DOOR-KIEK- DOOSJE De sfeer van liefde en angsl SUNSET-SUNKISS" in plaat van Ramses AD „IK FERNHOUT: HEB MIJN KOP IN HET ZAND GESTOKEN" Philips Euritmie uit Engeland Engeland en Spanje in finale Eenvoudige muziekavond met orgelspel en zang Johan M. Vetter Sandor Vidak pianist van amusement LEIDSE COURANT DONDERDAG 16 JULI 1970 Helpen bij studiekosten LIET uitgangspunt van staatssecretaris Grosheides bijgewerkte regeling voor het tegemoet komen door de overheid in de studiekosten voor leerlingen van het voortgezet onderwijs valt te waarderen: hulp door het geheel of grotendeels betalen van de nodige studieboeken en van de reiskosten is een betere maatregel dan een zonder meer gegeven bedrag. Minder sympathiek vinden we als geschiktheidsnorm om voor zo'n tegemoetkoming in studiekosten in aanmerking te worden gebracht, dat boven de leerplichtige leeftijd de leerling onvoorwaardelijk moet zijn bevorderd of toegelaten. Voorwaardelijk IN de eerste plaats wordt bij toelaten of bevorderen de beperking „voor- ïwaardelijk" vaak toegepast vanwege sterk uiteenlopende redenen: wangedrag, gebrek aan ijver, ziekte, twijfel bij adviseurs terzake van de te kiezen studierichting. De financiële consequen ties van zo'n voorwaardelijk zouden in bepaalde gevallen wel eens bij ouders of voogden tot de beslissing kunnen leiden om op financiële gronden de leerling de kans niet te gunnen. Daarnaast komt er op schoolleidingen een morele druk te liggen, omdat aan hun beslissing duidelijke financiële con sequenties gepaard kunnen gaan. Rest de vraag of een leerling, die, na voorwaardelijk te zijn toegelaten of bevorderd, in de loop van het jaar te horen krijgt, dat hij zijn stoel in de klas definitief verdiend heeft, zijn studie kosten nog met teiugwerkende kracht gehonoreerd kan krijgen. Voldoende gedifferentieerd CLECHT te spreken zijn de Neder- landse tijdschriftuitgevers over de regeringsbeslissing om wel dagbladen in hun moeilijkheden vanwege STER-re- clame te steunen en niet in te gaan op een dringende brief van de Nederlandse Organisatie van Tijdschrift-Uitgevers (NOTUl, die soelaas voor benarde tijd schriftuitgevers en dus ook om bescher mende maatregelen vroeg. Bij de N.O.T.U. is men zelfs duidelijk boos; in hun maandblad staat deze week te lezen: „Het kan niet uitblijven, of aan het geduld van het N.O.T.U.- bestuur moet een einde komen. Het is immers al te dol. dat bij herhaling met twee maten wordt gemeten en discrimi natie plaats vindt...". In zekere zin is de boosheid van de N.O.T.U. begrijpelijk; maar jammer ge noeg slaat de schrijver in het maand blad met zijn kritiek de spijker niet op zijn kop door kwesties als politieke gebondenheid en voldoende differentia tie erbij .te halen, daarbij de tijdschrif- t en sec tor op één lijn stellend met de dagbladpers. Wegens politieke gebondenheid heeft het kabinet De Jong de dagbladen geen bescherming geboden en behoeven te bieden om de eenvoudige reden, dat deze politieke gebondenheid er niet is. Meer in het spel moet de overweging zijn geweest, dat in het algemeen dag bladen voor de vrije meningsuiting en opinievorming van meer belang zijn dan het doorsnee-tijdschrift. Er zijn tijdschriften we denken dan in de eerste plaats maar niet uit sluitend aan de opinievormende week bladen die voor de vrije meningsui ting belangrijk zijn. Maar in het geval van de dagbladen heeft het kabinet zich terecht ervoor gehoed om be schermende maatregelen te gaan afme ten naar de kwalitatieve betekenis van dagbladen in hun onderlinge relatie. Waarschijnlijk staat de overheid voor het probleem dat ze, bij algemene maatregelen ten behoeve van tijdschrif ten, heel wat periodieken moet gaan steunen waarvan het bestaan weinig of niet voor het behouden