Keuze Plantinga blijft onzeker Bert Romijn ruilt racezadel voor stoel bij de NSF jj^.; lAGA'S GROTE TRIOMF Vandaag wél in trainingskamp Zeist - - ZWEMJEUGD NOG STEEDS IN VORM TSJECHISCHE JEUGD OPPERMACHTIG IN TAFELTENNISFINALES Sterke deelname Honkbalweek '71 MAANDAG 10 AUGUSTUS 1970 (Van onze sportredactie) RIJSWIJK Amateurstayer Bert Romijn is aan het aftellen. Deze maand rijdt hij nog zeven wegwedstrijden. Op 18 augus tus bijvoorbeeld de Ronde van Honselersdijk waar ook Eddy Merckx komt. En als op 30 augustus in de Ronde van Poel dijk het startschot klinkt, zal Bert Romijn aan zijn laatste koers beginnen. „Dan is het de finitie! afgelopen. Op 1 oktober treed ik in dienst van de Neder landse Sport Federatie. Het is leuk dat ik de dertigste nog in Poeldijk rijdt want dat is de eerste koers in het Westland die op zondag wordt gehouden". Daaraan zal Bert Romijn dan voortaan als sportman-in-ruste een geheugensteuntje hebben. Er waren drie redenen waarom hij na een carrière van niet minder dan tweeëntwintig jaar zijn loopbaan besluit: „Mijn nieuwe betrekking eist alles van me want het zal in het begin niet meevallen en ik wil het goed doen; ik wordt deze maand zesendertig jaar; ze hebben me onlangs een teleurstelling bereid, die me mede deed besluiten het fietsen er definitief aan te geven". Bert Romijn verkocht zijn fiets aan de Engelsman Norman Hill en hield er een achter in zijn flat in Rijswijk om voor zijn plezier en de conditie nog eens te rijden als er tijd voor is. Want het is wel een onverwachte sprong die Bert Romijn maatschappe lijk maakt: achttieneneenhalf jaar werkzaam te zijn geweest bij Rijks waterstaat (eerst als opzichter, de laatste tijd bij de afdeling onderhoud) naar de afdeling van de Nederlandse Sport Federatie, waaronder de sport accommodaties vallen. Niet vergeten Bert Romijn geeft er de verklaring voor, open en eerlijk, zoals hij altijd ook zijn sport heeft bedreven. „Ik ben nogal snel door alle rangen ge lopen bij Rijkswaterstaat. Dan kom je aan je plafond te zitten en kun je pas hogerop als je (veel) ouder bent, wan dan gaan de dienstjaren tellen. En ik heb altijd gedacht: als ik veertig ben, moet ik goed zitten, want daarna is het voorbij. Ik liep nog wel eens aan bij het ministerie van CRM, op de afdeling van de heer Nieuwen- huyzen Kruseman waar ook Jan Lorié zit, die mijn mentor in de wielersport is geweest. Daar zeiden ze: zoek iets in de richting van de sport. Ze gaven me ook tips. Ik haalde het diploma sportmassage ik heb al gesoigneerd in onder andere Olympia's Tour, in het kampioenschap van Nederland en in wedstrijden in Frankrijk het diploma bestuurskader en dat voor jeugdsportleider. Toen ben ik - weer naar CRM gegaan en heb gevraagd of er nog meer mogelijkheden waren. Ambtenaar voor sportzaken, ad viseerden ze. Dat was niet zo een voudig want de cursus was vol, maar omdat Piet van der Kruk afviel, kon ik zijn plaats innemen. Die cursus volg ik nu en ik maak hem ook af, want zo'n diploma is nooit weg. Ze kenden op het ministerie mijn tech nische achtergronden ik heb eep waterbouwkundige opleiding en toen kwam de NSF ineens krap te zitten met personeel op die afdeling voor de accommodaties. Ze hebben bij CRM wel geen afdeling om sport lieden te helpen, maar als je contact hebt kunnen zoeken en ze weten iets voor je, zullen ze niet vergeten om aan je te denken. Zo ben ik bij de NSF terechtgekomen". Dat is dan een voordeeltje dat Bert Romijn heeft te danken aan een sportloopbaan, die niet louter uit zonneschijn bestond. En als hem iets dwars zat, verzuimde hij nooit de mond open te doen. Een eigen schap, die niet door alle