£ekbe (Sou/tont Verkeer eist veel dodelijke slachtoffers Tragisch einde van toeristen Duits chartervliegtuig valt op starthaan BRAND OP NOORS SCHIP: PASSAGIERS IN TENERIFE Drie Hagenaars omgekomen door fout spoorwegwachter Oostenrijkse tankwagen verplettert Nederlandse auto Overal geli jke problemen in Kerk Russisch vliegtuig bij Canada vermist Feijenoord tegen U. T. Arad Israël ontkent bezit A-bom Gevaarlijke vliegvelden Verkeersfiles op rijksweg 12 Niet-blanke opvarenden fregatten in Z.-Afrika: geen plaats Slavenkamp in Oost-Pakistan Na 3 wekeneindelijk 'n beetje rust DAGBLAD \/nnR ZUID-HOLLAND SELCTIE T. V. - PROGRAMMA HEDENAVOND Nederland 1: 19.04 uur De Lucy- show; 19.30 uur Ah-oe-oe-Ah; 20.45 u. Zo heerlijk rustig. Nederland 2: 19.04 u. De 21e eeuw; 19.38 u. Wetten van de wildernis; 20.45 u. Ik zie. ik zie; 20.55 uur Met liedjes het land in; 21.45 u. Met spe ciale opdracht; 22.35 u. De kathedraal MAANDAG 20 JULI Half tot zwaar bewolkt met enkele buien. Zwakke tot matige westelijke wind. Koel weer. KARDINAAL ALFRINK: OLDENBURG (D.P.A.) Kalxünaal AU'rdnk heeft tijdens het weekeinde te Dinklage in Nedersaksen verklaard dat er in West-Duitsland dezelfde kerkelijke vraagstukken bestaan als in Nederland. „De katholieke Kerk van Nederland", al dus de kardinaal, „kent geen problemen cie ook niet in andere landen voor- „In Nederland worden de actuele kerk- Icelijke kwesties mogelijk eerder en meer besproken", zo zei kardinaal Alfrink na gesprekken met vooraanstaande katho lieken uit dit deel van West-Duitsland. De primaat van Nederland was naar Dinklage gegaan ter bijwoning van een manifestatie onder het motto. ..Ontmoe ting met Nederland". Over zijn onderhoud met paus Paulus wilde de kardinaal zich niet uitlaten. Hij zal hierover eerst, mededelingen doen aan de bisschoppen van Nederland. Wel zei hij dat hij een lang en goed gesprek met de paus lrad gehad en dat hij „ge- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De spoorwegovergang bij Zevenbergsche Hoek, waar gistermorgen drie Hagenaars in hun auto bij een botsing met de trein BrusselAmsterdam de dood vonden, blijkt in enkele weken tijd drie keer niet tijdig gesloten te zijn geweest. Twee keer is dit goed afgelopen voor het wegverkeer. Gistermorgen rond half twaalf echter heeft deze fatale vergissing van een 25-jarige spoorwegwachter drie dodelijke slachtoffers geëist. De bestuurder van de auto, de 58-jarige J. G. Broeke uit Den Haag, werd levensgevaarlijk gewond en overleed later in het ziekenhuis. Zijn twintigjarige dochter en zijn zoontje kwamen om in de auto, die door de trein zeker 60 meter meegesleurd werd. Twee andere inzittenden werden gewond. De politie uit Zevenbergen en de spoorweg recherche stellen een onderzoek in. maatschappij ..Ba' •an het toestel, dat naar Miinchen zou vertrekker verongelukte op het ogenblik dat het zou opstli it einde van de rolbaan- De staart, brak door cl boord van het vliegtuig dat ir Buffalo in de staat New York zou vertrekken. Het am op het terrein bij de rolbaan tol stilstand. Het toestel i een wiel van een landingsgestel verloren. niddcls worden de pogingen tot opsporing van een Rus- :h vrachtvliegtuig, dat tussen IJsland en Canada vermist rdt, belemmerd door een zware mist boven het noorden de Atlantische Oceaan. L enorme AN-22 vliegtuig verdween zaterdagmiddag 21 start van de radarschermen op het vliegveld van Kcflavik. Het was toen onderweg naar Halifax, waar het opnieuw zou tanken. Aan boord van het toestel bevonden zich tenminste 23 personen. Het vermiste toestel was met hulpgoedoren onderweg naar de slachtoffers van