1 Wanneer zijn de Plassen vol Samen in de broek Veel waardering voor directeur Gemeente werken W. Buitendijk Turks volkdansfeest in Stadsgehoorzaal j BIOSCOPEN Leidse Courant KRANTE H- BEZORG ER DONDERDAG 16 JULI 1970 LEIDSE COURAN' LEIDEN Burgemeester Van dei- Willigen van Leiden heeft van morgen tijdens een dienst in de Pieterskerk uit handen van Paul Miller vice-voorzitter van het Na tional Assosation of Congrugration Christian Churches een van de drie zware zilveren medailles overhan digd, die deze kerken hebben laten vervaardigen ter herdenking van het feit, dat liet 350 jaar geleden is dat de Pilgrim Fathers naar Amerika voeren. De twee andere medailles zijn geschonken aan president Nixon van de USA en aan de burgemeester van Londen. De overhandiging van de medaille had vanmorgen plaats op de preek stoel (ook wel de broek genoemd) •van de Pieterskerk. Na de dienst werd in de kerk de lunch gebruikt. De Amerikanen vonden dit het hoogtepunt van de herdenking, zo leek het. Zaterdag weer gondelvaart met vuurwerk OUDE WETERING De WV te Oude Wetering organiseert haar jaarlijkse tondel va art met een groot vuurwerk op het Braassemeer op zaterdag 18 juli a.s. Dat dit evenement „in" is bij de water sport blijkt wel uit het aantal deelnemers m 1969. 200 Stuks boten van klein tot groot maakten de gondelvaart tot één Kchtmaesa op het water. Het vertrek is vanaf de Ringvaartbrug om ongeveer 21.00 uur. Door de Prov. waterstaat en de gemeente Alkemade zal mogelijk me dewerking worden verleend om de brug gen te Oude en Nieuwe Wetering, als mede te Leimuiden na afloop van het uurwerk, voor de scheepvaart een korte tqd open te stellen. Opening bruggen van 33.00-23.30 uur. LEIDEN In de maand juni 1970 werd bij de Leidse Spaarbank ingelegd 7.884.269,41 en terugbetaald f 7.993.141,38. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 483 het aantal afbetaalde boekjes 417. Op 4065 rekeningen van deelnemers aan 4e afhaaldienst werd 152.273,50 bijge schreven. Er werden 1170 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een gezamen lijke inhoud van 51.256.76. Het tegoed 828 inleggers bedroeg aan het ein- 1 de maand 104.689.930,35. LEIDERDORP „Dames en heren, het is te veel." Dat was gistermiddag de eerste reactie van de heer W. F. Buiten dijk, toen hjj de lange reeks van spre kers ging bedanken, die hem had ge feliciteerd met het feit, dat hjj 25 jaar in overheidsdienst is, waarvan de laatste 7 jaar als directeur van de gemeente bedrijven van Leiderdorp. Adjunct-directeur J. J. van Vliet, die de middag organisatorisch vlekkeloos liet verlopen, gaf als eerste burgemees ter M. A. van der Have het woord, die in het kort de loopbaan van de heer Buytendijk memoreerde. Hij kwam in dienst als opzichter-architect, welke functie na een jaar diensttijd werd om gezet als gemeente-architect. In deze periode kreeg hij er nog vele functies bjj, zoals brandweercommandant en directeur van het waterleidingbedrijf. Op 5 december '63 tenslotte kwam de benoeming tot directeur gemeentewer- Wethouder Meerburg constateerde ver volgens, dat vooral de harmonieuze ach tergrond in zijn gezin de heer Buytendijk tot grote steun moet zijn geweest. Wet houder Nievaart beschreef de sociale eigenscha/ppen van de directeur als on schatbaar. Ook oud-burgemeester mr. R. M. Gallas schaarde zich in de rij van sprekers. Hij besloot met het overhan digen van enkele flessen spriritualiën voor wat hij noemde „een spiritueel mens". Namens de verschillende dien