sportleiders wordt gewaardeerd, zeker niet in de tijd dat het woord „inspraak" nog in geen woordenboek was te vinden. Wellicht vond men ook dat Bert Romijn „maar bleef rijden". Hijzelf daarover: „Toen John van Eek en Cor Blekemolen in 1957 de stayers- school oprichtten, was ik erbij. Later nam Arie Zwartepoorte de zaak in handen en die vond mij al zo on geveer een veteraan. Hij zocht haar nieuw talent en dat is natuurlijk zijn goed recht. Overigens had ik de KNWU niet nodig want ik kreeg bosjes uitnodigingen privé. Dat heeft misschien kwaad bloed gezet". „Het is wel zeker dat dit is gebeurd in 1966, toen ik voor eigen rekening naar het wereldkampioenschap ama teurstayers in Frankfurt ging en zilver veroverde. Piet de Wit werd kampioen en dat had ik kunnen zijn. Ik was toen tweeëndertig en dan weet je wel dat je nadien niet veel meer te vertellen hebt. Maar ik ver keerde in beste vorm en ik wilde er alles op zetten om na de vier vierde plaatsen en de zevende die ik tot dan toe had behaald in een wereld- toernooi, kampioen te worden". „Ik zal het niet allemaal meer op rakelen. De kranten hebben er toen vol van gestaan. Ik had de kop ge loot en verkeerde in de stellige mening, dat de erecode nog steeds opging, dat een landgenoot nooit een eigen man op kop zou aanvallen. Na vijf minuten ging Piet de Wit over me heen en hoe ik ook schreeuwde tegen mijn gangmaker Walrave, die pas begon, hij draaide het gas maar niet open. Hij schok schouderde alleen wat. Ik werd op dertig meter tweede. Nog nooit was ik zo dicht bij het goud geweest". Dat voorval heeft lang geknaagd aan Bert Romijn, die het jaar daarop na het Nederlands kampioenschap de dopingproef moest ondergaan. Positief was het resultaat. Hij heeft twee jaar gestreden voor rehabilitatie en vernietiging van de schorsing. „Ze zeggen het allemaal, dat weet ik, maar ik had niet geslikt. Ik heb dat, mijn hand op mijn hart, nooit gedaan. Na twee jaar had ik het gewonnen en werd in het officiële orgaan ge publiceerd, dat de schorsing werd ingetrokken'. Zo is Bert Romijn: eerzuchtig, eerlijk, openhartig. Dat leverde hem con flicten op, want hij houdt zijn mond niet. Waarom ook zou een sportman, indien hij niet opzettelijk kwetst, zijn mening niet naar voren mogen brengen? En Bert Romijn heeft ge prononceerde meningen. Over stayer Boom: „Ze keken op toen hij in Brno wereldkampioen werd bij de amateurstayers, maar ze waren ver geten dat hij altijd al een knappe renner was geweest, die weg wedstrijden bij de vleet won, ook klassiekers. Hij is gaan stayeren en eigenlijk is hij een van de weinige pure. Ik zat in de tijd dat er veel wedstrijden waren met goede ama teurs. Maar nu? Een wedstrijdje, een populaire en afgelopen is het. De organisatoren durven niet meer om dat het weer het zo dikwijls laat afweten". Over uitverkiezing: „Het is moeilijk buiten Amsterdam aan BERT ROMIJN bod te komen. Daar zitten de coaches en wring je er dan maar eens tussen. Wijs me eens een vent aan, die niet uit Amsterdam of uit het „groepje" komt? Ja, Peter van Doorn. Maar die schoot als een raket omhoog en die konden ze niet thuis laten. Maar wel Rini Langkruis. Dat is een talent en zo iemand moet je meenemen. Die jongen komt pas en dan kan hij ervaring opdoen. Maar ze villen altijd op de zogenaamde gevestigden steunen". Bert Romijn uit geen kritiek omdat hij zo nodig moet „kankeren". Hij doet het omdat hij, na tweeëntwintig jaar, nog verslingerd is aan de wieler sport en omdat hij in die tijd zo ont stellend veel heeft gezien, mee gemaakt heeft en leren ender scheiden. „Hoe kun je van opbouw en stimu leren van de baansport spreken als er geen