ft&Ulae Qowta/nt MOORD OP DIPLOMAAT RAADSELACHTIG Onderzoek gericht op omgeving Politieke moord niet uitgesloten Vrouw verwacht tweede kind Bouwer moet zorgen voor parkeerplaats Dansen? Heerlijk Bij Evert Castelein Vervallenir Evert Castelein Onbekend kind van Soekarno opgedoken Leidenaar omgekomen VVD mogelijk toch twee zetels in Haagse raad 67 61e jaargang, no. 18.120 WOENSDAG 5 AUGUSTUS 19. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND 22544"/T,nG^° l0300! Bank: Amro"bank N v". Le'den Directeur: Drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: 7. J. Plug. Chef-redactie: H. P. M. Heruer Am ertenties (excl. B T W.) 0,-3 p. mm. Telefoontjes 2,10.Klachten bezorging telef. 22244* (18 tot 19 uur). Abonnement (bij vooruitbetaling p. week 1,26, maand 5,40, kwartaal j 16,15, franco per post 19,05 T.V.-SELECTIE VANAVOND Nederland 1: 19.04 uur Puffenstuf; 1 19.30 u. Kenmerk; 20.25 u. Getuige a charge, t.v.-spal; 22.15 uur Studio Nederland 2: 19.11 u. Transatlantisch trefpunt; 20.20 uur José Feliciano; 21.05 u. Spel zonder grenzen; 22.20 u. I David Holleetelle zingt. VRIJ ZONNIG Weersverwachting van het KNMI tot morgenavond luidtOverwegend droog en vrij zonnig weer Zwakke tot matige wind uit oostelijke rich tingen Vrij warm. Da vermoord. DEN HAAG De moord gistermiddag om half vijf op Paulo Dicmisio de Vasconcelos (34), tweede secretaris van de Braziliaan se ambassade m Den Haag en attaché voor economische en handelsaangelegen heden, heeft politiek en diplomatiek Den Haag evenals de Haagse recherche voor een raadsel geplaatst. De diplomaat werd even na half vijf op de Haagse Pomp- stationsweg liggend op de vloer van zijn (Van één onaor verslaggevers) auto gevonden door een naar schatting 20-jarig meisje en een evenoude jongen, die langs de wagen fietsten. Het onder zoek, waarbij zo'n veertig politiemensen zijn betrokken, heeft tot nu toe geen aan wijzingen opgeleverd omtrent de mogelijke dader en zijn motief tot de moord. Het onderzoek richtte zich gisteravond in eer ste instantie vooral op de leefwijze en om geving van het slachtoffer. De Vasconce los was getrouwd; zijn vrouw verwacht haar tweede kind. Hij woonde aan de Zwa- neniaan in Den Haag. De diplomaat zat voor het eerst op .een buitenlandse post. In de vijftien maanden die hij in ons land heeft doorgebracht had hij goed Neder lands leren spreken, verscheidene Neder landse kennissen gekregen en had door zijn functie veel contacten-met het Neder landse bedrijfsleven. Ie auto, waarin gistermiddag olfelijk overschot werd gevon- an de Braziliaanse diplomaat Voorstel in België De :elos. Bij de woning van de vermoorde Braziliaanse diplomaat aan de Zwi- nenlaan 5 in Den Haag stopte van morgen omstreeks elf uur een auto van de Braziliaanse ambassade. Daarop kwam uit de woning een vrouw naar buiten, vermoedelijk de echtgenote van de diplomaat, die snel in de gereedstaande auto stapte. Vervolgens reed de wagen in snel tempo naar de Braziliaanse ambas sade aan de Slatenlaan. waar de ADVERTENTIE Alls goedwillende Jongelui van harte welkom. Lissea.s. Zaterdag 8 uur I Leiden a.s. Zondag 8 unr Buttenklirbs zie zaterdag (ADVERTENTIE) Boerhaavelaan 13 Nu Schubertlaan 267 Noodweer boven zuidwesten van Frankrijk PARIJS (DPA) Grote delen van Zuid-Frankrijk zijn getroffen door nood weer waarbij de wind soms tot orkaan kracht toenam en de straten en wegen in rivieren veranderden. Boven Biarritz en Bayonne barst ten wolkbreuken los- Verscheidene kampeerplaatsen werden door het zware onweer getroffen en van vele vakantie gangers werd de uitrusting vernield. In de haven van Saint-Jean-de-Luz liepen zeil- en motorboten schade op. Er zijn rijf doden gevallen en talrijke gewonden In het gebied van de Mont-de-Marsan zijn 200 auto's geheel in elkaar gedrukt of beschadigd door omvallende bomen of telefoon- en elektriciteitsmasteu. Zesling geboren; vier overleden ROME (AP) Vier baby's van de zes ling, die gisteravond het leven werd ge schonken door een vrouw, die