Gemeente Noordwijk laat moeder Koomen nog steeds niet met rust Boete twee gulden voor inslaan ruit 22244* 2000 Man publiek zag „zijn scoren in driftig doelpuntend Waar is de schatkist? Oude auto's en postkoets zaterdag in corso Katwijk Onder invloed auto bestuurd Telefoonnummer Leidse Courant BIOSCOPEN ijv^L^rtDAG LE1DSE COURANT PAGINA ZIJ HEEFT TOT NU TOE ALLE PROCESSEN GEWONNEN MAAR KAMPEERBOERDERIJ EN CAMPING MOESTEN DICT T (Van één onzer verslaggevers) NOORDWIJK Moeder Koomen (60) ligt weer helemaal overhoop t met de gemeente Noordwijk. Haast ieder jaar is er wel wat, maar nu bereikt het 't hoogtepunt. Volgens de gemeente moet haar camping volgend jaar weg. En mocht het zo'n vaart tóch niet lopen, dan is het geenszins uitgesloten dat zij ermee stopt. ,,De zorgen door al die tegenwerking van de gemeente die ik ieder jaar weer heb, kunnen S mij best doen besluiten er mee uit te scheiden," zegt mevr. Koomen. Vijftig tenten/caravans staan op de kleine gerieflijke camping „Moeder Koomen" aan de Vogelaardreef 11 te Noordwijk, onder de rook van Noordwijkerhout, vlak bij het Lange veld. De gasten, onder wie Duitsers en Engelsen, hebben het er geweldig naar hun zin en voelen er ondanks de hitte niets voor naar de zee te gaan. Zij vermaken zich ter plaatse, of luieren in de zon. De bijbehorende kam peerboerderij is slechts gedeeltelijk bezet. „Ik heb gewoon geen enkele lust meer om te zorgen dat alle kamers zijn bezet. Ten einde raad ben ik," zegt mevr. Koomen. Slag om drinkwater nu ook getvonnen Sinds vorig jaar exploiteert zy de cam ping, het kamerverhuurbedrijf en de doe-het-zelf-boerdery, samen met haar zoon. Daarvoor deed zij het alleen. Mevr. Koomen zegt al meer dan eens door de gemeente gedwarsboomd te zyn. Twee maal begon zij een proces en telkens uit de ge Zij laat zich geen knollen voor citroenen verkopen en dat is ook nu weer ge bleken. Sinds dertig jaar zorgt zij zelf voor het water. In een kelder staat een ingewikkeld apparaat dat water 'uit de grond pompt en zuivert. De warenwet uit Haarlem komt regelmatig keuren en tot nu toe werd het steeds uitstekend bevonden. Tot de gemeente zélf een watermonster kwam nemen en het wa ter afkeurde Moeder Koomen: „Natuurlijk nam ik daar geen genoegen mee. Ik wees op de uitslag van de warenwet, maar daar had de gemeente niets mee te maken, zo werd mij gezegd. Ik moest de cam ping, kampeerboerderij en kamerverhuur stop zetten. Dat heb ik niet gedaan en ik wilde weer een proces. Nu heb ïk- bericht gekregen van de gemeente dat het water wel goed was en dat de warenwet gelijk heeft." Ruimte genoeg Het recreatiebedrijfje van mevr. Koomen ligt uniek temidden van de duinen. De grond is eigendom van de Stichting Zuidhollands Landschap. Eerst was er een vergunning voor het plaatsen van 25 tenten of caravans, maar het bleek dat er ruimte voldoende was voor veel meer. Op een verzoek om er 35 te mogen plaatsen werd niet gereageerd. Deze week stonden er 50 en men had ruimte genoeg. Kampeerders die slecnts rust en fraai natuurschoon wensen, hebben het er uitstekend. Géén geschetter van radio's. Er is ook een sportveld waarop iedere avond een volleybalwedstrijd wordt gehouden. De kinderen vermaken zich in de zandbakken en op de schom- Voor de kamera van de kampeerboerde rij verstrekt moeder Koomen logies met dien verstande dat de gasten zelf hun potje koken in de keuken. Ook moeten zij er zelf voor zorgen dat alles schoon blijft. Bullions nodig NOORDWIJK -p Ruim 1600 