de aard bevingsramp in Peru. U.T. Arad heeft zijm Roemeense voetibaltitel geprolon geerd. De ploeg uit West-Roemenië speelt in de eerste ronde van het toernooi om de Europese voetbal beker voor landskampioenen tegen Feijenoord, houder van de beker. Op de voorlaatste competitiedag in Roe menië won U.T. Arad de thuiswed strijd tegen Steagul Rosso met 31. De enige concurrent van U.T. Arad, Rapid Boekarest, verloor de uitwed strijd tegen Farul Constanta met 30'. Uit 29 wedstrijden behaalde U.T. Arad 39 punten. Rapid Boekarest heeft 35. Steaua Boekarest 33 en Dinamo Boekarest 32 punten. (Zie verder derde sportpagina) Deze posttrein is het trieste over blijfsel van de botsing zaterdag in Nunspeet met een V.W.-busje. Hierbij kwamen vijf van de zes inzittenden om het leven. (ADVERTENTIE) Hartstikke leuk..^ (Van ■rika; WASHINGTON Israëlische ambtenaren hebben rht, waarin staat dat Israël al atoombom heelt of snel kan ma :ulatief genoemd. Het bericht scheen gisteren in de New York Ti Het zegt dal de Amerikaanse politie Midden-Oosten in ieder geval ste twee jaar gebaseerd is geweest veronderstelling dat Israël, hetzij atoombom bezat delen beschikte om hem te maken. Israëlische hoge ambtenaren in Jeru zalem zeiden: „Het bericht in New York Times is speculatief, zonder enig gezag en onnauwkeurig. Het lijkt veel op be richten die in hel -r-leden zijn versche nen en die wü ntkend. Israël is (A.F.P.) De verenig van Britse lijnpiloten heeft een lijst vliegvelden gepubliceerd die zü gevas lijk achten ligging. De piloten wensen een onderzoek naar de betrouw baarheid van de vliegvelden van Alican te (Spanje), Catania (Italië). Edinburgh (Schotland). Faro (Portugal). Gibraltar, Ibiza Spanje) en Innsbruck (Oostenrijk). Al eerder hadden zij gewaarschuwd voor: Gerona (Spanje), Nicosia (Cyprus). Paler mo (Sicilië) en Alghero (Sardinië). Gerona is een der gevaarlijkste in Europa ge noemd. Het vliegveld is aan drie kanten door bergen ingesloten. De technische uitrusting zou onvoldoende zün. /an de rijkspolitie te Driebergen werd deze ver oorzaakt door bet gebruikelijke week- «mdfeverkeer aangevuld met vele vakan tiegangers. Vooral tusssen Utrecht en Den Haag en Arnhem en Utrecht konden Daags vóór dit rampzalig ongeval botste in Nunspeet, zoals wij zaterdag reeds meldden, een Volkswagenbusje met zes vakantiegangers op de bewaakte overweg tegen een posttrein. Vijf van de zes inzittenden, allen uit Amsterdam, kwamen hierbij om het leven in de brandende auto. Een meisje werd zeer ernstig gewond. Ook hier moet een onderzoek van politie en spoorweg recherche de oorzaak van het ongeval uitwijzen. Het als talrijke Nederlanders. Tragisch was zaterdag de dood van twee jonge Neder landers, een verloofd paar uit Rotterdam Schiedam, op de Autobahn München- De twintigjarige Robert E. Madewell ligt als herrezen in een Amerikaans ziekenhuis. Enkele dagen geleden was hij in het open veld gevonden en door de dokters dood verklaard. Maar zes uur na zijn aankomst in het ziekenhuis begon hij te kreunen en begon zijn hart weer te kloppen. spoedig irlaten. (Zie verder pag 5, tweede kolom) KAAPSTAD (AP) fregatten an Galen", die een Kaapstad, blijken Vrijdag liet de Zuidafrikaanse mari neofficier J. L. Krauss weten dat de 15 Indonesische, Westindische en Indische opvarenden van de twee oorlogsbodems zich niet bij het passagieren aan de Zuidafrikaanse apartheidswetten zouden hoeven te onderwerpen, zolang zij uni form droegen. De politie was volgens hem zeer goed ingelicht over het be zoek van vier dagen, terwijl de autori teiten officieel dispensatie van de apartheid hadden