naar de bal al grotendeels is gestild voor de competitie. Er is nog een aspect. Een „gesloten seizoen" is tot de onmogelijkheden gaan behoren. De elk jaar weer (te) laat beëindigde competitie wordt gevolgd door de tijd van de fluistercampagnes en de veronderstellingen, inherent aan de komende transfer- maand, waarop weer onmiddellijk de oefenwedstrijd reeksen beginnen. Ook het publiek zou daardoor gebrek aan adem kunnen krijgen en overvoerd kunnen raken. Een kwestie overigens die louter de clubs en hun bestu ren aangaat, die enerzijds de consequentie moeten aan vaarden van het (semi)-professionalisme en daardoor zijn gedwongen zo goed mogelijk voorbereid te starten, anderzijds toch merken dat een oefenreeks niet een enkele uitzondering als Feijenoord daargelaten die publieke belangstelling trekt die op basis van de naam en faam van tegenstanders mag worden verwacht. Zij gunnen het publiek door de wedstrijden wel een inzicht ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1970 in de mogelijkheden voor het aanstaande seizoen, een inzicht dat hierbij gecomprimeerd volgt. Er zal uit blij ken dat „aan de poten van de zetels van Ajax en Feijenoord wordt gezaagd", dat veel wordt verwacht van PSV, dat een heftige strijd zal kunnen ontbranden om de plaatsen-na-de-top en dat er ook zijn die zonder illusies, alleen met de hoop zich te kunnen handhaven, de bekerstrijd en de competitie ingaan. De top moet, hoe desastreus dat langzamerhand voor de spanning in de competitie ook gaat worden, weer worden gezocht in het tweetal Ajax en Feijenoord, waarbij door menigeen Maar van trainer Linder is de uitspraak: „Met miljoenen koop je wel spelers, maar het is niet gezegd, dat je er een sterk elftal mee hebt gekocht". Hij neemt dan ook de uiterste •serve in acht. Want, zo zegt hij; „Laten we •ch nuchter blijven. P.S.V. heeft veel •ïnvesteerd en iedereen verwacht wonderen m ons, maar we zullen onze klasse toch eerst oeten bewijzen. Ons aankoopbeleid is afgestemd op een meerjarenplan, dat beopgt de afstand tot Ajax en Feijenoord kleiner te maken. We hebben niet het vele geld eïnvesteerd om dit jaar al kampioen te orden. Wel willen we verder komen in het Europa-Cuptoernooi II". Woorden na d« woensdagavond gespeelde, laatste „serieuze" oefenwedstrijd tegen Anderlecht. Ter ver duidelijking voegde Linder er nog aan toe: „Wonderep zijn niet te koop, ook niet voor miljoenen". Maar voor de voetbalenthousiasten is het prettig te weten, dat P.S.V. bijzonder aan trekkelijk voetbal speelt. De Deen Munk Jensen heeft al de bijnaam „Jacky .Charlton" Ver- Hij ls een absolute versterking voor de defensie. Vooral bij hoekschoppen gaat nsen naar voren om, als Jacky Charlton, te ichten met het hoofd te scoren. Jensen speelt „keihard" en heeft het nadeel dat hij bij vijandelijke aanval niet „de bal speelt" r de tegenstander eraf zet. Hoe zullen daarop de Nederlandse scheidsrechters rea- Op het middenveld zal de door Go Ahead te licht bevonden Gerrit -van Tilburg jen aanwinst blijken, want Linder heeft hem in korte tijd „gevormd". Ook Harry Vo« (van A.D.O. afkomstig) wordt door Linder als een ot „grote uit te groeien" beschouwd, in de aanval vormen Devrindt en Schmidt lansen een sterk duo, „maar ik zit met een linksbuitenprobleem", zegt Linder. „Ik heb nog geen oplossing gevonden. P.S.V. bezit wel schakels om de aansluiting met Ajax en Feijenoord te realiseren maar er zijn enige ij en als die „breken" zit ik (later) geen geheim van gemaakt, de aanval geen zorgen heeft, r do defensie, waarin men zocht •als Feijenoord bezit! Israel- Ajax heeft er sterk over gedacht te iten hel tweetal Vasovic-Mansveld (A.D.O.) laar dat ging niet