Overdekte met instructiebad 1971 van de grond op RCL-veld? Concert van Syracuse Band Kort geding over sleutel pand Leidse Ceciliastraat Ver. Alg. Bejaardenzorg kan complex van 26 woningen gaan bouwen broodjesbar inn 50ct I WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1970 LEIDSE COURANT GS. herzien standpunt Leiderdorp toch drie wethouders LEIDERDORP Het dagelijks bestuur van de provincie is gezwicht voor de argumenten van de Leiderdorpse raad met betrekking tot de uitbreiding van het aantal wethouders tot drie. Een besluit van de Leiderdorpse raad werd eerder door G.S. niet goedgekeurd, waar na alle fractievoorzitters van de nieuwe raad besloten dat er alsnog de nodige aandrang op het provinciaal bestuur diende te worden uitgeoefend. Dat gebeurde in een brief eind vorige maand. Begin deze maand reeds lieten G.S. weten, dat alsnog medewerking gegeven zal worden als de raad van Leiderdorp besluit het aantal wethou ders van twee op drie te brengen. In de vergadering van maandag 10 augustus zal er nu opnieuw een besluit genomen worden. De afwijzing eerder steunde op het feit, dat Leiderdorp nog niet de vereiste 18.000 inwoners had. De argumentatie daartegen was echter, dat het sterk expansieve karakter der gemeente en de daarmee verband houdende voor bereidende werkzaamheden uitbreiding in b. en w. juist noodzakelijk maakte. Parkeerverboden voor ingangen van flats LEIDERDORP In de Merelstraat en de Koekoekstraat wordt hinder onder vonden van auto's die geparkeerd wor- roor garage-inritten en de hoofd entrees der flatwoningen. Hoewel het parkeren voor garage-inritten verboden is. achten b. en w. een regeling van het parkeren ter plaatse door middel van parkeerverboden gerechtvaardigd. Hinder van geparkeerde auto's wordt ook verwacht in de Wilddreef. Voorgesteld wordt in genoemde straten parkeerver boden in te stellen. Benw Leiderdorp willen grond in erfpacht geven aan de zwemvereniging De Does (Van t verslaggeve LEIDERDORP Als G.S. en de raad gunstig reageren op de voorstellen van b. en w. van Leiderdorp zal in 1971 op het huidige terrein van de voetbalvere niging ROL begonnen worden met de bouw van een overdekt zwembad met instructie-accommodatie wat een inves tering vergt van rond de 2 miljoen gul den. Dat zou dan een groot succes be tekenen voor de zwem- en polovereni ging „De Does", die het gemeentebe stuur van Leiderdorp een uitvoerig ge documenteerd rapport, compleet met ex ploitatierekening. in handen heeft ge steld. Slechts één voorstel van de vereniging werd" door het gemeentebesutur verwor pen, namelijk het overkappen van het bestaande openluchtbad door middel van een ballon. Een suggestie daartoe werd reeds geopperd in 1965. in verband met de snelle groei van de Leiderdorpse be volking en de realisering van de Meren- wijk. In het rapport wordt aanbevolen het type zwembad, ontworpen en ge- Ook garantie voor geldlening bouwd door het aannemingsbedrijf Mar cel Muyres, te bouwen. Een prototype daarvan is door het gemeentebestuur be zocht in Sittard. Op basis van het rap port van de zwemvereniging, de goede ervaring opgedaan bij het bezoek aan het bad in Sittard en de diverse hieruit voortgevloeide interne besprekingen, acht het gemeentebestuur het plan van de zwemvereniging volledig aanvaard baar. De investering van 2 miljoen gul den (waarbij inbegrepen het schuldres tant op de kosten van aanleg van het voetbalveld, dat per 1 januari 1971 nog f 36.000,bedraagt zal gedaan worden door de zwemvereniging, die gemakke lijker toegang heeft tot de kapitaal markt dan de gemeente. Daarom zal het terrein in erfpacht worden gegeven. Om de verkrijging van kapitaal door de zwemvereniging te vergemakkelijken en de voorwaarden voor strekking gunsti ger te maken achten b. en w. het van belang dat de gemeente tegenover de 1 geldgever een richtige betaling van ren- te en aflossing garandeert. B. en w. achten de mogelijkheid reëel dat het mi nisterie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk iCUREMA) in de stichtingskosten een bijdrage