van een „vol doende gedifferentieerde pers" van be tekenis is. ADVERTENTIE De liefhebbers ran Rudolf Steiners euritmie, die gisteren het Circustheater vrijwel geheel vulden, konden een vergelijking maken tussen de Duitse en de Engelse euritmie. In wezen is er natuurlijk geen verschil, maar de presentatie van Else Klink en haar leerlingen uit Stuttgart vormt een steviger gesloten front van ruimtevormen dan wat Marguerite Lundgren met haar London School of Eurgthmy" liet zien. Vooral vóór de pauze was er een overmaat aan slow motion, aan typisch Engels flegma, dat bijvoorbeeld de dramatische intentie van de Judasfiguur naar een Lagerlöf vertelling remde. Muzikaal werd de zichtbare wetmatigheid van composities van Mozart, Bach en na de pauze vooral van een Trio van Beethoven krachtig gesteund door een drietal niet genoemde musici, van welke we de violiste Eva Christeller en de pianist Kees van der Ben herkenden. Miss Lundgren is tenslotte afhankelijk van wat haar school voortbrengt en zij kan niet uit zo'n rijk reservoir putten als Else Klink. De Londenaren, die met slechts één man kwamen, ontpopten zich in de fragmenten uit de Pickwick Papers van Dickens als komisch zeer begaafde pantomimisten, die zich ogenschijnlijk min of meer toevallig van euritmische bewegingen bedienden. Kurt Jooss zou aan de rijtuigplastiek en aan het schaatsavontuurtje plezier hebben be leefd. Plato zei al. dat de uiterlijke beweging zich met de beweging van de poëzie moet verbinden. Deze Londenaren lieten zien dat het ook met proza tot een belevenis kan worden. D-y Songfestival Knokke KNOKKE. Engeland en Spanje zullen vanavond aantreden in de finale van bet Songfestival te Knokke. De Britse ploeg won gisteravond van Frankrijk met 329 (hoogste score tot nog toe) tegen 310 punten. De Britse ploeg kwam hiermee op een totaal van 654 punten. Spanje verza melde er 648. Nederland is definitief op de vijfde plaats terecht gekomen. De stand: 1. Engeland; 2. Spanje; 3. Frank rijk; 4. België; 5. Nederland; 6. Duits land. Gisteren is tevens de „Europese ploeg" samengesteld die morgenavond de strijd moet aanbinden tegen een Amerikaans team. Het zijn de Spanjaarden Dova en Julio Iglesias. de Engelsen Samantha Jones en Andy Silver en de Frangaise Noëlle Cordier. Inmiddels is tegen deze samenstelling al protest gerezen, o.m. .van Nederlandse zijde. Men vond dat de Europese ploeg zou moeten bestaan uit de besten van elk der landenteams, hoewel de reglemen ten hierin niet voorzien. Zou het protest succes hebben de kans daarop lijkt minimaal dan zou Helen Shepherd morgenavond voor Nederland zingen. Raphael in Florence wordt onderzocht FLORENCE (A.P.). Het l'ffizi Museum heeft voorzichtig gereageerd op de berichten, dat een beroemd schilderij Raphael in het museum een kopie •rwfjl het oorspronkelijke zich in de Londense National Gallery bevindt. Het gaat om het portret van paus Julius IL waarvan Britse deskundigen bij een röntgenonderzoek is gebleken, dat dit geschilderd is door de beroemde Ita liaanse renaissancemeester. t nu toe werd het werk in de Natio nal Gallery beschouwd als een kopie van het portret in Florence. Maria FossJ Todorov, curator van het Uffizi Museum zei, dat nu eerst het portret in Florence aan een röntgenonderzoek moest worde® onderworpen. Zij wees erop, dat de oor spronkelijke schets voor het portret zich in het Cossini Museum te Florence bc vindt. „Gezien het belang van de per soon, weten wij dat er veel kopieën van gemaakt zijn, waaronder één die toege schreven wordt aan Titiaan, die zich m» in het Pittipaleis hier bevindt". Zij zei dat ook een onderzoek zal worden inge steld in het arohief van het museum omdat zich daarin documenten over het adhilderstuk bevinden. Liefde en