RINDT DICHTER BIJ WERELDTITEL PLOEG VOOR TIJDRIT LEGDE EXAMEN AF PROLOOG VAN COMPETITIE op H.S. Ronderecord troostprijs voor Jackie Ickx Tony Hateley Houtrust tegen NEDERLAAG Y00R SPANJAARD „URTAIN" Leo van der Berg ging tegen eind veel te hard Record 750cc motorsprint SPORTBIJLAGE MAANDAG 3 AUGUSTUS 1970 HOCKENHEIM De Oostenrijker Jochen Rindt heeft gisteren voor 110.000 toeschouwers op de haan van Hockenheim de Grote Prijs van Duitsland voor formule 1-renwagens gewonnen. Rindt zegevierde met zijn acht cilinder Ford Lotus vóór de Belg Jacky Ickx, die een twaalf cilinder Ferrari reed. Het was de vijfde Grand Prix-overwinning van de in West-Duitsland woonachtige Rindt. die zijn kansen op een wereldtitel aanmerkelijk versterkte, temeer daar zijn voornaamste concurrent, oudtitelhouder Jack Brabham, geen punten veroverde. Rindt heeft zeer felle strijd moeten leveren met de Belg Jackie Ickx. Met de rode Italiaanse ren- wagen in de slipstream van de Lotus 72 naderde de 28-jarige Rindt de finishlijn. Ickx, die het zijn Het was voor het eerst sedert 1927 dat de Duitse Grand Prix niet op de Nürburgring bij de Eifel werd gehouden. Er deden zich op het door veel experts gewraakte circuit van Hockenheim geen ongelukken voor. Slechts acht van de eenentwintig coureurs reden de race uit. Jackie Ickx reed een ronderecord door het 6800 meter lange circuit af te leggen in 2 min- 0,5 sec., wat neerkomt op een gemiddelde van 202,81 kilometer per uur. De grote verliezer was ongetwijfeld veteraan Jack Brabham. Na een slechte start ging de 44-jarige Australiër als laatste weg. Meer dan drie ronden zou zijn renwagen van eigen constructie niet rijden. Een losgeraakte schroef van het oliesysteem schakelde Brabham al snel De uitslag was: 1. Jochen Rindt (Oos tenrijk) in Lotus-Ford, 50 ronden (338-4 km) in 1 uur 42 min. 00.3 sec. (gem. snel heid 199,4 km. per uur); 2. Ickx (Belg.) Ferrari, 1.42.01 0; 3. Hulme (N-Z.), Mc- Laren-Ford, 1-43.22.1; 4- Fittipaldi (Braz.) Lotus-Ford, 1.43.55-4; 5. Stommelen (W. Duitsland) Brabham, op een ronde; 6. Pescarolo (Fr.), Matra op een ronde; 7. Cevert (Fr.) Matra op een ronde; 8- Sif- fert (Zwits.) Matra op een ronde; 9. Sur- tees (G.-B-) Surtees-Ford, op een ronde. Stand voor het wereldkampioenschap: 1. Rindt 45 punten; 2 Brabham 25; 3- Hulme 20, 4. Stewart 19 punten. G. P. België motor De Belg Roger de Coster is winnaar geworden van de gisteren op de Omloop van de Citadel van Namen gehouden motorcross om de grote prijs van België in de 500 cc-klasse. meetellend voor het wereldkampioenschap. De Coster won op zijn CZ de eerste manche en finishte achter de Zweed Ake Jonsson op Maico in de tweede manche als tweede. Eindklassement: 1. Roger de Coster den) 80 pnt-; 2. Ake Jonsson 77 pnt.; 3- Bengt Aberg 76 pnt; 4. Paul Friedrichs (O.-Dld.) 60 pnt-; 5- Adolf Weil 55 pnt.; 6. Jos Teeuwissen (Belg.) 50 pnt. Toersen viel uit Giancarlo Agostinl. reeds wereldkam pioen in de 350- en 500-cc-klasse, heeft gisteren opnieuw twee overwinningen 3 punten; 2. Ake Jonsson 4 pnt; 3. Weil (W.