Duizenden bij Stompwijkse kortebaandraverij Leiden krijgt adviesraad voor de binnenstad „BLAUW" minder fragmentarisch dan „GEEL" bioscopen in LEIDEN MARKTEN BURGERLIJKE STAND Opgeschoten knaap slaat portier neer van speeltuin 'Rondom de Watertoren' J. DE LEEUW ONBETWISTE WINNAAR G.H.v.Winsen bedrijfsleider Rijnstreekhal en zwembad BIOSCOPEN MARKTEN VRIJDAG 24 JULI 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN Leiden krijgt een adviesraad voor de binnenstad. Daarmee komen b. en w. tegemoet aan de wens van de raad en een groot aantal groeperingen van geïnteresseerden in de binnenstad. De raad zal jaar lijks verslag van zijn werkzaamheden uitbrengen aan de gemeenteraad en heeft tot taak de behandeling, op verzoek van het gemeentebesturu of eigener beweging, van aangelegenheden, welke van belang zijn voor de ontwikkeling van de binnenstad, waaronder word verstaan het gebied binnen de singels, zulks in dier voege, dat enerzijds aan het ge meentebestuur bij de burgerij levende wensen naar voren worden ge bracht en anderzijds voor het gemeentebestuur gelegenheid bestaat tot het geven van informaties omtrent zijn zienswijze met betrekking tot de ontwikkeling van de binnenstad en het toetsen van deze zienswijze aan'de bij de burgerij levende meningen. Vergaderingen van de raad worden openbaar In z^jn vergadering van 3 augustus aan staande zal de Leidse raad over een voor stel van het college van b. en w. over de adviesraad beslissen. De Adviesraad zal bestaat uit: 2 leden van het college van b. en w. vier leden van de gemeenteraad en verder uit ten minste zestien en ten hoog ste twintig leden, die op aanbeveling van de Adviesraad door de gemeenteraad worden benoemd, met dien verstande dat leden van de gemeenteraad en personen in dienst van de gemeente Leiden of van gemeentelijke stichtingen niet voor deze benoeming in aanmerking komen. De keuze van deze leden geschiedt zodanig, dat tot hen zo mogelijk behoren: een bewoner en een bewoonster van de binnenstad, van wie één tenminste de leeftijd van 60 jaar heeft bereikt; een vertegenwoordiger uit één of meer groeperingen van geïnteresseerden in het behoud van het monumentale karakter van de binnenstad; een vertegenwoordiger uit één of meer groeperingen van geïnteresseerden in de bevordering van de leefbaarheid van de binnenstad; een vertegenwoordiger uit de sector van de in de binnenstad gevestigde win kel- en dienstverlende bedrijven; een vertegenwoordiger uit de sector van de industriële en ambachtelijke be drijven; een vertegenwoordiger uit de kring der vakbeweging; een vertegenwoordiger van de univer sitaire gemeenschap; een huisarts; een vertegenwoordiger uit de kring van het maatschappelijk werk met kennis van en ervaring in de sociale vraagstuk ken met betrekking tot de binnenstad; een vertegenwoordiger uit de kring van het jeugd- en jongerenwerk; een socioloog of sociograaf; een stedebouwkundige; een architect; een verkeersdeskundige; een beeldende kunstenaar. De leden van de raad worden telkens gekozen voor een periode van vier jaar. In vakatures wordt zo spoedig moge lijk voorzien. Het dagelijks bestuur van de raad zal bestaan uit vjjf leden. De vergaderingen van de raad zullen voorts in het openbaar worden gehouden. De vergadering van het dagelijks bestuur zullen niet openbaar zijn. De deuren worden gesloten, wanneer ten minste een vijfde deel van het aantal leden het vordert of de voorzitter het nodig acht. Besluiten zullen by meerderheid van stemmen worden aangenomen. Ingeval bjj stemming over zaken de stemmen staken, beslist de stem van de voorzit ter. Bjj staken van stemmen over per sonen wordt een herstemming gehou den. Staken ook dan de stemmen dan beslist terstond het lot. Toezegging b. en w. Rubbertegels onder