G. S. torpederen bouwplan van 40 premie-huurwoningen WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN BEZWAREN TEGEN BOUW IN VIJF LAGEN Reconstructie kruispunten Eenrichtingverkeer in Korevaarstraat Hele raad achter motie aan minister Schut Besluit G.S. streep door rekening van „St. Willibrord" Leiden liep niet warm voor Zoetemelk BRUIJNZEEL - KEUKENS - KASTEN „HOUTWERF-LEIDEN" N.V. LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 JU bi 1870 LEIDEN Om weer een belangrijk deel van de noord-zuidroute in gebruik te kunnen nemen moeten de kruisingen Levendaal-Korevaar- straat en Levendaal-Oranjeboomstraat-Sint Jorissteeg worden gerecon strueerd: Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim vierhonderdduizend gulden. In de raadsvergadering van 3 augustus kan de raad zijn fiat aan een desbetreffend voorstel van b. en w. geven. (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE Een plan van de woningbouwvereniging „Sint Willibrord" voor de bouw van 40 premie-huurwoningen is door G.S. getorpedeerd. De gemeenteraad heeft hierover gisteravond haar mis noegen kenbaar gemaakt in een motie die namens de KVP werd in gediend door de heer P. van Hofwegen en aller instemming kreeg. Met klem wordt tegen de gang van zaken geprotesteerd en aan het provinciale college verzocht nogmaals ernstig aan het verzoek van de gemeente aandacht te willen schenken. De bouw van woningwet-woningen zoals die In de na-oorlogse jaren steeds heeft plaats gehad door de woningbouwver eniging werd, na alle problemen die hier o.a. met de eurve-prtjs altijd wel zjjn geweest, na het complex aan de Commandeurshof welhaast een onmo gelijke zaak. De grote lijst van woning zoekenden, die er zowel bij de gemeen te als by „Sint. Willibrord" bestaat, stond niet toe hierin te berusten. Er werd naar nieuwe wegen gezocht om te komen tot de bouw van betaalbare huurwoningen. Men kwam met lr. L. Bosman tot een plan van flatbouw in de premie-verhuur sector. Hiervoor was grond beschikbaar nabij de brug over de Noordbuurtse- vaart in de Burgemeester Smeetsweg, welke momenteel in aanbouw is. Aanvankelijk zouden deze in drie woon lagen worden gebouwd maar om econo mische redenen werd aan G.S. toestem ming gevraagd een 5-lagenflat te mo gen bouwen, waarbij het aantal wonin gen van 21 naar 40 zou worden opge voerd. Veel perspectief dus voor de woningzoekenden. G.S. hebben echter gemeend hun goedkeuring te moeten onthouden. Dit terwijl de stedebouw- kundige van de gemeente, ir. Kessler, zich volkomen kon verenigen met de bouw in vijf lagen, de moeilijke finan ciering rond was en alle medewerking werd verkregen van het ministerie van Volkshuisvesting en door deze instantie zelfs tot spoed werd gemaand. G.S. van Zuid-Holland laten echter mi nister Schut en de Zoeterwoudse wo ningzoekenden in hun hemd staan. Dit project was ook by voorkeur bestemd ADVERTENTIE Verlovingsringen LUCAS VAN LEIJDEN Nieuwe Rijn 4 TeL 42350 om de veel bepleite doorstroming te bevorderen. Om velerlei redenen is het te hopen dat bet smeekschrift van de raad nog effect zal hebben en G.S. op hun aanvankelijke beslissing zullen terugkomen. Deze zaak die pas bij de rondvraag aan de orde kwam gaf nog wat allure aan een vergadering waarvoor de agenda weinig spectaculairs bood. Rondvraag beperkt Overigens zal de rondvraag in het ver volg meer beperkt zijn in haar omvang, omdat een nieuw reglement van orde werd vastgesteld waarin o.m. is bepaald dat per raadslid maximaal twee vragen mogen worden gesteld. Aan het begin van de vergadering werden de geloofs brieven van de nieuw benoemde raads leden door een commissie onderzocht en in orde bevonden. De heer J. W. Klif fen werd beëdigd als tweede wnm. ge meente-secretaris. De raad kon zich verenigen met het voorstel om een bij drage te verlenen in de restauratiekos ten van het Burmaatse Verlaat. De heer J. van Diemen (Vrije L.) zei dat deze naam wat Aziatisch klinkt, terwijl men in de Weipoort altijd spreekt over de „Barre Ma". Ook op oude kaarten van Rijnland staat het water aangegeven als Burmaatse wetering, aldus