-Dld.) 5 pnt.; 4- Van Velthoven (Ned.) 9 pnt.; 5. Bengt Aberg (Zweden) 12 pnt.; 6. Rahier (Belg.) 12 pnt. (op een ronde); 14. Henk Knuiman Ned.) 32 punten. De stand in de competitie om het we reldkampioenschap: 1. Arae Kring (Zwe- tegenstander vele ronden uiterst moeilijk had gemaakt, slaagde er echter niet in uit de zuig kracht van de wind voldoende snelheidswinst te boeken in die laatste meters. Zijn poging om bijna op de streep de Ferrari naast de Lotus te sturen, mislukte. Met een achterstand van amper twintig meter ging Ickx na 338.4 kilometers te hebben afgelegd door de finish. hardt (W.-Dld.) met BMW, 48.10. 4; 2. Schauzu/Rutherford (W.-Dld./G.B.) met BMW, 48.32.4; 3. Butscher/Huber (W.-Dld.) met BMW, 48.52.3; 4. Auerbach/Hahn W.-Dld.) met BSA, 48.59.6. Stand wereldkampioenschap: 1. Auerbach/ Hahn 67 pnt.: Butscher/Huber zijn lange reeks Op het circuit van Imatra won de Italiaanse MV-Agustarijder de. races in de beide zware klassen van de grote prijs van Finland, in twee seizoenen heeft Agostini geen nederlaag teleden in een wedstrijd, tellend voor de wereldtitel- Wereldkampioen Dave Simmonds, dit seizoen door pech achtervolgd, boekte een zege ln de 125-cc-klasse. De Nederlan der Aalt Toersen, die in deze klasse startte haalde de finish niet. Rodney Gould maakte zijn positie bij de kwartliters vrijwel onaantastbaar door een nieuwe zege- Zilveren-Baltoernooi op 30 augustus en 6 september DEN HAAG Holland Sport zet woensdag, aanvang half zeven, de reeks oefenwedstrijden voort tegen het in de eerste Engelse divisie uitkomende Bir mingham City. Vrijdagavond 7 augustus komt Holland Sport op het terrein aan de Hengelolaan uit tegen de vierde klasser Lenig en Snel, aanvang even eens half zeven. Birmingham City verwacht veel van de voor dit seizoen aangetrokken Tony Hateley, die van Chelsea is overgeno men. Voorts telt de ploeg de uit Neder land afkomstige John Sleeuwenhoek, die als centrale verdediger speelt. Tot de bekendst© spelers behoren voorts doelman Jim Herriot (23 keer Schotse b-ploeg), Green (international Wales) en de aanvallers Vowden en Summerill. Het B-elftal van ADO oefende ln Rotterdam tegen het naar de derde klas gedegradeerde HOV en won met 40 door doelpunten van Wim Looye voor de rust en van Koster (2) en Lochten- berg erna- HBS begon de oefencampagne niet op volle sterkte en verloor in de Haringse rie met 21 van Scheveningen. Joop Vrolijk en Karei v.d. Graaf (ex-Duin- dorpse SV) scoorden voor Scheveningen en Cees Rem voor HBS. Deze ruststand onderging geen verandering meer. Vrij dagavond wordt de Haringserie voor de „zondagvoetballers" besloten met de wedstrijd Scheveningen-HW, aanvang 18.45 uur. Het zaterdagelftal van Sche veningen speelt woensdagavond om 18.45 uur tegen Zuidland. Het traditionele toernooi van Archi pel voor reserve-elftallen .in de KNVB uitkomend, wordt op zondag 16 augus tus gehouden. In poule A zijn ingedeeld Wereldrecord gewichtheffen MOSKOU De Rus Alexandre Kidi- aev heeft het wereldrecord tweehandig drukken in het half zwaargewicht (tot 90 kg), dat sinds 25 april 1970 op naam stond van zijn landgenoot Serge Polta- raski met 182 kg, verbeterd en gebracht op 183,5 kg. Engels crickettotaal 204 LEEDS Aan het einde van de derde dag van de vierde cricketwedstrijd En gelandrest van de wereld, die in Leeds wordt gespeeld, bedroeg het Engelse totaal 204 voor 3 in de 2e innings. In de eerste innings kwamen de Engelsen tot 222. De rest sloot toen op 376 voor 9. Blauw Zwart, VCS, VUC en Wester kwartier en in de groep B spelen ADO, GDA, RAVA en Wassenaar. Het Zilveren Baltoernooi wordt op 30 