hoge klimwerktuigen LEIDEN Onder alle reeds bestaande hoge klimwerktuigen op openbare speel- gelegenheden in Leiden zullen rubber- tegels worden aangelegd. In afwachting van vervanging door rubbertegels zul len alle betontegels op korte termijn worden verwlijderd en worden vervan gen door een laag zand. Dit heeft het college van b. en w. ge antwoord op vragen van het socialis tische raadslid mevrouw C. A. Kerling- Simons. Bij de aanleg van nieuwe open bare speelgelegenheden zal direct wor den overgegaan tot een verharding van rubbertegels onder de hoge klimwerk- Meerburg op kamp VUCHT Na de sombere resultaten van maandag kunnen we nu schrijven, dat we dinsdag meer succes hadden. Het begon met een voetbalwedstrijd tegen Jonge Kracht. Deze eindigde in een 0-0 stand. Jammer van het schot van Jos Vermeulen tegen de paal. De tweede wedstrijd wonnen we van Esto 2 met 2-1. De doelpunten werden ge maakt door. Henk van Velzen en A. van Schie. 't Is jammer dat we de laatste wedstrijd verloren, anders waren we poulewinnaar geweest. Dinsdagavond hadden we een vijfkamp atletiek. Woens dagmorgen hebben we volleybal gespeeld afgewisseld met handbal. Bij handbal zijn we poulewinnaar geworden. Voorts hopen we op goed weer en ook hopen we hetzelfde goede humeur te bewaren. En zaterdag zijn we om 1 uur weer in Zoeterwoude (H.R.). OME PIET EN TON DE JONGENS. IK BEN NIEUWSGIERIG Virgot Sjömans „Ik ben nieuws gierig" is thans ook in Leiden de „blauwe" uitgave te zien. De films kwamen gelijktijdig tot stand, behan delen ongeveer dezelfde stof een met sex overgoten kritische speur tocht naar wat men in de Zweedse welvaartstaat onder democratie ver staat maar de blauwe versie is beslist minder fragmentarisch, com pacter en brengt de bedoelingen van de regisseur duidelijk aan het licht. „Thérèse en Isabelle" tenslotte tracht op poëtische wijze de liefde tussen twee meisjes in beeld te brengen. Twee films, die qua opzet boven het routinesexwerk uitsteken, met dien verstande, dat men er niet schouder ophalend aan voorbij kan gaan, men is of geboeid of schokt. Bij het lezen van Vilgot Sjömans biografie over „L 136 Dagboek met Ingmar Bergman" komt Sjöman naar voren als een knap observerend, kritisch auteur. Als regisseur weet hij echter zijn gedachten vaak niet zo helder in beelden en dialogen te verwerken. Dit bleek o.m. in „Ik ben nieuwsgierig-geel" een mengsel van onduidelijke interviews en ver gaande sexexplosies. „Ik ben nieuws gierig - blauw" heeft Sjöman zijn gedachten en ideeën beter geordend. Weer zien we Lena Nyman vragen stellend door Zweden trekken op zoek naar het begrip democratie, zo nu en dan deze speurtocht naar de waarheid onderbrekend om of met de regisseur, dan wel met een of andere oude vriend de liefde te be drijven. Lena kan daar blijkbaar niet buiten. In de interviews worden dit keer en kele interessante vragen opgewor pen o.m. over inkomens- en klassen verdeling, 't gevangeniswezen en de Zweedse staatskerk. Het blijven ech ter ook nu weer zuiver Zweedse aan gelegenheden, waarin men Zweedse maatstaven hanteert. Sommigen zul len dit toch wel interessant vinden, anderen zullen zich ergeren aan de nadrukkelijke wijze waarop Sjöman zelf telkens in het beeld verschijnt om zijn theorieën kracht bij te zet ten of aan Lena's uitvoerig gefilmde avonturen. Een tussen- oiet en daar is de regis seur zich ook volkomen van bewust o.m. door in zijn film ook de fan mail te betrekken, die hij naar aan leiding van zijn werk ontvangt en waarin Lena en hem niet altijd even prettige dingen worden toegewenst. (18 jaar). Prolongaties DE die ofwel geprolongeerd zijn of reeds eerder hier te zien waren. Voor titels en aanvangstijden raadplege men de tekst onder het kopje „Bioscopen" elders op deze pagina. LEIDEN