deelnemers stortten zich gistermiddag op een stuk strand by de politiepost in Noordwijk. Niet om reeds zeker te zijn van een zonnige plaats in het komende weekeinde, maar meer omdat de St. Vincentiusvereniging uit Leiden in samenwerking met de evenementen commissie in Noordwijk de traditionele schatgraverij had georganiseerd. Precies honderd prijzen, waaronder een schatkist met 100 gulden, waren onder het zand verstopt. De badplaats moest tenslotte de tol voor zfln toerisme betalen. Een 35-jarige Duitser wist zich reeds na 20 minuten de gelukkige eigenaar van de kist. De speelaccommodatie voor de kinderen j ziet mevrouw Koomen graag uitgebreid met een hooiberg, waar de jeugd op minder mooie dagen in zou kunnen 1 spelen. „Op dat verzoek is nog steeds niet gereageerd. Ook heb ik gevraagd om balkons te mogen bouwen. Er moes ten brandtrappen komen en die zijn er. Het is zo veel te gevaarlijk voor de kinderen," zegt ze. Dat laatste is niet overdreven. Wanneer men boven is en een deur open doet, zonder op de hoogte te zijn van wat er zich achter bevindt, loopt men gevaar naar beneden te vallen. „Het pad naar de camping is bijzonder slecht. Ik heb er over gesproken, maar er gebeurt niets. Zelfs heb ik de com missaris van de koningin geschreven. Van hem kreeg ik bericht dat het pad inderdaad wel eens mocht worden ver nieuwd." Moeder Koomen beschikt volgens haar zeggen over alle horecadiplo- ma's die er zyn. Vandaar ook dat zy twee processen won en dat zij er zelf van overtuigd is tenslotte aan 't langste eind te trekken. „In 1948 werden myn gasten ook weggejaagd, maar dat pro ces heb ik toch ook maar gewonnen. Ik zou alleen zo graag willen dat de gemeente m(j nu met rast liet," zegt ze. „Alles is hier in orde en als er iets niet goed is en ik word daar op gewezen hen ik niet te beroerd ei' verandering in te brengen." De heer Kuipers, een woordvoerder van de afdeling recreatie van de gemeente Noordwyk verklaarde ons vanmorgen, toen we om commen taar van de gemeente vroegen, van niets te weten. Hy wekte de indruk over deze zaak liever geen mede delingen te verstrekken. Kinderhanden woelen ln het Noordwykse zand. waar een grote schat aan prijzer verborgen ligt. Getergde schuldeiser nam het n iet meer De fraai gelegen camping der Koomen In de Noordwykse duinen. KATWIJK AAN ZEE De Katwijkers hopen dat het fraaie zomerweer zich in ieder geval tot zaterdag zai handhaven. Dan vindt immers het hoogtepunt plaats van het zomerprogramma, dat de VVV ieder jaar presenteert. Het bloemen corso, „Flora's kleurenpracht aan zee 1970", zal dan door de straten trekken. Vooral 's avonds zullen de met bloemen versierde personenauto's en de praalwa gens duizenden op de been brengen. In totaal ryden er 36 wagens mee, waar onder vijf praalwagens, aangeboden door de VW-Katwyk, veilingvereniging „Flo ra" uit Rjjnsburg, Autorama uit Wasse naar. bejaardencentrum „De Wilberl en de Katwijkse Reddingsbrigade. Onder de luxe wagens is een Ford uit 1929. een exemplaar uit het automobiel- mm in Leidschendam, en een post koets. aangeboden door de Vereniging i Strandexploitanten te Katwijk. De route Om 2 uur vertrekt het corso vanaf vei ling „Flora" te Rijnsburg naar Katwijk. By de groenteveiling begint de stoet de tocht door het dorp. De route is dan als volgt: Sandtlaan, Rijnstraat, Van Eg- mondstraat. Kerkstraat. Zeeweg, Ko ningin Julianalaan, Boslaan, Meeuwen laan (rust). Zeeweg, Voorstraat. Em- maplein, E. A. Borgeratraat I rusti, Rijn