door. En aan- I5n?zien het aantal klasseverdedigera niet zo Igroot is of niet te koop was „moet Ajax iee doen". Een extra-stimulans "dammers zal zijn, dat het werd voorbijgestreefd door Feijenoord, dat geen tampioen werd, maar wel de Europa Cup reroverde, waardoor de belangstelling voor Ajax daalde. Daarbij kwam nog het weinig «ïocesvol verlopen Jaarbeursstedentoernooi en matige resultaten in de- oefenperiode, waarin Neeskens (R.C.H.) zich een grote aan winst toonde maar van wie Ajax hoopt „dat het vierendertig competitiewedstrijden kan Volhouden. Er is meer gebleken dat een speler, teplaatst tussen betere dan hij gewend was. unhoog schoot, maar later toch terugviel". De Ajax is ervan overtuigd, dat dit lelzoen moeilijk zal worden, te meer omdat ik de Europa Cup volop aandacht vraagt en moet worden gepoogd de „image" die Feijenoord moeiteloos handhaaft, te herwinnen. de Franse sportbladen (St.-Etienne Feijenoord) en ln de Duitse (toernooi in DUsseldorf) kwamen de Rotterdammers er t zo best af. „Keihard voetbal", luidde het ■deel. Franse commentatoren legden zelfs woord „gemeen" in hun kolommen. Bij jenoord zal men volmondig toegeven „dat klopt", In die wedstrijden, en ook vorige ek tegen Honved, werd behoorlijk fors ipgetreden. De oorzaak zou kunnen zijn, dat 'eijenoord zich instelt op een bikkelhard duel n Argentinië om de wereldbeker. lelijk i6. dat de Rotterdamse ormatie enigermate in onzekerheid verkeert. de achterste vier speelt het probleem Schneider. Trainer Happel heeft hem op echts gezet, op links of in het geheel niet >pgesteld en Romeijn geprefereerd. Doelipan Treytel ls regelmatig vervangen door Geilman. ~ip het middenveld kreeg Jan Boskamp steeds jdens een wedstrijd een kans, doordat Hasil ruit werd gehaald. In de aanval dook steeds /eer voor een deel van de wedstrijd Joop van laele op, geen wondertalent, maar wel een peler, die onbekommerd schiet en doelpunten ïaakt. En daaraan mankeert 't bij Feijenoord. lindvall noch de te weinig zelfvertrouwen ezittende Wery noch Moulijn die een merk aardige terughoudendheid demonstreert wat chietkansen betreft, mogen potentiële pro- ucenten van treffers worden genoemd. De* toe gescoorde doelpunten in de •efenperiode kwamen uit de tweede lijn of uit 'rije trappen. geval, en dat is het belangrijkste, xe er. Maar door die, gezien de tot nu toon gespreide veldoverwichten, toch te noemen produktie, het wisselen van dat op het zoeken naar de juiste for- natie duidt, heeft het buiten 'kijf Inhoudsvolle eijenoord nog niet het rendement kunnen *en dat er ongetwijfeld in zit. Algemene ng bij Feijenoord: zodra spelers als'- uifCindvall en Wery het kleine beetje geluk •ebben dat nodig is om de bal niet net naast binnen de palen te werken, zit het schot teen in. Die drempel moet Feijenoord nug En wat de opstelling betreft: er zal niet eel veranderen ten opzichte van vorig jaar. irootste knelpunt: Schneider of Romeijn. En Ra nevellicht komt Van Daele in aanmerking als Leidej 'e Prot*uktie van Kindvall blijft tegenvallen. mV«PM JU exotl3,c neeste opmak en. Vo mansgee Afgaande op de verrichtingen in de oefen wedstrijd tegen de Belgische kampioen Stan dard Luik moet F.C. Twente in staat worden geacht weer een belangrijke rol te spelen. Ten opzichte van het vorige seiz.oen heeft: het spelersmateriaal.weirtlg wijzigingen ondergaan. René en Willy van der Kerkhof van de Helmondse amateurvereniging M.U.L.O. Vooral René lijkt een aanwinst van betekenis. Hij is jong en brutaal, enorm snel en passeert op vallend gemakkelijk. Naast snelle spelers als Nagy, Jeuring en Pahlplatz moet hij bij F.C Twente kunnen uitgroeien tot een aanvaller Alle spelers, die vorig seizoen de