augustus en 6 september op het com plex van HW gespeeld. De wedstrijd om de derde en vierde plaats vervalt ditmaal. Het programma voor 30 augus tus luidt: 12 uur HW-RFC; 13.15 uur Spartaan '20Papendrecht; 14.30 uur VUC-Quick; 15.45 uur Fluks—TSC (be kerhouder). Jochen Rindt, bijgenaamd „de wilde Oostenrijker", omdat hij vroeger nogal te keer ging op de circuits, wil er kennelijk nog niets van horen dat de wereldtitel voor hem voor het grijpen is. Uitermate spannend wordt de strijd om het wereldkampioenschap bij de zijspan nen, waar de Westduitsers Enders en Engelhardt zegevierden en de achterstand in punten op hun landgenoten Auer- bacher en Hahn verkleinden. Er stond geen race in de 50-cc-klasse op het programma. De uitslagen waren: 125-cc-klasse (17 ronden. 93.6 km); 1. Slm- Dnds (G.B.) r 5. Salonen (Finl. Lancaster (G.B.) met Yamaha. 51.36.1. Stand wereldkampioenschap: 1. Braun (W.-Dld.) 84 pnt.: 2. Jansson (Zweden) 63 pnt.; 3. Simmonds 57 pnt.; 4. Nieto (Sp.) 42 pnt. 350-cc-klasse (23 ronden 126.6 km): 1. Agos tinl at.) met MV Agusta, S6.51.4; 2. Andersson (Zweden) met Yamaha. 59.06.2 2. Gould (G.B.) met Yamaha, 59.08.5. Op een ronde: 4. Carruthere (Austr.) met Benelll. :ldkamploenschap: 1. e kampioen Agostinl 105; 2. Carruthe Pasollnl at.); 4. Andersson 34 pnt. (23 ronden 126.6 km): 1. Goul< pnt.: 2. Carruther (Flnl.) 57; 4. Andersson 52. Essal, 59.38.8; 3. Stand wereldkampioenschap: 1. en wereld kampioen Agostinl 120 pnt.j 2. Molloy 42; 3. Bergamonti at.) 32. ZIJspanklasse OOG.S km): 1. Enders-Engel- SAN SEBASTIAN De Europese kampioen in het zwaargewicht, de Span jaard Jose Manuel Ibar „TJrtain" heeft zaterdagavond in San Sebastian de eer ste nederlaag in zijn bokscarrière ge- De Bask, die al zijn 31 voorgaande ge vechten op één na door k-o. besliste, ver liet weliswaar in de derde ronde on gehavend de ring, terwijl zijn tegenstan der. de Italiaanse half zwaargewicht Alfredo Vogrig slordig op het canvas lag uitgestrekt, maar zijn ogen stonden vol tranen. De scheidsrechter had hem gediskwalificeerd wegens te laag stoten. Het gevecht in de arena van San Se bastian, waarbij de titel niet op het spel stond, begon zoals alle Urtainpartijen met snelle slagwisselingen. De eerste ronde bracht de Italiaan licht voordeel. Hij trof Urtain enkele malen op het hoofd. De slagen van de Bask hadden minder precisie dan anders. De tweede ronde was onbeslist. De derde begon met een hevige slagenwisseling, waarbij Vogrig in de touwen werd gedrongen. Plotseling, als door de bliksem getroffen, ging de Italiaan naar het canvas. De Argentijnse ringrechter Gregorio Paralta diskwalificeerde prompt Urtain wegens te laag stoten. Tterwijl de Italiaan op de grond door de ringarts werd verzorgd, verliet Urtain huilend de arena. RONDE ZUIDERPARK (Van onze sportredactie) DEN HAAG Leo van der Berg uit Noordwijk heeft, als de grote outsider, zaterdagmiddag in het Zuiderpark de jaarlijkse, door het Haags Vakantie Comité in samen werking met de wielerclub RRC Sparta georganiseerde „Ronde van het Zuiderpark" gewonnen. Hij zegevierde in de behoorlijke tijd van 2 uur 12 minuten en 39 se conden en versloeg met een vijftal lengten A. Jouvenaar (Sparta). Deze twee renners maakten met nog twaalf renners, deel uit van een groep die ruim dertig seconden was uitgelopen op het uiteengetrokken