Exploderende gasflessen bemoeilijkten blussingswerkzaamheden Stokvis-brand Apart Sportcentrum naast Groenoordhal bij Leidato „Bekeur mij maar, de boetes worden toch door de sociale dienst betaald' MARINEVLIEGTUIG VINDT TWEE LEGE RUBBERBOTEN Geraamde schade 150.000 gulden Orgelconcert v. Egmond in Grote Kerk Noordwijk ging uit als nachtkaars Verzet tegen (nog) meer wethouders in gewestraad MARKTEN DINSDAG 4 AUGUSTUS 1970 LEIDSE COURANT ALPHEN A.D. RIJN Andermaal binnen amper drie maanden tyds heeft in Alphen aan den Rijn een ernstige brand gewoed. Het was maandagavond on streeks half negen dat een felle, hardnekkige uitslaande brand werd ontdekt de circa 450 A 500 m2 grote kabelloodg op het terrein van de centrale magazijnen van R. S. Stokvis N.V. tussen de Bedrfófsweg en de Industrieweg in het industrie gebied Alphen-west. Toen de heer H. Marbus, voorman van de expeditieploeg i ogenblik naar buiten ging om, zoals hy vertelde, een luchtje te scheppen, wi het terrein al sterk verlicht door de reeds hoog uit de loods oplaaiende vlammen. Hy waarschuwde telefonisch de laadmeester Comniijs, die op zijn beurt brandweer en politie inlichtte. alle krachten moest inspannen om uit breiding van de brand te voorkomen. De brandweren van Aarlanderveen, Zwammerdam en Koudekerk aan den Rijn kwamen assisteren. Het gehele politiekorps werd in paraatheid ge bracht en naar het bedreigde industrie gebied gedirigeerd. OORZAAK NOG ONBEKEND De snel gearriveerde Alphense vrijwil lige brandweer stond voor een moei lijke taak. De in lichterlaaie staande houten pijpenloods vormde een groot gevaar voor de wat naar achteren staande, drie jaar geleden in gebruik genomen 25.000 m2 grote hal van Stok vis' centrale magazijnen en men achtte het niet denkbeeldig dat als de vlammen hiernaar zouden overslaan, niet alleen de eigendommen van Stokvis, maar ook die van aangrenzende industrieën niet te redden zouden zijn. Er werd groot alarm geslagen, zowel bij de politie voor de afzetting van het grote gebied, als bij de brandweer, die Janine Bezem en Willy Geissler winnen toernooi van „De Rank" NOORDWIJK Gisteravond hebben 61. tafeltennissers en tafeltennisters ge streden naar de titels van „De Rank". Het deelnemersaantal van 61 betekende dat er driemaal zoveel liefhebbers naar het Noordwijkse ontmoetingscentrum waren gekomen dan vorig jaar. Dat was ook de reden waarom er dit jaar een speciale dames-afdeling in het leven werd geroepen. Winnares daarin werd Janine Bezem, een 12-jarig meisje uit Schalkhaar, die in de finale het Duitse meisje Hohagen de baas bleef. Bij de heren ging de overwinning naar de 16-jarige Duisburger Willy Geissler, die TOV'er Theo v. d. Ploeg in drie sets versloeg: 22-20, 15-21 en 21-19. Derde Gasmaskers De brand woedde intussen hardnekkig voort. De kabelloods was spoedig tot de grond toe afgebrand, maar het da opgeslagen materiaal zoals haspels, ka bels, transportwagens, een kostbare vorkheftruc, gereedschappen en hoeveelheid zeer brandbaar afval, hiel den de brand lange tijd gaande. Telkens weer wakkerde het vuur aan door de grote partijen plastic stoffen, die op het terrein, tussen de werkloods en het traal-magazijn, lagen opgestapeld. Me de hierdoor was de bedreiging voor uit breiding van de brand zeer groot. Dank zij de gunstige afwijkende wind richting en het kordate optreden van de brandweercorpsen kon men om streeks tien uur verlicht ademhalen. Letterlijk en figuurlijk, want de enorme zware rookontwikkeling noodzaakte de brandweerlieden in de eerste uren gasmaskers gebruik te maken. Volgens een voorlopige becijfering be loopt de schade circa anderhalve ton. Hierin is ook begrepen de verwoeste moderne oven die men gebruikte vuil- en afvalverbranding. Deze t stond opgesteld in de geheel verwoeste kabelloods. NOORDWIJK De Noordwijkse orgelconcerten, die de stichting orgel centrum elke zomer in de Grote Kerk organiseert, zijn