kern vormden, zijn er weer bij. Rijvers kan dus aan de com petitie beginnen met een ingespeeld elftal. Toch is het bij F.C. Twente niet helemaal bij het oude gebleven. Van Ierssel en Achterberg, vorig jaar nog middenveldspelers, zullen nu in de laatste vier spelen. Van Ierssel als rechter- verdediger, Achterberg op links. Het centrum wordt gevormd door Drost, vorig seizoen nog rechtsachter in het Nederlands elftal, en De Vries. Op het "middenveld zullen Huve en Van der Vall spelen, terwijl Pahlplatz in teruggetrokken positie achter de aanval zal moeten opereren. Rijvers hoopt door deze ver anderingen de defensieve kracht van Twente groter te hebben gemaakt. Dat het grote aantal tegentreffers in het vorige seizoen aan deze gewijzigde opstelling ten grondslag ligt, spreekt voor zich. In de oefenperiode heeft A.D.O. behoorlijke uitslagen gemaakt, zeker in aanmerking ge nomen dat de ploeg nog niet op volle sterkte blessure, dat hem het spelen voorlopig on mogelijk is. Ook Rob van der Bol (lies blessure), Frans van der Heide (scheurtje in het kuitbeen) en Guus Haak (knieblessure) zijn enige weken niet beschikbaar. De aanvankelijk tamelijk optimistische kijk van Cor van der Hart wordt trouwens niet geheel versluierd door de reeds omvangrijke ziekenlijst In de oefenwedstrijden is gebleken dat Holland Sport in de transferperiode enige waardevolle spelers heeft aangetrokken, waar van d« vierentwintigjarige aanvalsspits Jan Coenen mogelijk de „ontdekking" kan worden, een versterking van de aanval waaraan het tot nu toe te veel van „stormram" Joop van Maurik moest komen, te meer daar Paul Roodnat op de linkervleugel nog niet geheel uit de verf is gekomen. Voor de naar Feijenoord vertrokken Jan Boskamp, die in het verleden vrijwel altijd de enige stuwende kracht achter de Haagse aanval was, lijkt met de Joego-Slaaf KEES RIJVERS Na het behalen van het kampioenschap in de eerste divisie sprdk Volendamtrainer Croon de hoop uit, dat in de transferperiode een goede aanvalsspits gekocht zou worden. Het bleek ijdele hoop, zodat Volendam de ere divisie met dezelfde aanvalslinie als die van vorig jaar ingaat. Daar staat tegenover dat doelman Jan Ruiter een nieuw contract tekende en daarop had zelfs Croon niet meec De enige actie, die Volendam dan ook onder nam in de transferperiode was het aankopen van een amateurdoelman: Fred Man van de Wormerveerse vereniging W.F.C. Een verlies leed Volendam echter toch, want de ge routineerde verdediger Klaas Karregat kon digde opnieuw zi" ÉM'I de verdediging verzwakt. De plaats van Karregat zal worden ingenomen door Johan Pelk, van origine een middenveldspeler. Op het middenveld ook een wijziging. Jan Muhren kan wegens studie voorlopig niet spelen. Zijn plaats zal worden ingenomen door Jack Hoogland. De kracht van het huidige Volendam valt moeilijk te peilen, want traditiegetrouw oefende de club slechts tegen teams van de derde garnituur. Alleen de laatste wedstrijd, tegen een militair elftal, was zwaarder. Daarin werd dan ook al snel aangetoond dat de verdediging zeer kwetsbaar is. Daarop afgaande lijkt het voor Croon- en Volendam een zorgelijk jaar te Wat het vertrek van Beek (Go Ahead), Evenblij (Z.F.C.), Koopman (Z.F.C.), Groot (R.C.H.), Verschoor (R.C.H.), Vos (E.D.O.) en Theunissen (Young Boys) voor Telstar tot gevolg zal hebben, is voor de Velsenaars nog een open vraag. De weinig imponerende rol in de laatste competitie doet vermoeden, dat Telstar het weer zwaar zal krijgen. Trainer Rab is evenwel niet zo pessimistisch Er is gebleken dat hij vooral op mentaal gebied zijn ploeg de nodige ruggesteun kan geven. De wedstrijdmenl Met de komst van de vroegere trainer van