De portier van de speel tuin Rondom de Watertoren, de be jaarde J.B., is gistermiddag door de opgeschoten knaap Frits v. d. R. zo toegetakeld, dat hij met een schouderfractuur in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De portier werd de laatste dagen door een reeks van plagerijen het leven zuur gemaakt. Geen moment had hij rust. Het was voor die man niet langer te doen. Dit zegt de heer J. de Bruyn, die al enige jaren voor zitter is van het waarnemend be stuur van deze tuin, die ligt aan de Dozystraat achter de Hoge Rijndijk. Het bestuur heeft nu moeten besluiten de tuin te sluiten. De sluiting dreigde al enkele jaren. De belangstelling voor de tuin is sterk afgenomen, een bestuur i Deze maatregelen gaan in op 12 augus- is er niet meer en het waarnemend be- tus en zullen gelden tot ca. 11 septem- stuur heeft pas enkele weken geleden ber. De te volgen omleidingsroute wordt de bejaarde heer J. B. bereid gevonden met borden aangegeven. ,De reconstruc- de portierswerkzaamheden te doen. De tiewerkzaamheden vinden achtefeenvol- franc uit Hp huurt vonden gens plaats op de oostelijke "1 nr» de wes- LEIDEN Benoemd tot afdelings directeur van de Hoofdafdeling Inwen dige Geneeskunde van het Academisch Ziekenhuis is de heer J. H. Mendels, kapitein-luitenant ter zee van de Kon. Marine en chef staf van de mijnendienst in Nederland. LEIDEN, 24 juli, Groente appelen 10-52; pruimen 1.20-2.50; aardappelen 27-49; andijvie 41-64; augurken 68-78; doperwten 2.30; pronkbonen 1.50; snij bonen 1.00-1.10; tuinbonen 61; kroten 7-13; rode kool 18-24; postelein 64-79; prei 79-87; rabarber 20-30; spinazie 42- 65; capucijners 70; komkommers 20-38; tomaten A 3.20-3.40; idem B 3.20; idem C 3.20; idem CC 3.20; uien picklers 14- 38; waspeen 23-25; meloenen 1.39-2.93; bloemkool A 1.85-1.94; sla A 6-19; bos- peen 48-61; peterselie 6-14; selderij 6-14. JONGEN DOOR AAP GEBETEN ALPHEN Voor de derde maal in cm hechtingen te verrichten. De politie enkele weken is gisteren iemand door onderzoekt of gesproken moet worden een aap in Avifauna gebeten. van onvoorzichtigheid van de betrok- Ditmaal was het de 7-jarige Alpheuse kenen, of dat de beveiliging te wensen jongen Peter Kardol, die zodanig in overlaat. In ieder geval zijn bij de ver een hand werd gebeten, dat dokter bljjven van de apen steeds waarschu- Steehouwer er aan te pas moest komen wingen aangebracht. LEIDEN Geboren: Saskia Maria dr v. H. P. L. M. Beuman en M- H. F. van Roermund; Ralph Rafnón zn v. M. P. K. Buurman en K. C. Stücken; Virny Julika dr v. C. N. J. Kortekaas en J. G. Y. Zilvérentant; Kitty dr v. T. L. Langeveld en E. Jansen; Paul zn v. J. J. van der Blom en C. A. van Steeden; Marco Franciscus zn v. F. Mulders en F. W. van der Horst; Wiebe Adriaan zn v. A. van de Vreede en E. de Jonge; Nicolaas zn v. N. van Rijn en N. Dor- leijn; Frederik Wilem zn v. L. H. van Rijn en Y. E. J. de Wolf; Cornelis Hen- dricus Maria zn v. C. H. M. de Jongh en N. Buurman; Eric André zn v. G. A. Blaak en R. A. Loots; Carlien dr v. K. Filippo en M. van der Wal. Overleden: C. Kulk (73), A. Neuteboom (9 mnd.), J. de Vink (89), W. Prevo (85), P. G. Sommeling (57), J. C. Steen voorden (81), S. den Ouden (19), W. F. G. Murphy (57). Gehuwd: J. Voorma en M. Mellema; H. Otto en A. Prins; J. A. C. van der Born en I. Oudshoorn; C. Habraken en E. van Steenbergen; J. Straathof en A. vah den Broek; G. P. van der Vaart en J. M. Breedeveld; H. Rodenhuis en C. J. M. van Kuijeren; W. Geus en J. A. Janssen; S. L. Langeveld en J. Rijs- bergen; J. J. Bink en A. Tisseur; J. de Jong en R. H. Knevel; I. Bavelaar en C. Ruis; J. A. W. Ie Mair en M. M. Netscher. Ondertrouwd: H. J. van Ham en W. F. Schellekens; P- Aa de Jong en A. Kralt; J. P. Rotmensen en I. F. Flohr; J. Groe