ondenkbaar zonder steunpilaren als van Egmond en Feike Asma. Oj hel concert, dat gister avond door Piet van Egmond gegeven werd, daarom ook een steunpilaar voor de orgelcultuur was, is een grote vraag. Het geheel deed iets teveel denken aan de langzaam dovende nachtkaars, hoewel er duidelijk mooie momenten waren, met name in de partita over het Veni Creator van de Belgische componist Gabriel Verschraegen, die op zeven manieren gespeeld heeft met het thema, zeer afwisselend geïnstrumenteerd vol canonische, omspelende en disconterende, inventiviteit. Omdat de registratie duidelijk is voorgeschreven kon dit niet misgaan. En daar lag het grote probleem voor de organist gisteravond, ivant in verschillende stukken teas de regis tratie niet altijd even gelukkig, met name in de Studie Gothique van Boëlmann. Wanneej de kerk volgend jaar gerestaureerd gaat worden, kan het wel aanbevelnig verdienen de tremolo uit het orgel te verwijderen, dan kan men er niet teveel gebruik meer te maken! Het orgel zelf is overigens een mooi instrument en Van Egmond een goed organist, maar beide componen ten verdroegen elkaar soms een beetje moeilijk: een wat traag doorkomende bas, eeii niet te grote klavieromgang en een te gering aanwezige echo- mogelijkheid deden sommige werken niet voldoende tot hun recht komen. Daar heeft, natuurlijk niemand schuld aan, maar het doet wel de vraag opkomen of men geen aangepast programma had moeten kiezen, zodat het Andantino van Cèsar Franck minder zoetig of het Jerusalem van Max Reger minder schreeuwerig zou behoeven over te komen. De nooit ontbre kende improvisatie van de organist zelf over het gezang blijf bij mij Heer" toonde de aanwezige registratieinogelijkheden erg duidelijk. Het kon dus wel! Al met al was het een wat saai concert en dat is altijd te be- Jan Doovt I Zware rookkolommen worden door het overgeleverde pakhuis van Stokvis uitgebraakt. Tegen Ned. Militair Elftal Sparta zet v. Staveren in als wisselspeler Kortsluitin» Wat de werkelijke oorzaak van de brand is, kon nog niet met zekerheid worden vastgesteld. Uitgesloten moet worden geacht dat de oven bij de brand een rol heeft gespeeld. De oven was na melijk al enkele weken koud i.v.m. de vakanties van het personeel. Een mo gelijkheid is dat de brand door kort sluiting in de elektriciteitsleidingen of schakelaar is ontstaan. Ook kan door de hoge temperatuur van de laatste dagen broei zijn ontstaan in het afval- materlaal. Een gelukkige omstandigheid is dat bij de brand, die vergezeld ging van een aantal explosies als gevolg van het door de hitte uiteenspatten van gasflessen, niemand persoonlijk letsel heeft opge- WARMOND Morgenavond om 6.50 speelt op het Warmunda sportpark „Overbos" in Warmond het Nederlands Militair Elftal een wedstrijd tegen de Rotterdamse eredivisieclub Sparta, ten bate van de Bond van Nederlandse Oor- LEIDEN Nog een paar weekjes en de Groenoordhal zal weer veranderd zyn in één grote massa van kijkende en luisterende mensen, stands van allerlei soorten winkeliers, vernuftig uitgedachte installaties om aandacht te trekken, bloemen en alle andere dingen die men gewoonlijk op huishoudshows ziet. Met andere woorden, de Leidato zal weer, voor de negende keer, worden gehouden. Van augustus tot 6 september kunnen de mensen in de grote hal allerlei nieuwe, minder nieuwe snufjes van de voor een groot deel Leid se winkeliers komen bekijken. Niet alleen Leidse winkeliers zullen staan, de Leidato heeft zich in de loop der jaren een flinke naam vein en er zullen dan ook stands uit alle delen van Nederland zijn. Vorig jaar keek het Leidato-bestuur nogal angstig naar de grote Groenoordhal, 800» m2. Hoe moet die ooit worden gevuld? Bewoner Leids ivoonwagenkamp tegen politie: LEIDEN „Ik neem aan, dat dienst van soc. zaken geen ambtenaren beschikbaar stelt om hechtenisstraf te gaan uitzitten," zo besloot mr. T. van Daalen, officier