Wind waaide voor Nereus uit de goede hoek FC Utrecht was bijna te laks Linda de Boer startte en eindigde met record MAAR TWEE HEREN IN ZWEMPLOEG BARCELONA Amerikaan Job snel op 200 meter schoolslag I SPORTBIJLAGE mm AJAX EEN GOEDE HELFT BOEIENVERSCHIL IN VOORDEEL NEDERLANDERS Schans won zwemmarathon Jeugdzwemploeg voor interland Schoonspringploeg maakt goede kans op Barcelona MAANDAG 27 JULI 1970 LEEUWARDEN Pure sport en boze gezichten. Die twee zijn onlosmakelijk verbonden aan de massale tewaterlating, die de KNZB in de zomermaan den telkenjaren laat plaatsvin den. De nationale zwemkam- pioenschappen in Leeuwarden met meer dan 800 deelnemers boden weer voor alles wat: topsport, uitmondend in niet minder dan 29 nationale re cords waarvan enkele van arote waarde breedtesport er werden 157 onderdelen afgewerkt waarbij de Gatso- meter meer dan 5000 tijden registreerde jeugdrecreatie en wat dies meer zij. Voor de bondsadviseurs een zware oo- gave uit deze cocktail van be langen de ploeg voor de Euro pese kampioenschappen ln Barcelona te filteren. Van de twintig diie destijds de „vrijwel zekere" Barcelonaploeg vormden, zijn er slechts elf overgebleven. Daarnaast zijn er nog twee „mogelijken": Mia Plantimga, die na genezen te zijn van de handblessure die zij in Leeuwarden opliep haar kunnen op de 100 meter rugslag nader zal moeten preciseren, en Ton van Klooster over wie de medische commissie gaat beraadslagen. Door toe voeging van zes nieuwe geselecteerden wordt de thans definitieve Barcelona ploeg gebracht op zeventien leden. Mia PI an tanga en Ton van Klooster niet in begrepen. Stijgende lijn De afsluitende dagen van de Neder landse kampioenschappen in Leeuwar den hebben ondanks de regen, de wind en de kou van zaterdag en de eveneens harde wind van gisteren de stijgende lijn van het Nederlandse zwemmen vooral in de leeftijdsgroep van de aller jongsten duidelijk aangetoond. Op een enkel gebied met name de schoolslag en de vlinderslag stag neert de ontwikkeling nog enigszins. Maar vooral op de vrije slag lijkt het wel of er een dijk doorgebroken is en het talent zomaar komt Nieuw tijdperk De nationale kampioenschappen begon nen en eindigden met Linda Boer. Ver leden week luidde de kortgeknipte vijftienjarige Naardense in het met zijn nauwelijks boven het water uitstekende keerpunten moeilijk zwemmende Nij- landbad een nieuw tijdperk in op de 1500 meter vrije slag. Gisteren hief zij haar aggressieve kopje lachend op naar haar clubgenoot jes op de tribune: 4.41.9 stond in lichtende cijfers op het scorebord. Da Wil Bunschotenpupil was in het sensationele duel met Anke Rijinders bijna vier seconden onder haar eerder deze week gevestigde na tionale record gedoken. Een onvoorstel baar grote vooruitgang, waarvan het einde voorlopig nog niet in het ver schiet ligt. Want met elke race ging het Hilversumse meisje harder, net zoals haar clubgenootjes, de 12-jarige Hansje Bunschoten, die vlak achter Anke Rijn- ders (met 4.44.5) ook al onder het oude record naar 4.46,6 reikte. Overigens zal Wil Bunschoten haar dochter Hansje, van wie ze zegt: „Toen ik haar voor het eerst uit de wieg nam, zag ik het al, dat wordt een zwemster, zij heeft geen bips", niet voor Barce lona willen afstaan. „Ze is er te jong voor. Ze zou zich misschien niet hele maal thuisvoelen tussen die oudere meisjes. Laat haar maar liever eens in een grote wedstrijd uitkomen tegen haar leeftijdgenootjes". Dat slaat dan op een beloofde trip naar Oost-Duits- land, waar Hansje op uitnodiging in november naar toe zal gaan. Verwachtingen Ook zonder Hansje Bunschoten mag men 'het een en ander van de 400 meter vrijeslagflinale in Barcelona verwach ten. Linda de Boer staat achter de Oostduitse Karin Neugebauer (4.39.8) en haar landgenote Külling (4.40.8) op de derde plaats van de Europese