vrucht- baarheidspillen had gebruikt, zijn van ochtend overleden. Gevreesd wordt voor het leven van de twee overgebleven „Wij doen alles wat we kunnen om ze ln leven te houder.", aldus dr. Antonio Mazza van de kraamkliniek van de uni versiteit van Rome Elf uur na de geboorte waren nog een jongetje en een meisje van de zesling in leven. De moeder is de 35-jarige Lore- dana Luzzitelli. Ze had nog geen kinde- De mogelijkheid van een politieke moord wordt door de Haagse recherche niet uitgefloten, maar als dit het geval zou zijn, dan had men kunnen verwach ten dat de organisatie of groepering, die de moord begaan zou hebben zich wel bekend had gemaakt. Ook zelfmoord acht men zeer twijfelachtig, omdat in of in de omgeving van de wagen geen wa pen is gevonden. Het slachtoffer bleek aan dc rechter zijde van zijn hals een diepe snij- of steekwond Ie hebben. Sectie heeft gis teravond uitgewezen dat de dood om streeks half vijf moet zijn ingetreden door een verbloeding van de halsslag ader Voorts vertoonden de linkerhand en de l'inkeipols enkele onbeduidende wondjes. De politie verklaarde gisteravond dat het slachtoffer op zijn buik liggend op de vloer van de wagen werd gevonden. Enkele buurtbewoners verklaarden ech ter dat de Braziliaan, toen de politie arriveerde met zijn handen over het stuur lag. Volgens een haaste medewerker van de heet Vasconcelos had deze zich overdag net als anders gedragen. Er was niets bijzonders aan hem te merken. De Nederlandse ambassadeur in Rio de Janeiro, dhr. D. van den Brandeler, heeft gisteravond de Braziliaanse rege ring op de hoogte gesteld en zijn leed wezen met het gebeurde betuigd. Het ministerie van Buitenlandse Zaken be treurt het in hoge mate dat het voorval met de Braziliaanse diplomaat in Ne derland heeft plaatsgevonden. Dakota's voor 57 gulden... NEW DELHI (AP) De Indian Air lines biedt al enige tijd veertien DC-3 verkeersmachines, Dakota, aan en vraagt daarvoor het civiele bedrag van 57 gul den per stuk, maai er zijn nog geen kopers komen opdagen. BRUSSEL Wie in België nog een woning wil bouwen, moet per be woonbare oppervlakte van 150 vierkante meter voor zien in een parkeerplaats. Dat voorstel staat in een rondschrijven van de Bel gische minister van Openbare Werken, De Saeger. De minister wil met die nieuwe richtlij nen het parkeerprobleem over het gehele land grondig aanpakken. Strenger nog dan voor woonhuizen worden de richtlijnen voor commer- De Saeger gaat problemen aanpakken ciële gebouwen. Voor winkels, grootwarenhui zen en restaurants, moet er één parkeerplaats zijn voor iedere 50 vierkante meter gebruikte opper vlakte: voor hotels één per drie kamers; vóór zie kenhuizen één per vier bedden; voor bioscopen, theaters enz. één per tien zitplaatsen. Winkelstraten, waar geen parkeerplaatsen kunnen worden aangelegd, zullen moeten zorgen voor par- kc.-ergebouwen of terrei nen, binnen een straal van 400 meter. Het aantal plaatsen moet beantwoor den aan dezelfde normen als bij alleen gelegen win kels. Wie niet op eigen kosten kan zorgen voor een par- keergebouw of iets derge lijks, zal een speciale be lasting moeten betalen, die gebruikt wordt om een gemeentelijk par- keergebouw op te richten, binnen een straal van vierhonderd meter. DJAKARTA (AFP) Een vroegere Indonesische stewardess, mevrouw Kar- tini Manoppo. heeft voor sensatie in Djakarta gezorgd met de mededeling dal zij een driejarige zoontje heeft van de onlangs overleden ex-president Soekarno Volgens mevrouw Manoppo is het kind op 17 juli 1967 geboren in Erlangen in Wesl-Duitsland. Mevrouw Ratna Sari Dewi, vierde vrouw van Soekarno, heeft zich onmid dellijk na de sensationele verklaring sceptisch uitgelaten over de betrouw baarheid ervan. Zij zei dal Soekarno vanaf eind 1966 in zijn paleis in Bogor heeft verbleven waar hij nauwlettend door militairen werd bewaakt. Zijn doen en laten werd dan ook op de voet ge volgd. Wel erkende zij dat de vroegere Muizen zetten van-de deskundigen meent dat de muizen in het met