Sparta, Wiel Coerver, is het „gezicht van N.E.C." totaal gewijzigd. In de oefenwedstrijden veertig doelpunten in acht duels bleek dat van het voorheen nogal lief spelende N.E.C niets is overgebleven. De overgang van de semi-profstatus naar de bijna zuiver professio nele heeft N.E.C. gemaakt tot een keihard strijdend en met nimmer aflatende geestdrift spelend prof team. Niet alleen conditioneel en wat inzet betreft heeft Coerver N.E.C. ge- ijzigd, ook speltechnisch. De negatieve voorkomen van doel- zal A.D.O. ongetwijfeld nog aan kracht winnen. De absentie van Berg is vooral merkbaar in de aanval. Hij moet de man zijn, die zijn landgenoot en „debutant" Harry Hestad, die heeft getoond een zuiver en hard schot te bezitten, en Wytz# Couperus van de nood zakelijke passes dient te voorzien. Met zijn. technische capaciteiten moet Berg die taak kunnen volbrengen. Mèt hem zullen de zorgen van trainer Jezek verminderen, want hoewel in enige wedstrijden redelijk werd gescoord, bleek de aanval toch niet op het peil te staan van middenlinie en defensie, waarover Den Haag zich ondanks debutant Van Vliet en Korevaar in de achterste vier geen zorgen maakt. De opzet van Jezek lijkt, zoals in de laatste oefenwedstrijden in de eerste helft geen' risico i proberen" en na de rust de mogelijkheden uit buiten. Die tactiek heeft tot succes geleid en er mag worden aangenomen dat zü zal worden voortgezet. De hoop van Holland Sporttralner' Cor van der Hart over een bredere kern te kunnen be- •chikken om daarmee een grotere conourrenlie te krijgen voor het eerste elftal, ls reeds voor deel de bodem ingeslagen. Voor de aanvang nog maar één ontmoeting is gespeeld voor een vair de oefenwedstrijdenserie stonden bij Hol land Sport negenentwintig contractspelers op de lijst. Van dit. aantal is inmiddels Martin van Vianen definitief afgevallen. Jan Teske ondervindt nog zoveel hinder van zijn dijbeen- Ljubomir Milic en de ex-Ajacied Ben Muller voor voldoende compensatie te zijn gezorgd. De achterhoede zal Cor van der Hart de nodige zorgen baren. Nu hij Martin van Vianen mist, heeft hij voor Woody Louwerens, die zich overigens in de voorbereidingsduels be trouwbaar toonde, twee ex-amateurs achter dc hand: Koos van Elleswijk en Nico v. d. Gaar den. Bovendien moet Van der Hart nog een oplossing zoeken voor de opengevallen plaatsen van Van der Bol. Teske en Haak M.V.V. heeft een goed seizoen gehad. Maar na de tournee door Schotland werden de pres taties van de Maastrichtenaren minder en de geruchten staken de kop op, dat M.V.V. hard aan verjonging toe was. De gemiddelde leeftijd van het eerste elftal lag immers rondom de dertig ja ai*. Door de komst van Mares. Klingen grote vraag voor Rab is of hij het vernieuwde Telstarteam op tijd zal hebben klaar gestoomd. Overwinningen op R.C.H. en E.D.O. in het oefenprogramma leken de goede kant op te wijzen, maar tegen Reading, de eerste sterkere tegenstander, werd een gevoelige nederlaag geleden. De hardere lijn, die trainer Rab zo graag in zijn ploeg wil brengen, is met het vertrek van Beek danig in het gedrang ge komen. De spitsspelers Lecherman, De Jong en - Jonker zullen nog gehard moeten worden. Minder zorg baart de achterhoede, die met de komst van Wijngaarde, Driessen en Molenaar naast de geroutineerde De Vries voor veel clubs een moeilijk te nemen barrière zal blijken. punten heeft plaats gemaakt voor een positieve, want Wiel Coerver propageert aan vallend voetbal. In de voorbereidingsperiode toonden Jlirgen Jcndrossek en de van Blauw Den wel en onbekende factor in de competitiestrijd i lo Ahead, dat in Barry Hughes een „fanatieke alner" heeft gekregen, die geen genoegen eemt met half