mond. Boulevard. Vuurbaakplein, Drie- plassenweg, Parklaan, Wethouder Ouwe- handstraat. Secretaris Varkevisserstraat, waar de stoet wordt ontbonden. De route die 's avonds wordt gevolgd is: Parklaan (vertrek 20.15 uur), Anna- straat. Zeeweg. Voorstraat, Emmaplein, Koningin Wilhelminastraat, Sluisweg, Te Brittenstraat (rusti, E. A. Borger- straat, Rijnmond, Boulevard, Vuurbaak plein, Drieplassenweg Officier van Justitie: Alaak er geen kwartjeszaak van LEIDEN Het leek meer op een pre mie dan een boete, de twee gulden wel ke een 48-jarige inwoner van Leiden werd opgelegd, omdat hy van een wo ning aan de Crocussenstraat te 8as«en- helm een ruit had vernield en de be woner beledigd. En hoewel het allemaal voor de Haagse politierechter in voor zichtige bewoordingen werd behandeld bleek toch wel duidelijk, dat de ver dachte meer de sympathie van de rechter aan zijn kant had, dan de aangever in deze affaire. Het betrof een geldkwestie, dat was wel duidelijk, want verdachte zou nog zoiets van 4.000.- hebben te vorderen van de man in Saasenheim. en er ontstond een DEN HAAG „Al dat gedraai maakt het er alleen maar slechter op," zo ver weet de officier van justitie by de Haagse politierechter een 62-jarige amb tenaar uit Noordwijk, die het eigenlijk maar niet toe wilde geven, dat hjj niet in staat was geweest zyn auto naar behoren te besturen. Hij had allerlei erklaringen voor het feit, dat hy in het nachtelijk uur twee geparkeerde auto's in zyn woonplaats had geramd daarna was doorgereden. Het alcoholgehalte waa fors genoeg, .55 en de politie had geconstateerd, dat erdachte in kennelyke staat van dron kenschap verkeerde en hem daarom Ln de cel gezet. De officier vond de zaak dan ook dui- delijk genoeg maar bekritiseerde de wisselende verklaringen van verdachte, die het ene moment zei zich wel in staat hebben geacht de auto te besturen het andere niet. Maar de officier wilde wel rekening houden met de leef tijd van verdachte en diens nog blanco strafblad, zodat de eis luidde 600, boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf en intrekken van het (ADVERTENTIE) Voor alle afdelingen: Administratie Advertentie-afdeling Handelsdrukkery Redactie Klachten-bezorging geldt één nummer en wel rijbewijs gedurende een jaar. De verdediger, ,mr. J. P. v. d. Plas zag toch wel reden tot wat meer clementie, vooral met betrekking tot het rybewijs, dat verdachte slecht kan missen. Het vonnis werd 600,boete, voor waardelijk twee weken gevangenisstraf, een jaar intrekking van het rjjjbewys waarvan zes maanden voorwaardelijk en aftrek van de vyf maanden waarin dat reeds ls Ingenomen. Manege aan de Hoge Rijndijk Openingsronde te paard van burgem. Detmers 'OETERWOIJDE H.R. Onder grote -langstelling van diverse paardenlief hebbers is gistermorgen door burgemees- er J. A. Detmers de „HAFLO" manege an de heer P. de Jong aan de Hoge judyk geopend. tend te paard maakte hjj de eerste ~ide geassisteerd door de jonge dames ip Kaiser en Angellque Tjebbes, die irdien diverse paarden hebben inge- heer P. de Jong nam voor deze keer grootste paard voor zyn rekening, e manege, waaraan in Zoeterwoude grote behoefte bestaat, begint met u liefst 11 paarden, waarvan 6 Haf- •,ers en daaruit 4 stuks uit eigen fok. Daarnaast een keuratamboek merrie. Met deze Haflingers zyn diverse premies in Z.H. gev/onnen. Voor de jongere liefhebbers zijn 4 po ny's ter beschikking. «De bedoeling is te starten met deze pony's en in de loop van deze maand met de andere