wedstrijden zijn? Waarom worden die nieuwe machines en stayersfietsen niet gebruikt? Het is laatst nog gebeurd dat ze een jongen de baan opstuurden' met een band van acht jaar oud om zijn voorwiel. Dat jaartal staat erop, dus iedereen heeft het kunnen zien. En als je nou weet dat een man als Wierstra zelf zegt: een jaar rijden, een jaar trainen en dan weg die band, dan vind ik het misdadig om die jongen met zo'n oud ding te laten rijden. Het is ook niet in de haak dat er nog nooit een wedstrijd is geweest voor amateurs met de tien nieuwe motoren die zijn gekocht. Ik weet wel dat een prof uit Den Haag er op een heeft ge reden en die fietsen zijn gekocht van subsidie voor de amateursport. En nou kun je wel zeggen: is dat alle maal zo ei-g. Nee, dat niet, maar wel als de amateurs niet aan bod kunnen komen. Ik moet wel toegeven dat de profs op de baan ook geen dróóg brood meer kunnen verdienen. Ik zie al dat opbouwen en stimuleren niet En toch heeft Bert Romijn lid van Residentie Renners Club „Sparta" tweeëntwintig jaar gevochten voor en in zijn sport. Omdat hij het niet kon laten, want wielrennen had zijn hele hart. 'Zijn vrouw: „We zijn nog nooit op vakantie geweest. Al zijn vrije dagen gingen op aan fietsen". Ze zegt het zonder wrevel, hoewel ze geen fervente aanhangster van de sport is. Maar ze straalt wel als ze zegt: „En nu gaan we met Kerstmis. Bij de NSF moet Bert een deel van ziin vakantie achter elkaar opnemen". Dan zal hij in vrije uren terug denken aan tweeëntwintig jaar wielrennen, waarin zeven wereldkampioenschap pen voor amateurstayers zesmaal in de finale, een keer niet geplaatst aan het prille begin, in 1948, en het eerste succes: winnaar bij de aspiranten van het Fruitmarkt- criterium in Den Haag in 1949. Aan de twee jaar waarin hij door een knieblessure niet kon koersen. Aan het eind van zijn diensttijd, toen hij definitief koos voor het stayeren. Een (wieler)wereld vol emoties, suc cessen, afzien, teleurstelling, prijzen en nieten. Een renner die altijd te veel, wordt door sommigen gezegd zijn eigen gang ging. Maar wel een rasechte, pure amateur, die op 30 augustus voor het laatst op de fiets (Van onze DEN HAAG Nog één keer, dacht iedereen, moest Mia Plantinga, de ZAR-rugslagspecialiste, zich waar maken oor „Barcelona", waarin in september de Europese zwemkampioenschappen worden gehouden. Nog één keer moest zij bewijzen de fraaie, uit het voorjaar dalerendè tijden (1.08.4 en 1.09.3 resultaten onder de limiet van de KNZB) te kunnen evenaren of althans te kunnen benaderen. Als dat gelukt zou zijn, had niemand zich erover verbaasd, dat Mia Plantinga zich vandaag in Zeist zou aansluiten bij de nationale zwemselectic, die daar in een trainingskamp voor Barcelona gaat. Maar wat wil het geval. De dramatische hoofdfiguur sportredactie) van de „nationale" die door een tijdens de training opgelopen handblessure haar vorm in Leeuwarden niet kon tonen, beleefde gisteren tijdens de in het Zuiderparkbad gehouden B-interland Nederland Tsjecho-Slowakije (13779), dè teleurstelling van haar leven. In een 100 meter gevecht, waarin de nerveusiteil de boventoon voerde, werd al in de eerste baan duidelijk dat de Barcelona-kandidate onder de verwachting zou blijven. Angstig, op centimeters afstand van de touwen zwemmend, sloeg zij zich moeizaam door het water. Eerst nog in eerste, maar daarna in tweede en bij de finish zelfs in' derde positie. Met 1-13.0 eindigde voor Mia Plantinga de wedstrijd van de waarheid in een daverende tedeursteliing. Drie zestiende seconden boven het limiet, wie had dat voor mogelijk gehouden. Een zielig brokje mens hing daarna minutenlang