angst zijn begrippen, waar op eindeloos kan worden voortgebor duurd en waarvan nooit een definitie gegeven zal kunnen worden, wel een omschrijving, die vaag aanduidt wat bedoeld wordt. Maar juist de sfeer van liefde en angst zijn zaken, waar mee ieder mens voor zich te maken heeft. Zo'n mens is Ad Fernhout, een mens, die wil leven in liefde en er bang voor is. Ad Fernhout schreef de tek sten voor de nieuwste langspeelplaat van Ramses Shaffy „Sunset-Sunkiss'\ Beide nummers zijn dromen van angst en liefde, puur poëtisch maar, in ieder geval „sunset", reëel. Een mens met een niet al te botte huid moet af en toe wel eens gegrepen worden door toekomstvisioenen en zich afvragen wat de wereld over een x-aantal ja ren te bieden zal hebben. Zal het louter welvaart zijn? Of zal het de totale vernietiging van de planeet aarde inhouden? Zal de druk op de knop een realiteit worden en een ein de maken aan een voortdurende drei ging? Of zal de voortdurende industri alisatie de atmosfeer totaal verpesten en ieder leven onmogelijk maken? Vragen waarop uiteraard geen ant woord te geven is, maar wel over gedacht kan worden. Ad Fernhout werd geboren te Am sterdam, 24 jaar geleden, en heeft zich er na de nodige omzwervingen onlangs weer gevestigd. „Na mijn ge boorte ben ik één dag in Amsterdam geweest. Mijn vader was schipper. Zo doende heb ik de eerste tien jaar nergens gewoond, maar gezworven via de diverse binnenwateren door Neder land, België. Duitsland. Polen en noem maar op. Daarna was het tien jaar Haarlem, waarna ik naar de toneel school in Maastricht ging. Daar ben ik „Nee helemaal niet. Misschien heel Ln de verte. Mijn vader komt uit de buurt van Zwolle. Ik geloof dat hij uit een soort turfstekersfamilie komt met hier en daar een dominee of dok ter". ,.lk werd altijd al achtervolgd door dromen van kernoorlogen. Ik moest dat op de een of andere manier kwijt. Ik probeerde dat door Sunset te schrijven. Het lukte niet. Het gekke is, dat het werk achter mij aan blijft hollen. Ik heb mijn kop in het zand gestoken, dat blijkt. Ik ben gedeelte lijk in de politiek gegaan., ik ben kranten gaan lezen. Mijn eigen ver haal achtervolgt mij ln plaats van dat ik achter de dingen aanzit. Belache lijk.. Ik ben er mee bezig. Sunkiss is een lief verhaaltje, een sprookje. Maar een sprookje heeft ook wat te vertellen. Ik was met al deze zaken al bezig voordat ik iets wist van de kabouters. Maar toen ik de boel ge schreven had en er met mensen over ging praten, bleek, dat iedereen met dit soort dingen bezig was. Het zijn zaken, die de mensen bezig houdt." Sunset.. Ramses las het.. Het was niet bedoeld voor een plaat, maar Sunkiss bleek geen elpee te vullen. We hebben het gewaagd en Sunset is zelfs de a-kant geworden van de nieuwe plaat van Ramses Shaffy. Sunkiss, het verhaal van een klein jongetje, dat wisselende emoties on dergaat in een grote kerk. Ik stel me voor dat het een oude kerk is met gebrandschilderde ramen. Buiten moet de zon schijnen en het jongetje ziet de licht- en schaduwvlekken, grillige vormen, die weer angst en plezier betekenen. Het jongetje dwaalt in het van huis uit plechtstatige gebouw en ziet details, die alleen kleine kinderen opvallen. Natuurlijk is een ouwe to rentrap een aanlokkelijk iets en het uitzicht op de toren iets magistraals. De hele toestand groeit het jongetje boven het hoofd. Hij wordt overwel digd door het spel van licht, lucht en straatrumoer. „Het is een lief verhaal, zonder valse romantiek van een „Mijn gebed" of ..Testament". Het is beslist geen mee lopen in een stroming van pseudo- religie en toegeven aan een platen- commercie. In feite is de plaat niet commercieel, maar wel indringend en iets wat men, op het eerste gezicht, niet verwacht van