rang lijst op gelijke hoogte met de Italiaanse Caliigarls. Anke Rijnders blijft daar Linda de Boer (rechts) voegde tot veler verbazing nog een kampioenschap aan haar toch al indrukwekkende prestaties van de afgelopen week toe. Favoriete Anke Rijnders (links) werd op de 400 m vrije slag verslagen. momenteel iets bij achter, maar haar trainer Wout Gerribse werkt meer in de lijn OarMe en piekt duidelijk op de grote evenementen, waartoe geheel vol gens de gedachten die in de KNZB leven, de nationale kampioenschappen niet behoren. Francois van Kruijsdijk kreeg te horen dat hij thuis moest blijven. „Een goede opDouw, maar het verschil tussen nu en wat hij in Barcelona moet maken, Is te groot", zegt zwemcoach Van Dam. Groot was de concurrentie op de 200 meter vrije siag. Daarop had HPC- zwemster Yvonne van Kuilenburg een verrassing in petto. Met een gezicht van: Anke, Linda en Hansje, ze kunne, me wat", stond de 18-jarige zwemstei uit de alengs tanende ploeg van Wim Geurtsen op haar startblok. Barcelona moest voor haar een compensatie voor het missen van Mexico vormen, daar was ze van overtuigd. En doe overtui ging bracht ze over op haar zwemmen. Ondanks de abominabele weersomstan digheden kwam ze uit op 2.15,0, twee- tlende van een seconde onder het Ne derlands record, dat Anke Rijnders reeds enkele dagen eerder op 2.15,2 had gebracht. Het 14-jarige Amers- foortse meisje eindigde achter Hansje Bunschoten en Linda de Boer op de vierde plaats in 2.16.7. Desondanks bleef de Barcelanaplaats op dij onder deel voor haar gereserveerd. Limiet Yvonne van Kuilenburg, oorspronkelijk alleen in aanmerking komend voor de estafette zal ook op dit nummer uit komen. Vooralsnog niet op de 100 me ter, waarop ze ook kampioene werd, maar waar ze met 1.02,4 de limiet niet haalde. „Het kan echter zijn, dat we de meisjes, die toch gaan, op andere num mers inzetten", heeft Klaas van de Pol laten doorschemeren. Cora Schouten, <ne als tweede eindigde, is wel inge- senreven voor de vrije slag sprint. „Omdat ze destijds in Den Haag de limiet haalde", aldus INico van Dam. Beide meisjes vormen de kern van de vrije slagestalette, die wordt aangevuld met Frasquita Smits (reeds aangewe zen) en Sia Telkamp (nieuw). Het Drentse meisje komt in de plaats van Cora van der Veer. Het verschil tussen hun beste prestaties wag 0,8 seconden: 1.03,9 voor Sia, 1.04,7 voor Cora. Cora's opbouw van de training was niet goed", meldde Van Dam. „De olubtrainer had dezelfde mening. Sia Telkamp daaren tegen was in de winter dn feite onze snelste sprintster, maar doordat ze een keerpunt miste haalde ze de finale niet. Voorts zwom ze hier in Leeuwarden terwijl ze last had van een paar ge kneusde ribben". Dat ook Cora van der Veer ziek is geweest en een pendcilline- kuur volgde, was de adviseurs onbe kend gebleven. Kanshebbers Tot degenen, die zich zowel bij ae win ter- als bij de zomerkampioenschappen manifestearden als duidelijke Barcelo- makanshebbers behoorden naast Linda de Boer, Anke Rijnders, Gerda Lassooy, Yvonne van Kuilenburg en Cora Schou ten ook rugslagzwemmer Bob Schout- Aen, De lange Amsterdammer stelde zaterdag het record 100 meter rugslag 0,1 seconde scherper, won de 100 meter vrije slag in de persoonlijke recordtijd van 55,1 seconde (ook een verbetering van 0,1 seconde), en beperkte zich er daarna toe de 200 meter rugslag te winnen zonder zich verder overmatig in te spannen (2.015,0), UTRECHT. FC Utrecht heeft zaterdag in Utrecht voor de in ter- totocompetitie met 43 van Win- terthur gewonnen. Bij de rust leidde Utrecht met 10. In de eerste minuut nam FC Utrecht door Groenendijk met 10 de leiding. In de eerste helft waren de Utrechters voortdurend sterker, maar doordat zij de combinaties te ver doorvoerden, konden de Zwitsers steeds tijdig ingrij pen. In de eerste