roerloos over de touwen in het water. Onmiddellijk brak na deze race de on zekerheid los. Wat nu, bondsadviseurs en teohnisohe commissie van de KNZB? Mia Plantinga afvoeren van de lijst voor de Europese kampioenschappen? Het zou vreselijke straffe beslissing zijn voor het meisje dat in Leeuwarden door naar blessure op medische advies tien dagen oest stoppen met de zwemsport. De verwarring was groot in het gezel lig volle Zuiderparkbad. Een directe be slissing, zoals de verantwoordelijke lei ders hadden willen nemen na een rede lijke goede tijd, liet op zich wachten. Iedereen die bemoeienis had met het pro bleem Plantanga, zat er echt mee in. Bondsadviseur Nico van Dam bevond zich in de gelukkige omstandigheid van de recente afspraken niets te weten. „Ik Den eigenlijk nog met vakantie. Maar ik heb desondanks een dag vrij gemaakt voor de interland om te weten hoe alles verlopen. Ik ben echter niet op ae hoogte van de afspraken die dc laatste weken zijn gemaakt", aldus de man, die ploegleider wordt van de Barceiona- üok de Amsterdammer Joop Bartels an. de trainer van de Dolfijn bij wie Mia Plantinga zwemt, wist niet wat hij moest denken van het resultaat „De tijd viel me tegen vertelaarde hij ruiterlijk. „Ondanks het fc-i.t dat Mia Plantinga pas donderdag weer met trainen is begonnen, had ik gehoopt dat ze 1.10, of 1.11 zou ïm-en. Op haar conditie is momen teel niets aan te merken". Bartelsman loor zijn collega's met een scheef oog wordt aangekeken omdat hij zijn pu pillen hooguit 750 meter per dag laat unen en ze dan tot de grens van de uitputting opdrijft, concludeert tenslotte: ,Als de KNZB oordeelt op basis van conditie dan is haar verkiezing verant woord. Doet de bond dat echter niet en stelt hij de tijd als maatstaf dan moet Mia Plantinga thuis blijven." Voorzatter Joop van Duyne, bij afwe zigheid van Klaas van de Pol (vakantie; verantwoordelijk voor de uiteindelijke beslissing wel of geen Plantinga mee te nemen naar Barcelona weigerde eerst commentaar te geven. Daarna wilde hij zover gaan mee te delen dat de Amster damse maandagmorgen net als de ove rige achttien geselecteerden in het trai ningskamp in Zeist wordt verwacht. Een definitieve beslissing over Barcelona wordt echter nog enkele dagen uitge steld. „Dit is zo'n tere kwestie dat ae bondsadviseurs, de technische commissie en de medici alles eerst nog eens goed moeien bespreken Door de „raadselachtige" afloop wekt de KNZB de indruk mild te willen han delen in de affaire Plantinga. In de top sport is echter geen plaats voor aeze eigenschap. Een keuze alsnog voor Bar celona zou niet eerlijk zijn tenopzicnie van andere zwemsters en zwemmers, die I hun laatste kans al lag die dan op de Nederlandse kampioenschappen in Leeu warden evenmin grepen. Geen moeilijkheai u had de KNZB met een ander twijfelgeval: Ton van Klooster uit Naarden. Hij werd het afgelopen weekeinde medisch goedgekeurd en on middellijk uitverkoren voor de zwem- strijd in Spanje. „Dat geval lag veel ge makkelijker", zei Van Duyne later. „Ton van Klooster was in feite al geselecteerd voor de Europese kampioenscnappen. het wachten was alleen op medische toe stemming. En die "os er nu, dus. was voor ems de zaak rond." Bob Schoutsen zal zich ook melden bij het KNZB-centrum in Zeist. Hij gaat met tegenzin en onder protest. Hij is uitein delijk gezwicht voor het dreigement van KNZB-vioévoorziUer Klaas van de Pol: „Niet in het trainingskamp, dan ook niet naar Barcelona*. Gevolg van een ander: het universi- "'V Mi AMSTERDAM Laga werd de grote overwirinaar in de Nederlandse roeikampioenschappen 1970. Na dat de Delftenaren donderdag de gouden