peleton. Enige honderden meters voor de finish van deze wedstrijd voor amateurs over negentig kilome ter ging Leo van der Berg er alleen vandoor. De sprint van het groepje werd gewonnen door Aad Jouve naar, voor Van der Spiegel (Nootdorp) en Piet Legierse (Den Haag). De Ronde werd onder geringe publieke belangstelling gereden op het bochti ge parcours van de ringweg in het Zuiderpark. Tot de pechvogels behoorde de Haagse favoriet Harry van Leeuwen die tot tweemaal toe plat reed en (oen de strijd moest staken. Rudie Liebrechts kreeg na acht van de zesendertig ronden materiaalpeeh, maar kon toch nog terug komen en zijn zeventiende plaats in de eind rangschikking was de beloning. Bert Romijn stapte met een lekke band na tien ronden rijden af. Romijn stopt Romi.in, die al eerder te kennen heeft gegeven te willen stoppen, gaat definitief de rijen van de araa- teurwielrenners verlaten. Per 1 ok- LEO v.d. BERG: handen omhoog, zege in Zuiderpark tober treedt de Rijswijker in dienst van de Nederlandse Sport Federatie en zal deze betrekking niet meer met het vele trainen kunnen combi- Toen de strijd in het Zuiderpark tien ronden oud was, lag het langge rekte peleton nog bijeen. Jan Zoons vormde de achterhoede en Wim Lie brechts had moeite met het hoge tempo. Halverwege de strijd waren Piet Lachtrop, Van de Spiegel, D. Dijkhuizen en J. van Rijswijk los van het peleton. Met nog acht ron den te gaan, waren er veertien ren ners vooruit en zij zouden de strijd gaan beslissen. Sjef van Burg probeerde nog bij te komen maar moest afstappen door een lekke band. Met de laatste ron den voor de boeg trachtten Ton van de Valk (Zandvoort), A. J. van der Spiegel (Voorburg) en F. Koreman (Honselersdijk) nog weg te lopen uit de groep van veertien, maar het lukte niet. Als winnaar werd getipt Legierse. die kon terugzien op een goed seizoen of aan een Jan Zoons die in de laatste ronden zeer sterk had gereden en meermalen aan de kop had gelegen. Maar weinigen dachten aan de Noordwijker Leo van der Berg. Sprinten in een groep van veertien is moeilijk, moet hij gedacht hebben. Hij ging er daarom vlak voor de eindstreep vandoor. Vee! reserve De renners in de kopgroep konden niet terugslaan, want Leo van der Berg ging ineens zeer hard en be schikte over veel reserve. De uitslag: 1. Leo van der Berg (Noordwijk); 2. A. Jouvenaar (Den Haag); 3. A. J. van der Spiegel (Voorburg); 4. Piet Legierse (Den Haag); 5. C. Maaskant (Zoetermeer); 6. T. v.d. Valk (Zandvoort); 7. L. de Vries (Heemskerk); W. Liebrechts (Vlaardingen); 9, A. Sonneveld (De Lier); 10. F. Koreman (Honselers dijk); 11. E. Dickhof (Oldenbroek) 12. Jan Zoons (Voorschoten); 13. .1. van Rijswijk (Leidschendam)14. N. Hendriks (Heemskerk); 15. H. Pels (Amsterdam); 16. Jac. van Hessel (Deurne); 17. Rudie Liebrechts (Vlaardingen); 18. D. Dijkhuizen (Schipluiden). Feijenoord sterker In een ontmoeting tussen de wieler clubs Feijenoord en Sparta waren de Rotterdammers succesvoller dan de Hagenaars. Slechts enige rappe junioren zorgden ervoor dat ook nog eerste prijzen naar de prijzenkast van Sparta ver huisden. De uitslagen waren: amateurs: 1. A. van Hoek (Feijenoord), 2. P. Faber, B. Sehlangen, 4. U. van Beekum. Nieuwelingen: 1. C. Steginga (Feije noord). 