DWS DANKT VOORTBESTAAN AAN DE STOOP Trainer Bert Jacobs bezielende inspirator Deelnemen belangrijker dan winnen volkomen overleefd PREMIER EDWARD HEATH ONDERBRAK ZEILWEDSTRIJD CHEF DE MISSION BRAM LEEUWENHOEK: Vroege selectie vóór contact met topsporters In Leicester ook water in overvloed Er kwamen negen renners in actie PNGINA 6 LETDSE COURANT VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1970 (Van onze sportredactie) DEN HAAG De Nederlandse afvaardiging naar de Olympische Spelen in München, die in 1972 worden gehouden, staat onder leiding van het driemanschap Kerdel-Cottaar-Leeuwenhoek. De heer Cees Kerdcl, die in 1960 in Rome chef- de-mission was, is het hoofd van de delegatie en zal zich tijdens de Spelen bezig houden met de representatieve kant, Jan Cottaar. de pas benoemde directeur van het Nederlands Olympisch Comité, is benoemd tot manager en Bram Leeuwenhoek is belast met de begeleiding van de atleten, zonder hierbij gestoord te worden door representatieve en organisatorische aan gelegenheden. De heer Leeuwenhoek is door zijn benoeming tot chef-de-mission tamelijk verrast. „Een half jaar geleden ben ik benaderd voor deze functie door Kcrdel. Ik heb toen niet meteen een beslissing genomen, maar pas een paar weken later medegedeeld- dat ik me beschikbaar stelde. Een hele tijd heb ik toen niets meer gehoord, tot ik enige dagen geleden bericht kreeg dat de benoeming helemaal rond was. Ik weet dat het NOC ook andere kandidaten op het oog had, maar omdat de besprekingen met ieder afzonderlijk zijn gevoerd, weet ik niet wie de anderen waren." Bram Leeuwenhoek vat zijn taak niet licht op. „Er zitten veel voorbereidingen aan vast. In de eerste plaats is de aanloop zeer belangrijk. Je moet contacten gaan leggen met de sportbonden, kennis maken met de atleten, trainingen bezoeken, je bezig houden met li mieten en wedstrijden bezoeken. In september ga ik hiermee beginnen. Eerst is er nog een vergadering van het NOC, waarna ik contact ga opnemen met mijn voorgangers. Het is zaak goed beslagen ten ijs te komen. Toen mij werd gevraagd chef-de-niission voor München te worden, heb ik uitvoerig nagedacht. Nu het dus zijn beslag heeft gekregen, sta ik bepaald niet te juichen. Het enige wat je kunt zeggen is, dat je het wilt proberen en dat je je uiterste best zult doen." Wipp; i'i::'l!! iiiii'fv'P'::;ifffp Sf!5!!!ü! Bram Leeuwenhoek, als chef de mis sion opvolger van Cees Kerdel (1960 in Rome), Simon de Wit (1964 in Tokio) en A. J. H. Dokkum (1968 Mexico), is een bekende oud-atleet. Tussen 1946 en 1953 is hij enige malen Nederlands kampioen verspringen geweest. Zijn beste prestatie was 7,29 meter. In 1948 behoorde hij tot de geselecteerden voor de Olympische Spelen van Londen, maar door een blessure aan de achilles pees viel hij op het laatste moment af. Met zijn club Vlug en Lenig, waarvan hij ook trainer was. werd hij in de jaren 19481953 regelmaitg clubkampi oen van Nederland. In de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie heeft de heer Leeuwenhoek «inds 1953 verschillende functies ver vuld. Vier jaar was hij leider van de opleidingscursus voor het atletiekleiders- diploma A en B. Van 1957 tot 1959 was hij bondscoach van de KNAU, waarvoor hij na het aftreden van de fulltimetrainer, de Duitser Lothar Padelt, in 1963 weer mede de voorbe reiding voor Tokio op zich nam. N3 de „affaire-Westphal" in 1968 werd hij als trainingscoördinator onder meer belast met de organisatie van de centrale trainingen (toptraining), de coördinatie van de regionale en centra le trainingen, het vormen van een team gespecialiseerde bondstrainers en het slechten van geschillen tussen bonds- en verenigingstrainers. Vier boeken Als stafdocent aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Den Haag doceert de heer A. A. Leeuwenhoek (45 jaar) onder meer het vak van biome chanica, voorzover dit betrekking heeft op de studie van de sportbeoefening. Op zijn