onkruid begroeide experts aan keling hebben kunnen komen. Ande re dskundigen ontkennen dit feit het denken diertjs door water en dijken zoveel barrières in de weg gelegd zien, dat MINNEKEZIJL (ANP) De grote muizenmassa. die momeqfcel huis zij de reis naar het oude land niet maken. De plant- en dierkundige afdeling houdt in de landbouwgebieden ten zuiden van de ingcpoldrd Lauwerszee van de rijksdienst voor de IJssel- zee houden de gemoederen in n -Gro ningen danig in beroering. Wel staat volgende week een onderzoek instel- 1 vast dat de muizen al een flinke schade aan de gewassen, vooral aan graszaad en tarwe, hebben aange- mogelijkheid van de muizen. Voor vogelliefhebbers betekent de vel-duilen, sperwers en andere roof- I muizen vandaan komen en hoe ze bestreden moeten worden. Een deel sporadisoh voorkomen, van dichtbij te bekijken. j Stewardess een bezoek heeft gebracht had gegeven zodra hij wist dat zij j lag opgebaard. Zij had toen een jongetje republiek te kunnen verblijven komen zei: „Kijk. daar ligt je vader". Ratna Sari Dewi heeft inmiddels, na veel geharrewar over een uitreisvisum, i nog verklaard dat Soekarno haar geld Indonesië met bestemming Hongkong verlaten, 1 RIJPWETERING-ALKEMADE Door onbekende oorzaak is gisteravond om streeks half 7 de 48-jarige Leidenaar M. Sjardijn met zijn brommer op de Oud-Adenselaan in de gemeente Rijp- wetering-Alkemade tegen een boom ge reden en vervolgens met het gezicht tegen het wegdek geslagen. Het hoofd van de man was zodanig verminkt, dat de dood snel moet zijn ingetreden. Een veehouder, T. H. van der Geest, die m een nabij gelegen weiland aan t melken was, was ooggetuige van het. ongeval en alarmeerde zo snel tnogelijk politie en ambulance. De brommer van de heer Sjardijn, die niet is aangereden, doch wellicht ver blind is geraakt door de laagstaande zon, belandde ln de sloot. Vernieling en gevechten in Londonderry en Belfast BELFAST (AP) Herrieschoppers trokken vanmorgen rond door de katho lieke wijken van Belfast en London derry. Zü bekogelden soldaten cn poli tiemannen met stenen cn staken autobus- •n en twee gebouwen in brand. Het is de zevende achtereenvolgende ig van geweld in Belfast, waar katho lieken jongeren de terugtrekking van 'epen eisen, die een jaar gele- Ulster zijn gebracht om een einde te maken aan de straatgevechten tussen protestanten en katholieken. Het Britse leger heeft bekendgemaakt dat bij de onlusten van vannacht en van morgen 23 personen werden gearresteerd. Zeven soldaten werden gewond, van één ernstig. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De KVP-fractie en die van de Protestanls-christelUken in de Haagse gemeenteraad hebben na geza menlijk beraad een geste gedaan, waar door het mogelijk wordt, dat de VVD in het college van B. en W. blijft in de ko mende vier jaren. Zij bieden in een brief de VVD twee wethouderszetels aan in het nieuwe college van B. en W. In het huidige college heeft de VVD één wethouder in de persoon van mr. A. J. Dankelman Beide fracties eisen evenwel van de VVD, dat zij akkoord gaat met uitbreiding van het wethou dersaantal van zes op zeven. Tot op he den had de WD daartegen grote be zwaren. Zo zij overstag gaat kan zij de zevende plaats gaan bezetten. Zo niet alsdus de beide fracties dan blijft de VVD geheel buiten het nieuwe college. Vrijdagavond zal de VVD-fractie zich j over de nieuwe situatie beraden. Zo zij I akkoord gaat dan zal het nieuwe college van B. en W. bestaan uit: drie PvdA- wethouders. twee VVD-wethouders, éen KVP-wethoudei en één Protestants- christelijke wethouder. Kabinetscrisis in Italië bijna ten einde ROME (Reuter) De Italiaanse soci- aal-democratissche partij heeft de be leidsverklaring van formateur Emilso Colombo goedgekeurd. Christen-demo- oraten, socialisten en republikeinen heb ben dit al eerder gedaan De weg is nu vrij voor een nieuwe coalitieregering van deze vier partijen. De kabinetscrisis heeft een maand ge-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 1