Ramses Shaffy. Zo wel Sunset als Sunkiss vragen om nauwkeurig luisteren en zijn een sa menspel van woord en klank, muziek die een beetje doet denken aan de goeie tijd van Zodiac. Er komt een vervolg op Sunset? „Ja, ik ben bezig met een tweede gedeelte. Ramses wil er een giganti sche show van maken, een stuk to taaltheater. Ik dacht, dat gezien de resultaten van tekst en muziek van Sunset, de zaak er geschikt voor was. Maar dal is nog toekomst, waarschijn lijk wordt het pas begin 1972". Je bent met zanglessen bezig? „Teksten en liedjes zijn een totaal nieuw terrein voor mij. Zingen is een belevenis als ik kan doen wat ik te zeggen heb. Ik wil me een vol jaar bezighouden met die zangstudie Ik heb nu een contract bij de Nieuwe Komedie voor één jaar. Daarna wil ik gaan zingen en natuurlijk toneelspe- ..Het liep slecht. Leraren gaven er de brui aan en we kregen ontstellend weinig les. Dat leverde ook de nodige spanning bij de leerlingen. Van sja- chrijn zijn we er met een aantal leerlingen vandoor gegaan. De toneel school in Maastricht verkeert op het ogenblik in een stevige crisis, waarbij de schuld ligt zowel bij leraren als leerlingen. Dat ik weg ben gegaan is. om eerlijk te zijn, niet alleen de schuld van de school. Die ligt ook bij mezelf. Het systeem is te beschermd en ik moet onder spanning staan om tot iets te komen. Ik was daar vaak ook te passief. Verder ben ik ook ontstellend lui. Ik kan me moeilijk aanzetten tot iets. Met een bepaalde prikkel lukt het". Dc liedjes, die Je aan hel schrijven bent „Die zijn totaal anders, ongelooflijk persoonlijk, intiem, relaties tussen twee geliefden in alle variaties. Het zijn soms minieme verschillen. Van de liedjes die ik nu schrijf komt er waarschijnlijk minstens één op de nieuwe elpee van Ramses, die binnenkort gaat verschij nen. Het wordt de eerste plaat van Ramses, waarop hij liedjes zingt, niet door heni geschreven. Het worden liedjes van Leonard Cohen. Jacques Brei en dergelijke". Het samenspel van tekst van Sunset-Sunkiss ,.De muziek van Sunkiss is muziek ses en Thijs van Leer. We zochten mensen die affiniteit hadden met de teksten, erg extrovert aan de ei kant, veel kleur, veelzijdige mei Sunset is muzikaal ontstaan uit in provisaties van Thijs van Leer, Ma tijn Dresden. Hans Cleuver, Ramses Shaffy en de free-jazzmusici Leo Cuy- pers, Pierre Courbois en Jan Akker- Ramses Shaffy geeft een verdere ver klaring van het ontstaan van Sunset: ..We gingen naar de studio en wisten bij god niet wat we zouden doen. Om een sfeer te kweken hebben we rode, roze en groene lichten aangesto ken. Het was in een uur bekeken, Daarna heb ik het als een film ge monteerd. Verder laten we deze pl: zijn eigen leven leven. Sunset Is i eenmaligs, niet te reconstrueren. Ik heb ongeveer aangegeven wat ik be doelde en het is begonnen. Er is geen JOEPS VAN HEES Russische violist vraagt asiel BUENOS AIRES (A.P.). Naum Fruman, de eerste violist van het Mok- kouse Philiharmonisoh Orkest heeft om politiek asiel in Argentinië verzocht. Het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de uiteindelijke beslissing moet nemen, heeft nog geen officiële bekendmaking gedaan. Het Russische orkest is zondag na een succesvolle tournee van drie weken dooi Argentinië, weer naar Rusland vertrok ken. De Russische ambassade wilde geen commentaar leveren op het verzoek van Fruman. en Ank Reinders De negentiende eeuw is er gisteravond in de Kapel West niet aan te pas gekomen. Dat was wel verstandig gezien van organist Johan M. Vetter, want het betrekkelijk kleine Van Vulpenorgel, dat hem in het kerkje aan de Laan van Meerdervoort (bij het Savornin Lohman- plein) ter beschikking staat, mag van heel behoorlijke kwaliteit zijn, het biedt in klank en kleur