A fonds perdu verleent van 25 pet. van de stich tingskosten, hetgeen zou neerkomen op een bedrag van een half miljoen. Combinatie naast het open zwembad, zodat combinatie van personeel mogelijk is. Tevens is er rekening mee gehouden dat het bad in de drie zomermaanden juni. juli en augustus, voor het publiek gesloten zal zijn. Het publiek is dan aangewezen op het open zwembad, het geen voor het recreatief zwemmen in die tijd veel aantrekkelijker is. Aangezien het leerlingen-aantal van de lagere scholen in Leiderdorp op dit mo ment nog niet groot genoeg is om het beschikbare aantal lesuren vol te ma ken voor instructie, wordt er op gere kend dat uit de omliggende gemeenten, die over geen of over onvoldoende over dekte baden beschikken, schoolklassen naar het te bouwen bad zullen komen j instructie. Bartelink concerteert op orgel Pieterskerk LEIDEIN Bernard Bartelink organist componist te Amsterdam zal vrfldag ln de reeks orgelconcerten van K en O concerteren op het orgel van de Pie terskerk. De heer Bartelink (41), die ln 1954 de Prix d'Excellence voor orgel verwierf aan het Asterdams Conserva torium, ontwikkelde zich onder leiding van Albert de Klerk en Anthon vah der Horst. Bovendien volgde hij voor im provisatie lessen bij Cor Kee, voor in terpretatie bij Gaston Litaize en voor compositie bij Léon Orthel. In 1961 werd hij winnaar van het internationaal improvisatieconcours ln Haarlem. Het concert (aanvang 20.15 uur) is ook j voor niet-K en O-leden toegankelijk. Uitgevoerd worden werken van Swee- linck, Pachelbel, Hëndel, Bach, Brahms, Fauré en Poulenc. De heer Bartelink besluit met een improvisatie. Bij een aantal werken zal de bariton Ruud van der Meer zijn medewerking verlenen. Stank door een overbelast strandtoilet in Langervelderslag Meningsverschil over huurderschap tussen LJA en A msterdamse jeugdgroep LEIDEN/DEN HAAG De gemeente Leiden onthoudt via haar stichting Leid se Jeugdactie (LJA) aan de Leidse af deling van de Amsterdamse vereniging Jeugd- en Jongerencentrum „ruimte" 't pand aan de Ceciliastraat in Leiden, waar „Ruimte" al sedert 28 jaar is ge huisvest. De gedupeerde afdeling had daarom een kort geding tegen de LJA aangespannen om in haar huurrechten te worden hersteld. De president van de Haagse rechtbank, mr. A. H. Lycklama, voor wie het geding gisteren diende, zal op 11 augustus vonnis wjjzen. Mr. Ph. de Ruyter de Wildt uit Leiden zette voor de LJA uiteen, daarbij ge steund door directeur G. Steinbach, dat er helemaal geen huurcontract was met „Ruimte" noch met de Leidse afdeling. Voor alle zekerheid was „Ruimte" de huur opgezegd. Particulier verhuurd De huurster van het pand aan de Ce ciliastraat was destijds de niet rechts persoonlijkheid bezittende vereniging „Ruimte" ln Leiden, waaruit volgens pleiter voortvloeide, dat het pand parti culier was verhuurd aan de voorzitter en de secretaresse. ,Ook voor alle zekerheid "dé huur waarna het opnieuw aan hen werd huurd als bestuur van de Stichting Jeugdsoclëteit „Het kamp". Mr. J. R. Banbergen uit Amsterdam lichtte toe, dat „Ruimte" de voortzetting is van de voormalige Arbeiders Jeugd- centrale (AJCi. Naast het congres en het centraal bestuur kent „Ruimte" pro jectgroepen en werkgroepen, zoals de afdeling Leiden. De vroegere voorzitter en secretaresse uit de AJC-tfld, thans het echtpaar Molenaar, die vanaf 1960 het pand beheerden, konden zich niet verenigen met de Jongste ontwikkelin gen en vroegen van hun functies ln Lei- den te worden ontheven. „Ruimte" be noemde een nieuw bestuur voor de af deling Leiden. Het jeugd- en Jongeren werk zou niet meer alleen voor leden zijn, maar een open karakter krijgen. Nieuwe stichting Na het ontslag van het oude bestuur werd door de LJA de huur van het pand opgezegd. Het oude bestuur had nog de sleutels van het pand en gaf die af aan de LJA. Daarna werd de nieuwe stich ting „Het Kamp" ln het leven geroepen. Het nieuwe bestuur werd de kasboeken en andere bescheiden overgedragen. Maar niet het huurcontract, terwijl het pand aan de