naam staan vier boeken, zowel op het gebied van de techniek en de me thodiek, als op dat van de training in de atletiek. Hij is voorts lid van de werkgroep training van de Nederlandse Sport Fe deratie. Tot zijn taken in deze sector behoren de voorlichting op het gebied van de training, de stimulering van nieuwe trainingsmethoden bij verschil lende sportbonden en het organiseren r leiders van het CI OS en leraren MO. Bij de fungeert de heer Leeuwenhoek, die zelf zijn akte MO Lichamelijke Opvoeding in 1947 behaalde (twee jaar later volg de zijn bevoegdheid in de fysiotherapie), bovendien als docent met als speciale opdracht een brug te slaan tussen de fysiologische fundering (prof. Bierste ker) en de praktijk van de sporttrai- Via deze cursussen, bezocht door top- trainers als Huiskes, Pfrommer, Holle boom (schaatsen), Van Dam (zwemmen), Muys (kano). Van der Haar (volleybal), Poulus. Agterdenbosch (handbal), Westphal en Nederhand (atletiek) heeft de heer Leeuwenhoek goede en voor zijn nieuwe functie merendeels belang rijke contacten gekregen met toptrai- ners in verschillende takken van Goed ingewerkt De precieze omschrijving van de taak van de chef de mission is nog niet vastgesteld. „Het is natuurlijk een groot voordeel dat ik in mijn dagelijks werk op de Academie van Lichamelijke Op voeding veel met topsporters te maken heb. Ik ben in de trainingsproblematiek goed ingewerkt zodat ik daardoor ge makkelijker op technisch niveau met de diverse mensen zal kunnen praten". Als chef de mission krijgt Bram Leeuwenhoek te maken met drie be langrijke aspecten: de selectie, de voor bereiding na de keuze en de algehele begeleiding voor en tijdens de Spelen. Leeuwenhoek over de selectie: ..Ik ben een voorstander van vroege selec tie. De sportmensen moeten weten waar zij aan toe zijn. Wij hebben echter niets aan atleten die de uitverkiezing als top zien en op de Spelen uitgeblust blijken. In de meetbare takken van sport is het stellen van limieten nood zakelijk, al geeft het tal van problemen. Deze betreffen echter eigenlijk nooit de topatleet, maar de twijfelgevallen. Ik ben eea 'voorstanden vfcn strenge selec tie. De 'opvatting ..deelnemen is belang rijker dan winnen" is volkomen over leefd. Over de voorbereiding na de keuze: „Problemen als grote hoogte in Mexico spelen over twee jaar geen rol. München ligt op nog geen uur vliegen van ons verwijderd. Ik kan mij voor stellen dat een zeer belangrijk gedeelte van de voorbereiding zal geschieden op Papendal, al ligt dat voor de zwemsport wat moeilijk". Zinloos Begeleiding voor en tijdens de Spelen: „Uitermate belangrijk is natuurlijk de A. A. LEEUWENHOEK medische begeleiding. Het medische team is nog niet officieel bekend maar ik verwacht binnenkort de aanwijzing. De artsen zullen in de voorbereiding een niet te onderschatten rol spelen. Dat- (Van onze sportredactie) LEICESTER De opening van de wereldkampioenschappen wielrennen is gisteren voor organisatoren, renners en publiek op een grote teleurstelling uit gelopen. Alle kleur die Benny Foster met zijn assistenten had aangebracht (een bonte variatie, uiteenlopend van honderden ballonnen in de lucht tot het bezoek van premier Edward Heath) verbleekte onder een grauwgrijze he mel waaruit bei water onafgebroken stroomde. de laatste hand moest leggen aan het feestelijk vertoon, ploeterde in capes op doorweekte grasstroken en baggerde door plassen over het grote complex, waar de loper voor Edward Heath, tot het laatst binnenbleef. Bij zijn toespraak aan de rand van de overdekte tribune wapperde de wind een miezerige regen in het gezicht van Edward Heath, die een zeilwedstrijd in de buurt van het eiland Wight had onderbroken, om de UCI-pleehtigheid luister bij tc zetten. Die moeite werd beloond met een zwak applaus, want hooguit honderd Engelse wielerliefheb- bers „bevolkten" de imposante tribu- In colbertje Maar Leicester hield er de moed in. Het mocht regenen wat