toch te weinig mogelijkheden voor de dikwijls getour menteerde hoogromantiek. Naar alle waarschijnlijkheid ligt Jie stijl de organist ook niet zo goed, getuige zijn eigen koraalsuite uit 1943, die men het beste neobarok kan noemen, zoals de eveneens uitgevoerde instrumentale aria van Albert de Klerk eerder naar een wat zoetelijke neoromantiek neigt. Van de drie hedendaagse orgelwerken 1 interessante muziekavond bestond van het programma was het koraal- i bevredigende belangstelling, voorspel van Ernst Pepping verreweg het pittigst en het krachtigst. Vetter, die deze stukken met een goed muzikaal inzicht en heel vakbekwaam voordroeg, was begonnen met een aan- j trekkelijke fantasia van de zestiende- eeuwer Peter Cornet en een onderhou- I dende, muzikanleske preludium en cha- conne van Pachelbel. Van een preludium en fuga van Bach zou, zeker op een ander instrument, meer te maken zijn geweest: het stuk klonk nu wat be- Het orgelspel werd op harmonieuze Wijze afgewisseld met zang van de so praan Ank Reinders. Compositorisch waren haar eerste en haar laatste num mer het boeiendst. Een huwelijksmotet van de zestiende-eeuwer Alessandro Grandi, heel nobel van melodie en heel fijn in de vocale versieringen, was bij zonder treffend. Dat was ook, in een moderne expressionistische stijl, een hooggestemd Magnificat van de in 1955 gestorven Zwitser Willy Burkhard. Mevrouw Reinders. die behoudens een lichte onzuiverheid in sommige aan zetten, vocaal en muzikaal bijzonder goed op dreef was, zong verder een paar een voudige christelijke liederen van Bach, het Laudate Dominum uit Mozarts Ves pers en een Introitus en Graduale, goede maar niet zo erg sterke, op het pinkster feest afgestemde gebruiksmuziek van Herman Strategier. Voor deze in heel zijn eenvoud toch De Franse kunstenaar Henri Nouveau maakte in 1928 het ontwerp voor dit plastiek, dat enkele maten uit de Fuga in S-mol uit het „Wahltemperierten Klavier" van J. S. Bach voorstelt. De erfgename van Nouveau, die zelf in 1959 overleed, heeft het ontwerp aan de stad Leverkusen aangeboden, die het heeft laten uitwerken. Ln Museum Boymans-Van Beuningen te Rotterdam wordt van 25 juli tot 31 augustus een tentoonstelling gehou den van schilderijen, grafiek en teke ningen van de Britse kunstenaar Da vid Hockney. In het Openluchtmuseum te Arnhem wordt tol 10 augustus een tentoonstel ling gehouden van stoflappen. De ex positie is samengesteld uit 150 van de in totaal 600 lappen uit de eigen i collectie en een aantal uit privé-bezit j afgestane lappen. Galerie Mokum. Amstel 186, Amster dam houdt van 18 juli tot 4 septem ber een zomertentoonstelline van werken van Paul Boyer Cornelis t Doolaard, Chris van Geest. Haijc Gemser. Herman Gordijn, Bart ter Haar. Peter van Hugten. Keetje Lindner, Clary Mastenbroek, Wout Muller, Jos Muris, Jasper van Putten. Meike Sund. Teunn, Arie Vermeer. Julia van Verschuer, Wout van Vliet Fied van der Wal. Riek Wesseh. g Willink en Dolf Zwerver. De AVRO wijdde gisteren vrijwel het gehele avondprogramma aan jazzmu ziek. Dat is een absoluut novum in de t.v.-historie. Evenement dus om wel even bij stil te staan. Er was gezocht naar een redelijk afwegen van mu ziek en gesproken woord. Dat even- wioht werd vrij gelukkig gevonden. Dat de muziek via film kwam en het gesproken woord in live-uitzending gaf het programma overigens iets in congruents. Omdat ermee gesugge reerd werd dat de muziek diende als illustratie van de belangrijkheid der discussie. Dit was allerminst het geval. De jazzopnamen waren voor namelijk van het Newport-Jazz-Festi- val-1968. zoals dat destijds klonk in de Rotterdamse Doelen. Met o.m. een enorme prestatie van Dizzy Gillespie De muziek won. En daardoor waren de discussies tussendoor