\kcuumverse, gemalei koffie klaar voor uw sielfilter. Zilvermerk van Douwe Egberts Voortbestaan Tour in handen jeugd technicus Academisch Ziekenhuis Leiden 2 nette accurate jongemannen 1 nette actieve jongeman OPRUIMING BANKSTELLEN 20-40% KORTING DREEF - MEUBELEN de koning Telefoontjes 30 woorden slechts ƒ2.10 LEIDSE COURANT j "ibx ib Bij de afdehng RADIOTHERAPIE kan geplaatst worden een Technicus. Zijn taak zal bestaan uit het maken Tan modellen, waarnaar plastic afgietsels moeten worden gegoten, terwijl tevens werkzaam heden met lichte metalen kunnen voorkomen. Minimum opleiding L.T.S.. Leeftijd tenminste 22 jaan Salaris afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring volgens rijksnormen. Geen inhouding van AOW/AWW-premie. Brieven te richten aan het Hoofd van de afdeling Personeelszaken van het Academisch Ziekenhuis Leiden; gaarne in brief vermelden de letters C-TR, Tegen 10 augustus a.s. hebben wij plaats voor ter opleiding in ons VOORRAADMAGAZIJN Leeftijd: 16 tot 20 jaar. tei' opleiding in onze SNIJ-afdeling. Leeftijd: 16 tot 20 jaar. Zij die belangstelling hebben om in een modern bedrijf,'dat goede toekomst mogelijkheden biedt, zelfstandig te werken en direct al met een hoog loon te starten, kunnen dagelijks solliciteren tussen 9.00 en 18.00 uur. EL-MIOR OVERHEMDENATELIERS LAMMENSCHANSWEG 128 LEIDEN TELEFOON 43041, toestel J1 Een winkel vol opruimingskoopjes, bijvoorbeeld Let vooral op onze enorme sortering Oud-Hollands, waaronder artikelen met flinke KORTINGEN BURGSTEEG 5—12 NIEUWSTE A AT 1 TELEFOON 20657 DIVERSEN Enorme opruiming bij schoenwinkel Brabant. En kele maten kinderlakschoe nen 2,95. Leren molièrtjes 22/28 f 3,95. Leren meisjes schoenen 23/29 7,95. Leren witte sandaaltjes 4,95- Meisjesschoenen met open liiel 9,95. Plasticsandalen 2,50. Sokjes en kniekousen ----- - - - ~B, Lei- 2-105 Kunst- en Antiekhandel T. Ooms voor het vakkun dig restaureren van al uw schilderstukken, porselein en aardewerk- Ruim 30 jaar ervaring. Tevens woning inrichting en het goedkoop ste adres voor omlijsten van platen, foto's 'enz. Haar lemmerstraat 93, Leiden. TeL 26368. 5-9656 2 Ideaal voor de vakantie: pruiken syntetisch haar 59. Lange halve pruiken schou derlengte 79,-. Grote sor tering. Dameskapsalon Koet sier, Hogewoerd 21 tel. 20560 2 Kunstgebittenreparaties. klaar terwijl a wacht, dag. van 9-4 uur, behalve zater dags. Ook iedere maandag en donderdagavond van 7-8 uur. Fa. L.' A. van Berge Henegouwen, Schelpenkade 47. Leiden, tel. 20794. 5-9235 HUISDIEREN *2 Huisdieren. Te koop Cocker-spaniel reu IV2 jaar oud. Tevens leuke jonge hondjes 3 mnd. oud, (soort Collie). Inlichtingen: mevr. Paauw, Geerweg 1, Zoeter- woude-dorp, tel- 01715-562. LESSEN 2 Voor 8,50 per les krijgt u een vakkundige rijoplei ding in VW 1300 bij Auto rijschool Ada. Laan van Oostergeest 3, Warmond. Tel. 01711-2678. 12-9677 2 Voor een goede rijles dan naar het vertrouwde aares: Autorijschool Van Berge Henegt. ..en. Lessen in VW .200 en 1600; theorieles met lichtbeelden. Par.cra--: 'it 18 Sassenheim, tel- 02532-7935- _>r Leiden: g. rage v. Ber ge Henegouwen, Hogewoerd 169, Leiden. t-_l. 22447. 2 Tien autorlessen voor 47,50. Vervolg- en losse lessen 8,— (B-T.W. inbe grepen). Gratis V.W-foto- instructieboek- Autorijschool combinatie „De Centrale" Aanmeldingsadressen: Al phen a/d Rijn: Hooftstraat 257, tel. 3752 b.g.g. 5599 Leiden: Morsstraat 36, tel- 42503- Voorschoten: Prof. Cam. Onnesplantsoen 13. tel- 5834 12-9589 WATER SPORT 2 Te koop aangeboden polyester speedboot om op te knappen, prijs 650, merk Dolfijn, lengte 3,50 m. L.Ami Noordeinde 165a Roe- lofarendsveen. 14-12274 2 Heeft u vakantiegeld ont vangen, beleg het dan door het kopen van een polyester boot, na jaren nog veel plezier en veel geld waard. l'Ami, Noordeinde 165a, Roelofarendsveen. 14-9563 2 „Johnson" de meest ge vraagde buitenboordmotor. Inruil - financiering - repa ratie. Hoofddealer voor Lei den en omstreken. Jacht werf Poelgeest, Oegstgeest, Haarlemmertrekvaart 16a (ingang bij Kwaakbrug), tel. 01710-54054 (ook zondag? open). 