minuut na de hervat ting bracht Konietzka de Zwitsers naast Utredht. Binnen een kwartier echter schoten Groenendijk. Olsen en Nieuwen- ihuijs hun ploeg naar een veilig lijkende voorsprong van 41. Maar de animo bij de Utrechters verslapte en daarvan maakte Winterthur gebruik. Door Oder- matt en Hann werd het 43. Er waren 4000 toeschouwers. De stand: Wisla Krakau 5 4 0 1 8 62 FC Utrecht 5 3 0 2 6 11—8 Hvidovre 5 2 1 2 5 95 Winterthur 5 0 14 1 718 AjaxChelsea De oefenwedstrijd van Ajax, gister avond thuis tegen de Engelse cupwin naar Chelsea, heeft de aanhang (20.000) maar ten dele kunnen bevredigen. Ajax speelde in de eerste helft zeer goed, met de nieuwe aanwinst Johan Neeskens als uitblinker op het middenveld. De eerste treffer kwam op naam van Johan Oruyff, die vlak voor de rust een combinatie van Piet Keizer met Neef- kens afwerkte. De wijzigingen bij Ajax in de tweede helft (Neefkens moest plaats maken voor Mühren en de Deen Sönder- gaard kwam voor Dick van Dijk in het veld) waren geen verbeteringen. Het tempo zakte en toen Piet Keizer zich ook nog liet vervangen door Barry Hulshoff moesten de Amsterdammers alles geven om aan een nederlaag te ontkomen. In de zevenenzestigste minuut strafte Ian Hutchinson een fout van Ruud Suuren- donk af: 1t. PSVRoermond PSV heeft gisteren de oefenwedstrijd tegen de amateur eersteklasser Roermond AMSTERDAM Nereus maakte geschiedenis. Op het woelige water van de Bosbaan brachten de Amsterdamse studenten de Westduitse vier met stuurman zijn eerste nederlaag in twee seizoenen toe. Tegen het einde van de eerste dag van de internationale Bosbaanregatta werkten de Nereïden de achterstand, die zij op de Duitse „Rengemeinschaft" hadden, met een felle sprint in de laatste honderden meters weg. Wat niemand voor mogelijk had gehouden was gebeurd: eindelijk ging de zege de Europese kampioenen voorbij. Met groot Niet alleen de Neptun-Wetzlar-Ular- Ludwigshafencombinatie ging op baan zes ten onder, de al even befaamde Deutschland Achter ondervond dat de elementen juist daar het meest tegen de roeiers samenspanden. Ten gevolge van het beruchte boeienverschil moes ten de Duitsers in de slotfaze de Tide way Scullers en de Poolse formatie laten voorgaan.- Hoe betrekkelijk de winst van Nederland was werd een dag later aangetoond De wind was toen aanmerkelijk afgeflauwd." De Duitse vier was superieur, won zoals ze wilde en ging met twee en een halve lengte voorsprong op Nereus als groots triom fator door de finish. De Deutschland Achter nam in het slotnummer een al even duidelijke revanche. Tideway Scullers en de Polen waren nu geen partij voor het Westduitse paradepaard je. De Noorse acht en Laga, dat als enige Nederlandse ploeg tot de finale was doorgedrongen, waren de enige ploegen die de Duitsers goed bleven volgen en was van een duidelijke be dreiging geen sprake. Weinig positiefs Ondanks die verrassende zege heeft de derde internationale Bosbaanregatta voor de Nederlandse roeisport weinig positieve punten opgeleverd. De zege van Benecke en Steenkist in de twee zonder stuurman was zaterdag zeker een prestatie van formaat. Veel van de glans ging echter verloren, nadat de Willem ïll-ers gisteren de overwinning aan het Poolse KKV Bydgoszcz moesten laten. Weinig goed nieuws bracht ook de race van de achten. Gistermorgen gingen zowel Aegir-Hollandia als Ne reus in de series ten onder. Kort na het 1500-metermerkteken was de strijd voor de Amsterdammers, die het zonder de zieke slagroeier Kloosterman moes ten stellen, ten einde. Een gebroken dol maakte hen kansloos. Overigens was het de vraag of Nereus zonder pech de finale zou hebben gehaald. De ploeg roeide op het moment van de materi- aanlbreuk in vierde positie, wal juist niet voldoende was voor een plaats in de eindstrijd. Eervolle prestatie Van de drie