NEDERLANDSE KORPSEN STEKEN AMERIKANEN NAAR DE KROON Muziekconcours in Kerkrade „Vivace uit Leiden haalde derde prijs Dame Margot Fonteyn danste niet, danste wel Sigaretten worden gemaakt door teams TELEVISIE VANAVOND PAGINA 2 LEIDSE COURANT MAANDAG 20 JULI 1970 (ADVERTENTIE) Het is een opgave om wekelijks terug kerende programma's aantrekkelijk te houden en vrij van kunstgrepen en noodoplossingen. Over het algemeen KERKRADE (A.N.P.). De mars- en show wedstrijdendie gisteren in het. kader van het Wereld Muziekconcours in het stadion van Kerkrade werden gehouden, zijn, evenals die van zaterdag, succesvol voor de Nederlandse showbands verlopen. psen staken favoriete Amerikaanse bands naar de kroon- Was het zaterdag het christe lijke showkorps „Gorkum" uit Gorinchem dat in de noogste divisie de leiding nam, zondag i i de 180 maximaai te verdienen punten. De resultaten bij de marchwedstrijden, waarbij maxi maal 240 punten te behalen zijn waren zondag als volgt: In de derde divisie met 194 punten een eerste prijs voor de drumband van de Kon. harmonie „Concor dia"* uit Obbicht, met 144 pnt-, een tweede prijs voor bet tamboerskorps „Voorne en Puttten" uit Hel- levoetsluis, en met 185 pnt. eveneens een tweede prijs voor de „Jeugdfanfare" uit Kortrijk, België. In de tweede divisie behaalde het Enschedese „Drum en showorkest" met 177% pnt een tweede prijs, en de Mr. H- M. van de Zandt"-vereniging met 207% pnt. een eerste prijs. In de eerste divisie bües de „IJmuider harmonie" bij de marswedstrijden met 180% pnt een tweede, prijs bijeen, „Burger Musik" uit Luzern met 181% pnt. eentweede en de „Kon. Harmonie van Dies" (België) met 159 pnt- een derde prijs. In de Rodahall te Kerkrade vonden inmiddels ook de eerste WMC-concertwedstrijöen plaats waarbij de compositie „Festival a Kerkrade" van de Fransman Serge Lancen als verplicht werk voor de tweede di visie sectie harmonie in première werd gebracht dooi de „Susquehana University Symphonic Band" uit Amerika, die met 295 van de 360 te behalen punten een eerste prijs kreeg. De verdere resultaten van de eerste concertwedstrijden die zondag tot laat in de avond werden voortgezet zijn ais volgt: Derde divisie accordeonvereniging „Vivace" uit Leiden 180 pnt., derde prijs. De harmonie „Götheborg Polisens Musik- kar" uit Zweden: 220% pnt-, derde prijs. In de tweede divisie behaalde „Fanfarekunst na Ar beid" uit Zuid-Scharwoude 184 pnt., de mandoline- vereniging „Musikfreunde" uit Aken 264 pnt. een tweede prijs en het „Mandolinenkonzertgesellschaft Neuen Hain" Duitsland. 292% pnt. een eerste prijs. In de eerste divisie kreeg het „Mandolinenkonzert gesellschaft Heme" uit Duitsland 217 pnt. en een derde prijs,, de Brass Band „Burger Musik Luzern" 233 pnt. en een derde prijs, de fanfare „Eendracht" uit Huls-Simpelveld 272 pnt. en een tweede prijs, de harmonie „Hamar" uit Noorwegen 258 pnt. en een tweede prijs en de harmonie „Vivace Filharmonica Mendressio" uit Zwitserland, 288% pnt. en een eer van de medewerkers maar ook van het aanwezige publiek af. Als er bijvoor- beeld iemand bij is die het omroep- systeem „doorheeft" zoals zaterdag j.l I het geval was, dan kan het spelletje j van vragen stellen toch wel eens een j interessante kant krijgen. Het optreden 1 van Paul van Vliet vonden we deze keer minder gelukkig. Hij koos name- j lijk bepaald niet de sterkste liedjes uil zijn repertoire en „Alie van der Z' De NCRV die alleda: liet daarna de plat- ZATERDAGAVONDMUZIEK Tagliavini in de Kloosterkerk Op orgelgebied ligt liet hoogte punt van „Zaterdagavondmuziek 1970" ondubbelzinnig in de juli maand. Binnen enkele weken heb ben Anton Heiller, Marie-Claire Alain en (zaterdag jl.) Luigi Tag liavini het orgel van de Klooster kerk bespeeld. Tussen Marie-Claire