paarden. Het geheel geeft in deze om geving van de boerderij een rustige indruk. Daarnaast staat dat bij slecht weer de mogelijkheid bestaat gebruik te maken van de blnnenmanege. Met ingebruik neming van deze manege is aan het verzoek van diverse bevyonera zowel in Zoeterwoude als daarbuiten voldaap. WARMOND Het gisteravond talrijk opgekomen publiek tydens de oefen wedstrijd van Sparta tegen het Neder landse Militaire elftal, kreeg na 70 mi nuten eindelyk zjjn zin. Plaatselyk favo riet Arie van Staveren, oud-Warmunda- speler en sinds enige tijd deel uitma kend van George Kesslers selectiegroep. mocht de wegens een blessure uitge vallen Nol Heyerman gaan vervangen. Luid applaus klonk dan ook van de zjj- lynen toen scheidsrechter Lou van Ra vens gebaarde dat de trots van War mond in het veld mocht komen. Arie stelde zijn publiek niet teleur. Parman tig opererend tussen „de grote jongens" nam de 17-jarige MAVO-scholier na 40 minuten spelen in de tweetje helft, net vyfde doelpunt van Sparta voor zyn re kening. Een doelpunt dat voor het pu bliek het belangrijkste werd van de zes, die Sparta liet noteren. Ondanks het feit dat het Militair elftal niet 'tot scoren heeft kunnen komen, toonde de ex-bondscoach zich niet te vreden over hun spel. „Ik vond ze by- zonder goed party geven. Speciaal in de eerste helft. Er zit toekomst in het Militaire elftal. Het is alleen jammer dat ze nog wat routine tekort komen." Beter voorbereid kwamen de Spartanen in het veld. waarschynlijk aangemoe digd door de boodschap, die de grijs ge worden Georg Kessler hen voor de wed- strijd had meegegeven. „Ik beschouw dit als een belangrijk oefenduel. Laat je zien." Het was niet tegen dovemans oren gezegd. Reeds vanaf het beginsig- naal trokken Janos Kowalik en Aad Koudijzer diepe voren in de militair; De druk op het doel werd zelfs zo groot dat in de 20e minuut achterspeler Kam- minga slechts door een ernstige over treding de score voor de militairen nog even blank wist te houden. De toege wezen penalty werd echter door Hans Eykenbroek beheerst benut. Deze late openingstreffer betekende allerminst dat Sparta op zyn lauweren kon gaan rus ten. Nadat er wat meer lijn in het spel van de militairen was gekomen ging het er zelfs op lijken alsof Sparta deze avond zijn gelyke zou gaan vinden. Kui per en Suikerbuik kwamen op het mid denveld tot aardige combinaties maar zagen bij hun opmars naar het doel steeds weer Hans Venneker en Pim Doesburg als laatste hindernis voor zich opduiken. meningsverschil over deze 400,- welke verdachte nog als rente had te vorderen. De deurwaarder bleek er druk werk mee te hebben. „Ik voelde me getergd," zo zei verdachte. Ik heb al zo vaak geprobeerd met die man in contact te komen, maar dat mislukt altyd. Toen wist ik niet meer wat ik deed en sloeg met een loden buis de ruit in. Het is een man, die in Nederland talloze slacht offers heeft gemaakt en kans ziet van het geld van anderen, en dus ook van mij. een goed leventje te leiden." Verdachte had de hulp van de politie al Ingeroepen, doch die schynt in de affaire niet zo heel veel te kunnen doen. Er zyn reeds strafzaken van geweest en daar zouden nog anderen komen. Volgens verdachte is de betrokken koopman failliet, doch middels een N.V. en een bank in Leiden, ziet hy kans de zaken voort te zetten. „En toch heb ik tegen die bank gezegd, dat ze een oplichter in huis hebben gehaald." aldus verdachte. Alles goed en wel en de officier van justitie zei begrip te