sten werd een grote hoeveelheid cadeaus aangeboden. Tot half vijf kreeg het gemeentepersoneel de gelegenheid zijn directeur te complimenteren, waarna het bedrijfsleven in grote getalen van die gelegenheid gebruik maakte, derijzzdatteig..waarsgvjjc Burgerlijke stand OEGSTGEEST Geboren: Maria L., d.v. G. T. C. den Hollander en L. M. J. van der Meer; Eduard J., z.v. E. J. van den Broek en J. M. Bogaard; Annemarie C.. d.v. J. J. de Jong en W. K. Drost. Ondertrouwd: S. P. C. M. Splinter en J. P. Heemskerk. Getrouwd: A. Verhaar en R. A. Wieke- raad; A. A. Rijnsburger en A. Meijvogel. Overleden: G. van Druten. ZOETERWOUDE Verrassend nieuws gisteravond ty dens de hearing over de vestiging van Heinekens Bier brouweryell in Zoetenvoude was, dat deze brouwerij enkele tientallen miljoenen guldens gaat uittrekken voor de afvoer van afvalwater naar zee. Meer daarover op de voorpagina. De hearing gisteravond toonde zich wel tevreden inet de ves tiging van de brouwerij. Men was alleen bezorgd over de beveiiglng van do aan- en afvoerwegen naar de Barre Polder, het industrieterrein, waar Hei neken binnenkort gaat bouwen. De stedebouwkundige ir. P. Kesler deelde mee dat een flinke strook groen de scheiding gaat vormen tussen Hoge Rtfndyk en de zich tot 40 meter hoogte verheffende fabrieksgebouwen. De spoorwegen zullen worden benaderd voor de aanleg van een spoorwegemplacement. Mogelijk met de realisering van een halteplaats. Daarbij zal tevens worden aangedrongen op meer veiligheid op de kruising van de spoorlijn Leiden-U trecht. Er zijn plannen om de kruisende Burgemeester Smeets- weg te beveiligen met Ahob's. De vergadering was het hier niet mee eens en drong aan op stappen ora de overgang met de spoorlijn ongelijkvloers te kruisen. „Nu kan het nog en nu is het nog goedkoop," was het argument. Bij de plannen was ook rekening gehouden met een verkeersontlasting op de Hoge Rijndijk door de projectie van een brug over de Rijn ter hoogte van de Ommedijkseweg die dan via de Engelendaal in Leiderdorp verbinding geeft met de Willem de Zwijgerlaan in Leiden. Verder zal er een haven moeten worden gegraven ter hoogte van de Kippenburg op de grens met Hazerswoude Een geruststelling voor de vergadering was dat de lucht niet niet in ernstige mate verontreinigd zal worden, terwijl ook van geluidshinder weinig sprake zal zijn. Unaniem was de vergaderig blij met de komst van de brouwerij waarbij men hoopte dat uit de opbrengst voor de kinderen een zwembad en een speeltuin zullen kunnen worden gerealiseerd. Tevens hoopte men dat Rijkswaterstaat niet doof blijft voor de smeekbeden van Zoeterwoude wanneer het gaat om de ontlasting van de niet op haar verkeerstaak berekende Hoge Rijndijk. LEIDEN Afgelopen nacht is ingebro ken bij Het Motorhuis aan de Stations weg. De daders drongen naar binnen via een raam en forceerden daarna een kast in het directiekantoor. Er werden twee geldkistjes meegenomen, waarin kleine geldbedragen. Leidse Processie naar Kevelaer LEIDEN Zondagavond aanstaande o: ganiseert de Stichting Bijstand Buitel landse Werknemers „Rijn en Lek" in st menwerking met de Stichting Vondel parkfeesten een Turks volksdansfeest in de Stadsgehoorzaal. Trianon: „John and Mary" (18) 2e week Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. i Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur LEIDEN Zondag 16, maandag 17 en Camera: 's Avonds: „In de doodsgreep I dinsdag 18 augustus houdt „De Leidse van het Rode Masker" (18), 's middags: Processie naar Kevelaar" haar jaarlijkse „Jungle boek" (a.l.). bedevaart naar het genade-oord van de, Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. J Onze Lieve Vrouw Troosteres van de Be- Zondag: '2.00, 4.00, 7.00 en 9.15 uur. droefden. De reiskosten bedragen 30 gul- Nachtv. (vr/za 23.30 uur): den per persoon. Bruidjes en misdienaars „Samurai Pirate" (18). tot 14 jaar betalen 17.50 gulden. I Studio: „Kuifje en de zonnetempel" (a.l Dag. 