hel wilde, dc fanfare blies er vrolijk op los. de mili tairen marcheerden en de vier knallen, verdeeld over twee kanonnen, waarmee het wielerfeest werd ingeleid, klotiken daverend. De toespraken werden met Engelands premier Heath maakt een praatje met D. Zwartepoorte, tijdens de opening van de W K. wielrennen. Op de achtergrond v.l.n.r. H. Brand, E. Helder. Keetie Hage en P. Nieuwenhuis. glunderende gezichten afgestoken, er gingen ballonnen de lucht in en premier Heath liep in zijn colbertje naar de rennerscabines. De belangrijkste gast van de dag hield zich langdurig op in het Engelse kamp en bleef ook lang genoeg met de Nederlanders praten om te kunnen vaststellen dat het geen val se belangstelling was die hem naar hel rennerskwartier voerde. Edward Heath sprak met stayerscoach Martin Wier stra. chpf-d'énn'De A ie Zwartepoorte. dr. Rozijn en baancoach Frans Mahn. door wie hij zich uitvoerig liet voor lichten over de conditietraining die dc Nederlanders deze winter hielden. „Ik wens u alle succes' be.ot Heath. ..als het maar niet ten koste van de Engel sen gaat... zelfde geldt uiteraard ook voor een para medische begeleiding. Ik kan op dit ogenblik onmogelijk beoordelen of het wenselijk is dat elke bond met een eigen masseur of soigneur in de Olym pische Spelen is vertegenwoordigd. Dat lijkt me onmogelijk in verband met de NOC-reglementen. Wel vind ik het be langrijk. dat die masseur of soigneur goed vertrouwd is met de atleet in kwestie, vooral ook voor het psychologi sche contact. Als chef de mission krijg ik de komende twee jaar natuurlijk veel te maken met de z.g. „contactman nen", de traits d'union tussen de sport bonden en het NOC. Ik hoop maar dat deze mensen straks ook zullen worden aangewezen als chefs d'équipe. Het is zinloos anderhalf jaar met iemand sa men te werken en op het beslissende moment met een ander te worden ge confronteerd". De heer Leeuwenhoek blijft de ko mende twee jaar als stafdocent verbon den aan de Academie voor Lichamelij ke Opvoeding in Den Haag! maar krijgt van rector Kramer alle medewerking om zijn taak als chef de mission te kunnen vervullen. Omdat de heer Leeuwenhoek op korte termijn door het NOC benaderd is. heeft hij nog geen contact kunnen leggen met de topspor ters. Hij heeft wel een oordeel over zijn werkwijze. Topsporters „Ik ben voor contact met de topspor ters. Advies vragen aan topsporters is een heel eenvoudige zaak. Maar dan krijg je onmiddellijk het verwijt: als het alleen maar om advies gaat en formeel meepraten, beschouwen zij dat als met een kluitje in het riet sturen. Het advies vragen wordt in de meeste gevallen, niet altijd, gekoppeld aan het honoreren van dat advies. Die advies groepen zijn in het algemeen pressure- groepen, die in een soort slechte vak- bondspolitiek bepaalde eisen op tafel leggen maar zich niet realiseren of het allemaal wel kan. Men verdedigt vaak een belangetje en als men bepaalde prioriteiten moet afwegen omdat men met een heel complex van factoren te maken krijgt, wordt het anders. Het is een onmogelijke zaak om bepaalde be sluiten te nemen waarmee iedereen het eens is. In het gunstigste geval zal dertig procent het niet met je eens zijn". THORNABALl In dc Europese jeugdkampioenschappen tafeltennis in Thornabau (Eng.) bereikte de Nederlandse teams eervolle klasseringen. In de strijd om de elfde plaats wonnen de jongens met 52 van Italië. De meisjes eindigden als negende door een zege van 32 op Frankrijk. Coach Dusan Tigerman toon de zich zeer tevreden over de verrichtin gen van zijn pupillen. (Van onze sportredactie) UTRECHT Een forse financiële bijdrage van de gemeente Utrecht (meer dan één mil joen gulden) redde in de maand juni de semi- profclubs D.O.S., Elinkwijk en Velox van een bankroetsituatie. De vreugde hierover werd verankerd in een belangrijk fusiemonument: F.C. Utrecht. De noodbel in de Domstad luidt nu eindelijk niet meer en de supporters vragen zich af: „Wat kan men het nieuwe seizoen van FC Utrecht ver wachten? Wéér defensief voetballen en mikken op een veilige positie in de onderste helft van de ranglijst? De zelfde leidërs van DOS, Elinkwijk en VELOX, die ook de nieuwe combinatie gaan besturen willen constructievere ambities nastreven. Wat in Enschede, Deventer en Breda kan. moet in Utrecht toch ook mogelijk zijn. Achter dit voortvarend streven staat een man, die zich in korte tijd heeft doen kennen als een fanatiek voorvechter van FC Utrecht. Trainer Bert Jacobs wil de grote kans om naam te maken in de Nederlandse voetbalwereld, gre tig grijpen. Wat de jonge ambitieuze vakman allemaal in zijn programma boekje heeft staan is ronduit specta culair. Hij wil in Utrecht effectief aanvalsspel introduceren. „De voor hoede is momenteel het sterkste deel van mijn elftal. Waarom zou ik dan een voorzichtige tactiek uitstippe len?". Een geweldig eerzuchtig plan, natuur lijk, maar ook erg riskant. „Daar ben ik me volkomen van bewust", zegt Jacobs in zijn ethousiasme. „Ik verge lijk de FC Utrechtcombinatie dan ook graag met een volkswagen. Zo'n ding dat onvoorstelbare risico's moet nemen om de grote Mercedes van Feijenoord bij te houden". Bert Jacobs (29 jaar én opkomend talent in de trainerswereld) wekt door zijn resolute uitspraken de indruk door zijn uitbundigheid onverantwoor de beslissingen te kunnen nemen. Maar de kans daarop is zeer gering. De Zandvoortse CIOS-man heeft een gedegen opleiding achter de rug en is bovendien als tweede trainer in dienst van ADO en DWS geweest. Het laat ste seizoen heeft hij ook bij het naai de eerste divisie gepromoveerde VE LOX veel ervaring opgedaan. Wat hij zegt maakt hij waar. Zó is Bert Ja- Door zijn resolute aanpak van de zaken verwonderde het vrijwel nie mand dat na zijn rentree in het Gal genwaardstadion alles veranderde. Eén doel stond onmiskenbaar voorop: Bert Jacobs wil zo snel mogelijk afrekenen met het voetbalverleden van DOS. De periode dat de tegenstanders met de schrik in de benen naar Utrecht kwa men. moet definitief afgelopen zijn. Louis van der Bogert, vaak de redder van DOS genoemd, heeft in de eerste weken na de fusie-overeenkomst de basis voor een nieuw begin gelegd. De interimleider reisde met een gecombi neerd elftal voor de intertotowed- rt rijden naar Polen en Zwitserland en kwam daarna met de verrassende conclusie thuis dat de sfeer onder de spelers vanaf het eerste moment niets te wensen overliet. „Als trainer Ja cobs dezelfde stemming weet te hand- Van Oudenallen: „Zijn geestdrift slaat over" haven ben ik er nauwelijks bang voor dat komend seizoen met het beschik bare materiaal successen kunnen wor den behaald". Piet van Oudenallen, de links achterverdediger, deelt het opti misme van zijn vroegere leermeester. „De spelers hebben de laatste weken het gevoel gekregen dat er eindelijk iets van het Utrechtse voetbal te ma ken is. Alles werd totaal anders aan gepakt. Daarvoor was Bert Jacobs, geloof ik, de juiste man. Hij is jong en zijn enthousiasme slaat zonder meer op ons over". Het is natuurlijk niet zó. dat FC Utrecht door de nieuwe aanpak nu ineens aspiraties koestert om door te dringen tot de top van Nederland. „Dat is niet haalbaar", verklaart Ja cobs. „Tot mijn beschikking staan spe lers met een beperkte kwaliteit Daar van ben ik me bewust. Tenslotte speelden er nooit sterren in Utrecht. Niettemin is het spelersmateriaal me in het algemeen meegevallen". Bert Jacobs zal in zijn taak bij FC Utrecht gesteund worden door fulltime jeugd trainer Kor Bach en hulptrainer Mil tenburg. Jacobs: „Ik ben erg blij met dit duo. Zij hebben ongeveer dezelfde diploma's en ook dezelfde ideeën. Het zijn echte vakmensen, die weten wat betaald voetbal is. Ze zijn onherroepe lijk berekend voor hun taak". De benoeming van Bert Jacobs heeft zoals bekend aan een zijden draadje gehangen. Evert Mür. de ex-Elink- wijktrainer. kreeg van het oprich tingscomité van