2. C. van Cythea, 3. J. Smits, 4. C. de Koning. Aspiranten A: 1. J. van Leeuwen (Sparta), 2. W. Zeelen- berg, 3. M. van Sellery, 4. C. van Laar. Aspiranten B: 1. T. Torque (Feijenoord), 2. J. van Herwerden, 3. R. Swankhuizen. 4. W. Dijkstra. As piranten C: 1. R. van Herwerden, 2. R. Pereboom, 3. H. Spijkers (allen Sparta) Aspiranten D: 1. G. Viering (Feijenoord, 2. D. Krouwel. 3. R. de Boer. Aspiranten E: 1. F. Suur (Sparta), 2. E. Bax, 3. R. Spijkers. VERVIERS Het Ncdérlandse vielal voor de ploegentijdrit op de weg heeft in Verviers een voortreffelijk examen afgelegd voor het wereldkampioenschap, dat deze week in Leicester begint. Fe- dor den Hertog, Adri Dnyker, Popke Oosterhof en Tino Tabak wonnen de wedstrijd, waarin Denemarken, Zweden en Italië niet startten, met 49 seconden voorsprong op Zwitserland. Het Nederlandse kwartet legde de 104 kilometer op een parcours met kin derhoofdjes, tramrails, hinderlijke hel lingen en riskante passages door dor pen, dat drie keer moest worden gere den, af in 2 uur 28 minuten en 34 seconden. De uitslag: 1- Nederland 2.28.34; 2. Zwitserland (Bürki, Hubschmid, Fuchs en Leeger) 2.29.23; 3. België-A (Arts, De Muynck, Van Marcke en Verreydt) 2.34.23; 4. Spanje-B 2.63.18; 5. België-B 2.36.47; 6. West-Duitsland 2.37.26. Ronde van Schotland De Pool Wosjieeh Matusiak heeft de wielerronde van Schotland gewonnen. Matusiak, die het algemene klassement al aanvoerde, bracht zaterdag de vijfde en laatste etappe op zijn naam, van Dumfries naar Ayr (170 km.). Voogt, die zesde werd, was in de slotrit de bestge- plaatste Nederlander- In de eindrang schikking staat Ben Janbroers het hoogst. Eindklassement: 1. Matusiak (Polen) 20.00,24; 2. Holik (Tsj.-Sl.) op 2 min 29 sec.; 3. Janbroers (Ned.) op 2.42; 4. Bravenboer (Ned.) op 3.38; 5. Aladik (Tsj.-Sl.) op 4,44; 15. Schur (Ned.) op 14.21; Voogt (Ned op 16.59; 29. Koeken (Ned.) op 18.52. Eindstand ploegenklassement: 1. Tsje- cho-Slowakije 60.13.0Q; 2. Polen 60.18,02; 3. Nederland 60.19,31. Ronde van Polen De twaalfde en laatste etappe van de Ronde van Polen (KrotoszynWroclaw over 167 km.) is zaterdag gewonnen door de Pool Jacek Hertel. Algemeen winnaar werd zijn landgenoot Stachu- Eindklassement: 1. Stachura (Polen) 38.53,53; 2. Polewiak (Polen) 38.57,43; 3- Szpak (Polen) 39.01,00; 4. Woziak (Po len) 39.01,06; 5- Labhoeha (Polen) 39.01,49; 28. Hoogstraaten (Ned.) 39.22,13; 38. Van Laar (Ned.) 39.31,47; 49. Botter huis (Ned.) 39.50,13. Dolman eerste zich kort voor het einde los uit een kopgroep, die een ronde winst had ver overd. De uitslag was: 1. Dolman (Klimmen), 100 kilometer in 2 uur 21 minuien en 5 seconden; op 13 seconden: 2. Pijnen (Woensdrecht)op 30 secon den: 3. Steevens (Elsloo); 4. Koel (Hoo- gerheide); 5. Janssen (Putte); 6. Tosiers (Beg.); 7. Van Katwijk (Oploo); 8. Zoontjens (Tilburg); 9. Van der Winden (Beverwijk) 10. Rudolph (WDld.). Twee keer vijfde De Nederlander Wim Deelen is als vijfde geëindigd in de Grote Prijs van Argovie, een wegwedstrijd over 220 km, die gewonnen werd door de Belg Eric de Vlaeminck in 5 uur 12 min 7 sec. Arie den Hartog, die evenals Deelen dezelfde tijd noteerde als de winnaar, werd achtste. Met een achterstand van 18 sec, plaatst© Daan Holst zich tien de. Tn een door de Belg Frans Mintjéns gewonnen wegwedstrijd, voor professio nals te St. Leenaerts (Belg) eindigde onze René Pijnen als vijfde en giog Evert Dolman