werk. Hij moet er echter wel et materiaal voor hebben. Van de aankoop uud Geels verwacht Hughes veel. Voorts is ij bijzonder content met het feit dat Go Ahead steeds professioneler wordt, wat hem het -'erken vergemakkelijkt. Een prognose mondt n Deventer uit in: „We hebben vertrouwd nateriaal en aanvullingen. We zijn van plan luchtig mee te spreken en Hughes heeft de ipelers ingepompt dat ze voor de duvel nog andering gekomen. Als Den Rooijen en Klingen in het elftal kunnen worden ingepast, zal de gemiddelde leeftijd van dertig terug vallen naar vierentwintig. M.V.V.-trainer George Knobel zoekt daarin de winst van het elftal. „Maai*", zegt hij, „ik moet het elftal kunnen ombouwen zonder dat er moeilijkheden ontstaan. Indien dat lukt, heb je voor een aantal jaren gewonnen". Knobel is een van de trainers die elk jaar weer voor een uitzichtloze taak 6taat. Hij kan M.V.V. geen kampioen maken want de barrière van de „grote drie" is voor de Maastrichtenaren niet te nemen. Zij hebben daarvoor niet de finan ciële mogelijkheden. Wat blijft er dan nog over* „Proberen niet te degraderen en aansluiting bij de tweede top te krijgen", aldus George Knobel. In het nieuwe seizoen wil M.V.V. meer op de aanval gaan spelen. Met. drie spitsen: Willy Brokamp op links, Nico Mares in het midden en op rechts Ivan Mraz. Hierdoor komt de Tsjech eindelijk op de plaats terecht die hij ook bij Spartak bezette. De achterhoede baart Knobel geen zorgen Voor het middenveld heeft hij de beschikking over niet minder dan zes spelers: Co Prins, Jo Bonfrere, Jan den Rooyen. Gerard Hoenen, Jo Toennaer en Harrie Heynen Voor Knobel is het zaak om so •nel mogelijk de sterkste tandem in het A.Z. '67 heeft in de oefenwedstrijden alleen nog maar zijn defensieve gezicht kunnen laten zien. De echte aanvallers, Vredenburg en de beide Polen Llberda en Szmidt waren respectievelijk geblesseerd en nog niet in Nederland ge arriveerd. Desondanks maakten etiige jonge spelers, Schaafstra en Beenders, met routinier middenvelder Twisk de doelpunten, die vol doende waren voor gelijke spelen tegen Huddersfield Town en Chai'leroi. Alle oefen duels tégen amateurs werden met vrij forse cijfers gewonnen en dat was dan meestal te danken aan de meer solide achterhoede. Het middenveld lijkt door het vertrek van Chris Dekker verzwakt, al heeft Abe van der Ban (ex-Z.F.C.) mogelijkheden om een waardige opvolger te worden. Na de oefenwedstrijden is wel duidelijk gebleken, dat A.Z. zeker niet sterker is geworden dan vorig jaar. Alleen de Pool Sygmu'nd Szmidt zou daarin nog ver andering kunnen brengen. aiddenveld t- In het vorige seizoen boekte Haarlem ie november tegen N.A.C. de laatste zege en werd nadien in thuiswedstrijden niet mee1' gewonnen. Op de laatste competttledag even wel werd Telstar nog het slachtoffer want Haarlem wilde zich nog eenmaal „laten zien" aan trainer Hughes, die zijn besluit al had genomen en werd opgevolgd door de Schot BUI Thompson, die weet dat de eerste plaatsen In de komende competitie al zijn „uitverkocht" en gokt op een hoge klassering in de midden- Thompson wil dat bereiken met de aanval Daarom werden liefst vijf spitsspelers aan geworven: Holmström (A.D.O.), De Goede (Go Ahead), Van Nee (Cercle Brugge), v. d. Heuvel (D.O.S.) en Wolf (F.C. Mechelen). Een zware compensatie voor het verlies van Couperus (naar A.D.O.). Nochtans bleef de vuurkracht in de oefenperiode beneden de verwachting. Een Thoi lanvallers zich ssen en rekent verder op zijn achterhoede, hoewel hij het niet op de defensie wil leggen. gew die i Wisselvalligheid is een van de kenmerken van N.A.C. Van een constante vorm kan moeilijk sprake zijn en na een verbluffende prestatie kan net zo goed een volkomen falen volgen. Voor de onderste regionen blijken de Breda- naars te goed, voor een plaats achter de top, niet goed genoeg. Ze sullen zich dan ook mengen in de strijd van de middenmoot maar er een eer in stellen, vooral in thuiswedstrijden, de „grotere broers" dwars te zitten. En die kunnen daar dan ook best eens kostbare Het D.W.S.