burge meester Detmers. Een mogelijke ver klaring voor het woord Burmaat is: Bur burcht (Zwieten maat laag gelegen land. Veiligheid Een suggestie van de heer J. v. Diemen om de bomen langs de smalle Nieuwe- weg uit het oogpunt van verkeersveilig heid zeker als deze zwaarder gaan worden te vervangen door elzen struiken zoals langs de Broekweg malkte de tongen los. De voorzitter vond het een goede suggestie die het overwegen meer dan waard is. Anderen lieten zich in dezelfde geest uit maar de heer v. d. Ploeg vroeg zich af of men uit een oogpunt van verkeersvei ligheid dan ook niet toe moet naar rub ber verkeerspalen en lichtmasten Ook de heer v. d. Veer zou het ver dwijnen van de bomen betreuren en be pleitte tenminste handhaving aan één zijde. Het college zal zich beraden. De heer C. Straver brak een lans voor de schippers die moeilijkheden hebben bij het openen van de brug nabij de boer derij van Van Leeuwen aan de Noord Aa; er zullen meerpalen worden ge plaatst. Nu de verkeerssituatie rond de Dorpsstraat in studie is vroeg de heer J. H. v. d. Ploeg daarin ook op te nemen het eenrichtingsverkeer op het Watertje. De heer A. v. d. Poel zag de snackbars gaarne later open. Het col lege wacht een mogelijk verzoek van de exploitanten hieromtrent af. 9 De Leidse binnenstad krijgt eindelijk e i 3 augustus beslist De reconstructiewerkzaanihedpn zullen onder meer tot gevolg hebben dat het uit de richting van de Lammenschans- weg komende verkeer via de Oranje- boomstraat zal worden geleid. Dit houdt in, dat de Korevaarstraat, voorzover gelegen tussen 't kruispunt Levendaal/ Korevaarstraat en de Jan van Houthrug, slechts voor het rjjverkeer in één rich ting, namelijk in de richting van de Lammenschansweg, zal worden openge steld. Hierop zal een uitzondering wor den gemaakt voor het openbaar vervoer." Voor een goed verkeerscorrelatie zijn ook de wegen van het aansluitende ge bied rond en nabij de Garenmarkt. zo als de Raamsteeg. de Jan van Hout kade en een gedeelte van de Zocterwoud- sesingel, in het éénrichtingscircuit op genomen. Voor een goede verkeerscorrelatie zijn te verwachten verkeerssituatie is het voorts noodzakelijk, dat het aan de noordoostelijke hoek van de kruising Levendaal,/Korevaarstr. aanwezige pand Levendaal 26-26a, dat reeds aan de ge meente in eigendom toebehoort, wordt gesloopt. Met deze werkzaamheden zal binnenkort kunnen worden begonnen Jn verband met de steeds toenemende intensiteit van het verkeer zal om vei ligheidsredenen in de toekomst tevens de afbraak van de panden aan de west zijde van de Korevaarstraat tussen de Raamsteeg en het Levendaal moeten worden overwogen. De betreffende pan den zijn voor het merendeel reeds door de gemeente in eigendom verworven Met de verschillende busondernemin gen is overeenstemming bereikt over een verbeterde opstelling en indeling van de halteplaatsen aan de Korevaar straat en het Levendaal. Plan-Heinekens Volgens de heer P. van Hofwegen had ter visie legging van het bestemmings plan Barrepolder (Helneken) moeten wachten tot meer bekend Is over de plaats van de waterzuivering. De com- Leidse jongelui haalden 's nachts goedere n weg DEN HAAG/LEIDEN „Laten we eens gaan kyken of er wat te halen valt," zo hadden de vjjf in feeststem ming verkerende jongemannen uit Lei den tegen elkaar gezegd. Het was een onbestemd voorstel, want op dat moment wist niemand wat er gehaald zou wor den, doch dat zou onderweg wel bljjken. In een auto werd eerst koers gezet naar .Katwijk, waar voor een groentewinkel in een galery kistjes druiven stonden. Dat was alvast wat. Teruggekeerd in Leiden werden de druiven verdeeld. Het avontuur werd vervolgd in Leiderdorp, waar voor een winkel kratten frisdrank stonden. Het vijftal voorzag zich prompt van een opfrissertje. Dat brak hen nu op, want ze moesten voor de Haagse politierechter verschijnen, waar echter drie verdachten verstek lieten gaan. De gebeurtenissen leverden wat de straf- miseie. open bare werken zal zich binnen enkele dagen nog eens met deze zaak bezig houden en kan dan ook aandacht besteden aan de wensen die