Nederlandse topachten startte alleen Laga in het hoofdnum- enthousiasme ontvingen de supporters de nationale recordtijd van 6.21.89 sec. Maar was er nu wel zo erg veel reden tot grote geestdrift? Had eigenlijk de Bosbaan zelf de Duitsers de zege niet ontnomen? Steeds duide lijker werd dat de straffe noordwestelijke wind baan zes tot een ware „strafbaan" maakte. Terwijl Nereus onder de bescherming van de oever roeide poogden de Duitsers vergeefs de eenheid te bewaren op het golvend water van de lage boei. geen mogelijkheden. Ook op de andere nummers zal Nederland het zeer moei lijk krijgen. De Poolse ploeg werd winnaar van de elite twee zonder stuurman. Dit duo werd tweede: de Willem IH'ers Benecke (links) en Steenkist. mer. Dat de Delftenaren de Deutschland Achter ernstig zouden kunnen bedrei gen mocht men niet verwachten. Laga handhaafte zich echter de volle 2000 meter in de kopgroep van drie ploegen. En dat is gezien de kracht van de concurrenten een alleszins eervolle prestatie Over veertien dagen zal na de nationale kampioenschappen de Ne derlandse afvaardiging worden samen gesteld die begin september in het Ca nadese St. Catharines zal strijden om de wereldtitels. Al heeft de Bosbaanre gatta gezien de slechte weersomstandig heden niet al te veel geleerd, wel is opnieuw duidelijker geworden dat de Nederlanders ten opz'ichte van het bui tenland terrein hebben verloren In de twee scullingsnummers tot voor kort Oranjes sterkste troef zijn vrijwel met 80 gewonnen. Met de rust had PSV een voorsprong van 30. De 4000 toeschouwers zagen De Vrindt (3 x), Van" der Kuylen (2x), Veenstra en Schmidt Hansen scoren voor PSV; Van der Zalm schoot in het eigen Roermond se doel. GVAVBremerhafen '93 De Groningse eerste-d<ivisieclub GVAV heeft gistermiddag de oefenwedstrijd tegen de Westduitse Regionalligavereni- ging Bremerhafen '93 met 10 verloren. Het enige doelpunt in deze matige wed strijd werd in de vijftigste minuut ge scoord door Proband. Kort voor het einde werd de Westduitser Fezher (inge vallen voor Schobel) wegens natrappen uit het veld gezonden. Er waren 2000 toeschouwers. ZFCTelstar ZFC heeft gistermiddag een vriend schappelijke wedstrijd tegen Telstar gespeeld. Telstar won met 21. Na twintig minuten opende Van Essen de score uit een pass van de sterk spelende half speler van Telstar, Cees de Vries. Een minuut later maakte de oud-Tel starspeler Koopman gelijk voor ZFC. And ré bracht Telstar na de rust de winst. Er waren 2500 toeschouwers NACSzombierski NAC heeft gisteren op eigen terrein de eerste oefenwedstrijd van dit seizoen met 20 verloren van het Poolse Szom bierski. De doelpunten voor de Polen, die een klasse beter speelden dan de Bredanaars, werden gemaakt door Wilem (57) en Mandziara (72). Er waren 5000 toeschouwers. CambuurSparta Sparta heeft zaterdag in Leeuwarden voor 300 toeschouwers met 31 gewon nen van SC Cambuur. Scoreverloop: 10 Zuidema, 11 Kowalik, 12 Koud- ijzer, 13 Klijnjan In Oss won NEC van de amateur eersteklasser TOP met 70. De Jong (3), Janssens (2), Mellaard en Jendrossek waren de schutters. SC Drente won met 21 van Veendam. Deze stand was bij de rust reeds be- PaxFC Twente In Hengelo won FC Twente gisteren een oefenwedstrijd tegen PAX uit Hen gelo met 90. De doelpunten werden gescoord door Jeuring (4), Pahlplatz, Notten, Willy v. d. Kerkhof, v. d. Vall en De Vries. Er waren 3500 toeschou- De Graafschap—Feijenoord Feijenoord heeft weinig moeite gehad met De Graafschap. De Rotterdammers wonnen in Doetinchem met 50. Van de drie nieuwe aanwinsten speelde Dick Schneider de gehele wedstrijd mee. Jan Boskamp en Bram Geilman werden in de tweede helft ingezet. De Rotterdamse doelpunten werden gemaakt door Van Hanegem (2), Kindvall, Moulijn en Van Daele. HAMILTON Johan Schans heeft zjjn kampioenschap in de zesde