van Justitie bij het Leidse Kantongerecht gisteren, nadat hij tegen een 37-jarige koopman, woonachtig in het Leids Regionale Woonwagenkamp vier weken hechtenisstraf in plaats van een geldboete had geëist. Een geldboete lag in de lijn der verwachting, want de koopman had een serie overtredingen begaan, waar voor over het algemeen geen hechtenisstraf wordt geëist. Hij had met een aanhanger gereden waarop geen geldig kentekenbewijs zat en bovendien ontbraken aan deze wagen richtingaanwijzers en stoplichten Sociale Dienst: Wij geven hoogstens voorschot Dat de officier geen ver gende geldboete eiste dankte de koopman aan zyn eigen opmerking destijds tegen de verbalisant gemaakt: „Je kunt mjj gerust bekeuren. De boetes worden toch door de sociale dienst betaald." ..Het is nu al de derde keer in twee weken tijd, dat 'n woon wagenbewoner uit het Leidse kamp dit tegen de politie zegt. Ons land is voor deze figu ren een sprookjesland. Zij kunnen rustig de nodige over tredingen begaan, want de boetes betalen zij toch zelf niet." Kantonrechter mr. W. de Koning was het in dit ge val helemaal met de officier eens, want hij vonniste con form: vier weken hechtenis. „Waar blijft het in Nederland met de veiligheid op de weg als de geldboetes voor dit soort verdachten door sociale zaken betaald worden?" De verdachte liet ter zitting ver stek gaan. Volgens de Gemeentelijke So- caile Dienst, hedenmorgen om commentaar gevraagd op dit vonnis, is het bepaald niet zo, dat Sociale Zaken in Lei den boetes betaalt. Als een gezin, dat op bijstand is aan gewezen, in moeilijkheden dreigt te komen door boetes, worden hooguit voorschotten verstrekt op toekomstige uit keringen krachtens de Alge mene Bijstandwet of de Kin derbijslagwet. Later worden die voorschotten weer inge houden, aldus de gemeentelij ke Sociale Dienst. „Dat men het voorstelt alsof bekeuringen bij óns worden gedeponeerd waarop de dienst overgaat tot betaling is vol komen onjuist." Vijf bekeuringen LEIDEN Over de gedra gingen van een 84-jarige ver warmingsmonteur uit Leiden was het Leidse Kantonge recht gisteren niet best te spreken. De monteur liep als automobilist op 14 december vorig jaar vyf processen-ver- zijn auto geen deugdelijke remmen en stuurinrichting De kantonrechter wilde graag weten hoe verdachte tot zul ke vreemde en gevaarlijke stunts kwam. „Ik reed per abuis die steeg in en raakte daarna zo over stuur, dat ik die andere fou ten ook beging", aldus ver dachte. „De remmen waven nog vrij goed. Ze moesten al leen wat worden bijgesteld." De stuurafwijking viel zijns inziens ook wel mee. „U stelt zich die gebreken wel heel simpel voor", vond de kantonrechter. „Volgens 't politierapport waren de rem men in elk opzicht totaal on deugdelijk." Hij verweet ver dachte ook, dat deze kenne- zich tot een "24-jarige be roepschauffeur uit Leidschen- dam, die terecht stond, om dat hij met zyn vrachtauto op de Leidseweg te Voorschoten een snelheid van ruim 78 km per uur luid ontwikkeld. V dachte werd al vijfmaal e der tweemaal wegens te hard rijden) veroordeeld voor ver keersovertredingen en liep nog in een proeftijd. Hoewel de officier verdach ten „non-chalance" scherp laakte, wilde hjj hem nog een kans geven en eiste een geld boete van f 90 subs. 9 dagen. Wel voegde hy hier aan toe: „Nog éénmaal zo'n overtre ding en uw rijbewijs komt on herroepelijk in 't geding." De rechter vonniste conform. biertje' op had en MufokkuUl LEIDSE KANTONRECHTER baal op. Hy begon zyn reeks van overtredingen door met zijn auto in verboden richting (vanaf de Breestraat) de Vrouwens teeg in te ryden. Op de hoek van deze steeg en de Aalmarkt gaf hy geen voor rang aan een van rechts ko mende auto, waarvan de be stuurder niet zuinig schrok toen liy uit de steeg een auto zag opdoemen. Na de botsing reed de monteur rustig door, „nam" de Aalmarkt eveneens in verboden richting om al daar vervolgens