FC Utrecht aanvanke lijk de voorkeur. Zijn eisen waren echter te hoog en de besprekingen liepen muurvast. Cock Luiten dooi de gemeente aangewezen als contact man van het bestuur benaderde daarna Bert Jacobs en bereikte over eenstemming. „Het overviel me eigen lijk een beetje", herinnert Jacobs zich. ..Ik heb alles nauwkeurig afgewogen en ik heb toen mijn eisen gesteld. Die werden stuk voor stuk ingewilligd. Ik 23 aug. aftrap ere divisie BERT JACOBS kréég aileen zeggenschap. Daar ben ik zeer fel op. Als van die afspraak niets terecht zou komen, stop ik er onmid dellijk mee". Bang voor tegenwerking is Bert .Ja cobs niet. Hij zegt dat het merendeel van de spelers van DOS, Elinkwijk en Velox, die geen contract bij FC Utrecht kregen aangeboden betrekke lijk goed weg is gekomen. Cor Ade laar aanvaardde bijvoorbeeld een ver dienstelijk contract bij AGOVV De Luxemburger Klein, in loondienst bij VELOX. voelde zich te oud voor het eredivisievoetbal. Hij zocht daarom een goed heenkomen naar het Dordtse DFC. En ga zo maar door Tijd voor spectaculaire aankopen bleef er in de junimaand van alsmaar fusieonder handelingen niet over. Het enige wat trainer Jacobs op de transfermarkt nog wist te bereiken was het aantrek ken van Adriaans, de verdediger van de Volewijckers. „Ik ben er zeker van dat hij in de eredivisie succesvol zal zijn. Het is een voetballer die—«msLr kend een spitsspeler kan uitschakel len. Met ervaren achterhoedespelers als Langerak. Van Stijn en Van Ou denallen hoop ik dat de verdediging van FC Utrecht nu sterk genoeg zal zijn voor de eredivisie". ■lil (Van onze sportredactie) AMSTERDAM „Kijk, hier staan te nog. Een jaar of zes ge leden. Daar heb je Rinus Israël. Eén van Europa's beste centrale verdedigers. Speelt nu voor Feij enoord. Zo zijn er meer. Goede spelers. Ze zijn allemaal ver kocht. Jaar in, jaar uit. Elk jaar werd DWS afgeroomd. Joop Brand, die halverwege het afge lopen seizoen DWS onder zijn hoede had, schildert het verleden van de Amsterdamse club, die eens enorm populair was, in zwarte strepen. Toen hij vorig jaar van Go Ahead, waar hij de tegenwoordige bondscoach dr. Fadrhonc assisteerde, naar Am sterdam kwam, kreeg hij een zware taak op de schouders. „Iedereen had zich al met de degradatie verzoend", vertelt Brand. „Niemand, die er nog in geloofde. We bengelden onderaan. Het contract, dat ik kreeg was dan ook afgestemd op de eerste divisie. We hebben het toch ge haald. Nu beginnen we aan de opbouw, een nieuwe periode na de roofbouw, die er steeds op DWS is gepleegd. Een roofbouw, die zich kenmerkt door na elk seizoen de beste spelers te ver kopen en er niets nieuws voor in de plaats te stellen. Dat krijgt een sneeuwbaleffect. Op den duur gaat de club daar aan kapot en de ondergang van DWS begon zich dan ook steeds scherper af te tekenen. Nog wordt de club bedreigd, maar men heeft in ieder ge val al ingezien, dat het zo niet verder kan. Met de directie van het Olympisch Stadion zijn we al tot een redelijk begrip gekomen voor de weinig floris sante situatie, waarin DWS is komen te verkeren. DWS is afhankelijk van het Olympisch Stadion, maar omgekeerd ook. Dat zijn we in ieder geval met elkaar eens. Kijk. DV. ,eeft g-sen rooie cent. Maar ook geen schuld. Subsidie, wat veel clubs krijgen, is er niet bij Inkomsten uit reclameborden restaura tie en dergelijke, wat elke eredivisie club ook een paar ton oplevert hebben Dé STOOP we hier niet. Om maar niet in de schuld te komen moest DWS wel steeds de beste spelers verkopen. Maar dat is natuurlijk een noodzakelijk kwaad. Op den duur ga je er kapot aan. Er werd een beroep gedaan op industrie en ge meente, maar we vingen bot. Eén man, De Stoop is voor de club blijven vech ten, ondanks het feit dat iedereen het voortbestaan al had opgegeven. Aan hem is het te danken, dat DWS nog leeft." Joop Brand, die DWS in de eredivisie hield, iets waarin ook al geen mens meer geloofde, was bijna overgegaan