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie" l - behalve zondags. Het bestuur van de Broederschap „De j Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Leidse Processie naar Kevelaar" Is het, Zondag. 2.30. 4.45 7.00 en 915 uur niet mogelijk de logeergelegenheid voor j Dag 10 00 u sjors en SJlmmie" (aJ de deelnemers te bespreken. Adressen. BeI. d rMtauranr (mJ_, 2e tijdig tevoren logies kan be- Op deze avond zal optreden: Turk Folk- spreken, zijn: „Zum Weiszen Kreuz", Ka- lor Kurumu. een uit 40 personen be- pellenplatz; „Gold und Silb. Schlüsseln", (dag. 7.00 9.15 u staande dansgroep, voor het merendeel studenten van de universiteit van Istan- boel. De in Nederland verblijvende Turk se werknemers zullen kunnen genieten van de sfeer van „thuis" en voor de Ne derlanders waarmee zij samenwerken is het een uitstekende gelegenheid om nu eens kennis te maken met een stukje zuinig bewaarde folklore uit Anatolie en eens iets te ei-varen van de levendige en kleurrijke pracht van de Turkse volks danskunst. Prijzen der kaarten: 2.50 per persoon. Voorverkoop: donderdag avond 16 juli van 19.30-20.30 uur. op het adres: Apothekersdijk 33 te Leiden. Kapellenplatz; „Zum Goldenen Apfel" Kapellenplatz; „Zum Bürgerhaus", Hauptstraase; „Zu den drei Königen" Hauptstrasse; „Zum Lindenbaum" Hauptstrasse; „Zum St. Sebastian" Hauptstrasse; „Zum Schwarzen Rabe' Amsterdamstrasse; „Zum Kölner Dom" Maasstrasse. Elke middag 2.30 u.: „Onkruidzaai ers in Fabeltjesland" (a.l.). Nachtv. (vr/za 23.30 uur): „Fanny Hill" (18). Luxor: „Heintje - ik zing m(jn lied (a.l.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.15. 7.00 en 9.15 uur. Lido: „West Side Story" (aJ.) Dagelijks en zondags: 2.30 en 8 u. ADVERTENTIE LEIDEN De directie van Fasson (Nederland) N.V., een dochtermaat schappij van Avery Products Corpora tion, U.S.A., heeft de bouw aangekondigd van een fabriek voor de produktie van zelfklevende materialen in Adelaide, Australië. Men verwacht in november van dit jaar met de bouw te kunnen be ginnen. LEIDEN Gistermiddag heeft een 71-jarige mevrouw uit Leiden een flinke smak gemaakt op het trottoir voor de overdekte zweminrichting aan de Haar lemmerstraat. De bejaarde dame moest met een gebroken linker arm en schaaf wonden in het Academisch ziekenhuis worden opgenomen. UIL JE IN JE VAKANTIE IETS VERDIENEN? Wij zoeken met spoed een tijdelijke PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 22244 Oegstgeest - Kwaak ons kantoor. LEIDEN Controle op het aantal gesitueerde schepen in een bepaald gebied is noodzakelijk, omdat wilde ontwikkelingen het aanzien en het karakter - en dus ook de functie - schaden. Tot deze conclusie is ir. J. Hendriksen van de afdeling Waterrecreatie van de ANWB gekomen na een bezinning op de vraag wanneer een meer (over) vol is. In het julinummer van de „Waterkampioen" stelt ir. Hendriksen vast, dat een ruwe schatting beeft uitgewezen, dat het aantal aan de Kaag gesitueerde jachten (inclusief Katwijk en Leid- schendam) 5000 bedraagt. Uitgaande van dë