op een stil staande auto te botsen. Het vijfde proces-verbaal kreeg hij op zijn naam, toen bleek, dat ook in dit opzicht dus onver antwoordelijk had gehandeld. „Verdachte vroeg gewoon om brokken", zei de officier in zijn requisitoir, dat resulteer de in een eis tot een totale geldboete van f 225 subsidiair 20 dagen en een onvoorwaar delijke ontzegging der rijbe voegdheid voor zes maanden. Gezien de ernst van de feiten vonniste de rechter conform. Laatste kans LEIDSCHENDAM - „U bent aardig op weg uw rijbewijs voor enige tyd te verliezen, zo richtte de kanonreehter LEIDEN Een 28-jarige Marokkaanse gastarbeider uit Leiden reed met een auto, waarvan de achterbanden spiegelglad waren en waar voor hij geen geldig kente ken bezat. Hij verklaarde, dat een en ander inmiddels in or de was. Desgevraagd zei hij dat hij al 8 jaar in Nederland werkte. De officier maakte hieruit op, dat verdachte wel degelijk kon weten welke eisen in Nederland inzake de verkeersveiligheid werden ge steld en eiste dan ook twee geldboeten van respectievelijk f 50 en f 100 subs. 15 dagen. Nadat verdachte te kennen had gegeven, dat hij niet zo veel verdiende en de boeter» Hal te klein om groter aantal onder te brengen Nu blijkt de ruimte te weinig te zijn en zal aan de Haarlemmertrekvaart- zijde nog eens 1200 m2 extra worden bij gezet. Die ruimte, die door een „slurf" met de hal wordt verbonden, zal bestemd zijn voor ongeveer 25 sport verenigingen, die daar stands kunnen inrichten en demonstraties geven. Ook zullen er sportzaken komen. Het bestuur heeft overigens een Leida- to-trofee met daaraan een geldprys verbonden, in het leven geroepen. De trofee zal worden uitgereikt aan de vereniging of sportman in Leiden en omgeving, die volgens de Leidse sport stichting de beste prestaties heeft ver- Sinkel De galerij, waar vorig jaar de sportver enigingen stonden, zal dit jaar een .Winkel van Sinkel" worden. Wat dat precies zal worden, weet niemand, maar ren die gekke dingen willen kopen weinig geld, kunnen daar terecht. Artiesten Er is weer gezorgd voor een uitgebreid assortiment artiesten. Om enkele na men te noemen: Het Cocktail Trio, Rita Corita, Johnny Jordaan, Saskia en Ser ge, John Woodhouse, Rien van Nunen en Bert van Dongen met hun program ma voor bejaarden, Willy en Willeke Alberti en de 16-jarige trompettist Dat de Leidato een grote invloed heeft op het koperspubliek kan vooral de heer Van der Klugt merken. „Twee we ken voor de Leidato verkoop ik hele maal niets. Daar kom ik met nieuwe dingen en daar wachten de kopers op". Dingen die vorig jaar zijn ingevoerd bij de Leidato, zoals de gratis busdienst van en naai- het station en de Leidato- loop, zullen dit jaar worden herhaald. Het aantal deelnemers, vorig jaar ruim negentig, zal nu omstreeks de 125 lig gen. Het bezoekersaantal blijft nog een vraag, maar een kans dat dat de 70.000 van vorig jaar zal overschrijden zit êr waarschijnlijk wel in. K.V.O.B. START BOLLENCURSUSSEN LISSE Het is nog volop zomer, doch men is nu reeds bezig met 't organiseren van winteravond tuinbouwcursussen sei zoen 1970-1971, welke cursussen in het kantoor van de Plantenziektekundige Dienst te Lisse worden gehouden. De volgende cursussen worden voor de a.s. wintercampagne georganiseerd: Door de afd. Lisse van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur (KOVB): cursus tulpenteelt vanaf maandag 5 ok tober tot einde maart 1971, elke maan- clntenteelt op elke vrijdag vanaf 2 sept. tot einde maart 1971 van 7-9 en 9-11 u. Voorts een cursus narcissen en crocus- sen op elke dinsdag vanaf 23 sept. des avonds van 7-9 en 9-11 uur... cursus plantenziekten in bloembollen elke don derdagavond vanaf 1 ckt. tot einde maart 1971. van 7-9 en 9-11 uur. Met uitzondering van de cursus narcis sen en crocussen. welke geleid wordt door D. Möhlmann, zullen alle andere cursussen geleid worden door G. A. Gehrels. Vanaf heden kan