nendijk en J. A. G. Kanbier^- J. G. van Velsen en E. M. Voskuil; W. H. M. van Schooten en A. Krook; N. C. M. de Groot en K. Leensvaart; F. A. Elstak en S. R. Simmons; J. C. Jansen en If., la Rooij; W. Bronsgeest en T. Visser; J. Meijvogel en J. S. Monteba; J. F. Valkenburgh en J. J. W. van der Pluijm; J. P. A. I. Wanders en P. W. Huisman; J. A. C. Beemsterboer en M. H. P. van Noort; W. H. Cornelissen en V. M. van Muijden; J. W. F. Heybroek en M. C. Westermann; H. van Nes en H. W. Achilles; A. van der Weg en M. B. van Meizen. Afsluitingen bij R ijksweg 4 LEIDEN Wegens werkzaamheden op de weg Amsterdam-Den Haag zal de ver bindingsweg tussen die weg en secun daire weg 6 in de gemeente Woubrugge voor het verkeer komende uit de rich ting Den Haag en gaande in de richting Hoogmade tot het viaduct over rijksweg 4 voor alle verkeer worden afgesloten. Wegens deze werkzaamheden zal tevens de verbindingsweg tussen de rijksweg Leiden-Bodegraven en rijksweg 4 in de gemeente Leiden bestemd voor het ver keer gaande in de richting Amsterdam alle verkeer worde nafgesloten. opgeschoten jongens uit de buurt vonden in hem een object om bijna dagelijks te pesten. Zo hadden ze eergisteren een ruit van de portiesloge ingegooid en een stop van een butagasfles uitgerukt. Ge lukkig had de belaagde portier dit tijdig door, waardoor hij geen schadelijke gas sen naar binnen kreeg. Het wnd. bestuur van de tuin doet een beroep op de omwonenden er op toe te zien, dat er geen kinderen op de tuin komen. Wij kunnen er geen enkele ver antwoording voor dragen," aldus de heer De Bruin. Amerikaanse prijsrvinnaars naar Leiden LEIDEN Maandagmorgen arriveren in Nederland de 16-jarige Amerikaanse studente Laurel Shaw Sorenson van de Westfield High School te Westfield (Massachisetts) en een van haar lera ren, de heer Bruce Fitzgerald. Laurel Shaw Sorenson is tweede pr\jswinnares van een grote opstelwedstrijd voor mid delbare scholieren, die in de gehele Ver enigde Staten is gehouden over onderwerp: „De rol van Nederland in het erfdeel van onze Pilgrim Fathors". Bruce Fitzgerald begeleidt haar tijdens de reis van twee weken door ons land die zij heeft gewonnen. Hoogtepunt van deze reis wordt de toch die beide Ame rikaanse gasten op 1 augustus zullen meemaken met de vloot van ronde- en platboomjachten, die de historische zeil- reis van de Pilgrim Fathers van Leiden naar Delf shaven nog eens zal uitvoeren. De opstelwedstrijd is uitgeschreven door de Stichting Pilgrim Fathers Herdenking 1970, het Nationaal Bureau voor Toe risme, het Nederlands Informatiebureau te New York en Scholastic Magazlns. Advertenties in onderwijsbladen met een totale oplage van 325 miljoen hebben in de gehele Verenigde Staten de aan dacht op de wedstrijd gevestigd. In de herfst zal ook de winnaar van de eerste prijs naar Nederland komen. Deze is R. Bruce Wright van de Westfield High School te Westfield (New Jersey). Deze 17-jarige student in de geschiedenis wordt in de gelegenheid gesteld een jaar lang gratis in Leiden te studeren. STOMPWIJK Hoewel de belangstel ling voor de Stompwjjkse kortebaan draverij de laatste Jaren leek te tanen, werd dit evenement gisteren door maar liefst enkele duizenden gadegeslagen. Zowel de Nationale Ponyraces, die eer gisteren werden gehouden, als de korte baandraverij werdei\ mede dankzjj de voortreffelijke weersomstandigheden voor de harddraverijvereniging .Nooit Gedacht" een sportief, organisatorisch en financieel succes. De kortebaandraverij met prijzen van 1400, 700, 300, 200, 100 en 50 gulden werd gelopen in één koers. Na een se rie spannende ritten werd Cereal Spen cer met berijder J. de Leeuw de onbe twiste winnaar. Tweede en derde wer den Freule (C. Zwart) en C. Bento van Eiberhof (C. Zwart). De berijders vai. de paarden Zwalper S, Dorita Hollandi; en Bird van Hiddum wensten niet or le resterende prijzen te lopen, zodf '..ze onderling werden verdeeld. 