hebben voor de moeiiyke situatie waarin verdachte was komen te verkeren, maar feiten als door verdachte gepleegd mogen niet en de eis luidde daarom 100,- boete. „Dat vind ik heel hoog,' zei verdachte. „Ik ook", stemde de rechter ln en leg de 2.50 boete op. Daaroo kregen officier en rechter het met elkaar aan de stok, want de officier hield vol, dat er geen kwartjeszaak van mag worden gemaakt. Voor f 11.000 apparntuur gestolen in Sussenheim SASSENHEIM In de nacht van dins dag op woensdag hebben inbrekers in Sassenheim een bezoek gebracht aan de Techn. Handelsonderneming „Vihamy- Buttinger" aan de Wasbekerlaan. Door het inslaan van een ruit verschaften ze zich toegang tot de showroom. Er wer den radioapparaten, bandrecorders, pla tenspelers en gereedschap buitgemaakt tot een bedrag van ruim 11.000.-. de week i i t/m 12 augustus. de Apenpla- Staveren rechtst egi der militairen. Verre trappen Dit veldevenwicht zou niet lang stand houden. Sparta nam het heft weer in handen en ditmaal steviger. Met verre trappen lanceerde Venneker steeds weer Janos Kowalik en Jan Kleinjan. Een tweede treffer kon niet meer uitblijven. Vijf minuten voor het rustsignaal wist Heyerman na een voorzet van links, met een kopbal het tweede Sparta-doelpunt te noteren. In een gemoedelijke, weinig enerverende partij zouden er na de rust rtog vier bykomen. Janos Kowalik scoor de in de 60e minuut nadat Heyerman tegen de lat had geschoten. Een kwar tier later was het Koudyzer nadat de militaire verdediging voor buitenspel was blijven staan. Het publiek kon ech ter maar weinig onder de indruk ko men van deze reeks van treffers. Wel veerde men op toen in de 80e minuut Arie van Staveren zyn eerste doelpunt in de A-selectie voor zijn rekening nam. Een schot van Kowalik belandde tegen het been van een militaire verdedige**. De bal stuitte terug voor de voeten van Arie van Staveren. punt in de touwen joeg was niet i belangrijk voor het publiek. Het had Arie zien scoren. De nieuwe aanwinst van Sparta na afloop van zyn debuut: „Jammer dat lk zo'n korte tijd had om me waar te maken. Ik vond het wel jammer om geiyk op vol tempo mee te moeten draaien. Wel leuk dat ik voor eigen publiek een doelpunt heb kunnen scoren." Ondanks het doelpunt en een lovend woord van Georg Kessler na de wedstrijd, gelooft Arie niet in een vaste plaats in de A-selectie. „Ik reken er niet op. Misschien dat ik als reserve een paar keer in zal kunnen vallen." Trianun: Terugkeer neet (14 jr.) Dagelyks2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio: Samen uit. samen thuis (alle leeft.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Dagelijks, behalve zondag, 10.30 uur: Sjors en Sjimmie. Camera: De zwoele nachten van Lady Hamilton (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vr.-za 23.30 uur Het geheim van de gesloten kamer (18 jr.) Rex: Liefde vóór het huweiyk (18 jr.) Dagelyks 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Iedere middag 2.30 uur: Onkruid zaaiers in Fabeltjesland. Nachtvoorstelling vr.-za. 23.30 uur: Erotiek in Moulin Rouge (18 jr.) I-uxor: Donderdag en vrijdag: De gen darme in New York (alle leeft.) Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zat. 8 t/m wo. 12 aug.: Op vrijers voeten. Dag. 2.30. 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2 30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Lido: West Side Story (14 jr.) Dagelyks ook zondag 2.30 en 8 uur.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3