medaille in de vier met stuurman hadden opgeëist, verover den zij zaterdag de titels in de twee met stuurman en de achten. Een triest toernooi was de titelstrijd voor Nereus. Voor het eerst sinds jaren behaalden de heronploegen van de Amsterdamse studenten geen enkele titel. Door ziekte van slagroeier Maar ten Kloosterman werd de acht van de Nereiden ge heel kansloos. Tot kort voor de 3lotrace werden za terdag wijzigingen in de samenstelling van de ploeg aangebracht. Desondanks eindigde de formatie als laatste met grote achterstand. ip een vrijwel verlaten Bosbaan de organisatoren besloten te elfder ure de start een uur te vervroegen behaalden Grothuis en Goslings voor Laga de titel in de twee met stuurman. Nog geen tien toeschouwers volgden de :e, terwijl de regen loodrecht naar beneden viel. Regelmatig vergrootte Laga de voorsprong op de in het geheel niet imponerende concurrentie. De tijd de Laga-II was, gezien de zeer zwakke wind, al evenmin indrukwek kend: 7.40.38, een halve minuut boven het baanrecord. De technische advies- imissie heren zag er dan ook terecht geen aanleiding in de ploeg voor uit zending naar de wereldkampioenschap pen in St.- Catharines voor te dragen. 3ekwaam Laga won ook al zoals het wilde de slotrace, die der achten. Tot het 500 metermerkteken bleef de Aegir- Hollandiacombinatie goed volgen. De tweede vijfhonderd meter was het ver van de coalitie echter te groot om maar een kans op de titel te hebben. Met een lengte voorsprong ging Laga de laatse kilometer in. Een winst, die de geroutineerde Delftenaars be kwaam verdedigden. De uitslagen waren twee met stuur man (2000 meter): 1. Laga (Grothuis, Goslings en Hallie) 7 minuten 40,38 seconden; 2. Njord 7.46.49; 3. Triton 7.48,21; 4. Aegir-Hollandia 7.53,01; 5. Skoil 8.00,03; 6. Aegir-Nereus 8.03,09. Acht: 1. Laga (Helle, Van Wouden berg, Stefels, Veenstra, Veldkamp, De Vries Lentsch, Joustra, Siepman van den Berg en De Haan 6.05,82; 2. Aegir- Hollandia 6.08,9; 3. Aegir 6.09,10, 4. Nereus 6.13,20. Dames: Dubbel vier: 1. RIC (Klaasse, Crispijp, Steenman, Vissers en Heynen) 3 minuten 39,05 sec., 2. Ondine 3.49,82. Acht: 1. Argo-De Vliet (Jansen, Van Dijk, Hulsbos, Gijsbers, Van Spronssen, Franssen, Voetelink, Smeitink, Veen stra) 3.32,78; 2. Nereus 3.35,53. Naar wereldstrijd te schrijven op vier van de zeven num mers van de derde wereldkampioen schappen, die van woensdag 3 septem ber tot en met zondag 6 september in St.Catharines (Canada) worden gehou den. Bij de achten, de twee met stuur man en de skiffs zal Nederland niet vertegenwoordigd zijn. De beslissing over de samenstelling van de ploegen het bestuur nam de voordracht van de technische advies commissie heren over vergde ruim drie uur. Bij de heren deed zich de moeilijkheid voor dat in de kampioens- acht van Laga roeiers waren opgeno men, die eerder titelhouder in de vier met stuurman werden. De T.A.C. sloeg de kansen op een eervolle klassering van de Laga-vier hoger aan dan die van de acht en adviseerde overeen komstig. De herenploeg, die onder lei ding zal staan van bestuurder ir. A. van der Lee vertrekt vrijdag 14 augus tus voor een dertiendaagse hoogtetrai- ning naar St. Moritz en keert 27 augus tus in Nederland terug om de volgende dag af' te reizen naar Canada. De Nederlandse herenafvaardiging Vier met stuurman: Laga (Hel le, Van Woudenberg, Stefels, Veenstra, stuurman n.n.); twee zonder stuurman: Willem III (Benecke, Steenkist) dubbel tweeProteus-Eretes-Triton- combinatie (d'Hoore, Van Schelven) vier zonder stuurman: Aegir (H. Rou we, Luyendijk, Tuinzing, Mulder). EK-dames Naar de Europese kampioenschappen voor dames, die