'ussen de draverijen door hielden de 1 nelste pony's van woensdag verrede aces een revanche. Deze reprise, di oor de toeschouwers zeer gewaardee. /erd, werd gewonnen door Cory Le art met Henry (woensd. 2e); 2e we iet Janson met Willy. 3e Jos de Gr< .^t Lady B en 4e Douwe de Winter i telijke rijbaan van rijksweg 4 tussen km 13,367 (brug over de Oude Rijn te Lei derdorp) en km 3.053 (aquaduct onder de Ringvaart van de Haarlemmermeer). Het werk zal tot ongeveer 1 juli 1971 duren. ALPHEN A. D. RIJN Het bestuur van de Alphense Sportstichting heeft met Ingang van 15 augustus a.s. tot bedrijfsleider van het nieuwe zwembad „De Dillen" en van de Rijnstreeksport hal benoemd de heer G. H. van Winsen (43) te Hilversum. De heer Van Winsen is momenteel di recteur van de landelijke stichting „Sport en Spel". Het is zo goed als ze ker, dat het overdekte zwembad bij zijn benoeming nog niet in gebruik genomen zal kunnen worden. De realisering van de beweegbare vloer schijnt nogal te stagneren. Wel zal de heer Van Winsen tijdig zijn werkzaamheden kunnen aan vangen met betrekking tot de Rijn streekhal, die medio september in ge bruik genomen zal worden ten behoeve van de schoolsport. Trianon: „John and Mary" (18 jr.) (3e week) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Camera: 's Middags: „Jungle Boek" (alle leeft.) 's Avonds: „In de doodsgreep van 't rode masker" (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.00, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtv. (vr./zat. 23.30 u): De slach ter van Baltimore (18 jr.) Studio: Kuifje en de zonnetempel (alle leeft., 4e week). 's morgens, behalve zondags: Sjors en Sjlmmie - 10.30 uur. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rex: Le grand restaurant (alle leeft. (3e week) Iedere middag, behalve zondag: Fa- beltjesland (alle leeft.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Nachtv. (vr./zat. 23.30 u.): Fanny Hill (18 jr.) Luxor: 's Middags: Ik zing mljn lied (alle leeft. - 2e week). 's Avonds: Ik ben nieuwsgierig - Blauw (18 jr.) Dagelijks: 1.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 1.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Lido: West Side Story (14 jr. - 2e week) Dagelijks en zondags: 2.30 en 8 u. WHUOffVOMMK LEIDEN, 24 juli, Vee Stieren 15. melkkoeien 78, vette koeien 314, vare koeien 70, vette kalveren 115, nuchtere kalveren 1, vette schapen 200, vette lam ineren 256, zuiglammeren 992. Texelse lammeren 300, geiten 58, paarden 1. Totale aanvoer 2400. Prijzen: Slacht- stieren 4.70-4.90-5.00, melkkoeien 1000- 1375-1725, vette koeien 4.20-4.40-4.90- 5.30, vare koeien 650-1000-1475, vette kalveren 3.35-3.50-3.60, vette schapen 85-103-105, vette lammeren 120-140-150, zuiglammeren 110-125-145, Texelse lam meren 70-90-105, geiten 30-55-95. Over zicht handel: slachtstieren: flauw, melk koeien: redelijk, vette koeien: rustig, vare koeien: redelijk, vette kalveren: redelijk, vette schapen: flauw, vette lam meren: goed, zuiglammeren: goed, Te-' xelse lammeren: rustig, geiten: rustig. LEIDEN, 24 juli, Kaas Aanvoer 2 partijen Goudse en 4 partijen Leidse. Prijzen (in per kg)- Goudse extra kwal. tot 4.40, Leidse le kwal. tot 4.50. Handel rustig. GOUDA, 23 juli, Kaas Aanvoer 91 partijen. Prijzen in per kg: le en extra kwal. 4.08-4.28, 2e kwal. 3.95-4.07, zware kwal. 4.62. Handel redelijk. BARNEVELD, 23 juli, Eierveling Aanvoer 689340 stuks, stemming prijs houdend. Prijzen (in guldens per 10.0 stuks). Eieren van 51/52 gram 7.33- 8.33, 56/57 gram 7.99-3.81, 61/62 gram 9.04-9.71, 66/67 gram 10.10-10.70.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3