nieuwe stichting van de oud-bestuursleden werd verhuurd. Mr. De Ruyter de Wildt meende ten slotte, dat de plaatselijke afdeling dee- tijds geen rechtspersoonlijkheid bezat en dat „Ruimte" daarvan de gevolgen maar moet dragen. Hij concludeerde, dat „Ruimte" geen huurrechten heeft. D. Noordijk na ongeval overleden LEIMUID3N b<# 76-Jarige heer D. Noordijk, die bij een verkeersongeluk op de kruising Provlnclaleweg-Dr. Sta- penseastraat op 14 Juli zodanige ven- wondingen opliep, dat hij naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden moest worden overgebracht, is maandag over leden. De heer D. Noordijk heeft Jaren lang in Leimuiden gewoond en was voor zijn pensionering eu enige tijd daarna koster van de Geref. kerk. Hij was een bekende en geziene figuur ln het Lei- muidense dorpsbeeld. Vorig najaar ver liet hij met zijn vrouw Leimuiden om zijn laatste levensjaren door te brengen ln het nieuw gebouwde bejaardentehuis „Westerkim" te Nieuw Vennep. (Van f verslaggevers) N OORDWIJ K Strandbezoekers klaagden gisteren steen en been over de stank die regelmatig heerst bjj het toiletgebouw op het strand by de Lan- gevelderslag. De stank wordt veroor zaakt door het overstromen van de putten. „Als het toilet weer is doorge trokken, gaat het deksel van de put omhoog en komt er een golf viezigheid naar boven. Kinderen lopen er met hun blote voeten in. Als zij een wondje heb ben kan het de ernstigste lnfektie op leveren," aldus enkele strandbezoekers. Over het algemeen accepteert mep dit ongerief echter wel, omdat men veel te blij is dat zich op het strand toiletten bevinden. Het overlopen van de put gebeurt alleen als het zeer druk is op het strand, zoals gisteren het geval was. De putten blijken dan niet over vol doende capaciteit te beschikken. De badmannen gooien er overdag zand over heen. Vrijwillig maken zij 's nachts de put leeg. Overdag kan dat echter niet in verband met al die strandbezoekers. Huismoeders in Cleijn Duin als verkeershrigadiers KATWIJK De Jeugd van de lagere en kleuterscholen ln de Katwykse wyk Cleijn Duin zullen beschermd worden door vrouwelijke verkeershrigadiers, huismoeders, die zich spontaan hiervoor hebben aangeboden. Deze suggestie is door het bestuur van de wijkvereniging „Cleijn Duin" gedaan aan het Katwijkse gemeentebestuur, dat het voorstel graag overneemt. Zo lang er in Cleijn Duin nog geen scholen zijn verrezen moeten de kinderen name lijk enkele drukke verkeerswegen over steken. De voor de verkeershrigadiers benodigde attributen, gele jassen en spie geleieren, komen voor rekening van de gemeente. De dames zullen door de po litie worden geïnstrueerd. De kosten bedragen 1450.-. OEGSTGEEST Kom er maar eens uit, tussen die 2000 opeengepakt staande fietsen bij het zwembad PoelmeerOp het eerste gezicht zou je zeggen, dat onder de huidige volzomerse omstandigheden topdagen in dit zwemwereldje worden gemaakt. Weliswaar schommelt het bezoekersaantal per dag zo tussen de 6000 en 7000, maar de grote badpieken gaven de warme junidagen te zien, toen dagelijks soms 11.000 mensen bij Poelmeer verkoeling kwamen zoeken. In hoofdzaak waren dat de abonnementhouders uit de omgeving van het zwembad. De plaatselijke bevolking is thans voor een groot deel met vakantie, zodat het bad het nu moet hebben van de toeloop van dagjesmensen. De leiding van het zwembad ziet deze gang van zaken allerminst met lede ogen aan, want financieel gezien is de dagelijkse kaartverkoop te verkiezen boven het vaste aantal abonnementhouders Binnenkort verwacht Poelmeer zijn 300.000ste bezoeker van dit seizoen. Het eerste seizoen van dit drukbezochte Oegstgeestse zwembad werd vorig jaar afgesloten met 365.000 bezoekers. Het zit er dus dik in, dat 1970 nóg gunstiger eindigt voor Poelmeer. BEJAARDEN EN ALLEENSTAANDEN ijf woningen voor alleenstaanden op LEIDERDORP Met medewerking van 157^2 per maand, exclusief de by- de gemeente, als de raad maandag be- j fcomende voorzieningen, zoals de leve- sluit garant te staan voor het betalen i rj„g van warmte. van rente en aflossing op aan te gane geldleningen, zal de Vereniging Alge- mene Bejaardenzorg Leiderdorp 21 be jaardenwoningen en 5 woningen voor alleenstaanden kunnen laten bouwen. De woningen waarvoor al een plan is ontworpen worden gebouwd aan de Brittenburg op een terrein, dat voor de prijs van 104.000.