op de vo rige week gehouden hearing naar voren zijn gekomen. Daarna kreeg ook de pu blieke tribune nog gelegenheid tot het stellen van vragen. bare kant van de zaak betreft, geen problemen op. verdachten bekenden hetgeentenlaste was gelegd. „Het kan nog de vraag zijn, of het verstandig is des nachts dat soort goederen zomaar buiten te laten staan, maar het moet toch mogelijk ^fln." aldus de politie rechter mej. mr. Van Delden en daar was de officier van justitie het mee eens. „We hadden een paar pilsjes ge dronken," voerden verdachten als ex cuus aan, doch daar hield de officier geen rekening mee. Wel dat verdachten nog een blanco strafblad bezitten, reden waarom hij tegen de ter zitting versche nen verdachten 40.- boete eiste. Het vonnis werd voor ieder 25.- boete. Wat de niet-verschenen verdachten be treft, hun strafblad was niet blanco meer en daarom werden zij overeen komstig de eis van de officier veroor deeld ieder tot 80.- boete. LEIDEN De gemeente Leiden gaat aan de N.V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten bouwterreinen ver kopen gelegen in het zuidwestelijk deel van het Morskwartier. De N.V. heeft daar 98 eengezinswonin- garages te bouwen. PAR. 8T.-ANTONIUS VAN PADTJA Boshuizerlaan 38a, tel. 34062 Giro t.n.v. kerkbestuur: 494828 Giro t.n.v. overste der Franciscanen 70190 Priester: H. Ch. G. M. van Eeuwijk o.f.m. Secretariaat van de Parochieraad: Diepenbrocklaan 4, tel. 40132. De diensten in het weekend: Zaterdag avond om 7 uur avondmis. Op zondag ztyn de diensten om 9.30 (hoogmis), 11.00 en 12.15 uur. De diensten in de week: Maandagmor gen, dinsdagmorgen en woensdagmor gen om 9.00 uur; donderdagavond en vrijdagavond om 19.30 uur; zaterdag avond om 7 uur. De diensten in de vakantie-tydTot en met zondag 16 augustus is de dienst van 9.30 uur geen Hoogmis. Op 2 en 9 en 16 augustus zal het kinderkoor niet aanwe zig zijn. Met toestemming van de Bisschop van Rotterdam en de Overste der Francis canen in Nederland heeft pater J. W. A. Renirie o.f.m. ontheffing gekregen van zrjn ambtsbediening. Op 19 juli jl. heeft hy de parochie en pastorie verlaten. Wij danken pater Renirie voor alle zorgen die hij in de afgelopen jaren aan de pa rochie geschonken heeft. Op 20 juli jl. heeft frater N. v. d. Prijt o.f.m. de parochie verlaten om zjjn verdere pastorale training voor te zetten in Rotterdam. Hem danken wij ook voor alles wat hij in het afgelo pen halfjaar hier gedaan heeft en wij wensen hem alle succes en goeds toe op zyn nieuwe plaats. OEGSTGEEST Parochie H. Willibrord. Zondag 26 julikerkdiensten als in de al gemene ltjst. Om half elf zingt het meis jeskoor. De preekbeurt heeft kapelaan Kloosterman, de weekbeurt kapelaan Poelma. Maandag 27 juli: om 15.30 uur huwelijks viering van het bruidspaar Willem van der Laan en Lucia Hoogervorst. Dinsdag 28 juli om 14 uur huwelijksvie ring van het bruidspaar Jos van der Geer en Ria Schrama, met het dameskoor. Vrijdag 31 juli om 11.30 uur huwelijks viering van het bruidspaar Sippe Harke- ma en Johanna Britting, met het dames- Zaterdag 1 augustus van 3 7 tot tot 18 uur algemeen spreekuur in de pastorie, ook voor bespreking misintenties, van 18 tot 19 uur biechtgelegenheid in de kerk en om 19.30 uur zondagse eucharistievie ring. zaterdag- en zondagavonden Leiden Zaterdagav. Zondagav. H. Antonius: 19.00 Haagse Schouw: 19.00 18.30 Hartebrug: 19.30 19.00 Herensingel: 19.00 18.30 H. Leonardus: 19.00 19.00 H. Lodewijk 19.00 18.00 H. Petrus: 19.00 18.00 Studentenparochie: Lodewijkskerk) 19.00 Huize „Roomburg": 19.00 Leiderdorp Meerburg: 19.00 18.00 Menswording: 19.30 Voorschoten H. Laurentius: 19.00 17.00 Moeder Gods: 19.00 18.0-3 Oegstgeest H. Willibrordus19.30 18.30 Bonaventura: 18.30 Rijnsburg Tuinbouwschool: 19.00 Wassenaar H. Jozef: 19.00 19.00 H. Willibrordus: 19.00 17.00 Vacantie en hoogmis Vanwege de vacanties van de dirigent en de koorleden zal er op de zondagen 19, 26 juli, 2, 9 en 16 augustus tijdens de eucharistieviering van 9.30 uur geen zang zijn. Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.30, 11.30 en 18.30 uur; ln de week: 7.15; zaterdag 9.00 uur: woensdag- en vrijdagavond om 19.30 u. Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 8.00. 9.00. 10.45, 12.00 eD 19.00 uur: in de week: 7.00, 8.00, 9.00 eD 19.00 week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan dagavond. Bijkerk Timorstraat: zondag: 9.30 en 11.00 uur. H. Leonardus: zaterdagav. 19.00 u.; zond. 8 u., 9 u. Hoogmis. 10.45 (mis met samen zang), 12.15 en 19.00 uur; in de week: 7.30, 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- en vrij dagavond 19.00 uur. H. Lodewijk: zaterdagavond: 1^.00 uur; zondag: 8.00 (in St.-Maartenshuis), 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 uur; in de week: 8.15; zaterdagmorgen ook 10.00 eB 19.15 uur. H. Petrus: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 u.; in de week: 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve maandag). Studentenparochie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 uur, Pieterskerkstraat 1. LEIDERDORP Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg: 19.00 uur; zondag: 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.), 12.00 en 18.00 uur; in de week; 8.30 (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; zondag: 9.00, 10.30 en 12.00 uur; in de week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don derdagavond 19.30 uur. VOORSCHOTEN H. Laurentius: zaterdagavond: 19.00 u. zondag: 8.30, 10.30, 12.00. Geen avond in de week: 9.00 en 19.30 uur; Noord hofland (aulai: zondag 8.30 uur. Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u. zondag: 8.00, 10.00 (met zang), 11.30 (met zang) en 18.00 uur. Lof 19.00 In de week: 7.30 en 8.15 uur ('s woens dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur ZOETERWOUDE Parochie St.-Jan's Onthoofding St.-Jan Zaterdagavond: 19.30 uur avondmis OEGSTGEEST H. Willibrordus: zaterdagavond: 19.30 uur. zondag: 900, 10.30, 12.00 eD 1830 uur: ln de week: 7.45, 8.45 en 19.30 Parochie H. Willibrord Zondag 19 juli: kerkdiensten als in de algemene lijst. In de vooravond zingt het gemengd koor om half acht; in de dien sten van half elf en twaalf uur volkszang. Preekbeurt kap. Poelma, weekbeurt de pastoor. Dinsdag 21 juli: om 10.30 gezongen dienst uit dankbaarheid bij een 50-jarig huwe lijk van het echtpaar de Groot, met het dameskoor. Woensdag 22 juli: om 15.30 uur gezon gen huwelijksviering van het bruidspaar Bruseker-Metselaar, met het jongens- of meisjeskoor. Zaterdag 25 juli: van 17 tot 18 uur alge meen spreekuur in de pastorie, van 18 tot 19 uur biechtgelegenheid in de kerk en om 19.30 uur zondagse kerkdienst. Bonaventura: zaterdagavond: 18.30 u.; zondag: 8.00, 10.00 en 11.00 uur (Lat.). Rijnsburg Tuinbouwschool: zaterdag avond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. Dekenaat Leiden: Deken L. G. A. van Noort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro 516385. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, Steenschuur 19, tel. 31246 b.g.g. 21555. Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelijks- en Gezinsmoeilykheden: Steenschuur 19, tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art sen. een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp bij geboorteregeling kan men zich vervoegen op het spreekuur of rechts- streeks een afspraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabeth Ziekenhuis, tel. 41541. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lei den. tel. 25708 en is geopend maandag t.m vrijdag van 9.00-12.30 uur Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur eD volgens afspraak Aan het bureau is verbonden een maatschappelyk werkster, eeD psy choloog. eeü psychiater en een jurist Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau ls gevestigd Rapen burg 85, tel. 20503. Spreekuur; iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kunt u daar in eerste instantie terecht. Leidse Katholieke InvalidenbondU weet toch dat ook in Leiden een bond is die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? Alle inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- bée, Wiardi Beckmanstraat 29, Leiden, tel. 