meestal nog vervelend. Dit mede omdat er toch een draaiboek lag dat vertelde hoe de gesprekken moesten verlopen. We kregen de indruk dat de teneur vooral werd gelegd op dc wenselijkheid dat (CRM voor jazz royaal in de subsidie- pot zou tasten. Nauwelijks aangeroerd werd daarbij de vraag hoe het mogelijk was dat jazz. zo n twintig jaar geleden nog de vorm van populair amusement, is geëvolueerd in een richting die de jeugd van heden totaal niet aan spreekt. Hoe het mogelijk is dat „jazz" en „pop" zo ver uit elkaar zijn ge groeid dat het eerste genre om subsi die moet bedelen, terwijl de „pop" milioenen-business geworden is. Dat die vragen gesteld, noch beant woord werden lag waarschijnlijk aan 't feit dat deze AVRO-five-uitzending toch sterk draaiboek-gebonden was. Slechts eenmaal werd 'n kleine ontspo ring toegelaten, rond de tijd van 't NOS- journaal. met de daardoor geboden mogelijkheid om de teugels weer ste- Omdat we inderdaad niet geloven dat de jazz dood is, waren we toch blij met deze AVRO-marathon. Daarbij hopend dat deze omroep ook in de toekomst voor de jazz in de bres zal springen. Niet in marathonuitzendingen, maar als gisteren geopperd bij Gert en Hermien en eventueel ook bij Willem O en Televizier. Vg. NEDERLAND I 18.25 uur: Tour de France 18.45 uur. Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal VPRO: 190.4 uur: VPRO-piknik 20.00 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18,45 liur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: 19.49 u Tips 20.00 uur: Journaal TROS: 20.20 uur: De dief van Washiugtoi 21.10 uur: Rendez-vous met Sandor Vidak 21.30 uur: Songfestival Knokke 22.45 i OUDE Weteri gondel bet Br 196 tot gr< kchtm vanaf 21.00 i de gen dewerl ^ede* Het a: he Op 401 de afb .■iigir. lijke n der 67 Van gewest tot gewest Journaal NEDERLAND I NOS: 18.25 uur: Tour de France 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal AVRO: 19.04 uur: Een klaarlichte dagdroom 20.00 uur: Journaal 20.20 uru: Dit is Tom Jones 21.10 uur: AVRO's Sportpanorama 21.45 uur: Voor de vuist weg 22.50 uur: Journaal NEDERLAND.il NOS: 18.45 uur: Pipo de Clown 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Tips voor de vrijetijdsbesteding KRO: 19.30 uur: De Debbie Reynolds- 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Politie New York 20.45 uur: Portret van Graaf Carl Gustav von Rosen 21.30 uur: Songfestival Knokke NOS: 23.00 uur: Journaal 23.05 uur: Uittocht 22.no Nieuws. 22.38 Mededelingen. £>ekpi ogrammg S3 20 Ste^o: P jlo- BRUSSEL 321 R is. Boekbespreking. Hoorspel. 21.29 Cms suws en berichten. 2i luzlekprogramma. (23.00 Nieuws). :sten onder ons dromen in hun an grote daden en verlokkende De jonge Sandor Vidak maakte daarop geen uizondering. Hij droomde dat hij eenmaal een beroemd concert-pianist zou worden, een soort Paderewsky die toen zegevierend de rpuziekwereld doortrok. Hij is het niet geworden, wél een pianist die duizen den en duizenden muzikaal vermaak heeft geschonken met zijn spel in de bars van Scheven ingen en Zand voort Een vak waar wel eens op neergeke ken wordt maar vaarvoor 'n flinke dosis muzikaliteit vereist wordt: deze mensen spelen bijna altijd en alles uit het hoofd en kunnen soms meesterlijk improviseren. De TROS zal vier korte uitzendingen aan hem wijden en we zullen met genoe gen luisteren naar zijn Hongaarse en Weense liedjes, naar de evergrei re ldpopulai r). EO.ShOW (10.00 1 BRUSSEL 324 RI. 18.03 Vcrzoekprc IEIDE schep omdal karakl deze Water bezinr vol is. stelt i heeft gesitu schen Uitga de 3 gestel naars opper 18.55 Lichte wat hij nog 1 dit t.v -optreden Nederland II 21.10 u petto heeft NCRV): infor- 21.45 I Klanlcl ia. 23.40-23.4»

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2