naar Haarlem. Indien de geplande fusie met Blauw Wit en Volewijckers zou zijn doorgaan, dan zou Joop Brand vrij zijn, maar dit gebeurde niet. Als er geen nieuwe spelers zouden zijn ge kocht, dan zou Brand eveneens vrij zijn. DWS had geen geld, dus., voor Haarlem en Joop Brand leek alles be keken. Totdatop het laatste moment nog geld ter beschikking kwam, waar door wel werd gekocht en Joop Brand zijn verplichtingen aan DWS moest na komen. „Voor DWS waren er aan het einde van het vorige seizoen vijf mogelijkhe den, schetst Brand. „De eerste moge lijkheid was een fusie met Volewijckers en Blauw Wit. Dat streven blijft nog, maar het plan w -I te laat opge-.t om reëel te worden. Tweede mogelijkheid was: DWS gaat door op de oude weg' beste spelers verkopen om draaiend te blijven. Maar dan zou het weer verder zijn -"le/akt. Derde mogelijkheid was een fusie met het stading ook die opzet is niet gelukt, maar wel heeft men elkaar aan het einde van de transferpe riode weten te vinden. En dat is dan de basis voor de toekomst van DWS. Een vierde mogelijkheid was steun van in dustrie en gemeent., om zodoende en kele spectaculaire aankopen te kunnen doen en bij de runners-up te komen. Dat is ook niet gelukt. De vijfde en laatste mogelijkheid, die nog overbleef hebben we gegrepen: de zwak bezette plaatsen iets beter bezetten in afwach ting van een goede samenwerking met het stadion en eventueel gemeente en industrie. We zijn dus momenteel op een keerpunt terwijl we de verder ontwikkeling zo snel en zo goed moge lijk hopen te zien gebeuren. De techni sche staf en de medische begeleiding hebben we al naar een peil opgetrok ken, waaraan iedere eredivisieclub zich kan spiegelen. Ook in de leiding moet nog veel veranderen. Zes, zeven men sen. die moeten beslissen is te veel. Het duurt dan veel te lang voordat ze het eens zijn". Wat de aankopen betreft heeft DWS het in de voorhoede gezocht". Gerrie Deykers, die bij Willem II topschutter was en ook al bij NAC in de eredivisie heeft gespeeld, is een af werker. Ook Ad Vermolen van DFC is een schutter. Piet Vrauwdeunt van Feijenoord vergelijk ik steeds met Tom Okker. Veel talent, maar kan het in het grote topgedrang net niet halen. Die moet bij ons orde op het middenveld brengen. Voor de rest reken ik op mijn eigen spelers. Soete- kouw, Flinkevleugel. Dijkstra en Bon- sink. Ik kan aan het begin van de competitie zeggen: „We kunnen nu at tractiever spelen. Een plaats bovenaan de rangslijst is niet te halen. Kijk. Go Ahead neemt geen Barry Hughes in dienst voor niets. Gezien het transfery beleid van de Deventemaren wordt ze ker op de tweede plaats gemikt. Sparta met Kessler idem. Verder heb ie nog Twente, ADO. NEC en MVV. Dat houdt in, dal zo'n acht ploegen vechten om de eerste en tweede plaats. Dal geeft zes teleurgestelden. De vraag is maar: hoe v ngen ze die teleurstelling op. De terugslag van de teleurstelling kan de acht potentieel minder sterke clubs punten opleveren. Veel is dan afhankelijk van sfeer, blessures, pech of geluk, en het falen van de „hogere" clubs. Ook de programma-indeling is van groot belang. Ik verwacht een inte ressante competitie, want op de acht clubs, die vechten om de eerste en tweede plaats rust een grote last door het spelen van Europa Cupwedstrijden en de strijd om de runners-up-cup". DWS heeft voorlopig een selectie van 16 spelers. Als, Jochems en Geurtsen hersteld zijn van hun blessures zal de groep tot 18 worden uitgebreid. Verder kan Joop Brand teruggrijpen op een jeugdige b-selectie, waarin nog veel ta lent schuilt. Niet de prestatie is het eerste doel voor DWS, maar het gevecht om lijfs behoud. „Het begrip is nu in ieder geval gekomen", zegt Joop Brand. dal DWS zo niet kan blijven bestaan. Dé Stoop is de man van DWS. Hij probeert links en rechts de mensen wakker te schudden. DWS kan blijven bestaan. Hel kan wel. maar er moet nog enorm veel gebeuren

Leidse Courant | 1970 | | pagina 6