22917. Bureau R.K. Gezinszorg: Voor het aan vragen van een gezinsverzorgster, ge zinshelper of bejaardenhelpster, wanneer de huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelijk haar taak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel 8, tel. 24800. Spreekuur maatschappeiyk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur eB van 13.00-14.00 uuV. R.K. Oudervereniging „Voor het Zor genkind", afd. Leiden en omstreken Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat. Werkgroep Gespreksgroepen Leiden: Sekretariaat; mej. M. M. Olsthoorn, Jac. Urlusplantsoen 48. Leiden, tel. 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon- ïyk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz.) Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbum Dei", Plantage 16. tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei- j ding en oecumene voor gemengd ver- j loofden en gemengd gehuwden, in per- soonlrjke gesprekken eD in groepsver- j R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio- neerden, afd Leiden De Bond die alles doet voor hogere A.O.W.- eD A.W.W.- j uitkeringen, eeD sociaal minimum en vakantietoelagen. Geeft U op als lid of vraagt nadere in lichtingen bij het secretariaat: Zaan- straat 151. kamer 501. tel. 31079. LEIDEN Met op de achtergrond het Leidse station waar de vele vlaggen een internationale vlaggegroet suggereerden, klom Joop Zoetemelk op zyn fiets om een ereronde voor de Leidenaars te maken. Het zou een tamelijk zware etappe worden. Met een zware krans werd hij omhangen, waardoor hij wankelend van start ging. Zo slingerend dat hy ternauwernood de bocht naar de Stationsweg kon nemen, daarby inaar juist het draaiorgel „De Amazone" ontwykend. De rit, die de in het blauw gestoken nummer 2 van de jèngste Tour de France door een gedeelte van de binnenstad maakte (Stationsweg- Steenstraat-Blauwpoortsbrug-Turfmarkt-Nieuwe Beestenmarkt), had wei nig meer van de glorieuze intocht, die Ripse Joop enkele dagen eerder in zijn woonplaats had gevierd. Nu volgden slechts enkele honderden de stoet, van wie de meesten al snel afhaakten. Veel stiller zou het echter worden in het restaurant „In den Vergulden Turk", finish van deze mini-rit. De organisatoren van Swift, die zich ditmaal de wat ondankbare taak hadden opgelegd, een huldiging te houden nadat het feestrumoer in Rijpwetering nog maar nauwelijks was verstomd, hadden na een uur receptie nauwelijks 50 bezoekers meer om zich heen. Aanvankelijk ging het nog wel. Joop, die opnieuw enkele criteria had afgezegd (Frankrijk en het Belgische Rocourt) werd direct weer over- stept door jeugdige handtekeningenjagers. „Mijnheer, Joop", klonk het opdringerig zenuwachtig. Joop, die eerst zyn volle medewerking verleende, raakte er op den duur geïrriteerd door, maar lachte weer toen het „grut" voor hem op de grond een plaatsje zocht. Toen na een uur het jeugdige groepje gesommeerd werd in te rukken werd het angstig stil in het restaurant. Zo rustig dat korte tijd nadat ook Joops ouders waren gearriveerd, het een verademing voor de Swiftleiders was dat halverwege de avond ook burgemeester Van der Willigen binnenstapte. Daarvoor hadden o.m. Piet Biegstraaten (Sportstichting) „Jouw sportiviteit kwam woensdag weer naar voren in de Acht van Chaam waar je vyftien seconden voor de start tegen een reporter zei, ik zal proberen een goede koers te ryden en niet vertelde dat je ongetwijfeld zou gaan winnen", consul De Jager „Opvallend is het dat ook jongens als Gerben Karstens, Bart Zoet en Nol Kloosterman lid blijven van Swift. Dat wijst op een sterke band", en mr. Ballegoyen de Jong hun woordje gedaan. Laatstgenoemde, vice-voorzitter van de KNWU, merkte op dat naast mannen als Herman Krott ook Joop Middelink een belangrijk aandeel heeft in dit succes. „Hij was het immers," aldus de heer Ballegoyen de Jong, „die aan je gebouwd heeft en er voor zorgde dat je via en Olympische zege voor het eerst in de publiciteit kwam". SHOWROOM: NIEUWE RIJN 87. TELEFOON 34544 (4 LIJNEN)

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4