men zich voor de cursussen opgeven bij de do centen. Eerste parkeerplaats invaliden Wassenaar denWASSENAAR Een wijziging van het Reglement Verkeersregels en -tekens heeft liet mogelijk gemaakt dat inva liden, die voor hun vervoer aangewezen zyn op een auto, een eigen parkeer plaats krijgen voor hun huis en hun werkadres. In Wassenaar ts voor het eesrt van deze nieuwe mogelijkheid gebruik ge maakt. Burgemeester en wethouders hebben besloten een bord „Parkeer plaats Invalide" te plaatsen ten behoe ve van mevrouw A. C. van der Geest, Leithuyser, voor haar woning Van Dui venvoordelaan 278. Op deze parkeerplaats is het parkeren door anderen dan mevr. Van der Geest verbodena. Aanvragen tot het verkrijgen van vaste parkeerplaatsen voor invali den moeten bfl de gemeente worden in gediend. LEIDEN De ingekomen stukken ga ven de Leidse raad gisteravond aardig wat stof tot praten. Zo was er een sehryven van de heer Th. Nas ten ge leide van een afschrift van de brief van het buurtcomité Uiterstegracht, Veste- straat, Groenesteeg en Middelstegracht b. en w. inzake de toestand van een aantal woningen in die buurt. Op ver zoek van de heer Van Aken beloofde voorzitter loco-burgemeester Menken deze zaak In de betreffende de orde te zullen stellen. Ook was binnengekomen een brief van de Gewestraad aan de raden der aan het gewest Leiden deelnemende gemeenten, rin de wenselijkheid werd bepleit de aanwijzing van meer wethouders als lid van de gewestraad. De heer Amptmeijer zag deze brief als een pres- op de gemeenteraden. „Tien burge meesters en tien wethouders zullen dan de meerderheid in de gewestraad uit maken. In kleine gemeenten worden de raden zelfs op die manier buitenspel aldus de heer Amptmeijer. Ook de heer Van Aken kon hiermee niet ak koord gaan: „de gewestraad moet ein delijk eens een politiek karakter gaan krijgen," zei hij. teiten en andere bijeenkomsten van de Surinaamse gemeenschap in Nederland. Op verzoek van de heer Amptmeijer zal de afhandeling van deze brief wor den uitgesteld tot een volgende verga dering in verband met het te verwach ten antwoord van b. en w. op vragen, gesteld door het raadslid Van Aken. Aqna '70 kreeg 10.000ste en minister Klompé op LEIDEN De aquariumtentoon stelling Aqua '70 heft gisteravond de tienduizendste bezoeker gehad. Het was de heer Ouwerkerk, die vergezeld was van mevrouw Bon. Door de voorzitter van de organi serende aquariumvereniging „De Natuurvriend", de heer Fabel, werden beiden verwelkomd en kre gen zij bloemen en een fruitmand aangeboden. Het scheelde overigens niet veel of de minister van CRM mej. dr. M. Klompé was de tienduizendste geweest. Vergezeld van een aan tal staffunctionarissen van 't mi nisterie bracht zij een bezoek aan de expositie, waarbij zij door be stuursleden van deskundig com mentaar werd voorzien. Voor de minister was Aqua '70. getuige haar reacties, een ware belevenis. Het ministerieel bezoek duurde ruim een half uur. De bewinds vrouwe was nog maar net weg, toen de tienduizendste bezoeker de heer Ouwerkerk binnen kwam wandelen. „De Natuurvriend" is er vast van overtuigd, dat Aqua '70 meer dan 50.000 bezoekers zal trekken. Waarschijnlijk nog deze week zal er op de t.v. de nodige aandacht aan de expositie gewijd worden, waarvan stellig de nodige reclame zal uitgaan. Een camera ploeg van de NOS onder leiding van de heer Gerritsen is vorige week reeds opnamen komen ma- logsslachtoffers. De wedstryd zal geleld worden door de heer Lou van Ravens. Trainer-coach Jan Zwartkruis van de Ned. Militaire ploeg heeft de beschik king over de volgende spelers: Van Dongen (NAC), Oosterhout (Spar ta), Kamminga (DWS). Driver (Spar ta). Visser (Sparta). Mellaard (NEC), v. d. Ley (Go Ahead), Politiek (Lim- burgia), Bonsink (DWS). Dtrkxs (NAC). Suikerbuik (F.C. Vitesse, Bel gië), Kuiper (DUNO), Strout (Haar lem), Bosman (Spel. Drente). De Sparta-ploeg zal worden samenge