Alain en Taglia vini was er programmatisch een duide lijke tegenstelling: speelde de Frangaise het zware werk van Buxtehude en Bach, de Italiaan zocht het meer in kleine bril- jantjes, waar met fijne lijnen en een „dunne" registratie mooi. doorzichtig orgelspel kon worden geschapen. Bovendien liep er door het hele pro gram de draad van Italiaanse orgel meesters: Frescobaldi, Michelangelo Rossi. Pasquind en een concerto van Vivaldi in de bewerking van Bach. Zelfs de enige „volbloed", Bach, die op het Wat in het orgelspel van Tagliavini steeds opvalt is de vastheid van tempo en de helderheid van de klank waarnaar hjj streeft; een heldere fluit is hem liever dan nasaal-getinte registers. Ook zijn pedaalwerk gaat in de eerste plaats uit van een heldere, robuste ondergrond. Tot het beste van het concert dat Tagliavini zaterdag voor een behoorlijk bezette Kloosterkerk gaf, rekenen we de liturgische suite die Frescobaldi voor het orgel bij een Mis voor de Madonna schreef en een drietal kleine aria's van Pasquinl Ook in de „echte" en op V-ivaldi ge- inspireerde Bach bereikte Tagliavini een hoog niveau, hoewel wij persoonlijk het door meer spankracht gekenmerkte Bachspel van zijn collega's Heiller en Alain prefereren. Met Gerard Akkerhuis komen op 1 augustus in de Kloosterkerk weer de Nederlandse organisten aan bod; ze zullen hoog moeten reiken om op het niveau van de orgelconcerten in de juli maand te komen); maar het plezierige is de wetenschap, dat de goede Nederlandse organisten daartoe in staat zijn. G.v-L. Boerenbedrog in Giselle DEN HAAG Geen boeren-pas-de-deux zaterdagavond in Giselle dit duet werd zonder enige aankondiging weggelaten maar wel boerenbedrog. Dame Margot Fonteyn danste nl. de titelrol niet. Dat was al ongeveer een week bekend, maar de organisatoren hadden zulks geheim gehouden en de zeer velen, die naar het Congresgebouw waren gekomen en de man 50 gulden per plaats betaalden, kregen de befaamde prima ballerina assoluta niet als Giselle te. zien. wederdienst" dat een perfect verloop I had volgens het bekende uitgestippeld» patroon. Maar we vragen ons af of er nu werkelijk behoefte bestaan aan dergelijke films, waarmee we toch al genoeg geconfronteerd worden en die naast een zekere spanning toch ook weer zoveel cliché's brengen dat ze op de duur gaan vervelen. Wedden dat de volgende aflevering ook een moord of een bankroof van een aantal gangsters, een knokpartij, autaroces, erg veel tele foongesprekken en de onthulling nog iuist op tijd brengt? Margot Fonteyn, die een blessure aan de rechter voet had en op medisch ad vies zelfs niet mocht lopen, laat staan dansendanste echter wel Als pro- Moeder Tere de meest aangrijpende documentaires die we in de laatste tijd zagen. Dat het in India droevig gesteld is met de aller armsten weet iedereen, maar het is hartverkwikkend te zien en te horen dat er iets aan gedaan wordt en op deze manier. „Ze hebben als dieren geleefd en ze sterven nu als engelen Bijna onv. Een produktieteam bij Laurens bestaat uit een teamleider, een pittige man rond de 30 jaar, die over behoorlijke leiderscapaciteiten beschikt en bij voorkeur het LTS-dipk>ma op zak heeft. enige teamleden, mannen en vrouwen, in leef tijd variërend van 20 tot 40 jaar, die goed betaald en verantwoordelijk werk verrichten en een aantal machines, die door deze mensen worden bediend. Wij komen nog enkele produktieteams te kort. De machines zijn er. Maar u? Kom eens praten over zo'n baan. U bent hartelijk welkom. Ons adres: Saturnus- straat 40, Den Haag (bus 20 vanaf de Turfmarkt, via station HST). Heeft u overdag geen tijd? Elke dinsdagavond zijn we van half 6 tot 8 in hotel Bellevue, Steenstraat 59, Leiden.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2