als elfde over de eind streep. In dezelfde tijd als de 2 uur 30 min over 112 km, als tweede en derde resp. de Belgen Jan van Nueten en Roger Swerts. Het peloton, waarvan de Belg Monsere de sprint won, had een achterstand van vijftig seconden. Hierin zaten verder Rik van Looy (8e), Jan van Katwijk (15e), Jos van der Vleuten (22e) en Jaap Frijters (25e). TER APEL De Nederlandse motor renner Aad Möntemann heeft gisteren tijdens motorsprints in Ter Apel 't Ne derlands record 750-cc, dat met 11.41 seconden op naam stond van Henk Vink, gebracht op 11.18, een gemiddelde snel heid van 129,5 kilometer, met staande start. De uitslagen waren: 50-cc special: 1. Ko Kemp (Hoofddorp). Kreidler, 19.44 sec.; 125-cc special: 1. Andie 13.85; 500-cc special: 1. Henk Vink (Amsterdam). Kamasaki, 11.31; 750-cc special: I. Aad Möntemann (Badhoevedorp), Triumph, II.18: 1000-cc special: 1. Harm Duma (Drie bergen), Japollo. 14.19; boven 1000-cc special: 1. Plet Kornet (Bilthoven), Iron Maid. 20.84; Italiaanse profrenner in zee verdronken PESCARA De 23-jarige profwlcl- renncr Gianfranco Bianchin, die deel uitmaakte van de ploeg van Molteni. is bü het zwemmen in zee b(j Pescara ver dronken. DEN HAAG Naarmate de competitie nadert, patten de betalende clubs zich uit in het laten spelen van oefenwed strijden. De resultaten van de zaterdag en zondag gespeelde wedstrijden luiden, in vogel vlucht: Holland Sport heeft gistermid dag in Tilburg een oefenwed strijd tegen Willem II met 3 2 gewonnen. De ruststand was 10 in het voordeel van de Tilburgers. De doelpunten werden gemaakt door Hak ken s (30ste min.) 10, Muller (40) 11, Timmermans (47) 2—1, Roode (67) 2—2, Roode (85) 23. Er waren duizend toeschouwers. ADO ADO heeft gistermiddag in Amersfoort met 21 gewon nen van HVC (eerste divisie)- Ruststand 10 voor HVC. Doelpunten: Van de Berg (11e min.) 10, Mansveld (44) 11, Korevaar (60) 12. Toe schouwers 2500. Intertoto De Poolse vereniging Wisla Krakau heeft zaterdag op ei gen terrein in groep 5 van de intertotocompetitie (waarin ook FC Utrecht) met 51 (rust 30) gewonnen van het Zwitserse FC Winterthur. FC Utrecht verloor zaterdaga vond in Kopenhagen met 21 van Hvidovre. De ruststand was 11. Eindstand: Wisla Krakau 6 10; Hvidovre 6 7; PSV PSV heet zaterdagmiddag voor 8500 toeschouwers in Heems kerk met 20 gewonnen van de Engelse eerste-divisieclub Chelsea. Schmidt Hansen en Van der Kuylen zorgden voor de doelpunten. Sparta In Rotterdam speelde Sparta zaterdag voor 8000 toeschou wers gelijk tegen Aberdeen (Schotland). Beide doelpunten vielen na de rust. Harper gaf Aberdeen de leiding, Heijer- man maakte gelijk. AZ '67 In Alkmaar speelde AZ'67 met 11 gelijk tegen Charleroi. De ruststand was 00. Been der gaf AZ'67 in deze 1 rekkelijke oefenwedstrijd de leiding. Böhmer maakte gelijk. Er waren 3000 toeschouwers- Go Ahead In Deventer speelde Go Ahead zaterdag voor 8.000 toeschou wers met 11 gelijk tegen de Engelse tweede-divisieclub Bristol City. Voor de rust werd niet gescoord. Een prachtige solo van Geestman leverde in de 70e minuut de eerste treffer op. Linksbuiten Sharpe zorgde tien minuten voor tijd voor de gelijkmaker. Al voor de ontmoeting voelde Veenstra de harde hand van de nieuwe trainer Barrv Hu ghes. Hij kwam vijf minuten na de voorgeschreven tijd op het terrein en werd prompt vervangen