inter nationale zwemmarathon over Lake Ontario gisteren behouden. Schans ver diende 3.000 dollar met zijn zege in de 16 km lange zwemtocht. Hij verbeterde het verleden jaar door hem gevestigde record met ruim acht minuten. Zijn tijd voor de twintig ron den was gisteren 4 uur, 1 minuut en 42 seconden. Verre van gaaf Het grote vraagpunt blijft ook na dit roeiweekeinde de Nederlandse acht. Zo wel op de Rotsee als in Amsterdam bleek het roeien van Nereus verre van gaaf. Zoals gezegd, in de slotrace ver raste Laga door sterk roeien. Over het gehele seizoen gezien is er echter be slist geen ploeg waarvan op dit moment uitzending gerechtvaardigd zou zijn. Een opmerkelijke prestatie leverde jeugdskiffeur Punt. Veertien dagen geleden werd hij jeugdkampioen. Zater- startte de De Laaksculler in het lichte elitenummer met internationale bezetting. Als duidelijk winnaar ging iver de streep. De dubbel vier van RIC zorgde voorts voor een nieuw nati onaal baanrecord door in 3.25.63 in de ies de 1000 meter af te leggen. Een derde plaats in de eindstrijd bleek voor de Nederlandse meisjes echter het hoogst bereikbare. DEN HAAG De Nederlandse jeugd zwemploeg tot 18 jaar die op zaterdag 8 en zondag 9 augustus zal starten in Den Haag tegen Tsjecho-Slowakije, is als volgt samengesteld: ilag: Marjan van étrijland (Naarden). Petra But (VZC). 100 meter rugslag: Marjan Ver estafette: Lenie de Jong, Hansje ten, Woudl de Ruljter en Llesbeth Klumpe: (HZ en PC). 4 x 100 meter wisselslag estafetti meter vrije slag: Ruud Beele (VZC), Frank Wetjers HZ en PC). 400 meter wisselslag: Francois van Kruijsdijk (PSV). Hans Elzer- man (ZIAN). 1500 meter vrije slag: Wout Schoutsen (VZC). Henk Mulder (ZIAN). 200 meter vlinderslag: Bert Elzerman (ZIAN), Francois van Kruijswijk. 200 meter school slag: Hans Elzerman, Ronald Hond (Dolfijn). 4 x 100 meter wisselslag, estafette: Gerard LEEUWARDEN Na afloop van de nationale kampioenschappen werd de ploeg bekend gemaakt, die zal deelne men aan de Europese zwemkampioen- schappen in Barcelona, die van 9 tot 16 september zullen worden gehouden. De ploeg is als volgt geformeerd: •lsselslag: Anke Rijnders (AZ en ft-) zuu en 400 m vrije slag: Astrld Verver (PSV) «00 m vrije slag: Llnda de Boer (Naar- den) 400 en 800 m vrije slag; Cora Schouten (VZC) 100 m vrije slag en 4 x 100 m vrije slag estafette: Yvonne van Kuilenburg (HPC); 200 m vrije slag en 4 x 100 m vrije slag estafette: Frasquita Smits (Zwemlust) 4 x 100 m vrije slag estafette; Sia Telkamp (Kikker) 4 x 100 rn vrije slag estafette: Coby Buter (Zwem lust) 4 x 100 m wisselslag estafette: Alle te Riet (Zwemlust) 4 x 100 m wisselslag estafet te: Frieke Buys (VZC) 4 x 100 m wisselslag estafette; Marie José Janzen (Mosa) 4 x i00 m wisselslag estafette: Els Droog (Kikker) 200 m rugslag: Annemarle Groen (Naarden) 200 m rugslag. HEDEN Bob Schouten, 100 en 200 m rug slag: Arnold Rood (Het IJ) 100 m vlinderslag Over een eventuele selectie van Mia Plan- tlnga (ZAR) en Ton van Klooser (Naarden) zal na overleg met de medische commissie later een beslissing worden genomen. De mo gelijkheid dat de deelneemsters, die voor de estafettes zijn aangewezen, nog op Indivi duele nummers zullen worden Ingeschreven zal nog nader worden overwogen. Jurgens won Grote Prijs kleiduivenschieten DEAUVILLE De Nederlander Ge rard Jurgens is gisteren winnaar gewor den van de Grote Prijs van Deauville, een internationale wedstrijd kleiduiven- schieten. Zijn 21 schoten betekenden ook 21 treffers. De Fransman Roger Pisson werd met 20 treffers tweede. WENEN. Ook op d© tweed© dag van de internationale zwem wedstrijden te Wenen overheersten de Amerikanen en de Oostduitsers. Alleen de 100 meter vrije slag heren werd gewonnen door een „vreemde", namelijk de Hongaar Istvan Szentirmai in 55,3 na felle strijd met de