14-9555 2 Tomos 4 een droom een buitenboordmotor, voor vis- en toerboten, 4-pk met losse tank, inh. 12,5 liter. Vraag folder, prijs en/of de monstratie, Jan v. d. Meer, Noordeinde 45, Roelof- ïrqndsveen, tel. 01713-2564. 2 Discount verkoop boten: Burky 260 van 645,-, 499,-; Burky 300 van 815 nu 699,-Scooty 12 ƒ951,- nu 795,-; Flipper Trimaran v- 945,, nu 795 Houten toerbpten nu 495.-. Bootcentrum, Hoge Rijndijk 169, Zoeterwoude 01710- 26966-24628. 14-12315 2 Buitenboordmotoren: 30 e occasions van 3 tot 50 pk., vanaf 160,-, o.a. Mer cury, Evinrude, Penta, Ya maha, Johnson, Selva, Mac. Inruil en financ. mogelijk. Geopend alle dagen 9-20 u. Boot-Centrum, Hoge Rijn dijk 169, Zoeterwoude, 01710 -26966-24628. 14-12317 2 Polyester boten voor de vakantie: Inter 8 trimaran of Pioneer 8 met Yamaha P 45 outboard 190,-, direct en 59,- p.mnd. (12 mnd.) Div. occasions. Geopend alle da gen 9-20 uur. Boot-Centrum Hoge Rijndijk 169, Zoeter woude. 01710-26966-24628. 2 Enorme prijsverlaging in polyester boten en ook de B.B.- ruimen wij tegen verlaagde prijzen op. L'Ami, Noordeinde 165a, Roelof arendsveen. 14-9663 UITZENDBUREAU Telef. 01710-31710 Korevaarstraat 33 Leiden wabu exclusief 4% B.T.W. DOOR JEAN MELISSEN MOURENX. Het eindklasse ment van de Tour is opgemaakt. Eddy Merckx draagt de gele trui tot in het Bois de Vincennes waar de finish is en Joop Zoetemelk wordt tweede. De vraag is waar je meer bewondering voor moet hebben. Voor de gearriveerde vedette Merckx of voor debutant Zoetemelk. De vraag is oolc of Merckx niet mis schien al het komend jaar terrein zal moeten prijsgeven aan deze Zoetemelk i die het voordeel van de jeugd heeft en i die nu veel harder dan Merckx naar zijn optimaal atletisch vermogen groeit, j Merckx heeft de laatste jaren rusteloos van het ene succes in het andere gere- 1 den. Sedert 1968 heeft hij geen vakan tie meer gehad. En na 14 dagen Tour, waarin hij uitbundig met zijn krachten omsprong, zwakte ook hij af. Vorig jaar op weg naar Mourenx won hij de etappe met een voorsprong van 7.56 op nr 2, Dancelli. Gisteren reed hij met vijftig anderen naar Mourenx. Daartus sen ligt een jaar waarin de afstand tussen Merckx en de rest alleen nog maar leek te groeien. Maar de avant- i garde met aan hel hoofd Zoetemelk, j Van Impe, Zubero, Galdos heeft in deze Tour de hoop op een open strijd doen herleven. Nu nog niet. maar straks, als j Merckx'jacht op de miljoenen zijn „Tour de Force" langs de Europese criteria en wielerbanen waar men tienduizend gul- den betaalt om. hem te zien, het 's nachts slapen in de auto en de boven menselijke inspanningen waartoe zijn eerzucht hem drijft, hun tol eisen. Die dag komt en wie Joop Zoetemelk gisteren op de Pyreneeënreuzen in dichte mist aan de zijde van de groten van deze ronde heeft zien strijden, ver wacht dat die dag niet zo ver verwij derd meer is. Het meest verrassende aan Zoetemelk is, dat hij nooit opvalt. Op de toppen van de cols was hij nimmer bij de allereersten. Als anderen sprinten voor een der prijzen op de top. vergenoegd hij zich met een plaats achter in de kopgroep. En bij de aankomsten is het niet anders. Van een kopgroep van zes wordt Zoetemelk on veranderlijk zesde. Je ziet hem nooit in het peloton, maar als de wedstrijd zijn beslissing nadert, duikt hij plotseling uit de anonimiteit op. Hij heeft een fijnontwikkeld gevoel voor wat de be slissende slag is. Die mist hij vrijwel nooit. Vier dagen voor Parijs heeft Joop Zoetemelk zich aldus aangediend als de kroonprins van Merckx, een renner die gesteund door een goede ploeg wellicht het volgend jaar al de span ning in de ronde kan terugbrengen. SCHRIK De laatste Pyreneeënetappe, hoe af schrikwekkend ook door de regen de kou, de mist en de gevaarlijke afdalin gen, is geen succes gebleken. Aanvan kelijk leek alleen Rini Wagtmans zijn positie in het algemeen klassement te verliezen. Hij passeerde met een ach