- aan de Vereniging zal worden verkocht. De huurders zullen door het college van b. en w. worden aangewezen, hetgeen natuurlijk niet wegneemt dat het 't bestuur vrij staat aanbevelingen te doen. De bejaarden woningen zijn bestemd voor bejaarde echtparen, terwijl voor de vijf woningen voor alleenstaanden onder meer gedacht wordt aan een verpleegster, een sociaal werkster en wellicht een onderwijzeres. In het complex is voorst een rijwiel berging, een recreatieruimte en een al gemene wasserette opgenomen. Het be stuur is voornemens de administratie van het complex aan een deskundige op te dragen. De maximum huurprijs van de 21 he- jaardenwoningen is voorlopig vastge steld op 107,85 per niaand en van de (Advertentie) DE IS dusdeze maand elke donderdag broodje paté op het hoekje bij henk pieterskerkgracht 28 leiden - telefoon 20880 Techn isch erg knap, maar te wein ig bezieling LEIDEN De Pilgrim Fathers her denking 1970 zal wel niet meer geluid gepuard gegaan zijn dan liet vertrek van de nogal puriteinse Engelsen. Bij die gelegenheid kunnen de stadsor- gnnis!tui hooguit Sweelincks varia- gespeeld hebben en dan zou het nog maar de vraag zijn of de rondwan delende Leidenaars die klanken her kend zouden hebben, want konserten in huidige statische betekenis kwa men toen nog niet voor. De Syracuse University Band deed gisteren op weg naar het Wereld- muziekcongres in Kerkrade luid bla zend Leiden aan en koDserteerde gis teravond in de Hooglandse Kerk. Nu is blaasmuziek in een Nederlandse kerk voor de toehoorders een moei lijke, wat onwennige, zaak. Voor de konserterenden was het dat ook. Ze moesten waarom? als harin gen in een ton op elkaar gedreven hun muziek maken. Het pleit niet voor hun muzikaal inzicht om er zo'n statistisch overladen geheel van te maken. Wanneer de opstelling rui mer was geweest en liet handjevol toehoorders er meer bij betrokken was geweest, zou sukses verzekerd geweest zijn. Dat vooraf. Het konsertprogramma zelf was het prototype van Ameri kaanse smaak. Een zichzelf respec terende band kan in West-Europa eigenlijk niet meer aankomen met een bewerking van Bachs „Jesu joy of man's desiring" of ..an Occasional Suite" van Handel, maar wanneer het eerste dan nog zo'n drie keer vertraagd over komt en Handel een nooit gebruikte vierkwartsmaat in begrafenispas wordt toegedicht, wordt het een moeilijk verteebare zaak. De band moest in de Suite van Hanson duidelijk aan de kerk wennen; er werd voorzichtig geblazen alsof men angst had dat een zo oud gebouw het anders niet zou kunnen verwer ken. Later ging dal beter, met name in de Rapsodie der Lage Landen van Hendirk van Lijnschoten. Maar dat is dan ook muziek, die voor een band geschreven is. hoewel In deze uit voering het kwezelke puntiger had gekund en het paterke zijn non niet bedoelde a-syncopische zoentjes gaf. De traditional „We get it together" werd mooi koraalmatig geblazen, want technisch was het erg knap allemaal. Dat is overigens een zaak, die men alle Amerikaanse koren en orkesten moet nageven: technisch la het allemaal perfect, maar de bezie ling ontbreekt gewoonlijk. Die bezie ling kwam eigenlijk pas in een se lectie uit de musical „Oliver", ook al waren de konsertgevenden van me ning, dat de „Mass" van H. O. Reed hét hoogtepunt van de avond was. ln onze oren deed de opzet aanvan kelijk goed aan met imitatieklokken, maar toen de mis eenmaal begon nen was, bleek het een oud modlsch geheel te z(jn. „Elsa's procession to the Cathedral" moest liet geheel af sluiten; 't werd een „When the Saints go marching out", maar het roer hielden ze niet altijd even recht, ook al kregen ze na de muziek vooraf, ge schenken toe. JAN DOOVfa

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3