Amerikaan John Kinsella (55,5), de winnaar van de 200 meter vrije slag, op welk nummer twee Polen verrasten met een tweede en derde plaats. De beste prestatie werd geleverd door de Amerikaanse schoolslagzwemmer Brian Job, die zijn overwinning van zaterdag op de 100 meter zondag liet volgen door een zege op de 200 meter in de tijd van 2 min 25,8 sec, waarmee hij het Amerikaanse record evenaarde en slechts 0,4 seconde verwijderd bleef van het op naam van de Rus Nikolai Pankin staande wereldrecord. De West duitser Hans Lampe, zaterdag verras send winnaar op de 100 meter vlinder slag in 58,6 sec, deed zondag een poging om het Europese record, dat met 57,8 op naam staat van de Rus Wladimir Mens- holiv, te verbeteren. Alleen over de baan gaande kwam Lampe tot 57,9, waarmee hij het record op 0,1 seconde miste. Deze tijd betekende wel een nieuw Westduits record. Het oude stond met 58,0 sinds 1968 op naam van Lutz Stoklasa. De eerste dag van de internationale zwemwedstrijden in Wenen werd on miskenbaar beheerst door de Oostduitse ploeg, die daarmee zijn plaats aan de Europese top onderstreepte. Slechts de 100 meter schoolslag dames (Kim Brecht) en heren (Brian Job) en de 400 meter vrije slag (John Kinsella) eindig den in Amerikaanse overwinningen. De Westduitser Hans Lampe verraste met een zege op de 100 meter vlinderslag. De Amerikaanse ploeg leek zich niet tot het uiterste in te spannen en de wed strijden eerder te beschouwen als een toetssteen voor de Amerikaanse kampi oenschappen die volgende maand wor den gehouden. De meest opvallende leden van de Oostduitse ploeg waren Gabriele Wetz- LEEUWARDEN. Naast de zeventien (mogelijk negentien) leden tellende zwemploeg en de waterpolo-equipe van elf man be staat er een gerede kans dat Nederland bij de Europese kam pioenschappen in Barcelona ook met een volledige schoonspring ploeg vertegenwoordigd zal zijn. Vier pupillen van trainer Joop Braam- zeel van de Haagse vereniging Joop Sto- tijn haalden de vereiste limiet, ondanks de felle wind, die het moeilijk maakte om het evenwicht op de plank te bewa ren. Marriet Dommers en Eljo Kuiler zelfs ver boven de op 360 staande limiet en ook Hans Feis, die bij de eerste se lectiewedstrijden in Praag wegens ziekte afwezig was, kwam ruim boven de he renlimiet van 435 punten (464,97). Ton van Oudheusden had minder „over": 436.08. Beslissend voor uitzending zal zijn de landenwedstrijd tegen Canada, die komende dinsdag in het zwembad De Plompert te Rotterdam wordt gehouden. Het viertal kandidaten behoeft dan nog slechts 95 procent van de eis te halen om voor uitzending in aanmerking te komen. ko en Roland Matthes. De zestienjarige Gabriele Wetzko versloeg Wendy Fordi- ce op de 100 meter vrije slag met een verschil van een tiende seconde en was ongenaakbaar op de 400 meter vrije slag. Roland Matthes was zowel op de 200 meter rugslag als de 200 meter wisselslag sterker dan Gary Hall. Bar bare Hofmeister verbeterde het Oost duitse record op de 200 meter rugslag en bracht het op 2.27,8 in een race waarin zij de wereldrecordhoudster Sue Atwood ruim drie seconden achter zich liet. Een andere Amerikaanse wereldre cordhoudster, Lyn Colella, werd ook overtroefd door een Oostduitse. Helga Lindner, op de 200m vlinderslag, 2.22.9 2.26,7. KNZB wijst zwemploeg voor Brasschaet aan DEN HAAG De Nederlandse zwem ploeg, die op 1 en 2 augustus in Bras schaet zal starten in de z g. wedstrijd der kleine zwemnaties, is als volgt samenge steld (uiteraard komen voor deze ploeg geen E.K.-gangers in aanmerking): de Jong (VZC). 400 m wisselslag: Wilma v Beek (ZIAN). 100 in vlinderslag: Trudy Ja •n (Wljchen). 4 x 100 m vrUc slag est.: Lcr ingols v. KruIJs- Ulttenhout (HPC), J Hans Elzerman (ZIAN). •Islag est.: Gerard_ Glelen, Kers

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11