van 20 tot en met 23 augustus in Tatra (Hongarije) worden gehouden, zullen worden afgevaardigd de Skiffeuse Ingrid Dusseldorp (Gvas), de acht van Argo-De Vliet en de dub- beltwee van RIC (Klaasse. Vissers). Bij de dames gaf de KNRB de voor keur aaii uitzending van de dubbeltwee van RIC boven die van de quadruple van deze vereniging, die nationaal kampioen werd en waarvan de dames Klaasse en Vissers ook deel uitmaakten. Mejuffrouw E. A. Veenstra werd be noemd tot chef d'équipe. Al het goud De wereldkampioenschappen roeien voor de jeugd zijn in een complete Oostduitse overwinning geëindigd. De jeugd van Europa's sterkste roeinatie veroverde alle gouden medailles. West- Duitsland verwierf op zeven nummers i zes medailles (drie keer zilver en drie j keer brons) en de resterende acht me dailles werden door afgevaardigde uit j zes landen verdeeld. I In de vier met stuurman werd Ne- derland zevende, in de twee met stuur- Hftva VK tair onderzoek naar de mogelijkheden urn met minder kilometers vreten betere prestaties te leveren, wordt vroegtijdig afgesloten. Bob Schoutsen was er nauw bij betrokken. Projectleider: A. J. Pouius (arts): „De opzet van ons experiment was aanvankelijk geheel gericht op Barcelona. Bij zo'n onderzoek moet Jc de omstan digheden zoveel mogelijk gelijkhoucen. Gezien Bobs tegenzin waarmee hij naar dat trainingskamp gaat, ls er voor ons Iets wezenlijks veranderd, waardoor we het beter achtten de resultaten van ae Europese kampioenschappen niet in ons onderzoek te verwerken." De Nederlandse waterpoloploeg voor de Europese kampioenschappen, die van 412 september a.s. In Barcelona worden gehouden, bestaat uit de volgende spe lers: M. Bras (Polar Bears); H. Drenth (Zwemlust); W. Hermsen en E. Kroon (beiden De Robben); H. Hoogveld en F. de Vries (beiden Nepfcunus, Amersfoort); G Jansen (Neptunus, Arnhem); H. Nól- ting (DJK); H. Wouda (De Meeuwen)- P Reedijk (DZV) en J E. Veer (ZIAN). Om medische reden kon Gerrit Wormgoor (TJZSC) niet in de ploeg worden opgeno men. Trainer van dc ploeg is Harrie Vriend en chef d'equipe J. H- Muller De start van de 200 meter schoolslag in het Zuiderpark. Winnaar Hans Elzerman tweede van onder. MIDDLESBROUGH De Euro pese jeugdkampioenschappen ta feltennis voor landenteams zijn geëindigd in een dubbele overwin ning voor Tsjecho-Slowakije. Bij de jongens versloeg Tsjecho-Slo wakije in de eindstrijd Zweden met 5-3, bij de meisjes werd titel houder Rusland onttroond, 3-2. De meest opvallende speler bij de jongens was Stellan Bengtsson uit het verliezende team in de finale. Hij won zijn driei enkelspelen, bleef daarmee on geslagen in de wedstrijdenreeks van de teamwedstrijden en zorgde voor de enige drie winstpunten tegen Tsjecho-Slowa kije. Ilona Vostova won in de eindstrijd van de meisjes tegen Rusland haar beide partijen en had een belangrijk deel in de „beslissende" winst uit het dubbel spel. Het toernooi werd zaterdagmorgen voortgezet met de individuele wedstrij- Tweede ronde: Van der Zee (Ned) Sonnleitner (Oost) 2022 2117 2115; Van Zoelen (Ned.)Roels (Belg.) 2116 2111; Lindmeja (Rusl)Lingen (Ned.) 2114 2117; Van der Brock (Ned.) Fulstow (Eng) 218 218. Meisjes, tweede ronde: Volkova (Tsj) Annem. v. Moorst (Ned) 2116 1921 I 2111; Kandratian (Rusl)E. Klatt (Ned) I 14—21 21—15 21—16; L. Vaessen (Ned) Kaeser (Zwi) 2112 2117; Sonja j Heltzel (Ned)—Hans (W-Dld) 21—18 14—21 21—17. Jongens (derde ronde): Fraczyk (Pol) v. d. Zee (Ned) 2112 2220; Fursof (Rus)Van Zoelen 2114 2114; Klam- par (Hon)Canor (Fra) 2110 2220; Leshef (Rus)Martin (Fra) 1921 2119 2117; Bengstsson (Zwe)Hellaby (Eng) 212 2111; Pospiech (Tsj)Van der Broek (Ned) 21—17 24—22. Meisj'es (3e ronde): Andersson (Zwe) Heltzel (Ned) 219 2112 Vostova (Tsj) Gustavsón (Zwe) 2116 21—14. Jongens (halve finales): Orlowski (Tsj) Klampar (Hong) 21—17 2112; Bengts son (Zwe)—Lsjev (Rusl) 21—18 21—12; Finale: Stellen BengtssonMilan Or lowski 219 2113. Finale (gemengd dubbelspel): Orlowski/ Vostova (Tsj)Bengtsson/Andersson (Zwe) 21—15 21—18. Meisjes finale: IJona Vostova (Tsj) Eszter Johos (Hong) 2113 2119. Meisjes dubbelspel finale: Juhos/Lotal- ler (Hong)Hans/Kneip (W-Dld) 2111 Jongens dubbelspel finale: Bengtsson/ KlamparErestjuk Lesjev (Rus) 2114 21—19. WILLEMSTAD Aan de Haarlemse honkbalweek 1971 zullen de teams van de Nederlandse Antillen en Venezuela deelnemen. Zondagavond vertrok dc heer Voogd van de KNHB, die de afgelo pen week op Curasao met de voorzitter van de internationale honkbal federatie (FIBA). de heer Isa besprekingen heeft gevoeld. naar Nederland. Via de heer Isa heeft de heer Voogd contact gehad met de Venezolaanse amateur honkbalorganisalie. Verder werden de mogelijkheden onderzocht dat het Ne derlandse team, wanneer het zou deel nemen aan het wereldkampioenschap voor amatcurploegen, dat. in dit najaar in eblumbia wordt gehouden, enkele wedstrijden speelt tegen Antilliaanse en Arubaanse selecties. In deze opzet is ook gezocht naar ruimte voor twee oefenwedstrijden in Venezuela. Evenaring wereldrecord 200 meter horden dames WARSCHAU (ANP) Tijdens de wedstrijden om de Poolse atletiekkam- pioenschappen in Warschau heeft Tere sa Sukniewicz met een tijd van 25.8 seconden hel wereldrecord op dc 200 meter horden geëvenaard. Hel record staat al op naam van de Australische Pamela Kilborn en de Westdtuise An- nelie Jahns. DEN HAAG De Nederlandse jeugd- zwemploeg heeft dc landenwedstrqd legen Tsjecho-SIowakjjc aangegrepen om te bewijzen dal op basis van de stevige arbeid, die in de winter is verricht, hel mogelijk is ook enkele weken na dc nationale kampioenschappen nog in vorm te zijn. Dit in tegenstelling tot vorig jaar, toen de hoopgevende prestaties bij het natio nale kampioenschap niet bleken te rusten op een solide ondergrond, hetgeen tot uiting kwam in nederlagen bij de inter landwedstrijden. Nu overkwam Tsjecho- Slowakije iets soortgelijks. Nederland won met een straatlengte verschil: 137 79 punten. De krachtsverhouding was zo ongelijk, dat de meeste jongens en meisjes van de Nederlandse ploeg meer tegen elkaar zwommen dan tegen de Tsjechen. Daarbij werden in enkele gevallen goede tijden gerealiseerd, hoewel in geen enkel geval de Barcelona-limiet werd gehaald of overschreden. Het dichts erbij kwam Gerard Gielen, die op de 200 nieter rug slag met 2.15.9 nog geen seconde boven de 2.15.0 van de winterlimiet bleef. Voorts Ruud Beele met 56,6 seconden op de 100 meter vrije slag en Frangois van Kalis dijk met 5.04.7 op de 400 meter wissel slag en 2.20.6 op de 200 meter vlinderslag. De afgevallen Barcelonakandidaat zwom in-beide gevallen een persoonlijk record en ondersteunde daarmee de theorie van zijn trainer Peter van dc Biggélaar, toen deze bij de nationale kampioenschappen (waar Van Kruisdijk uit de ploeg werd gewipt) stelde: „Ik heb duidelijk de Europese kampioenschappen voor ogen gehad bij de opzet van mijn training". Voor uitslagen zie resultatenblok. Jeugdploeg voor EK-schieten DRIEBERGEN Aan de Europese Kampioenschappen Schieten voor dames en junioren, die van 11 tot en met 14 augustus in Wiesbaden worden gehou den, neemt de volgende Nederlandse jeugdploeg deel: Huibers (Bemmcli, Coeleveld (Huissen), Borgerink (Tubber- gen) en S**-3»*iijk (Den Haag)

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11