ervaring, dat op topdagen 1 van de 3 gesitueerde jachten varend is (dus 1670) kan gesteld worden, dat er enkele honderden jachteige- naars te veel vertier zoeken op de Kagerplassen Ervaringsgegevens zijn namelijk, dat 1 ha. water oppervlak vier varende jachten „verdraagt". Eer schip heeft dan namelijk naar de vier hoofdrichtin gen op een afstand van ongeveer 50 meter een ande: schip in zicht. I. J. Hendriksen (ANWB): Enige controle op aantal jachten in bepaald gebied gewenst Wordt de dichtheid groter, dan moet men te vaak uitwijken, waardoor het varen een onrustig eu dus ook a-recreatief karakter krijgt. Bij de stelling, dat op een ha. water vier vaartuigen de nodige ruimte hebben, wordt echter de kanttekening gemaakt, dat bij een dergelijke bezettingsgraad toch moeilijkheden kunnen voorkomen. In het bijzonder bij de smallere doorgangen in het plassengebied, die opeenhopingen van schepen te zien geven. Ten aanzien van de 330 ha grote Nieiiwkoopse plas sen wordt iu het artikel opgemerkt, dat de stelling van enkele schepen per ha. niet opgaat. Het karak ter van het Nieuwkoopse plassengebied verdraagt zelfs geen drie jachten per ha. Niet met 990 maar slechts met enkele honderden jachtjes Is de gewenste rust en het oorspronkelijk.- karakter yau het plas sengebied te Nieuwkoop te In-waren. De ANWB-functionaris ir Hendriksen suggereert niet, dat op topdagen de beheerder van een bepaald gebied de grens moet trekken in de vorm van het niet toelaten van meer dan het aantal gewenste jachten. Hij pleit echter wel. zoals in de aanhef ge steld, voor de nodige controle op het aantal schepen dat op een bepaald gebied is aangewezen, zodat de recreatievloot niet ongeremd blijft doorgroeien, waardoor het op topdagen tot situaties komt," waarin niet of nauwelijks nog van recreatie sprake zal zijn. Een pleidooi houdt ir. Hendriksen verder voor het meer ontsluiten van de oevers, omdat de ervaring heelt uitgewezen, dal ongeveer een derde van de schepen in een bepaald plassengebied, ook op top dagen, voor de wal blijft liggen, waar men ontspan ning tracht te vinden. LEIDEN Toni Bollini, de immer klagende, altijd in geld nood zittende, publiciteit zoekende circusdirecteur is on danks zjjn sombere voorspellingen nog steeds niet op de fles. „Dank zij in het buitenland aangeboorde bronnen be- i staat hel nationale Nederlandse circus nog steeds," schrijft een van zijn medewerkers in een persbericht. Wat voor bronnen, Tony? Geldbronnen? Wijs ons ook eens die plaats l waar dat makkelijke goedje voor het opvissen is. Maar goed, j we dringen niet aan. Tony heeft het en kan nog steeds draaien. En hoe. „Groter en beter dan ooit," zegt hij zelf. 1 Boltini is op de exotische toer gegaan. Daarom nog een i citaat uit het persbericht: „Hier en daar krijgt het pro gramma een cultureel exotisch tintje. Dit gebeurt onder meer by het binnen leiden van twee zeboes, een watussi en een guanaco. Een tropische schemering valt daarna in maar b(j het oplichten ontwaart men tien donkere danse ressen die ('s avonds in topless constuums) hij fakkellicht hun inheemse limbo-dansen uitvoeren en de omlijsting vor men by de vuurdans." We zjjn benieuwd of de Original Afro arib Topless Ballet mag optreden in Bodegraven, AJphi-ii, Wassenaar. Katwjjk en Noordwijk, want In die gemeenten zijn de donkere halfnaakte schonen te bewonderen op res pectievelijk vrijdag 24, zaterdag 25, zondag 26, maandag 11 en dinsdag 28 juli.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3