verleend. De eigenaar -van een delicatessenwin- kel weet echter te melden dat een niet- blanke zeeman, vergezeld van twee blanke collega's, zaterdag niet bediend werd in een stationsrestauratie wegens Een tweede groepje verlofgangers kreeg in een restaurant in de stad van de eigenaar te horen dat hij tot zijn spijt geen plaats voor hen had, omdat zich enige Surinamers in hun gezel schap bevonden. Toen de marineman nen weigerden het etablissement te verlaten belde de eigenaar de politie, die de zeelieden aanried verder te gaan. Zuidafrikaanse functionarissen en offi cieren van de twee oorlogsbodems heb ben geen commentaar geleverd op deze incidenten. liftten gesloten i gen lag in de wouden van Rangmati ten noorden van Chittagong. De politie deel de mee dat een man kans had gezien te ontsnappen en de politie op de hoogte bracht van het bestaan van het kamp. Tie leider van het kamp is in de bossen cevlucht. De slaven werden gebruikt het hakken van stenen. Zij kregen ondervoed. Drie weken lang heb je zoveel duizend kilometer weggefietst. Je hi met de Tourmalets en met andere bergen en je hebt de hulde over wielerfans. Je bent plotseling naast keizer Eddy Merckx opgedoken de Tour de France. Je bent „Joop Zoetemelk" geworden met kost thuis in de wetenschap dat jc voor je moeder toch „mijn Jopie" blijft. Zelfs i kopje thee en al op bed daar in Rijp Wetering. en kou doorstaan. Je hebt gevochten laan van mooie meisjes en ontelbare diens spoor gebleven: nummer 2 in op zak. En dan ineens ben je weer edette verandert dat niet, met offic i de rille. zich i ild. Slechts enkelen hadden lonljjke bezittingen bü zich. aren in bed verrast door een bi e in betrekkelijk korte lijd het hip in vlammen zette. De reddir irfect alle leeftijd, door het Fra voorbeeldig Het 16-923 ton metende cruiseschip, de in 1949 in Amsterdam gebouwde voormalige Oslofjord, bevond zich op 160 kilometer van Las Palmas toen Ie brand aan boord uitbrak. Het Irama voltrok zich bij kalme zee, het- een het reddingswerk vergemak- elijlcte. Het schip was vijf dagen te 'oren uit Genua vertrokken voor een :omereruise. Zaterdagnacht had het ;chip Funchal op het eiland Madeira verlaten en drie uur later meldde di radio dat zich een explosie had voor gedaan in de machniekamer, waar door brand was uitgebroken. De An- cerville. van Daltar onderweg naar Casablanca, bevond zioh niet ver van het Noo.se schip. Via de reddingboten konden spoedig alle passagiers en de meeste bemanningsleden door het Franse schip worden overgenomen; 27 bemanningsleden bleven aanvan kelijk achter om nog te trachten de brand te blussen. Later zijn ook zij van boord gegaan. De Fulvia, die tijdelijk voor een Jenuese maatschappij voer, had meest Italiaanse passagiers aan boord. Er waren ook drie Nederlandse passa giers: het Haagse echtpaar J. Koo- mans en een dochter. Onder de be manningsleden waren veel Noren. Vannacht is nog gemeld dat de Fulvia over de gehele lengte in brand staat. Tweede Franse arrestant na bosbranden NICE (Reuter). Een 23-jarige Frans man is zondag in Nice gearresteerd op beschuldiging van brandstichting. Hij zou enige van de bosbranden hebben veroorzaakt die vorige week aan de Riviera woedden. De jongeman heeft, volgens de politie, bekend dat hij dc branden „voor zijn plezier" had gesticht. Hij is de tweede arrestant. Dc vorige Door de branden langs de Middellandse- Zeekust en op Corsica zijn naar schat ting 25.000 hectare bos verloren gegaan. Eén persoon is omgekomen. Vijf mensen liepen verwondingen op. De politic deelde mee dat men de ergste branden

Leidse Courant | 1970 | | pagina 1