steld uit de volgende spelers: N. Heyer- mans. P. de Quant. J. v. d. Veen. H. Eykenbroek, J. Klijnjan, H. Jansen. H. Bentzon, H. Buitendijk, J. Kowalisk. A. Koudijzer, P. Doesburg, H. Bosveld, H. Venneker, G. Terhorst en A. van Staveren. Het is zo goed als zeker dat de ex-War- munda linksbuiten Arie van Staveren morgenavond door trainer George Kess- ler als wisselspeler in de Sparta-ploeg zal worden ingezet, zodat Ge Warmun da aanhang de gelegenheid krijgt om te zien in hoeverre hij zich na de grote sprong naar het betaald voetbal al heeft weten aan te passen. „DE RIPPERS" TERUG UIT BREDA RIJPWETERING Na een kampweek in Breda zyn gisteren de leden van de jeugd- en sportvereniging „De Rippers" weer in Rypwetering teruggekeerd. Mooi weer en een zeer goede sfeer heb ben aan het welslagen van deze week In belangrijke mate bijgedragen. Daarbij kwam nog de gastvrijheid van de jeugd- drum-tamboer- en pijperkorps „Jong en Biy uit Breda in wiens clubgebouw de jeugdleden weer waren onderge bracht. Van woensdag t/m zaterdag werd iedere middag 10 km gewandeld In het kader van de jeugdvierdaagse van Breda. Don derdagavond werd het traditionele song festival gehouden. Peter Zwetsloot leg de beslag op de eerste prijs. Paul Pouw behaalde de tweede prijs. Bij de duo's gingen de twee prijzen naar Ellen Hille- brand en Els van de Ploeg en de zusjes Wilma en Conny Hoo gen boom. ROTTERDAM, 4 augustus Vee Aanvoer totaal 2742; weekaanvoer 3931 slachtrunderen 140; gebrulksvee 483: vette kalveren 140; graskalveren 157: nuchtere kalveren 1493: paarden 6: veulens 2; schapen of lammeren 285: bokken of geiten 36. Prijzen: slacht runderen 515-530, 445-490, 390-420. 375- 385; vette kalveren 360-375, 340-360. 330-340; stieren 450-510; worstkoeien 375-385; kalf- en melkkoeien 1075-1575 vare koeien 775-1200; vaarzen 925-1100 pinken 650-875; graskalveren 400-525: nuchtere kalveren 130-175; mestkalve- ren 200-3125; schapen 70-110; weidelam- meren 70-135; slachtrunderen minder, kalm, als gisteren; kalf- en melkkoeien als vorige week, willig, prijshoudend; vare koeien gewoon, rustig, konden ge- handhaaft blijven; vaarzen en pinken gewoon, stil. konden redelik gehand haafd blyven; vette kalveren groter, lui stabiel; nuchtere kalveren kleiner, zeer kalm, onveranderd: schapen en lamme ren gewoon, stug, ongewijzigd. Tenslotte memoreren wij een schijven de Surinaamse Studenten Unie en dus moeilijk kon betalen, de Surinaamse Organisatie van Studen- maakte de kantonrechter er ten met het verzoek, te bevorderen, dat totaal f 100 subs. 10 dagen i zij in de gelegenheid worden gesteld de van, I Stadsgehoorzaal te huren voor festivi- Loos alarm op Noordzee NOORDWIJK Een helikopter en een Neptune van de marine zijn maandagmiddag van het vliegveld Valkenburg opgestegen om op de Noordzee voor Noordwijk te zoeken naar een rubberbootje, waarin zich mogelijk iemand zou bevinden. Vanuit Scheveningen voer de red dingboot „Bernard van Leer" uit. De politiepost aan het Langevelder- slag ten noorden van Noordwijk had omstreeks vier uur gemeld, dat door de kijker verweg in zee een bootje kon worden waargenomen. Niet duidelijk was te zien, of het bootje bemand was. Het uitgevaren politiebootje keerde terug omdat niets gevonden werd, maar volgens de politiepost ging dat bootje niet er genoeg zee. De Neptune van de Konlnklyke Marine meldde om half zeven vanmor gen, «lat op ongeveer 8 km ten noord westen van Noordwijk twee geheel lege rubberbootjes dreven. Het waren op blaasbare bootjes, reclameartikelen van een bcnzlneraerk. Omdat de politie in Noordwijk geen enkele melding van vermissing binnen kreeg, werd aangenomen, dat de boot jes zonder inzittenden afgedreven wa ren. De marinevliegtuigen werden terug- Daarna stegen de marinevliegtuigen op geroepen. Ook de reddingboot keerde en koos de Scheveningse reddingboot terug.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3