terstand van 3.50 op de top van de Tourmalet en van 3.25 op de Aubisque. Met uitzondering van Wagtmans had den alle andere goed geklasseerde ren ners zich aan de zijde van Merckx weten te handhaven. Maar in de afda ling van de Aubisque is Wagtmans te keer gegaan op een manier die zelfs de Tourdirectie deed verbleken van schrik. Felix Levitan nam het hoofd tussen zijn handen en zei: „als dat maar goed gaat" en Ton Vissers verklaarde later: „Hij daalde op de natte weg met een snelheid van bijna 100 km per uur. Geen renner, geen auto, en geen motor kon hem volgen". Wagtmans was dan ook de eerste die aansloot bij de kop groep van 10 bestaande uit Merckx, Delisle, Van den Bossche. Zoetemelk, Gosta Petterson, Zubero, Schleck, Ai- mar, Ocana en Gandarias. Het peloton had op dat. moment een achterstand van meer dan twee minuten. In de afda ling volgde echter een hergroepering van vijftig renners met de Nederlan ders Zoetemelk, Janssen, Steevens, Via- nen, Wagtmans en Rentmeester. Dat was op 41 kilometer van de finish. Jan Janssen leek toen zijn belofte nog een etappe te winnen gestand te doen want hij demarreerde met onder anderen Go- defroot en ging op jacht naar de ontsnapte Fransman Raymond. Janssen heeft in deze ronde echter weinig ge luk. Hij kreeg een lekke band en viel terug in het peloton waarvan Harrie Steevens tenslotte de eindsprint won. Steevens: „Ik had vandaag veel ver der kunnen komen en ik was zeker met Raymond meegegaan, als ik niet door twee lekke banden achterop was ge raakt. In de finale moet ik telkens me uitputten om achterstand goed te ma ken en eer je dan voorin het peloton komt. is het al te laat". Twintig minuten waren in "Mourenx verstreken, sedert de binnenkomst van de etappewinnaar Raymond en toen pas arriveerde Eef Dolman, ten prooi aan een inzinking. „Ik heb me op de Tour malet geforceerd", hijgde Dolman. „De kou is daarin mijn benen gekroepen en het ging helemaal niet meer. Ik werd als zesde renner gelost. Aanvankelijk dacht ik. zouden ze zo hard rijden. Maar dat was niet het geval. Ik keek eens om me heen en renners die anders al lang uit het peloton verdwenen wa ren. zalen er nog bij toen ik achterop raakte. Heel merkwaardig was dat. En je kunt je op zo'n morr-it ook niet nog eens forceren want dan haal je gewoon de top niet meer. Het was voor mij een verre van gezellige rit door de mist, de regen en de kou. Nee, geef mij dan maar de warmte. Je ziet anderen in die mist verdwijnen enan ben jt alleen en dan is het afzienjammer, vant ik reed in deze tour bq- dan oot tevo- Protest vai VYÓ tegen ben<emiig van Bill Tonpsm HAARLEM Jaap \n der Leek, secretaris-generaal van verniging van voetbaloefenmeestersfceeft 'oens- dag namens deze organisie drdirec- teur van het gewestelijk rbeïdjureau verzocht geen werkverguning tiverlc- nen aan Bill Thompson, jïe nor de eredivisievereniging Haarlc, al trai ner is gecontracteerd. Hef bezwaar van de V.V.C riet zich niet tegen de persoon van Thnpson (die reeds eerder in Nederlad tb leef als trainer van Sparta) maaiteh het feit dat er momenteel in Nedjrla'. vijf trainers met een a-licentie zoideivei k zijn. Ook bij de K.N.V.B. hee de V.V.O. reeds geprotesteerd egejhet verlenen van een licentie aar Ttnp- son. Dit protest was echter feveifefs, hetgeen voor Jaap van der Lede abi ding was voor het volgende com taar: .„Enerzijds beroemt de K.ft zich erop de beste trainersopleidind Europa te hebben, maar ahderH, geeft zij blijkbaar wel de voorke- - \n buitenlandse oefenmeesters". Cricketselectie 1 DEN HAAG Het Nederlands ketteam, dat op 24, 25 en 26 juli a Den Haag tegen Ierland uitkomt, i volgt samengesteld: volgt samengesteld: A. Bakker (VOl (aanv.), Jhr. H. v. Nispen tot Zever: (HCC) (Wicketkeeper), F. Beekman (HCC), C. Burki (Quick Den Haag), 1 Bouwman (Rood en Wit), Z. Cornell (VOC). R. Derogee (HBS), M. v. Meuil (HCC). H. Rikse (ACC), P. TrijzelaJ (HCC), E. Vriens (HCC). De twaalfdf man wordt nog a

Leidse Courant | 1970 | | pagina 8