-van-Solleveld bleek ook niet de juiste weg te zijn. Solleveld verdween en de club werd gereorganiseerd. En dat bleek even min het succes op te leveren, dat werd ver wacht. Met de publieke belangstelling ging het bergafwaarts en in het holle Olympisch stadion werd geen weerklank gevonden ingeval de prestaties te loven waren. D.W.S. kan niet veel anders doen dan hopen op terugkeer van betere tijden. Een hoogvlieger zal de ploeg niet worden; de kans op „laagvlieger" is groter. HARALD BERG leverancier van passes Als men zuiver afgaat op de oefenresultaten kan men stellen, dat Sparta, kreunend onder het. ongeëvenaard straffe bewind van ex- bondscoach George Kessler, nog nooit met zoveel vertrouwen aan de competitie is be- dammers opvoerden tegen de nuchtere bal kunstenaars van Dukla Praag, viel op door gonnen. De laatste voetbalshow, die de Rotter- een voortreffelijke inzet. Heyerman en de weer in ere herstelde Deen Kristensen, die de vorige competitie vaak kuren hadden, zochten elke mogelijkheid om het de tegenstander moeilijk te maken. Ook Jan Klijnjan, op wie Kessler het nieuwe seizoen vooral zijn hoop vestigt, en de Pool Kowalik, ontwikkelden een zeer hoog bewegingstempo, dat zeer hoog voor het doel was. De enige dissonant in het spektakelstuk van Sparta was dc geringe produktiviteit. Kessler: „Het niet benutten van de kansen was een storend aspect in de opwaartse lijn tobij Sparta". F.C. Utrecht, nieuwe loot aan de stam maar met een ploeg vol oude getrouwen. Aan de zorgelijke toestand in Utrecht en naaste om geving lijkt een einde gekomen. Samenvoeging van clubs leidde tot bundeling van krachten, die al enigszins zijn gebleken in de Inter- lotocompetitie waaraan F.C Utrecht 6 KURT LINDER wilde deelnen dringende verzoeken „van bovenaf". Er werden door een ploeg, die verre van ingespeeld kon worden beschouwd, zeer redelijke resultaten bereikt. Later- verklaarde de leiding blij te ?en welkome gelegenheid om aan elkaar te wennen en niet alleen op het veld. Grote dingen mogen niet worden verwacht, zo'n heftige „struggle for life" als D.O.S. in het afgelopen seizoen wenst men met alle kracht Excelsior, dat de afgelopen transferperiode maar twee aankopen deed: Eddy van der Roer en Arie Don (beiden van S.V.V.) heeft waar schijnlijk de meest onbevredigende oefen campagne van alle eredivisieclubs achter de rug. Wat de Rotterdamse debutant in de vriendschappelijke wedstrijden presteerde sationeel verlies tegen dc Rotterdamse ama teurs van Neptunus (10) wekte bij iedere rechtgeaarde voetbalsupporter in de Maasstad grote verontrusting. Moet deze club het nieuwe seizoen gaan meedraaien in de eredivisie? Trainer Bob Janse, de bedreven stuntmaker van het voprmalige Xerxes/D.H.C., neemt geen enkele notitie van alle schampere opmerkingen Hij zegt optimistisch te blijven en alleen het moment af te wachten waarop het elftal weer gaat draaien. „Dan eindigt Excelsior per se i Volendai zijn i Excelsior verwacht ook een enigszins gunstig effect van de teleurstellende resultaten van de laatste tijd. Trainer Janse legt uit, dat iedereen tegen een debutant graag wil laten zien waartoe hij in staat is. Die tendens zal door de „afgang" van Excelsior »de laatste tijd misschien aanzienlijk vermindefd zijn.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 15