door Oude Wesse- link. PEC De tweede-divisieclub PEC uit Zwolle won zaterdagavond in Hannover de vriendschap pelijke wedstrijd tegen de nieuwe West-Duitse regionale Ligaclub SV Meppen met 4 1. Er waren duizend toeschou- HDVS De vriendschappelijke oefen wedstrijd tussen Hermes DVS en SW is gisteren met 31 door SW gewonnen, dat bij de rust door doelpunten van De Dutina met 20 voorstond. Na de rust scoorde Ruis voor Hermes DVS en Hazebroek voor SW. nac NAC heeft gisteren voor 3500 toeschouwers de oefenwed strijd tegen de Tsjechische club Skoda Plzen met 40 verloren. Scheidsrechter Boo- gaerts gelastte wegens de druk kende hitte halverwege de tweede helft een extra-pauze in van vijf minuten. Bij de rust stond NAC met 2—0 ach ter door twee doelpunten van de Tsjechische international Ziegler (in de tweede minuut uit een strafschop en in de zesde minuut). In de 57e mi nuut scoorde Soss en in de 70e Kamir (04). Veendam De Groningse voetbalvereni ging Veendam heeft gister middag met 21 verloren van het Engelse Bristol City. Bij doelpuntenmakers waren: de rust was de stand 1—1. De Garland (15e min-) 01, Blij- ham (27) 11, Tainton (75) 12. Er waren 1200 toeschou- Roda JC De tweede-divisieclub Roda JC speelde in Kerkrade een oe fenwedstrijd tegen For tuna (Keulen), die de Duitsers met 41 wonnen, na bij de rust reeds met 20 te hebben ge leid. Het scoreverloop Zimmer- mann (18e min.) 0—1, Bergfel- der (32) 0—2, Kreis (54) 0—3, Brassé (64) 1—3, Struth (76) strafschop 14. Eindhoven De tweede-divisieclub Eindho ven versloeg gistermiddag op eigen terrein Thor Waterschei (België) met 21. Bij de rust was de stand 11. Vanden- boer bracht Eindhoven op 1 0, waarna De Rave gelijk maakte. Siegers zorgde na de hervatting voor de beslissende treffer. Fortuna Anderlecht heeft gisteren in Vlaardingen een oefenwed strijd tegen de tweede-divisie club Fortuna met 20 gewon nen. De ruststand was 10. Na 30 minuten opende Jan Mulder de score, en in de 50ste minuut vergrootte Paul van Himst de voorsprong tot 20. Er waren 4.500 tocschou- Wageningen Wageningen heeft gisteren op eigen veld de oefenwedstrijd tegen DWS met 20 verloren. Nuninga (voor de rust) en Vrauwdeunt (erna) scoorden voor DWS. Er waren 1500 toe schouwers- Vitesse Vitesse heeft in Arnhem met 30 verloren van de Engelse tweede-divisieclub Millwall. Zesduizend toeschouwers za gen de Britten in de eerste helft een voorsprong van 20 nemen door Dunphy en Bol land en in de tweede helft maakte Dunphy het derde doelpunt voor de sterk spelen de Engelsen. De Graafschap De Graafschap verloor na een ruststand van 20 met 40 van de Poolse club Polonia Bytom. Er waren 2000 toe schouwers. NEC Ook bij de ontmoeting lussen de nieuwe amateur eerste klasser Ede en semi-profclub NEC waren 2000 toeschouwers. Ede nam in de eerste helft een voorsprong van 10, maar moest na de rust drie tegen treffers incasseren. Heerenveen De eerste divisievereniging Heerenveen heeft gistermiddag met 10 gewonnen van SC Drente. Het enige doelpunt werd gemaakt door Henk Zoe- tendal (23e min.). Er waren 1500 toeschouwers. Nol Heüerman. de „Beatlc van Sparta" (links) in duel met twee spelers van Aberdeen, waartegen de Rotterdammers zaterdag oefenden. Heüerman was wel de maker van het enige Spartaanse doelpunt.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 8